Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ

Μια φορά και έναν καιρό, ήταν η σταυροβελονιά...και έφτιαξε την πρώτη αυστηρά και μόνο, ελληνική γυναικεία κοινότητα, με θέμα... ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ!!!
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήHardanger! - Σελίδα 7 I_icon_mini_portalΣύνδεση

 

 Hardanger!

Πήγαινε κάτω 
+5
μία καλή ... μία ανάποδη
EVDOKIAKAL
kleoniki
Staurovelonia
Anna
9 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 11, 12, 13  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 7 EmptyΠαρ Ιουλ 15, 2011 7:05 am

Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

Λοιπόν, το επόμενο βήμα μετά τη σταυροβελονιά μπορεί να είναι για κάποιον το hardanger! Ή το κοφτό αν προτιμάτε!
Πάλι μετράμε, πάντα υπάρχει ένα επαναλαμβανόμενο μοτίβο, ε.. πρέπει να κόψουμε και λίγο! Όσο δύσκολο κι αν φαίνεται, στην πράξη είναι απλό και θέλει απλά ήρεμες κινήσεις. Το αποτέλεσμα άλλωστε σε δικαιώνει!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Σε αυτό το σύνδεσμο θα δείτε το πρώτο μου δημιούργημα! (και ακολουθούν και άλλα!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 7 EmptyΠεμ Ιαν 12, 2012 12:22 am

FELITSIA έγραψε:
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΟΥΚΛΕΣ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ ΜΑΣ.
ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΚΑΝΑΡΙΝΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΙΩΠΗΛΟ.ΠΑΕΙ ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΟΥΝΤΟΣ.ΤΟΥ ΕΒΑΛΑ ΑΠΟ ΤΟ YOU TUBE ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΞΕΣΗΚΩΣΩ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΙΣΜΑΤΑΡΗΣ .ΕΧΕΙ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ.
ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΜΕΡΑ ΧΩΡΙΣ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ(ΑΝΝΑ) ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΤΕ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΜΟΥΝΤΟΣ ΦΟΡΕΣΤΕ ΖΕΣΤΑ ΡΟΥΧΑ (ΕΥΔΟΚΙΑ)ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΤΕ (ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΧΕΤΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ) ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.ΤΑ ΖΕΣΤΑ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΡΥΟ ΒΟΛΟ ΜΕ ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ.
ΑΝΤΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΕΜΕΙΝΕ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ Σ/Κ.ΥΠΟΜΟΝΗ ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ. flower

Φόρεσα ζεστά ρούχα φιλενάδα μου. Και κασκολάκι και γαντάκια και σκουφάκι. Απ' όλα τα κλά και ζεστά, γιατί χθες να πω την αλήθειά μου φοβήθηκα ότι δεν το γλιτώνω το κρύο...
Σευχαριστώ για την συμβουλή σου και την φροντίδα σου για μένα και για όλες μας Φελίτσια. flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 7 EmptyΠεμ Ιαν 12, 2012 2:04 am

EYDOKIA ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΝΑΡΙΝΙ ΜΟΥ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΘΗΚΕ ΣΤΟ ΚΕΛΑΙΔΙΣΜΑ ΤΟΥ YOU TUBE.ΕΤΣΙ ΚΕΛΑΙΔΑΕΙ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ .ΚΕΝΤΑΩ CHICHEN SCRATCH ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΑΝ ΤΗΣ ΑΝΝΑΣ .ΖΗΛΕΨΑ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΝΑ ΤΟ ΕΧΩ ΣΤΗ ΣΥΛΛΟΓΗ ΜΟΥ.
ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ Ο,ΤΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΔΩ (ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙΑ ΤΕΧΝΙΚΗ) ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΑΡΧΙΣΩ.
ΚΑΛΟ ΠΡΑΓΜΑ ΑΥΤΗ Η ΖΗΛΕΙΑ.ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΕΤΕ?
ΑΝΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑ?
ΕΛΕΝΗ ΜΟΥ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΕΣ ΦΥΣΕΙΣ ΣΑΝ ΕΣΕΝΑ.
ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ Ο ΓΙΟΣ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΤΑΛΕΝΤΟ .ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙ .ΚΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΓΙΟΣ ΜΙΚΡΟΣ ΕΙΧΕ ΜΕΓΑΛΗ ΕΦΕΣΗ ΣΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΖΩΝΤΑΝΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΝΗΜΗΣ.Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΜΙΚΡΗ ΕΚΑΝΕ ΚΟΛΛΑΖ,ΠΡΟΣΚΟΠΙΣΜΟ,ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ,ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ,ΞΕΝΕΣ ΓΛΩΣΣΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΧΡΟΝΟ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΔΙΑΒΑΖΕ ΕΞΩΣΧΟΛΙΚΑ .ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΕ ΜΕ ΚΕΝΤΗΜΑ Η ΠΛΕΞΙΜΟ.ΜΑΛΛΟΝ ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ ΤΟΤΕ ΙΣΩΣ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΤΙ.ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΜΟΥ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΚΤΙΜΟΥΝ Ο,ΤΙ ΦΤΙΑΧΝΟΥΜΕ ΕΓΩ ΚΑΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ(ΠΛΕΞΙΜΟ) ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΠΟΣΟ ΕΠΙΠΟΝΟ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΑΓΑΠΟΥΝ.
ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΟΥΚΛΕΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΗΛΙΟΛΟΥΣΤΟ ΚΑΙ ΚΡΥΟ ΒΟΛΟ.
ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΜΑΘΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΙ ΚΑΙΡΟ ΕΧΟΥΜΕ ΕΔΩ.
flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 7 EmptyΠεμ Ιαν 12, 2012 11:32 am

Καλησπέεεεεεεεεεεεεερα!

(πέρασα καλά όπως καταλάβατε!!!!!!)
Λοιπόν, αρχικά με τον άτιμο τον πονοκέφαλο... με τάραξε χθες, αλλά το βράδυ αργά, όπως ήρθε έφυγε. Δεν ξέρω αν ισχύει και για σας, αλλά από μια ηληκία και μετά- αν τη παλι η ηληκια-΄όταν έχω περίοδο μια μέρα έχω και τρελλό πανοκέφαλο, που δεν περνάει με τίποτα! Απλά κάποια στιγμή, τσακ, σταματάει! Περίεργο αλλά συμβαίνει κάθε μήνα!

Είχα μια όμορφη και πολύ δημιουργική , γεμάτη , μέρα! Ξύπνησα στις ΄6;30, όπως πάντα, αλλά με σχέδιο: σαν το σίφουνα έκανα σχεδόν τα πάντα ( καθάρισα, μαγείρεψα, έβαλα πλυντήριο, συμμάζεψα το δωμάτιο των αγοριών Mad , ψώνισα) και φρόντισα έτσι ώστε στις 11:30 να' χω τελειώσει με τα sos. Α, ήμουν και τύχερη και σήμερα είχε ήλιο έδω , ας είναι καλά ο Βαρδάρης, και απλώσα έξω!!!!!!Και στέγνωσαν!!!!
Στις 11:30 λοιπόν έκανα καφεδάκι και πιάστηκα με τις βελονιές μου! Ξήλωσα οτι είχα κάνει και φτου κι απο την αρχή. Το τελειώσα, το φωτογράφισα κι αν προλάβω θα το ανεβάσω σήμερα στο μπλογκ!
Καλά ταυτόχρονά με το κέντημα, ήρθαν τα αγόρια, φάγαμε, διαβάσαμε, μαλώσαμε , γελάσαμε, τα γνωστά. Ε μαγείρεψα ξανά, μαζεψα τα ρούχα, έστρωσα ξανα τραπεζι για τον άντρα μου , κτλκτλ κτλ.Αλλά τώρα νοιώθω γεμάτη και ήρεμη!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 7 EmptyΠεμ Ιαν 12, 2012 11:41 am

Φελίτσια και εμείς έχουμε καναρίνι! Τον Μουαμάρ! Τον ονόμασε έτσι ο άντρας μου όταν γύρισε απο Λιβύη! Κελαηδάει σαν παλαβός και μας κάνει παρέα!

Ελένη και Ευδοκία, εγώ μεγάλωσα σε ένα σπίτι που η γιαγιά έπλεκε και η μαμά έκανε τα πάντα : πλεκτά, βελονάκι, κέντημα. Έμαθα να κεντάω μόνο σταυροβελονιά. Κατα διαστήματα το έπιανα και το άφηνα! Και εδώ και ένα χρόνο... τα ξέρετε , όχι μόνο δεν σταματάω αλλά αν γινόταν να τα μάθω όλα! Απορώ τι έκανα μέχρι τωρα;;;;;; Δηλαδή ξέρω αλλά καταλαβαίνετε τι θέλω να πω! Για αυτό νομίζω πως και τα κορίτσια σας κάποια στιγμή θα βγάλουν αυτό που έχουν ζήσει ως πιτσιρίκες στο σπίτι και θα πιάσουν τις βελόνες!
Εγώ εδω με τους άντρες τι να πω;;;;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 7 EmptyΠεμ Ιαν 12, 2012 11:49 am

Α και κάτι ακόμα! Φελίτσια αυτό δεν είνα ζήλια! Αν είμασταν γειτόνισσες και πίναμε μαζί καφεδάκι και κεντούσαμε δεν θα δίναμε η μια σχέδια στην άλλη; Ε αυτό κάνουμε και τώρα δίνουμε ιδέες η μια στην άλλη!
Με συγχρονο τρόπο και χωρις να είμαστε κοντά αλλά και πάλι καλά είναι!
Και αν και απο μακριά την φροντίδα σου και την αγκαλιά σου τη νοιώθω! I love you


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 7 EmptyΠεμ Ιαν 12, 2012 11:50 am

Αντε κορίτσια Παρασκευή αυριο! Το σκ έρχεται!!!!!!!!!
Μόνο ντυθείτε καλά γιατι χαλια καιρός προβλέπεται!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 7 EmptyΠεμ Ιαν 12, 2012 11:55 am

ANNA MOY TO ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΚΑΝΑΡΙΝΙ ΤΟ ΒΑΦΤΙΣΑΜΕ ΤΡΙΛΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΗΧΟΥΣ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ.ΚΕΛΑΙΔΑΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΥΣΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ .ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟ ΑΚΟΜΗ.ΘΑ ΤΟ ΜΑΘΟΥΜΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΜΑΘΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟ.ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ ΙΔΙΩΣ ΟΤΑΝ ΚΕΝΤΑΩ.ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΙΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ.ΕΧΩ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΡΙΛΗ ΜΟΥ.
ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΔΩ ΤΙΣ ΚΟΤΟΥΛΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΗΠΟ ΜΟΥ.ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΘΑΡΟ ΑΕΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.
ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ.
ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΕΤΕ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΒΙΝΤΕΑΚΙ.ΘΑ ΓΕΛΑΣΕΤΕ ΠΟΛΥ.https://www.youtube.com/watch?v=HDFtFSr683o&feature=related flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 7 EmptyΠεμ Ιαν 12, 2012 11:59 am

ΑΧ ΒΡΕ ΑΝΝΑ ΜΟΥ .ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΕΙΤΟΝΙΣΣΕΣ.ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΘΗΝΑΙΕΣ.ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΣΥ ΤΗΝ ΖΕΣΤΑΣΙΑ ΣΑΣ ΤΗΝ ΝΙΩΘΩ ΤΟΣΟ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΣΤΕ ΣΤΟ ΑΠΟΠΑΝΩ ΠΑΤΩΜΑ.ΠΡΟΧΘΕΣ Η ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΤΗΣ ΦΥΛΑΞΩ ΦΑΣΟΛΑΔΑ ΚΑΙ ΓΩ ΠΑΡ ΟΛΙΓΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ.ΤΙ ΜΟΥ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ?ΘΑ ΜΕ ΤΡΕΛΑΝΕΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΦΙΛΙΑ ΣΑΣ.ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 7 EmptyΠεμ Ιαν 12, 2012 12:39 pm

Κάνε και για μας μια βόλτα στο καθαρό αερα, Φελίτσια!!

Κόρίτσια το ανέβασα το " φεστόνι" στο μπλογκ μου! Φιλάκια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 7 EmptyΠεμ Ιαν 12, 2012 1:11 pm

ANNA MOY ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΚΑΚΤΑΚΙ ΣΟΥ.ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΛΟΥΛΟΥΔΑΚΙΑ.ΠΟΥ ΤΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΚΑΛΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ?ΘΑ ΣΚΙΣΕΙΣ ΤΕΛΙΚΑ.
ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΣΑΣ ΦΕΡΩ ΚΑΘΑΡΟ ΑΕΡΑ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.ΓΙΑ ΒΟΛΤΑ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΜΑΖΕΜΕΝΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΛΑΒΩ .ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ ΘΑ ΑΓΝΑΝΤΕΨΩ ΚΑΙ ΘΑ ΟΝΕΙΡΕΥΤΩ ΠΩΣ ΤΑΞΙΔΕΥΩ ΜΑΚΡΙΑ ΣΤΗ ΝΟΤΙΟ ΑΜΕΡΙΚΗ ΠΟΥ ΜΕ ΤΡΕΛΛΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΙΔΕΑ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΩ.ΘΑ ΜΑΖΕΨΩ ΛΕΜΟΝΙΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΓΩΝΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΠΑΓΩΣΕΙ.ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΗ ΦΤΙΑΧΝΩ ΛΕΜΟΝΑΔΑ ΣΠΙΤΙΚΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΕΡΩ ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΥΣ ΜΟΥ.ΑΜΑ ΠΡΟΛΑΒΩ ΘΑ ΜΑΖΕΨΩ ΚΑΙ ΧΟΡΤΑ.ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΝΥΧΤΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΜΕΡΑ ΑΥΡΙΟ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ......ΚΑΙ ΕΡΧΕΤΑΙ Σ/Κ
ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 7 EmptyΠεμ Ιαν 12, 2012 2:15 pm

Κορίτσια καλησπέρα, αν και την ώρα που θα δια βάζετες αυτό το μήνυμα Καλημέρα πρέπει να σας πω.

Άννα μου χαίρομαι που ξεκούραστηκες σήμερα και που σου πέρασε ο πονοκέφαλος.
Είδα τη νέα σου δημιουργία και είναι πολύ όμορφο. Και εγώ δοκίμασα τη βελονιά αλλά δεν μπορώ να σκεφτώ κάποιο ολοκληρωμένο σχέδιο. Αλλά δεν στεναχωριέμαι, όπως πολύ σωστά είπες σημασία έχει να μάθυμε νέες βελονιές και να διασκεδάσουμε...
cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 7 EmptyΠεμ Ιαν 12, 2012 2:18 pm

Όσο για την κόρη μου δεν στεναχωριέμσι καθόλου που δεν ασχολείται με το δικό μου χόμπυ. Ίσως κάποια μέρα να ασχοληθεί ίσω όχι. Τα σημερινά παιδιά πιέζονται καθημερινά από το σχολείο το πανεπιστήμιο και τόσα άλλα, οπότε ας κάνουν ότι θέλουν και τα ευχαριστεί στον ελεύθερο χρόνο τους. Basketball
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 7 EmptyΠεμ Ιαν 12, 2012 2:30 pm

Όπως είχα γράψει παλαιότερα για ένα σχέδιο της Άννας, ότι το ζήλεψα, αυτό ακριβώς εννούσα. Ότι, ήταν τόσο όμορφο που θα ήθελα να το κάνω και εγώ.
Με αυτή την έννοια δεν υπάρχει ζήλια αλλά ο θαυμασμός του ωραίου και η επιθυμία μας να αποκτήσουμε κάτι ωραίο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 7 EmptyΠεμ Ιαν 12, 2012 2:34 pm

ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΤΑ ΛΕΣ ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ .ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΤΟΥΣ .ΜΟΝΟΝ ΑΜΑ ΠΑΡΟΥΝ ΣΤΡΑΒΟ ΔΡΟΜΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥΣ.ΕΜΕΙΣ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΤΑ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΕΙΝΑ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΥ ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΝΟΥΘΕΤΗΜΑΤΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΧΑΘΟΥΝ .Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ Ο,ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ.ΚΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΠΟΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΓΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΙΟΡΘΩΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΙΟΡΘΩΝΟΝΤΑΙ.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΟΣΕΣ ΕΙΣΤΕ ΞΥΠΝΙΕΣ ΑΚΟΜΗ.ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 7 EmptyΠεμ Ιαν 12, 2012 2:42 pm

Πολύ σωστά λέει η μητέρα σου Φιλίτσα.
Πρέπει να τους δίνουμε το καλό παράδειγμα όχι απλά με τα λόγια και τους κανόνες που πολλές φορές τους βάζουμε, αλλά και με το δικό μας τρόπο ζωής και τις δικές μας κινήσεις.
Τα παραδείγματα που θα πάρουν από μας είναι αυτά που θα τα καθοδηγούν σε όλη την ζωή τους.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την EVDOKIAKAL στις Πεμ Ιαν 12, 2012 2:46 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 7 EmptyΠεμ Ιαν 12, 2012 2:45 pm

Και με τόσα που βλέπουμε καθημερινά και ακούμε γύρω μας, το μόνο που εύχομαι να έχουν την υγεία τους και να πάνε καλά στη ζωή τους.
Οι γονείς πάντα θαναι δίπλα τους να τα βοηθάνε και να τους συμπαραστέκονται όταν χρειαστούν. Αλλά χρειάζονται και ένα χώρο ελευθερίας να κινηθούν ελεύθερα και να κάνουν αυτό που πραγματικά επιθυμούν. cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 7 EmptyΠεμ Ιαν 12, 2012 2:51 pm

ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΛΕΣ ΤΟ ΠΑΜΕ ΜΕΧΡΙ ΠΡΩΙ ?ΝΑ ΦΥΛΑΜΕ ΤΟ SITE SAN NYXTOFYLAKES?ΕΓΩ ΒΛΕΠΩ ΜΙΑ ΤΑΙΝΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΑΝΑ ΧΕΙΡΑΣ ΚΑΙ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΩ.ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΜΟΝΟ ΑΚΟΥΩ ΔΕΝ ΤΙΣ ΒΛΕΠΩ.ΚΑΝΩ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΥΝΗΘΩΣ.ΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΤΗΝ ΑΚΟΥΩ ΕΓΩ.ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΟΝ.ΑΚΟΥΩ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΔΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΟΙ ΦΙΛΕΣ .ΣΑΣ ΕΧΩ ΣΧΕΔΙΑΣΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΜΟΥ .ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΑΛΗΘΕΥΤΩ.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΟΙ ΞΥΠΝΙΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΚΟΙΜΙΣΜΕΝΕΣ ΗΣΥΧΟ ΥΠΝΟ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΠΡΩΙΝΟ.ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 7 EmptyΠεμ Ιαν 12, 2012 3:08 pm

ΑΥΤΟ ΘΕΛΟΥΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ.ΚΑΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΦΡΙΚΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ.ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ.ΤΑ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΟΜΕΙΣ.Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΑΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΛΑΘΗ ΚΑΜΜΙΑ ΦΟΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΠΕΙΡΑ ΖΩΗΣ.
ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΞΕΝΥΧΤΙΣΩ ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΜΕΙΝΑ ΞΥΠΝΙΑ 4 ΜΕΡΟΝΥΧΤΑ ΑΠΟ ΥΠΕΡΕΝΤΑΣΗ ΟΤΑΝ ΤΑΞΙΔΕΨΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΣΤΗ ΝΟΤΙΟ ΑΜΕΡΙΚΗ.ΓΙ ΑΥΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΑΥΡΙΟ.ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 7 EmptyΠεμ Ιαν 12, 2012 3:18 pm

Καλή μου Φιλίτσα, δεν με ξενυχτάς, σταμάτησα για λίγο για να πάω να κάνω ένα καυτό μπάνιο γιατί ψιλοκρύωνα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 7 EmptyΠεμ Ιαν 12, 2012 3:21 pm

Θα μείνω για αρκετή ώρα ξύπνια φιλενάδα γιατί α) μ' έχει πιάσει το στομάχι μου και παρόλα τα χαμομήλια, τις λουίζες (αυτό το φοβερά αρωματικό φυτό που είναι ότι πρέπει για τον κοιλόπονο), και άλλα μαντζούνια, δεν λέει να μου περάσει και β)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 7 EmptyΠεμ Ιαν 12, 2012 3:23 pm

έβαλα πλυντήριο και λέω να φτιάξω και κανένα φαγητό για τα παιδιά που θα γυρίσουν αύριο το μεσημέρι να βρουν κάτι τις να φάνε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 7 EmptyΠεμ Ιαν 12, 2012 3:26 pm

Ξέρεις πολύ θα τοθελα να είχα και εγώ μία ημέρα το μήνα άδεια και να μένω στο σπίτι και να ασχολούμαι με όλα τα του σπιτιού (συγύρισμα, πλυντήρια, σίδερο, μαγείρεμα), ναμαι εδώ την ώρα που γυρίζουν τα παιδιά από το σχολείο να τρώμε μαζί το μεσημέρι, να μου λένε τα νέα τους...
Αλλά βλέπεις όχι 1 ημέρα ούτε 1 ώρα από τη δουλειά μου δεν μπορώ να λείψω.... οπότε στα όνειρά μου κι αυτό...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 7 EmptyΠεμ Ιαν 12, 2012 3:32 pm

Οκ Θα το φυλάμε με βάρδιες το site μην μας τύχει κανένα κακό.....
Εμείς έχουμε ένα παπαγαλάκι μας το έδωσαν όταν τους έφυγε από το κλουβί το άλλο παπαγαλάκι που ήταν μαζί. Και τα παιδιά έχουν ένα κουνελάκι.
Το παπαγαλάκι μας κάθε πρωί πριν φύγω για τη δουλειά τιτιβίζει ασταμάτητα, ειδικά όταν ακούει μουσική ή τηλεόραση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 7 EmptyΠεμ Ιαν 12, 2012 4:30 pm

ΕΓΩ ΜΑΓΕΙΡΕΨΑ ΦΑΣΟΛΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΗΠΟ ΜΑΣ (ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΑ)ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΕΙΡΑ ΤΟΥ ΚΑΡΩ ΤΡΑΠΕΖΟΜΑΝΤΗΛΟΥ ΜΕ CHICHEN SCRATCH APANTHSA SE KAPOIES KRATHSEIS GIA TO KALOKAIRI ΚΑΙ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟ SKYPE ME TON GIO MOY.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΣΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΣΟΥ .ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΚΡΥΩΣΕΙ?ΒΑΛΕ ΚΑΙ ΚΑΜΜΙΑ ΚΟΜΠΡΕΣΣΑ ΜΕ ΟΙΝΟΠΝΕΥΜΑ ΚΑΙ ΜΕΙΝΕ ΖΕΣΤΗ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΟΥΒΕΡΤΕΣ ΣΟΥ.
ΟΣΟ ΓΙΑΤΟ ΠΟΥΛΑΚΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΜΑΘΕΙΣ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ.ΕΙΔΕΣ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ?ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΔΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ .ΘΑ ΓΕΛΑΣΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΣΟΥ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΣΟΥ.ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ. flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
elpar19

elpar19


Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2011
Ηλικία : 56
Τόπος : Σουρωτη-Θεσσαλονικη

Hardanger! - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 7 EmptyΠεμ Ιαν 12, 2012 10:19 pm

Anna έγραψε:
Φελίτσια και εμείς έχουμε καναρίνι! Τον Μουαμάρ! Τον ονόμασε έτσι ο άντρας μου όταν γύρισε απο Λιβύη! Κελαηδάει σαν παλαβός και μας κάνει παρέα!

Ελένη και Ευδοκία, εγώ μεγάλωσα σε ένα σπίτι που η γιαγιά έπλεκε και η μαμά έκανε τα πάντα : πλεκτά, βελονάκι, κέντημα. Έμαθα να κεντάω μόνο σταυροβελονιά. Κατα διαστήματα το έπιανα και το άφηνα! Και εδώ και ένα χρόνο... τα ξέρετε , όχι μόνο δεν σταματάω αλλά αν γινόταν να τα μάθω όλα! Απορώ τι έκανα μέχρι τωρα;;;;;; Δηλαδή ξέρω αλλά καταλαβαίνετε τι θέλω να πω! Για αυτό νομίζω πως και τα κορίτσια σας κάποια στιγμή θα βγάλουν αυτό που έχουν ζήσει ως πιτσιρίκες στο σπίτι και θα πιάσουν τις βελόνες!
Εγώ εδω με τους άντρες τι να πω;;;;;;

Καλημερα Αννουλα, καλημερα κοριτσια!!! Παγωνια σημερα στη Θεσσαλονικη!!!
Κι εγω ετσι μεγαλωσα, η γιαγια μου επλεκε με βελονακι, απο εκεινη το εμαθα, η μαμα μου κεντουσε και επλεκε με βελονες μανιωδως. Και στη δουλεια της, που ηταν ολες πλεκτριες επλεκαν και ανταλλαζαν σχεδια. Θυμαμαι παντα να εχει μικρα κομματακια-δειγματα για να βγαζει τα σχεδια.
Δεν μπορω να πω οτι εχω εγκαταλειψει ποτε ειτε το πλεξιμο ειτε το κεντημα, παντα κατι ειχα αρχινημενο. Τωρα τελευταια ομως το πλεξιμο παει συννεφο. Εχω στις βελονες 2 και ενα με βελονακι!!!! Παντα το κανω αυτο γιατι βαριεμαι να εχω ενα μονο!!!!
Εσυ Αννουλα πλεκεις και κεντας για να εχουν οι νυφες σου αργοτερα!!! Wink
Αυτο που λες για τα κοριτσια μου ευχομαι να γινει καποια στιγμη γιατι εγω ευγνωμονω και τη γιαγια μου και πολυ περισσοτερο τη μαμα μου γι'αυτην την ''κληρονομια'' που μου αφησαν!!! Μακαρι να τις ειχα και τις δυο κοντα μου τωρα!!! Sad
Δε θελω ομως να σας στενοχωρησω, καλη συνεχεια και φιλακια σε ολες!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://eleni-knittingpatterns.blogspot.com/
 
Hardanger!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 7 από 13Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 11, 12, 13  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ :: Κέντημα.-
Μετάβαση σε:  
Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις