Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ

Μια φορά και έναν καιρό, ήταν η σταυροβελονιά...και έφτιαξε την πρώτη αυστηρά και μόνο, ελληνική γυναικεία κοινότητα, με θέμα... ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ!!!
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήHardanger! - Σελίδα 2 I_icon_mini_portalΣύνδεση

 

 Hardanger!

Πήγαινε κάτω 
+5
μία καλή ... μία ανάποδη
EVDOKIAKAL
kleoniki
Staurovelonia
Anna
9 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Ιουλ 15, 2011 7:05 am

Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

Λοιπόν, το επόμενο βήμα μετά τη σταυροβελονιά μπορεί να είναι για κάποιον το hardanger! Ή το κοφτό αν προτιμάτε!
Πάλι μετράμε, πάντα υπάρχει ένα επαναλαμβανόμενο μοτίβο, ε.. πρέπει να κόψουμε και λίγο! Όσο δύσκολο κι αν φαίνεται, στην πράξη είναι απλό και θέλει απλά ήρεμες κινήσεις. Το αποτέλεσμα άλλωστε σε δικαιώνει!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Σε αυτό το σύνδεσμο θα δείτε το πρώτο μου δημιούργημα! (και ακολουθούν και άλλα!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Οκτ 21, 2011 2:35 am

FELITSIA έγραψε:
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΥΔΟΚΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ? ΣΤΑ ΠΑΤΑΡΙΑ ΜΑΣ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΣΥΝΗΘΩΣ ΘΗΣΑΥΡΟΥΣ .ΤΟΝ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΘΗΣΑΥΡΟ ΣΟΥ ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] ΘΑ ΜΕ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ. ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ.ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΜΕΡΑ ΟΛΕΣ ΣΑΣ.ΕΜΕΙΣ ΜΑΖΕΥΟΥΜΕ ΣΤΑΦΥΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΡΑΣΑΚΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΕΤΙΜΕΖΙ ΚΑΙ ΜΟΥΣΤΑΛΕΥΡΙΑ.ΓΙΑΤΙ Η ΦΤΩΧΕΙΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΛΟΠΕΡΑΣΗ.ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΗΛΙΟΛΟΥΣΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΗΛΙΟ.

Μες το σαββατοκύριακο θα σκανάρω τις σελίδες που βρήκα και θα στα στείλω στο email σου Felitsia. Και όταν βρίσκω κάτι παρόμοιο θα στο στέλνω εκεί.
Καλό μάζεμα και με το καλό να γίνει το κρασάκι σας, και να το απολαύσετε τα κρύα βράδια μπροστά στο τζάκι σας με την παρέα σας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Οκτ 21, 2011 3:00 am

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ ΟΠΟΤΕ ΣΕ ΦΕΡΕΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΠΡΟΣ ΤΑ ΔΩ (ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΙΝΕΤΑΙ ΔΡΟΣΕΡΟ ΔΡΟΣΕΡΟ)ΚΕΡΝΑΜΕ .ΚΑΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ Ο,ΤΙ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΣΤΕΛΝΕ ΤΟ ΣΤΟ ΜΑΙΛ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ Η ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΚΑΝΕΝΑ.
ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ .ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΟΥΜΕ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Οκτ 21, 2011 6:14 am

Ευδοκία ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Η αλήθεια είναι πως από το internet μαζευω και μαζεύω αλλά όσο σχέδια και να έχεις ποτε δεν είναι αρκετά!
Το MAIL: [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.].
Καλό σαββατοκύριακο σε όλες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 2 EmptyΤετ Οκτ 26, 2011 1:34 pm

ΚΟΡΙΤΣΙΑ( ΚΑΙ ΙΔΙΩΣ ΕΣΥ ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΒΡΗΚΑ ΕΝΑ SITE [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
ΠΟΥ ΕΧΕΙ FREE HARDANGER ΓΙΑ ΕΚΤΥΠΩΣΗ .ΘΑ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΟΣΕΣ ΚΑΝΕΤΕ ΤΕΤΟΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ & ΗΣΥΧΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΕΣ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Οκτ 27, 2011 9:23 am

Φελιτσια να εισαι καλά! Κατέβασα πολλά για μελλοντική χρήση!
Αν και να πω την αμαρτια μου τον τελευταίο καιρό ειμαι πολύ κουρασμένη και ασυντόνιστη για να πιασω βελόνα!!!! Ισως να φταίει το pulled thread που ειναι κουραστικό- αν και το άτιμο ωραίο γινεται... Ωρες ωρες μου ρχεται να ψαξω και να βγάλω κατι καινουργιο να κανω αλλά απο την άλλη αν το αφήσω δεν θα το τελειωσω ποτε! ΄
Το καλοκαίρι είχα παρει απο το πατρικό μου ένα κουτί γεμάτο από κλωστές σε διάφορα χρώματα που ήταν της μανούλας μου- είναι τεσσερα χρόνια που την χασαμε. Που λέτε τις ξεδιάλλεξα και τις τυλιξα σε κουβαρίστρες. Τις εχω στην σειρα σε ένα κουτι και μοιάζουν σαν την παλέτα ενος ζωγράφου! Αν και μου αρέσει πολύ και μόνο να τις χαζευω, η ιδέα ειναι να βρω ένα μοτιβο , ενα σχεδιο κατι για να τις χρησιμοποιήσω... ! Και ή ιδεα αυτή με προκαλει!
Αλλά είπαμε και προσπαθώ να το κρατήσω: δεν θέλω μισοτελιωμενα εργοχειρα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Οκτ 27, 2011 9:39 am

ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΚΑΝΩ ΚΑΔΡΑΚΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΑ ΚΑΙ ΒΟΗΘΑΕΙ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΤΙΣ ΠΑΛΙΕΣ ΣΟΥ ΚΛΩΣΤΕΣ.ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ ΤΕΛΕΙΩΜΑΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΜΕΤΡΗΤΟ ΚΑΡΕ ΠΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕ ΧΑΛΙ.ΤΩΡΑ ΚΑΝΩ ΤΑ ΕΚΡΟΥ ΓΕΜΙΣΜΑΤΑ.ΟΤΑΝ ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΚΑΝΩ ΒΕΛΟΝΑΚΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΔΑΝΤΕΛΕΣ (ΕΧΩ ΣΤΑ ΜΑΞΙΛΑΡΙΑ ΤΟΥ ΞΕΝΩΝΑ).ΣΤΟ SITE ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΔΩΣΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΒΕΛΟΝΙΕΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ HARDANGER ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ.
ΠΑΝΤΩΣ ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΙΔΙΕΣ ΜΟΝΟ ΜΙΚΡΑ ΣΧΕΔΙΑ (ΣΕΛΙΔΟΔΕΙΚΤΕΣ ΚΑΔΡΑΚΙΑ ΜΙΚΡΑ ΣΕΜΕΝ)ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ.Ο,ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ.ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΩΡΑΙΕΣ ΙΔΕΕΣ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΣΕ ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΕΣΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΜΟΡΦΟ.ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΚΑΙ ΕΝΑ ΟΜΟΡΦΟ ΒΡΑΔΥ.
ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Οκτ 27, 2011 11:54 am

ANNA MOY ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.ΒΡΗΚΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΠΕΛΑ ΣΟΥ ΕΝΑ SITE
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
TΩΡΑ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΕΙΔΑ ΣΕ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΙ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ.ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Οκτ 28, 2011 6:04 am

Φελίτσια ΄στο ιντερνετ έχω βρει κι εγω σχεδόν τα πάντα! Από εκεί έμαθα το hardanger , εκεί βρήκα και το μπελά μου!!!! Βρίσκει κανείς τόσα πολλά σχέδια και τεχνικες!!!!!
Και ειναι να απορείς πως εμεις, οι ελληνιδες εννοώ, εχουμε εγκατελειψει αυτή την τεχνη...
(γιναμε μοντέρνες τρομάρα μας!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Οκτ 28, 2011 7:31 am

ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΕΙΜΑΙ .ΒΡΗΚΑ ΠΕΡΥΣΙ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΣΕ ΒΙΝΤΕΟ ΚΑΤΙ ΜΩΡΟΥΔΙΑΚΑ ΜΠΟΤΑΚΙΑ ΠΛΕΚΤΑ ΜΕ ΤΟ ΒΕΛΟΝΑΚΙ (ΜΟΥ ΠΗΡΕ 3 ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΤΕΛΕΙΩΣΩ) ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΤΑ ΕΔΩΣΑ ΓΙΑ ΔΩΡΑΚΙ ΕΜΕΙΝΑΝ ΜΕ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΑΝΟΙΚΤΟ .ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΑΝ ΟΤΙ ΤΑ ΕΦΤΙΑΞΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.
ΠΑΝΤΩΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΕΧΕΙ Ο,ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΜΕΣΑ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΗ ΣΩΣΤΗ ΛΕΞΗ ΚΛΕΙΔΙ.
ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΓΕΛΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΩΡΑΙΑ ΣΟΥ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ.ΚΑΛΟ Σ/Κ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ
ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΠΗΛΙΟ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΠΑΛΕΤΑ ΖΩΓΡΑΦΟΥ   Hardanger! - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Οκτ 28, 2011 12:07 pm

Anna έγραψε:
Φελιτσια να εισαι καλά! Κατέβασα πολλά για μελλοντική χρήση!
Αν και να πω την αμαρτια μου τον τελευταίο καιρό ειμαι πολύ κουρασμένη και ασυντόνιστη για να πιασω βελόνα!!!! Ισως να φταίει το pulled thread που ειναι κουραστικό- αν και το άτιμο ωραίο γινεται... Ωρες ωρες μου ρχεται να ψαξω και να βγάλω κατι καινουργιο να κανω αλλά απο την άλλη αν το αφήσω δεν θα το τελειωσω ποτε! ΄
Το καλοκαίρι είχα παρει απο το πατρικό μου ένα κουτί γεμάτο από κλωστές σε διάφορα χρώματα που ήταν της μανούλας μου- είναι τεσσερα χρόνια που την χασαμε. Που λέτε τις ξεδιάλλεξα και τις τυλιξα σε κουβαρίστρες. Τις εχω στην σειρα σε ένα κουτι και μοιάζουν σαν την παλέτα ενος ζωγράφου! Αν και μου αρέσει πολύ και μόνο να τις χαζευω, η ιδέα ειναι να βρω ένα μοτιβο , ενα σχεδιο κατι για να τις χρησιμοποιήσω... ! Και ή ιδεα αυτή με προκαλει!
Αλλά είπαμε και προσπαθώ να το κρατήσω: δεν θέλω μισοτελιωμενα εργοχειρα!


Άννα, σε καταλαβαίνω απόλυτα. Το καλοκαίρι έκανα την ίδια ακριβώς δουλειά. Μάζεψα όλες τις κλωστές που είχαν μείνει από παλιά κεντήματά μου, και αγόρασα και κουτιά με χωρίσματα και τις τοποθέτησα ανά χρώμα, και μετά καθόμουν και τις χάζευα.
Και εγώ σκέφτηκα να εκμεταλλευτώ όλες τις παλιές κλωστές και να φτιάξω κάποιο καρέ με μικρά λουλουδάκια ή με φρούτα.
Αλλά προς το παρόν, κάθε φορά που ανοίγω το συρτάρι μου χαζεύω "την παλέτα των χρωμάτων" και κάνω σχέδια για το τι μπορώ να φτιάξω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Δεκ 01, 2011 1:12 pm

Και μια ακόμα ιδέα.
Εδώ και ένα χρόνο είμαι μέλος σε ένα διεθνές φόρουμ για το κέντημα με την πολύ ευρεία έννοια του θέματος!!!!! Μπείτε να δείτε: [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] Είναι μια απίστευτη πηγή από εικόνες και ιδέες και πραγματικά με ενθουσιάζει το γεγονός οτι βλέπεις την δουλειά γυναικών- και αντρών- από όλο το κόσμο.
Μέσα σε αυτό το φόρουμ υπάρχουν όμάδες ανάλογα με το είδος του κεντήματος που ασχολείται ο καθένας. Σε ένα από αυτά διοργανώνεται από την αρχή του νέου έτους μια - πως να το πω;;;;;;- ας πουμε ένα σεμινάριο. Κάθε Τετάρτη θα δίνονται οι οδηγίες από μια βελονιά και όσες συμμετέχουν θα πειραματίζονται με αυτήν, κι αν θέλουν θα στέλνουν και μια φώτο απο τη δουλειά τους.... Η όλη δοκιμασία ονομαζεται TAST ( take a stitch on Tuesday) και η αντίστοιχη σελίδα είναι: [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Δεν έχει κόστος, δεν ειναι υποχρεωτική η αποστολή της φωτο και δεν είναι υποχρεωτικό να κάνεις τα πάντα....Σκοπός είναι να μάθεις και να πάρεις ιδέες. Εγώ θα συμμετέχω τουλάχιστον όσο μου το επιτρέπουν οι υποχρεώσεις μου...και θα ανεβάζω τις φωτο απο τις διάφορες βελονιές στο blog μου.
Τι λέτε και εσείς; Οι αιτήσεις ειναι ανοιχτές!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Δεκ 04, 2011 12:11 pm

Φελίτσια, το site με τις βελονιές είναι το: [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] . Εδώ έχει όλες τις λεπτομέρειες για την όλη διοργάνωση ( πολυ βαρύγδουπη η εκφραση αλλά δεν ξέρω πως να το πω αλλιώς!)
Θα ξεκινήσει από 3 Ιανουαρίου, όποτε τωρα έχει μόνο πληροφορίες... αυτά. Αν χρειαστείς κάτι, πες μου.
Φιλάκια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Δεκ 18, 2011 12:51 pm

ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΜΠΗΚΑ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΔΑ .ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΕΙΝΑΙ .ΤΟ ΕΙΧΑ ΞΑΝΑΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΠΑΛΙΑ ΜΟΥ ΠΕΡΙΗΓΗΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΑ.ΠΑΛΙΑ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΠΩΣ ΝΑ ΣΗΜΑΔΕΨΩ (BOOKMARK) MIA ΣΕΛΙΔΑ.ΤΩΡΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΜΑΘΑΙΝΩ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΡΚΑΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑΒΡΩ ΟΤΑΝ ΘΕΛΩ.
ΤΩΡΑ ΦΤΙΑΧΝΩ ΕΝΑ ΚΑΔΡΑΚΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΓΓΟΝΟ ΤΟΥ ΑΔΕΛΦΟΥ ΜΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΕΝΟΣ ΕΤΟΥΣ.ΤΙ ΛΕΤΕ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΤΟΥ.ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ Η ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΓΡΑΨΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ?
ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ.ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ
ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 2 EmptyΔευ Δεκ 19, 2011 11:12 am

Φελίτσια σχετικά με το καδράκι και με το όνομα και χωρίς μου αρέσει! Με το όνομα είναι πιο προσωπικό ενω χωρίς αυτό ειναι πιο κλασσικό ( και που ξέρεις μπορεί να πηγαίνει απο γενιά σε γενιά....). Τελειώσε πρώτα το βασικό σχέδιο και μετά το βλέπεις....

Οσο για το site που λέγαμε πιο πάνω εγώ θα την κάνω την "εκπαίδευση". ξεκινάει απο την αρχή της χρονιάς και περιμενω.... Σκέφτομαι να πάρω μια εταμίνα και να κάνω τετραγωνάκια τεραγωνάκια από κάθε μια βελονία. Θα χρησιμοποιήσω και τις κλωστές τις μάνας μου και επέιδή θέλω οτι κάνω να έχει και μια χρησιμότητα θέλω να ελπίζω οτι θα βγει κάτι σαν καρέ, τραπεζομάντηλο, για την κουζίνα φυσικά!( θα γράφω κάθε βδομάδα στο blog μου, να κρατάω και ημερολόγιο!)

όμως δεν είναι εκπληκτικά πράγματα αυτά που φτιάχνουν;;;;;; Χθες χαζευα ένα είδος δαντέλας που γίνεται χωρίς το κλασσικό μας βελονάκι, tatting το λένε και το εψαχνα στο ιντερνετ. Μακάρι λίγο λιγο να βρω το χρόνο να κάνω΄ΟΛΑ αυτά που θέλω...

Πάντως φοβερό "εργαλείο" το ιντερνετ, ε; Πέρσι το μόνο που ήξερα ήταν σταυροβελονιά και μέσα σε μια χρονιά έκανα το hardanger, παλεύω το pulled thread (το μπελά μου- που θα τελειωσει το καλοκαίρι γιατί θέλει φως, πολύ φως αν δεν θέλω να χάσω τα ματάκια μου!!!!!!) , έμαθα και να πλέκω!!!!!

Και το κυριότερο , γνωριστήκαμε!!!!!!!!!!

καλή βδομάδα, γιορτινή, σε όλες!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 2 EmptyΔευ Δεκ 19, 2011 2:26 pm

ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ .ΑΠΟ ΟΛΑ ΟΣΑ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΣΤΗΚΑΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ.Η ΦΙΛΙΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ .ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΦΙΛΙΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΟΦΕΛΟΣ.ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΝΑ ΓΝΩΜΙΚΟ ΛΕΕΙ......ΔΟΚΙΜΑΖΕ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΣΟΥ ΟΤΑΝ ΣΕ ΒΡΙΣΚΕΙ Η ΦΤΩΧΕΙΑ.....
ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΑΙΡΟΙ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ....ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΦΙΛΙΑ ΜΑΣ.ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΕΙΧΑ ΞΑΝΑΠΕΙ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ.
ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΠΟΤΕ ΜΗ ΛΕΣ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΟΣΟ ΘΑ ΕΧΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ.ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ Η ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ.
ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΙΣ ΒΕΛΟΝΙΕΣ ΣΟΥ ΚΑΘΕ ΤΕΤΑΡΤΗ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΒΑΘΜΟΛΟΓΩ.ΑΣΤΕΙΕΥΟΜΑΙ ΕΣΥ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ .ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΘΑ ΤΑ ΠΑΣ ΠΕΡΙΦΗΜΑ.ΜΗΝ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ
ΤΟ ΚΑΔΡΑΚΙ ΕΧΩ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΗΝ ΚΟΡΝΙΖΑ ΤΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΠΙΤΑΚΙΑ ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΛΑΙΝΑ ΕΧΕΙ ΛΟΥΛΟΥΔΑΚΙΑ ΚΟΚΚΙΝΑ ΚΑΙ ΜΠΛΕ .ΤΩΡΑ ΠΑΝΩ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΚΑΙ ΔΕΞΙΑ ΛΕΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΑΕΡΟΣΤΑΤΟ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΑΕΡΟΠΛΑΝΑΚΙ.ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΤΟΥ.
ΚΑΙ ΚΑΤΩ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΚΑΙ ΔΕΞΙΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΠΟΛΥΧΡΩΜΗ ΣΒΟΥΡΑ.ΤΩΡΑ ΣΑΣ ΕΔΩΣΑ ΜΙΑ ΙΔΕΑ ΠΙΟ ΧΕΙΡΟΠΙΑΣΤΗ.ΑΚΟΥΩ ΣΚΕΨΕΙΣ ΣΑΣ.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ.ΤΕΛΙΚΑ ΕΜΕΙΣ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΝΥΦΗ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΣΤΑΔΙΑ.ΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ.ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΕΝΑΔΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ.ΕΙΣΤΕ ΤΑ ΛΑΜΠΙΟΝΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΑ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 2 EmptyΤρι Δεκ 20, 2011 11:01 am

Φελίτσια σαν την φιλία δεν υπάρχει! Και γω αυτό πιστεύω και να σου πω η ζωή με διδαξε ότι οι πραγματικοί φίλοι είναι αυτοί που πραγματικά σου στέκονται και μένουν δίπλα σου και στη φτώχια και στα δύσκολα... Και μπορώ να πω οτι στη ΄ζωή μου στάθηκα τυχερή γιατί είχα και εχω ανθρώπους δίπλα μου με το Α κεφαλαίο!!!!!!
Να σκεφτείς τώρα στην εποχή της φτώχιας που λέμε, είμαστε τεσσερις οικογένειες που είμαστε πολύ δεμένες και πια κάνουμε τραπέζια και γιορτές ρεφενέ: ό ένας θα βάλει το κρασί, ο άλλος τις σαλάτες, όλοι μαζί τα κρεάτα κοκ. Και βγαίνει τόσο φυσικά και αβιάστα ... και περνάμε και καλά!
΄
Όσο για μας εδώ... μεγάλη χαρά είναι και για μένα. Γυναίκες απο όλη την Ελλάδα, να μην έχουμε ειδωθεί ποτέ κι όμως να μιλάμε σε καθημερινή βάση. Ξέρεις λιγο πολύ στις γυναικές είναι πιο ευκολο και να ανοιχτούν αλλά έχουν και κοινά βιώματα! Λέω εγω που απλώνω την μπουγάδα στο σαλόνι και γελάτε γιατί το κάνετε και σεις!!!!!!!!!!!

άσε που ανησυχώ κιόλας... που είναι η Ευδοκία;;;;;; Η Σταυροβελονιά ; Η Βαρβάρα ; η Κατερίνα; η Μαίρη; Ελπίζω όλες καλά και να ασχολούνται με τα χριστουγεννιάτικα τους!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 2 EmptyΤρι Δεκ 20, 2011 11:26 am

Όσο για το καδράκι... μου αρέσει... και με το όνομα ! φαντάζομαι χρώμα και χαρά! Το μόνο που θα άλλαζα είναι τα αερόστατα και οι σβουρες εναλλαξ, δηλαδή ενα αερόστατο πανω αριστερά και ένα κάτω δεξιά και αντιστοιχα και οι σβούρες!

Να σου πω και γω τι σκέφτηκα χθες βραδυ για τις βελονιές μου: για να μην γίνει τεράστιο (52 βδομάδες- 52 βελονιές- 52 τετραγωνα) θα κάνω τέσσερα καρέ, ένα για κάθε εποχή ουσιαστικά και με αντίστοιχα χρώματα: αποχρώσεις του μπλε για το χειμώνα, ροζ κα μωβ για την άνοιξη, κίτρινα και κόκκινα για το καλοκαίρι και καφε και πράσινα για το φθινόπωρο! Θα ξεκινήσω απο την άνοιξη όμως για να το έχω έτοιμο για να το στρώσω όταν θα μπει η άνοιξη!
Και κάτι ακόμα: σαφώς και οι καιροί είναι δύσκολοι αλλά είπαμε με το άντρα μου πως κάτω απο το΄δέντρο κάτι θα βάλουμε για όλους- και για μας. Οπότε με το δικό του οκ , παρειγγειλα χθες απο το ιντερνετ (ειχαν και εκπτωση 15%) το δικό μου δωρο: κλωστες και χάντρες!!!!! Σα παιδί περιμένω τον Αι Βασιλη και εγω!!!!

Αυτό πως το εξηγείς: έφτασα λίγο πριν τα 40, με σπουδές, δουλειά κτλ και όλη μου τη χαρά και τη δημιουργικότητα την βγάζω στο κέντημα! Χαχαχα αν ζούσε η μάνα μου, η οποία ήταν Η χρυσοχέρα, θα με είχε ταράξει στο δούλεμα!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 2 EmptyΤρι Δεκ 20, 2011 3:46 pm

ΞΕΡΕΙΣ ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΣΕ ΨΥΧΙΑΤΡΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΛΕΞΙΜΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΕΝΤΗΜΑ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΕΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΜΕ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΣΤΗΚΑΜΕ (ΤΡΟΠΟΣ ΤΟΥ ΛΕΓΕΙΝ).ΜΟΝΟ ΕΣΕΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ.ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΤΙΣ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ .ΑΛΛΑ ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΛΕΣ ΤΟΥΣ?ΚΑΛΑ ΑΝΑΡΩΤΙΕΣΑΙ ΚΑΙ ΓΩ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΚΕΨΗ ΠΡΙΝ ΜΕΡΕΣ.ΤΕΛΙΚΑ ΕΓΡΑΦΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΤΙΣ ΚΑΛΗΜΕΡΕΣ .ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΛΟΓΩ ΕΟΡΤΩΝ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΦΤΑΝΕΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΠΕΦΤΟΥΝ ΣΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΞΕΡΕΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΜΕΙΣ.
ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ Η ΙΔΕΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ 4 ΕΠΟΧΕΣ .ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΝΕΙΡΟ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΣΟΥ .
ΤΟ ΚΑΔΡΑΚΙ ΣΧΕΔΟΝ ΤΟ ΤΕΛΕΙΩΣΑ .ΔΕΝ ΕΒΑΛΑ ΤΗΝ ΣΒΟΥΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ.ΕΒΑΛΑ ΕΝΑ ΑΕΡΟΣΤΑΤΟ ΕΝΑ ΑΕΡΟΠΛΑΝΑΚΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ.ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΤΩ ΜΕΡΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΠΟΡΝΤΟΥΡΑ ΜΕ ΤΑ ΠΟΛΥΧΡΩΜΑ ΜΙΚΡΑ ΣΠΙΤΑΚΙΑ ΚΕΝΤΗΣΑ ΔΥΟ ΣΠΙΤΑΚΙΑ ΠΟΥ ΓΕΡΝΟΥΝ ΤΟ ΕΝΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΔΕΞΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑΚΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΕΝΑΝ ΗΛΙΟ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΥΝΝΕΦΑΚΙ.ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΕΝΤΟΝΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ.ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΚΕΝΤΗΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑΤΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΓΕΝΝΗΣΗΣ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΦΤΙΑΞΑ ΜΕ ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΟ ΚΑΡΔΙΑΣ.
Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΡΕΑ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕΙΝΑΜΕ ΟΙ ΔΥΟ ΜΑΣ.ΑΝ ΜΑΣ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ ΟΛΕΣ ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΦΙΛΕΣ ΜΑΣ ΓΡΑΨΤΕ ΜΑΣ ΜΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ.ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ .ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΑΥΡΙΟ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 2 EmptyΤετ Δεκ 21, 2011 11:00 am

Καλησπέρα σε όλες!
Ελπίζω να είστε όλες καλά και τρελλα απασχολημένες με τις δουλειές σας!! Εγώ πριν λίγο κάθισα και το χαλάρωμα μου είναι αυτό: να μπω να δω τι κάνετε και να τα πω και λιγο με τη Φελίτσια - αφού οι δυο μας μείναμε!!
Φελίτσια να σου πω την αληθεια δεν νοιώθω ουτε τα χέρια μου, ουτε τα πόδια μου απο την κουραση...Χαμός στη δουλειά, τρεξιμο στο σπίτι και γω... καταρρέω!!!!! Εδω λίγο χαλαρώνει το μυαλό μου...Θέλω να ελπίζω πως απο αυριο θα μπορέσω να ξεκουραστώ λίγο και να βαλω και σε μια σειρα τα ψωνια και όσα πρέπει να γίνουν...
Καλές οι άγιες μερές αλλά για την νοικοκυρά πολύ το τρέξιμο... (οι καθημερινες πιο ξεκουραστες ειναι!!!!!!)
Μακάρι να μπορούσες να βγάλεις μια φωτο το καδράκι και να το βλέπαμε! Ειμαι σιγουρη πως ειναι γουστόζικο και φωτεινο και μέσα στο χρώμα! Κι ελπίζω και γω να τους αρέσει και να το εκτιμήσουν όπως αξιζει σε κάθετι που ειναι φτιαγμένο με μεράκι και αγάπη!!!!!!
Καλό βράδυ σε όλες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 2 EmptyΤετ Δεκ 21, 2011 1:43 pm

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ .ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕΙΝΑΜΕ ΟΙ ΔΥΟ ΜΑΣ.ΑΛΛΑ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΡΟΝΟΣ.ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΒΡΕΘΕΙ ΧΡΟΝΟΣ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙ ΚΟΝΤΑ ΜΑΣ.ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΜΑΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ.ΘΑ ΤΟ ΒΓΑΛΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΟ ΚΑΔΡΑΚΙ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΗΨΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΑΝΕΒΑΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ Η ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΦΩΤΑ.ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ ΤΩΡΑ .ΠΙΟ ΠΡΙΝ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΚΛΑΔΕΥΑΜΕ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΙΖΑΜΕ ΤΟ ΚΤΗΜΑ ΚΑΙ ΜΑΖΕΥΑΜΕ ΕΛΙΕΣ ΚΑΙ ΓΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΧΕΡΙΑ ΜΕΣΗ ΚΑΙ ΠΟΔΙΑ.ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΦΑΜΕ ΣΤΙΣ 5.30 ΓΙΑ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΥΠΝΟ.ΤΕΤΟΙΑ ΚΟΥΡΑΣΗ.
ΜΑΛΛΟΝ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΤΟ ΠΑΩ ΓΙΑ ΚΟΡΝΙΖΑ .ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΕΙ 3-4 ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ.ΠΑΝΤΩΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ 3-4 ΜΕΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΒΕΒΑΙΑ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΨΩΝΙΑ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΕΤΟΙΜΑΣΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΔΕΜΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ.ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΜΜΙΑ ΦΟΡΑ ΝΑ ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ 2 Η 3 ΤΟ ΠΡΩΙ.ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ Η ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΑΣ Η ΠΡΩΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΜΑΣ ΠΟΥ ΠΛΕΝΟΥΜΕ.ΧΑΧΑΧΑΧΑ......ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΤΑ ΛΕΜΕ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ.
ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΦΙΛΕΣ ΜΑΣ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Δεκ 22, 2011 12:11 pm

Καλησπέρα και απο μένα!
Αλλη μια μέρα αυριο στη δουλειά και μετά επιτέλους λιγη ξεκουραση!!!
Αχ Φελίτσια τι τρέξιμο κι αυτο στις γιορτες... Και αυτή την τελευταία βδομάδα κάθε απόγευμα είχαμε και κάτι να κάνουμε: βαθμοι στο δημοτικο, στο γυμνάσιο, στα αγγλικά...
Ας σου πω όμως και τα θετικά: απο αυριο ο άντρας μου είναι με άδεια στο σπιτι όποτε θα αναλάβει τα ψωνια! και θα είναι και με τα αγόρια - και κυρίως με τον τραυματία μας! ύστερα η παραμονή φέτος είναι Σαββατο!!!!!! άρα δεν δουλεύουμε ! Δεν μπορώ να περιγράψω πόσο χαρούμενη είμαι κυρίως για αυτό: γιατί και κάλαντα θα ακούσω στο σπίτι μου, και θα κάνω τα τελευταία ψωνια ήσυχα και ήρεμα και θα σήκωθω να κάνω τα γλυκά μου και τα φαγητά μου με την ησυχία μου!
Αυτά, σου στέλνω μια γλυκιά καληνυχτα και θα τα πουμε κι αυριο!

Φιλιά σε όλα τα κορίτσια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Δεκ 22, 2011 1:13 pm

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΑΝΝΟΥΛΑ ΜΕ ΤΟ ΓΛΥΚΟ ΣΟΥ ΧΑΜΟΓΕΛΟ.ΠΟΛΥ ΘΕΤΙΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΒΟΗΘΑΕΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΟΛΑ.ΤΕΛΙΚΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ Η ΒΑΡΒΑΡΑ.ΚΑΙ ΓΙΝΑΜΕ ΤΡΕΙΣ.ΕΛΠΙΖΩ ΟΧΙ ΚΙ Ο ΚΟΥΚΟΣ............ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ.
ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΚΡΕΠΙΑ ΠΟΥ ΤΑ ΕΦΤΙΑΧΝΕ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΤΑ ΞΕΡΟΤΗΓΑΝΑ.ΤΕΛΙΚΑ ΜΟΥ ΠΕΤΥΧΑΝΕ.ΘΑ ΣΑΣ ΤΑ ΚΕΡΑΣΩ ΣΤΙΣ ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΜΕ ΠΟΛΛΗ ΑΓΑΠΗ.ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΕΣ ΜΕ ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΣΑΣ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΟΝ ΓΙΟ ΣΟΥ ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΙΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΕΣ.ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΑΥΡΙΟ.
ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Δεκ 23, 2011 12:16 pm

Καλησπέρα!!!!!!!!!!!!!!!!!
Πριν λίγο έκατσα αλλά είμαι ήηηηηηηηηηηηηηηρεμη! Έφτιαξα τα τρουφάκια με κάστανο της Βαρβάρας !( ο μικρός τα τσάκισε) και κουραμπιέδες!!!!!!! Από κούραση δεν συζητάμε αλλά το σπίτι μοσχομύρισε!
Κορίτσια με υγεία αύριο να υποδεχτούμε τα παιδιά να μας πουν τα κάλαντα και να περάσουμε όλοι καλά, ήσυχα και με αγάπη της άγιες μέρες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Δεκ 23, 2011 12:53 pm

Καλησπέρα σε όλη την παρέα μας. Μόλις κάθισα στον καναπέ μου αλλά δεν βλέπω να αντέχω για πολλή ώρα ακόμα. Εδώ και 2 εβδομάδες κοιμάμαι ελάχιστα και στο γραφείο υπάρχει πάρα πολλή δουλειά. Αυτό το τριήμερο θα βρω ελπίζω το χρόνο να σας γράψω τα νέα μου αναλυτικά.
Χρόνια Πολλά σε όλες μας!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Δεκ 23, 2011 12:58 pm

ΚΑΛΩΣ ΤΗΝ ΤΗΝ ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΑΣ.ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ?ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΣΤΙΣ ΕΠΑΛΞΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΝΑ ΚΡΑΤΑΜΕ ΖΩΝΤΑΝΗ ΤΗΝ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΜΑΣ.ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ.ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΜΕ ΠΟΛΛΗ ΥΓΕΙΑ.ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΡΥΟ ΒΟΛΟ ΜΕΤΙΣ ΖΕΣΤΕΣ ΚΑΡΔΙΕΣ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
 
Hardanger!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 13Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ :: Κέντημα.-
Μετάβαση σε:  
Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις