Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά

Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ

Μια φορά και έναν καιρό, ήταν η σταυροβελονιά...και έφτιαξε την πρώτη αυστηρά και μόνο, ελληνική γυναικεία κοινότητα, με θέμα... ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ!!!

ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Share | 

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down 
Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 12 ... 18  Next
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
EVDOKIAKAL

Αριθμός μηνυμάτων: 1005
Ημερομηνία εγγραφής: 14/07/2011
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΘέμα: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   Παρ Oct 28, 2011 10:10 pm

First topic message reminder :

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΚΑΝΑΡΗΣΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ ΑΠΟ ΠΑΛΙΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΒΑΖΩ ΕΔΩ ΓΙΑ ΟΠΟΙΑ ΑΠΟ ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΕ
ΤΟ ΚΑΘΕ ΣΧΕΔΙΟ ΠΟΥ ΣΚΑΝΑΡΑ ΗΤΑΝ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΩ ΣΑΝ ΕΙΚΟΝΑ ΣΤΟ EMAIL ΣΑΣ, ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΠΙΣΤΡΑΤΕΥΣΑ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΕΦΤΙΑΞΕ ΣΕ ΑΡΧΕΙΟ ZIP ΚΑΙ ΣΑΣ ΣΤΕΛΝΩ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ. ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ ΟΤΑΝ ΒΡΙΣΚΩ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΣΚΑΝΑΡΩ.
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΤΕ.
ΟΔΗΓΙΕΣ:
ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΑΥΤΟ ΚΑΝΟΝΤΑΣ COPY ΚΑΙ PASTE ΣΤΟ BROWSER ΣΑΣ (π.χ. INTERNET EXPLORER) ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΒΡΕΙΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ.
ΟΤΑΝ ΚΑΤΕΒΕΙ ΚΑΝΤΕ ΔΕΞΙ ΚΛΙΚ ΚΑΙ EXTRACT FILES.

rapidshare.comrapidshare.com plekta.zip

cheers Smile flower
Επιστροφή στην κορυφή Go down

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
FELITSIA

Αριθμός μηνυμάτων: 950
Ημερομηνία εγγραφής: 24/07/2011
Τόπος: ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   Τετ Feb 15, 2012 2:09 pm

ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΣΕΙΡΑ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ.ΕΧΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 250 ΣΕΛΙΔΕΣ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ.ΕΚΑΝΑ DOWNLOAD ΣΕ ΜΙΑ ΣΕΛΙΔΑ ΔΩΡΕΑΝ
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   Τετ Feb 15, 2012 3:15 pm

FELITSIA έγραψε:
ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΣΕΙΡΑ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ.ΕΧΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 250 ΣΕΛΙΔΕΣ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ.ΕΚΑΝΑ DOWNLOAD ΣΕ ΜΙΑ ΣΕΛΙΔΑ ΔΩΡΕΑΝ
Μπορεί να μην το πρόσεξα Φιλίτσα μου. Είδα ότι μου κατέβασε ένα βιβλίο με πλέξεις αλλά δεν μπορούσα να δω τί άλλο υπάρχει γιατί τα ματάκια μου θόλωναν..

Θα το κοιτάξω το βράδυ με την ησυχία μου!!! cheers
Anna

Αριθμός μηνυμάτων: 679
Ημερομηνία εγγραφής: 15/07/2011
Τόπος: Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   Τετ Feb 15, 2012 10:48 pm

Φιλίτσα, αγοράζεις από Τούρκους. Γεγονός. Αφού είναι πιο ξύπνιοι απο μας... Να σου πω έχω και εγώ ένα θέμα, δηλ. επειδη προέρχομαι απο οικογένεια εμπόρων από μικρή έμαθα να στηριζω τα ελληνικά καταστήματα και μάλιστα τις γειτονιάς κοκ. Ιδιαίτερη αδυναμία σε μάρκες κτλ δεν είχα- δεν είμαι κοκέτα- όποτε πάντα φρόντιζα και φροντίζω να στηριζω τα γύρω μαγαζιά. Και τα ελληνικά προιοντα. (πατάτα γερμανιάς 0,50 το κιλο, ελληνική 0,70 την ελληνική θα πάρω κι ας είναι μαυρη απο μέσα- για να σου δώσω ένα παράδεγμα).
Εδω όμως... σου είπα 2,5 η κούκλα το ακρυλικο η ξινή και μια βδομάδα για να φέρει ξανά- και τι της ζήτησα;;;πεταλούδα!
Υστερα να σου πω και την αληθεια εγω έμπειρη δεν είμαι. Τώρα μαθαίνω, όποτε δεν θέλω να ξοδέψω και πολλά σε κάτι που μπορεί να μην πετύχει ή να το βάλω μέσα στο σπίτι μονο!
αυτά!
Αν και να σου πω προχθές ήρθε ένας πελάτης στη δουλειά με βιοτεχνια κλωστών και νημάτων- έτσι έγραφε η σφραγίδα. Την επόμενη φορά που θα έρθει θα τον ρωτήσω αν έχει μόνο για μηχανές ... κι αν όχι θα του πω να πηγαίνω από αυτόν κατευθείαν, το προτιμω.
Anna

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   Τετ Feb 15, 2012 10:50 pm

Α και το βιβλίο το κατεβασα κι εγω και είναι ένα! Ευχαριστούμε Φιλιτσα.΄
Τώρα πρέπει να βρούμε κι ένα τρόπο να ζήσουμε 2 ζωές για να προλάβουμε να τα μάθουμε ( για μένα αυτό) και να τα κάνουμε όλα αυτά!
χαχαχχαχχαχα
FELITSIA

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   Πεμ Feb 16, 2012 12:04 am

BRE ANNA MOY KAI MONO ΠΟΥ ΤΑ ΞΕΦΥΛΛΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΛΕΞΗ ΦΤΑΝΕΙ .ΕΓΩ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΟΤΑΝ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΩ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.ΣΑΝ ΝΑ ΒΡΗΚΑ ΘΗΣΑΥΡΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΑΣΟΣ.ΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΟΜΟΡΦΟ ΝΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΤΗΝ ΩΡΑ ΜΑΣ.ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΣΕ ΤΙ ΘΕΣΗ ΘΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ .ΣΑΝ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΝΩ .ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΑΙΔΑΚΙ ΔΗΛΑΔΗ ΧΩΡΙΣ ΤΟΥΣ 11 ΜΗΝΕΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΕΙΜΑΙ ΠΑΙΔΑΚΙ.....ΧΑ ΧΑΧΑ ΧΑ...
ΚΑΛΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ flower
EVDOKIAKAL

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   Πεμ Feb 16, 2012 2:28 am

FELITSIA έγραψε:
Είχες δίκιο Φιλίτσα, το κατέβασα ολόκληρο το βιβλίο, αλλά προχθές δεν το είχα δει καλά...
Είναι ένας μικρός θησαυρός και νομίζω ότι και μόνο να το χαζεύουμε θα περνουν πολύ ευχάριστα οι ωρες μας.... Wink flower Wink
elpar19

Αριθμός μηνυμάτων: 51
Ημερομηνία εγγραφής: 27/12/2011
Τόπος: Σουρωτη-Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   Παρ Feb 17, 2012 1:19 pm

Anna έγραψε:
Φιλίτσα, αγοράζεις από Τούρκους. Γεγονός. Αφού είναι πιο ξύπνιοι απο μας... Να σου πω έχω και εγώ ένα θέμα, δηλ. επειδη προέρχομαι απο οικογένεια εμπόρων από μικρή έμαθα να στηριζω τα ελληνικά καταστήματα και μάλιστα τις γειτονιάς κοκ. Ιδιαίτερη αδυναμία σε μάρκες κτλ δεν είχα- δεν είμαι κοκέτα- όποτε πάντα φρόντιζα και φροντίζω να στηριζω τα γύρω μαγαζιά. Και τα ελληνικά προιοντα. (πατάτα γερμανιάς 0,50 το κιλο, ελληνική 0,70 την ελληνική θα πάρω κι ας είναι μαυρη απο μέσα- για να σου δώσω ένα παράδεγμα).
Εδω όμως... σου είπα 2,5 η κούκλα το ακρυλικο η ξινή και μια βδομάδα για να φέρει ξανά- και τι της ζήτησα;;;πεταλούδα!
Υστερα να σου πω και την αληθεια εγω έμπειρη δεν είμαι. Τώρα μαθαίνω, όποτε δεν θέλω να ξοδέψω και πολλά σε κάτι που μπορεί να μην πετύχει ή να το βάλω μέσα στο σπίτι μονο!
αυτά!
Αν και να σου πω προχθές ήρθε ένας πελάτης στη δουλειά με βιοτεχνια κλωστών και νημάτων- έτσι έγραφε η σφραγίδα. Την επόμενη φορά που θα έρθει θα τον ρωτήσω αν έχει μόνο για μηχανές ... κι αν όχι θα του πω να πηγαίνω από αυτόν κατευθείαν, το προτιμω.

Γεια σας κοριτσια. Εχω καιρο να γραψω αλλα μπαινω και σας παρακολουθω. Αυτη τη στιγμη κατεβαζω το βιβλιο!!! Wink
Κι εγω εχω αγορασει απο Τουρκια και για να ειμαι ειλικρινης το σκεφτηκα αρκετα πριν το κανω. Οπως λεει ομως και η Αννα ειναι πιο ξυπνιοι. Εχουμε μαγαζια εδω στη Θεσσαλονικη με υπεροχης ποιοτητας νηματα που καλλιστα θα μπορουσαν να πουλανε online. Κατι παει να γινει τωρα με τις ιστοσελιδες τους, για να δουμε. Το θεμα ομως ειναι τι τιμες θα εχουν. Εχω ψωνισει απειρες φορες απο αυτα τα μαγαζια και φυσικα θα ξαναψωνισω αλλα οσον αφορα τις τιμες του συγκεκριμενου τουρκικου site ειναι αναμφιβολα πολυ χαμηλες. Σιγουρα προτιμαμε τα ελληνικα αλλα ας κατεβασουν και λιγο τις τιμες τους. Δεν μπορει μια κουκλα να την παιρνεις εδω με 5€ και απο το τουρκικο μαζι με μεταφορικα να βγαινει ουτε 2-3€!!!!! Τα Alize και τα Kartopu που ειναι τουρκια νηματα, εδω ειναι πανακριβα.
Οσο για τον πελατη Αννουλα με τη βιοτεχνια κλωστων οταν μαθεις λεπτομερειες ενημερωσε μας.
Φιλια σε ολες!!!
http://eleni-knittingpatterns.blogspot.com/
Anna

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   Παρ Feb 17, 2012 9:49 pm

καλησπέρα σε όλες!
Η Ελένη όπως ξέρετε είναι σε ένα φορουμ για πλέξιμο, το raverly. Εκεί λοιπόν υπάρχει και ελληνικό γκρουπ που για το Πάσχα θα πλέξει σαλιάρες και πέτσετούλες ώμου για το παζάρι που διοργανώνει το ορφανοτροφείο Μελισσα, εδω στη Θεσσαλονίκη. Πληροφορίες έχει η Ελένη στο μπλογκ της :http://eleni-knittingpatterns.blogspot.com/ αλλά και στην σελίδα του γκρουπ http://www.ravelry.com/discuss/---hellas/2025099/26-50#.
Αν έχετε λίγο χρόνο και λίγο περισσευούμενο βαμβακερό νήμα, τι λέτε , δεν βοηθάμε και εμείς;
EVDOKIAKAL

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   Σαβ Feb 18, 2012 8:51 am

Καλημέρα φιλενάδες μου Σας ανεβάζω φωτογραφίες από το κασκόλ που τελείωσα για την κόρη μου το οποίο το ήθελε φαρδύ και μακρύ! Ούτε κουβέρτα να ήταν!!!
Επίσης αποτελείωσα και ένα γιλεκάκι αυτή την εβδομάδα και το ανεβάζ και αυτό!!!! (είναι ένα από τα πολλά εργόχειρα που τα χω αρχίσει και δεν τα τελείωσα ακόμα). Οπότε ξεκίνησα τώρα να τα τελειώνω σιγά σιγά... cheers sunny
EVDOKIAKAL

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   Σαβ Feb 18, 2012 8:53 am

http://imageshack.us/photo/my-images/341/pict0007ul.jpg

http://imageshack.us/photo/my-images/710/pict0006ce.jpg

Αυτό είναι τι γιλεκάκι μου στο χρώμα που μαρέσει πολύ...
EVDOKIAKAL

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   Σαβ Feb 18, 2012 8:55 am

http://imageshack.us/photo/my-images/818/pict0033b.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/191/pict0032mt.jpg/

Και αυτό είναι το κασκόλ (μίνι κουβέρτα) που έφτιαξα γι ατην κόρη μου!!!
FELITSIA

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   Σαβ Feb 18, 2012 10:49 am

ΕΥΔΟΚΙΑ MOY POLY OMORFO ΤΟ ΓΙΛΕΚΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΣΚΩΛ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΑ ΚΑΙ ΚΟΥΒΕΡΤΑ .ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ.ΝΑ ΤΑ ΧΑΡΕΙΤΕ ΠΟΛΥ.ΑΥΤΑ ΠΑΛΙΑ ΚΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΛΕΕΙ ΜΙΑ ΠΑΡΟΙΜΙΑ.ΚΑΙ ΣΥ ΘΑ ΤΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΕΦΤΙΑΞΑΝ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΣΟΥ ΤΑ ΧΡΥΣΑ.ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΗΣΥΧΟ Σ/Κ.ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ. Very Happy I love you cheers flower
Anna

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   Σαβ Feb 18, 2012 4:15 pm

Πολύ όμορφα Ευδοκία μου και θα συμφωνήσω με τη Φιλίτσα, όχι και κουβέρτα!!!! Και ωραίο χρώμα! Θα ταιριάζει τέλεια με τα τζην της!!!!
EVDOKIAKAL

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   Σαβ Feb 18, 2012 6:58 pm

FELITSIA έγραψε:
ΕΥΔΟΚΙΑ MOY POLY OMORFO ΤΟ ΓΙΛΕΚΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΣΚΩΛ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΑ ΚΑΙ ΚΟΥΒΕΡΤΑ .ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ.ΝΑ ΤΑ ΧΑΡΕΙΤΕ ΠΟΛΥ.ΑΥΤΑ ΠΑΛΙΑ ΚΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΛΕΕΙ ΜΙΑ ΠΑΡΟΙΜΙΑ.ΚΑΙ ΣΥ ΘΑ ΤΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΕΦΤΙΑΞΑΝ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΣΟΥ ΤΑ ΧΡΥΣΑ.ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΗΣΥΧΟ Σ/Κ.ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ. Very Happy I love you cheers flower
Φιλίτσα μου ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και για την παροιμία σου.. Λέω πώς το κασκολάκι είναι σαν κουβέρτούλα, γιατί εμένα μαρέσουν πιο πολύ τα στενότερα κασκολάκια και αυτά που ίσα ίσα τυλίγονται γύρω από το λαιμό σου. Αλλά η κόρη μου το ήθελε έτσι και εγώ δεν της χάλασα το χατήρι!!!
Καλό σαββατοκύριακο και σ' εσένα Κούκλα μου.. cheers I love you Razz
EVDOKIAKAL

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   Σαβ Feb 18, 2012 7:02 pm

Anna έγραψε:
Πολύ όμορφα Ευδοκία μου και θα συμφωνήσω με τη Φιλίτσα, όχι και κουβέρτα!!!! Και ωραίο χρώμα! Θα ταιριάζει τέλεια με τα τζην της!!!!
Γαι μένα που προτιμώ τα κασκολάκια μικρά και στενά, μου φαίνεται σαν κουβερτούλα, όπως έγραψα και παραπάνω στη Φιλίτσα μας.
Αλλά "περί ορέξεως κολοκυθόπιτα", είπα στη "θυγατέρα" μου και της το έφτιαξα όπως το ήθελε.
Ναι έχεις δίκιο, το χρώμα αυτό ταιριάζει με τα τζην της.
Μόλις τελειώσω του γιού μου θα της φτιάξω ένα άλλο σε ρόζ χρώμα με την πλέξη της Φιλίτσας, που νομίζω θα φαίνεται καλύτερα (το σχέδιό της) στο μονόχρωμο μαλλί.
Καλό σαββατόβραδο να έχεις και εσύ Άννα. cheers Razz

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 6 από 18Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 12 ... 18  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ :: -
Free forums | © phpBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your own free blog