Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ

Μια φορά και έναν καιρό, ήταν η σταυροβελονιά...και έφτιαξε την πρώτη αυστηρά και μόνο, ελληνική γυναικεία κοινότητα, με θέμα... ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ!!!
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 10 I_icon_mini_portalΣύνδεση

 

 ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ

Πήγαινε κάτω 
+7
katerina
elpar19
Anna
μία καλή ... μία ανάποδη
kleoniki
FELITSIA
EVDOKIAKAL
11 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 10 EmptyΠαρ Οκτ 28, 2011 11:10 am

Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΚΑΝΑΡΗΣΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ ΑΠΟ ΠΑΛΙΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΒΑΖΩ ΕΔΩ ΓΙΑ ΟΠΟΙΑ ΑΠΟ ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΕ
ΤΟ ΚΑΘΕ ΣΧΕΔΙΟ ΠΟΥ ΣΚΑΝΑΡΑ ΗΤΑΝ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΩ ΣΑΝ ΕΙΚΟΝΑ ΣΤΟ EMAIL ΣΑΣ, ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΠΙΣΤΡΑΤΕΥΣΑ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΕΦΤΙΑΞΕ ΣΕ ΑΡΧΕΙΟ ZIP ΚΑΙ ΣΑΣ ΣΤΕΛΝΩ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ. ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ ΟΤΑΝ ΒΡΙΣΚΩ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΣΚΑΝΑΡΩ.
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΤΕ.
ΟΔΗΓΙΕΣ:
ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΑΥΤΟ ΚΑΝΟΝΤΑΣ COPY ΚΑΙ PASTE ΣΤΟ BROWSER ΣΑΣ (π.χ. INTERNET EXPLORER) ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΒΡΕΙΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ.
ΟΤΑΝ ΚΑΤΕΒΕΙ ΚΑΝΤΕ ΔΕΞΙ ΚΛΙΚ ΚΑΙ EXTRACT FILES.


https://rapidshare.com/files/2394329286/plekta.zip

cheers Smile flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
EF75




Αριθμός μηνυμάτων : 175
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2012
Ηλικία : 49
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 10 EmptyΔευ Απρ 23, 2012 1:08 pm

fani έγραψε:
Άννα είναι πολύ ωραίο να τον εμπιστεύεσαι τον φωτογράφο,σε βλέπει μέσα από τον φακό και ξέρει!


ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΤΟΥ ΧΡΩΜΑ, ΤΟ ΠΙΠΕΡΑΤΟ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΠΙΚΑΝΤΙΚΗ, ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ.χα,χα,χα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 10 EmptyΤρι Απρ 24, 2012 9:23 am

Θα συμφωνήσω με την Φανή καιτην Φωτεινή. Ο φωτογράφος σε βλέπει μέσα από το φακό της μηχανής άρα ξέρει καλύτερα. Και ειδκά όταν βλέπει και το "πιπεράτο" χρώμα ε τότε τα δίνει όλα..... για να βγει μια τέλεια φωτογραφία!!!! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 10 EmptyΤρι Απρ 24, 2012 10:41 am

Χαχαχαχχα! τρελλές με τα πιπεράτα αστεία σας!!!!!

Λοιπόν εδώ και χρόνια κάθε Τρίτη που τα παιδιά μας έχουν αγγλικά μαζευομαστε η παρέα μου από δω για καφέ. Αυτό το κάνουμε έδω και ...7 χρόνια κάθε Τρίτη η ίδια παρέα (οι αντρες μας λένε οτι κάνουμε ομαδική ψυχοθεραπεια έτσι, αλλά έχουμε λυσει και αντιμετωπισει πολλά προβλήματα αυτές τις Τρίτες!) Φορεσα λοιπόν το πάντσο μου και πήγα. Η πιο κολλήτη που το ξερε αμέσως το κατάλαβε - της άρεσε πολύ - και οι υπόλοιπες - που δεν τους ειπαμε τίποτα- νόμιζαν πως ήταν αγοραστο!!! χιχιχχι!
Το χαμόγελο δεν θα το κλείσω Φιλιτσα, γιατί το πολύ καλοκαίρι με ένα φανελάκι απο κάτω θα φαινεται ωραίο και βάζω κι οτι χρώμα θέλω για να φωτίσει και το "πιπερι"!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 10 EmptyΤρι Απρ 24, 2012 11:15 am

Μμμμμμμμ, είναι που δεν σ αρέσει το κόκκινο, αλλιώς θα σου έλεγα να βαλεις ένα κόκκινο μπλουζάκι από κάτω για να γίνεις πιο καυτή και πιπεράτη!!!!!! Smile cheers cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 10 EmptyΤετ Απρ 25, 2012 11:03 am

ΜΜΜΜ, κι εχω κι ένα κόκκινο φανελάκι νομίζω...Θα πήγαινε όντως!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 10 EmptyΤετ Απρ 25, 2012 3:47 pm

Anna έγραψε:
ΜΜΜΜ, κι εχω κι ένα κόκκινο φανελάκι νομίζω...Θα πήγαινε όντως!
Καυτό πιπεράτο σύνολο..... Τρέλα θα είναι!!! cheers cheers cheers cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 10 EmptyΠεμ Απρ 26, 2012 11:11 am

χαχαχαχαχαχαχ!!!!!
Λοιπόν εγω να ρωτησω γιατί έχετε και την αρχάρια στη παρέα που ρωτώντας μαθαίνει!!!!
Εχω ένα νήμα- ΤΕΛΕΙΟ, ΜΑΛΑΚΟ ΚΙ ΑΦΡΑΤΟ - που πλεκεται με 3 βελονες κατα τον κατασκευαστή. Κάνω το δείγμα με 3,5 βελόνες και μου βγαίνει ωραία και στρωτή η πλέξη. Μεχρι εδω καλά!
Ξενυχτάω χθες (μεχρι τις 11:30 δηλαδή, ξενυχτάω με τα δικά μου δεδομένα) να βρω ένα ωραίο σχέδιο και το βρισκω και το δειγμα του λεει : 10 εκ 20 πόντους όσο και το δικό μου. Και τωρα η ερώτηση της πόντιας (μη γελάτε !): εγω πλέκω με 3,5 βελόνες και στο σχέδιο με 5αρες. Θα πρέπει να αλλάξω κάτι;;;; θα βγει το μπλουζάκι;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 67
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 10 EmptyΠεμ Απρ 26, 2012 11:39 am

ΕΑΝ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΜΕ 3,5 ΒΕΛΟΝΕΣ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΟΥ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗ ΤΟΤΕ ΜΗΝ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ .ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΔΕΙΓΜΑ .ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΒΓΕΙ .ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΟ ΤΟΤΕ ΠΡΟΧΩΡΑ ΤΟ ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΧΕΙΣ .ΜΗΝ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΤΣΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΓΩ .ΑΛΛΟ ΝΗΜΑ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟΣ ΑΛΛΙΩΣ ΠΛΕΚΕΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΤΟ ΔΕΙΓΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ .ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ ΑΝΝΑ ΜΟΥ .ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ Very Happy I love you flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 10 EmptyΠεμ Απρ 26, 2012 11:48 am

Και εγώ συμφωνώ με την Φιλίτσα, άννα μου. Αν σου βγαίνει το δείγμα σου σύμφωνα με το σχεδιο που γράφουν οι οδηγίες, τότε ξεκίνα το πλεκτόσου και με το καλό να το τελειώσεις!!!! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 10 EmptyΠαρ Απρ 27, 2012 10:45 am

Οκ κορίτσια, ευχαριστώ! Μακάρι να μην ήμουν τόσο κουρασμένη σήμερα... θα το πιανα, αλλά τόσα τρεχαματα το απογευμα που τώρα - ωρα 10 παρα είκοσι- εφαγα μεσημεριανο;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 67
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 10 EmptyΠαρ Απρ 27, 2012 11:07 am

KAΛΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ .ΗΡΕΜΗΣΕ ΕΙΝΑΙ Σ/Κ Very Happy I love you flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 10 EmptyΠεμ Μάης 17, 2012 2:13 am

Anna έγραψε:
χαχαχαχαχαχαχ!!!!!
Λοιπόν εγω να ρωτησω γιατί έχετε και την αρχάρια στη παρέα που ρωτώντας μαθαίνει!!!!
Εχω ένα νήμα- ΤΕΛΕΙΟ, ΜΑΛΑΚΟ ΚΙ ΑΦΡΑΤΟ - που πλεκεται με 3 βελονες κατα τον κατασκευαστή. Κάνω το δείγμα με 3,5 βελόνες και μου βγαίνει ωραία και στρωτή η πλέξη. Μεχρι εδω καλά!
Ξενυχτάω χθες (μεχρι τις 11:30 δηλαδή, ξενυχτάω με τα δικά μου δεδομένα) να βρω ένα ωραίο σχέδιο και το βρισκω και το δειγμα του λεει : 10 εκ 20 πόντους όσο και το δικό μου. Και τωρα η ερώτηση της πόντιας (μη γελάτε !): εγω πλέκω με 3,5 βελόνες και στο σχέδιο με 5αρες. Θα πρέπει να αλλάξω κάτι;;;; θα βγει το μπλουζάκι;;;

Επειδή εδώ και αρκετό καιρό καιρό, δεν μας έχει πει για την εξέλιξεη του νέου σου πλεκτού, σου γράφω τώρα για να σε ρωτήσω πώς πηγαίνει το νέο σου πλεκτό???
Σήμερα με τον καιρό που θα κάνει (εδώ άρχισε ήδη να φυσάει και έχει μια βαριά συννεφιά, άρα φαντάζομαι απ' όσα είπαν και στηνπρόγνωση του καιρού, σ' εσάς θα είναι πιο χειμωνιάτικος), μάλλον θα ασχοληθείς μετο πλέξιμο που θυμίζει περισσότερο χειμώνα!!! cheers cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 10 EmptyΠεμ Μάης 17, 2012 11:17 am

Δίκιο έχεις... για πλεξιμο ήταν σήμερα. Αλλά ομολογώ πως κάτι οι δουλειές (ατιμες ντουλάπες) , κάτι οι βελονιές, κατι το ρημάδι το κρόσι που δεν λεω να το τελειώσω (αυτό το σκ θα το τελιώσω ο κόσμος να χαλάσει), δεν έχω προχωρήσει... pale
Και το λαχταράω η δόλια, αλλά όπως σου είπα με επιασε μια μανία αυτό το καιρό, είπα θα τελειώσω οτι είναι στο παρα πέντε για να τελειώσει και μετά θα το πιάσω για να του αφοσιώθω!!! Εχω βρει όμως το τέλειο σχέδιο, με τρουακάρ μανικάκι, χαμόγελο λαιμό και ιδιαίτερη πλέξη!!!!!! Και το να βρεις το κατάλληλο σχέδιο είναι το παν, σωστά;;;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 67
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 10 EmptyΠεμ Μάης 17, 2012 1:31 pm

ΣΩΣΤΑ ANNA ΜΟΥ .ΕΣΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΛΙ ΚΑΤΙ ΩΡΑΙΟ .ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ.
ΤΑ ΚΡΟΣΙΑ ΤΑ ΦΤΙΑΧΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΧΑΡΤΟΝΑΚΙ?ΤΥΛΙΓΕΙΣ ΤΗΝ ΚΛΩΣΤΗ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΚΟΒΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΜΙΑ ΜΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΕΡΝΑΣ ΜΕ ΤΟ ΒΕΛΟΝΑΚΙ? Very Happy I love you flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 10 EmptyΠαρ Μάης 18, 2012 9:51 am

Χαρτονάκι;;; Πρωτάρα Φιλιτσα μου, πρωτάρα...
Λοιπόν, κόβω μια μια την κλωστή στο μήκος που θέλω. Μετά την περνάω στη βελόνα του κεντήματος, μια μια, και την κάνω κρόσι... Ενα, ενα... και αφου τελιώσω- γιατί την μια πλευρά την εκανα, με το ψαλίδι το ισιώνω.
Ειναι ο ποντιακός τρόπος της πρωτάρας, σωστα;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 67
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 10 EmptyΠαρ Μάης 18, 2012 10:40 am

ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΕΝΑ ΧΑΡΤΟΝΑΚΙ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΟΣΟ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ.ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΘΕΛΕΙ ΜΕ ΒΕΛΟΝΑΚΙ ΝΑ ΤΙΣ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΘΗΛΙΑ ΣΤΟ ΚΕΝΤΗΜΑ ΣΟΥ .ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΟΠΩΣ ΣΕ ΒΟΛΕΥΕΙ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ .ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΤΕΛΕΙΟ.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΜΗΝ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙΣ ΤΗΝ ΑΝΝΑ ΜΑΣ. Very Happy I love you flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 10 EmptyΣαβ Μάης 19, 2012 2:39 am

Καλε την αληθεια λεω!!! Αμα δεν ξέρεις κι αμα δεν έχεις κανένα να σου δείξει κάνεις τον ποντιακό τρόπο για το κρόσι! (και κρόσια τα νευρα- από εκεί βγήκε η εκφραση είμαι σίγουρη!)
Το τελειωσα όμως Φιλίτσα σήμερα το πρωι, ο μεγάλος διάβαζε Ιλιάδα και θέλει κι έμενα να ακούω - ετσι συγκεντρωνεται...- οπότε κι εγω το κέντημα και διπλα! Εχει γίνει ατάκα στο σπίτι : "μαμά, πάρε το κεντημα κι έλα!"
Αν προλάβω θα σας το ανεβάσω σε λίγο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 10 EmptyΤρι Μάης 22, 2012 11:51 pm

Άννα μου, μεταξύ μας και εγώ τα κρόσσια έτσι τα κάνω... Οπότε έχει 2 κοπέλες η παρεά μας που χρησιμοποιούν τον ποντιακό τρόπο!!!! cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 10 EmptyΤετ Μάης 23, 2012 11:18 am

Χαχαχααχ! Αμα δε ταιριάζαμε!!!!!!!! Οταν θα πάμε στο Βόλο, θα βάλουμε τη Φιλίτσα να μας δείξει πως γινεται με το χαρτονάκι...;;;;!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 67
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 10 EmptyΤετ Μάης 23, 2012 12:16 pm

ΘΑ ΣΑΣ ΔΕΙΞΩ Ο,ΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΓΛΥΚΑ .ΚΑΙ ΣΕΙ ΘΑ ΜΟΥ ΔΕΙΞΕΤΕ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΓΩ .ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΜΑΣ .Η ΜΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΑΕΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ .ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 10 EmptyΤετ Ιουν 27, 2012 11:42 am

Να το γραψω και στη σωστή ενότητα: τελειώσα το σάλι το καλοκαιρινό με το βελονάκι!!! Περάστε να το δείτε!!! Εγώ είμαι ενθουσιασμένη και ξετρελλαμένη με το βελονάκι!!!! (καλά με οτι μαθαινω ετσι κάνω, θα μου πειτε, αλλά έτσι είμαι εγω!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 67
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 10 EmptyΤετ Ιουν 27, 2012 12:37 pm

ΑΝΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ .ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ .ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΕΛΙΚΑ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ?Η ΜΗΠΩΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΥΤΗ ΚΑΤΩ?ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΑΙ Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΟΥ ΧΡΩΜΑΤΟΣ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΣΟΥ ΠΑΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ .ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΜΕ ΔΡΟΣΕΡΑ ΒΡΑΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΕΙΣ .ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕ ΤΟ ΒΕΛΟΝΑΚΙ ΜΕ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΠΙΤΕΥΓΜΑΤΑ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EF75




Αριθμός μηνυμάτων : 175
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2012
Ηλικία : 49
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 10 EmptyΤετ Ιουν 27, 2012 1:08 pm

ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΑΝΝΟΥΛΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΣΑΛΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΒΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΠΕΡΑΤΟ??? ή ΜΕ ΞΕΓΕΛΑ Η ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ.
ΠΡΟΒΛΕΠΩ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΤΟ ΚΕΝΤΗΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΜΕ ΒΕΛΟΝΑΚΙ, ΤΩΡΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΦΤΟΥΡΑΕΙ ΤΟ ΠΛΕΧΤΟ. ΑΥΤΟ ΠΑΛΙΟ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΛΕΜΕ ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 10 EmptyΠεμ Ιουν 28, 2012 10:17 am

Φιλιτσα και Φωτεινή ευχαριστώ για τακαλά σας λόγια!
Φιλιτσα ξεκιναει από την μεγάλη πλευρα το σάλι και Φωτεινή είναι ελαφρως πιπεράτο!!!!χαχαχχαχα
Πάντως σιγουρα έπεται και συνεχεια με το βελονακι. το έλεγα προχθες στη Φιλιτσα, έχει το πλεονεκτημαοτι κάνω τα ρουχα μου, ταυτοχρονα! φυσικά το κεντημα δεν το αφήνω (εχω και ετοιμη βελονια να σας δειξω...γιατι οταν λειπουν τα ποντικια, η γάτα κάνει οτι την ευχαριστει!) Very Happy cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 67
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 10 EmptyΠεμ Ιουν 28, 2012 10:38 am

KAI POLY KALA ΚΑΝΕΙ Η ΓΑΤΑ .ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΝΤΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙ .ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΕΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ .ΝΑ ΠΕΡΝΑΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΕΣ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
 
ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 10 από 11Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ :: Πλέξιμο.-
Μετάβαση σε:  
Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις