Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ

Μια φορά και έναν καιρό, ήταν η σταυροβελονιά...και έφτιαξε την πρώτη αυστηρά και μόνο, ελληνική γυναικεία κοινότητα, με θέμα... ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ!!!
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ   I_icon_mini_portalΣύνδεση

 

 ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
μία καλή ... μία ανάποδη

μία καλή ... μία ανάποδη


Αριθμός μηνυμάτων : 241
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Τόπος : Καλλιθέα, Αττική

ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ    ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ   EmptyΠαρ Απρ 20, 2012 10:30 am

ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ (19/4/2012)
(http://www.radicio.com/forum/sintagi/4840-%ce%ba%ce%b1%ce%bd%ce%b5%ce%bb%cf%8c%ce%bd%ce%b9%ce%b1-%ce%bc%ce%b5%ce%ba%ce%bf%cf%84%cf%8c%cf%80%ce%bf%cf%85%ce%bb%ce%bf/

Υλικά
1 συσκευασία κανελόνια (από αυτά που δεν χρειάζονται βράσιμο)
500 γρ. φιλέτο κοτόπουλο (από στήθος) ψιλοκομμένο
1 ξερό κρεμμύδι ψιλοκομμένο
1/2 φλ. τσαγιού λευκό ξηρό κρασί
1 κουταλιά ελαιόλαδο
250 γρ. τυρί κρέμα
1 φλ. τσαγιού τριμμένη γραβιέρα
αλάτι, πιπέρι
Για την σάλτσα ντομάτα
1 κουταλιά ελαιόλαδο
1 ξερό κρεμμύδι ψιλοκομμένο
1 κουταλάκι ξερό βασιλικό
2 κουτιά κονκασέ
Αλάτι, πιπέρι
Για την μπεσαμέλ
6 κουταλιές σούπας βούτυρο
4 κουταλιές αλεύρι
2 φλ. τσαγιού γάλα
αλάτι, πιπέρι

Εκτέλεση
Ετοιμάζετε την σάλτσα ντομάτα, μαραίνοντας το κρεμμύδι και προσθέτοντας όλα τα υπόλοιπα υλικά της σάλτσας. Την σιγοβράζετε μέχρι να πυκνώσει καλά.
Ζεσταίνετε το ελαιόλαδο και σοτάρετε το κοτόπουλο και το κρεμμύδι. Σβήνετε με το κρασί, αλατοπιπερώνετε και βράζετε να εξατμιστεί το κρασί.
Λιώνετε το βούτυρο, προσθέτετε το αλεύρι, μαγειρεύετε για λίγο και προσθέτετε το γάλα. Ανακατεύετε συνέχεια μέχρι να πήξει η μπεσαμέλ. Αλατοπιπερώνετε και προσθέτετε την μισή μπεσαμέλ στο κοτόπουλο. Προσθέτετε επίσης στο κοτόπουλο τη μισή σάλτσα ντομάτας και το τυρί κρέμα. Ανακατεύετε καλά. Απλώνετε την λίγη σάλτσα ντομάτα σε ένα ταψάκι. Γεμίζετε τα κανελόνια και τα βάζετε στο ταψάκι. Ρίχνετε την υπόλοιπη σάλτσα ντομάτα και την μπεσαμέλ. Πασπαλίζετε με την γραβιέρα, σκεπάζετε το ταψί με αλουμινόχαρτο και ψήνετε σε μέτριο φούρνο για 30λεπτά. Αφαιρείτε το αλουμινόχαρτο, αφήνετε άλλα 5 λεπτά και βγάζετε από το φούρνο. Σερβίρετε ζεστά.

Καλή επιτυχία !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
μία καλή ... μία ανάποδη

μία καλή ... μία ανάποδη


Αριθμός μηνυμάτων : 241
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Τόπος : Καλλιθέα, Αττική

ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ    ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ   EmptyΠαρ Απρ 20, 2012 10:39 am

Αγαπημένες μου, τη συνταγή που σας έγραψα, τη δοκιμάσαμε το μεσημέρι και μπορώ να πω
ότι άρεσε και στους πέντε. Σας την συστήνω ανεπιφύλακτα. Φωτογραφίες δεν πρόλαβα να βγάλω, αλλά αν μπήτε στο blog που σας γράφω, θα δείτε ένα λαχταριστό πιάτο.
Καλή συνέχεια και για όσες την επιχειρήσουν καλή επιτυχία (Άννα για τον οπερατέρ σου. Θα είναι η Κυριακάτικη έκπληξή σου)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ    ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ   EmptyΠαρ Απρ 20, 2012 10:46 am

Μμμμμμ.. πεντανόστιμη μου φαίνεται.....
Άλλωστε η μυρωδιά που έφτασε στην μυτούλα μου το μεσημέρι έδειχνε ότι και το φαγητό θα ήταν υπέροχο......
Συγχαρητήρια Βαρβάρα μου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ    ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ   EmptyΣαβ Απρ 21, 2012 2:20 pm

BARBARA MOY FAINETAI YPEROXH .ΚΑΛΑ ΛΕΕΙ Η ΕΥΔΟΚΙΑ ΟΤΙ ΕΦΤΑΣΕ Η ΜΥΡΩΔΙΑ ΠΑΝΤΟΥ ...ΟΤΑΝ ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΘΑ ΤΗΝ ΦΤΙΑΞΩ ΑΝ ΚΑΙ ΛΕΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΠΑΡΑΛΛΑΓΗ ΣΑΝ ΠΑΣΤΙΤΣΙΟ ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΚΙΜΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΟ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΘΑ ΣΦΑΞΕΙ Ο ΑΝΡΑΣ ΜΟΥ ΕΝΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ...ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΟΥΡΛΙΑ.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΠΟΛΥ ΤΑ ΚΙΤΡΙΝΑ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΑ ΣΟΥ . Very Happy I love you flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EF75




Αριθμός μηνυμάτων : 175
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2012
Ηλικία : 49
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ    ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ   EmptyΚυρ Απρ 22, 2012 3:01 pm

ΚΟΡΤΣΙΑ ΑΡΚΕΣΤΕΙΤΕ ΣΤΑ ΚΑΝΕΟΝΙΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΑΛΜΥΡΕΣ ΣΥΝΤΑΓΕΣ, ΓΙΑΤΙ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΘΗΣΑΥΡΙΖΟΥΝ ΟΙ ΟΔΟΝΤΑΤΡΟΙ ΑΠΟ ΜΑΣ, ΜΕ ΤΟΣΑ ΓΛΥΚΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΝΑΛΩΝΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΟΥΛΑ. ΒΑΡΒΑΡΑ ΕΣΥ ΜΕ ΤΟΣΟ ΙΣΙΩΜΑ ΣΤΟΝ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟ ΠΗΓΕΣ??? ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ, ΜΟΝΟ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ. ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΑ ΣΦΡΑΓΙΣΜΑ, ΜΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΑΠΟΝΕΥΡΩΣΗ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟΝ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΗ ΕΞΑΓΩΓΗ. ΝΟΜΙΖΩ ΘΑ ΞΑΝΑΡΧΙΣΩ ΤΟ ΟΥΖΟ. drunken drunken drunken

ΠΟΙΑ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΕΑ Question Question Question
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
μία καλή ... μία ανάποδη

μία καλή ... μία ανάποδη


Αριθμός μηνυμάτων : 241
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Τόπος : Καλλιθέα, Αττική

ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ    ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ   EmptyΚυρ Απρ 22, 2012 11:16 pm

EF75 έγραψε:
ΚΟΡΤΣΙΑ ΑΡΚΕΣΤΕΙΤΕ ΣΤΑ ΚΑΝΕΟΝΙΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΑΛΜΥΡΕΣ ΣΥΝΤΑΓΕΣ, ΓΙΑΤΙ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΘΗΣΑΥΡΙΖΟΥΝ ΟΙ ΟΔΟΝΤΑΤΡΟΙ ΑΠΟ ΜΑΣ, ΜΕ ΤΟΣΑ ΓΛΥΚΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΝΑΛΩΝΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΟΥΛΑ. ΒΑΡΒΑΡΑ ΕΣΥ ΜΕ ΤΟΣΟ ΙΣΙΩΜΑ ΣΤΟΝ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟ ΠΗΓΕΣ??? ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ, ΜΟΝΟ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ. ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΑ ΣΦΡΑΓΙΣΜΑ, ΜΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΑΠΟΝΕΥΡΩΣΗ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟΝ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΗ ΕΞΑΓΩΓΗ. ΝΟΜΙΖΩ ΘΑ ΞΑΝΑΡΧΙΣΩ ΤΟ ΟΥΖΟ. drunken drunken drunken

ΠΟΙΑ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΕΑ Question Question Question

Φωτεινή μου, να σου πω την αλήθεια αποφεύγω το ίσιωμα. Και στο σπίτι κάνω γλυκά που αρέσουν στα παιδιά, επειδή αν δε τα φάνε μετά, λυπάμαι να τα πετάξω (δεν είναι για τέτοια οι καιροί μας).
Στον περσινό καθαρισμό έκανα κάτι μικρά ψιλοσφραγισμάτακια όχι απονευρώσεις και τέτοια. Στον καθαρισμό που έκανα εφέτος όλα ήταν καλά. Σου εύχομαι να είναι μικρή και ανώδυνη η ζημιά σου και να προσέχεις τα δοντάκια σου, σαν τα μάτια σου.
Να έχεις μια όμορφη εβδομάδα και να προσέχεις και τα βλασταράκια σου.Καλημέρα!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ    ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ   EmptyΔευ Απρ 23, 2012 11:35 am

μία καλή ... μία ανάποδη έγραψε:
Αγαπημένες μου, τη συνταγή που σας έγραψα, τη δοκιμάσαμε το μεσημέρι και μπορώ να πω
ότι άρεσε και στους πέντε. Σας την συστήνω ανεπιφύλακτα. Φωτογραφίες δεν πρόλαβα να βγάλω, αλλά αν μπήτε στο blog που σας γράφω, θα δείτε ένα λαχταριστό πιάτο.
Καλή συνέχεια και για όσες την επιχειρήσουν καλή επιτυχία (Άννα για τον οπερατέρ σου. Θα είναι η Κυριακάτικη έκπληξή σου)

Ελα πες την αληθεια: τον πήρες τηλεφωνο;;; Δεν μπορεί! ΣΗΜΕΡΑ με ρώτησε :"ποτε θα μας κάνεις κανελόνια!" χαχαχαχχα! Δεν κάνω πλάκα !!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ    ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ   EmptyΔευ Απρ 23, 2012 11:49 am

MΑΛΛΟΝ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ Η ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ Η ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΟ ΑΛΤΣΧΑΙΜΕΡ.....ΧΑ ΧΑ ΧΑ .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EF75




Αριθμός μηνυμάτων : 175
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2012
Ηλικία : 49
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ    ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ   EmptyΔευ Απρ 23, 2012 12:16 pm

ΑΝΝΑ, ΜΗΠΩΣ ΜΠΗΚΕ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΗΝ ΣΥΝΤΑΓΗ ΤΗΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ, ΤΟΥ ΓΥΑΛΙΣΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΠΩΣ ΝΑ ΣΟΥ ΤΟ ΠΕΙ??? ΓΙΑ ΚΑΝΕ ΕΛΕΓΧΟ, ΡΙΞΕ ΑΔΕΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΘΑ ΠΙΑΣΕΙΣ ΓΕΜΑΤΑ??? χα,χα,χα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ    ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ   EmptyΤρι Απρ 24, 2012 8:36 am

Anna έγραψε:
μία καλή ... μία ανάποδη έγραψε:
Αγαπημένες μου, τη συνταγή που σας έγραψα, τη δοκιμάσαμε το μεσημέρι και μπορώ να πω
ότι άρεσε και στους πέντε. Σας την συστήνω ανεπιφύλακτα. Φωτογραφίες δεν πρόλαβα να βγάλω, αλλά αν μπήτε στο blog που σας γράφω, θα δείτε ένα λαχταριστό πιάτο.
Καλή συνέχεια και για όσες την επιχειρήσουν καλή επιτυχία (Άννα για τον οπερατέρ σου. Θα είναι η Κυριακάτικη έκπληξή σου)

Ελα πες την αληθεια: τον πήρες τηλεφωνο;;; Δεν μπορεί! ΣΗΜΕΡΑ με ρώτησε :"ποτε θα μας κάνεις κανελόνια!" χαχαχαχχα! Δεν κάνω πλάκα !!!!
Μάλλον ζηλεύει που σε βλέπει να ασχολείσαι τόσες πολλές ώρες μαζί μας και γράφεις διαρκώς, που μπήκε στον πειρασμό να διαβάσει τί γράφουμε που σε κάνει να γελάς τακτικά και διάβασε και την συνταγή με τα κανελόνια, τα λιγουρευτηκε και είπε να σου πετάξει την ατάκα: "πότε θα μας κάνεις κανελόνια" ΟΕΟ????
cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ    ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ   EmptyΤρι Απρ 24, 2012 10:14 am

Το να μπήκε δεν παιζει με τίποτα! Αλλά τέτοια συμπτωση;;; κι οτι εγραψε η Βαρβάρα να κάνω την συνταγή για τον οπερατερ!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ    ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ   EmptyΤρι Απρ 24, 2012 10:37 am

Μμμμμμμμ Συμπαιγνία μυρίζομαι!!!! Question
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ    ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ   EmptyΤρι Απρ 24, 2012 10:38 am

Εκτός πια αν υπάρχει τέτοια τηλεπάθεια ανάμεσα στα μέλη της παρεούλας μας που ότι σκέφτετ Very Happy αι η μία το μεταδίδει και στην άλλη και στην οικογένειά της!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ    ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ   EmptyΤρι Απρ 24, 2012 10:39 am

EVDOKIAKAL έγραψε:
Εκτός πια αν υπάρχει τέτοια τηλεπάθεια ανάμεσα στα μέλη της παρεούλας μας που ότι σκέφτεται η μία το μεταδίδει και στην άλλη και στην οικογένειά της!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
μία καλή ... μία ανάποδη

μία καλή ... μία ανάποδη


Αριθμός μηνυμάτων : 241
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Τόπος : Καλλιθέα, Αττική

ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ    ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ   EmptyΤρι Απρ 24, 2012 10:49 am

Άννα μου μάλλον την λίστα του super market είδε και κατάλαβε ότι μια από τις επόμενες μέρες το menu θα έχει κανελόνια. Και τα περιμένει. Και εφ'όσον είναι και ένας καλός οπερατέρ, μην τον αφήνεις με τη γλύκα. Κάνε του την χάρη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ    ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ   EmptyΤρι Απρ 24, 2012 11:32 am

Ένα θα σου πω Βαρβάρα μου η συνταγή για τα κανελόνια έγραψε!!!!!
cheers cheers cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ    ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ   EmptyΤετ Απρ 25, 2012 10:32 am

Την Κυριακή θα την κάνω Βαρβάρα μου! Και θα σας πω τις αντιδράσεις! Αλλά είχε τόση πλάκα και γω είχα μείνει κοκκαλο! Μα από όλα τα φαγητά, να ζητήσει κανελόνια;;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
μία καλή ... μία ανάποδη

μία καλή ... μία ανάποδη


Αριθμός μηνυμάτων : 241
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Τόπος : Καλλιθέα, Αττική

ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ    ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ   EmptyΤετ Απρ 25, 2012 11:57 am

Άννα μου καλή επιτυχία και ελπίζω να αρέσει σ'όλους.
Φιλιά και καλό βράδυ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ    ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ   EmptyΤετ Απρ 25, 2012 2:19 pm

Razz Περιμένουμε εντυπώσεις και σχόλια Άννα μου όταν την φτιάξεις τη συνταγή σου!!!! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ    ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ   EmptyΤρι Μάης 22, 2012 11:24 pm

Βρε κορίτσια εγώ τι να κάνω???
Όταν τους έδειξα τη συνταγή και είπα να την φτιάξω άρχισαν ο ένας να λέει τί δεν του αρέσει ο άλλος τι δεν τρώει κ.λ.π.
Εμένα που μου αρέσει έτσι όπως την διαβάζω τί να κάνω οεο??? Είσαστε και μακριά για να σας φωνάξω όλες μαζί και να την μοιραστούμε....
Με βλέπω σήμερα μετά την δουλειά να πηγαίνω να αγοράσω τα υλικά και θα την φτιάξω και όποιος θέλει ας την δοκιμάσει όποιος όχι ........ υπάρχουν και πατάτες τηγανητές Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ    ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ   EmptyΤρι Μάης 22, 2012 11:41 pm

MHN TOYS ΚΑΛΟΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΕΥΔΟΚΙΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΕ ΠΑΤΗΣΟΥΝ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ .ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΠΕΙΝΑΕΙ ΤΡΩΕΙ ΤΕΛΟΣ.ΑΜΑ ΘΕΛΟΥΝ ΤΗΓΑΝΗΤΕΣ ΠΑΤΑΤΕΣ ΝΑ ΤΗΓΑΝΙΣΟΥΝ.ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ.ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΜΙΚΡΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΦΤΙΑΞΑ ΦΑΚΕΣ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ .ΑΜΑ ΔΕΝ ΦΑΣ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΑΣ ΣΧΟΛΕΙΟ .ΗΤΑΝ Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΤΗΣ ΑΠΕΙΛΗ.ΤΟ ΕΦΑΓΕ ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙ .Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ 4 ΠΑΙΔΙΑ .ΜΑΓΕΙΡΕΥΕ 5 ΦΑΓΗΤΑ .ΤΗΝ ΕΚΑΝΑΝ ΟΠΩΣ ΗΘΕΛΑΝ .ΟΧΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΩ.ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΤΕΤΟΙΑ .ΜΙΑ ΖΩΗ ΚΑΙ ΓΩ ΔΟΥΛΕΥΑ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ .Ο,ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΩ ΘΑ ΤΟ ΦΑΝΕ .ΤΕΛΟΣ. ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΕΛΑΛΗΣΑ ΚΑΙ ΑΜΑΡΤΙΑΝ ΟΥΚ ΕΧΩVery Happy I love you flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
 
ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Φιλέτο Κοτόπουλο Stroganoff

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ :: Συνταγές μαγειρικής.-
Μετάβαση σε:  
Invision forum με ForumGreek | Τέχνη | Hobbies | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις