Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ

Μια φορά και έναν καιρό, ήταν η σταυροβελονιά...και έφτιαξε την πρώτη αυστηρά και μόνο, ελληνική γυναικεία κοινότητα, με θέμα... ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ!!!
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 3 I_icon_mini_portalΣύνδεση

 

 ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ

Πήγαινε κάτω 
+8
katerina
Anna
EF75
FELITSIA
EYHA
μία καλή ... μία ανάποδη
ronitsa
EVDOKIAKAL
12 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 3 EmptyΤετ Απρ 04, 2012 2:07 pm

Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]


Φιλίτσα μόλις είδα αυτό το σχέδιο αμέσως σκέφτηκα εσένα, που ήθελες ένα σχέδιο σαν ανατολιτικο χαλί.
Και το όνομα αυτού του σχεδίου : Χαλί Βουδαπέστης
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]


Αυτό το σχέδιο ονομάζεται ο κήπος του πασά. Και τι κήπος!!!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Κορίτσια αυτά είναι τα σχέδια που αγόρασα χθες από τη Νέα Ιωνία..

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Απρ 12, 2012 1:39 am

ΕΥΗΑ Καλημέρα και σε σένα. Αυτό τομαγαζί μας το είχε προτείνει και η Κατερίνα απ' όπου ψωνίζει τα υλικά της.

Μηπως βρήκες τη διεύθυνση από το μαγαζί που μας είχες πει ότι είχε φτηνότερα τις κλωστές μουλινέ για κέντημα????

Καλή Ανάσταση και σε σεάν και την οικογένεια σου κοπέλα μου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
μία καλή ... μία ανάποδη

μία καλή ... μία ανάποδη


Αριθμός μηνυμάτων : 241
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Τόπος : Καλλιθέα, Αττική

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Απρ 12, 2012 5:19 am

EYHA έγραψε:
Κορίτσια καλημέρα.
Σήμερα πρωί πρωί πήγα στο κέντρο να πάρω κλωστές και καμβάδες που ειχαν παραγγείλει οι συνεφάδες μου από την επαρχία να τα πάω τώρα το Πάσχα. Ο κόσμος βάφει αυγά και εμείς με τα κεντήματα. Πήγα σε ενα μαγαζί στην Μιλτιάδου που έχει πολλή καλές τιμές σε καμβάδες και χρυσοκλωστές και το αφεντικό και η υπάλληλοε πολλή εξυπηρετική . Είναι Μιλτιάδου 23 και λέγεται Παυλόπουλος αξίζει να πάτε.
Καλή Ανάσταση εάν δεν μπορέσω να ξαναέρθω στην παρέα σας αυτές τις μέρες,
Φιλάκια
Καλησπέρα ΕΥΗΑ, πολλές ευχές σε σένα και την οικογένεια σου για Καλή Ανάσταση και Καλό Πάσχα. Να περάσετε όμορφα τις μέρες αυτές. Εμείς θα σε περιμένουμε να γυρίσεις στην παρέα μας. Φιλιά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 67
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Απρ 12, 2012 6:34 am

ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΕΥΗΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ .ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΕΙΣ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΠΩΣ ΠΕΡΑΣΕΣ.ΟΠΩΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΒΑΖΑΝ ΕΚΘΕΣΗ.ΠΩΣ ΠΕΡΑΣΑΤΕ ΤΟ ΠΑΣΧΑ.....ΧΑ ΧΑ ΧΑ .ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΑΝΤΑΜΩΣΗ Very Happy I love you flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EYHA




Αριθμός μηνυμάτων : 45
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2011

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Απρ 12, 2012 11:54 pm

Καλημέρα τελικά βρήκα λίγο χρόνο για να μάθω τα νέα σας. Δυστυχώς δεν ειχα χρόνο και δεν καταφερα να περάσω απο αυτο το μαγαζι να πάρω καρτούλα ειναι πολύ κοντά στο προηγούμενο μόλις γυρισω το μετά το Πάσχα πρώτα ο Θεός θα κανονίσω να πάω. ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ και πάνω απ' 'ολα υγεία
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EYHA




Αριθμός μηνυμάτων : 45
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2011

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Απρ 13, 2012 4:42 am

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]


Σας δείχνω κάποια απο τα σχέδια που έκανα τον τελευταίο ενάμιση χρόνο. Δεν έχουν ακόμη τα τελειώματα αλλά θα γίνουν και αυτά κάποια στιγμή δεν εχω ασχοληθει ακόμη με το άθλημα κορδόνια και λασέ το έχω στα υπόψη μου προς το παρόν δεν έχω διάθεση γι' αυ΄το παρά μόνο για κέντημα. Φιλάκια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Απρ 13, 2012 6:54 am

EYHA έγραψε:
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]


Σας δείχνω κάποια απο τα σχέδια που έκανα τον τελευταίο ενάμιση χρόνο. Δεν έχουν ακόμη τα τελειώματα αλλά θα γίνουν και αυτά κάποια στιγμή δεν εχω ασχοληθει ακόμη με το άθλημα κορδόνια και λασέ το έχω στα υπόψη μου προς το παρόν δεν έχω διάθεση γι' αυ΄το παρά μόνο για κέντημα. Φιλάκια

ΕΥΗΑ καλησπέρα σου. Μόλις είδα τις δημιουργίες σου. Πολύ όμορφα όλα τα εργόχειρά σου κορίτσι μου. Να είσαι καλά και να φτιάχνεις τόσα και άλλα τόσα μέσα σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα.
Καλή Ανάσταση και σε σένα..
Smile Smile Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 67
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Απρ 13, 2012 8:21 am

POLY OMORFA EYHA MOY .NA EISAI KALA ΚΑΙ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΣ ΤΕΤΟΙΑ ΟΜΟΡΦΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΣΟΥ .ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ Very Happy I love you flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
μία καλή ... μία ανάποδη

μία καλή ... μία ανάποδη


Αριθμός μηνυμάτων : 241
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Τόπος : Καλλιθέα, Αττική

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Απρ 13, 2012 8:58 am

Καλησπέρα ΕΥΗΑ,
μόλις είδα τις δημιουργίες σου, οι οποίες είναι η μία ωραιότερη από την άλλη. Μα η πιο ωραία και ξεχωριστή είναι αυτή με το πλατύ χαμόγελο και το φωτεινό πρόσωπο του γιόκα σου. Να είστε καλά και τον καμαρώνετε. Καλή Ανάσταστη και Καλό Πάσχα σε όλους σας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Απρ 13, 2012 9:35 am

Εγώ τώρα τί να πώ Βαρβάρα μου???? Το σχόλιό μου είναι γνωστό οπότε με καταλαβαίνεις καλύτερα εσύ!!! Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EYHA




Αριθμός μηνυμάτων : 45
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2011

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Απρ 13, 2012 10:44 am

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια ναι το ένα απο τα αστεράκια μου ειναι τέλειο και γι' αυτό το έβαλα. ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Απρ 13, 2012 11:23 am

Kορίτσια καλησπέρα κι απο μένα! Λιγο οι δουλειές, λίγο εκκλησία.. χαθηκα!
Λοιπόν με τη σειρά... Ρονίτσα το καλό το πράγμα αργει να γίνει, και καλά το είπαμε όλες της υπομονής! Αλλά κουκλα μου θα το βλέπεις και θα το καμαρώνεις!
ΕΥΗΑ όλα τα κεντήματα σου είναι πανεμορφα! μΟυ αρεσουν παρα πολύ το κεντήματα με χάντρες! Εχουν χρώμα, λάμψη και ογκο! Και πιο πολύ μου άρεσε αυτό με το γιοκά σου! (και το χαμογελό του!)
Α και κατι ακόμα. Και τα αυγουλάκια μας τα βάψαμε και τα κεντήματά μας θα κάνουμε, σωστά, κορίτσια;;;!!!
Οσο για τη ριζοβελονιά... δεν κατεβαίνει τίποτα! Αλλά δεν κάθισα και καθόλου! Ισως αυριο, αφου καθαρίσω, ετοιμασω την μαγειρίτσα, κάνω το σαραγλι, σιδερώσω και ενα τελευταιο πλυντηριο.... ε να μείνει και λίγη ωρα να πιασω βελόνα!

ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EYHA




Αριθμός μηνυμάτων : 45
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2011

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Απρ 13, 2012 11:30 am

Eυχαριστώ Άννα αυτο που ειναι το αγοράκι μου του λείπουν οι χάντρες μόλις τισ βάλω θα σας το ξαναδείξω μαζί με τα δύο μου τα αγγελούδια. Και εμένα μου αρέσουν και το βασικό ειναι ότι τελειώνουν και γρήγορα γι' αυτό εχω κολλήσει. Έχω και εγώ ενα της υπομονής 20 χρονια το κεντάω και δεν εχει τελειώσει μου μένει να γεμίσω το γύρω γυρω αμυγδαλιά το σχέδιο αν ειχα φυτέψει μία οταν το ειχα ξεκινήσει τώρα θα ειχε γερ'ασει και δεν θα εβγαζε άλλα αμύγδαλα.
ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fani

fani


Αριθμός μηνυμάτων : 91
Ημερομηνία εγγραφής : 19/07/2011
Ηλικία : 46
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 3 EmptyΣαβ Απρ 14, 2012 5:00 am

ΕΥΗΑ είναι όλα πολύ ωραία για στα χεράκια σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 3 EmptyΣαβ Απρ 14, 2012 9:26 pm

Ετοιμη και ριζοβελονιά, αν και λίγο βιαστική!!! Ενα λουλουδάκι φυσικά να πηγαίνει και με την μέρα...!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
μία καλή ... μία ανάποδη

μία καλή ... μία ανάποδη


Αριθμός μηνυμάτων : 241
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Τόπος : Καλλιθέα, Αττική

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 3 EmptyΣαβ Απρ 14, 2012 11:09 pm

Άννα μου, άλλη μια φορά μπράβο σου
Καλή συνέχεια και φιλιά,
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 3 EmptyΚυρ Απρ 15, 2012 5:41 am

Anna έγραψε:
Ετοιμη και ριζοβελονιά, αν και λίγο βιαστική!!! Ενα λουλουδάκι φυσικά να πηγαίνει και με την μέρα...!

Αν και εγώ τα σχόλιά μου ήδη στα έκανα, απλά σου γράφω και εδώ για να σου υπενθυμίσω την παραγγελία μου! (μήπως πρέπει να απευθυνθώ στην γκαλερί που εκθέτεις τα έργα σου????, αν ναι θέλω επειγόντως το τηλέφωνο να κλείσω κάποιο από τα έργα σου)!!! flower flower flower flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 67
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 3 EmptyΚυρ Απρ 15, 2012 2:02 pm

ANNA MOY TI BIASTIKH ΚΑΙ ΞΕΒΙΑΣΤΙΚΗ .ΚΑΛΑ ΛΕΕΙ Η ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΑΣ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΡΓΑ ΤΕΧΝΗΣ.ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΕΚΘΕΣΕΙΣ .ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΕ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΕΣ .ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙ .ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ. Very Happy I love you flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
roula.o




Αριθμός μηνυμάτων : 96
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2012
Ηλικία : 55
Τόπος : ΘΕΡΜΗ, ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 3 EmptyΚυρ Απρ 15, 2012 8:38 pm

ΕΥΗΑ ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΑ ΤΑ ΚΕΝΤΗΜΑΤΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΑ. ΚΑΝΩ ΚΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΜΕ ΧΡΥΣΗ ΚΛΩΣΤΗ ΚΑΙ ΧΑΝΤΡΕΣ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟ ΓΕΜΑΤΟ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΒΑΡΙΕΜΑΙ.ΚΙ ΕΧΩ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΕΙΣ ΤΡΙΠΛΟΥΝ , ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΥΟ ΜΕΓΑΛΕΣ ΜΟΥ. ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΕΣΜΕΥΤΙΚΑ. ΑΝ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΘΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΣΧΕΔΙΑ; ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΓΕΙΑ ΣΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΣΟΥ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fani

fani


Αριθμός μηνυμάτων : 91
Ημερομηνία εγγραφής : 19/07/2011
Ηλικία : 46
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 3 EmptyΚυρ Απρ 15, 2012 10:46 pm

Αννούλα μου κάθε εβδομάδα και μια καινούργια έκπληξη,η έκθεση πότε θα γίνει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 3 EmptyΔευ Απρ 16, 2012 11:21 am

Τι καλά που θα ήταν.... Για σκεφτείτε το, αντί να αχολούμαστε με ότι ασχολείται η καθεμιά μας, να μπορούσαμε να ασχοληθούμε μόνο με την τρέλα μας!!!!!! Και να ζούσαμε απο αυτό!
Κι επειδή η Μαιρη αν με διαβάσει θα με μαλώσει και η Ρονίτσα το ίδιο, δεν εννοώ να κεντάμε για αυτές που δεν μπορούν, με προθεσμιές και να τις εχουμε πάνω απο το κέφάλι μας να γκρινιάζουν!!! αλλά να φτιάχνουμε αυτά που μας αρέσουν, να μαθαίνουμε και να πειραματιζόμαστε....
Θα σας πω αλλά δεν θα με δουλέψετε πολύ,εντάξει;;; Σαν φιλενάδες μου που είστε!
Ιδεες έχω πάρα πολλές, οπως ξερετε! Μια φορά σκεφτόμουν οτι θα μπορούσα να φτιάξω ένα καλαθάκι με μικρά μαξιλαράκια για βελόνες, τα biscornu, όλα διαφορετικά -διαφορετικες βελονιές και σχέδια- και να τα δωσω για πούλημα!!! Κι οχι όπου όπου , σε ένα γνωστό μας που έχει μεγάλο ξεναδοχείο στη Χαλκιδική.!!!(ψωνάρα, θα μου πείτε!)
Η σε μια άλλη γνωστή που πουλαει διαφορα βιολογικά , γλυκα κουταλιού κτλ κτλ, μικρά πετσετάκια για τα στολίζουν τα βάζα στα καπάκια...κτλ κτλ
Αλλά ενδιαφέρον για το κέντημα δεν υπάρχει και χρήμα δεν υπάρχει για να το διαθέσει κανείς για μικροπράγματα!
Οπότε για την ωρα, η γκαλερί είναι το μπλογκ μου! Οπου με χαρά σας το λεώ σταματάει αρκετός κόσμος και αρκετές κοπέλες μου λένε πως τους αρέσει πολύ αυτό το μια βδομάδα μια βελονιά!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 3 EmptyΔευ Απρ 16, 2012 11:27 am

Τωρα που το ξαναδιαβάζω, το καλαθάκι με τα μαξιλαράκια, σε σένα θα το στειλω Φιλιτσα!!!! Που σε έχω θάρρος!!!!χαχαχχαχαχα! Μη γίνω και ρεζίλι σε ξένο ανθρωπο!!!!

Κορίτσια το σχέδια απο το Κατερινάκι δεν βλέπω να τα παιρνουμε. Της εστειλα ένα ευγενικο mail, αλλα ακόμα ούτε φωνή ούτε ακροάση...

Για να μην σας αφήσω όμως παραπονεμένες βρήκα αυτό:
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Κορίτσια, πρόκειται για θησαυρό!!!!!! Εκδόθηκε το 1884- καλά διαβάσατε- και έχει τα πάντα (μέχρι και οδηγιές για μακραμε!). Κάντε κάφε, να έχετε χρόνο και ξεφυλίστε την!!!

Φιλάκια σε όλες!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 67
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 3 EmptyΔευ Απρ 16, 2012 12:02 pm

Ο ΘΗΣΑΥΡΟΣ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ SITE ΠΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΑΣ ΔΙΝΟΥΝ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΒΡΗΚΕΣ ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙΣ ΝΑ ΞΕΔΩΣΟΥΜΕ .ΕΙΣΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ .ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ Η ΙΔΕΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΑΥΤΑ ΤΑ BISCORNU ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΜΕΡΙΚΑ ΓΙΑ ΔΩΡΑΚΙΑ ΣΕ ΦΙΛΕΣ ΑΛΛΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΕΛΙΔΟΔΕΙΚΤΕΣ .ΕΙΝΑΙ ΟΜΟΡΦΑ ΕΤΣΙ ΜΙΚΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ .ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΣΥ ΠΟΙΟΣ ΝΑ ΔΙΑΘΕΣΕΙ ΤΗΝ ΣΗΜΕΡΟΝ ΗΜΕΡΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ .ΚΑΛΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΙΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ Very Happy I love you flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 3 EmptyΔευ Απρ 16, 2012 12:06 pm

Καλησπέρα και από εμένα.
Άννα μου η ιδέα σου είναι πολύ ωραία και σίγουρα πρέπει να έχεις ένα σωρό ιδέες αλλά όπως ήδη είπες οι καιροί είναι δύσκολοι κα μάλλον πολύ λίγες θα διαθέσουν χρήματα για κάτι τετοιο!
Αυτές οι ιδέες σου θα είχαν μεγάλη πέραση λίγα χρόνια πριν τότε που η οικονομία δεν περνούσε την σημερινή κρίση της....
Πριν 8 ή 9 χρόνια που είχα πάει στην Κύπρο, είχαμε επισκεφτεί ένα μουσείο κεντημάτων στα Λεύκαρα. Μιλάμε είχαν φτιάξει καταπληκτικά κεντήματα και τν ημέρα που πήγαμε έφτιαχναν ένα μεγάλο τραπεζομάντηλο που ήταν παραγγελία από μία κυρία από την ελλάδα και η τιμή αυτού τότε ήταν 10.000.000 δραχμές!!!! Πάνω στο τραπεζομάντηλο δούλευαν 8-10 κεντήστρες.
Αν τα οικονομικά της χώρας ήταν καλύτερα θα μπορούσες και εσύ να πραγματοποιήσεις τις ιδέες σου Άννα μου και να έχεις και κέρδος!!!
Βέβαια, ας μην ξεχνάμε ότι υπάρχουν ακόμα πολλοί άνθρωποι που δεν έχουν καταλάβει την οικονομική κρίση, και ίσως ανάμεσά τους να υπάρχουν και κυρίες που θα ήθελαν κεντήματα και άλλα συναφή εργόχειρα..
Οταν το αποφασίσεις να πραγματοποιήσεις τις ιδέες σου, μπορούμε να βρούμε τρόπου ςγια την προώθηση των έργων σου
Απλά αποφασίσε το!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 3 EmptyΔευ Απρ 16, 2012 12:10 pm

Anna έγραψε:
Τωρα που το ξαναδιαβάζω, το καλαθάκι με τα μαξιλαράκια, σε σένα θα το στειλω Φιλιτσα!!!! Που σε έχω θάρρος!!!!χαχαχχαχαχα! Μη γίνω και ρεζίλι σε ξένο ανθρωπο!!!!

Κορίτσια το σχέδια απο το Κατερινάκι δεν βλέπω να τα παιρνουμε. Της εστειλα ένα ευγενικο mail, αλλα ακόμα ούτε φωνή ούτε ακροάση...

Για να μην σας αφήσω όμως παραπονεμένες βρήκα αυτό:
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Κορίτσια, πρόκειται για θησαυρό!!!!!! Εκδόθηκε το 1884- καλά διαβάσατε- και έχει τα πάντα (μέχρι και οδηγιές για μακραμε!). Κάντε κάφε, να έχετε χρόνο και ξεφυλίστε την!!!

Φιλάκια σε όλες!!!
Άννα μου μην στεναχωριέσαι για τα σχέδια από το Κατερινάκι.. Μέχρι να χρειαστεί να φτιάξουμε ένα σχέδιο σαν τα δικά της , τότε θα δούμε τί μπορούμε να κάνουμε...
Και δείχνει πολύ ενδιαφέρον ο νέςο θησαυρός που μας βρήκες... Πρέπει να πάρω ρεπό μία ημέρα για να ασχοληθώ αποκλειστικά με αυτόν!!!
Ευχαριστούμε που το βρήκες και μας το χάρισες!!! cheers cheers cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
μία καλή ... μία ανάποδη

μία καλή ... μία ανάποδη


Αριθμός μηνυμάτων : 241
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Τόπος : Καλλιθέα, Αττική

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 3 EmptyΔευ Απρ 16, 2012 10:45 pm

Anna έγραψε:
Τωρα που το ξαναδιαβάζω, το καλαθάκι με τα μαξιλαράκια, σε σένα θα το στειλω Φιλιτσα!!!! Που σε έχω θάρρος!!!!χαχαχχαχαχα! Μη γίνω και ρεζίλι σε ξένο ανθρωπο!!!!

Κορίτσια το σχέδια απο το Κατερινάκι δεν βλέπω να τα παιρνουμε. Της εστειλα ένα ευγενικο mail, αλλα ακόμα ούτε φωνή ούτε ακροάση...

Για να μην σας αφήσω όμως παραπονεμένες βρήκα αυτό:
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Κορίτσια, πρόκειται για θησαυρό!!!!!! Εκδόθηκε το 1884- καλά διαβάσατε- και έχει τα πάντα (μέχρι και οδηγιές για μακραμε!). Κάντε κάφε, να έχετε χρόνο και ξεφυλίστε την!!!

Φιλάκια σε όλες!!!

Αννα μου καλημέρα, κατ'αρχήν σε ευχαριστούμε που έκανες την προσπάθεια να μεσολαβήσεις στο Κατερινάκι για να μοιραστεί μαζί μας το σχέδιο. Δεν πειράζει που δεν το καταφέραμε. Να είναι καλά και πάντα δημιουργική και εσύ να έχεις πάντα τόσο όμορφες ιδέες και να τις υλοποιείς. Όσο για την εγκυκλοπαίδεια που μας έστειλες, πραγματικά είναι ένας θησαυρός.
Φιλιά και να έχεις μια όμορφη ημέρα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 13Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ :: Κέντημα.-
Μετάβαση σε:  
Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις