Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ

Μια φορά και έναν καιρό, ήταν η σταυροβελονιά...και έφτιαξε την πρώτη αυστηρά και μόνο, ελληνική γυναικεία κοινότητα, με θέμα... ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ!!!
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ I_icon_mini_portalΣύνδεση

 

 ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ

Πήγαινε κάτω 
+8
katerina
Anna
EF75
FELITSIA
EYHA
μία καλή ... μία ανάποδη
ronitsa
EVDOKIAKAL
12 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ EmptyΤετ Απρ 04, 2012 2:07 pm

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]


Φιλίτσα μόλις είδα αυτό το σχέδιο αμέσως σκέφτηκα εσένα, που ήθελες ένα σχέδιο σαν ανατολιτικο χαλί.
Και το όνομα αυτού του σχεδίου : Χαλί Βουδαπέστης
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]


Αυτό το σχέδιο ονομάζεται ο κήπος του πασά. Και τι κήπος!!!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Κορίτσια αυτά είναι τα σχέδια που αγόρασα χθες από τη Νέα Ιωνία..

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ronitsa




Αριθμός μηνυμάτων : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 05/02/2012
Ηλικία : 48
Τόπος : Μυτιληνη

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ EmptyΤετ Απρ 04, 2012 7:49 pm

ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΜΠΡΑΒΩ ΩΡΑΙΑ ΑΓΩΡΑ ΕΚΑΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΝΑ ΚΑΛΗΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΑΛΛΟ.ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΕΙΜΑΙ ΜΑΚΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΓΩΡΑΣΩ ΤΩΡΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΡΘΩ ΝΑ ΒΡΩ ΝΑ ΑΓΩΡΑΣΩ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΛΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΧΑΡΕΙΣ ΤΕΛΕΙΩΜΕΝΑ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ EmptyΤετ Απρ 04, 2012 8:52 pm

Ronitsa σευχαριστώ πολύ. Δεν ξέρω πότε θα προλάβω να τα κάνω αλλά μαρεσαν τόσο πολύ όταν τα είδα που δεν το σκέφτηκα ούτε λεπτό να μην τα πάρω....
Αν αποφασίσεις να φτιάξεις κάποιο από αυτά, μπορώ να σου στείλω το σχέδιο
Καλημέρα Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
μία καλή ... μία ανάποδη

μία καλή ... μία ανάποδη


Αριθμός μηνυμάτων : 241
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Τόπος : Καλλιθέα, Αττική

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ EmptyΤετ Απρ 04, 2012 10:26 pm

EVDOKIAKAL έγραψε:
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]


Φιλίτσα μόλις είδα αυτό το σχέδιο αμέσως σκέφτηκα εσένα, που ήθελες ένα σχέδιο σαν ανατολιτικο χαλί.
Και το όνομα αυτού του σχεδίου : Χαλί Βουδαπέστης
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]


Αυτό το σχέδιο ονομάζεται ο κήπος του πασά. Και τι κήπος!!!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Κορίτσια αυτά είναι τα σχέδια που αγόρασα χθες από τη Νέα Ιωνία..


Ευδοκία μου καλημέρα,
Μόλις τώρα είδα τα σχέδια και είναι πολύ ωραία όλα. Αυτό που ξεχώρισα όμως, ήταν το χαλί Βουδαπέστης. Φιλιά και να είσαι καλά που μοιράζεσαι μαζί μας τα σχέδια σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ EmptyΤετ Απρ 04, 2012 10:53 pm

Ευχαρίστησή μου Βαρβάρα μου, να μποράζομαι μαζί με τις φιλενάδες μου τα διάφορα σχέδια που βρίσκω...

Νιώθω σαν να είμαστε όλες μαζί σε ένα μεγάλο τραπέζι και να τοποθετούμε όλες τα σχέδιά μας και να σχολιάζουμε τί αρέσει στην καθεμιά και τι θα φτιάξουμε....

Και μένα το Χαλί της Βουδαπέστης μάρεσε περισσότερο.... Πολύ ωραίο σχέδιο ομολογώ, και ίσως πάρω τις κλωστές και τον καμβά να τα έχω (μαζί με τα υπόλοιπα δηλαδή που βρίσκονται σε αναμονή για κέντημα!).....

Αλλά δεν είναι μοναδικό σχέδιο.... Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ EmptyΤετ Απρ 04, 2012 10:56 pm

Βέβαια έχω βάλει στο μάτι και το εργόχειρο της Φιλίτσας, αυτό που κεντησε όταν ήταν με τον άντρα της ταξίδι, που είναι περισσότερο στις αποχρώσεις του μπλε....

Βάζω πολλά σε αναμονή ή μου φαίνεται?????

