Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ

Μια φορά και έναν καιρό, ήταν η σταυροβελονιά...και έφτιαξε την πρώτη αυστηρά και μόνο, ελληνική γυναικεία κοινότητα, με θέμα... ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ!!!
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήHardanger! - Σελίδα 12 I_icon_mini_portalΣύνδεση

 

 Hardanger!

Πήγαινε κάτω 
+5
μία καλή ... μία ανάποδη
EVDOKIAKAL
kleoniki
Staurovelonia
Anna
9 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 12 EmptyΠαρ Ιουλ 15, 2011 7:05 am

Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

Λοιπόν, το επόμενο βήμα μετά τη σταυροβελονιά μπορεί να είναι για κάποιον το hardanger! Ή το κοφτό αν προτιμάτε!
Πάλι μετράμε, πάντα υπάρχει ένα επαναλαμβανόμενο μοτίβο, ε.. πρέπει να κόψουμε και λίγο! Όσο δύσκολο κι αν φαίνεται, στην πράξη είναι απλό και θέλει απλά ήρεμες κινήσεις. Το αποτέλεσμα άλλωστε σε δικαιώνει!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Σε αυτό το σύνδεσμο θα δείτε το πρώτο μου δημιούργημα! (και ακολουθούν και άλλα!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 12 EmptyΔευ Ιαν 30, 2012 12:57 pm

ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΦΩΣ ΦΙΛΕΝΑΔΑ ΜΟΥ .ΑΚΟΥ ΜΕ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ .ΞΕΡΩ ΕΓΩ .ΣΤΗΝ ΑΦΡΙΚΗ Η ΜΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ Ο ΑΛΛΟΣ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΓΑΜΟΥΣ ΚΑΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΕΤΟΙΕΣ....ΕΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ ...ΚΑΙ ΜΟΥ ΣΤΕΛΝΕΙ ΚΑΘΕ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΤΟΝ ΞΕΝΩΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΡΙΣΚΩ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΜΟΥ ΑΦΗΝΟΥΝ ΚΑΙ ΔΩΡΑΚΙΑ ΦΤΙΑΓΜΕΝΑ ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΦΕΥΓΟΝΤΑΣ .ΕΤΣΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 12 EmptyΔευ Ιαν 30, 2012 1:05 pm

sunny Ξέρεις πολλά πράγματα έρχονται από κεί που δεν τα περιμένουμε και την στιγμή που πιστεύουμε ότι δεν θα γίνει αυτό που θέλουμε τσουπ και νάτο πο έρχεται.

Είδες κάνει και πρακτική εξάσκηση με τα παιδάκια που έρχονται στον ξενώνα, κι έτσι θασαι πανέτοιμη γιαγιά μόλις έρθουν και τα δικά σου εγγονάκια!!! cheers sunny
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 12 EmptyΔευ Ιαν 30, 2012 1:37 pm

EIMAI ΠΑΝΕΤΟΙΜΗ ΑΠΟ ΜΙΚΡΗ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ.ΤΟΝ ΑΔΕΛΦΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑ ΕΓΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΗΛΙΚΙΕΣ ΜΟΥ.ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΩΡΑΙΟΤΕΡΗ ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΔΟΛΑ .ΔΕΝ ΣΕ ΚΑΝΟΥΝ ΦΙΛΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ .ΚΑΙ Η ΠΑΡΟΙΜΙΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΡΕΛΛΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ .ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΤΡΕΛΛΗ ΟΠΩΣ ΛΕΝΕ ΚΑΝΩ ΠΑΡΕΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΠΑΙΔΙΑ ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ.....ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΓΟΝΑΚΙΑ ΑΠΟ ΑΝΗΨΙΕΣ (5 ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΠΑΡΑΚΑΛΩ).ΟΛΑ ΚΑΛΑ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 12 EmptyΣαβ Φεβ 18, 2012 12:22 pm

Ανέβασα και νέα βελονιά στο μπλογκ : τη μαργαρίτα βελονιά! Κορίτσια απο τον τόσο βαρύ χειμώνα το μυαλό μου είναι στην άνοιξη και την άνοιξη κεντάω!!! Αυτό μου το δείγμα μου άρεσε πολύ!!!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 12 EmptyΣαβ Φεβ 18, 2012 3:06 pm

ANNA MOY KAI MENA MOY AΡΕΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΣΕΣ ΒΕΛΟΝΙΕΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ.ΣΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΒΡΑΒΕΙΟ .ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΗΡΕΣ 10 ΜΕ ΤΟΝΟ.ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΕΦΕΡΕΣ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΗ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ .ΚΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΙ ΑΥΤΟ .ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕ Ο,ΤΙ ΚΑΤΑΠΙΑΝΕΣΑΙ.ΠΑΝΤΩΣ Ο,ΤΙ ΦΤΙΑΧΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ.
ΚΑΛΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 12 EmptyΚυρ Φεβ 19, 2012 6:31 am

Να σαι καλά Φιλίτσα! Ξέρεις τι νομίζω; όταν αγαπάς κάτι και το κάνεις με μεράκι τότε η αγάπη αυτή βγαίνει και στη δουλειά σου! Κι αυτό ισχύει για όλα τα πράγματα. Ετσι δεν είναι;;;
Καλή΄υπόλοιπη Κυριακή και καλή βδομάδα από αυριο από μια ηλιόλουστη Θεσσαλονίκη!
Σα να μυρισε άνοιξη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
μία καλή ... μία ανάποδη

μία καλή ... μία ανάποδη


Αριθμός μηνυμάτων : 241
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Τόπος : Καλλιθέα, Αττική

Hardanger! - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 12 EmptyΚυρ Φεβ 19, 2012 12:39 pm

Αγαπημένη παρέα της Σταυροβελονιάς καλησπέρα.
Ελπίζω να είστε όλες καλά και να περάσατε ένα ήρεμο και ξεκούραστο Σ/Κ με την οικογένειά σας.
Κατ' αρχήν θα ήθελα να ευχαριστήσω την Ευδοκία για τις τόσο αναλυτικές οδηγίες που μας έδωσε για το πως να ανεβάζουμε τις φωτογραφίες μας. Και ω ναι!!! φίλες μου τα κατάφερα.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Ένα μικρό δείγμα από τις πετσετούλες που έχω κατά καιρούς κεντήσει
Ελπίζω να σας αρέσουν,
Σας εύχομαι καλή εβδομάδα,
Καληνύχτα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
μία καλή ... μία ανάποδη

μία καλή ... μία ανάποδη


Αριθμός μηνυμάτων : 241
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Τόπος : Καλλιθέα, Αττική

Hardanger! - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 12 EmptyΚυρ Φεβ 19, 2012 12:43 pm

Αννα μου όντως μύρισε άνοιξη με τα λουλουδάκια σου. Μπράβο !!! Μπράβο!!! Μπράβο!!!
Φιλιά και καλό βράδυ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 12 EmptyΚυρ Φεβ 19, 2012 1:39 pm

μία καλή ... μία ανάποδη έγραψε:
Αγαπημένη παρέα της Σταυροβελονιάς καλησπέρα.
Ελπίζω να είστε όλες καλά και να περάσατε ένα ήρεμο και ξεκούραστο Σ/Κ με την οικογένειά σας.
Κατ' αρχήν θα ήθελα να ευχαριστήσω την Ευδοκία για τις τόσο αναλυτικές οδηγίες που μας έδωσε για το πως να ανεβάζουμε τις φωτογραφίες μας. Και ω ναι!!! φίλες μου τα κατάφερα.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Ένα μικρό δείγμα από τις πετσετούλες που έχω κατά καιρούς κεντήσει
Ελπίζω να σας αρέσουν,
Σας εύχομαι καλή εβδομάδα,
Καληνύχτα

Βαρβάρα μου ευχαρίστησή μου που σε βοήθησα να μας ανεβάσεις τις δημιουργίες σου, που είναι η μία καλύτερη από την άλλη. Πρέπει να βρούμε μία πηγή να πρμηθευόμαστε πετσέτες για κέντημα σε οικονικές καιπροσιτές τιμές!!!
Καλή εβδομάδα και σε σένα. sunny Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 12 EmptyΚυρ Φεβ 19, 2012 1:43 pm

Anna έγραψε:
Ανέβασα και νέα βελονιά στο μπλογκ : τη μαργαρίτα βελονιά! Κορίτσια απο τον τόσο βαρύ χειμώνα το μυαλό μου είναι στην άνοιξη και την άνοιξη κεντάω!!! Αυτό μου το δείγμα μου άρεσε πολύ!!!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]


Άννα, σου άφησα το σχόλιο μου ήδη στο site με τις βελονιές.
Όλες σου οι δημιουργίες είναι πολύ όμορφες και δύσκολα μπορεί να ξεχωρίσει κάποιος ποιά είναι η καλύτερη.
Αλλά αυτήη βελονιά σου- μαργαρίτα- μας θυμίζει έντονα την άνοιξη που θαρθει σε λίγο, και όλες θέλουμε να έρθει γρήγορα γιατί βαρεθήκαμε τον χειμώνα και τις απότομες αλλαγές του, οπότε μας είναι πιο χαρούμενη και θετική.
flower flower flower flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpar19

elpar19


Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2011
Ηλικία : 56
Τόπος : Σουρωτη-Θεσσαλονικη

Hardanger! - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 12 EmptyΚυρ Φεβ 19, 2012 10:48 pm

Αννουλα μου μυρισε ανοιξη, επιτελους, μη σου πω και καλοκαιρακι απο τα ψαρακια της Βαρβαρας!!! Πανεμορφες οι πετσετουλες σου Βαρβαρα!!!
Οι βελονιες οι δικες σου μας παραπεμπουν σε εναν ολανθιστο αγρο με τον ηλιο απο πανω να μας ζεσταινει. Αντε να βγει λιγο γιατι παγωσαμε δυο μηνες τωρα!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://eleni-knittingpatterns.blogspot.com/
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 12 EmptyΔευ Φεβ 20, 2012 3:37 am

μία καλή ... μία ανάποδη έγραψε:
Αγαπημένη παρέα της Σταυροβελονιάς καλησπέρα.
Ελπίζω να είστε όλες καλά και να περάσατε ένα ήρεμο και ξεκούραστο Σ/Κ με την οικογένειά σας.
Κατ' αρχήν θα ήθελα να ευχαριστήσω την Ευδοκία για τις τόσο αναλυτικές οδηγίες που μας έδωσε για το πως να ανεβάζουμε τις φωτογραφίες μας. Και ω ναι!!! φίλες μου τα κατάφερα.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Ένα μικρό δείγμα από τις πετσετούλες που έχω κατά καιρούς κεντήσει
Ελπίζω να σας αρέσουν,
Σας εύχομαι καλή εβδομάδα,
Καληνύχτα


Βαρβάρα μου πάρα πολύ ωραίες όλες!!!! Και τα ψαράκια ΤΕΛΕΙΑ!!! Έχει δίκιο η Ευδοκία πρέπει να βρούμε από κάπου να προμηθευτούμε τέτοιες πετσέτες!!!! Πολύ μου άρεσαν, και για το σπίτι αλλά και για δωρο!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 12 EmptyΔευ Φεβ 20, 2012 3:42 am

Σας ευχαριστώ όλες για τα κάλα σας σχόλια για την βελονιά μου!! Και μένα μου άρεσαν 'ισως και πιο πολύ από όλες και - μπορώ να παινευτώ λίγο;;;;- και στο site με τις βελονιές άρεσαν. Very Happy
Για να μην ξεχνάμε και την σταυροβελονιά δειτε το μπλογκ μου. Το σχέδιο ειναι την Ελένης, το έβγαλε η Σταυροβελονιά και το μισό το κέντησα εγώ, το άφησα στην άκρη, και πριν λίγο το τελειώσε η πεθερά μου! Όλη η ιστορία του στο μπλογκ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 12 EmptyΔευ Φεβ 20, 2012 4:14 am

Anna έγραψε:
Σας ευχαριστώ όλες για τα κάλα σας σχόλια για την βελονιά μου!! Και μένα μου άρεσαν 'ισως και πιο πολύ από όλες και - μπορώ να παινευτώ λίγο;;;;- και στο site με τις βελονιές άρεσαν. Very Happy
Για να μην ξεχνάμε και την σταυροβελονιά δειτε το μπλογκ μου. Το σχέδιο ειναι την Ελένης, το έβγαλε η Σταυροβελονιά και το μισό το κέντησα εγώ, το άφησα στην άκρη, και πριν λίγο το τελειώσε η πεθερά μου! Όλη η ιστορία του στο μπλογκ!
Πολύ ωραίο το καρέ σου Άννα. Ευτυχώς που υπάρχουν και πεθερές που βοηθούν τις νύφες τους και αποτελούν την εξαίρεση του κανόνα!!
Όσο για το σχέδιο, οι αλλαγές που έκανες είναι πολύ καλές και το σχέδιό έτσι απέκτησε την μοναδικότητά του και την υπογραφή της δημιουργού του!
Και πολύ έξυπνη η ιδέα με τα βαζάκια που είναι γεμισμένα με τις παλιές κλωστές μας. Να σου πω εγώ μέχρι τώρα έπλεκα σε κοτσίδες όσες κλωστές μου περίσσευαν για να μπορώ να τις χρησιμοποιήσω σε κάποιο άλλο εργόχειρό μου, αλλά αυτή η ιδέα με τα βάζα είναι πρωτότυπη αρκεί βέβαια να υπάρχει χώρος να τα αποθηκεύσεις!! Γιατί κάτι τα βιβλία, κάτι οι κλωστές για μελλοντική χρήση, κάτι οικούκλες μαλλί (που ήταν σε προσφορά) σε λίγο το σπίτι μας θα γίνει ένας μεγάλος χώρος γεμάτος με κουτιά αποθήκευσης γεμάτα υλικά για μελλοντικές χρήσεις και εμείς που θα πάμε??? ΟΕΟ!!! cheers cheers cheers Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 12 EmptyΔευ Φεβ 20, 2012 4:25 am

ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ Η ΕΥΔΟΚΙΑ ΑΝΝΑ ΜΟΥ .ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΜΕ?ΤΕΛΕΙΟ ΤΟ ΚΕΝΤΗΜΑ ΣΟΥ .ΜΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΧΕΙΡΟ ΚΑΘΙΣΤΙΚΟ ΜΑΣ.ΑΛΛΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΟ ΚΑΙ ΣΑΝ ΜΑΞΙΛΑΡΙ.ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ .ΝΑ ΤΗΣ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΕΝΑ ΚΕΙΚ Η Ο,ΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΕΙΣ.ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΗΝ ΣΗΜΕΡΟΝ ΗΜΕΡΑ.ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΔΩΣΤΗΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΦΙΛΑΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΘΑ ΤΟ ΧΑΡΕΙ ΠΟΛΥ.ΚΑΙ ΤΑ ΒΑΖΑΚΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ .ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΚΛΩΣΤΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΣΑΝ ΓΕΜΙΣΜΑ ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΙΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΣΕ ΜΙΚΡΑ ΚΕΝΤΗΜΑΤΑΚΙΑ .ΣΕΛΙΔΟΔΕΙΚΤΕΣ .ΠΑΙΔΙΚΑ ΚΑΔΡΑΚΙΑ ,Η Ο,ΤΙ ΑΛΛΟ ΜΙΚΡΟ ΚΑΝΕΙΣ.ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ.
ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΓΕΡΗ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΔΕΙΧΝΕΙΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΡΓΟΧΕΙΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΑΝΤΑΛΑΣΣΟΥΜΕ ΕΙΚΟΝΕΣ ΚΑΙ ΣΚΕΨΕΙΣ .
ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΣΕ ΟΛΕΣ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 12 EmptyΔευ Φεβ 20, 2012 4:33 am

FELITSIA έγραψε:
ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ Η ΕΥΔΟΚΙΑ ΑΝΝΑ ΜΟΥ .ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΜΕ?ΤΕΛΕΙΟ ΤΟ ΚΕΝΤΗΜΑ ΣΟΥ .ΜΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΧΕΙΡΟ ΚΑΘΙΣΤΙΚΟ ΜΑΣ.ΑΛΛΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΟ ΚΑΙ ΣΑΝ ΜΑΞΙΛΑΡΙ.ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ .ΝΑ ΤΗΣ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΕΝΑ ΚΕΙΚ Η Ο,ΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΕΙΣ.ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΗΝ ΣΗΜΕΡΟΝ ΗΜΕΡΑ.ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΔΩΣΤΗΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΦΙΛΑΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΘΑ ΤΟ ΧΑΡΕΙ ΠΟΛΥ.ΚΑΙ ΤΑ ΒΑΖΑΚΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ .ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΚΛΩΣΤΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΣΑΝ ΓΕΜΙΣΜΑ ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΙΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΣΕ ΜΙΚΡΑ ΚΕΝΤΗΜΑΤΑΚΙΑ .ΣΕΛΙΔΟΔΕΙΚΤΕΣ .ΠΑΙΔΙΚΑ ΚΑΔΡΑΚΙΑ ,Η Ο,ΤΙ ΑΛΛΟ ΜΙΚΡΟ ΚΑΝΕΙΣ.ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ.
ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΓΕΡΗ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΔΕΙΧΝΕΙΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΡΓΟΧΕΙΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΑΝΤΑΛΑΣΣΟΥΜΕ ΕΙΚΟΝΕΣ ΚΑΙ ΣΚΕΨΕΙΣ .
ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΣΕ ΟΛΕΣ flower

Φιλίτσα μου, μπορεί να μην σε γνωρίζω από κοντά και η άποψή μου για σένα να δημιουργήθηκε από τις απόψεις που ανταλάσσουμε μέσω του blog ή του φόρουμ, και τις συζητήσεις μας, αλλά είμαι σίγουρη ότι θα είσαι καταπληκτική "πεθερά" (καλύτερη και από μητέρα) και ακόμα καλύτερη γιαγιά. Και θα αποτελείς την ΕΞΑΙΡΕΣΗ του κανόνα... sunny sunny

Σου εύχομαι ολόψυχα να δεις πολύ σύντομα τα παιδιά σου ευτυχισμένα και να τα καμαρώσεις όπως εσύ προτιμάς..
cheers Razz sunny

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 12 EmptyΔευ Φεβ 20, 2012 4:54 am

Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ.ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ?ΕΧΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Η ΤΑ ΑΓΟΡΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΛΘΟΥΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ?ΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΓΑΠΑΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΓΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΤΑΣΣΩ ΚΑΒΒΑΔΙΑ?Ο,ΤΙ ΔΙΝΕΙΣ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΛΕΕΙ ΜΙΑ ΠΑΡΟΙΜΙΑ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΤΑ ΞΕΝΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΝ ΔΙΚΑ ΜΑΣ .ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΦΕΡΟΝΤΑΙ ΑΣΧΗΜΑ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΟΙ ΑΛΛΟΙ?ΟΧΙ .Ε ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΜΑΜΑΔΩΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΔΙΚΑΙΕΣ ΚΑΙ ΑΠΛΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ Ο ΕΑΥΤΟΣ ΣΑΣ ΠΑΝΤΟΥ.ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΜΕ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΛΥΝΕΙΣ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΑΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΓΚΡΙΝΙΑ.
ΝΑ ΚΑΜΑΡΩΣΕΤΕ ΟΛΕΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΕΓΓΟΝΙΑ ΣΑΣ ΟΠΩΣ ΕΠΙΘΥΜΕΙΤΕ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΣΕΙΣ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ ΑΚΟΜΗ. flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 12 EmptyΤετ Φεβ 22, 2012 12:03 pm

Kορίτσια μας έριξε όλες η γρίπη και χαθήκαμε;;;;
Ως άρρωστη σήμερα δεν έκανα τίποτα εκτος από το να κεντάω "την άνοιξη" με βελονιά αλυσίδα και την πετσετούλα για την Μελισσα! ελάτε να τα δείτε! (σα μαναβης σε λαική: παρε παρε παρε) (δεν ειναι τίποτα, τα πολλά depon και τα παρτοκάλια θα φταίνε!)
και και και: ξεκίνησα την μπλούζα μου!!!!!!!!! (είδες τι κάνει ο άνθρωπός αν ξυπνάει από τις 5 το πρωι;;;;;;;;;;Wink
Καλό σας βράδυ και περαστικά μας!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 12 EmptyΤετ Φεβ 22, 2012 1:36 pm

ANNA MOY PERASTIKA SOY KAI ΤΙ ΝΑ ΠΩ ?ΕΙΣΑΙ ΧΡΥΣΟΧΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ.ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ .ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΛΛΗ ΠΡΟΟΔΟ ΣΤΑ ΕΡΓΟΧΕΙΡΑ ΣΟΥ .ΚΑΝΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΚΡΑΤΗ ΜΕ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ .ΙΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΜΟΝΟΝ ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΤΗΣ.
ΚΑΛΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΑΝΑΡΡΩΣΗ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 12 EmptyΤετ Φεβ 22, 2012 2:08 pm

Anna έγραψε:
Kορίτσια μας έριξε όλες η γρίπη και χαθήκαμε;;;;
Ως άρρωστη σήμερα δεν έκανα τίποτα εκτος από το να κεντάω "την άνοιξη" με βελονιά αλυσίδα και την πετσετούλα για την Μελισσα! ελάτε να τα δείτε! (σα μαναβης σε λαική: παρε παρε παρε) (δεν ειναι τίποτα, τα πολλά depon και τα παρτοκάλια θα φταίνε!)
και και και: ξεκίνησα την μπλούζα μου!!!!!!!!! (είδες τι κάνει ο άνθρωπός αν ξυπνάει από τις 5 το πρωι;;;;;;;;;;Wink
Καλό σας βράδυ και περαστικά μας!

Εκμεταλλεύτηκες άριστα το χρόνο που έμεινες στο σπίτι και έφτιαξες υπέροχες δημιουργίες!!! Το κέντημά σου φέρνει την άνοιξη μέσα στη χειμωνιάτικη ημέρα μας και μας κάνει να ονειρευόμαστε την άνοιξη που μας παίζει κρυφτό ακόμα!!! Και η πετσετούλα για την Μέλισσα έγινε πολύ όμρφη με την προσωπική σου πινελιά..

Μπήκα και εγώ στο site και είδα για τα καταστήματα Σωτηρίου, αλλά αυτά είναι στον Πειραιά και πρέπει να κάνω ένα μικρό τακξιδάκι για ν απάω ως εκεί. Εϊδα ότι κάποιες κοπέλες θα φτιάξουν μικρά κουβερτάκια για καροτσάκια και σκέφτηκα μήπως είναι πιο εύκολο να κάνω κάτι τετοιο, αλλά δεν γνωρίζω αν γίνεται με βελόνες και ούτε έχω υπόψη μου κάποιο σχέδιο. Ρώτησα και τη Φιλίτσα μήπως έχει φτιάξει κάτι παρόμοιο να μου πει για το τρόπο πλεξίματος και κάποιο σχέδιο.
Το σκέφτομαι να δω τί θα κάνω.
Καληνύχτα και περαστικά σου Razz flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 12 EmptyΤετ Φεβ 22, 2012 3:42 pm

ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΛΙΓΟ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΕΒΛΕΠΑ ΜΙΑ ΤΑΙΝΙΑ.ΔΕΣ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ SITE ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ.ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΜΕ ΤΟ ΒΕΛΟΝΑΚΙ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΑΧΟΙΒΑΔΕΣ(ΕΙΝΑΙ 2 ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΡΥΠΑ2 ΡΙΞΙΜΑΤΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑ 2 ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΡΥΠΑΑΠΟ ΠΑΝΩ ΠΑΛΙ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑΕΛΠΙΖΩ ΚΑΠΩΣ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ.ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΜΕ ΡΩΤΑΣ.ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΒΕΛΟΝΑΚΙ ΜΟΤΙΦ ΚΑΙ ΤΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕ ΠΑΝΩ ΣΕ ΣΑΤΕΝ ΤΕΤΡΑΓΩΝΟ(ΣΙΕΛ Η ΡΟΖ)ΚΑΙ ΕΦΤΙΑΞΕ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΗ ΚΑΙ ΑΣΥΝΗΘΙΣΤΗ ΚΟΥΒΕΡΤΑ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΑΚΙ.
ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
ronitsa




Αριθμός μηνυμάτων : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 05/02/2012
Ηλικία : 48
Τόπος : Μυτιληνη

Hardanger! - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 12 EmptyΤετ Φεβ 22, 2012 8:32 pm

Αννα καλημερα το hardanger στην περιοχη μου το ονομαζουμε ΛΕΥΚΑΔΙΤΙΚΟ και υπαρχουν και παλια burda με πολλα σχεδια.Οταν καταφερω τον ανδρα μου να μου βαλει τις φωτογραφιες θα βαλω και καποια λευκαδιτικα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 12 EmptyΤετ Φεβ 22, 2012 10:11 pm

ΚΑΛΗΜΕΡΑ RONITSA ΑΠΟ ΤΟΝ ΒΡΟΧΕΡΟ ΒΟΛΟ.ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΕΔΩ ΕΤΣΙ ΤΟ ΛΕΜΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΕΝΩΣΗ(ΕΙΜΑΣΤΕ?) ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΞΕΝΑ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΚΑΙ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ.ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 12 EmptyΠεμ Φεβ 23, 2012 12:06 pm

FELITSIA έγραψε:
ANNA MOY PERASTIKA SOY KAI ΤΙ ΝΑ ΠΩ ?ΕΙΣΑΙ ΧΡΥΣΟΧΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ.ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ .ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΛΛΗ ΠΡΟΟΔΟ ΣΤΑ ΕΡΓΟΧΕΙΡΑ ΣΟΥ .ΚΑΝΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΚΡΑΤΗ ΜΕ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ .ΙΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΜΟΝΟΝ ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΤΗΣ.
ΚΑΛΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΑΝΑΡΡΩΣΗ :flower:


Φιλίτσα πλάκα έκανα με τα ντεπόν γιατί σας έγραφα "μες την τρελλή χαρά" !!! Ευτυχώς είμαι καλά και συνήλθα γρήγορα. Μαλλόν η προχθεσινή βραδινή ταλαιπωρία με γλύτωσε απο χειρότερα!!!
Και να σας πω βρε κορίτσια (να εξηγήσω δηλαδή την καλή διάθεση που είχα χθες): το έχω παρατηρήσει μια ώρα να πλέξω ή να κεντήσω, αδειάζει το μυαλό μου και ηρεμώ, όσο σκασμένη και να είμαι. Αγχολυτικό υγειινό!!! Ε μετά μπαινω και βλέπω και τα νέα όλης της παρέας... είναι να μην είμαι χαρούμενη;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 12 EmptyΠεμ Φεβ 23, 2012 12:11 pm

ronitsa έγραψε:
Αννα καλημερα το hardanger στην περιοχη μου το ονομαζουμε ΛΕΥΚΑΔΙΤΙΚΟ και υπαρχουν και παλια burda με πολλα σχεδια.Οταν καταφερω τον ανδρα μου να μου βαλει τις φωτογραφιες θα βαλω και καποια λευκαδιτικα.

Γεια σου Ronitsa (αχ και να 'μασταν τωρα στο Μολυβο!!!)
Εγώ καλή μου με εξαίρεση την σταυροβελονιά όλα τα υπόλοιπα τα έμαθα απο το internet και απο ξένα site. Οπότε έμαθα μια και καλή την ξένη ορολογία, εξού και το hardanger! Αφού να φανταστείς όταν πλέκω πιο πολύ μουρμουρίζω τα ξένα ονοματα (knit , purl) , παρά "καλή - ανάποδη"! Αχ να ανεβάσεις όμως φωτογραφίες να δούμε!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Hardanger!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 12 από 13Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ :: Κέντημα.-
Μετάβαση σε:  
Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις