Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά

Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ

Μια φορά και έναν καιρό, ήταν η σταυροβελονιά...και έφτιαξε την πρώτη αυστηρά και μόνο, ελληνική γυναικεία κοινότητα, με θέμα... ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ!!!

ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Share | 

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down 
Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11 ... 18  Next
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
EVDOKIAKAL

Αριθμός μηνυμάτων: 1005
Ημερομηνία εγγραφής: 14/07/2011
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΘέμα: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   Παρ Oct 28, 2011 10:10 pm

First topic message reminder :

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΚΑΝΑΡΗΣΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ ΑΠΟ ΠΑΛΙΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΒΑΖΩ ΕΔΩ ΓΙΑ ΟΠΟΙΑ ΑΠΟ ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΕ
ΤΟ ΚΑΘΕ ΣΧΕΔΙΟ ΠΟΥ ΣΚΑΝΑΡΑ ΗΤΑΝ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΩ ΣΑΝ ΕΙΚΟΝΑ ΣΤΟ EMAIL ΣΑΣ, ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΠΙΣΤΡΑΤΕΥΣΑ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΕΦΤΙΑΞΕ ΣΕ ΑΡΧΕΙΟ ZIP ΚΑΙ ΣΑΣ ΣΤΕΛΝΩ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ. ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ ΟΤΑΝ ΒΡΙΣΚΩ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΣΚΑΝΑΡΩ.
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΤΕ.
ΟΔΗΓΙΕΣ:
ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΑΥΤΟ ΚΑΝΟΝΤΑΣ COPY ΚΑΙ PASTE ΣΤΟ BROWSER ΣΑΣ (π.χ. INTERNET EXPLORER) ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΒΡΕΙΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ.
ΟΤΑΝ ΚΑΤΕΒΕΙ ΚΑΝΤΕ ΔΕΞΙ ΚΛΙΚ ΚΑΙ EXTRACT FILES.

rapidshare.com rapidshare.complekta.zip

cheers Smile flower
Επιστροφή στην κορυφή Go down

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Anna

Αριθμός μηνυμάτων: 679
Ημερομηνία εγγραφής: 15/07/2011
Τόπος: Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   Τρι Jan 31, 2012 10:11 pm

EVDOKIAKAL έγραψε:
μόνο 0,15 ευρώ ????? και τα έξοδα αποστολής πόσα είναι Άννα ???
Συμφέρει να πάρεις αρκετά από αυτά και να τα φτιάχνεις σιγά σιγά. οπότε δεν θα έχεις ανάγκη και την "ξινή" που φέρνει ότι θέλει όποτε το θέλει και σε μικρή ποσότητα!!!!
Δίκιο έχει η Φιλίτσα, τυχερή είσαι μπορείς να φτιάξεις ένα δικό σου σάλι ή πάλι να φτιάξεις το κασκολάκι για την άλλη κουμπάρα σου που έχει γενέθλια σύντομα???!!!! :cheers:

Ευδοκία τα μαλλιά στα στέλνουν σε 8άδες ή σε 6άδες. Πήρα 2 οκτάδες (πήρα και ένα ανοιξιάτικο νήμα γιατί που θα παει θα έρθει και η άνοιξη) και με τα μεταφορικά βγήκαν 16€! Αν υπολογίσεις οτι απο την ξινή το φθηνότερο ακρυλικό έχει 2,5 € η κούκλα για 16 κούκλες θα ήθελα...40 € !
Μπες να το δεις όποτε έχεις χρόνο!
Τωρα τι θα το κάνω... να σου πω βρήκα ένα ωραίο σχέδιο για γιλεκο- σαλι για δες
http://www.lionbrand.com/patterns/90687AD.html?noImages=0;utm_source=Patterns_20100406_Apr06;utm_medium=Emails;utm_campaign=NewPatternsAlert;utm_content=KnitStockinetteStitchShrug;r=1&r=1 ή εδώ
http://www.ravelry.com/patterns/library/stockinette-stitch-shrug
αλλά το θέμα είναι οτι θέλει 136 πόντους ή κοινως κυκλικές βελόνες που δεν έχω!
Anna

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   Τρι Jan 31, 2012 10:14 pm

Αυριο θα κατεβει η φίλη μου με τη μαμά της - αυτή που μας είπε το κόλπο- και τις αγγάρεψα να μου βρούν μαλλί για τα κασκόλ των αγοριών γιατί αυτα προέχουν! Κι όταν θα φέρει η ξινή το μαλλί που έχω παραγγείλει τότε θα τελειώσω και το κασκόλ για την άλλη τη κουμπάρα!
Πολύ πλέξιμο βρε παιδιά μαζευτηκε! χαχαχααχα
EVDOKIAKAL

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   Τρι Jan 31, 2012 10:48 pm

http://img849.imageshack.us/img849/2959/img5943m.jpg
Κορίτσια, αυτό είναι το κασκολάκι της Κατερίνας μας!!!!
(Άννα πώς σου φαίνεται???? για την κουμπάρα σου και όχι μόνο)
EVDOKIAKAL

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   Τρι Jan 31, 2012 10:51 pm

http://pinkrosecrochet.blogspot.com/search/label/Golinha%20de%20Abacaxi%20-%20Video%20Elaine
Και αυτό είναι το site όπου δίνονται οι οδηγίες για την κατασκευή του!!
Καλά δεν είναι κουκλίστικο????
EVDOKIAKAL

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   Τρι Jan 31, 2012 10:53 pm

Anna έγραψε:
EVDOKIAKAL έγραψε:
Συμφέρει να πάρεις αρκετά από αυτά και να τα φτιάχνεις σιγά σιγά. οπότε δεν θα έχεις ανάγκη και την "ξινή" που φέρνει ότι θέλει όποτε το θέλει και σε μικρή ποσότητα!!!!
Δίκιο έχει η Φιλίτσα, τυχερή είσαι μπορείς να φτιάξεις ένα δικό σου σάλι ή πάλι να φτιάξεις το κασκολάκι για την άλλη κουμπάρα σου που έχει γενέθλια σύντομα???!!!! cheers

Ευδοκία τα μαλλιά στα στέλνουν σε 8άδες ή σε 6άδες. Πήρα 2 οκτάδες (πήρα και ένα ανοιξιάτικο νήμα γιατί που θα παει θα έρθει και η άνοιξη) και με τα μεταφορικά βγήκαν 16€! Αν υπολογίσεις οτι απο την ξινή το φθηνότερο ακρυλικό έχει 2,5 € η κούκλα για 16 κούκλες θα ήθελα...40 € !
http://www.lionbrand.com/patterns/90687AD.html?noImages=0;utm_source=Patterns_20100406_Apr06;utm_medium=Emails;utm_campaign=NewPatternsAlert;utm_content=KnitStockinetteStitchShrug;r=1&r=1 ή εδώ

Πολύ ωραίο το bolero Άννα και τα χρώματα στηνπλάτη είναι τα αγαπημένα μου, οι αποχρώσεις του μπλε!!! flower
FELITSIA

Αριθμός μηνυμάτων: 950
Ημερομηνία εγγραφής: 24/07/2011
Τόπος: ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   Τρι Jan 31, 2012 10:58 pm

KATERINA MOY ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ ΤΟ ΚΑΣΚΩΛΑΚΙ ΣΟΥ ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΩ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ.ΘΕΛΕΙ ΤΡΟΠΟ ΟΧΙ ΚΟΠΟ.ΚΑΙ ΣΥ ΝΟΜΙΖΩ ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΣΟΥ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΖΕΣΤΟ ΒΡΑΔΥ flower
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   Τρι Jan 31, 2012 11:01 pm

FELITSIA έγραψε:
KATERINA MOY ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ ΤΟ ΚΑΣΚΩΛΑΚΙ ΣΟΥ ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΩ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ.ΘΕΛΕΙ ΤΡΟΠΟ ΟΧΙ ΚΟΠΟ.ΚΑΙ ΣΥ ΝΟΜΙΖΩ ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΣΟΥ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΖΕΣΤΟ ΒΡΑΔΥ flower
Φιλενάδα μου, ναρθω να μου δείξεις και μένα τις πλέξεις με το βελονάκι γιατί μόνο τα βασικά γαϊτανάκια ξέρω από βελονάκι??
Και τι μαλλί χρησιμοποιούμε??? αυτό που φτιάχνουμε τα πουλόβερ????
Το τριανταφυλλάκι είναι αυτό που έφτιαξες κι εσύ για τα παιδικά παπουτσάκια???
FELITSIA

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   Τρι Jan 31, 2012 11:20 pm

ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΣΚΩΛ ΒΑΖΟΥΜΕ ΜΑΛΛΑΚΙ ΣΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΛΕΚΟΥΜΕ ΤΑ ΠΟΥΛΟΒΕΡ ΚΑΙ ΤΑ ΣΑΛΙΑ.ΜΑΛΑΚΟ ΚΑΙ ΑΠΑΛΟ.ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΜΑΛΛΟ Η ΜΙΣΟ ΜΙΣΟ .ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ.ΡΩΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΤΙ ΜΑΛΛΑΚΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ.
ΤΟ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΑΚΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ.ΘΑ ΦΤΙΑΞΩ ΣΕ ΛΙΓΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΠΟΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΑΝΕΒΑΣΩ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙΤΕ.ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΥΤΑ .ΟΠΟΙΟΣ ΤΑ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΔΕΝ ΦΑΝΤΑΖΕΤΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΕΧΩ ΦΤΙΑΞΕΙ ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΤΑ ΑΓΟΡΑΣΑ.
ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ flower
katerina

Αριθμός μηνυμάτων: 53
Ημερομηνία εγγραφής: 22/08/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   Τετ Feb 01, 2012 12:01 am

FELITSIA έγραψε:
ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΣΚΩΛ ΒΑΖΟΥΜΕ ΜΑΛΛΑΚΙ ΣΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΛΕΚΟΥΜΕ ΤΑ ΠΟΥΛΟΒΕΡ ΚΑΙ ΤΑ ΣΑΛΙΑ.ΜΑΛΑΚΟ ΚΑΙ ΑΠΑΛΟ.ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΜΑΛΛΟ Η ΜΙΣΟ ΜΙΣΟ .ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ.ΡΩΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΤΙ ΜΑΛΛΑΚΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ.
ΤΟ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΑΚΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ.ΘΑ ΦΤΙΑΞΩ ΣΕ ΛΙΓΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΠΟΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΑΝΕΒΑΣΩ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙΤΕ.ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΥΤΑ .ΟΠΟΙΟΣ ΤΑ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΔΕΝ ΦΑΝΤΑΖΕΤΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΕΧΩ ΦΤΙΑΞΕΙ ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΤΑ ΑΓΟΡΑΣΑ.
ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ flower

Κορίτσια το συγκεκριμένο νήμα το πήρα από τον Μολοκότο είναι απέναντι από το εργόχειρο και λίγο ποιο πάνω. Το τριανταφυλάκι μου το έδειξε μια κυρία από το μάθημα που πάω στο κοφτό . Είναι η κυρία που μας έμαθε και πώς να πλέκουμε το κασκολάκι ,είναι πολύ εύκολο να το πλέξετε θα προσπαθήσω να σας το στείλω με φωτογραφία πριν το ράψω για να το δείτε
καλό βράδυ.
elpar19

Αριθμός μηνυμάτων: 51
Ημερομηνία εγγραφής: 27/12/2011
Τόπος: Σουρωτη-Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   Τετ Feb 01, 2012 12:42 pm

Anna έγραψε:
EVDOKIAKAL έγραψε:
Δίκιο έχει η Φιλίτσα, τυχερή είσαι μπορείς να φτιάξεις ένα δικό σου σάλι ή πάλι να φτιάξεις το κασκολάκι για την άλλη κουμπάρα σου που έχει γενέθλια σύντομα???!!!! cheers

Γεια σου Αννουλα μου. Αυτο το ζακετακι το επλεξα για την κορη μου και εγινε πολυ ωραιο. Ειναι λιγο βαρετο το σχεδιο γιατι ειναι ολο καλτσα αλλα το αποτελεσμα ηταν ικανοποιητικο!
Οσο για τις κυκλικες κανε μια βολτα στο e-bay και θα βρεις ξυλινες ολη τη σειρα σε παρα πολυ καλη τιμη. Πηρα εγω απο εκει κυκλικες 15 κομματια, απο νο2 έως νο10 με 20€ μαζι με τα μεταφορικα. Ηρθαν το καθε νο σε ναυλον σακουλακι με το νο σε αυτοκολλητη ετικετα αλλα και γραμμενο επανω στις βελονες. Τωρα πια ελαχιστα χρησιμοποιω τις ισιες βελονες μου.
http://eleni-knittingpatterns.blogspot.com/
Anna

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   Τετ Feb 01, 2012 10:02 pm

(καλά πως μου αρέσει που δεν ξέρω σε ποια να πρωτοαπαντήσω, δεν λέγεται!)

Καταρχίν, Κατερίνα, ΤΕΛΕΙΟ, μπράβο σου! και το λουλουδάκι όλα τα λεφτά! Είχε δίκιο η Ευδοκία!

Καλές μου φιλενάδες ευχαριστώ για την πρόταση σας να το κάνω κι εγώ αλλά ... εγώ ακόμα είμαι στην πρώτη δημοτικού στο πλέξιμο! Και απο βελονάκι , δεν κατέχω εκτός από μια αλυσιδα!!!!! Τώρα που το σκέφτομαι, έμαθα να πλέκω, για πρωτη φορα τον Σεπτέμβριο, τον Οκτωβριο... Κρατάω όμως τις οδηγίες για αργότερα!

Ελένη μου, το μπολερό όντως είναι απλό στο σχέδιο του όποτε θα είναι οτι πρέπει για πλέξιμο αργά το βράδυ χωρίς να βλέπεις και πολύ τι κάνεις!!!!!!Αν και τωρα θα κάνω τα κασκόλ για τα αγόρια και το υπόλοιπο μπλε για την κουμπάρα ν2.( η ξινή έφερε επιτέλους το νήμα)
Τωρα για τις κυκλικές τον άλλο μήνα΄, ίσως., γιατί για αυτό τα κάναμε τα έξοδα μας σε μαλλί! Αν πάρω πάντως απο το ebay θα πάρω, δεν συμφέρει αλλιώς.!
elpar19

Αριθμός μηνυμάτων: 51
Ημερομηνία εγγραφής: 27/12/2011
Τόπος: Σουρωτη-Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   Πεμ Feb 02, 2012 2:11 pm

Anna έγραψε:
(καλά πως μου αρέσει που δεν ξέρω σε ποια να πρωτοαπαντήσω, δεν λέγεται!)

Καταρχίν, Κατερίνα, ΤΕΛΕΙΟ, μπράβο σου! και το λουλουδάκι όλα τα λεφτά! Είχε δίκιο η Ευδοκία!

Καλές μου φιλενάδες ευχαριστώ για την πρόταση σας να το κάνω κι εγώ αλλά ... εγώ ακόμα είμαι στην πρώτη δημοτικού στο πλέξιμο! Και απο βελονάκι , δεν κατέχω εκτός από μια αλυσιδα!!!!! Τώρα που το σκέφτομαι, έμαθα να πλέκω, για πρωτη φορα τον Σεπτέμβριο, τον Οκτωβριο... Κρατάω όμως τις οδηγίες για αργότερα!

Ελένη μου, το μπολερό όντως είναι απλό στο σχέδιο του όποτε θα είναι οτι πρέπει για πλέξιμο αργά το βράδυ χωρίς να βλέπεις και πολύ τι κάνεις!!!!!!Αν και τωρα θα κάνω τα κασκόλ για τα αγόρια και το υπόλοιπο μπλε για την κουμπάρα ν2.( η ξινή έφερε επιτέλους το νήμα)
Τωρα για τις κυκλικές τον άλλο μήνα΄, ίσως., γιατί για αυτό τα κάναμε τα έξοδα μας σε μαλλί! Αν πάρω πάντως απο το ebay θα πάρω, δεν συμφέρει αλλιώς.!

Εχεις πολλες ''παραγγελιες'' βλεπω σε πλεκτα. Wink
Σιγουρα το e-bay συμφερει για τις βελονες γιατι αν τις παρεις απο καποιο μαγαζι μια μια θα πληρωσεις ενα σωρο λεφτα.
Οσο για το βελονακι ειπαμε, δεν ξεχναω την υποσχεση μου, θα σου δειξω εγω!!!
Φιλακια!!!
http://eleni-knittingpatterns.blogspot.com/
Anna

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   Πεμ Feb 02, 2012 8:31 pm

Το ξέρω καλή μου και δεν το ξεχνάω! Και ναι έχω παραγγελιές είναι αλήθεια αλλά κι έμενα μου αρέσει! Και να πλέκω και να χαρίζω!
FELITSIA

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   Πεμ Feb 02, 2012 8:46 pm

AYTO EINAI TO MEΓΑΛΕΙΟ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΣΟΥ ΑΝΝΟΥΛΑ ΜΟΥ.ΤΟ ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ Ο,ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΟΥ.ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΝΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΣΟΥ .ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΟ ΚΑΡΔΙΑΣ.ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΠΟΣΟ ΚΑΝΕΙ Η ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ Η ΧΕΙΡΟΝΟΜΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΤΑ
ΧΕΡΑΚΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΕΙ ΟΜΟΡΦΑ Η ΩΡΑ ΣΟΥ.ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΦΤΙΑΧΝΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΡΙΖΕΙΣ.
ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ .ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΖΕΣΤΕΣ (ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΥΤΟ ).ΕΠΙΣΤΡΑΤΕΥΣΤΕ ΤΡΑΧΑΝΑ,ΤΗΛΙΟ,ΘΕΡΜΟΦΟΡΕΣ,ΚΟΥΒΕΡΤΕΣ ,ΑΕΡΟΘΕΡΜΑ,ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΠΟΥΦΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ
ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΠΕΛΠΙΖΕΣΤΕ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ....ΕΜΕΙΣ ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ........ flower
EVDOKIAKAL

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   Πεμ Feb 02, 2012 11:43 pm

Anna έγραψε:
Το ξέρω καλή μου και δεν το ξεχνάω! Και ναι έχω παραγγελιές είναι αλήθεια αλλά κι έμενα μου αρέσει! Και να πλέκω και να χαρίζω!

Άννα έχεις δίκιο, έτσι νιώθω και εγώ όταν φτιάχνω κάτι για τα αγαπημένα μου πρόσωπα.
Είναι υπέροχο να δημιουγείς κάτι με σκοπό να το χαρίσεις σε έν αφιλικό σου πρόσωπο..
Κάπου έχω διαβάσει αυτό το απόφθεγμα, με το οποίο συμφωνώ:

"Με το να παίρνεις γεμίζουν τα χέρια σου
Με το να δίνεις γεμίζει η καρδιά σου."

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 18Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11 ... 18  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ :: Πλέξιμο.-
Free forum | © phpBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | To have a free blog