Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ

Μια φορά και έναν καιρό, ήταν η σταυροβελονιά...και έφτιαξε την πρώτη αυστηρά και μόνο, ελληνική γυναικεία κοινότητα, με θέμα... ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ!!!
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΡΙΓΓΑΤΟΝΙ ΜΕ ΣΑΛΤΣΑ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ ΚΑΙ ΦΕΤΑ I_icon_mini_portalΣύνδεση

 

 ΡΙΓΓΑΤΟΝΙ ΜΕ ΣΑΛΤΣΑ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ ΚΑΙ ΦΕΤΑ

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
μία καλή ... μία ανάποδη

μία καλή ... μία ανάποδη


Αριθμός μηνυμάτων : 241
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Τόπος : Καλλιθέα, Αττική

ΡΙΓΓΑΤΟΝΙ ΜΕ ΣΑΛΤΣΑ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ ΚΑΙ ΦΕΤΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΡΙΓΓΑΤΟΝΙ ΜΕ ΣΑΛΤΣΑ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ ΚΑΙ ΦΕΤΑ   ΡΙΓΓΑΤΟΝΙ ΜΕ ΣΑΛΤΣΑ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ ΚΑΙ ΦΕΤΑ EmptyΠαρ Απρ 06, 2012 8:19 am

ΡΙΓΓΑΤΟΝΙ ΜΕ ΣΑΛΤΣΑ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ ΚΑΙ ΦΕΤΑ (mega Jan. 2010 Βασίλης Καλλίδης)


ΥΛΙΚΑ

1 πακέτο ριγγατόνι
300 γρ φέτα

ΥΛΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗ ΣΑΛΤΣΑ

1 κουτί ντομάτα κονκασέ
½ κουτί χυμός ντομάτας
6 κσ. ελαιόλαδο
2 σκελίδες σκόρδο
1 κσ. βασιλικό ξερό
1 πράσινη πιπεριά
λίγες ελιές χωρίς κουκούτσι
10 ντοματίνια χωρισμένα στη μέση
1 κγ. αλάτι

ΕΚΤΕΛΕΣΗ:
Φτιάχνουμε τη σάλτσα σωτάροντας στο ελαιόλαδο το σκόρδο για 1 λεπτό. Έπειτα προσθέτουμε και τα υπόλοιπα υλικά και σιγοβράζουμε για 10 λεπτά. Παράλληλα ετοιμάζουμε και τα ριγγατόνι βράζοντας τα για 10 λεπτά. Τα στραγγίζουμε και τα μεταφέρουμε σε πυρέξ. Από πάνω θρυμματίζουμε τη φέτα και τα περιχύνουμε με τη σάλτσα λίγο λάδι και τα ντοματίνια. Προσθέτουμε 2 ποτήρια νερό και ψήνουμε στο φούρνο για 30 λεπτά περίπου στους 180ο C.

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ !!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΡΙΓΓΑΤΟΝΙ ΜΕ ΣΑΛΤΣΑ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ ΚΑΙ ΦΕΤΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΙΓΓΑΤΟΝΙ ΜΕ ΣΑΛΤΣΑ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ ΚΑΙ ΦΕΤΑ   ΡΙΓΓΑΤΟΝΙ ΜΕ ΣΑΛΤΣΑ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ ΚΑΙ ΦΕΤΑ EmptyΠαρ Απρ 06, 2012 9:35 am

ΜΜΜΜ.....ΠΟΛΥ ΝΟΣΤΙΜΟ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΒΑΡΒΑΡΑ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΝΗΣΤΕΥΟΥΜΕ .ΘΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΩ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ .ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ Very Happy I love you flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
μία καλή ... μία ανάποδη

μία καλή ... μία ανάποδη


Αριθμός μηνυμάτων : 241
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Τόπος : Καλλιθέα, Αττική

ΡΙΓΓΑΤΟΝΙ ΜΕ ΣΑΛΤΣΑ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ ΚΑΙ ΦΕΤΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΙΓΓΑΤΟΝΙ ΜΕ ΣΑΛΤΣΑ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ ΚΑΙ ΦΕΤΑ   ΡΙΓΓΑΤΟΝΙ ΜΕ ΣΑΛΤΣΑ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ ΚΑΙ ΦΕΤΑ EmptyΠαρ Απρ 06, 2012 9:58 am

Φιλίτσα μου αν θέλεις μπορείς να μην βάλεις τη φέτα. Εκτός αν δεν τρως και το λάδι.
Πάντως είναι πολύ νόστιμη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΡΙΓΓΑΤΟΝΙ ΜΕ ΣΑΛΤΣΑ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ ΚΑΙ ΦΕΤΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΙΓΓΑΤΟΝΙ ΜΕ ΣΑΛΤΣΑ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ ΚΑΙ ΦΕΤΑ   ΡΙΓΓΑΤΟΝΙ ΜΕ ΣΑΛΤΣΑ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ ΚΑΙ ΦΕΤΑ EmptyΠαρ Απρ 06, 2012 10:47 am

DEN ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΝΟΣΤΙΜΙΑ ΤΗΣ ΦΕΤΑΣ ΒΑΡΒΑΡΑ ΜΟΥ .ΟΧΙ ΔΕΝ ΝΗΣΤΕΥΟΥΜΕ ΤΟ ΛΑΔΙ .ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΗΝ ΦΤΙΑΞΩ ΟΤΑΝ ΤΡΩΜΕ ΦΕΤΑ ΔΗΛΑΔΗ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΑΣΧΑ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΡΙΓΓΑΤΟΝΙ ΜΕ ΣΑΛΤΣΑ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ ΚΑΙ ΦΕΤΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΙΓΓΑΤΟΝΙ ΜΕ ΣΑΛΤΣΑ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ ΚΑΙ ΦΕΤΑ   ΡΙΓΓΑΤΟΝΙ ΜΕ ΣΑΛΤΣΑ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ ΚΑΙ ΦΕΤΑ EmptyΠαρ Απρ 06, 2012 12:09 pm

Νομιζω ότι όλο το μυστικό αυτής της συνταγής είναι η γεύση που της δινει η φέτα.... σε συνδυασμό με το βασιλικό και αν μάλιστα βάλουμε και φρέσκια ντομάτα το αποτέλεσμα θα είναι εκρηκτικό!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EF75




Αριθμός μηνυμάτων : 175
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2012
Ηλικία : 49
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

ΡΙΓΓΑΤΟΝΙ ΜΕ ΣΑΛΤΣΑ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ ΚΑΙ ΦΕΤΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΙΓΓΑΤΟΝΙ ΜΕ ΣΑΛΤΣΑ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ ΚΑΙ ΦΕΤΑ   ΡΙΓΓΑΤΟΝΙ ΜΕ ΣΑΛΤΣΑ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ ΚΑΙ ΦΕΤΑ EmptyΠαρ Απρ 06, 2012 2:30 pm

KAI MONO ΠΟΥ ΤΗΝ ΔΙΑΒΑΣΑ, ΜΟΥ ΤΡΕΞΑΝΕ ΤΑ ΣΑΛΙΑ, ΠΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΚΙΟΛΑΣ. ΕΙΜΑΙ ΜΑΚΑΡΟΝΟΥ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΡΙΓΓΑΤΟΝΙ ΜΕ ΣΑΛΤΣΑ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ ΚΑΙ ΦΕΤΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΙΓΓΑΤΟΝΙ ΜΕ ΣΑΛΤΣΑ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ ΚΑΙ ΦΕΤΑ   ΡΙΓΓΑΤΟΝΙ ΜΕ ΣΑΛΤΣΑ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ ΚΑΙ ΦΕΤΑ EmptyΠαρ Απρ 06, 2012 11:05 pm

Αλήθεια είναι Φωτεινή μου ότι είναι πολύ λαχταριστή και ανοίγει η όρεξή σου και μόνο που την διαβάζεις!!!!!΄
Φαντασου να την ΄φτιάξουμε και να την δοκιμάσουμε κιόλας!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EF75




Αριθμός μηνυμάτων : 175
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2012
Ηλικία : 49
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

ΡΙΓΓΑΤΟΝΙ ΜΕ ΣΑΛΤΣΑ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ ΚΑΙ ΦΕΤΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΙΓΓΑΤΟΝΙ ΜΕ ΣΑΛΤΣΑ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ ΚΑΙ ΦΕΤΑ   ΡΙΓΓΑΤΟΝΙ ΜΕ ΣΑΛΤΣΑ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ ΚΑΙ ΦΕΤΑ EmptyΣαβ Απρ 07, 2012 1:43 pm

ΒΑΡΒΑΡΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΠΙΟΥΜΕ??? ΤΙ ΕΤΣΙ ΣΚΕΤΟ, ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ. drunken drunken drunken
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΡΙΓΓΑΤΟΝΙ ΜΕ ΣΑΛΤΣΑ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ ΚΑΙ ΦΕΤΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΙΓΓΑΤΟΝΙ ΜΕ ΣΑΛΤΣΑ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ ΚΑΙ ΦΕΤΑ   ΡΙΓΓΑΤΟΝΙ ΜΕ ΣΑΛΤΣΑ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ ΚΑΙ ΦΕΤΑ EmptyΣαβ Απρ 07, 2012 2:52 pm

Μάλλον κρασάκι λευκό πηγαίνει Φωτεινή μου!!! drunken
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΡΙΓΓΑΤΟΝΙ ΜΕ ΣΑΛΤΣΑ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ ΚΑΙ ΦΕΤΑ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» ΜΠΙΦΤΕΚΙΑ ΓΑΛΟΠΟΥΛΑΣ ΜΕ ΣΑΛΤΣΑ ΤΥΡΙΟΥ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ :: Συνταγές μαγειρικής.-
Μετάβαση σε:  
Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις