Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά

Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ

Μια φορά και έναν καιρό, ήταν η σταυροβελονιά...και έφτιαξε την πρώτη αυστηρά και μόνο, ελληνική γυναικεία κοινότητα, με θέμα... ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ!!!

ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

Με πολύ πολύ αγάπη!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Staurovelonia
Διαχειριστής
Διαχειριστής

Αριθμός μηνυμάτων : 34
Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2011
Τόπος : Δήμος Καματερού, Ν. Αττικής

ΔημοσίευσηΘέμα: Με πολύ πολύ αγάπη!   Κυρ Ιουλ 10, 2011 12:52 am

Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

Πρώτα απ΄όλα θα πρέπει να σας συστηθώ. Με λένε Μαρία, αλλά εδώ μέσα θα με βρείτε ως Σταυροβελονιά. Είμαι 44 χρονών, ζω στην όμορφη Αθήνα μας, έχω μια κόρη, ένα γιο και έναν πανέμορφο εγγονό!
Μου αρέσει να μαθαίνω τα πάντα και να δημιουργώ από το μηδέν!
Φιλοσοφία μου είναι, ποτέ μην λες ποτέ! Η ζωή είναι όμορφη και ακόμα ομορφότερη όταν έχεις πολλούς και καλούς φίλους!
Ελπίζω λοιπόν να γνωριστούμε εδώ μέσα και να γίνουμε μια πολύ πολύ όμορφη και ζεστή παρέα!

Με εκτίμηση

Σταυροβελονιά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.staurovelonia.blogspot.com/

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
marygian

Αριθμός μηνυμάτων : 17
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Πεμ Σεπ 29, 2011 3:33 am

ευχαριστώ ευδοκία.νασαι καλά!όποια φίλη θελήσει σχέδια για να κάνει αυτά τα κοφτά απο το μπλογκ μου,ας μου το πει να της τα στείλω με μεγάλη ευχαρίστηση.
Anna

Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Πεμ Σεπ 29, 2011 10:37 am

Καλησπέρα κορίστια!
(αχ τι ωραία σήμερα που μπήκαμε και γράψαμε πολλές!!!)

Η ίωση φεύγει αργά και σταθερά. Το μπούκωμα υποχώρησε και κατέβηκε στο στήθος ως βήχας! Αλλά τι να περιμένεις άμα δεν κάτσεις να συνέλθεις... με μια μέρα στο σπίτι, δουλειά δε γίνεται. Άσε που το πρωί στις 7:30 που φεύγω θέλει ζακέτα και στις 4 που γυρνάω καβαδούρα! Και στη δουλειά το αιρ κοντίσιον είναι ανοιχτό κι εγώ απο κάτω με μάλλινη ζακέτα! Το θέατρο του παραλόγου!
Να σας πω κι όλας κι όλο αυτό το τρέξιμο, δουλειά, σπίτι, παιδιά, σχολεία , δρομολόγια βάλτε και το αγχος με τις εξωτερικές δουλειές και την αγωνία με τη καθημερινότητα που έχουμε , πόσο να αντέξει ο οργανισμός ...

Και πάλι Δόξα ο Θεός λέω! έχει και χειρότερα!
φιλιά!
EVDOKIAKAL

Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Παρ Σεπ 30, 2011 8:50 am

Καλησπέρα κορίτσια.
Επιτέλους Παρασκευή απόγευμα και μπροστά μας είναι ένα ολόκληρο σαββατοκύριακο.
Αν και τα περισσότερα γραφεία θα είναι κλειστά στην ΑΘήνα την Δευτέρα λόγω της εορτής του Διονυσίου Αρεοπαγίτη, καθώς και τα σχολεία, εμείς πρέπει να ανοίξουμε και να βγάλουμε δουλειά....
Όχι τίποτα άλλο, αλλά έλεγα μήπως ξεκουραστώ λίγο περισσότερο γιατί ο πόνος στην πλάτη και το στήθος μου δεν λέει να με αφήσει..

Καλή ξεκούραση σε όλες σας.
Anna

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Παρ Σεπ 30, 2011 10:43 am

Καλό σαββατοκύριακο κι από μένα και καλή ξεκούραση σε όλες.
Ευδοκία κάνε ένα καυτό μπάνιο, πάρε κανένα παυσίπονο ή και κανένα έμπλαστρο για την πλάτη και φρόντισε να ξεκουραστείς!
FELITSIA

Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Σαβ Οκτ 01, 2011 11:55 am

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ MARY.ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΠΛΟΚΑ.ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ ΠΟΛΥ.ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΕΝΤΟΝΑΚΙΑ ΜΕ ΤΑ ΜΑΞΙΛΑΡΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΚΑ.ΠΑΡΑΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ.ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ

.ΒΡΗΚΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΙΣ ΠΟΥ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΑΚΟΜΑ.ΤΟ ΤΣΕΚΑΡΙΣΑ ΣΗΜΕΡΑ .ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΚΙ ΑΛΛΕΣ ΑΛΛΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ .ΜΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] ΕΔΩ ΕΧΕΙ ΚΕΝΤΗΜΕΝΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΙΚΡΑ ΣΧΕΔΙΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΚΑΔΡΑΚΙΑ Η ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΣΕ ΠΑΙΔΙΚΑ ΔΩΜΑΤΙΑ Η ΑΛΛΟΥ.KAI ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΤΟ ΒΕΛΟΝΑΚΙ ΣΤΟ SITE
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΟ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΠΑΛΗΑ ΡΩΣΙΚΑ ΑΛΦΑΒΗΤΑΡΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ.ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ ΠΑΝΤΩΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.ΚΑΙ ΕΔΩ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΠΕΙΡΑ ΣΧΕΔΙΑ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ.
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ.ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΒΡΗΚΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ.ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΨΑΞΕΙΣ ΠΟΛΥ.ΑΜΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΑΣ ΤΑ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΔΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ.ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ Σ ΑΥΤΑ.ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΛΙΓΟ Η MARY KAI XΑΡΗ Σ ΑΥΤΗΝ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ΑΥΤΑ ΤΑ SITE.ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Σαβ Οκτ 01, 2011 12:51 pm

Καλό μήνα σε όλες μας κορίτσια.
Άννα ευχαριστώ για τις συμβουλές σου. Έκανα μπάνιο ζεματιστό!!!! έβαλα και αλοιφή Counterpain, και επειδή ήταν αδύνατον να ξαπλώσω, λόγω του ότι είναι σάββατο και έπρεπε να πάω λαϊκή, σούπερ-μάρκετ και να συμμαζέψω λιγάκι, έκανα γυμναστική με τις δουλειές....
Πάντως τώρα είμαι καλύτερα.
Και το απογευματάκι αποκοιμήθηκα στον καναπέ ξεφυλλίζοντας κάποια περιοδικά με συνταγές ζαχαροπλαστικής του Παρλιάρου.

Felitsia ευχαριστούμε για τις διευθύνσεις που μας έδωσες..

FELITSIA

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Σαβ Οκτ 01, 2011 1:54 pm

EVDOKIAKAL έγραψε:
Καλό μήνα σε όλες μας κορίτσια.
Άννα ευχαριστώ για τις συμβουλές σου. Έκανα μπάνιο ζεματιστό!!!! έβαλα και αλοιφή Counterpain, και επειδή ήταν αδύνατον να ξαπλώσω, λόγω του ότι είναι σάββατο και έπρεπε να πάω λαϊκή, σούπερ-μάρκετ και να συμμαζέψω λιγάκι, έκανα γυμναστική με τις δουλειές....
Πάντως τώρα είμαι καλύτερα.
Και το απογευματάκι αποκοιμήθηκα στον καναπέ ξεφυλλίζοντας κάποια περιοδικά με συνταγές ζαχαροπλαστικής του Παρλιάρου.

Felitsia ευχαριστούμε για τις διευθύνσεις που μας έδωσες..

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΟΥ EVDOKIA ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ.ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΣΕ ΥΓΕΙΑ ΠΡΩΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΟΥΣ ΦΟΡΟΥΣ.ΚΑΛΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΦΙΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΑ ΚΕΝΤΗΜΑΤΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟ ΚΑΝΟΥΜΕ.
μία καλή ... μία ανάποδη

Αριθμός μηνυμάτων : 241
Τόπος : Καλλιθέα, Αττική

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Σαβ Οκτ 01, 2011 11:43 pm

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλη την παρέα.
Το φθινόπωρο έκανε την εμφάνισή του με τις πρώτες ιώσεις και από ότι κατάλαβα όλες μας το υποδεχθήκαμε με μία ψιλοαδιαθεσία. Περαστικά λοιπόν σε όλες μας.
Επίσης να ευχηθούμε χρόνια πολλά στο blog και στην Μαίρη να έχει επιτυχίες και δημιουργικές στιγμές,
φιλιά,

ΥΓ μπορείτε να μου πείτε τι κάνω λάθος και δεν μπορώ να κατεβάσω τα καινούργια σχέδια της Σταυροβελονιάς;
EVDOKIAKAL

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Κυρ Οκτ 02, 2011 2:00 pm

Καλημέρα σε όλες .
Ούτε και εγώμπορώ να κατεβάσω τα καινούργια σχέδια της Σταυροβελονιάς αν και προσπάθησα και χθεσ και σήμερα.
Αν κάποια από εσάς καταφέρει να τα κατεβάσει, ας μας εημερώσει τί ακριβώς πρέπει να κάνουμε για να τα κατεβάσουμε και εμείς.
EVDOKIAKAL

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Κυρ Οκτ 02, 2011 2:11 pm

Σταυροβελονιά,
Σου εύχομαι ολόψυχα Χρόνια Πολλά για τα γενέθλιά σου.
Να εισαι πάντα ευτυχισμένη, δίπλα στους ανθρώπους που αγαπάς και σε αγαπάνε, γεμάτη υγεία και αγάπη.
Να απολαύσεις κάθε στιγμή της ζωής σου σαν ναναι μοναδική!
Σου εύχομαι όλη σου ζωή ναναι γεμάτη από πολλές ευτυχισμένες στιγμές!! Razz I love you flower
FELITSIA

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Κυρ Οκτ 02, 2011 11:29 pm

KΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ.ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΕΚΑΤΟΣΤΗΣΕΙΣ.ΠΑΝΤΑ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ.ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΣΕ ΣΤΗΡΙΖΕΙ ΚΑΙ Σ ΑΓΑΠΑ.ΠΑΝΤΑ ΧΑΡΕΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΓΥΡΩ ΣΟΥ ΦΙΛΟΥΣ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΝΑ Σ ΑΓΑΠΟΥΝ .ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ
Anna

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Δευ Οκτ 03, 2011 11:19 am

Χρόνια πολλά και καλά για σένα και την οικογένεια σου! Και ένα ευχαριστώ που μας μάζεψες όλες και γινόμαστε μια παρέα!
Καλή βδομάδα, κορίτσια!
EVDOKIAKAL

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Τετ Οκτ 05, 2011 12:20 am

Καλημέρα κορίτσια.
Τί κάνετε??
Σήμερα είναι μία ακόμα ημέρα κινητοποιήσεων για πολλούς κλάδους και ταλαιπωρίας για όσους πρέπει να πάνε στην εργασία τους.
Τουλάχιστον λειτουργεί κανονικά το μετρό, στο οποίο ειδικά το πρωί γινόταν το αδιαχώρητο λόγω του ότι τα λεωφορεία είχαν στάση εργασίας από τηνέναρξη της βάρδιας τους έως τις 9 το πρωί.
Έχει δροσίσει αρκετά και έτσι το τρέξιμο γίνεται πιο ανεκτό επιεδή δεν ζεσταινόμαστε και τόσο πολύ όσο το καλοκαίρι.
Βεβαια καλά θα ήταν να κρατήσει αρκετά ακόμα αυτή η καλοκαιρία γιατί μας βλέπω να κυκλοφορούμε ντυμένοι σαν κρεμμυδάκια για να ζεσταθούμε, λόγω της αυξήσεως του πετρελαίου.

Το τελευταίο δεκαπενθήμερο με έπιαναν κράμπες στα πόδια μου, ακόμα και στον ύπνο μου. Και το άσχημο είναι ότι παρέμενε το πιάσιμο στους μύες ακόμα και όταν σταματούσε η κράμπα.
θυμήθηκα ότι στις εγκυμοσύνες μου είχα συχνά κράμπες και τότε ο γιατρός μου είχε δώσει να πίνω χάπια μαγνησίου, διότι η έλλειψη μαγνησίου από τον οργανισμό προκαλεί και κράμπες.
πήρα χθες από το φαρμακείο χάπια και βρήκα μέσω internet και ποιές τροφές είναι πλούσιες σε μαγνήσιο (μπανάνες, θαλασσινά, ψάρια, κρές, πράσινα λαχανικά όπως σπανάκι) και ακολουθώ αυτή την διατροφή, μήπως και σταματήσουν οι κράμπες.
Σας τα γράφω μήπως και κάποια άλλη έχει παρόμοια συμπτώματα.

Σας καλημερίζω εδώ. Καλή Δουλειά.
Anna

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Τρι Οκτ 11, 2011 11:29 am

Κορίτσια καλησπέρα ή καλημέρα σε όλες. Που χαθήκατε;
Και εγώ χάθηκα είναι αλήθεια.. όποτε ας μη γκρινιάζω! Πως πάτε με το κρύο; Εδώ δρόσισε για τα καλά όποτε κυκλοφορούμε πια με τις ζακέτες μας και τα χειμωνιάτικα.
Ευτύχως έχω άδεια αυτή τη βδομάδα οπότε έχω στρωθεί και φτιάχνω τις ντουλάπες... φρικτή δουλειά, ειδικά όταν δεν έχεις πολλές ντουλάπες όπως εγω και πρέπει να τα βολέψεις κάπου αλλά που;
Τελείωσα και το hardanger το καρέ. Αυριο θα το πλύνω, θα το σιδερώσω και θα κάτσω να ράψω το τελείωμα του. Θέλω να ελπίζω οτι μέχρι την Παρασκευή θα σας έχω ανεβάσει φωτογραφίες. Αυτά...
Φιλιά
FELITSIA

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Τρι Οκτ 11, 2011 12:18 pm

ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΟ ΤΕΛΕΙΩΣΕΣ.ΑΝΥΠΟΜΟΝΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ .ΕΔΩ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΙΩΑΝΝΗ ΣΤΟ ΠΗΛΙΟ ΕΒΡΕΧΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ.ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΚΡΥΟ ΑΡΚΕΤΟ.ΚΑΙΡΟΣ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ ΤΖΑΚΙ ΚΑΙ ΚΑΣΤΑΝΑ.ΤΙ ΛΕΤΕ?ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ?ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ Ο,ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΘΕ ΜΙΑ.ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ.
EVDOKIAKAL

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Τρι Οκτ 11, 2011 4:31 pm

Άννα, και εδώ το κρύο μπήκε για τα καλά στην καθημερινή μας ζωή και όλοι λίγο πολύ κυλοφορούμε με πιο βαριά ρούχα.
Απ'ο ότι θυμάμια, είχανπει ότι θα ανέβει και πάλι λίγο η θερμοκρασία. Μακάρι γιατί αν αρχίσουν από τώρα τα κρύα, πρέπει να ξεκινήσουμε να πλέκουμε και εμείς καμία κουβερτούλα για να την βγάλουμε ζεστά φέτος.
Ανυπομονώ να δω το εργόχειρό σου Αννα. Είμαι σίγουρη ότι θα είναι όμορφο όπως και τα προηγούμενα χειροτεχνήματά σου. Περιμένουμε λοιπόν να το ετοιμάσεις και να μας το παρουσιάσεις.
EVDOKIAKAL

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Τρι Οκτ 11, 2011 4:40 pm

Felitsia, έχεις δίκιο. Αυτός ο βροχερός καιρός είναι ιδανικός να κάθεσαιμπροστά σε φωτιά να απολαμβάνεις ένα ζεστό ρόφημα και να κεντάς ή να πλέκεις.
Αλλά για μένα αυτό μοιάζει μακρινό όνειρο.
Όταν γυρνάω από τη δουλειά μου, δεν προλαβαίνω να καθίσω, γιατί πρέπει να κάνω όλα τα απαραίτητα στο σπίτι. Και όταν πια μαζέψω τα ανγκαία και κάθομαι στον καναπέ για να δω στον αντένα το GRAYS ANATOMY με παίρνει ο ύπνος.
Και αργεί και το τριήμερο της 28ης Οκτωβρίου για να απολαύσουμε λίγη θαλπωρή στο σπιτάκι μας.!!
FELITSIA

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Τρι Οκτ 11, 2011 10:13 pm

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ ΣΩΣΤΑ ΤΑ ΛΕΣ .ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΜΕΣΑ Σ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΘΛΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ Ε ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΟΝΕΙΡΑ.ΑΛΛΩΣΤΕ Η ΤΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΑΣ Η ΤΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΜΕ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ ΤΖΑΜΠΑ ΕΙΝΑΙ .ΤΗΝ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ
Anna

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Τετ Οκτ 12, 2011 10:55 am

Καλό χειμώνα όντως!
Φελίτσια όντως καιρός για τζάκι. Κι ετσι ακριβό που είναι το πετρέλαιο... Εγω σήμερα το βραδάκι το άναψα ίσα ίσα για να σπάσει το κρύο στο σπίτι αλλά και για συντροφιά! Βέβαια, παλι καλά είμαστε, ο άντρας μου βρίσκεται στη Ρωσσία με τη δουλειά του κι εκεί σήμερα που μαλάκωσε είχε 10 βαθμους!
Να στε καλά!
lilium

Αριθμός μηνυμάτων : 9
Ημερομηνία εγγραφής : 16/10/2011
Τόπος : Αθήνα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Κυρ Οκτ 16, 2011 5:22 am

Γεια σας! Είμαι η lilium. Σήμερα έκανα την εγγραφή μου ως νέο μέλος της παρέας της σταυροβελονιάς, που ομολογώ μ'εχετε ξεσηκώσει με τόσα όμορφα σχέδια! Very Happy
Παρακολουθώ το blog αρκετό καιρό κι έχω κατεβάσει αρκετές ομορφιές, να δω πότε θα βρω χρόνο να τα φτιάξω όλα αυτά. Πρέπει όμως να τελειώσω ότι έχω στη μέση.
Σας ευχαριστώ πολύ για ότι έχετε κάνει, θα περνάω συχνά απ'το χώρο σας να τα λέμε. Smile
Πολλά φιλιά σε όλες, να είστε καλά! Smile
FELITSIA

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Κυρ Οκτ 16, 2011 5:33 am

ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΕΣ LILIUM ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΩΡΑΙΑ ΠΑΡΕΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΚΑΙ Ο ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΣΕ ΜΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ.ΒΕΒΑΙΑ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ SUPER ΧΡΥΣΟΧΕΡΕΣ.ΑΛΛΕΣ ΟΠΩΣ ΕΓΩ ΟΧΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΟΛΑ ΤΑ ΔΡΩΜΕΝΑ ΕΔΩ.ΚΕΝΤΑΜΕ ΟΛΕΣ ΑΛΛΑ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΤΑΛΕΝΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΑΛΛΩΣΤΕ ΑΦΟΥ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΤΟ BLOG ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ .ΚΑΛΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΩΣ ΜΑΣ ΗΡΘΕΣ.ΝΑ ΠΕΡΝΑΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ
μία καλή ... μία ανάποδη

Αριθμός μηνυμάτων : 241
Τόπος : Καλλιθέα, Αττική

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Κυρ Οκτ 16, 2011 8:43 am

lilium έγραψε:
Γεια σας! Είμαι η lilium. Σήμερα έκανα την εγγραφή μου ως νέο μέλος της παρέας της σταυροβελονιάς, που ομολογώ μ'εχετε ξεσηκώσει με τόσα όμορφα σχέδια! Very Happy
Παρακολουθώ το blog αρκετό καιρό κι έχω κατεβάσει αρκετές ομορφιές, να δω πότε θα βρω χρόνο να τα φτιάξω όλα αυτά. Πρέπει όμως να τελειώσω ότι έχω στη μέση.
Σας ευχαριστώ πολύ για ότι έχετε κάνει, θα περνάω συχνά απ'το χώρο σας να τα λέμε. Smile
Καλώς ήρθες στην παρέα της σταυροβελονιάς.
Να έχεις μια καλή εβδομάδα,
lilium

Αριθμός μηνυμάτων : 9
Ημερομηνία εγγραφής : 16/10/2011
Τόπος : Αθήνα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Κυρ Οκτ 16, 2011 10:00 am

Σας ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα!!! Smile Very Happy
Χαίρομαι που είμαι μέλος της όμορφης παρέας σας, μαζί σας θα μάθω κι εγώ πολλά απ'ότι βλέπω, καθότι αρχάρια, είμαι σίγουρη ότι θα μου δίνετε τα φώτα σας όταν τα χρειαστώ.
Να έχετε μια καλή εβδομάδα φίλες μου.
EVDOKIAKAL

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Κυρ Οκτ 16, 2011 12:25 pm

lilium έγραψε:
Καλώς όρισες στην παρέα της σταυροβελονιάς lilium.
Σου εύχομαι να περάσεις ευχάριστα την ώρα σου κοντά μας.
Και όπου θέλεις βοήθεια ευχαρίστως να στην παρέχουμε
Κάλή εβδομάδα
Anna

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Δευ Οκτ 17, 2011 2:33 am

Καλημέρα σε όλες και lillιum καλώς ήρθες στην παρέα μας!
Τελευταία μέρα της άδειας σήμερα κι απο αύριο το κεφάλια μέσα! Δόξα το Θεω βρε κορίτσια που έχω δουλειά, αχάριστη δεν είμαι, αλλά κάθε φορά που έχω άδεια χειμώνα συνειδητοποιώ πόσο πιο ήρεμη και στρωμένη είναι η ζωή μας- και εννοώ όλης της οικογένειας- όταν είμαι σπίτι. Μόνο το μεσημεριανό φαγητό που ετοιμάζω για τα αγόρια μου με τη σαλάτα και το ψωμί και τρώμε όλοι μαζί...φτάνει. Από αύριο πάλι θα γυρνάνε μόνοι τους, θα ζεσταίνουν το φαγήτο μόνοι τους και έτσι σκέτο θα τρώνε...Τι να πεις...
Αλλά δεν είναι καιροί για να γκρινιάζουμε για τέτοιες πολυτέλειες!
Καλή βδομάδα σε όλες!

Με πολύ πολύ αγάπη!
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 40Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ :: Το καφενείο της σταυροβελονιάς!-
Μετάβαση σε:  
Δωρεάν φόρουμ | © phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Δημιουργήστε το δικό σας μπλογκ