Μάλλον καλό μου κάνει όμως, γιατί έτσι ξεχνιέμαι από όλα αυτά που με απασχολούν στην δουλειά και γενικά στη ζωή μου, οπότε η αναμονή των δηιουργιών μου μου δίνει άλλο αέρα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EYHA




Αριθμός μηνυμάτων : 45
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2011

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ EmptyΠεμ Απρ 05, 2012 12:10 am

ΩΡΑΙΑ EVDOKIAKAL KALO ΚΟΥΡΑΓΙΟ.ΠΟΣΟ ΣΟΥ ΣΤΟΙΧΗΣΕ ΤΙΤΟ ΚΑΘΕ ΣΧΕΔΙΟ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ EmptyΠεμ Απρ 05, 2012 12:13 am

FILENADA MOY MOLIS TVRA TA EIDA.ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ .ΤΟ ΧΑΛΙ ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ Ο ΚΗΠΟΣ ΤΟΥ ΠΑΣΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ.ΜΑΖΕΥΕ ΦΙΛΕΝΑΔΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΟΥΜΕ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ (ΤΟΝ ΤΥΦΩΝΑ)ΟΠΟΤΕ ΘΕΣ ΝΑ ΣΤΟ ΔΩΣΩ ΝΑ ΤΟ ΚΕΝΤΗΣΕΙΣ .ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΠΕΣ ΜΟΥ ΝΑ ΣΤΟ ΣΤΕΙΛΩ .ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ .ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΕΣΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΒΓΗΚΕΣ ΣΗΜΕΡΑ ΑΡΑ ΞΕΚΟΥΡΑΖΕΙΣ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΟΥ.ΒΑΛΕ ΤΑ ΛΙΓΟ ΩΗΛΟΤΕΡΑ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΦΥΣΙΚΑ. Very Happy I love you flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EF75




Αριθμός μηνυμάτων : 175
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2012
Ηλικία : 49
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ EmptyΠεμ Απρ 05, 2012 8:03 am

ΕΥΔΟΚΙΑ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ. ΑΠΟΡΩ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΝΑΜΟΝΗ? ΕΓΩ ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΞΕΚΙΝΟΥΣΑ ΔΗΘΕΝ ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΗ. Smile Smile Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ EmptyΠεμ Απρ 05, 2012 10:57 am

Ψηφίζω κήπο του πασά αλλα με άλλα χρωματα, φιλενάδα! Και επίσης να πάμε να κλωνοποιηθουμε, να στέλνουμε τον κλωνο στη δουλειά και μεις στο σπίτι αραχτες να κεντάμε!!!!! χαχαχαχαχχα
(και γω σημερα "αμαρτησα", παρειγγειλα μια 6αδα νηματα για ακόμα ένα μπλουζάκι!!! υλικό βισκόζη και χρωματάκι ροζ! 10 ευρω με τα μεταφορικά, δηλ ουτε 2 η κουκλα!!!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ EmptyΠεμ Απρ 05, 2012 11:34 am

ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ Η ΙΔΕΑ ΣΟΥ ΑΝΝΑ ΜΟΥ .ΤΙ ΙΔΕΕΣ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙΣ ΒΡΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ?ΠΩΣ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΕΣ ΑΥΤΟ ?ΑΚΟΥ ΝΑ ΚΛΩΝΟΠΟΙΗΘΟΥΜΕ....ΧΑ ΧΑ ΧΑ .ΟΛΑ ΝΑ ΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ .ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΙΧΤΗ...ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΥΤΑ ΕΙΜΑΣΤΕ.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΕΡΕΨΕΙΣ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΙΔΕΕΣ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ. Very Happy I love you flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ EmptyΠαρ Απρ 06, 2012 10:55 am

Που λες Φιλίτσα, ο πατέρας μου πάντα έλεγε πως η εργαζόμενη γυναίκα θα επρεπε να έχει δυο 24ωρα, για να περισσσευει χρόνος και για εκείνη! Ε, εγω την βελτιωσα λιγο την ιδέα - με τη βοήθεια της τεχνολογιας!!!!
Χαχαχαχαχχααχ! Να έχουμε το κλωνο να κάνει όλες τις δουλειές και τις αγγαρείες, να το στελνουμε και στη δουλειά και εμεις να απολαμβανουμε τα παιδιά μας, τα σπίτια μας και τα κεντήματα μας! Ασε που με τόσο που έχουμε μαζέψει στην λίστα: "ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ" , μόνο ετσι θα προλάβουμε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ EmptyΠαρ Απρ 06, 2012 12:07 pm

Σωστή η σκέψη σου φιλενάδα μου.
Μόνο που πρέπει να προσέχουμε να μην καταλάβουν ότι έχουμε στείλει τον κλώνο μας στη δουλειά γιατί θα απαιτήσουν να έχουν εμάς στη δουλειά και να αφήσουμε τον κλώνο στο σπίτι.
Μην σου πω κιόλας ότι θα απαιτήσουν να πάμε και οι δύο (το πρωτότυπο και ο κλώνος μας) στη δουλειά γιανα βγάζουμε περισσότερη δουλειά γρηγορότερα.
Και ναι τώρα που το σκέφτομαι αυτό θα κάνουν αν μας καταλάβουν, οπότε θέλει μεγάλη προσοχή.... bounce
bounce bounce bounce bounce
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ EmptyΠαρ Απρ 06, 2012 12:24 pm

Α ΕΣΥ ΤΟ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΣ ΠΟΛΥ ΣΕ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΤΟ ΓΥΡΙΣΕΣ.ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΣΤΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΝΑ ΑΝΤΑΜΩΣΕΤΕ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ.ΑΧ ΚΑΙ ΝΑ ΗΜΟΥΝ ΑΠΟ ΚΑΜΜΙΑ ΜΕΡΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΕΒΛΕΠΑ ΟΛΕΣ ΜΑΖΙ ΝΑ ΓΕΛΑΤΕ ΝΑ ΜΙΛΑΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΑ ΣΑΣ ΕΡΓΟΧΕΙΡΑ..... Very Happy I love you flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ EmptyΠαρ Απρ 06, 2012 12:30 pm

Γιατί άδικο έχω Φιλίτσα μου, τα δικά μου αφεντικά τώρα και με τρελαίνουν στη δουλειά ακόμα και όταν βλέπουν ότι δεν μπορώ να συνεχίσω...
Αν έχω και κλώνο, νομίζεις ότι δεν θα θελουν να έχουν 2 Ευδοκίες για να τελειώνει η δουλειά τους γρηγορότερα????
Εγώ όχι απλά είμαι σίγουρη, στο υπογράφω κιόλας..
Και μάλιστα θα θελουν και 2-3 κλώνους μου για να κάνουν τα πάντα σε χρόνο ρεκόρ
cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ EmptyΠαρ Απρ 06, 2012 12:42 pm

ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΑΝΤΩΣ 3 ΕΥΔΟΚΙΕΣ (3 ΚΥΚΛΑΜΙΝΑ) ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΥΔΟΚΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ .ΑΡΑ 4 ΣΥΝΟΛΟ .ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ...........ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EF75




Αριθμός μηνυμάτων : 175
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2012
Ηλικία : 49
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ EmptyΠαρ Απρ 06, 2012 2:37 pm

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΑΤΕ, Ο ΜΙΣΘΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ Question Question Question ΑΝ ΟΧΙ, ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ 2-3 ΚΛΩΝΟΥΣ, ΕΤΣΙ ΘΑ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΕΣΤΕ ΕΣΕΙΣ ΤΑ ΑΦΕΝΤΙΚΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΑ ΑΦΕΝΤΙΚΑ ΕΣΑΣ.(ΣΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΤΣΕΠΗ ΘΑ ΜΠΕΝΕΙ Ο ΜΙΣΘΟΣ ΤΩΝ ΚΛΩΝΩΝ χι,χι,χι)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ EmptyΠαρ Απρ 06, 2012 10:59 pm

sunny flower flower flower sunny sunny Φιλίτσα μου σευχαριστώ για το όμορφο σχόλιό σου.
Να εισαι πάντα καλά και να μας εμψυχώνεις με τα ζεστά σου λόγια και τις γλυκές σου κουβέντες.
Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ EmptyΠαρ Απρ 06, 2012 11:03 pm

Smile Smile Smile Smile Smile Φωτεινή μου αν είναι να μας δώσουν τους αντίστοιχους μισθούς τότε να κλωνοποιηθώ πάρα πολλές φορές και να εισπράττω πολλούς μισθούς.
αλλά δεν νομίζω το δικόμου αφεντικό να δίνει περισσότερους μισθούς. Απαλά θα θέλει να εκμεταλλευτεί όλα τα αντίγραφά μου για να βγάζω περισσότερη δουλειά και φυσικά με έναν μόνο μισθό!!!!!
Νομίζω ότι όλοι οι εργοδότες το ίδιο θα κάνουν στα σίγουρα....
Smile Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ EmptyΠαρ Απρ 06, 2012 11:44 pm

Anna έγραψε:
Ψηφίζω κήπο του πασά αλλα με άλλα χρωματα, φιλενάδα! Και επίσης να πάμε να κλωνοποιηθουμε, να στέλνουμε τον κλωνο στη δουλειά και μεις στο σπίτι αραχτες να κεντάμε!!!!! χαχαχαχαχχα
(και γω σημερα "αμαρτησα", παρειγγειλα μια 6αδα νηματα για ακόμα ένα μπλουζάκι!!! υλικό βισκόζη και χρωματάκι ροζ! 10 ευρω με τα μεταφορικά, δηλ ουτε 2 η κουκλα!!!)
Και εγώ συμφωνώ μαζί σου, ότι τα χρώματα δεν είναι της αρεσκείας μου, κι οταν θα αποφασίσω να το αρχίσω σίγουρα θα τα αλλάξω. Αλλωστε στο έντυπο τα χρώματα είναι της ROYAL, οπότε θα πρέπει να βρω κάποια από τον κατάλογο της DMC, και έχει και χρυσό με το οποίο δεντα πάω και πολύ καλά. Ισως να διαλέξω καποιο χρώμα προς το κίτρινο??? Θα δούμε
Και μεταξύ μας φιλενάδα, είμαι στο τσακ να μπω και εγώ στο μαγαζί στο internet που πήρες τα μαλλάκια να πάρω και εγώ κάτι, γιατί είδα εδώ ένα πολύ ωραίο, αλλά θα μου στοιχισει γύρω στα 17-18 ευρώ....
Όταν μπορέσεις θα μου γράψεις πάλι τη διεύθυνση?? Εϊναι αυτό το τούρκικο???
Καλή επιτυχία στο δικό σου νέο πλεκτό...
cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers


Έχει επεξεργασθεί από τον/την EVDOKIAKAL στις Σαβ Απρ 07, 2012 12:28 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ EmptyΣαβ Απρ 07, 2012 7:56 am

Ευδοκία το κλώνο θα στειλουμε μόνο στη δουλεια και δεν θα το πουμε για να μην μας παρουν χαμπαρι... και ένα μισθο θα παιρνουμε , Φωτεινή, αρκεί να είμαστε σπιτι και χαλαρές!!!! (εμεις- ο κλωνος στη πιεση!!!)
Το site για τα νηματα είναι : [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] και έχε στο νου σου πως Τρίτη και Πεμπτη έχει προσφορές.... Βεβαια τα μεταφορικά είναι όσο και το νημα ,αλλα παλι πιο φθηνα βγαίνει απο οτι εδω... Σου είπα 6 κουκλες 10 € με τα μεταφορικά... εγω βεβαια πάντα συνυπολογιζω οτι για να βρω κατι καλό πρεπει να παω κεντρο, οποτε βάλε βενζίνη και εισητηρια για λεωφορειο.... Στο μεταξυ αρχίζω να μαζευω και υπόλοιπα απο νήματα τωρα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ EmptyΣαβ Απρ 07, 2012 8:02 am

αχ καντε μου μια χάρη: η νεα βελονιά είναι η satin stitch. Tην έχω έτοιμη αλλα δεν ξερω το ελληνικό όνομα για να τη γραψω στο μπλογκ. Μηπως βυζαντινή; Για δείτε:
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ EmptyΣαβ Απρ 07, 2012 8:33 am

ANNA ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΤΟ ΛΕΝΕ ΠΛΑΚΕ. ΤΩΡΑ ΑΣΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΜΕΝΑ .ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΤΟ ΛΕΜΕ ΠΑΝΤΩΣ ΠΛΑΚΕ.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΕΧΕΙΣ Very Happy I love you flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ EmptyΣαβ Απρ 07, 2012 12:27 pm

Καλησπέρα και από μένα κορίτσια..
Και εγώ την βελονιά αυτή σαν πλακέ τη ξέρω, Άννα μου.
Είδα το πρωί κάποια μαλλάκια πολύ ωραία αλλά μαζι με τα μεταφορικά περίπου τα ίδια μου έρχονται σε σχέση με το μαγαζί στο κέντρο με τη εξυπηρετική κοπέλα και τον επίσης εξυπηρετικό πατέρα της .
Θα κοιτάξω όμως και την Τρίτη και την Πέμπτη που έχει προσφορές μήπωςβρω κάτι σε πραγματική προσφορά και πάρω κάτι...
Είδα και ένα εξάρτημα που πλέκεις κάτι σαν λουλουδάκι και μου άρεσε άρα πολύ..

Αχ αν αρχίσω να ψωνίζω και από εδώ θα πρέπει να πάρω ειδική μεταλλική ντουλάπα (που μάλλον θα πάει στην βεράντα) για να τα βάλω όλα αυτά για τα εργόχειρά μου.
cheers
cheers cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EF75




Αριθμός μηνυμάτων : 175
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2012
Ηλικία : 49
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ EmptyΣαβ Απρ 07, 2012 1:12 pm

Anna έγραψε:
αχ καντε μου μια χάρη: η νεα βελονιά είναι η satin stitch. Tην έχω έτοιμη αλλα δεν ξερω το ελληνικό όνομα για να τη γραψω στο μπλογκ. Μηπως βυζαντινή; Για δείτε:
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

ΔΕΝ ΤΗΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΗ ΒΕΛΟΝΙΑ. Η ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ.(ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΣΤΑΡΑΤΑ) Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 13Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ :: Κέντημα.-
Μετάβαση σε:  
Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις