Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ

Μια φορά και έναν καιρό, ήταν η σταυροβελονιά...και έφτιαξε την πρώτη αυστηρά και μόνο, ελληνική γυναικεία κοινότητα, με θέμα... ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ!!!
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 2 I_icon_mini_portalΣύνδεση

 

 ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ

Πήγαινε κάτω 
+7
katerina
elpar19
Anna
μία καλή ... μία ανάποδη
kleoniki
FELITSIA
EVDOKIAKAL
11 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Οκτ 28, 2011 11:10 am

Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΚΑΝΑΡΗΣΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ ΑΠΟ ΠΑΛΙΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΒΑΖΩ ΕΔΩ ΓΙΑ ΟΠΟΙΑ ΑΠΟ ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΕ
ΤΟ ΚΑΘΕ ΣΧΕΔΙΟ ΠΟΥ ΣΚΑΝΑΡΑ ΗΤΑΝ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΩ ΣΑΝ ΕΙΚΟΝΑ ΣΤΟ EMAIL ΣΑΣ, ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΠΙΣΤΡΑΤΕΥΣΑ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΕΦΤΙΑΞΕ ΣΕ ΑΡΧΕΙΟ ZIP ΚΑΙ ΣΑΣ ΣΤΕΛΝΩ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ. ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ ΟΤΑΝ ΒΡΙΣΚΩ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΣΚΑΝΑΡΩ.
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΤΕ.
ΟΔΗΓΙΕΣ:
ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΑΥΤΟ ΚΑΝΟΝΤΑΣ COPY ΚΑΙ PASTE ΣΤΟ BROWSER ΣΑΣ (π.χ. INTERNET EXPLORER) ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΒΡΕΙΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ.
ΟΤΑΝ ΚΑΤΕΒΕΙ ΚΑΝΤΕ ΔΕΞΙ ΚΛΙΚ ΚΑΙ EXTRACT FILES.


https://rapidshare.com/files/2394329286/plekta.zip

cheers Smile flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 2 EmptyΔευ Ιαν 09, 2012 11:15 am

Κλεονίκη, όλα καλά να πάνε και στις δύο κόρες σου και δύναμη για σένα ευχομαι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kleoniki




Αριθμός μηνυμάτων : 22
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 62
Τόπος : Θέρμη Θεσσαλονικης

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 2 EmptyΔευ Ιαν 09, 2012 12:27 pm

Κορίτσια ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.Καλό βράδυ και καλή βδομάδα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Ιαν 20, 2012 6:45 am

Και ένα σαιτ με σχέδια για πλέξιμο! Ψάχνωντας στο raverly, - αχ Ελένη- βρήκα αυτό το σαιτ με υπέροχα και δωρεάν σχέδια! Και το ένα καλύτερο απο το άλλο . Για δείτε:
http://www.garnstudio.com/lang/us/kategori_oversikt.php
Και ψάχνοντας στο εν λόγω σαιτ βρήκα οτι τα μαλλιά της εταιρείας τα έχει και κατάστημα στα Γιαννιτσά και με online παραγγελιές:
http://pleko.gr/shop/
Τιμές απο €2,5 και πάνω.
Αλλά, απο το raverly κι αυτό για πολλά και φθηνά μαλλιά είναι αυτό:
http://www.yarn-paradise.com/
Καθιστε αναπαυτικά στην καράκλα σας , την πολυθρόνα σας γιατί δεν θα σηκώνεστε!!!!!!!!
εγω έτσι την πάτησα! Και είναι πολύ πολύ φθηνά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpar19

elpar19


Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2011
Ηλικία : 56
Τόπος : Σουρωτη-Θεσσαλονικη

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Ιαν 20, 2012 2:36 pm

Anna έγραψε:
Και ένα σαιτ με σχέδια για πλέξιμο! Ψάχνωντας στο raverly, - αχ Ελένη- βρήκα αυτό το σαιτ με υπέροχα και δωρεάν σχέδια! Και το ένα καλύτερο απο το άλλο . Για δείτε:
http://www.garnstudio.com/lang/us/kategori_oversikt.php
Και ψάχνοντας στο εν λόγω σαιτ βρήκα οτι τα μαλλιά της εταιρείας τα έχει και κατάστημα στα Γιαννιτσά και με online παραγγελιές:
http://pleko.gr/shop/
Τιμές απο €2,5 και πάνω.
Αλλά, απο το raverly κι αυτό για πολλά και φθηνά μαλλιά είναι αυτό:
http://www.yarn-paradise.com/
Καθιστε αναπαυτικά στην καράκλα σας , την πολυθρόνα σας γιατί δεν θα σηκώνεστε!!!!!!!!
εγω έτσι την πάτησα! Και είναι πολύ πολύ φθηνά

Γεια σας κοριτσια. Απο το yarn paradise εχω ψωνισει 3 φορες. Ειναι αψογοι σε ολα, ειμαι πολυ ευχαριστημενοι και σιγουρα θα αγορασω παλι. Και αυτο στα Γιαννιτσα φαινεται καλο και τα νηματα που εχει ειναι πολυ καλης ποιοτητας. Αννουλα μηπως να κανουμε καμια εξορμηση-εκδρομη προς τα κει να δουμε τι παιζει ιδιοις ομμασι? Λεω μηπως!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://eleni-knittingpatterns.blogspot.com/
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Ιαν 21, 2012 7:55 am

Καλό μου ακούγεται..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpar19

elpar19


Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2011
Ηλικία : 56
Τόπος : Σουρωτη-Θεσσαλονικη

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Ιαν 22, 2012 10:41 pm

Anna έγραψε:
Καλό μου ακούγεται..

Καλημερα κι απο δω. Χαιρομαι που σου αρεσε η ιδεα για την εξορμηση. Τα μαγαζια εδω στη Θεσσαλονικη λιγο πολυ ξερουμε τι εχουν, για την ξινη δεν το συζητω, οποτε πρεπει να ανακαλυψουμε τι υπαρχει και προς εκεινη τη μερια!!!! Wink Να φτιαξει λιγο ο καιρος, να μαζεψουμε κανα φραγκο και το κανονιζουμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://eleni-knittingpatterns.blogspot.com/
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 2 EmptyΔευ Ιαν 23, 2012 11:31 am

Μου αρέσει το πλάνο...
Να φτιαξει λιγο ο καιρος, να μαζεψουμε κανα φραγκο και το κανονιζουμε.!!!!!!!!!!!

Να σου πω παρειγγειλα και απο το yarn κι εγώ ... όποτε σε λίγο θα βρεθώ με 16 κουκλες μαλλι!!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpar19

elpar19


Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2011
Ηλικία : 56
Τόπος : Σουρωτη-Θεσσαλονικη

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 2 EmptyΔευ Ιαν 23, 2012 11:10 pm

Anna έγραψε:
Μου αρέσει το πλάνο...
Να φτιαξει λιγο ο καιρος, να μαζεψουμε κανα φραγκο και το κανονιζουμε.!!!!!!!!!!!

Να σου πω παρειγγειλα και απο το yarn κι εγώ ... όποτε σε λίγο θα βρεθώ με 16 κουκλες μαλλι!!!!!!!!!!!!

Κι εγω πριν κοιτουσα στο yarn paradise νηματα, θελω να παρω merino και εχει πολυ ωραια πραγματα και οι προσφορες του ειναι καταπληκτικες. Μολις πληρωθουμε λεω να κανω μια επενδυση!!!
Ποτε θα τα παραλαβεις τα δικα σου? Θελω οπωσδηποτε να τα δω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://eleni-knittingpatterns.blogspot.com/
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 2 EmptyΤρι Ιαν 24, 2012 12:07 pm

Ακόμα περίμενω ....και δεν ξέρω αν αργησαν. Τα παράγγειλα την προηγούμενη βδομάδα.
Πήρα ένα σκούρα ακρυλικό για τα κασκολ των αγοριών και ένα βαμβακερο...γιατί έρχεται άνοιξη!!!!!!!
Να τους στείλω κανενα μειλ λες;;;;;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpar19

elpar19


Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2011
Ηλικία : 56
Τόπος : Σουρωτη-Θεσσαλονικη

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 2 EmptyΤρι Ιαν 24, 2012 9:41 pm

Anna έγραψε:
Ακόμα περίμενω ....και δεν ξέρω αν αργησαν. Τα παράγγειλα την προηγούμενη βδομάδα.
Πήρα ένα σκούρα ακρυλικό για τα κασκολ των αγοριών και ένα βαμβακερο...γιατί έρχεται άνοιξη!!!!!!!
Να τους στείλω κανενα μειλ λες;;;;;;;

απο το yarn paradise τα πηρες? αν ναι στο mail που τους εδωσες σου στελνουν αυτοι mails με την πορεια του πακετου σου και με τον κωδικο παραγγελιας.
εγω ειχα επιλεξει την DHL και πατωντας πανω στον κωδικο στο mail που μου ειχαν στειλει ανοιγε η σελιδα της DHL και μου εδειχνε που ακριβως βρισκεται το πακετο
ξεκιναει απο ανατολικη Κων/πολη, παει στο κεντρο, μετα Γερμανια, μετα Αθηνα και τελος Θεσσαλονικη και απο εκει το φορτηγακι της Speedex θα σου το φερει αφου επικοινωνησουν μαζι σου, μεσα σε 3 εργασιμες μου ειχαν ερθει, αν τα παραγγειλες την Παρασκευη λογικα σημερα θα τα παραλαβεις
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://eleni-knittingpatterns.blogspot.com/
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 2 EmptyΤετ Ιαν 25, 2012 11:48 am

Μπα θα τους στειλώ μειλ γιατι περίπου μια βδομάδα έχω που περιμένω... και δεν ε΄χω λαβει ακόμα μειλ τους....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Ιαν 29, 2012 10:58 am

Ελένη τους έστειλα τελικά μέιλ και χθες μου στείλαν το κωδικό του πακέτου. ΄΄Αρα μεσα στην εβδομάδα τα περιμένω!!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Ιαν 29, 2012 2:43 pm

Anna έγραψε:
Ελένη τους έστειλα τελικά μέιλ και χθες μου στείλαν το κωδικό του πακέτου. ΄΄Αρα μεσα στην εβδομάδα τα περιμένω!!!!!!!!!!!!

Με το καλό να τα δεχτείς Άννα μου. cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 2 EmptyΔευ Ιαν 30, 2012 11:53 am

EVDOKIAKAL έγραψε:
Anna έγραψε:
Ελένη τους έστειλα τελικά μέιλ και χθες μου στείλαν το κωδικό του πακέτου. ΄΄Αρα μεσα στην εβδομάδα τα περιμένω!!!!!!!!!!!!

Με το καλό να τα δεχτείς Άννα μου. :cheers:
Ευδοκία μου ήρθαν σήμερα! Το καλοκαιρινό ούτε το άνοιξα - το αφήνω για αργότερα, αλλά με των αγοριων την πάτησα... μαυρο με λίγο γαλάζιο για να σπάει, αλλά χνουδωτό!!!!!!!!!! πολυ γυναικείο μου βγαίνει! Αν δεν το δεις, αν δεν το πιάσεις... Αλλά να σου πω 0,19$ η κούκλα, οπότε ούτε 0,15€, κάτι θα το κάνω!!!! Κανένα σάλι για μενα...που είμαι και κρυουλιάρα!!!!!! χαχαχχαχαχ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 2 EmptyΔευ Ιαν 30, 2012 12:12 pm

ANTE ΣΟΥ ΦΕΞΕ ΠΑΛΙ ΑΝΝΑ ΜΟΥ.ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΚΑΣΚΩΛ.ΕΤΣΙ ΠΟΥ ΤΟ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΑΓΟΡΙΑ ΣΟΥ.ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΚΡΥΩΝΕΙΣ ΣΕ ΛΙΓΟ .ΒΑΛΤΟ ΜΠΡΟΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΚΡΥΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.
ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 2 EmptyΔευ Ιαν 30, 2012 12:18 pm

μόνο 0,15 ευρώ ????? και τα έξοδα αποστολής πόσα είναι Άννα ???
Συμφέρει να πάρεις αρκετά από αυτά και να τα φτιάχνεις σιγά σιγά. οπότε δεν θα έχεις ανάγκη και την "ξινή" που φέρνει ότι θέλει όποτε το θέλει και σε μικρή ποσότητα!!!!
Δίκιο έχει η Φιλίτσα, τυχερή είσαι μπορείς να φτιάξεις ένα δικό σου σάλι ή πάλι να φτιάξεις το κασκολάκι για την άλλη κουμπάρα σου που έχει γενέθλια σύντομα???!!!! cheers


Έχει επεξεργασθεί από τον/την EVDOKIAKAL στις Δευ Ιαν 30, 2012 12:35 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 2 EmptyΔευ Ιαν 30, 2012 12:23 pm

ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΣ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 2 EmptyΔευ Ιαν 30, 2012 12:33 pm

Να σου πω Φιλίτσα μου, από τη μία σκέφτηκα να φτιάξω το καδράκι και να το κάνω πιο προσωπικό βάζοντας πάνω ακι το όνομα της μικρής και την ημερομηνία γεννήσεως και το βάρος και τα εκατοστά της΄, και όταν με το καλό έρθει και άλλο μέλος φτιάχνω κάτι αναλογο.
Από την άλλη η ιδέα του μετρητή ύψους μου φαίνεται πιο καλή γιατί θα είναι πιο χρήσιμο και για τη μπέμπα αλλά και ίσως και για κάποιο άλλο μελλοντικό μέλος της οικογενείας.
Σκέφτομαι να επισκεφτώ τα ξαδέρφια μου και να εκμαιεύσω την προτίμησή τους, εξάλλου δεν είμαστε ξένοι και προτιμώ να φτιάξω κάτι που θα τους αρέσει και θα είναι χρήσιμο.
Είδα και πολύ όμορφα σχέδια για σαλιάρες, πετσετούλες και άλλα χρήσιμα μωρουδιακά!!!!
Έτσι κι αλλιώς θέλω να κατεβώ στο κέντρο για να πάρω ύφασμα οπότε έχω χρόνο....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 2 EmptyΔευ Ιαν 30, 2012 12:50 pm

ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟ ΝΑ ΔΕΙΣ ΜΗΠΩΣ ΒΡΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΣΟΥ ΕΙΠΕ Η ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ.ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ Ο,ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ Ο,ΤΙ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ.ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ Η ΙΔΕΑ ΣΟΥ ΝΑ ΤΟΥΣ ΨΑΡΕΨΕΙΣ.ΕΤΣΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ.ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΦΙΛΕΝΑΔΑ
ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΕΣ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 2 EmptyΔευ Ιαν 30, 2012 1:08 pm

Χαίρομαι που βρίσκεις την ιδέα μου να εκμαιεύσω την προτίμησή τους για το παιδικό αξεσουάρ...
Άσε που θα δω κιόλας το δωμάτιο της μπέμπας οπότε θαχω μία εικόνα του τι μπορούν να χρησιμοποιήσουν και το τί χρειάζονται εκεί μέσα. cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 2 EmptyΤρι Ιαν 31, 2012 12:11 pm

EVDOKIAKAL έγραψε:
μόνο 0,15 ευρώ ????? και τα έξοδα αποστολής πόσα είναι Άννα ???
Συμφέρει να πάρεις αρκετά από αυτά και να τα φτιάχνεις σιγά σιγά. οπότε δεν θα έχεις ανάγκη και την "ξινή" που φέρνει ότι θέλει όποτε το θέλει και σε μικρή ποσότητα!!!!
Δίκιο έχει η Φιλίτσα, τυχερή είσαι μπορείς να φτιάξεις ένα δικό σου σάλι ή πάλι να φτιάξεις το κασκολάκι για την άλλη κουμπάρα σου που έχει γενέθλια σύντομα???!!!! :cheers:

Ευδοκία τα μαλλιά στα στέλνουν σε 8άδες ή σε 6άδες. Πήρα 2 οκτάδες (πήρα και ένα ανοιξιάτικο νήμα γιατί που θα παει θα έρθει και η άνοιξη) και με τα μεταφορικά βγήκαν 16€! Αν υπολογίσεις οτι απο την ξινή το φθηνότερο ακρυλικό έχει 2,5 € η κούκλα για 16 κούκλες θα ήθελα...40 € !
Μπες να το δεις όποτε έχεις χρόνο!
Τωρα τι θα το κάνω... να σου πω βρήκα ένα ωραίο σχέδιο για γιλεκο- σαλι για δες
http://www.lionbrand.com/patterns/90687AD.html?noImages=0;utm_source=Patterns_20100406_Apr06;utm_medium=Emails;utm_campaign=NewPatternsAlert;utm_content=KnitStockinetteStitchShrug;r=1&r=1 ή εδώ
http://www.ravelry.com/patterns/library/stockinette-stitch-shrug
αλλά το θέμα είναι οτι θέλει 136 πόντους ή κοινως κυκλικές βελόνες που δεν έχω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 2 EmptyΤρι Ιαν 31, 2012 12:14 pm

Αυριο θα κατεβει η φίλη μου με τη μαμά της - αυτή που μας είπε το κόλπο- και τις αγγάρεψα να μου βρούν μαλλί για τα κασκόλ των αγοριών γιατί αυτα προέχουν! Κι όταν θα φέρει η ξινή το μαλλί που έχω παραγγείλει τότε θα τελειώσω και το κασκόλ για την άλλη τη κουμπάρα!
Πολύ πλέξιμο βρε παιδιά μαζευτηκε! χαχαχααχα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 2 EmptyΤρι Ιαν 31, 2012 12:48 pm

https://2img.net/r/ihimizer/img849/2959/img5943m.jpg
Κορίτσια, αυτό είναι το κασκολάκι της Κατερίνας μας!!!!
(Άννα πώς σου φαίνεται???? για την κουμπάρα σου και όχι μόνο)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 2 EmptyΤρι Ιαν 31, 2012 12:51 pm

http://pinkrosecrochet.blogspot.com/search/label/Golinha%20de%20Abacaxi%20-%20Video%20Elaine
Και αυτό είναι το site όπου δίνονται οι οδηγίες για την κατασκευή του!!
Καλά δεν είναι κουκλίστικο????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 2 EmptyΤρι Ιαν 31, 2012 12:53 pm

Anna έγραψε:
EVDOKIAKAL έγραψε:
μόνο 0,15 ευρώ ????? και τα έξοδα αποστολής πόσα είναι Άννα ???
Συμφέρει να πάρεις αρκετά από αυτά και να τα φτιάχνεις σιγά σιγά. οπότε δεν θα έχεις ανάγκη και την "ξινή" που φέρνει ότι θέλει όποτε το θέλει και σε μικρή ποσότητα!!!!
Δίκιο έχει η Φιλίτσα, τυχερή είσαι μπορείς να φτιάξεις ένα δικό σου σάλι ή πάλι να φτιάξεις το κασκολάκι για την άλλη κουμπάρα σου που έχει γενέθλια σύντομα???!!!! cheers

Ευδοκία τα μαλλιά στα στέλνουν σε 8άδες ή σε 6άδες. Πήρα 2 οκτάδες (πήρα και ένα ανοιξιάτικο νήμα γιατί που θα παει θα έρθει και η άνοιξη) και με τα μεταφορικά βγήκαν 16€! Αν υπολογίσεις οτι απο την ξινή το φθηνότερο ακρυλικό έχει 2,5 € η κούκλα για 16 κούκλες θα ήθελα...40 € !
Μπες να το δεις όποτε έχεις χρόνο!
Τωρα τι θα το κάνω... να σου πω βρήκα ένα ωραίο σχέδιο για γιλεκο- σαλι για δες
http://www.lionbrand.com/patterns/90687AD.html?noImages=0;utm_source=Patterns_20100406_Apr06;utm_medium=Emails;utm_campaign=NewPatternsAlert;utm_content=KnitStockinetteStitchShrug;r=1&r=1 ή εδώ
http://www.ravelry.com/patterns/library/stockinette-stitch-shrug
αλλά το θέμα είναι οτι θέλει 136 πόντους ή κοινως κυκλικές βελόνες που δεν έχω!

Πολύ ωραίο το bolero Άννα και τα χρώματα στηνπλάτη είναι τα αγαπημένα μου, οι αποχρώσεις του μπλε!!! flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 11Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ :: Πλέξιμο.-
Μετάβαση σε:  
Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις