Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ

Μια φορά και έναν καιρό, ήταν η σταυροβελονιά...και έφτιαξε την πρώτη αυστηρά και μόνο, ελληνική γυναικεία κοινότητα, με θέμα... ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ!!!
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήMHΛΟΠΙΤΤΑ  ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΗ ΦΙΛΙΤΣΑΣ I_icon_mini_portalΣύνδεση

 

 MHΛΟΠΙΤΤΑ ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΗ ΦΙΛΙΤΣΑΣ

Πήγαινε κάτω 
+2
EVDOKIAKAL
FELITSIA
6 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

MHΛΟΠΙΤΤΑ  ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΗ ΦΙΛΙΤΣΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: MHΛΟΠΙΤΤΑ ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΗ ΦΙΛΙΤΣΑΣ   MHΛΟΠΙΤΤΑ  ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΗ ΦΙΛΙΤΣΑΣ EmptyΚυρ Μαρ 25, 2012 10:04 am

ΥΛΙΚΑ



3/4 ΤΟΥ ΒΙΤΑΜ
3/4 ΦΛΥΤΖΑΝΙΟΥ ΖΑΧΑΡΗ
4-5 ΜΗΛΑ ΣΕ ΦΕΤΕΣ ΛΕΠΤΕΣ (ΖΑΓΟΡΑΣ ΒΟΛΟΥ)
1 ΦΛΥΤΖΑΝΙ ΨΙΛΟΚΟΜΜΕΝΑ ΚΑΡΥΔΙΑ
ΜΠΟΛΙΚΗ ΚΑΝΕΛΛΑ ΝΑ ΚΑΛΥΨΕΙ ΤΑ ΜΗΛΑ
1 ΦΛΥΤΖΑΝΑΚΙ ΤΟΥ ΚΑΦΕ ΚΟΝΙΑΚ Η ΑΛΛΟ ΛΙΚΕΡ ΠΟΥ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ

ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΑΛΗΨΗ

4 ΑΥΓΑ
1ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΦΛΥΤΖΑΝΙΟΥ ΑΛΕΥΡΙ
1 ΦΛΥΤΖΑΝΙ ΖΑΧΑΡΗ
1 ΒΑΝΙΛΙΑ
1ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ ΜΠΕΙΚΙΝ

ΕΚΤΕΛΕΣΗ

ΒΑΖΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΣΤΡΟΓΓΥΛΟ ΤΑΨΑΚΙ ΔΙΑΜΕΤΡΟΥ 28CM ΤΟ ΒΙΤΑΜ ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΣΤΟ ΦΟΥΡΝΟ ΝΑ ΛΥΩΣΕΙ.ΠΡΟΣΘΕΤΟΥΜΕ ΤΗΝ ΖΑΧΑΡΗ ΠΟΥ ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΗ ΑΝ ΤΑ ΜΗΛΑ ΕΙΝΑΙ ΓΛΥΚΑ (ΓΙΝΕΤΑΙ ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΞΥΝΟΜΗΛΑ Η ΑΝΑΜΕΙΚΤΑ) ΚΑΙ ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΥΜΕ ΚΑΛΑ ΝΑ ΛΥΩΣΕΙ.ΜΕΤΑ ΠΡΟΣΘΕΤΟΥΜΕ ΤΙΣ ΛΕΠΤΕΣ ΦΕΤΕΣ ΤΩΝ ΜΗΛΩΝ ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ ΣΑΝ ΣΤΕΦΑΝΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΑΛΥΦΘΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΤΟΒΟΥΤΥΡΟ ΜΕ ΤΗΝ ΖΑΧΑΡΗ ΚΑΙ ΣΕ ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΥΚΛΟ .ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΤΟ ΚΟΝΙΑΚ ΠΑΣΠΑΛΙΖΟΥΜΕ ΜΕ ΜΠΟΛΙΚΗ ΚΑΝΕΛΛΑ (ΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΛΗ ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ )ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΤΑΨΙ.ΠΡΟΣΘΕΤΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΤΑ ΚΑΡΥΔΙΑ.
ΒΑΖΟΥΜΕ ΣΤΟ ΜΠΛΕΝΤΕΡ ΤΑ ΑΥΓΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΖΑΧΑΡΗ ΚΑΙ ΤΑ ΧΤΥΠΑΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ,ΠΡΟΣΘΕΤΟΥΜΕ ΤΟ ΑΛΕΥΡΙ ΜΕ ΤΗΝ ΒΑΝΙΛΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΕΙΚΙΝ ΚΑΙ ΧΤΥΠΑΜΕ ΚΑΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΣΒΩΛΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΠΑΧΥΡΕΥΣΤΟΣ ΧΥΛΟΣ.ΤΟΝ ΠΕΡΙΧΥΝΟΥΜΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΤΑΨΙ ΝΑ ΚΑΛΥΦΘΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΚΑΙ ΨΗΝΟΥΜΕ ΣΕ ΠΡΟΘΕΡΜΑΣΜΕΝΟ ΦΟΥΡΝΟ ΣΤΟΥΣ 180C GIA 3/4 THΣ ΩΡΑΣ.
ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΡΟΣΟΧΗ .ΜΟΛΙΣ ΨΗΘΕΙ ΤΗΝ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΑΜΕΣΩΣ ΓΥΡΙΖΟΥΜΕ ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ ΕΝΑ ΜΑΧΑΙΡΙ ΑΠΟ ΤΟ ΤΑΨΙ ΚΑΙ ΤΟΠΟΘΕΤΟΥΜΕ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΤΟΥ ΜΙΑ ΠΙΑΤΕΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΙΑΣΤΡΕΣ ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΖΟΥΜΕ ΑΜΕΣΩΣ .ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΒΓΑΙΝΕΙ.ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΤΗΣ ΣΥΝΤΑΓΗΣ .
ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΨΕΤΕ ΕΥΚΟΛΑ ΣΕ ΜΕΡΙΔΕΣ ΠΑΡΤΕ ΕΝΑ ΠΟΤΗΡΑΚΙ ΤΟΥ ΚΡΑΣΙΟΥ ΚΑΙ ΒΥΘΙΣΤΕ ΤΟ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΙΑΤΕΛΑΣ .ΒΓΑΛΤΕ ΤΟ ΠΟΤΗΡΑΚΙ ΚΑΙ ΦΑΤΕ ΤΟ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΔΟΚΙΜΑΣΕΤΕ.ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΕΚΕΙ .ΜΕΤΑ ΚΟΒΕΤΕ ΣΕ ΤΡΙΓΩΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΟΣΟ ΜΕΓΑΛΑ ΘΕΛΕΤΕ.ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΓΙΑ ΜΠΟΥΦΕ Η ΤΡΑΠΕΖΙ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΚΟΨΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΜΗΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΣΤΕΦΑΝΙ ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ.

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

MHΛΟΠΙΤΤΑ  ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΗ ΦΙΛΙΤΣΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: MHΛΟΠΙΤΤΑ ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΗ ΦΙΛΙΤΣΑΣ   MHΛΟΠΙΤΤΑ  ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΗ ΦΙΛΙΤΣΑΣ EmptyΚυρ Μαρ 25, 2012 10:19 am

cheers Καλά για άλλη μιά φορά θα γίνω βαρετή και επαναλαμβάνομαι...
Αν δεν ταιριάζαμε δεν θα συμπεθεριάζαμε!!
Την ιδια συνταγή έχω και εγώ Φιλίτσα μου, χωρίς να βάζω καρύδια (γιατί δενμου πολυαρέσουν)
Και την έχω πατήσει τις πρώτες φορές γιατί δεν την αναποδογύρισα αμέσως και μετά την τρώγαμε μέσα από το ταψί....
Νασαι καλά Φιλίτσα μου για το κέρασμά σου, ήταν ότι έπρεπε


Γλυκάμένη και χιλιόχρονη νασαι καλή μου
Smile cheers cheers cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
μία καλή ... μία ανάποδη

μία καλή ... μία ανάποδη


Αριθμός μηνυμάτων : 241
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Τόπος : Καλλιθέα, Αττική

MHΛΟΠΙΤΤΑ  ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΗ ΦΙΛΙΤΣΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: MHΛΟΠΙΤΤΑ ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΗ ΦΙΛΙΤΣΑΣ   MHΛΟΠΙΤΤΑ  ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΗ ΦΙΛΙΤΣΑΣ EmptyΚυρ Μαρ 25, 2012 10:37 am

Φιλίτσα μου την ίδια συνταγή έχω και εγώ. Όταν την κάνουμε την τσακίζω. Μόνο αυτό σου λέω.
Σε ευχαριστούμε πολύ για το κέρασμα. Θα περάσω και αύριο το πρωί να πάρω ένα κομμάτι ακόμα για το καφεδάκι μου.
Φιλιά , καλό βράδυ και ευχές για μια καλή εβδομάδα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

MHΛΟΠΙΤΤΑ  ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΗ ΦΙΛΙΤΣΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: MHΛΟΠΙΤΤΑ ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΗ ΦΙΛΙΤΣΑΣ   MHΛΟΠΙΤΤΑ  ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΗ ΦΙΛΙΤΣΑΣ EmptyΚυρ Μαρ 25, 2012 11:07 am

Εγώ όμως δεν την έχω και έχω πολλά μήλα στο μπαλκόνι μου.... όποτε θα την κάνω και θα την φάω στην υγειά σου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

MHΛΟΠΙΤΤΑ  ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΗ ΦΙΛΙΤΣΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: MHΛΟΠΙΤΤΑ ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΗ ΦΙΛΙΤΣΑΣ   MHΛΟΠΙΤΤΑ  ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΗ ΦΙΛΙΤΣΑΣ EmptyΚυρ Μαρ 25, 2012 11:40 am

NA ΣΤΕ ΚΑΛΑ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ .ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΜΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΟΥΜΕ?
ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΥΝΤΑΓΗ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑΝ .ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΩ ΑΜΕΣΩΣ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΕΦΤΙΑΞΑ 3 ΦΟΡΕΣ .
ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΓΛΥΚΙΕΣ ΚΑΙ ΓΕΡΕΣ ΠΑΝΤΑ .ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΟΛΕΣ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΕΣ.ΚΑΛΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΣΕ ΟΣΕΣ ΔΟΥΛΕΥΑΝ .ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΣΑΝ ΑΔΕΛΦΕΣ ΜΟΥ,ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ.ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ Very Happy I love you flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
katerina




Αριθμός μηνυμάτων : 53
Ημερομηνία εγγραφής : 22/08/2011
Ηλικία : 49
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

MHΛΟΠΙΤΤΑ  ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΗ ΦΙΛΙΤΣΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: MHΛΟΠΙΤΤΑ ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΗ ΦΙΛΙΤΣΑΣ   MHΛΟΠΙΤΤΑ  ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΗ ΦΙΛΙΤΣΑΣ EmptyΚυρ Μαρ 25, 2012 12:16 pm

Φελίτσια άργησα έμεινε κανένα κομμάτι και για εμένα???
μια παρομοια συνταγη είχα και εγώ αλλά έχω να την κάνω χρόνια!
μου έβαλες ιδέα!
την Κυριακή που θα έρθουν οι δικοί μου και έχει και γεννέθλια το παιδί.. (βλέπε σκύλος) κλείνει τα 5 μάλλον θα κάνω και εγώ μηλόπιτα!! τα κιλά δεν ξέρω που θα βάλω ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

MHΛΟΠΙΤΤΑ  ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΗ ΦΙΛΙΤΣΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: MHΛΟΠΙΤΤΑ ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΗ ΦΙΛΙΤΣΑΣ   MHΛΟΠΙΤΤΑ  ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΗ ΦΙΛΙΤΣΑΣ EmptyΚυρ Μαρ 25, 2012 12:21 pm

Εκεί που τα βάζω και εγώ Κατερίνα μου... Στη γωνίτσα, στο σκοτάδι, και τα στριμώχνω καλά καλά να μην φαίνονται !!!!! Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

MHΛΟΠΙΤΤΑ  ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΗ ΦΙΛΙΤΣΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: MHΛΟΠΙΤΤΑ ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΗ ΦΙΛΙΤΣΑΣ   MHΛΟΠΙΤΤΑ  ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΗ ΦΙΛΙΤΣΑΣ EmptyΚυρ Μαρ 25, 2012 12:28 pm

ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΟΥ ΘΑ ΤΑ ΒΑΛΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΚΑΜΙΣΟ ΣΟΥ Η ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΠΛΟΥΖΑ ΣΟΥ .ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ .ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ .ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ .ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ Very Happy I love you flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

MHΛΟΠΙΤΤΑ  ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΗ ΦΙΛΙΤΣΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: MHΛΟΠΙΤΤΑ ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΗ ΦΙΛΙΤΣΑΣ   MHΛΟΠΙΤΤΑ  ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΗ ΦΙΛΙΤΣΑΣ EmptyΚυρ Μαρ 25, 2012 12:36 pm

Τελικά υπάρχουν τόσες πολλές κρυψώνες, που δεν χρειάζεται να ανησυχούμε για ένα κομμάτι παραπάνω, οπότε Φιλίτσα μου λέω να με τρατάρεις ένα κομματάκι ακόμα από την μηλόπιτα σου (και σκέφτομαι να βάλω και λίγη σαντιγύ από πάνω έτσι για γαρνιτούρα)!!! Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

MHΛΟΠΙΤΤΑ  ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΗ ΦΙΛΙΤΣΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: MHΛΟΠΙΤΤΑ ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΗ ΦΙΛΙΤΣΑΣ   MHΛΟΠΙΤΤΑ  ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΗ ΦΙΛΙΤΣΑΣ EmptyΚυρ Μαρ 25, 2012 12:41 pm

Ε ΜΑ ΕΣΥ ΒΑΛΘΗΚΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΧΥΝΕΙΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΩΡΑ ΜΑΣ .ΑΡΓΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΣΦΑΞΟΥΝΕ ΣΑΝ ΑΡΝΙ ΠΑΧΥ.ΧΑ ΧΑ ΧΑ Very Happy I love you flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

MHΛΟΠΙΤΤΑ  ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΗ ΦΙΛΙΤΣΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: MHΛΟΠΙΤΤΑ ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΗ ΦΙΛΙΤΣΑΣ   MHΛΟΠΙΤΤΑ  ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΗ ΦΙΛΙΤΣΑΣ EmptyΔευ Μαρ 26, 2012 10:30 am

Λοιπόν, εγω την έκανα σήμερα και εφαγα σχεδόν την μισή!!!!!!!!! Γλυκα σκέτη!!!!! Αλλά προτείνω αντί για σαντιγυ μια μπάλα παγωτο!!!!!!Θα τα βάλουμε που θα τα βαλουμε τα κιλά ας το ευχαριστηθούμε!
Στην υγεία σου Φιλίτσα και ευχαριστώ για τη συνταγή! Τη έγραψα φυσικά ως η μηλόπιτα της Φιλιτσας!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

MHΛΟΠΙΤΤΑ  ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΗ ΦΙΛΙΤΣΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: MHΛΟΠΙΤΤΑ ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΗ ΦΙΛΙΤΣΑΣ   MHΛΟΠΙΤΤΑ  ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΗ ΦΙΛΙΤΣΑΣ EmptyΔευ Μαρ 26, 2012 11:48 am

ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΠΩΣ ΘΑ ΤΗΝ ΕΓΡΑΦΕΣ?ΣΥΝΤΑΓΗ ΜΗΛΟΠΙΤΤΑΣ ΤΗΣ ΦΙΛΕΝΑΔΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ?Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΩΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΕΙ.ΟΤΑΝ ΣΥΝΑΝΤΗΘΟΥΜΕ ΘΑ ΣΑΣ ΕΧΩ ΜΗΛΟΠΙΤΤΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΛΟΥΚΟΥΜΑΔΕΣ.
ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΤΡΩΣ ΤΗΝ ΜΗΛΟΠΙΤΤΑ Η ΜΕ ΣΑΝΤΙΓΥ Η ΜΕ ΠΑΓΩΤΟ Η ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΙΣ ΕΣΥ.ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΝΑΓΚΗ ΑΠΟ ΔΙΑΙΤΑ .ΑΔΥΝΑΤΗ ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΜΕΝΑ ΠΟΥ ΤΑ ΕΧΩ ΤΑ ΚΙΛΑ ΜΟΥ Η ΑΘΕΟΒΟΒΗ.
ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΧΩΝΕΨΗ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΝΑ ΕΧΕΙΣ .ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΑΣ Very Happy I love you flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
Staurovelonia
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Staurovelonia


Αριθμός μηνυμάτων : 34
Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2011
Ηλικία : 56
Τόπος : Δήμος Καματερού, Ν. Αττικής

MHΛΟΠΙΤΤΑ  ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΗ ΦΙΛΙΤΣΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: MHΛΟΠΙΤΤΑ ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΗ ΦΙΛΙΤΣΑΣ   MHΛΟΠΙΤΤΑ  ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΗ ΦΙΛΙΤΣΑΣ EmptyΠεμ Μαρ 29, 2012 3:32 pm

Μια μικρή ερωτησούλα. Γύρω γύρω σα στεφάνι? Δλδ στη μέση δεν θα βάλω μήλα? Μόνο γύρω γύρω? Θα την φτιάξω το σ/κ που μας έρχεται, για να ξέρω. Και μην διαβάσω σχόλιο για την ασχετοσύνη μου!!! ΘΑ ΜΟΥΤΡΩΣΩ!!! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.staurovelonia.blogspot.com/
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

MHΛΟΠΙΤΤΑ  ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΗ ΦΙΛΙΤΣΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: MHΛΟΠΙΤΤΑ ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΗ ΦΙΛΙΤΣΑΣ   MHΛΟΠΙΤΤΑ  ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΗ ΦΙΛΙΤΣΑΣ EmptyΠεμ Μαρ 29, 2012 8:16 pm

ΘΑ ΓΕΜΙΣΕΙΣ ΟΛΟ ΤΟ ΤΑΨΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΑ ΒΑΛΕΙΣ ΜΕ ΟΜΟΡΦΗ ΔΙΑΤΑΞΗ ΣΑΝ ΝΑ ΤΟ ΣΤΟΛΙΖΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΓΛΥΚΕΙΑ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΗ .ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ ΜΟΥ .ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΥΓΩ ΤΩΡΑ ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ.ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ Very Happy I love you flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

MHΛΟΠΙΤΤΑ  ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΗ ΦΙΛΙΤΣΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: MHΛΟΠΙΤΤΑ ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΗ ΦΙΛΙΤΣΑΣ   MHΛΟΠΙΤΤΑ  ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΗ ΦΙΛΙΤΣΑΣ EmptyΠεμ Μαρ 29, 2012 11:40 pm

Staurovelonia έγραψε:
Μια μικρή ερωτησούλα. Γύρω γύρω σα στεφάνι? Δλδ στη μέση δεν θα βάλω μήλα? Μόνο γύρω γύρω? Θα την φτιάξω το σ/κ που μας έρχεται, για να ξέρω. Και μην διαβάσω σχόλιο για την ασχετοσύνη μου!!! ΘΑ ΜΟΥΤΡΩΣΩ!!! Very Happy
Κοπέλα μου, καμιά δενθα κάνει άσχημο σχόλιο για τηνμηλόπιτά σου και μάλιστα εγώ θα φάω το πρώτο κομμάτι, την ώρα που θα είναι ζεστή ακόμα (Α! και να σου υπενθυμίσω το μυστικό της, πρέπει να την αναποδογυρίσεις όσο είναι ζεστή ακόμα, γιατί μετά δεν θα ξεκολλάει από το ταψί, και θα πρέπει να την τρώτε από το ταψί!!!)..
Όχι τίποτα άλλο να προλάβω τηνΒαρβάρα που θα αρχίσει να τετραγωνίζει τον κύκλο πάλι!!!!
Καλή επιτυχία και καλοφάγωτη!!!
cheers cheers cheers cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Staurovelonia
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Staurovelonia


Αριθμός μηνυμάτων : 34
Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2011
Ηλικία : 56
Τόπος : Δήμος Καματερού, Ν. Αττικής

MHΛΟΠΙΤΤΑ  ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΗ ΦΙΛΙΤΣΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: MHΛΟΠΙΤΤΑ ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΗ ΦΙΛΙΤΣΑΣ   MHΛΟΠΙΤΤΑ  ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΗ ΦΙΛΙΤΣΑΣ EmptyΠαρ Μαρ 30, 2012 1:19 am

Οκ! Κατάλαβα. Θα κάνω μια στρώση από μήλα με κυκλική διάταξη, ξεκινώντας από τον εξωτερικό κύκλο. Αλλά λέω να μη βάλω άσπρη ζάχαρη, αλλά καστανή που δεν είναι πολύ γλυκιά και θα την αναποδογυρίσω όταν είναι πολύ ζεστή.
Ευχαριστώ και το σ/κ θα σας πω τι έγινε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.staurovelonia.blogspot.com/
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

MHΛΟΠΙΤΤΑ  ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΗ ΦΙΛΙΤΣΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: MHΛΟΠΙΤΤΑ ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΗ ΦΙΛΙΤΣΑΣ   MHΛΟΠΙΤΤΑ  ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΗ ΦΙΛΙΤΣΑΣ EmptyΣαβ Μαρ 31, 2012 10:46 am

ΝΑΜΑΙ ΚΑΙ ΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ .
ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ ΕΦΤΙΑΞΕΣ ΤΗΝ ΜΗΛΟΠΙΤΤΑ ?ΕΓΙΝΕ ΚΑΛΗ?ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΠΙΟ ΜΕΤΑ ΤΑ ΝΕΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΝΑ ΣΤΡΩΣΩ ΤΡΑΠΕΖΙ.ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
 
MHΛΟΠΙΤΤΑ ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΤΗ ΦΙΛΙΤΣΑΣ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» ΕΚΜΕΚ ΦΙΛΙΤΣΑΣ
» ΛΕΜΟΝΑΔΑ ΦΙΛΙΤΣΑΣ
» ΚΟΥΛΟΥΡΑΚΙΑ ΝΗΣΤΙΣΙΜΑ ΣΟΥΣΑΜΙΟΥ ΦΙΛΙΤΣΑΣ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ :: Συνταγές μαγειρικής.-
Μετάβαση σε:  
phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις