Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ

Μια φορά και έναν καιρό, ήταν η σταυροβελονιά...και έφτιαξε την πρώτη αυστηρά και μόνο, ελληνική γυναικεία κοινότητα, με θέμα... ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ!!!
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΝΗΣΤΙΣΙΜΗ ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ (ΓΙΑ 4 ΑΤΟΜΑ) I_icon_mini_portalΣύνδεση

 

 ΝΗΣΤΙΣΙΜΗ ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ (ΓΙΑ 4 ΑΤΟΜΑ)

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΝΗΣΤΙΣΙΜΗ ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ (ΓΙΑ 4 ΑΤΟΜΑ) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΝΗΣΤΙΣΙΜΗ ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ (ΓΙΑ 4 ΑΤΟΜΑ)   ΝΗΣΤΙΣΙΜΗ ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ (ΓΙΑ 4 ΑΤΟΜΑ) EmptyΣαβ Μαρ 10, 2012 2:38 pm

ΝΗΣΤΙΣΙΜΗ ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ(ΓΙΑ 4 ΑΤΟΜΑ)

ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΤΣΑΡΟΛΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΛΑΔΑΚΙ ΚΑΙ ΤΣΙΓΑΡΙΖΟΥΜΕ ΨΙΛΟΚΟΜΜΕΝΟ ΕΝΑ ΠΛΟΚΑΜΙ ΧΤΑΠΟΔΙΟΥ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΙΑΣ ΣΟΥΠΙΑΣ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΕΝΟΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΟΥ (Η ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΟΣΟΤΗΤΑ)ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΥΚΟΥΛΑ ΤΟΥ ΧΤΑΠΟΔΙΟΥ ΜΕ ΕΝΑ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΓΑΛΟ ΚΡΕΜΜΥΔΙ ΚΑΙ 3-4 ΣΚΕΛΙΔΕΣ ΣΚΟΡΔΟ ΨΙΛΟΚΟΜΜΕΝΑ.ΑΦΟΥ ΤΣΙΓΑΡΙΣΤΟΥΝ ΚΑΛΑ ΣΒΗΝΩ ΜΕ ΜΙΣΟ ΚΟΥΤΑΚΙ ΝΤΟΜΑΤΑ ΨΙΛΟΚΟΜΜΕΝΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΘΕΤΩ 2 ΚΑΡΟΤΑ ΣΕ ΦΕΤΕΣ ΤΗΝ ΡΙΖΑ ΕΝΟΣ ΣΕΛΙΝΟΥ ΨΙΛΟΚΟΜΜΕΝΗ ΚΑΙ 1 ΜΑΤΣΑΚΙ ΣΕΛΙΝΟ ΨΙΛΟΚΟΜΜΕΝΟ.ΘΑ ΠΡΟΣΘΕΣΟΥΜΕ ΓΥΡΩ ΣΤΟ 11/2 ΠΟΤΗΡΙ ΝΕΡΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΒΡΑΣΕΙ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΣ ΤΑ ΚΕΛΥΦΗ ΑΠΟ ΤΙΣ ΓΑΡΙΔΕΣ ΚΑΙ ΚΑΡΑΒΙΔΕΣ.ΑΦΟΥ ΒΡΑΣΟΥΝ ΛΙΓΗ ΩΡΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΨΗΘΕΙ ΤΟ ΧΤΑΠΟΔΙ ΡΙΧΝΩ ΑΛΑΤΙ ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΘΑΛΑΣΣΙΝΑ ΕΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΟ ΑΠΟ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ,ΠΙΠΕΡΙ ,ΕΝΑ ΚΟΛΟΚΥΘΑΚΙ ΨΙΛΟΚΟΜΜΕΝΟ ΜΙΑ ΠΑΤΑΤΑ ΨΙΛΟΚΟΜΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΦΗΝΩ ΝΑ ΒΡΑΣΟΥΝ ΚΙ ΑΥΤΑ.ΠΡΟΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΦΑΓΗΤΟΥ ΡΙΧΝΩ ΨΙΛΟΚΟΜΜΕΝΕΣ ΓΑΡΙΔΕΣ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 12 ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΚΑΡΑΒΙΔΕΣ ΟΣΕΣ ΜΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ (ΑΥΤΑ ΤΑ 2 ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ 2-3 ΛΕΠΤΑ ΒΡΑΣΙΜΟ .ΜΟΛΙΣ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΧΡΩΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΕΣ)ΣΕΡΒΙΡΩ ΖΕΣΤΗ ΤΗΝ ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ ΜΕ ΛΙΓΟ ΕΛΑΙΟΛΑΔΟ ΣΤΟ ΠΙΑΤΟ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ.
ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕΤΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΑΣ.

ΚΑΛΗ ΟΡΕΞΗ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΝΗΣΤΙΣΙΜΗ ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ (ΓΙΑ 4 ΑΤΟΜΑ) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΝΗΣΤΙΣΙΜΗ ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ (ΓΙΑ 4 ΑΤΟΜΑ)   ΝΗΣΤΙΣΙΜΗ ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ (ΓΙΑ 4 ΑΤΟΜΑ) EmptyΣαβ Μαρ 10, 2012 3:08 pm

FELITSIA έγραψε:
ΝΗΣΤΙΣΙΜΗ ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ(ΓΙΑ 4 ΑΤΟΜΑ)

ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΤΣΑΡΟΛΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΛΑΔΑΚΙ ΚΑΙ ΤΣΙΓΑΡΙΖΟΥΜΕ ΨΙΛΟΚΟΜΜΕΝΟ ΕΝΑ ΠΛΟΚΑΜΙ ΧΤΑΠΟΔΙΟΥ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΙΑΣ ΣΟΥΠΙΑΣ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΕΝΟΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΟΥ (Η ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΟΣΟΤΗΤΑ)ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΥΚΟΥΛΑ ΤΟΥ ΧΤΑΠΟΔΙΟΥ ΜΕ ΕΝΑ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΓΑΛΟ ΚΡΕΜΜΥΔΙ ΚΑΙ 3-4 ΣΚΕΛΙΔΕΣ ΣΚΟΡΔΟ ΨΙΛΟΚΟΜΜΕΝΑ.ΑΦΟΥ ΤΣΙΓΑΡΙΣΤΟΥΝ ΚΑΛΑ ΣΒΗΝΩ ΜΕ ΜΙΣΟ ΚΟΥΤΑΚΙ ΝΤΟΜΑΤΑ ΨΙΛΟΚΟΜΜΕΝΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΘΕΤΩ 2 ΚΑΡΟΤΑ ΣΕ ΦΕΤΕΣ ΤΗΝ ΡΙΖΑ ΕΝΟΣ ΣΕΛΙΝΟΥ ΨΙΛΟΚΟΜΜΕΝΗ ΚΑΙ 1 ΜΑΤΣΑΚΙ ΣΕΛΙΝΟ ΨΙΛΟΚΟΜΜΕΝΟ.ΘΑ ΠΡΟΣΘΕΣΟΥΜΕ ΓΥΡΩ ΣΤΟ 11/2 ΠΟΤΗΡΙ ΝΕΡΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΒΡΑΣΕΙ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΣ ΤΑ ΚΕΛΥΦΗ ΑΠΟ ΤΙΣ ΓΑΡΙΔΕΣ ΚΑΙ ΚΑΡΑΒΙΔΕΣ.ΑΦΟΥ ΒΡΑΣΟΥΝ ΛΙΓΗ ΩΡΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΨΗΘΕΙ ΤΟ ΧΤΑΠΟΔΙ ΡΙΧΝΩ ΑΛΑΤΙ ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΘΑΛΑΣΣΙΝΑ ΕΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΟ ΑΠΟ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ,ΠΙΠΕΡΙ ,ΕΝΑ ΚΟΛΟΚΥΘΑΚΙ ΨΙΛΟΚΟΜΜΕΝΟ ΜΙΑ ΠΑΤΑΤΑ ΨΙΛΟΚΟΜΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΦΗΝΩ ΝΑ ΒΡΑΣΟΥΝ ΚΙ ΑΥΤΑ.ΠΡΟΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΦΑΓΗΤΟΥ ΡΙΧΝΩ ΨΙΛΟΚΟΜΜΕΝΕΣ ΓΑΡΙΔΕΣ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 12 ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΚΑΡΑΒΙΔΕΣ ΟΣΕΣ ΜΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ (ΑΥΤΑ ΤΑ 2 ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ 2-3 ΛΕΠΤΑ ΒΡΑΣΙΜΟ .ΜΟΛΙΣ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΧΡΩΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΕΣ)ΣΕΡΒΙΡΩ ΖΕΣΤΗ ΤΗΝ ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ ΜΕ ΛΙΓΟ ΕΛΑΙΟΛΑΔΟ ΣΤΟ ΠΙΑΤΟ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ.
ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕΤΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΑΣ.

ΚΑΛΗ ΟΡΕΞΗ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ


Αν οι προβλέψεις των μετεωρολόγων για αύριο επαληθευτούν και έχουμε δυνατούς ανέμους και κρύο τότε αυτή η σούπα είναι ιδανικό φαγητό!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΝΗΣΤΙΣΙΜΗ ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ (ΓΙΑ 4 ΑΤΟΜΑ) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΝΗΣΤΙΣΙΜΗ ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ (ΓΙΑ 4 ΑΤΟΜΑ)   ΝΗΣΤΙΣΙΜΗ ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ (ΓΙΑ 4 ΑΤΟΜΑ) EmptyΣαβ Μαρ 10, 2012 3:14 pm

EYDOKIA ΜΟΥ ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟ Η ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΨΙΜΟ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΥΛΙΚΩΝ.ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΟ ΔΙΑΘΕΤΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΠΡΑΤΤΕΙΣ.ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΕΦΑΓΑ ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΩΙΝΟ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ(ΑΡΓΗΣΑ ΝΑ ΣΗΚΩΘΩ ΓΙΑΤΙ ΧΘΕΣ ΗΜΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΓΡΥΠΝΙΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑΝ ΟΛΑ ΠΙΣΩ )ΑΛΛΑ ΧΑΛΑΛΙ ΤΗΣ ΒΓΗΚΕ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΗ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΜΕ ΤΟ ΚΡΥΟ .ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΠΑΩ ΚΑΙ ΓΩ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΝΑ ΖΕΣΤΑΘΩ ΛΙΓΟ Very Happy Very Happy Sleep Sleep flower flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΝΗΣΤΙΣΙΜΗ ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ (ΓΙΑ 4 ΑΤΟΜΑ) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΝΗΣΤΙΣΙΜΗ ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ (ΓΙΑ 4 ΑΤΟΜΑ)   ΝΗΣΤΙΣΙΜΗ ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ (ΓΙΑ 4 ΑΤΟΜΑ) EmptyΣαβ Μαρ 10, 2012 6:13 pm

FELITSIA έγραψε:
EYDOKIA ΜΟΥ ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟ Η ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΨΙΜΟ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΥΛΙΚΩΝ.ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΟ ΔΙΑΘΕΤΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΠΡΑΤΤΕΙΣ.ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΕΦΑΓΑ ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΩΙΝΟ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ(ΑΡΓΗΣΑ ΝΑ ΣΗΚΩΘΩ ΓΙΑΤΙ ΧΘΕΣ ΗΜΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΓΡΥΠΝΙΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑΝ ΟΛΑ ΠΙΣΩ )ΑΛΛΑ ΧΑΛΑΛΙ ΤΗΣ ΒΓΗΚΕ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΗ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΜΕ ΤΟ ΚΡΥΟ .ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΠΑΩ ΚΑΙ ΓΩ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΝΑ ΖΕΣΤΑΘΩ ΛΙΓΟ Very Happy Very Happy Sleep Sleep flower flower
Ετσι δεν λένε Φιλίτσα μου "Το καλό πράγμα αργεί να γίνει"
Γι αυτό έγινε τέλεια. της αφιέρωσες τόσο πολύ ώρα από τον ελευθερο χρόνο σου που το αποτέλεσμα σε δικαίωσε!!!!
Τέλεια μυρωδιά, άψογη παρουσίαση και το καταλληλότερο πιάτο για την αυριανή κρυα ημέρα.
Συγχαρητήρια στη μαγείρισσα!!! cheers cheers cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
μία καλή ... μία ανάποδη

μία καλή ... μία ανάποδη


Αριθμός μηνυμάτων : 241
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Τόπος : Καλλιθέα, Αττική

ΝΗΣΤΙΣΙΜΗ ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ (ΓΙΑ 4 ΑΤΟΜΑ) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΝΗΣΤΙΣΙΜΗ ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ (ΓΙΑ 4 ΑΤΟΜΑ)   ΝΗΣΤΙΣΙΜΗ ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ (ΓΙΑ 4 ΑΤΟΜΑ) EmptyΚυρ Μαρ 11, 2012 2:58 am

Φιλίτσα μου καλημέρα,
Λέω να τους αφήσω τον μουσακά και να την κάνω κατά Βόλο μεριά. Ιδανική για τις σημερινές καιρικές συνθήκες. Μου άρεσε ιδιαίτερα η ιδέα και θα την φτιάξω οπωσδήποτε. Καταχωρήθηκε στις συνταγές μου. Καλοφάγοτη !!!

Φιλιά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΝΗΣΤΙΣΙΜΗ ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ (ΓΙΑ 4 ΑΤΟΜΑ) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΝΗΣΤΙΣΙΜΗ ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ (ΓΙΑ 4 ΑΤΟΜΑ)   ΝΗΣΤΙΣΙΜΗ ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ (ΓΙΑ 4 ΑΤΟΜΑ) EmptyΚυρ Μαρ 11, 2012 4:08 am

XAIROMAI ΠΟΥ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ ΒΑΡΒΑΡΑ ΜΟΥ .ΚΑΛΩΣ ΝΑ ΟΡΙΣΕΙΣ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙΣ.ΜΟΝΟ ΠΕΣ ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΤΗΝ ΕΧΩ ΕΤΟΙΜΗ.ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ .ΟΛΑ ΤΑ ΝΗΣΤΙΣΙΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΚΑΛΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ.
ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΠΟ ΜΙΑ ΤΗΛΕΜΑΓΕΙΡΙΣΣΑ ΠΑΛΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ Η ΙΔΕΑ .ΒΕΒΑΙΑ ΕΚΑΝΑ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΑΡΑΛΛΑΓΗ (ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΕΓΩ ΧΩΡΙΣ ΑΛΛΑΓΕΣ).ΚΑΙ ΤΗΝ ΦΤΙΑΧΝΩ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΝΗΣΤΕΙΑ ΜΙΑ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΣΑΡΑΚΟΣΤΗ .
ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΚΡΑΤΗΘΕΙΤΕ ΖΕΣΤΕΣ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ ΣΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΤΡΕΛΛΑ ΜΑΣ Η ΚΑΘΕ ΜΙΑ. Very Happy flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EF75




Αριθμός μηνυμάτων : 175
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2012
Ηλικία : 49
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

ΝΗΣΤΙΣΙΜΗ ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ (ΓΙΑ 4 ΑΤΟΜΑ) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΝΗΣΤΙΣΙΜΗ ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ (ΓΙΑ 4 ΑΤΟΜΑ)   ΝΗΣΤΙΣΙΜΗ ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ (ΓΙΑ 4 ΑΤΟΜΑ) EmptyΚυρ Μαρ 11, 2012 7:21 am

Smile ΠΡΙΝ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΠΗΓΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΜΟΥ, ΗΤΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΣΑΡΑΚΟΣΤΗ ΚΑΙ ΟΙ ΜΟΝΑΧΕΣ ΜΑΣ ΚΡΑΤΗΣΑΝ ΝΑ ΦΑΜΕ, ΕΙΧΑΝ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΙΑ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΜΑΓΕΙΡΙΤΣΑ ΜΕ ΣΟΥΠΙΕΣ, (Η ΣΥΝΤΑΓΗ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΠΑΣΧΑΛΙΑΤΙΚΗ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΝΤΙ ΤΗ ΣΥΚΩΤΑΡΙΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΣΟΥΠΙΑ ΨΙΛΟΚΟΜΕΝΗ). ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΣΤΙΣ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΕΣ ΝΗΣΤΕΙΕΣ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΔΕ ΛΕΕΙ. Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
μία καλή ... μία ανάποδη

μία καλή ... μία ανάποδη


Αριθμός μηνυμάτων : 241
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Τόπος : Καλλιθέα, Αττική

ΝΗΣΤΙΣΙΜΗ ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ (ΓΙΑ 4 ΑΤΟΜΑ) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΝΗΣΤΙΣΙΜΗ ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ (ΓΙΑ 4 ΑΤΟΜΑ)   ΝΗΣΤΙΣΙΜΗ ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ (ΓΙΑ 4 ΑΤΟΜΑ) EmptyΚυρ Μαρ 11, 2012 10:49 am

Καλησπέρα EF75 (αλήθεια γλυκιά μου πως είναι το όνομά σου??)
Αν έχεις καιρό κάποια στιγμή μετέφερε τη συνταγή σου στο forum να την έχουμε και εμείς.
Πολλά φιλιά και καλό σου βράδυ
Βαρβάρα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΝΗΣΤΙΣΙΜΗ ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ (ΓΙΑ 4 ΑΤΟΜΑ) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΝΗΣΤΙΣΙΜΗ ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ (ΓΙΑ 4 ΑΤΟΜΑ)   ΝΗΣΤΙΣΙΜΗ ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ (ΓΙΑ 4 ΑΤΟΜΑ) EmptyΚυρ Μαρ 11, 2012 11:56 am

Εγω με σουπιές κάνω φρικασέ. άκριβώς όπως κάνουμε το φρικασέ αλλά αντι για κρεατάκι βάζω σουπιές!
Νομίζω ότι αυτό που λεει η Ef75 είναι όπως κάνουμε την μαγειρίτσα αλλά με σουπιές. Και γω κάνω την ίδια αλλά μανιτάρια! Αν θέλετε κάποια συνταγή μου λέτε!

Φιλίτσα μου... πολυ νόστιμη μου φαίνεται.... και μου αρέσουν οι ψαρόσουπες!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EF75




Αριθμός μηνυμάτων : 175
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2012
Ηλικία : 49
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

ΝΗΣΤΙΣΙΜΗ ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ (ΓΙΑ 4 ΑΤΟΜΑ) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΝΗΣΤΙΣΙΜΗ ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ (ΓΙΑ 4 ΑΤΟΜΑ)   ΝΗΣΤΙΣΙΜΗ ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ (ΓΙΑ 4 ΑΤΟΜΑ) EmptyΔευ Μαρ 12, 2012 2:15 pm

ΜΑΓΕΙΡΙΤΣΑ ΜΕ ΣΟΥΠΙΕΣ. Υ Λ Ι Κ Α: 1 κιλο σουπιες (καθαρισμενες-κατεψυγμενες γιατι ειναι χοντρες) ψιλοκομμενες. 1 ματσακι κρεμμυδακια φρεσκα ψιλοκομμενα. 1/2 ματσακι ανηθο ψιλοκομμενο. 1 μεγαλο μαρουλι ψιλοκομμενο. 1/2 κουπα ρυζι. λαδι, λεμονι, αλατι και πιπερι. Ε Κ Τ Ε Λ Ε Σ Η: Τσιγαριζουμε τα κρεμμυδακια, ριχνουμε μεσα τις σουπιες και αφηνουμε να βρασουν λιγο στο νερο που θα βγαλουν. Αφου μαλακωσουν λιγο ριχνουμε το μαρουλι, τον ανηθο, το ρυζι, το αλατι και συμπληρωνουμε νερο ωστε να βρασει η σουπα μας και να χυλωσει. Την σερβιρουμε ζεστη με πιπερι και λεμονι. Κ Α Λ Η Ε Π Ι Τ Υ Χ Ι Α & Κ Α Λ Η Ο Ρ Ε Ξ Η.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΝΗΣΤΙΣΙΜΗ ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ (ΓΙΑ 4 ΑΤΟΜΑ) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΝΗΣΤΙΣΙΜΗ ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ (ΓΙΑ 4 ΑΤΟΜΑ)   ΝΗΣΤΙΣΙΜΗ ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ (ΓΙΑ 4 ΑΤΟΜΑ) EmptyΔευ Μαρ 12, 2012 2:25 pm

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΦΩΤΕΙΝΗ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑΙΑ ΙΔΕΑ ΝΗΣΤΕΙΑΣ .ΘΑ ΤΗΝ ΦΤΙΑΞΩ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ .ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΜΟΡΦΗ ΚΑΙ ΧΟΡΤΑΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΤΟ ΚΡΥΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΕΧΕΙΣ (ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΝΥΧΤΗΣΕΙΣ ΠΑΛΙ ΑΠΟΨΕ ΜΕ ΤΗΝ ΖΟΥΖΟΥΝΑ ΣΟΥ )ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ .ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ Very Happy flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
μία καλή ... μία ανάποδη

μία καλή ... μία ανάποδη


Αριθμός μηνυμάτων : 241
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Τόπος : Καλλιθέα, Αττική

ΝΗΣΤΙΣΙΜΗ ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ (ΓΙΑ 4 ΑΤΟΜΑ) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΝΗΣΤΙΣΙΜΗ ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ (ΓΙΑ 4 ΑΤΟΜΑ)   ΝΗΣΤΙΣΙΜΗ ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ (ΓΙΑ 4 ΑΤΟΜΑ) EmptyΤρι Μαρ 13, 2012 11:05 am

Φωτεινή καλησπέρα και ευχαριστούμε πολύ που ανταποκρίθηκες τόσο άμεσα στο αίτημά μου.
Η συνταγή σου μου φαίνεται πολύ ωραία και όχι μόνο για την περίοδο της νηστείας, Να είσαι καλά,
Πολλά φιλιά σε σένα και τα γιαβράκια σου (ελπίζω να την ξέρεις την λέξη)
Καλό βράδυ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
μία καλή ... μία ανάποδη

μία καλή ... μία ανάποδη


Αριθμός μηνυμάτων : 241
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Τόπος : Καλλιθέα, Αττική

ΝΗΣΤΙΣΙΜΗ ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ (ΓΙΑ 4 ΑΤΟΜΑ) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΝΗΣΤΙΣΙΜΗ ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ (ΓΙΑ 4 ΑΤΟΜΑ)   ΝΗΣΤΙΣΙΜΗ ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ (ΓΙΑ 4 ΑΤΟΜΑ) EmptyΤρι Μαρ 13, 2012 11:08 am

Άννα μου, καλησπέρα και σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου.
Αν έχεις καμία καινούργια συνταγή, ευπρόσδεκτη.
Καλό βράδυ και πολλά φιλιά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΝΗΣΤΙΣΙΜΗ ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ (ΓΙΑ 4 ΑΤΟΜΑ) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΝΗΣΤΙΣΙΜΗ ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ (ΓΙΑ 4 ΑΤΟΜΑ)   ΝΗΣΤΙΣΙΜΗ ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ (ΓΙΑ 4 ΑΤΟΜΑ) EmptyΤρι Μαρ 13, 2012 12:38 pm

Πολύ ωραία κορίτσια. Οι συνταγές σας είναι ότι πρέπει γι' αυτόν τον καιρό...
Ευχαριστούμε Φωτεινή για τη συνταγή σου και τα κατάφερες μια χαρά να μας γράψεις τη μαγειρίτσα σου...

Φιλάκια σε όλες τις μαγείρισσες!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EF75




Αριθμός μηνυμάτων : 175
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2012
Ηλικία : 49
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

ΝΗΣΤΙΣΙΜΗ ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ (ΓΙΑ 4 ΑΤΟΜΑ) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΝΗΣΤΙΣΙΜΗ ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ (ΓΙΑ 4 ΑΤΟΜΑ)   ΝΗΣΤΙΣΙΜΗ ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ (ΓΙΑ 4 ΑΤΟΜΑ) EmptyΤρι Μαρ 13, 2012 4:02 pm

μία καλή ... μία ανάποδη έγραψε:
Φωτεινή καλησπέρα και ευχαριστούμε πολύ που ανταποκρίθηκες τόσο άμεσα στο αίτημά μου.
Η συνταγή σου μου φαίνεται πολύ ωραία και όχι μόνο για την περίοδο της νηστείας, Να είσαι καλά,
Πολλά φιλιά σε σένα και τα γιαβράκια σου (ελπίζω να την ξέρεις την λέξη)
Καλό βράδυ
ΒΑΡΒΑΡΑ ΜΟΥ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΗΝ ΛΕΞΗ, ΕΧΩ ΠΡΟΣΦΥΓΙΚΕΣ ΡΙΖΕΣ ΘΡΑΚΗ-ΜΙΚΡΑ ΑΣΙΑ . ΚΑΛΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΝΗΣΤΙΣΙΜΗ ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ (ΓΙΑ 4 ΑΤΟΜΑ)
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» ΦΑΒΑ ΑΠΟ ΞΕΡΑ ΚΟΥΚΙΑ ΓΙΑ 4 ΑΤΟΜΑ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ :: Συνταγές μαγειρικής.-
Μετάβαση σε:  
Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις