Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ

Μια φορά και έναν καιρό, ήταν η σταυροβελονιά...και έφτιαξε την πρώτη αυστηρά και μόνο, ελληνική γυναικεία κοινότητα, με θέμα... ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ!!!
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 13 I_icon_mini_portalΣύνδεση

 

 ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ

Πήγαινε κάτω 
+8
katerina
Anna
EF75
FELITSIA
EYHA
μία καλή ... μία ανάποδη
ronitsa
EVDOKIAKAL
12 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 13 EmptyΤετ Απρ 04, 2012 2:07 pm

Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]


Φιλίτσα μόλις είδα αυτό το σχέδιο αμέσως σκέφτηκα εσένα, που ήθελες ένα σχέδιο σαν ανατολιτικο χαλί.
Και το όνομα αυτού του σχεδίου : Χαλί Βουδαπέστης
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]


Αυτό το σχέδιο ονομάζεται ο κήπος του πασά. Και τι κήπος!!!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Κορίτσια αυτά είναι τα σχέδια που αγόρασα χθες από τη Νέα Ιωνία..

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 13 EmptyΣαβ Ιουν 23, 2012 7:45 am

Η αληθεια είναι Φιλίτσα πως με τη ζέστη που έχει δεν έχω και κουραγιο για πολλά πραγματα και κυριως για δουλειες!
Εφτιαξα και την τελευταια βελονια με βαριά καρδιά, γιατί δεν μου άρεσε! Αφήστε που πάλι σταφυλια εφτιαξα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 67
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 13 EmptyΣαβ Ιουν 23, 2012 7:56 am

ANNA MOY ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΙ ΑΣΧΗΜΗ .ΟΜΟΡΦΑ ΒΓΗΚΑΝ .ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ .ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΟΡΕΞΗ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΕΣ .ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΖΕΣΤΗ .ΕΓΩ ΠΡΟΧΘΕΣ ΠΟΤΙΖΑ ΜΕ ΤΟΝ ΦΑΚΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΔΡΟΣΙΑ.ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΤΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ .ΚΑΝΕΤΕ ΟΣΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΚΑΙ ΑΝ ΒΑΡΙΕΣΤΕ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ .ΟΠΟΤΕ ΕΧΕΤΕ ΚΕΦΙ .ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
fani

fani


Αριθμός μηνυμάτων : 91
Ημερομηνία εγγραφής : 19/07/2011
Ηλικία : 46
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 13 EmptyΣαβ Ιουν 23, 2012 9:56 pm

ΒΡΕ ΑΝΝΑ ΑΝ ΕΙΧΕΣ ΟΡΕΞΗ ΔΗΛΑΔΗ ΤΙ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 13 EmptyΚυρ Ιουν 24, 2012 11:11 am

fani έγραψε:
ΒΡΕ ΑΝΝΑ ΑΝ ΕΙΧΕΣ ΟΡΕΞΗ ΔΗΛΑΔΗ ΤΙ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ?

E... Σαν το καπελάκι μας δεν είναι! Με μισή καρδιά το έκανα! Ασε που δεν μου άρεσε και η βελονιά!
(τελειώσα όμως ένα σάλι καλοκαιρινό με το βελονάκι!!! - για το πρωτο το χειμερινό περιμένω μαλλί γιατί μου τελειώσε!- για σχεδιο πήρα το αρχικό και του εκανα κάποιες παραλλαγές για να είμαι σιγουρη οτι θα γτασει το νήμα!- θα το πλύνω, θα το μπλοκάρω, θα βάλω τα καλά μου και θα σας το δείξω!!!)
Γιατί για δουλειές όρεξη μπορεί να μην έχω λόγω ζέστης, για τη συγκεκριμένη βελονιά μπορεί έμπνευση να μην έχω, αλλά με το βελονάκι στη γωνίτσα μου , καλά τα βρηκαμε!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 67
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 13 EmptyΚυρ Ιουν 24, 2012 11:44 am

TEΛΙΚΑ ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΘΑ ΣΕ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΟ ΒΕΛΟΝΑΚΙ .ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΟ .ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ !!!ΑΝΤΕ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΑΞΙΑ ΕΣΥ .ΦΤΙΑΧΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΣΟΥ ΠΟΙΟΣ ΣΤΗ ΧΑΡΗ ΣΟΥ !!ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ.ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 13 EmptyΔευ Ιουν 25, 2012 10:26 am

FELITSIA έγραψε:
TEΛΙΚΑ ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΘΑ ΣΕ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΟ ΒΕΛΟΝΑΚΙ .ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΟ .ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ !!!ΑΝΤΕ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΑΞΙΑ ΕΣΥ .ΦΤΙΑΧΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΣΟΥ ΠΟΙΟΣ ΣΤΗ ΧΑΡΗ ΣΟΥ !!ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ.ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ

Φιλίτσα αυτό μου αρέσει πολύ στο πλεξιμο (και με βελόνες και με βελονάκι!) .Το ότι φτιάχνω τα ρούχα μου! Πάντα φορούσα πλεκτά - καλά το χειμώνα , αλλά και το καλοκαίρι έχω αρκετά, χωρια τα ζακετάκια! Οπότε το να φτιαχνω μόνη μου τα μπλουζακια μου, και στις εποχές μου ζούμε, είναι ατου!!!
Και όντως το βελονάκι... μου αρεσε πολύ! Παει πιο γρηγορα και πιο ξεκουραστα απο τις βελόνες νομίζω...( εχω ήδη στο μυαλό μου τα επόμενα- πληθυντικός αριθμός!!!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 13 EmptyΣαβ Ιουν 30, 2012 10:44 am

Για οσες δεν πηγατε σημερα στη θάλασσα αλλά και για όσες πηγατε, σας έχω μια θαλασσινή εικόνα στο μπλογκ μου με την νεα βελονιά! (jocasta που χαθηκες να δωσεις καμια ιδέα με τα ονόματα;;Wink. Ελπίζω να σας δροσίσω λιγάκι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 67
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 13 EmptyΚυρ Ιουλ 01, 2012 2:26 am

ANNA MOY ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Η ΒΕΛΟΝΙΑ ΛΕΓΕΤΑΙ ΚΟΜΠΟΒΕΛΟΝΙΑ .ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΓΩ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ .ΚΑΙ ΣΑΣ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΔΕΙΞΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΤΡΑΠΕΖΟΜΑΝΤΗΛΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΚΕΝΤΗΣΕΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΠΑΛΙΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΛΙΝΟ .ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ ΤΟ ΘΕΛ]ΜΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΟ ΚΑΙ ΔΡΟΣΕΡΟ .ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΜΑΣ ΤΑΞΙΔΕΥΕΙΣ ΜΕ ΤΙΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΕΣ ΣΟΥ .ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ.ΝΑ ΠΕΡΝΑΤΕ ΟΜΟΡΦΑ ΟΠΟΥ ΚΙ ΑΝ ΕΙΣΤΕ. flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
 
ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 13 από 13Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
 Παρόμοια θέματα
-
» ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ :: Κέντημα.-
Μετάβαση σε:  
Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις