Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ

Μια φορά και έναν καιρό, ήταν η σταυροβελονιά...και έφτιαξε την πρώτη αυστηρά και μόνο, ελληνική γυναικεία κοινότητα, με θέμα... ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ!!!
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήHardanger! - Σελίδα 10 I_icon_mini_portalΣύνδεση

 

 Hardanger!

Πήγαινε κάτω 
+5
μία καλή ... μία ανάποδη
EVDOKIAKAL
kleoniki
Staurovelonia
Anna
9 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 10 EmptyΠαρ Ιουλ 15, 2011 7:05 am

Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

Λοιπόν, το επόμενο βήμα μετά τη σταυροβελονιά μπορεί να είναι για κάποιον το hardanger! Ή το κοφτό αν προτιμάτε!
Πάλι μετράμε, πάντα υπάρχει ένα επαναλαμβανόμενο μοτίβο, ε.. πρέπει να κόψουμε και λίγο! Όσο δύσκολο κι αν φαίνεται, στην πράξη είναι απλό και θέλει απλά ήρεμες κινήσεις. Το αποτέλεσμα άλλωστε σε δικαιώνει!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Σε αυτό το σύνδεσμο θα δείτε το πρώτο μου δημιούργημα! (και ακολουθούν και άλλα!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 10 EmptyΠεμ Ιαν 19, 2012 12:39 pm

Κορίτσια σας έχω και γω ένα σαιτ: [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Σε αυτό επίλεγεις βελονιά και σου δείχνει πως να την κάνεις- δείτε το! Σας έχω και μερικα για πλέξιμο... αν δεν κοιμηθώ πάνω στον υπολογιστή θα τα στείλω!

Ευδοκία μη με ρωτάς ονόματα, δεν έχω ιδέα!!!!! Θα τα δω αυτά που ανέβασες και θα κρατήσω σημειώσεις!!!!!! Εγώ την πρώτη πάντως τη λέω ανοιχτή μαργαρίτα της Ευδοκίας!!!!

Έκανα και την τρίτη.... υπουνείδητα μου φαίνεται οτι μου βγήκε ένα σχέδιο που θυμίζει ελληνικό παραδοσιακό! Θα την ανεβάσω αν μπορέσω και σήμερα.

Πάντως , Ελένη , έχει πολλές βελονιές και άπειρα πράγματα να κάνεις με αυτές. Σα να ζωγραφίζεις με τις κλωστες είναι!

Οταν ξεκινάμε με μια νέα βελονιά, κάνω μια βολτα στο ιντερνετ, βλέπω τι έχουν κάνει οι γυναίκες ανα το κόσμο με αυτήν και σιγά σιγά σχεδιάζω στο μυαλό μου τι θα κάνω... όσο προχωράει το αλλάζω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 10 EmptyΠεμ Ιαν 19, 2012 12:40 pm

και ΝΑΙ το πρωτο σεμινάριο κεντήματος στον Αγιο Ιωάννη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! γιε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κρίμα που δεν θα βρεθείτε πάντως,...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 10 EmptyΠεμ Ιαν 19, 2012 12:44 pm

EVDOKIAKAL έγραψε:
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Άννα σ'αυτή τη σελίδα βρήκα τη φτεροβελονιά αλλά δε νομίζω ότι μοιάζει με αυτή της 3ης εβδομάδας Πιο πολύ ταιριάζει στη φυλλοβελονιά νομίζω (την τρίτη βελονιά)
Άννα η πρώτη βελονιά είναι η ανοιχτή μαργαριτοβελονιά (fly stitch)?

Λοιπόν τα είδα και έχεις δίκιο!
1. ανοιχτη μαργαριτοβελονιά
2. φεστόνι
3. φυλλοβελονιά!!!!!!!!
(49 ακόμα!!!!!!!!!!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 10 EmptyΠεμ Ιαν 19, 2012 2:05 pm

ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΣΧΕΔΙΟ ΕΚΑΝΕΣ ΠΑΛΙ .ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ.ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΕΙΔΑ.ΤΩΡΑ ΘΑ ΜΠΩ ΝΑ ΔΩ ΚΑΙ ΤΟ SITE ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΔΩΣΕΣ.
ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΤΩΡΑ .ΘΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΠΡΙΝ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΤΟ ΥΠΟΣΧΟΜΑΙ.ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΛΕΙΨΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΓΙΟ ΙΩΑΝΝΗ.
ΠΑΝΤΩΣ ΣΥΝΕΒΑΛΑ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ ΥΠΟΛΟΙΠΗΣ ΠΑΡΕΑΣ.ΑΝΑΨΑ ΤΑ ΑΙΜΑΤΑ.....ΚΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΙ ΑΥΤΟ.ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΕΣΤΩ ΚΙ ΕΤΣΙ ΒΟΗΘΗΣΑ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΝ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΙΛΕΣ.ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΠΡΟΣΩΠΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΩΣ ....ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΟΥ ΜΙΛΑΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ.
ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΖΕΣΤΑ ΚΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΕΣ.ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
elpar19

elpar19


Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2011
Ηλικία : 56
Τόπος : Σουρωτη-Θεσσαλονικη

Hardanger! - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 10 EmptyΠεμ Ιαν 19, 2012 11:58 pm

Anna έγραψε:
Κορίτσια σας έχω και γω ένα σαιτ: [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Σε αυτό επίλεγεις βελονιά και σου δείχνει πως να την κάνεις- δείτε το! Σας έχω και μερικα για πλέξιμο... αν δεν κοιμηθώ πάνω στον υπολογιστή θα τα στείλω!

Ευδοκία μη με ρωτάς ονόματα, δεν έχω ιδέα!!!!! Θα τα δω αυτά που ανέβασες και θα κρατήσω σημειώσεις!!!!!! Εγώ την πρώτη πάντως τη λέω ανοιχτή μαργαρίτα της Ευδοκίας!!!!

Έκανα και την τρίτη.... υπουνείδητα μου φαίνεται οτι μου βγήκε ένα σχέδιο που θυμίζει ελληνικό παραδοσιακό! Θα την ανεβάσω αν μπορέσω και σήμερα.

Πάντως , Ελένη , έχει πολλές βελονιές και άπειρα πράγματα να κάνεις με αυτές. Σα να ζωγραφίζεις με τις κλωστες είναι!

Οταν ξεκινάμε με μια νέα βελονιά, κάνω μια βολτα στο ιντερνετ, βλέπω τι έχουν κάνει οι γυναίκες ανα το κόσμο με αυτήν και σιγά σιγά σχεδιάζω στο μυαλό μου τι θα κάνω... όσο προχωράει το αλλάζω!


Καλημερα κοριτσια. Αννουλα υπεροχο site!!! Ευχαριστουμε πολυ!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://eleni-knittingpatterns.blogspot.com/
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 10 EmptyΠαρ Ιαν 20, 2012 12:21 am

ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ .ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΥΤΑ.ΚΑΘΗΣΑ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 2.30 ΤΟ ΠΡΩΙ ΧΑΖΕΥΟΝΤΑΣ.ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΘΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ.ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΟΣΟ ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΠΙΑΝΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΝΑ ΒΓΑΖΩ ΑΠΟ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ.
ΚΑΛΗ ΜΕΡΑ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕ Ο,ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ. flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 10 EmptyΠαρ Ιαν 20, 2012 2:17 am

Μάλλον το site της Άννας είναι πολύ καλό.
Ανυπομονώ να σχολάσω και να πάω στο σπίτι για να το δω και εγώ γιατί από το γραφείο δεν κατεβαίνει γιατί είναι πολύ παλιό το αντίσοιχο πρόγραμμα. σνιφ, σνιφ,σνιφ pale pale
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 10 EmptyΠαρ Ιαν 20, 2012 3:22 am

ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΜΠΕΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΞΕΧΑΣΤΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΟΠΩΣ ΕΜΕΝΑ ΧΘΕΣ.ΚΟΙΜΟΜΟΥΝΑ ΣΟΥ ΛΕΩ ΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΦΕΥΓΑ........ΚΑΛΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Η ΠΟΛΥΠΟΘΗΤΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΗΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ ΣΑΣ.ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΚΑΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΟΛΕΣ. I love you Laughing flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 10 EmptyΠαρ Ιαν 20, 2012 3:51 am

Σίγουρα αυτό θα κάνω Φιλίτσα. Ξέρεις πόσες φορές μπαίνω αργά σε διάφορες σελίδες για να κοιτάξω εργόχειρα και με παίρνει ο ύπνος πάνω στο κομπιουτερ?? Άσε δε όταν έχω συνδεθεί στο φόρουμ και κοιτάζω τις απαντήσεις σας, και ενώ ξεκινάω να γράφω, κοιμάμαι και ξεχνάω και την σύνδεση ανοιχτή και εγώ βρίσκομαι σε ύπνο βαθύ....
scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 10 EmptyΠαρ Ιαν 20, 2012 3:56 am

Και να σας ενημερώσω ότι τα κατάφερα καιπήγα στο ταμείο μου να μου γράψουν εξετάσεις
Το τί τράβηξα δεν λέγεται.... ΑΠό τον Άννα στον Καϊάφα με έστελναν. Κατάφερα τα εξής πάντως. Να βρω παθολόγο που μου έγραψε να κάνω γενική αίματος και ούρων. Να πάρω παραπεμτικό για ενδοκρινολόγο για να πάω να μου γράψει τις εξετάσεις για τον θυροειδή και πήρα και παραπεμτπικό για τον οφθαλμίατρο γιατί πρέπει να κοιτάξω και τους βαθμούς της μυωπίας μου γιατί σίγουρα θαχουν αλλάξει...
Οπότε Δευτέρα κανονίζω να πάω στους γιατρούς να μου γράψουν εξετάσεις και βαθμούς γυαλιών και Τρίτη κάνω εξετάσεις....
Έμαθα δε ότι δεν υπάρχουν πλέον συμβεβλημένα μικροβιολογικά κέντρα με το ταμείο και έτσι ή πρέπει να κάνεις τις εξετάσεις μέσα στο ταμείο ή να πληρώσεις εσύ τις εξετάσεις αν πας έξω....
Ωραία είναι, εμείς πληρώνουμε για την υγεία και αυτοί μας κοροιδεύουν κατάμουτρα αφού δεν μας παρέχουν απολύτως τίποτα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 10 EmptyΠαρ Ιαν 20, 2012 5:22 am

ΛΟΙΠΟΝ ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΣ,ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΦΤΑΣΕΣ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ ΚΑΝΕ Ο,ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΣΟΥ .ΑΝΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΟΥ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΕΧΕΙΣ .
ΟΣΟ ΓΙΑ ΟΦΘΑΛΜΙΑΤΡΟ .....ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΚΑΙ ΤΑ ΚΕΝΤΗΜΑΤΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΒΛΕΠΩ ΚΑΛΑ .ΣΕ ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΙΑ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΣΑΝ ΤΟΝ ΦΩΤΟΠΟΥΛΟ.ΑΟΜΜΑΤΟΣ..........ΚΟΣΜΟ ΑΚΟΥΩ ΚΑΙ ΚΟΣΜΟ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ .ΑΟΜΜΜΑΤΟΣ...... ΧΑ ΧΑ ΧΑΧΑ.....
ΘΑ ΤΥΦΛΩΘΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΧΑΛΑΛΙ.ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ.
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΛΟ ΦΩΣ ΟΤΑΝ ΚΕΝΤΑΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΜΕ ΜΕ ΡΕΓΟΥΛΑ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ .ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ Υ Π Ο Μ Ο Ν Η .... flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 10 EmptyΠαρ Ιαν 20, 2012 6:35 am

Ευδοκία καλά αποτελέσματα να χεις. Υπομονή με τις διαδικασίες και καλά αποτελέσματα!

Φελίτσια και γω έτσι την έχω παθει , όλο κάτι έχω στο μυαλό μου, τι θα φτιάξω, πως θα το φτιάξω και να προλάβω και τις δουλειές μου ταυτόχρονα!!!!!Πολλές φορές όταν ξέρω οτι δεν έχουμε δουλειές και διαβάσματα με τα αγόρια, γυρνάω απο τη δουλειά, δεν τρωω, κάνω οτι θέλω να κάνω στο σπίτι και στρώνομαι στην βελόνα!!!!!!!
Εθισμός!

Αλλά να σου πω, νοιώθω τόσο ήρεμη και τόσο πλήρης όταν δημιουργώ κάτι με τα χεράκια μου, που χαλάλι η κούραση και η πείνα!!!!!!

Καλά για τα ματάκια μου δεν μιλαω!!!!!!!χαχαχχαχα!

Καλή συνάντηση στις Αθηναίες και θέλουμε φωτο!!!!!!
καλό σκ σε όλες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 10 EmptyΔευ Ιαν 23, 2012 1:28 pm

Επανέρχομαι.... πειτε με "κολημμένη" αλλά αν δεν το πω θα σκάσω!
Τέταρτη βελονια: η κρητική! Ναι της δικιάς μας της Κρήτης. Ε μια ωρα στο ιντερνετ και ανάθεμα αν σε ένα ελληνικό σαιτ την είδα καπου καθαρα! Ενω στα ξένα...
Τι να πω...

Α και μπήκα και στη Ροζαρειο σχολή . Μπέιτε να δείτε πόσο πουλούν τα κεντήματα! Φελίτσια είσαι πλούσια και δεν το ξέρεις!!!!!!!!!!!!

Και ενα σχέδιο ρε παιδια κατι... τίποτα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 10 EmptyΔευ Ιαν 23, 2012 2:38 pm

ΕΤΣΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΡΕ ΑΝΝΑ ΜΟΥ .ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΡΥΦΑ ΤΑΛΕΝΤΑ.ΔΕΝ ΤΑ ΛΕΜΕ ,ΔΕΝ ΤΑ ΔΕΙΧΝΟΥΜΕ ΠΟΥΘΕΝΑ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΜΑΤΙΑΣΟΥΝ.ΕΔΩ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΨΩΜΙ .ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ .ΕΣΥ ΨΑΧΝΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΠΩΣ ΛΕΝΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΗΝ ΒΕΛΟΝΙΑ?ΕΔΩ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΩΣ ΛΕΝΕ ΤΟΝ ΓΕΙΤΟΝΑ ΜΑΣ .ΔΕΝ ΛΕΜΕ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΟΥΘΕΝΑ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΗΝ ΠΕΙ ΤΟΝ ΚΟΙΤΑΖΟΥΝ ΜΕ ΕΝΑ ΜΑΤΙ.
ΕΤΣΙ ΛΕΣ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΠΛΟΥΣΙΑ Ε?Ε ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΛΟΥΣΙΑ ΓΙΑΤΙ ΓΝΩΡΙΣΑ ΕΣΑΣ .ΕΙΜΑΙ ΠΛΟΥΣΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΟΥΝ ΤΑ ΥΛΙΚΑ ΑΓΑΘΑ ΚΑΙ ΤΟΣΟ.ΕΙΜΑΙ ΑΥΤΑΡΚΗΣ .ΕΧΩ ΠΛΟΥΣΙΑ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΡΔΙΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΧΩΡΑΕΙ ΟΛΕΣ ΜΕΣΑ.ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΙΜΑΙ ΠΛΟΥΣΙΑ ΑΝΝΑ ΜΟΥ.ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗΝ ΒΕΛΟΝΙΑ ΣΟΥ .ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΤΟ SITE ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΔΩΣΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΒΕΛΟΝΙΕΣ .ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ. flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 10 EmptyΤρι Ιαν 24, 2012 5:44 am

Anna έγραψε:
Επανέρχομαι.... πειτε με "κολημμένη" αλλά αν δεν το πω θα σκάσω!
Τέταρτη βελονια: η κρητική! Ναι της δικιάς μας της Κρήτης. Ε μια ωρα στο ιντερνετ και ανάθεμα αν σε ένα ελληνικό σαιτ την είδα καπου καθαρα! Ενω στα ξένα...
Τι να πω...

Α και μπήκα και στη Ροζαρειο σχολή . Μπέιτε να δείτε πόσο πουλούν τα κεντήματα! Φελίτσια είσαι πλούσια και δεν το ξέρεις!!!!!!!!!!!!

Και ενα σχέδιο ρε παιδια κατι... τίποτα!
Άννα μπήκα και εγώ χθες το βράδυ και είδα τη νέα βελονιά . Έψαξα και εγώ να βρω σε ελληνικές ιστοσελίδες κάποιο σχέδιο αλλά τίποτα.Εντόπισα μόνο μία ή δύο σελίδε που μου φάνηκε ότι είχε κρητικά σχέδια, αλλά επειδή χθες ήταν το "πρώτο βράδυ από τις δύσκολες μέρες του μήνα", δεν μπορούσα να τις ψάξω εξονυχιστικά. Το βραδάκι που θα πάω σπίτι θα τις βρω και θα σου τις γράψω εδώ για να τις δεις και εσύ.
Αλλά όπως έχουμε πει πάρα πολλές φορές οι Ελληνίδες και ειδικά οι νές δεν ενδιαφέρονται για τέτοια εργόχειρα αλλά κοιτάζουν την καλοπέρασή τους μόνο, το καφεδάκι τους και το κουτσομπολιό τους!!!!

Αλλά όλα αλλάζουν και θα γυρίσουν κάποια στιγμή τα ενδιαφέροντα για πολύ κόσμο....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 10 EmptyΤρι Ιαν 24, 2012 6:08 am

FELITSIA έγραψε:
ΕΤΣΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΡΕ ΑΝΝΑ ΜΟΥ .ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΡΥΦΑ ΤΑΛΕΝΤΑ.ΔΕΝ ΤΑ ΛΕΜΕ ,ΔΕΝ ΤΑ ΔΕΙΧΝΟΥΜΕ ΠΟΥΘΕΝΑ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΜΑΤΙΑΣΟΥΝ.ΕΔΩ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΨΩΜΙ .ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ .ΕΣΥ ΨΑΧΝΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΠΩΣ ΛΕΝΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΗΝ ΒΕΛΟΝΙΑ?ΕΔΩ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΩΣ ΛΕΝΕ ΤΟΝ ΓΕΙΤΟΝΑ ΜΑΣ .ΔΕΝ ΛΕΜΕ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΟΥΘΕΝΑ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΗΝ ΠΕΙ ΤΟΝ ΚΟΙΤΑΖΟΥΝ ΜΕ ΕΝΑ ΜΑΤΙ.
ΕΤΣΙ ΛΕΣ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΠΛΟΥΣΙΑ Ε?Ε ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΛΟΥΣΙΑ ΓΙΑΤΙ ΓΝΩΡΙΣΑ ΕΣΑΣ .ΕΙΜΑΙ ΠΛΟΥΣΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΟΥΝ ΤΑ ΥΛΙΚΑ ΑΓΑΘΑ ΚΑΙ ΤΟΣΟ.ΕΙΜΑΙ ΑΥΤΑΡΚΗΣ .ΕΧΩ ΠΛΟΥΣΙΑ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΡΔΙΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΧΩΡΑΕΙ ΟΛΕΣ ΜΕΣΑ.ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΙΜΑΙ ΠΛΟΥΣΙΑ ΑΝΝΑ ΜΟΥ.ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗΝ ΒΕΛΟΝΙΑ ΣΟΥ .ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΤΟ SITE ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΔΩΣΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΒΕΛΟΝΙΕΣ .ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ. flower

Καλή μου Φιλίτσα έτσι είναι, εσύ κρύβεις στα συρτάρια και τα μπαούλα σου είνα μεγάλο και ανεκτίμητο θησαυρό, που δεν μπορεί να συγκριθεί με το μεγαλύτερο θησαυρό του κόσμου. Γιατί σε όλα τα εργόχειρά σου, έχεις δώσει κάτι από εσένα την ίδια, είναι τα δημιουργήματά σου που τα έφτιαξες με αγάπη γεμάτη χαρά όταν τα δημιουργούσες....

Και όλες (άλλη περισσότερο και άλλη λιγότερο) έχουμε τον μικρό μας θησαυρό από τα δικά μας δημιουργήματα ( με queen -"Βασίλισσα του κεντήματος" την φιλενάδα μας τη Φιλίτσα), αλλά πιστεύω ότι είμαστε όλες πλούσιες για την ζεστή μας καρδιά και τα πλούσια αισθήματά μας....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 10 EmptyΤρι Ιαν 24, 2012 6:09 am

Γιατί νομίζω ότι όποιος ασχολείτει με τις δημιουργίες και του αρέσει να φτιάχνει και κυρίως να προσφέρει στους δικούς του, κάποια από τα δημιουργήματά του, έχει πλούσια καρδιά και πολύ ζεστά αισθήματα....
cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 10 EmptyΤρι Ιαν 24, 2012 8:05 am

ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΟΜΟΡΦΑ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΟΣΕΣ ΤΕΛΙΚΑ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΒΑΣΙΛΙΣΣΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ.ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΟΝ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΧΡΟΝΟ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΑΣ ΤΟΝ ΣΠΑΤΑΛΑΜΕ ΚΕΝΤΩΝΤΑΣ ΚΑΙ ΠΛΕΚΟΝΤΑΣ.ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΟΜΑΝΤΗΛΟ CHICHEN SCRATCH ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΤΟ ΑΝΕΒΑΣΩ ΓΙΑΤΙ ΓΕΜΙΣΕ Ο ΥΠΟΛΓΙΣΤΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΜΟΥ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΛΕΚΤΑ ΚΑΙ ΚΕΝΤΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΔΕΙΞΩ?ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΜΟΝΟ ΜΕΡΙΚΑ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΤΟ ΤΖΑΚΙ ΜΟΥ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΚΟΥΡΤΙΝΑΚΙΑ .
ΟΤΑΝ ΚΑΤΕΒΩ ΑΘΗΝΑ Η ΟΤΑΝ ΞΑΝΑΣΥΝΑΝΤΗΘΟΤΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ΘΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΩ.ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΚΕΝΤΑΤΕ ΚΑΙ ΠΛΕΚΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 10 EmptyΤρι Ιαν 24, 2012 10:39 am

FELITSIA έγραψε:
ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΟΜΟΡΦΑ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΟΣΕΣ ΤΕΛΙΚΑ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΒΑΣΙΛΙΣΣΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ.ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΟΝ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΧΡΟΝΟ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΑΣ ΤΟΝ ΣΠΑΤΑΛΑΜΕ ΚΕΝΤΩΝΤΑΣ ΚΑΙ ΠΛΕΚΟΝΤΑΣ.ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΟΜΑΝΤΗΛΟ CHICHEN SCRATCH ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΤΟ ΑΝΕΒΑΣΩ ΓΙΑΤΙ ΓΕΜΙΣΕ Ο ΥΠΟΛΓΙΣΤΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΜΟΥ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΛΕΚΤΑ ΚΑΙ ΚΕΝΤΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΔΕΙΞΩ?ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΜΟΝΟ ΜΕΡΙΚΑ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΤΟ ΤΖΑΚΙ ΜΟΥ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΚΟΥΡΤΙΝΑΚΙΑ .
ΟΤΑΝ ΚΑΤΕΒΩ ΑΘΗΝΑ Η ΟΤΑΝ ΞΑΝΑΣΥΝΑΝΤΗΘΟΤΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ΘΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΩ.ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΚΕΝΤΑΤΕ ΚΑΙ ΠΛΕΚΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ flower

Μην στεναχωριέσει καλή μου θα τα δούμε όλα τα εργόχειρά σου όταν μπορέσει να στα ανεβάσει ο γιός σου ή ακόμα καλύτερα όταν θα μας έρθεις στην ΑΘήνα//
Η μητέρα σου είναι καλύτερα?? Πέρασαν οι ζαλάδες της???
Περαστικά της να είναι πάντως. Πολλά φιλακια I love you
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 10 EmptyΤρι Ιαν 24, 2012 10:48 am

Anna έγραψε:
Επανέρχομαι.... πειτε με "κολημμένη" αλλά αν δεν το πω θα σκάσω!
Τέταρτη βελονια: η κρητική! Ναι της δικιάς μας της Κρήτης. Ε μια ωρα στο ιντερνετ και ανάθεμα αν σε ένα ελληνικό σαιτ την είδα καπου καθαρα! Ενω στα ξένα...
Τι να πω...

Α και μπήκα και στη Ροζαρειο σχολή . Μπέιτε να δείτε πόσο πουλούν τα κεντήματα! Φελίτσια είσαι πλούσια και δεν το ξέρεις!!!!!!!!!!!!

Και ενα σχέδιο ρε παιδια κατι... τίποτα!
στα παρακάτω site είδα κάποιες φωτογραφίες από κρητικά κεντήματα. Κοίταξε μήπως βρεις κάτι ενδιαφέρον

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 10 EmptyΤρι Ιαν 24, 2012 12:21 pm

Λοιπόν..... Αχ καλή μου Φελίτσια η καρδιά σου είναι το πιο όμορφο περιβόλι που μας χωράει όλες!!!!! Αυτό είναι γεγονός, όπως οτι είσαι η βασίλισσα του κεντήματος, πολύ σωστά το έθεσε η Ευδοκία!

Όσο για την χθεσινή μου αγανάκτηση.... διαβαζα στο stitchin fingers " με αυτή τη βολονιά οι κρητικές διακοσμούσαν τα ρούχα τους για αιώνες...." και λέω η δόλια, μπα; έχουμε τέτοιο πραγμα εδω; Και έψαχνα και έψαχνα... αλλα τζιφος! Και βρε κορίστια αγανακτω γιατί είναι μια τόσο όμορφη ασχολία και ένα μέρος της παράδοσης μας. δεν είναι κρίμα να χάνεται;;;;;;;
Και μετά μπήκα και στη Ροζάρειο σχολή, που ούτε ήξερα τι είναι, και είδα πόσο πουλάνε τα κεντήματα τους, και ψήφησα στα γέλια! Γιατί η Φελίτσια αυτα τα έκανε στο δημοτικο!!!!!!!

Ευδοκία τωρα θα μπω να δω αυτά που βρήκες. Σήμερα ούτε ασχολήθηκα, τρέξιμο, μαθήματα, πλυντηρια....κτλ κτλ ξέρεις εσύ! Ευχαριστώ πάντως. Καλά στο stitchin fingers, έχεις προσέξει αυτά που κεντάει ο Louis Vaz; Παντα κάνει φοβερά πράγματα! Και ναι κορίτσια είναι αντρας!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 10 EmptyΤρι Ιαν 24, 2012 12:48 pm

Anna έγραψε:
Λοιπόν..... Αχ καλή μου Φελίτσια η καρδιά σου είναι το πιο όμορφο περιβόλι που μας χωράει όλες!!!!! Αυτό είναι γεγονός, όπως οτι είσαι η βασίλισσα του κεντήματος, πολύ σωστά το έθεσε η Ευδοκία!

Όσο για την χθεσινή μου αγανάκτηση.... διαβαζα στο stitchin fingers " με αυτή τη βολονιά οι κρητικές διακοσμούσαν τα ρούχα τους για αιώνες...." και λέω η δόλια, μπα; έχουμε τέτοιο πραγμα εδω; Και έψαχνα και έψαχνα... αλλα τζιφος! Και βρε κορίστια αγανακτω γιατί είναι μια τόσο όμορφη ασχολία και ένα μέρος της παράδοσης μας. δεν είναι κρίμα να χάνεται;;;;;;;
Και μετά μπήκα και στη Ροζάρειο σχολή, που ούτε ήξερα τι είναι, και είδα πόσο πουλάνε τα κεντήματα τους, και ψήφησα στα γέλια! Γιατί η Φελίτσια αυτα τα έκανε στο δημοτικο!!!!!!!

Ευδοκία τωρα θα μπω να δω αυτά που βρήκες. Σήμερα ούτε ασχολήθηκα, τρέξιμο, μαθήματα, πλυντηρια....κτλ κτλ ξέρεις εσύ! Ευχαριστώ πάντως. Καλά στο stitchin fingers, έχεις προσέξει αυτά που κεντάει ο Louis Vaz; Παντα κάνει φοβερά πράγματα! Και ναι κορίτσια είναι αντρας!!!!!!!
Ο άνθρωπος δεν παίζεται. Το κατάλαβα από τη φωτογραφία του ότι μάλλον ήταν άντρας και τώρα μου το επιβεβαιώνεις και εσύ. Πρέπει να έχει καλλιτεχνική φλέβα και ίσως να είναι και ζωγράφος ή να ασχολείται με κάποιο αντίστοιχο είδος (γλύπτης, ...) φτιάχνει πολύ πωτότυπα εργόχειρα και κάνει υπέροχο συνδυασμό χρωμάτων..
Είδα και το τελευταίο έργο του που έκανε συνδυασμό όλων των μέρι τώρα βελονιών. Άπαιχτος ο άνθρωπος, ναναι καλά!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 10 EmptyΤρι Ιαν 24, 2012 12:54 pm

Anna έγραψε:
Λοιπόν..... Αχ καλή μου Φελίτσια η καρδιά σου είναι το πιο όμορφο περιβόλι που μας χωράει όλες!!!!! Αυτό είναι γεγονός, όπως οτι είσαι η βασίλισσα του κεντήματος, πολύ σωστά το έθεσε η Ευδοκία!

Όσο για την χθεσινή μου αγανάκτηση.... διαβαζα στο stitchin fingers " με αυτή τη βολονιά οι κρητικές διακοσμούσαν τα ρούχα τους για αιώνες...." και λέω η δόλια, μπα; έχουμε τέτοιο πραγμα εδω; Και έψαχνα και έψαχνα... αλλα τζιφος! Και βρε κορίστια αγανακτω γιατί είναι μια τόσο όμορφη ασχολία και ένα μέρος της παράδοσης μας. δεν είναι κρίμα να χάνεται;;;;;;;
Και μετά μπήκα και στη Ροζάρειο σχολή, που ούτε ήξερα τι είναι, και είδα πόσο πουλάνε τα κεντήματα τους, και ψήφησα στα γέλια! Γιατί η Φελίτσια αυτα τα έκανε στο δημοτικο!!!!!!!

Ευδοκία τωρα θα μπω να δω αυτά που βρήκες. Σήμερα ούτε ασχολήθηκα, τρέξιμο, μαθήματα, πλυντηρια....κτλ κτλ ξέρεις εσύ! Ευχαριστώ πάντως. Καλά στο stitchin fingers, έχεις προσέξει αυτά που κεντάει ο Louis Vaz; Παντα κάνει φοβερά πράγματα! Και ναι κορίτσια είναι αντρας!!!!!!!
Αφού τα χουμε πει βρε Άννα μου, οι σημερινές γυναίκες το θεωρούν κατάντια να ασχοληθούν με κεντήματα κι έτσι αφήνουν την παράδοσή μας να χάνεται..... και αυτές πίνουν το καφεδάκι τους κουτσουμπολεύοντας τις απούσες φίλες τους!!! flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 10 EmptyΤρι Ιαν 24, 2012 4:03 pm

ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ .ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΩΡΑ .ANNA MOY Σ EYXAΡΙΣΤΩ ΓIA TA KAΛA ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ .ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ.ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΚΕΝΤΗΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΛΕΞΙΜΟ .ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΕΠΑΣΧΕ ΑΠΟ ΜΟΝΑΞΙΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΣΧΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΚΟΛΛΗΣΑ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣΗ.ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΚΙ ΕΓΩ Ο,ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΓΙΑ ΣΑΣ.
ΕΜΕΙΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΑΝΗΚΟΥΜΕ Σ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΠΙΝΟΥΝ ΚΑΦΕ ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΕΥΟΝΤΑΣ.ΕΜΕΙΣ ΠΙΝΟΥΜΕ ΚΑΦΕ ΚΕΝΤΩΝΤΑΣ ΚΑΙ ΠΛΕΚΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΚΑΜΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΙΝΟΥΜΕ ΚΡΥΟ.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΟΣΕΣ ΔΕΝ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑΤΕ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΕΧΕΤΕ ΠΟΥ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΝ. flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 10 EmptyΤετ Ιαν 25, 2012 1:38 am

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
ΕΥΔΟΚΙΑ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΕΔΩ Σ ΑΥΤΟ ΤΟ SITE ΘΑ ΒΡΕΙΤΕ ΠΟΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ ΓΙΑ Ο,ΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΚΕΝΤΗΣΕΤΕ.ΜΠΡΟΣ ΠΙΣΩ ΣΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΤΟΥ ΘΑ ΒΡΕΙΤΕ Ο,ΤΙ ΘΕΛΕΤΕ.ΕΛΠΙΖΩ ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΜΜΙΑ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ .ΔΕΣ ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ 3,8,10,15,.ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΚΑΠΟΥ ΕΙΔΑ ΕΝΑ ΡΟΖ ΣΥΝΝΕΦΑΚΙ ΚΑΙ ΕΠΑΝΩ ΤΟΥ ΞΑΠΛΩΜΕΝΟ ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΚΑΙ ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ ΑΣΤΕΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΕΓΡΑΦΕ ΣΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΗΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ.ΕΓΩ ΑΦΟΥ ΓΡΑΦΤΗΚΑ ΠΑΤΩ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΩΣΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΩΖΩ .ΜΕΤΑ ΚΑΝΩ ΖΟΟΜ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΕΝΤΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ Η ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΤΗ ΤΗΝ ΕΚΤΥΠΩΝΕΙΣ.ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΑΝ ΤΗΝ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙΣ ΘΕΛΕΙ ΧΡΗΜΑΤΑ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ FREE.ΕΧΩ ΚΑΙ ΓΩ ΣΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΜΟΥ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΑΠΟ ΚΕΙ ΠΟΥ ΤΑ ΕΧΩ ΝΑ ΣΑΣ ΤΑ ΣΤΕΙΛΩ.ΑΝ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ. flower
ΥΓ.
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΣΤΙΚΟ ΘΕΜΑ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
 
Hardanger!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 10 από 13Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ :: Κέντημα.-
Μετάβαση σε:  
Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις