Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά

Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ

Μια φορά και έναν καιρό, ήταν η σταυροβελονιά...και έφτιαξε την πρώτη αυστηρά και μόνο, ελληνική γυναικεία κοινότητα, με θέμα... ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ!!!

ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

Με πολύ πολύ αγάπη!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Staurovelonia
Διαχειριστής
Διαχειριστής

Αριθμός μηνυμάτων : 34
Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2011
Τόπος : Δήμος Καματερού, Ν. Αττικής

ΔημοσίευσηΘέμα: Με πολύ πολύ αγάπη!   Κυρ Ιουλ 10, 2011 12:52 am

Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

Πρώτα απ΄όλα θα πρέπει να σας συστηθώ. Με λένε Μαρία, αλλά εδώ μέσα θα με βρείτε ως Σταυροβελονιά. Είμαι 44 χρονών, ζω στην όμορφη Αθήνα μας, έχω μια κόρη, ένα γιο και έναν πανέμορφο εγγονό!
Μου αρέσει να μαθαίνω τα πάντα και να δημιουργώ από το μηδέν!
Φιλοσοφία μου είναι, ποτέ μην λες ποτέ! Η ζωή είναι όμορφη και ακόμα ομορφότερη όταν έχεις πολλούς και καλούς φίλους!
Ελπίζω λοιπόν να γνωριστούμε εδώ μέσα και να γίνουμε μια πολύ πολύ όμορφη και ζεστή παρέα!

Με εκτίμηση

Σταυροβελονιά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.staurovelonia.blogspot.com/

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
EVDOKIAKAL

Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Κυρ Δεκ 04, 2011 11:36 pm

μία καλή ... μία ανάποδη έγραψε:
Καλημέρα και καλή εβδομάδα σ'όλη την παρέα της Σταυροβελονιάς,
Σας ευχαριστώ πολύ πολύ για τις ευχές. Να είστε όλες καλά. Περάστε από τις "συνταγές" κερνάω (συνταγή) τρουφάκια με πουρέ κάστανου. Τα προτείνω ανεπιφύλακτα.
Σας εύχομαι να έχετε μια όμορφη μέρα και να είστε καλά,
Φιλιά
Βαρβάρα

Ευχαριστούμε για το κέρασμά σου Βαρβάρα.
Να' σαι γλυκαμένη και ευτυχισμένη. santa
Anna

Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Δευ Δεκ 05, 2011 11:10 am

Βαρβάρα μμμμμμμμμμμμμμμ τρουφάκια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! και παλι χρόνια πολλά!
Anna

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Δευ Δεκ 05, 2011 11:15 am

[/quote]

Άννα καλησπέρα.
Μόλις είδα την πλεχτή σου κουβερτούλα. είναι πολύ όμορφη και ιδιαίτερα χρήσιμη για τις δύσκολες κρύες νύχτες του φετινού χειμώνα.
Και εγώ ανακάλυψα στο συρτάρι μου κάποια κουβάρια μαλλί που είχα αγοράσει πολλά χρόνια πριν (ούτε που θυμάμαι πότε), και πλέκω ένα πουλόβερ.
Έχω κάνει την πλάτη και τώρα βρίσκομαι στη μέση της μπροστινής πλευράς.
ελπίζω ως το τέλος του 2011 να το τελειώσω.
έβγαλα και φωτογραφίες από κάποια πλεκτά που έχω κάνει και θα προσπαθήσω να τα ανεβάσω εδώ για να τα δείτε. Επίσης έβγαλα φωτογραφίες και κάποια από το κάδρα που είχα κεντήσει. Να δω πότε θα τα καταφέρω να σας τα ανεβάσω κι αυτά.
Καλη εβδομάδα[/quote]
Αχ Ευδοκία , εγω τα πουλόβερ τα αφήνω για του χρόνου... να μαθω πρωτα! Φτιάχνω τωρα ένα κασκόλ!
Φωτογραφίες εδω δεν θα μπορέσεις να ανεβάσεις φοβάμαι . Φτιάξε ένα blog ανέβασε τες εκεί. ετσι είναι πιο εύκολο. Ασε που λειτουργεί και σαν ημερολόγιο για σένα. Στο δικό μου έχω και φωτογραφίες απο κεντήματα που έχω χαρίσει και είναι ωραίο να τα κοιτάω!
Καλή βδομάδα!
Anna

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Δευ Δεκ 05, 2011 11:16 am

Αχ Ευδοκία , εγω τα πουλόβερ τα αφήνω για του χρόνου... να μαθω πρωτα! Φτιάχνω τωρα ένα κασκόλ!
Φωτογραφίες εδω δεν θα μπορέσεις να ανεβάσεις φοβάμαι . Φτιάξε ένα blog ανέβασε τες εκεί. ετσι είναι πιο εύκολο. Ασε που λειτουργεί και σαν ημερολόγιο για σένα. Στο δικό μου έχω και φωτογραφίες απο κεντήματα που έχω χαρίσει και είναι ωραίο να τα κοιτάω!
Καλή βδομάδα!
EVDOKIAKAL

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Τρι Δεκ 06, 2011 2:32 am

Anna έγραψε:
Καλή βδομάδα!

Έχεις δίκιο Άννα μου, έπρεπε να χω φτιάξει το blog και να ανεβάζω όλα τα κεντήματά μου και κυρίως όλα όσα κατά καιρούς έχω χαρίσει. Σε κάποια από τα δώρα που έδωσα ίσως έχω κρατήσει κάποια φωτογραφία αλλά σίγουρα δεν το έκανα σε όλα.
Αλλά όπως πολύ σωστά είπες, το blog αυτό μπορώ να το κρατήσω και σαν αρχείο. Να δω πότε θα βρω το χρόνο να φωτογραφήσω και τα υπόλοιπα κεντήματά μου και να φτιάξω και το blog αρχείο μου.
Καλημέρα και καλή συνέχεια. santa
μία καλή ... μία ανάποδη

Αριθμός μηνυμάτων : 241
Τόπος : Καλλιθέα, Αττική

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Πεμ Δεκ 08, 2011 10:42 pm

Αννούλα μου καλημέρα και χρόνια πολλά!
Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είσαι γερή, δυνατή, ευτυχισμένη, αισιόδοξη, δημιουργική και πάντα χαμογελαστή.
Φιλιά, καλή συνέχεια
EVDOKIAKAL

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Παρ Δεκ 09, 2011 11:57 am

Καλησπέρα Άννα.
Χρόνια πολλά για τη γιορτή σου.
Σου εύχομαι να αντιμετωπίζεις όλες τις δύσκολες καταστάσεις που μπορεί να τύχουν στη ζωή σου με το ζεστό σου χαμόγελο, και να το χαρίζεις άνετα σε όλους όσους αγαπάς και σε αγαπάνε, και χρειάζονται το χαμόγελό σου.
Ευδοκία I love you
kleoniki

Αριθμός μηνυμάτων : 22
Τόπος : Θέρμη Θεσσαλονικης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Παρ Δεκ 09, 2011 2:54 pm

Γειά σου Άννα. Χρόνια πολλά.Εύχομαι το χαμόγελο σου να μην φύγει ποτέ από το πρόσωπό σου ακόμη και στα δύσκολα
Anna

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Σαβ Δεκ 10, 2011 11:53 am

Κορίτσια ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σας! Υγεία και ευτυχία να έχετε όλες και σεις και οι οικογένειές σας!
FELITSIA

Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Δευ Δεκ 12, 2011 2:06 pm

XΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΑΝΝΑ ΜΟΥ.ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΓΕΡΗ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΜΟΡΦΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΜΕ ΤΟ ΦΩΤΕΙΝΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΣΗΜΑ ΚΑΤΑΤΕΘΕΝ ΣΟΥ.ΓΕΜΙΖΕΙΣ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΣΕ ΒΛΕΠΟΥΝ ΚΑΙ ΣΕ ΧΑΙΡΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΓΑΠΟΥΝ .ΔΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΣΕ ΜΑΣ ΜΙΑ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΓΙΑ ΣΕΝΑ .ΕΙΔΑ ΤΗΝ ΚΟΥΒΕΡΤΟΥΛΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΡΩΤΟ ΠΛΕΚΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ.ΘΑ ΣΕ ΖΕΣΤΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΣΑΝ ΣΑΛΙ ΚΑΙ ΣΑΝ ΚΟΥΒΕΡΤΟΥΛΑ ΚΑΝΑΠΕ ΟΤΑΝ ΚΕΝΤΑΣ.ΑΡΓΗΣΑ ΝΑ ΣΟΥ ΓΡΑΨΩ ΓΙΑΤΙ ΑΦ ΕΝΟΣ ΕΛΛΕΙΠΑ ΚΑΙ ΑΦ ΕΤΕΡΟΥ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΩ .ΕΥΤΥΧΩΣ ΧΑΡΗ ΣΤΗ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ (ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ) ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΞΑΝΑΒΡΕΘΩ ΚΟΝΤΑ ΣΑΣ.
ΒΑΡΒΑΡΑ ΜΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΚΑΙ Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΟΜΟΡΦΟ ΚΕΡΑΣΜΑ ΣΟΥ.ΜΟΙΑΖΟΥΝ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΣΥΝΤΑΓΗ .ΟΤΑΝ ΘΑ ΤΑ ΦΤΙΑΞΩ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ.ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΓΕΡΗ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΠΟΥ ΣΕ ΘΕΩΡΟΥΜΕ ΦΙΛΗ ΜΑΣ.ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ.ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ .
http://www.felitsia.gr
Anna

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Τρι Δεκ 13, 2011 11:24 am

Καλώς τη Φελίτσια! Ειναι ωραίο να εισαι παλι κόντά μας! Κι ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου! Μακάρι το χαμόγελο να μη λείπει από καμιά μας, όσο δύσκολα κι αν είναι τα πράγματα!

Κορίτσια είχα μια μέρα... Μαιρη Παναγιωταρά! και μόλις τώρα κάθισα απο το πρωί στις 6:30 που σηκώθηκα και ειναι 9 και κάτι... Ξέρετε όπως το λέει το τραγούδι... τιποτα το σπέσιαλ το καταπληκτικό, αλλά τόσο γεμάτη μέρα..δουλειά, δουλειές, βάλε πλυντηριο άπλωσε πλυντήριο (στο σαλόνι βεβαια γιατι εξω δεν στεγνωνουν- μηπως να στολισω την απλωστρα αντι για δέντρο;!), να μαγειρέψω για βραδυ, να μαγειρέψω για αυριο και ενδιάμεσα άκουσα: αγγλικά, Ιλιάδα, τετραγωνικές ρίζες και φυσική!Καλά δεν είναι;! Ε τωρα μπήκα να δω τι κάνετε και σε λίγο στο κρεββατάκι μου!

Σας φιλω! Και καλή δύναμη σε όλες μας γιατί ξέρω πως λιγο ή πολύ μια μέρα απο τη ζωή της καθεμιάς μας περιεγραψα πιο πανω!
FELITSIA

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Τρι Δεκ 13, 2011 1:31 pm

ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΕΚΑΝΑ .ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΓΩ ΜΑΓΕΙΡΕΥΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΦΑΓΗΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΦΕΥΓΕΙ ΑΥΡΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΧΩΡΙΟ.ΠΗΓΑ ΛΑΙΚΗ ,ΔΕΗ,ΜΑΡΚΕΤ,ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ ,ΑΠΛΩΜΑ ΚΑΙ ΓΩ ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ .ΟΥΤΕ ΚΑΜΕΡΑ ΝΑ ΕΙΧΑΜΕ Η ΜΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ........ΧΑΧΑΧΑΧΑ.
ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ ΙΔΕΑ ΝΑ ΣΤΟΛΙΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΠΛΩΣΤΡΑ ΓΙΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΔΕΝΤΡΟ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ?ΣΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΙΑΦΕΡΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ.ΤΑ ΠΕΡΑΣΑ ΑΥΤΑ ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΑ.ΜΗΝ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΤΑ ΑΝΑΠΟΛΩ ΚΙΟΛΑΣ.ΤΕΛΙΚΑ ΟΤΑΝ ΠΕΡΝΑΜΕ ΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΙΣ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ ΚΑΜΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΙΣ ΑΝΑΠΟΛΟΥΜΕ.ΜΑΖΟΧΙΣΤΡΙΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΝΟΜΙΖΩ.
ΑΝΤΕ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ.ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ.ΨΗΛΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΥΒΕΤΕ ΟΠΩΣ ΟΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΟΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΛΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΦΤΑΙΝΕ .ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΦΤΑΙΞΙΜΟ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΩΝ ΜΕΓΑΛΩΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΓΟΝΑ ΣΤΟΝ ΩΚΕΑΝΟ.
ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΜΕ ΥΓΕΙΑ.
Anna

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Τετ Δεκ 14, 2011 11:54 am

Βαλσαμο το λόγια σου Φελίτσια! Ειλικρινά έτσι τα νοιώθω!
Καλησπέρα σε όλες! Εδώ τα νεα... τι να πω: ο μικρός μου με νάρθηκα στο πόδι και πατερίτσες ( απο αγώνα μπασκετ στο σχολείο...). Ευτυχώς δεν έσπασε και αποφύγαμε χειρουργείο... Εκεί να παει το κακό.
Αλήθεια το λέτε αυτό ή το σκέφτεστε καμιά φορά;
Να εξηγήσω τι εννοώ. Επείδή για ένα πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα υποφέραμε με αρρώστιές και νοσοκομεία με τους γονείς μου, που ήταν πολύ νέοι και οι δύο, και τελικά τους χάσαμε και τους δύο, έχω παθει μια φοβία: όποτε είμαστε καλά, χωρίς προβλήματα, και η ζωή μας έχει ενα σταθερό ρυθμό, αρχίζω και φοβάμαι οτι κατι κακό θα συμβεί... Τωρα θα μου πείτε με όλη αυτή την τρελα δεν έχεις προβλήματα;;;;;; Αυτά υπάρχουν και μερα με τη μερα γίνονται πιο αγρια τα πραγματα, αλλά αυτά που φοβάμαι εγω είναι τα θέματα υγείας. Οπότε τωρα με το κάταγμα του μικρού ειπα: " εκεί να πάει το κακο!".
Καλό βράδυ και το κεφάλι ψηλά, όλες μας, η Φελίτσια έχει δίκιο!
FELITSIA

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Τετ Δεκ 14, 2011 3:00 pm

ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΟΝ ΓΙΟ ΣΟΥ .ΣΙΔΕΡΕΝΙΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ .
ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΟΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΚΑΙ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΜΗΝ ΕΛΠΙΖΕΙΣ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΕΙΣΑΙ ΕΛΛΗΝΙΔΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΣΕ ΟΛΑ.ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΜΑΣ.ΑΓΑΝΤΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΟΙ ΝΑΥΤΙΚΟΙ.ΘΑ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΥΡΤΟΥΝΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ .
ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΑΥΡΙΟ ΣΕ ΟΛΕΣ .
Anna

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Πεμ Δεκ 15, 2011 11:07 am

και πάλι θα το πω... Βάλσαμο τα λόγια σου Φελίτσια! Να σαι καλά! Και εσύ και η οικογένεια σου!

Φιλιά σε όλη τη παρέα και ευχές στους εορτάζοντες...
FELITSIA

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Πεμ Δεκ 15, 2011 12:37 pm

AΝΝΟΥΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΚΟΚΚΙΝΙΖΩ.Ο,ΤΙ ΛΕΩ ΤΟ ΛΕΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ.ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΕΙ ΚΑΤΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΝΙΩΘΩ.ΕΤΣΙ ΕΙΜΑΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΗ.ΚΙ ΑΝ ΜΕ ΔΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΤΙ ΚΟΚΚΙΝΙΖΩ ΧΩΡΙΣ ΥΠΕΡΒΟΛΗ.ΙΣΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΧΩΡΙΟ......ΔΕΝ ΞΕΡΩ.ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ Π Α Ν Τ Α ΚΑΛΑ ΚΑΙ Π Α Ν Τ Α ΑΙΣΙΟΔΟΞΕΣ.
ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΛΕΥΤΕΡΗ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΟΥ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΟΣΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΑ ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ.ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΑΥΡΙΟ.
elpar19

Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2011
Τόπος : Σουρωτη-Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Τρι Δεκ 27, 2011 1:27 am

kleoniki έγραψε:
Γειά σας.
Είμαι πολύ χαρούμενη που μπορώ να επικοινωνώ με σας.Δεν το έχω ξανακάνει.Λοιπόν.Με λένε Κλεονίκη είμαι 50 χρονών μένω στην Θέρμη Θεσσαλονίκης.Μου αρέσει πάρα πολύ το κέντημα και οι ώρες που βρίσκω για να κεντάω είναι όταν διαβάζω τα πιτσιρίκια για το σχολείο.Δεν έχω πολλές φίλες και αυτές που έχω δεν κεντάνε.Όταν τους το λέω και κοιτάνε παράξενα.Ούτε οι κόρες μου θέλουν να μάθουν παρόλο που τους αρέσουν αυτά που κάνω και διαλέγουν πια θα πάρουν για το σπίτι τους.Ξέχασα να σας πω ότι είμαι πολύτεκνη και έχω δύο εγγονάκια.Ένα 3,5 χρονών αγοράκι που ζει στην Ιταλία και ένα κοριτσάκι 3 χρονών που ζει στο Βόλο.
Αυτά για τώρα

Γεια σου Κλεονικη, εγω μενω στη Σουρωτη!!!!
http://eleni-knittingpatterns.blogspot.com/
elpar19

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Τρι Δεκ 27, 2011 1:30 am

Anna έγραψε:
Κλεονίκη είμαστε και γειτόνισσες! Είμαι η Άννα από Ν . Ραιδεστο!

Γεια σου Αννα, κι εμεις ειμαστε γειτονισσες!!! Εγω μενω Σουρωτη!!!
elpar19

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Τρι Δεκ 27, 2011 1:46 am

Να συστηθω κι εγω κοριτσια.
Με λενε Ελενη, ειμαι 45 χρονων και εχω 2 κοριτσια(19 και 15 χρονων). Εδω και 3 χρονια μενω στη Σουρωτη, λιγο εξω απο τη Θεσσαλονικη και λατρευω το πλεξιμο(βελονες και βελονακι) και τη στραυροβελονια.
Τη Σταυροβελονια την παρακολουθω εδω και αρκετο καιρο και εχω κατεβασει πολλα σχεδια απο το blog της.
Χαρηκα πολυ που δημιουργησε αυτο το φορουμ οπου θα μπορουμε να τα λεμε!!!
Καλες γιορτες ευχομαι σε ολες!!!!
Μαρακι μου να εισαι καλα και παντα να μας εκπλησεις ευχαριστα με τις ομορφιες σου!!!
Anna

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Τρι Δεκ 27, 2011 11:34 am

Καλώς την γειτόνισσα!
Αν δεν κάνω λάθος έχω δει κεντήματά σου στο hobby.gr και μάλιστα έχω κάνει κι ένα με δικό σου σχέδιο (σταυυροβελονιά σε αποχρώσεις του μπλέ- εγώ το έκανα στα κόκκινα)! Καλώς ήρθες στην παρέα μας!
FELITSIA

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Τρι Δεκ 27, 2011 1:09 pm

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΕΣ ΕΛΕΝΗ .ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΣΟΥ .ΟΠΟΤΕ ΝΙΩΘΕΙΣ ΜΟΝΑΞΙΑ ΕΔΩ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΤΑΦΥΓΙΟ.ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ Η ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΝΩΣΕ ΟΛΕΣ.Ο,ΤΙ ΘΕΜΑ ΕΧΕΙΣ ΕΔΩ ΘΑ ΛΥΘΕΙ.ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ.
ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΜΕΑΥΡΙΟ ΠΑΛΙ .
EVDOKIAKAL

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Τρι Δεκ 27, 2011 1:42 pm

Καλησπέρα Ελένη. Καλώς ήρθες στην παρέα μας.
Σου εύχομαι Χρόνια Πολλά και να την περάσεις με υγεία και αγάπη με την οικογενιεά σου.
Ευδοκία
elpar19

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Τετ Δεκ 28, 2011 12:01 am

Καλημερα κοριτσια και σας ευχαριστω πολυ για το καλωσορισμα!!!
Αννουλα μου ναι εχω βαλει κεντηματα μου στο hobby.gr και θα ηθελα παρα πολυ να δω πως εγινε το σεμεν με τις κοκκινες αποχρωσεις!!!
Ευχομαι καλη χρονια σε ολες σας!!!
Τι θα λεγατε για μια συναντηση μετα τις γιορτες? Καπου στη Θερμη ισως?
FELITSIA

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Τετ Δεκ 28, 2011 12:59 am

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΕΝΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΕΙΚΟΝΑ ΣΟΥ .ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ .ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ.ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥ ΜΙΑ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΣΕΚΤΟ.
ΤΙ ΤΥΧΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΠΟΥ ΘΑ ΣΥΝΑΝΤΗΘΕΙΤΕ.ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΛΛΟΥ.ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΑΘΗΝΑΙΕΣ ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΙΕΣ .ΚΑΠΟΥ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟΛΟΥΣΤΟ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΒΟΛΟ.ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ.ΝΑ ΠΕΡΝΑΣ ΠΑΝΤΑ ΟΜΟΡΦΑ.
elpar19

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Τετ Δεκ 28, 2011 3:25 am

FELITSIA έγραψε:
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΕΝΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΕΙΚΟΝΑ ΣΟΥ .ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ .ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ.ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥ ΜΙΑ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΣΕΚΤΟ.
ΤΙ ΤΥΧΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΠΟΥ ΘΑ ΣΥΝΑΝΤΗΘΕΙΤΕ.ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΛΛΟΥ.ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΑΘΗΝΑΙΕΣ ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΙΕΣ .ΚΑΠΟΥ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟΛΟΥΣΤΟ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΒΟΛΟ.ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ.ΝΑ ΠΕΡΝΑΣ ΠΑΝΤΑ ΟΜΟΡΦΑ.

Καλημερα. Σ'ευχαριστω πολυ. Μακαρι να γινει η συναντηση μας. Ακουτε γειτονισσες?
Φιλια στον πανεμορφο Βολο!!!

Με πολύ πολύ αγάπη!
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 6 από 40Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ :: Το καφενείο της σταυροβελονιάς!-
Μετάβαση σε:  
Forumgreek.com | © phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Δημιουργήστε ένα μπλογκ