Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά

Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ

Μια φορά και έναν καιρό, ήταν η σταυροβελονιά...και έφτιαξε την πρώτη αυστηρά και μόνο, ελληνική γυναικεία κοινότητα, με θέμα... ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ!!!

ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

Με πολύ πολύ αγάπη!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Staurovelonia
Διαχειριστής
Διαχειριστής

Αριθμός μηνυμάτων : 34
Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2011
Τόπος : Δήμος Καματερού, Ν. Αττικής

ΔημοσίευσηΘέμα: Με πολύ πολύ αγάπη!   Κυρ Ιουλ 10, 2011 12:52 am

Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

Πρώτα απ΄όλα θα πρέπει να σας συστηθώ. Με λένε Μαρία, αλλά εδώ μέσα θα με βρείτε ως Σταυροβελονιά. Είμαι 44 χρονών, ζω στην όμορφη Αθήνα μας, έχω μια κόρη, ένα γιο και έναν πανέμορφο εγγονό!
Μου αρέσει να μαθαίνω τα πάντα και να δημιουργώ από το μηδέν!
Φιλοσοφία μου είναι, ποτέ μην λες ποτέ! Η ζωή είναι όμορφη και ακόμα ομορφότερη όταν έχεις πολλούς και καλούς φίλους!
Ελπίζω λοιπόν να γνωριστούμε εδώ μέσα και να γίνουμε μια πολύ πολύ όμορφη και ζεστή παρέα!

Με εκτίμηση

Σταυροβελονιά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.staurovelonia.blogspot.com/

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
EVDOKIAKAL

Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Δευ Οκτ 17, 2011 7:29 am

Anna έγραψε:
Καλημέρα σε όλες και lillιum καλώς ήρθες στην παρέα μας!
Τελευταία μέρα της άδειας σήμερα κι απο αύριο το κεφάλια μέσα! Δόξα το Θεω βρε κορίτσια που έχω δουλειά, αχάριστη δεν είμαι, αλλά κάθε φορά που έχω άδεια χειμώνα συνειδητοποιώ πόσο πιο ήρεμη και στρωμένη είναι η ζωή μας- και εννοώ όλης της οικογένειας- όταν είμαι σπίτι. Μόνο το μεσημεριανό φαγητό που ετοιμάζω για τα αγόρια μου με τη σαλάτα και το ψωμί και τρώμε όλοι μαζί...φτάνει. Από αύριο πάλι θα γυρνάνε μόνοι τους, θα ζεσταίνουν το φαγήτο μόνοι τους και έτσι σκέτο θα τρώνε...Τι να πεις...
Αλλά δεν είναι καιροί για να γκρινιάζουμε για τέτοιες πολυτέλειες!
Καλή βδομάδα σε όλες!

Άννα σε καταλαβαίνω.
Έχω πολλά χρόνια να κάτσω στο σπίτι να ασχοληθώ με τις οικιακές εργασίες, να μαγειρέψω για τα παιδιά, να τα καλοσωρίσω την ώρα που θα γυρίσουν από το σχολείο και να κάτσω να φάω μαζί τους το μεσημέρι ακούγοντας τα νέα τους κα σχολιάζοντας τα όσα συνέβησαν στο σχολείο.
Φυσικά όλα αυτά ειναι πράγματα που τα κάνω και την Κυριακή, αλλά δεν είναι το ίδιο. Πέραν του ότι όλες οι δουλειές πρέπει να γίνουν με άγχος λόγω της λίγης ώρας που έχω στη διάθεσή μου και τα πολλά πράγματα που πρέπει να ταχτοποιηθούν γρήγορα, τα παιδιά είναι ηδη στο σπίτι, οπότε χάνεται η μαγεία της επιστροφής τους από το σχολείο και η χαρα τους να με βρίσκουν στο σπίτι και να τρώμε φρεσκομαγειρεμένο φαγητό.

Και φυσικά δεν είναι καιρός να παραπονιόμαστε με την κριση που υπάρχει αλλά αν μπορούσα θα γυρνούσα σπίτι το μεσημέρι να βρεθώ με τα παιδιά μου.
Anna

Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Δευ Οκτ 17, 2011 10:25 am

Και γω καλή μου!
Για την ώρα έκανα το μπανάκι μου, ετοίμασα τα ρούχα μου και νωρίς νωρίς θα πάω για ύπνο γιατί το ξυπνητήρι δεν κάνει χάρες!
Ευτυχώς έχω ακόμα υπόλοιπο και μας πιέζουν να τις τελείωσουμε μέχρι τέλος του χρόνου....!
EVDOKIAKAL

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Δευ Οκτ 17, 2011 10:47 am

Anna έγραψε:
Και γω καλή μου!
Για την ώρα έκανα το μπανάκι μου, ετοίμασα τα ρούχα μου και νωρίς νωρίς θα πάω για ύπνο γιατί το ξυπνητήρι δεν κάνει χάρες!
Ευτυχώς έχω ακόμα υπόλοιπο και μας πιέζουν να τις τελείωσουμε μέχρι τέλος του χρόνου....!

Καλή ξεκούραση Άννα.
Ονειρέψου την επόμενη άδειά σου για να περάσεις λίγο καλύτερα τις ημέρες που θα δουλεύεις αναμένοντας την άδειά σου.
Καλή δουλειά αύριο
FELITSIA

Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Δευ Οκτ 17, 2011 12:14 pm

ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΝΝΑ ΑΥΡΙΟ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΔΕΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ 2011.ΝΑ ΧΟΡΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΜΑΓΕΙΡΕΨΕΙΣ Ο,ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ.ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΚΑΙ ΟΝΕΙΡΕΨΟΥ Ο,ΤΙ ΣΕ ΧΑΡΟΠΟΙΕΙ.ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ
http://www.felitsia.gr
μία καλή ... μία ανάποδη

Αριθμός μηνυμάτων : 241
Τόπος : Καλλιθέα, Αττική

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Δευ Οκτ 17, 2011 10:42 pm

΄Αννα μου,
Ξεμέρωσε μια όμορφη, ηλιόλουστη μέρα. Μια καινούργια μέρα. Να είσαι καλά, να μη χάνεις την αισιοδοξία σου, το χαμόγελό σου. Να χαίρεσαι που είσαι γερή, δυνατή, που έχεις ανθρώπους δίπλα σου που αγαπάς και σε αγαπάνε, που μπορείς και γεύεσαι χαρές και λύπες. Οσο για τη δουλειά ... γκρινιάζουμε όλοι όταν την έχουμε (εξ ιδίων κρίνω τα αλλότρια) αλλά όταν σταματάτε (λόγω σύνταξης), αν δεν βρούμε να κάνουμε κάτι δημιουργικό να γεμίσουμε την ημέρα μας (επειδή είχαμε μάθει να τρέχουμε σαν το Βέγγο),
μιζεριάζουμε, κοιτάμε το ρολόι και λέμε "πω πω δεν περνάει αυτή η μέρα" . Γι΄αυτό λοιπόν,
βάλε το πιο πλατύ χαμόγελο και ξεκίνα ...
φιλιά
Anna

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Τρι Οκτ 18, 2011 9:31 am

Να στε καλά κορίτσια!
Μου κάνει πολύ καλό η παρέα και η συντροφιά σας!
Καλή εβδομάδα σε όλες, υγεία σε όλες και καλό κουράγιο σε όλες!

Φελίτσια τι υπέροχο σπίτι είναι αυτό; Το δικό σου να φανταστώ; Να μια ωραία εικόνα για να ονειρευτώ! (και να ναι και καλοκαιράκι γιατί εδω πάνω μας παγωσε!)
FELITSIA

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Τρι Οκτ 18, 2011 9:54 am

ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΞΕΝΩΝΑΣ ΜΑΣ (FELITSIA) ΚΑΙ ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΔΩ ΠΕΡΙΠΟΥ 9-10 ΜΗΝΕΣ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΜΕ Η ΧΩΡΙΣ ΠΕΛΑΤΕΣ.ΕΙΝΑΙ Η ΦΑΡΜΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑΦΥΓΙΟ ΜΑΣ ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΟΛΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΝΘΡΩΠΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΝΕΝΑΝ.ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΗΣΥΧΑΣΤΗΡΙΟ ΜΑΣ.ΕΔΩ ΤΗΝ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ.ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΜΠΕΣ ΣΤΟ SITE [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] ΚΑΙ ΔΕΣ ΤΟ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΕΥΡΕΣ.ΕΣΕΙΣ ΕΧΕΤΕ ΚΕΝΤΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΔΕΙΞΩ ΤΑ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΑ ΜΑΣ.ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΓΙΑΤΙ ΑΠ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΘΑ ΜΑΣ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ.ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ.
Anna

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Τρι Οκτ 18, 2011 10:22 am

Φελίτσια, είναι πανέμορφο. Το Πήλιο είναι πολύ όμορφο και συνδιάζει βουνό και θάλασσα μαζί. Και οι θάλασσες που βλέπουν στο Αιγαίο είνα μαγευτικές! ΄Εχω έρθει αρκετές φορές αν και δυστυχώς έχουν περάσει πολλά χρόνια από την τελευταία φορά... Και καταλαβαίνω απόλυτα γιατί το χαρακτηρίζεις καταφύγιο. Έτσι λέω και εγώ το σπίτι μας στη Χαλκίδική. Και μόνο που βλέπεις θάλασσα αρκεί για να ηρεμήσεις και να τα ξεχάσεις όλα... τουλάχιστον για λίγο!
EVDOKIAKAL

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Τρι Οκτ 18, 2011 10:28 am

Felitsia, μόλις επισκέφτηκα το site σου και είδε τα δωμάτια του ξενώνα σου.
Ζεις σ'έναν επίγειο παράδεισο, και ειλικρινά πολύ θάθελα να ζούσα και εγώ σε κάποιο παρόμοιο μέρος.
Ο Άγιος Ιωάννης βρίσκεται κοντά στον Άγιο Λαυρέντιο???
Είχαμε πάει πριν πολλά χρόνια εκεί και ήταν πολύ όμορφο μέρος.
Από τις εικόνες που βλέπω στην παραλία, νομίζω ότι είχαμε περάσει και από το μέρος που βρίσκεται ο ξενώνας σου.
Για σκέψου μετά από λίγο καιρό να συγκεντρωθούμε όλη η παρέα της σταυροβελονιάς στον ξενώνα σου!!! Τί καλά θα ήταν...

FELITSIA

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Τρι Οκτ 18, 2011 12:19 pm

EVDOKIA ΜΟΥ Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ.ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΗΦΑΝΗ ΓΙΑΤΟ ΜΕΡΟΣ ΠΟΥ ΜΕΝΟΥΜΕ ΠΕΡΙΠΟΥ 9-10 ΜΗΝΕΣ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΛΑΥΡΕΝΤΙΟ ΚΟΝΤΑ.ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΡΙΑ ΤΗΣ ΤΣΑΓΚΑΡΑΔΑΣ ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΕΙΣ ΣΤΟ SITE EXEI ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟΝ ΧΑΡΤΗ.ΑΠΟ ΤΑ ΜΠΑΛΚΟΝΙΑ ΜΑΣ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΟ ΑΓΙΟ ΟΡΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΝΗΣΙΑ ΤΩΝ ΣΠΟΡΑΔΩΝ ΚΑΙ ΑΜΑ Ο ΑΝΕΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΥΝΟΙΚΟΣ ΑΚΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΜΠΑΝΑ ΤΟΥ ΡΩΣΙΚΟΥ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΟΥ.ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΥΤΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΑ ΙΔΕΑ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΜΑΖΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΔΩ.ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΤΕΛΕΙΑ.ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΟΛΕΣ .ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΚΑΙ ΟΝΕΙΡΑ ΓΛΥΚΑ.
Staurovelonia
Διαχειριστής
Διαχειριστής

Αριθμός μηνυμάτων : 34
Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2011
Τόπος : Δήμος Καματερού, Ν. Αττικής

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Τρι Οκτ 25, 2011 8:46 am

Φελίτσια τι παράδεισος είναι αυτός! Καλέ αν ζεις εκεί το λιγότερο που φτάσεις θα είναι τα 150!
Μπράβο Φελίτσια! Να είσαστε καλά και να τα χαιρόσαστε! Και μακάρι μια μέρα να μαζευτούμε όλες εκεί! Να μην ξεχάσουμε και τα εργόχειρα μας! Θα είναι τέλεια!
http://www.staurovelonia.blogspot.com/
Anna

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Τρι Οκτ 25, 2011 9:01 am

Υπέροχη ιδέα!
Μαζεμένες όλες μαζί, να τα λεμε απο κοντα! Μια συντροφιά!
Να κάτι να ονειρευόμαστε μέσα στο τρέλλα που ζούμε! Φιλιά σε όλες!
FELITSIA

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Τρι Οκτ 25, 2011 9:13 am

ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΤΟ ΟΡΓΑΝΩΣΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ.ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΚΕΝΤΗΜΑΤΑ ΜΑΣ ΜΑΖΙ.
ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ ΜΟΥ Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΓΙΑ 150 ΧΡΟΝΙΑ.ΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΟΣΑ ΜΑΣ ΕΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΑΣ ΤΑ ΖΗΣΟΥΜΕ.ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΛΑ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΜΕ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΓΕΛΙΟ.ΑΣ ΒΡΕΙ Η ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΜΑΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΓΕΛΑΜΕ.ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ Μ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΚΟΥΜΕ.ΜΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΥ ΜΑΣ ΠΡΟΣΩΠΟΥ ,ΕΝΑ ΑΝΕΚΔΟΤΟ ,ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΑΛΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ.ΕΝΑ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟ ΣΗΡΙΑΛ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΝΑ ΚΕΝΤΑΜΕ ΜΕΤΡΗΤΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΡΩΝΤΑΣ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ .ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ .ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΧΑΡΟΥΜΕΝΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΔΥΝΑΤΕΣ.ΜΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΔΥΣΚΟΛΑ.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ.
μία καλή ... μία ανάποδη

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Τρι Οκτ 25, 2011 9:26 am

Καλή μου Σταυροβελονιά πρώτα απ΄όλα περαστικά σου. Ξέρω ότι αυτό που σου συμβαίνει τελευταία δεν είναι και το καλύτερο. Προσπάθησε όμως να μη σε ρίξει ψυχολογικά. Μήν ξεχνάς ότι γύρω σου έχεις ανθρώπους που σε αγαπούν και σε νοιάζονται.
Μπαίνοντας σήμερα στο bloggoσπιτάκι σου είδα φοβερές "ανθισμένες" αλλαγές . Αυτό μάλλον σημαίνει "πάμε για άλλα"... και καλά θα κάνεις. Εμείς να ξέρεις θα είμαστε πάντα εδώ.
Από μένα, μια ζεστή αγκαλιά και μια γλυκιά καληνύχτα ....
zizel

Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 08/11/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Τρι Νοε 08, 2011 7:41 am

Κορίτσια καλησπέρα!!! Σήμερα μπήκα στη ωραία παρέα σας!!!
Τώρα ξεκίνησα και εγώ να ασχολούμαι με κέντημα και πλέξιμο.
Μήπως ξέρει κάποια από εσάς που μπορώ να βρω καμβά ξεφτίσματος;
Περιοχή που με βολεύει καλύτερα είναι το Ηράκλειο Κρήτης

Ευχαριστώ και καλά εργόχειρα ( zizel)

Anna

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Τρι Νοε 08, 2011 12:11 pm

Ζιζελ καλως ήρθες στην παρέα μας! Καλά εργοχειρα και σε σένα
(για καμβα ξεφτισματος, δεν ξέρω, και για Ηρακλειο... πολύ μακρια φιλενάδα, εδω Θεσσαλονικη!)

EVDOKIAKAL

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Τρι Νοε 08, 2011 3:06 pm

zizel έγραψε:

Καλώς ήρθες στην παρέα της σταυροβελονιάς zizel και καλό ξεκινημα με τη νέα σου ασχολία με το κέντημα και το πλέξιμο. Δυστυχώς και εγώ είμαι πολύ μακριά από τα μέρη σου για να σε βηθήσω να βρεις καμβά ξεφτίσματος. Ελπίζω κάποια άλλη κοπέλα να μπορεί να σε βοηθήσει.
μία καλή ... μία ανάποδη

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Τετ Νοε 09, 2011 12:14 am

zizel έγραψε:

Καλημέρα και καλώς ήρθες στην παρέα της Σταυροβελονιάς,
Βρήκα κάτι στο Google και ίσως σε βοηθήσει, άν δεν το έχεις ήδη δει.
Ψάξε στο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Καλή επιτυχία, καλή συνέχεια
Βαρβάρα
Anna

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Πεμ Δεκ 01, 2011 12:43 pm

Κόρίτσια γεια σας...
Μέρες έχουμε να γράψουμε εδώ τα νέα μας αναλύτικά και είπα να σας αφήσω δυο λόγια!
Καταρχίν. καλό μήνα σε όλες! Μήνας γιορτών, Χριστουγέννων και τρεξίματος για εμάς!Σε συνδιασμό και με την πραγματικότητα που δεν ειναι και η πλεον ευχάριστη καλή δύναμη σε όλες!
Να σας πω και τα δικά μου: επέστρεψε κι άντρας μου εδω και δυο βδομάδες και η ζωή μας βρήκε παλι τους κανονικούς της ρυθμούς! Και πείτε με τρελλή βρε κορίτσια αλλά όσο έλειπε δεν μπορούσα να πιασω βελόνα στα χέρια μου, όλα τα βαριόμουν, και τωρα .... δεν πιάνομαι! Και μισή ωρα έλευθερη να έχω κάτι κάνω!
Τελείωσα και το πρωτο μου πλεκτό! Μια πολυχρωμη πλεκτή κουβερτούλα, σαν σάλι που τυλίγει τωρα τους ώμους μου και με ζεσταινει! Θα σας στείλω φωτο!
Σας φιλώ όλες!
katerina

Αριθμός μηνυμάτων : 53
Ημερομηνία εγγραφής : 22/08/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Παρ Δεκ 02, 2011 3:10 am

καλησπέρα Αννα επιτέλους έρχονται τα Χριστούγεννα να ξεφύγουμε λίγο από τα καθημερινά προβλήματα να κάτσουμε και λίγο μπας και χαλαρώσει ο εγκέφαλος γιατί θα κλατάρει σε λίγο.
Μια τα χαράτσια μια τα σήματα τον αυτοκινήτων μια η ασφάλεια μία κάτι νομιμοποίησης ακινήτων τρεχουμε και δεν προλαβαίνουμε να πληρώνουμε !!! τουλάχιστον να κλειστούμε στο σπίτι να ξεκουραστούμε να κεντήσουμε να ξεχάσουμε τα βασανά μας
Anna

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Παρ Δεκ 02, 2011 6:54 am

Αχ Κατερίνα... και εγώ έτσι νόίωθω... ξεπαραδιασμένη και στο τρέξιμο!!!!!!!!!!
Σήμερα- Παρασκευή άγια μέρα- κάθομαι στη γωνιά μου και κεντάω και πλέκω!
Σας ανέβασα φώτο στο blog μου (//stitchingcanbefun.blogspot.com/) με τη κουβερτούλα μου και κάτι απο χάντρες. Καλώς να ορίσετε και καλό σαββατοκύριακο σε όλες!!!!!!
Anna

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Κυρ Δεκ 04, 2011 11:57 am

Βαρβάρα. χρόνια πολλά και καλά! Με υγεία για σένα και την οικογένεια σου!
EVDOKIAKAL

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Κυρ Δεκ 04, 2011 12:50 pm

Καλησπέρα σε όλη την παρέα της σταυροβελονιάς.
Βαρβάρα χρόνια πολλά για την ονομαστική σου εορτή.
flower
EVDOKIAKAL

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Κυρ Δεκ 04, 2011 1:00 pm

Anna έγραψε:
Αχ Κατερίνα... και εγώ έτσι νόίωθω... ξεπαραδιασμένη και στο τρέξιμο!!!!!!!!!!
Σήμερα- Παρασκευή άγια μέρα- κάθομαι στη γωνιά μου και κεντάω και πλέκω!
Σας ανέβασα φώτο στο blog μου (//stitchingcanbefun.blogspot.com/) με τη κουβερτούλα μου και κάτι απο χάντρες. Καλώς να ορίσετε και καλό σαββατοκύριακο σε όλες!!!!!!

Άννα καλησπέρα.
Μόλις είδα την πλεχτή σου κουβερτούλα. είναι πολύ όμορφη και ιδιαίτερα χρήσιμη για τις δύσκολες κρύες νύχτες του φετινού χειμώνα.
Και εγώ ανακάλυψα στο συρτάρι μου κάποια κουβάρια μαλλί που είχα αγοράσει πολλά χρόνια πριν (ούτε που θυμάμαι πότε), και πλέκω ένα πουλόβερ.
Έχω κάνει την πλάτη και τώρα βρίσκομαι στη μέση της μπροστινής πλευράς.
ελπίζω ως το τέλος του 2011 να το τελειώσω.
έβγαλα και φωτογραφίες από κάποια πλεκτά που έχω κάνει και θα προσπαθήσω να τα ανεβάσω εδώ για να τα δείτε. Επίσης έβγαλα φωτογραφίες και κάποια από το κάδρα που είχα κεντήσει. Να δω πότε θα τα καταφέρω να σας τα ανεβάσω κι αυτά.
Καλη εβδομάδα
μία καλή ... μία ανάποδη

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Κυρ Δεκ 04, 2011 10:56 pm

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σ'όλη την παρέα της Σταυροβελονιάς,
Σας ευχαριστώ πολύ πολύ για τις ευχές. Να είστε όλες καλά. Περάστε από τις "συνταγές" κερνάω (συνταγή) τρουφάκια με πουρέ κάστανου. Τα προτείνω ανεπιφύλακτα.
Σας εύχομαι να έχετε μια όμορφη μέρα και να είστε καλά,
Φιλιά
Βαρβάρα

Με πολύ πολύ αγάπη!
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 5 από 40Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ :: Το καφενείο της σταυροβελονιάς!-
Μετάβαση σε:  
Δωρεάν forum σε punBB | © phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Αποκτήστε ένα δωρεάν μπλογκ