Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ

Μια φορά και έναν καιρό, ήταν η σταυροβελονιά...και έφτιαξε την πρώτη αυστηρά και μόνο, ελληνική γυναικεία κοινότητα, με θέμα... ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ!!!
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΑΜΥΓΔΑΛΟΠΑΣΤΑ  ή  ΠΑΣΤΑ ΑΜΥΓΔΑΛΟΥ I_icon_mini_portalΣύνδεση

 

 ΑΜΥΓΔΑΛΟΠΑΣΤΑ ή ΠΑΣΤΑ ΑΜΥΓΔΑΛΟΥ

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
EF75




Αριθμός μηνυμάτων : 175
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2012
Ηλικία : 49
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

ΑΜΥΓΔΑΛΟΠΑΣΤΑ  ή  ΠΑΣΤΑ ΑΜΥΓΔΑΛΟΥ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΑΜΥΓΔΑΛΟΠΑΣΤΑ ή ΠΑΣΤΑ ΑΜΥΓΔΑΛΟΥ   ΑΜΥΓΔΑΛΟΠΑΣΤΑ  ή  ΠΑΣΤΑ ΑΜΥΓΔΑΛΟΥ EmptyΤετ Ιουν 13, 2012 6:08 am

ΥΛΙΚΑ:


350gr ΑΜΥΓΔΑΛΑ ΤΡΙΜΜΕΝΑ
10 ΑΥΓΑ
350gr ΖΑΧΑΡΗ
2 ΚΟΥΤΑΛΑΚΙΑ ΜΠΑΙΚΙΝ
1 ΦΛΥΤΖΑΝΑ ΦΡΥΓΑΝΙΑ ΓΕΜΑΤΗ
4 ΒΑΝΙΛΙΕΣ

ΣΙΡΟΠΙ:

2 ΠΟΤΗΡΙΑ ΝΕΡΟ
2 1/2 << ΖΑΧΑΡΗ
1 ΚΟΥΤΑΛΙΑ ΛΕΜΟΝΙ ή ΛΙΓΟ ΞΥΝΟ


ΕΚΤΕΛΕΣΗ:

ΧΤΥΠΑΜΕ ΤΑ ΑΣΠΡΑΔΙΑ ΜΑΡΕΓΓΑ, ΕΠΕΙΤΑ ΧΤΥΠΑΜΕ ΤΟΥΣ ΚΡΟΚΟΥΣ ΜΕ ΤΗΝ ΖΑΧΑΡΗ, ΤΟ ΜΠΑΙΚΙΝ, ΤΗ ΦΡΥΓΑΝΙΑ ΚΑΙ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΕΝΑΛΑΞ ΤΗΝ ΜΑΡΕΓΓΑ ΜΕ ΤΟ ΑΜΥΓΔΑΛΟ. ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΟ ΜΙΓΜΑ ΣΕ ΜΑΚΡΟΣΤΕΝΟ ΤΑΨΙ (40 ΠΟΝΤΟΥΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΑΚΡΟΣ ΚΑΙ 25 ΠΟΝΤΟΥΣ ΦΑΡΔΟΣ) ΚΑΙ ΤΟ ΨΗΝΟΥΜΕ ΣΕ ΠΡΟΘΕΡΜΑΣΜΕΝΟ ΦΟΥΡΝΟ ΣΤΟΥΣ 180 ΒΑΘΜΟΥΣ ΓΙΑ 20 ΛΕΠΤΑ. (ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΨΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΞΕΚΟΛΛΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΤΟΙΧΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΧΡΥΣΑΦΙ ΧΡΩΜΑ)
ΤΟ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΝΑ ΚΡΥΩΣΕΙ ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ ΤΟ ΣΙΡΟΠΙΑΖΟΥΜΕ. ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΑΦΟΥ ΚΡΥΩΣΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΙΡΟΠΙ ΧΤΥΠΑΜΕ ΜΙΑ ΚΡΕΤΟΡΕ (ΣΑΝΤΙΓΗ) ΚΑΙ ΠΑΣΠΑΛΙΖΟΥΜΕ ΜΕ ΜΠΟΛΙΚΟ ΚΑΒΟΥΡΤΙΣΜΕΝΟ ΑΜΥΓΔΑΛΟ.


ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
μία καλή ... μία ανάποδη

μία καλή ... μία ανάποδη


Αριθμός μηνυμάτων : 241
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Τόπος : Καλλιθέα, Αττική

ΑΜΥΓΔΑΛΟΠΑΣΤΑ  ή  ΠΑΣΤΑ ΑΜΥΓΔΑΛΟΥ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΜΥΓΔΑΛΟΠΑΣΤΑ ή ΠΑΣΤΑ ΑΜΥΓΔΑΛΟΥ   ΑΜΥΓΔΑΛΟΠΑΣΤΑ  ή  ΠΑΣΤΑ ΑΜΥΓΔΑΛΟΥ EmptyΤετ Ιουν 13, 2012 10:06 am

Χμ!! φαίνεται νοστιμότατο.
Γεια στα χεράκια σου και καλοφάγοτο!!!
Βαρβάρα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΑΜΥΓΔΑΛΟΠΑΣΤΑ  ή  ΠΑΣΤΑ ΑΜΥΓΔΑΛΟΥ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΜΥΓΔΑΛΟΠΑΣΤΑ ή ΠΑΣΤΑ ΑΜΥΓΔΑΛΟΥ   ΑΜΥΓΔΑΛΟΠΑΣΤΑ  ή  ΠΑΣΤΑ ΑΜΥΓΔΑΛΟΥ EmptyΤετ Ιουν 13, 2012 11:53 am

μμμμμμμμμμ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΑΜΥΓΔΑΛΟΠΑΣΤΑ  ή  ΠΑΣΤΑ ΑΜΥΓΔΑΛΟΥ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΜΥΓΔΑΛΟΠΑΣΤΑ ή ΠΑΣΤΑ ΑΜΥΓΔΑΛΟΥ   ΑΜΥΓΔΑΛΟΠΑΣΤΑ  ή  ΠΑΣΤΑ ΑΜΥΓΔΑΛΟΥ EmptyΤετ Ιουν 13, 2012 12:41 pm

KALA ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΟ BLOG ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΤΑΓΗ .ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΜΗΝΥΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΤΑΓΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΨΑΞΑ .ΣΑΝ ΑΜΥΓΔΑΛΩΤΑ ΜΕ ΣΙΡΟΠΙ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ .Η ΣΑΝ ΡΑΒΑΝΙ .ΜΠΡΑΒΟ ΦΩΤΕΙΝΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΦΤΙΑΞΕΙ .ΘΑ ΤΟ ΕΧΩ ΣΤΑ ΥΠΟ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΝ ΓΛΥΚΑ (ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΟΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ )
ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΦΩΤΕΙΝΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ .ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΕΧΕΙΣ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΑΜΥΓΔΑΛΟΠΑΣΤΑ  ή  ΠΑΣΤΑ ΑΜΥΓΔΑΛΟΥ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΜΥΓΔΑΛΟΠΑΣΤΑ ή ΠΑΣΤΑ ΑΜΥΓΔΑΛΟΥ   ΑΜΥΓΔΑΛΟΠΑΣΤΑ  ή  ΠΑΣΤΑ ΑΜΥΓΔΑΛΟΥ EmptyΠαρ Ιουν 15, 2012 2:37 am

Φωτεινή μου τις ευχές μου και από μένα και να είσαστε πάντα ευτυχισμένοι και αγαπημένοι. Ενδιαφέρουσα και εύκολη η συνταγή σου. να είσαστε πάντα γλυκαμένοι!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΑΜΥΓΔΑΛΟΠΑΣΤΑ ή ΠΑΣΤΑ ΑΜΥΓΔΑΛΟΥ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Μοσχάρι Στρογγανόφ με πάστα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ :: Συνταγές μαγειρικής.-
Μετάβαση σε:  
Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις