Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ

Μια φορά και έναν καιρό, ήταν η σταυροβελονιά...και έφτιαξε την πρώτη αυστηρά και μόνο, ελληνική γυναικεία κοινότητα, με θέμα... ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ!!!
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΜε πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 20 I_icon_mini_portalΣύνδεση

 

 Με πολύ πολύ αγάπη!

Πήγαινε κάτω 
+14
Kathy1988
elpar19
zizel
lilium
ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
FELITSIA
katerina
μία καλή ... μία ανάποδη
marygian
fani
EVDOKIAKAL
Anna
kleoniki
Staurovelonia
18 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Staurovelonia
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Staurovelonia


Αριθμός μηνυμάτων : 34
Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2011
Ηλικία : 56
Τόπος : Δήμος Καματερού, Ν. Αττικής

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 20 EmptyΚυρ Ιουλ 10, 2011 12:52 am

Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

Πρώτα απ΄όλα θα πρέπει να σας συστηθώ. Με λένε Μαρία, αλλά εδώ μέσα θα με βρείτε ως Σταυροβελονιά. Είμαι 44 χρονών, ζω στην όμορφη Αθήνα μας, έχω μια κόρη, ένα γιο και έναν πανέμορφο εγγονό!
Μου αρέσει να μαθαίνω τα πάντα και να δημιουργώ από το μηδέν!
Φιλοσοφία μου είναι, ποτέ μην λες ποτέ! Η ζωή είναι όμορφη και ακόμα ομορφότερη όταν έχεις πολλούς και καλούς φίλους!
Ελπίζω λοιπόν να γνωριστούμε εδώ μέσα και να γίνουμε μια πολύ πολύ όμορφη και ζεστή παρέα!

Με εκτίμηση

Σταυροβελονιά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.staurovelonia.blogspot.com/

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 20 EmptyΔευ Φεβ 13, 2012 12:41 pm

ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΜΕ ΤΟ ΣΥΡΤΑΚΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΔΕΣ ΚΑΛΑ.ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΠΡΙΝ ΝΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΙ ΤΟΝ ΕΥΡΩΠΑΙΟ.........
ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΕΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΕΛΛΗΝΙΔΕΣ.ΑΥΤΟ ΘΕΛΟΥΝ ΚΙ ΑΥΤΟΙ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ ΝΑ ΜΑΣ ΕΞΕΥΤΕΛΙΣΟΥΝ .ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΗΣ ΚΑΝΕΛΛΗ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΣΤΕΙΛΑ ΣΤΟ SITE
ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ. flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 20 EmptyΔευ Φεβ 13, 2012 12:58 pm

Κάποτε ο διάβολος...



Κάποτε ο διάβολος κάλεσε μια παγκόσμια συνέλευση δαιμόνων. Στην εναρκτήρια ομιλία του, ανάμεσα στα άλλα, είπε:

«Δεν μπορούμε να εμποδίσουμε τους Χριστιανούς να πηγαίνουν στην εκκλησία.

Δεν μπορούμε να τους εμποδίσουμε να διαβάζουν την Αγία Γραφή και να γνωρίζουν την αλήθεια.

Δεν μπορούμε ούτε ακόμα και να τους εμποδίσουμε να έχουν μια ζωντανή στενή σχέση με τον Σωτήρα τους.

Άπαξ και αποκτήσουν αυτήν τη σύνδεση με τον Ιησού, εμείς χάνουμε κάθε δύναμη πάνω τους.

....Έτσι, το μόνο που μας μένει είναι να τους κλέψουμε το χρόνο τους. Ας πηγαίνουν στην εκκλησία, δεν πειράζει, ας έχουν εκεί τις συνεστιάσεις τους κι όλα τα υπόλοιπα.

Ας έχουν έργο και δράση. Μόνο να μην έχουν χρόνο να αναπτύξουν αυτή τη ζωντανή σχέση με τον Ιησού.

...Να τι θέλω από σας. Αποσπάστε τους την προσοχή από τον Σωτήρα τους και εμποδίστε τους από του να έχουν θερμή και στενή σχέση μαζί Του όλη μέρα. Ας τους παρασύρουμε σε μια χαλαρή σχέση με τον Ιησού, τυπική σχέση, χωρίς γνήσια πίστη και αγάπη γι' Αυτόν.

Πώς θα το κάνουμε αυτό; ρώτησαν τότε οι δαίμονες.

Βάλτε τους να ασχολούνται με τα δευτερεύοντα θέματα και βρείτε τρόπους αμέτρητους να κρατάτε απασχολημένο το μυαλό τους, απάντησε.

Βάλτε μέσα τους τον πειρασμό να ξοδεύουν, να ξοδεύουν, να ξοδεύουν και να δανείζονται χρεώνοντας τις κάρτες τους.

Πείστε τις γυναίκες τους να πάνε να δουλεύουν πολλές ώρες εκτός σπιτιού και τους άνδρες να δουλεύουν 6-7 μέρες την εβδομάδα, 10-12 ώρες την ημέρα, έτσι ώστε να μπορούν να ανταπεξέλθουν στις ανάγκες του τρόπου ζωής τους.

Εμποδίστε τους να ξοδεύουν χρόνο με τα παιδιά τους. Έτσι, καθώς θα διασπάται η οικογένειά τους, σύντομα το σπίτι δεν θα αποτελεί πια για αυτούς καταφύγιο από την πίεση της δουλειάς τους.

Κρατάτε πάντα το μυαλό τόσο γεμάτο με ερεθίσματα ώστε να είναι αδύνατο να ακούσουν τη σιγανή και απαλή φωνή του Θεού.

1. Βάλτε τους να παίζουν το ραδιόφωνο και το κασετόφωνο όποτε οδηγούν.

2. Φροντίστε να έχουν συνεχώς ανοιχτά στο σπίτι τους τα CD, το βίντεο, την τηλεόραση και τους υπολογιστές.

3. Βάλτε σε κάθε κατάστημα κι εστιατόριο που μπαίνουν μουσική που να παίζει ασταμάτητα. Αυτό θα συννεφιάζει το μυαλό τους και θα αδυνατίζει την κοινωνία τους με τον Χριστό μέσω της προσευχής.

4. Γεμίστε τα τραπέζια τους με περιοδικά και εφημερίδες. Κάντε τους υπερκαταναλωτικά όντα, να αγοράζουν, να ξοδεύουν χωρίς να έχουν τίποτα από αυτά πραγματική ανάγκη. Να ασχολούνται, να ταλαιπωρούνται και να απομακρύνονται από τον Ιησού Χριστό.

5. Σφυροκοπάτε τα μυαλά τους ακατάπαυστα με ειδήσεις όλο το 24ωρο.

6. Γεμίστε τους δρόμους με διαφημιστικές αφίσες, ώστε να μην τους αφήνετε στιγμή σε ησυχία όσο οδηγούν ή περπατούν.

7. Πλημμυρίστε τα γραμματοκιβώτιά τους με άχρηστα διαφημιστικά, καταλόγους ρούχων, τυχερών παιχνιδιών και κάθε τι που προάγει ψεύτικες ελπίδες ευημερίας.

8. Βάλτε κοκαλιάρικα μοντέλα στα εξώφυλλα των περιοδικών και στην τηλεόραση ώστε οι άνδρες να θεωρούν αυτά ως πρότυπα ομορφιάς και να μην ικανοποιούνται με την εμφάνιση της γυναίκας τους.

9. Δώστε κούραση στις συζύγους ώστε τα βράδια να μην είναι σε θέση να χαρούν σαν ζευγάρια με τους άνδρες τους. Δώστε τους πονοκεφάλους ώστε οι άνδρες να έχουν παράπονα, πικρίες και να αρχίσουν να ψάχνουν αλλού για ευχαρίστηση. Αυτό θα διαλύσει γρήγορα τις οικογένειες.

10. Διαφημίστε τον Αϊ Βασίλη ώστε να κλέψετε την προσοχή των παιδιών από το αληθινό νόημα των Χριστουγέννων.

11. Το Πάσχα διαδώστε τα κουνελάκια και τα κόκκινα αυγά στη θέση του μηνύματος της Ανάστασης και της νίκης της αμαρτίας.

12. Ακόμα και στη διασκέδασή τους φέρτε τους στα άκρα. Όταν γυρίζουν από διακοπές να είναι πτώμα στην κούραση και να έχουν μετανιώσει για τις επιλογές τους.

13. Μην τους αφήνετε να βγαίνουν στη φύση και να παρατηρούν ό,τι ο Θεός έφτιαξε.

14. Αντί για αυτό, στέλνετέ τους σε λούνα παρκ, γήπεδα, κινηματογράφους, παιδότοπους και κονσέρτα.

15. Κρατάτε τους πάντα υπεραπασχολημένους. Να μη σκέφτονται, να μην αναζητούν, να μη προβληματίζονται.

16. Και όταν συναντώνται για πνευματική συντροφιά με άλλους πιστούς, κάντε ώστε να φεύγουν από κει με διαταραγμένη συνείδηση.

17. Δώστε τους να ασχολούνται με τόσους πολλούς 'καλούς' στόχους, που να μην έχουν χρόνο ούτε ανάγκη να εκζητήσουν τη δύναμη του Ιησού στη ζωή τους.

18. Σύντομα θα δουλεύουν ασταμάτητα για αυτόν το καλό σκοπό, που όμως ο Θεός δεν τους ανέθεσε, θυσιάζοντας την υγεία τους και την οικογένειά τους σ' αυτόν με μεγάλη πιθανότητα να τα χάσουν και τα δύο.

Θα δουλέψει σίγουρα το σχέδιο αυτό.»

Οι δαίμονες έτρεξαν γρήγορα να βάλουν σε εφαρμογή όλα αυτά, ώστε οι Χριστιανοί να μην έχουν χρόνο για τον Σωτήρα τους

AYTO MOΛΙΣ ΤΟ ΕΛΑΒΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΕΛΗΣΑ ΝΑ ΤΟ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ.ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΞΑΝΑΣΤΕΛΝΩ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΙΤΕ.ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΟΜΑΙ ΟΥΤΕ ΒΑΡΕΤΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΝΑ ΑΠΑΣΧΟΛΩ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΘΕΛΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΕΣ
ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 20 EmptyΤρι Φεβ 14, 2012 11:50 am

FELITSIA έγραψε:
ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΜΕ ΤΟ ΣΥΡΤΑΚΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΔΕΣ ΚΑΛΑ.ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΠΡΙΝ ΝΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΙ ΤΟΝ ΕΥΡΩΠΑΙΟ.........
ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΕΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΕΛΛΗΝΙΔΕΣ.ΑΥΤΟ ΘΕΛΟΥΝ ΚΙ ΑΥΤΟΙ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ ΝΑ ΜΑΣ ΕΞΕΥΤΕΛΙΣΟΥΝ .ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΗΣ ΚΑΝΕΛΛΗ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΣΤΕΙΛΑ ΣΤΟ SITE
ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ. :flower:

Να πω την αληθεια στις πρώτες καρπαζιές το έκλεισα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 20 EmptyΤρι Φεβ 14, 2012 11:57 am

Καλησπέρα, κορίτσια. Πολύ κουρασμένη είμαι σημερα... κλεινουν τα ματια μου και είναι και νωρίς...
Φελίτσια εμένα τα κείμενα που γράφεις μου αρέσουν, παρόλο που η σχέση μου με την εκκλησία δεν είναι πολύ στενή ( με την εκκλησία< το τονίζω). Με κάνουν πάντα και σκέφτομαι και πολλά από αυτά τα βλέπω σαν αλληγορίες. Δηλ. σκεφτομαι, με αφορμή το παραπάνω, οτι ο συγχρονος τρόπος ζωής μας έχει αποκόψει απο την γνωση, την αληθεια και την ουσία ( που όλα αυτά σημαίνουν και πίστη!)
Αυτά!
Σας φιλώ όλες και κλείνω νωρίς σήμερα... το σώμα μου μου λέει οτι θέλω ύπνο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 20 EmptyΤρι Φεβ 14, 2012 12:29 pm

KΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ .ΚΑΛΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ.ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 20 EmptyΤετ Φεβ 15, 2012 3:10 am

Φιλίτσα μου καλημέρα.
Εμένα προσωπικά δεν με ενοχλούν καθόλου τα μηνύματα που μας μεταφέρεις από τον πνευματικό σου.
Ομολογώ πώς η σχέση μου με την εκκλησία ως χώρο δεν είναι οι καλύτερες, γιατί από αυτά που έχω μάθει και έχω δει δεν έχω την καλύτερη εικόνα και άποψη για το χώρο.
Και για να καταλάβεις τι εννοώ, Πιστεύω ότι η πίστη μας δεν περιορίζεται σ’ ένα συγκεκριμένο χώρο που τον έχουν δημιουργήσει όπως θέλουν κάποιοι όπως τους βολεύει…
Πιστεύω ότι όταν θέλεις να πιστέψεις κάτι το πιστεύεις σε οποιοδήποτε χώρο και αν είσαι και δεν χρειάζεται να πας σε ένα συγκεκριμένο ναό να δηλώσεις την πίστη σου με «τυμπανοκρουσίες» και φανφάρες.
Από πολύ μικρή διαπίστωσα ότι όλοι όσοι έκαναν πολλούς «σταυρούς» και καυχιόντουσαν για την πίστη τους και την λατρεία τους στην ουσία ήταν κακοί άνθρωποι και η πίστη τους ήταν εικονική. (Παράδειγμα για όλα όσα ανωτέρω αναφέρω είναι η ιστορία που μας έστειλες εσύ Φιλίτσα, με την Μαρία και το παιδάκι που ήταν γείτονάς της. Παρόλες τις ετοιμασίες η πίστη της Μαρίας ήταν επιφανειακή και περισσότερο κόμπαζε για την πίστη της παρά πίστευε, σ ‘αντίθεση με τον μικρό γείτονά της που πίστευε πραγματικά).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 20 EmptyΤετ Φεβ 15, 2012 3:13 am

Όσο για το συρτάκι πολύ καλό. Δείχνει ότι ο λαός μας όσες καρπαζιές και να φάει κάνει υπομονή και την κατάλληλη στιγμή θα σηκώσει το ανάστημά του και θα βγει νικητής (σαν το ποίημα που λέγαμε στο σχολείο στον εορτασμό της εθνικής επετείου "Ο ΒΡΑΧΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΜΑ"
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 20 EmptyΤετ Φεβ 15, 2012 3:15 am

Anna έγραψε:
Καλησπέρα, κορίτσια. Πολύ κουρασμένη είμαι σημερα... κλεινουν τα ματια μου και είναι και νωρίς...
Φελίτσια εμένα τα κείμενα που γράφεις μου αρέσουν, παρόλο που η σχέση μου με την εκκλησία δεν είναι πολύ στενή ( με την εκκλησία< το τονίζω). Με κάνουν πάντα και σκέφτομαι και πολλά από αυτά τα βλέπω σαν αλληγορίες. Δηλ. σκεφτομαι, με αφορμή το παραπάνω, οτι ο συγχρονος τρόπος ζωής μας έχει αποκόψει απο την γνωση, την αληθεια και την ουσία ( που όλα αυτά σημαίνουν και πίστη!)
Αυτά!
Σας φιλώ όλες και κλείνω νωρίς σήμερα... το σώμα μου μου λέει οτι θέλω ύπνο!
Άννα, σε καταλαβαίνω απόλυτα. Και εγώ από προχθές νιώθω συνέχεια κουρασμένη, και έχω ένα τρομερό πονοκέφαλο, και ακόμα και όταν σηκώνομαι το πρωί έχω ταχυπαλμίες και ζαλάδες..
Μάλλον κουραζόμαστε περισσότερο απ’ όσο μπορούμε να αντέξουμε για αυτό και το σώμα μας, μας χτυπάει το καμπανάκι όταν βλέπει ότι έχουμε υπερβεί τα όρια μας…
Καλή ξεκούραση φιλενάδα.
Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 20 EmptyΤετ Φεβ 15, 2012 3:55 am

ΝΑ ΠΑΣ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΦΙΛΕΝΑΔΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΠΛΩΣΕΙΣ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ .ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΖΕΣΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΑΥΣΙΠΟΝΟ.ΛΙΓΗ ΗΡΕΜΙΑ ΚΑΙ ΑΝΑΠΑΥΣΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ Ο,ΤΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙ .ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΟΙΞΕΙΣ ΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΓΙΑ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΘΕΙΣ ΥΣΤΕΡΙΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ.
ΕΥΧΟΜΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΑΝΑΡΡΩΣΕΤΕ ΕΣΥ ΚΑΙ Η ΑΝΝΑ .
ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΑΣ ΜΑΣ ΕΙΔΟΠΟΙΕΙ ΜΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΟΤΙ ΤΟ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΜΕ.ΓΙ ΑΥΤΟ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ .ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΝΑΟΣ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΜΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΦΡΟΝΤΙΖΟΥΜΕ ΑΝΑΛΟΓΩΣ.
ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ Ο,ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ.
ΥΠΟΜΟΝΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΥΠΟΜΟΝΗ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 20 EmptyΤετ Φεβ 15, 2012 12:35 pm

Καλησπέρα!
Αχ Φιλίτσα έχεις δίκιο αλλά δεν νομίζω οτι είναι μόνο η κούραση, είναι και το αγχος και η αγωνία από όλα αυτά ακούμε ή και από αυτά που δεν ακούμε αλλά φανταζόμαστε και περιμένουμε.... πρόσθεσε και τις δουλειές... πολύ θέλει;
Τις τελευταίες μέρες με βασανίζει κι ένα δίλλημα σχετικό με τη δουλειά μου.... η κάθομαι εδώ που είμαι για να είμαι κοντά στο σπίτι μου και συνεχίζω ως πασπαρτού( δηλ ο ανθρωπός για όλες τις δουλειές) ή κάνω ένα βήμα και ψαχνομαι για μετάθεση - στο άγνωστο με βάρκα την ελπίδα, γιατί η μετάθεση σαν τη ζαριά είναι, δεν ξέρεις τι θα σου βγει...
Θα μου πείτε κοριτσάκι μου στις μέρες που ζούμε τι κάθεσαι και σκέφτεσαι, αλλά βρε κορίτσια έχω κουραστεί να πατάνε στο φιλότιμό μου για να πηγαίνουν όλα ρολόι και να ξέρω οτι δεν υπάρχει καμια προοπτική για μένα. Τα ίδια σκεφτόμουν και ένα χρόνο πριν, αλλά προέκυψε η εγκυμοσύνη μια συναδέλφου, ανέλαβα και το δικό της πόστο - για τα λεφτά φυσικά- και έμεινα. Τώρα όμως γυρνάει, όποτε και σε συνδιασμό με τις μειώσεις, υπολογίζω να χάσω το 1/3 του μισθού μου...
Και σήμερα κάναμε και τα δελτία αξιολόγησης, μια βλακεία που μας βαθμολογούν και υποτείθεται οτι η υπηρεσία της Ανάπτυξης δυναμικού, τα επεξεργάζεται και τα παίρνει σοβάρα υπόψη της - μεγάλες βλακειές, αλλά αμα δουλευεις σε μεγάλη εταιρεια τα χεις αυτά- και είχα το δελτίου του τέλειου υπαλληλου κτλ κτλ και ικανή για προισταμένη άμεσα( εδώ και τρια χρόνια). και;;;;;; ποιο το νόημα;;;;;; όταν οι δικοί μου οι προιστάμενοι μου λένε " ναι αλλά εδω θάση δεν έχει και ούτε να φύγεις θα δεχτούμε, γιατί θα έχουμε πρόβλημα";;;;;;;;
Σας ζάλισα... αλλά είμαι σκασμένη και προβληματισμένη. ¨εχω συμβιβαστεί με την ιδέα οτι δεν θα έχω δουλειά αντίστοιχη με τα πτυχία μου, να συμβιβαστώ και με το να έχω μια δουλειά που δεν θα είναι ουτε αντίστοιχη των ικανοτήτων μου;
Και για να μην παρεξηγηθω, δεν την ψώνισα και ξέρω σε τι εποχές ζούμε, πολύ καλά και ευτυχώς έχω δουλειά και καλή, δεν το ξεχνάω ποτε.
Σας φιλω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 20 EmptyΤετ Φεβ 15, 2012 1:56 pm

ANNA MOY AN ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΜΗΝ ΤΟ ΚΟΥΝΑΣ ΑΠΟ ΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ .ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΜΕ ΤΙ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΣ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΑΛΛΑ.ΜΕ Η ΧΩΡΙΣ ΔΟΥΛΕΙΑ?ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΙΛΛΗΜΑ.ΕΝΟΣ ΦΙΛΟΥ ΤΟΝ ΓΙΟ ΤΟΥ ΕΙΠΑΝ (ΤΟΥ ΧΡΩΣΤΑΝΕ 7 ΜΙΣΘΟΥΣ )ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ ΟΤΙ ΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΛΗΡΩΘΕΙ.ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΟΓΡΑΨΩ .ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΧΑΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΑΠΛΗΡΩΤΟΣ.ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΠΛΗΡΩΝΕΣΑΙ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ .ΣΚΕΨΟΥ ΚΑΛΑ ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΛΟΥΣ.ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΣΥΝΕΣΗ.
ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΕΧΕΙΣ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 20 EmptyΤετ Φεβ 15, 2012 4:09 pm

Αυτοί οι προβληματισμοί με βασανίζουν εδώ ακι πολύ καιρό και μένα Άννα.
Σας τα χω ξαναπεί τί γίνεται στο χώρο της δουλειάς μου.

Αυτό για το οποίο μετανιώνω είναι ότι έχασα 2-3 καλές ευκαιρίες να πάω σε άλλη δουλειά με καλύτερο περιβάλλον και καλύτερο μισθό και μέλλον με προοπτικές καλύτερες για μένα, και δεν το έκανα, γιατί στο γραφείο τότε ήμουν ολομόναχη και έκανα τη δουλειά 3 άλλων δημιουργώντας έτσι ένα πολύ καλό όνομα για το γραφείο και μία γερή βάση για τη μελλοντική τους εργασία.
Αυτό παράλληλα σήμαινε για μένα πάρα πολλές ώρες δουλειάς τόσο στο γραφείο (από τις 7 το πρωί έως τις 10 το βράδυ) όσο και στο σπίτι (δουλειά τα σαββατοκύριακα, τις αργίες), έπρεπε να ενημερώνω μέρεις πριν για τις γιορτές των παιδιών ή για το πότε θα πάρω τους βαθμούς τους κ.α.
Και μετά από όλα όσα είχα κάνει το αποτέλεσμα ήταν να μειωθεί ο μισθόςμου με το πρόσχημα ότι δεν υπήρχε δουλειά ενώ πνιγόμαστε κυριολεκτικά στη δουλειά... Αλλά θα μου πεις όταν το Κράτος δίνει την ευχέρεια στον εργοδότη να κόψει μισθούς γιατί να μην το κάνει?? αφού ενεργεί μέσα στα πλαίσια της νομιμότητας???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 20 EmptyΤετ Φεβ 15, 2012 4:21 pm

Σήμερα που οι καιροί είναι πάρα δύσκολοι και οι δουλειές δυσεύρετες, δεν μπορώ να κάνω καμία κίνηση και δυστυχώς είναι κάτι που το γνωρίζουν καλά...
Και εγώ συμφωνώ με την Φίλίτσα, Άννα αν δεν βρεις κάτι άλλο πρώτα και να το ψάξεις καλά, για να είσαι΄σίγουρη ότι φεύγοντας από αυτή τη δουλειά που είσαι τώρα θα βρεθείς σε κάτι καλύτερο έστω και από άποψη συμπεριφοράς ή να μην εκμεταλλεύονται την καλοσύνη και το φιλότιμό σου, δεν πρέπει να φύγεις από εκεί.
με όλα αυτά που ακούμε τον τελευταίο καιρό πρέπει νακάνουμε πολύ προσεχτικές κινήσεις για την εργασία μας.

Υπάρχει παντού γυρω ο φόβος ότι από εδώ και μπρος όλα θα είναι πολύ άσχημα, και πολύς κόσμος θα δουλεύει πολλές ώρες για να βγάζει μόνο το φαγητό του.
Για το λόγο αυτό πρέπει να είμαστε όλοι πολύ προσεχτικοί με τις κινήσεις μας και σίγουροι πριν να κάνουμε το οποιοδήποτε βήμα....

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 20 EmptyΠεμ Φεβ 16, 2012 12:50 pm

Καλησπέρα. Κορίτσια η δουλειά μου δεν κινδυνεύει ,τουλάχιστον άμεσα γιατί κανείς δεν είναι ποτέ σίγουρος. Φιλίτσα δουλεύω σε τράπεζα εδώ και 12 χρόνια, από τις μεγάλες, και αυτό που σκέφτομαι είναι να αλλάξω κατάστημα, όχι δουλειά, ( βεβαια κι αυτό δεν είναι καθόλου εύκολο!). Με βάση τις σπουδές μου -κι αν το σύστημα ήταν αξιοκρατικό (όνειρο ζω μη με ξυπνάτε) θα έπρεπε να ήμουν στην διοίκηση (πτυχιο μαθηματικού με μεταπτυχιακό στα οικονομικα τραπεζων). Αλλά τουλάχιστόν αξιώνω να έχω ένα αντικείμενο, συγκεκριμένα καθήκοντα κι οχι να κάνω τα πάντα- μεχρι και καφέδες για τους πελάτες. Ζητάω πολλά;;;;
Σήμερα έκανα ένα πρώτο βήμα, μίλησα με το παλιό μου το καταστημα που είναι στην πόλη. Ειχα φύγει οταν μετακόμισα για να μαι κοντα στα αγόρια, όταν αυτά ήταν μικρά. Μου είπαν να γυρίσω και με τους δικούς μου όρους... μη φανταστείτε τρελλά πράγματα: συγκεκριμένα καθήκοντα και λίγο σεβασμο! (Φιλίτσα ο ένας ο προιστάμενος μου είπε "κανε το σταυρό σου και ξεκίνα κι όλα θα πάνε καλα"- εσένα σκέφτηκα). Σιγά σιγά τα ζυγίζω όλα, και τα μετράω και σχεδιάζω τα βήματα μου... και κανω και το σταυρό μου! Πρέπει να γίνουν πολλά ακόμα
Συγνωμη αν σας ζαλίζω, αλλά σας θεωρώ δικούς μου ανθρώπους...

Ευδοκία είσαι καλύτερα; με την υγεία σου εννοώ. Να προσέχεις και να πας στο γιατρό ή να κατσεις μια μερα για να συνέλθεις!

Καλό σας βράδυ!

ΑΑΑ και κατι που σκεφτόμουν με αυτή τη ρημαδα την κρίση θα ξεχάσουμε να ζητάμε και τα αυτονόητα στη δουλειά μας τελικά. Το μισθό και μόνο αυτόν... τρομερό ε;;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 20 EmptyΠαρ Φεβ 17, 2012 2:18 pm

flower Φιλενάδες μου καλημέρα.
Καλό σαββατοκύριακο να έχουμε, έστω και με κρύο!!
Και καλή ξεκούραση για όλες μας.
Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 20 EmptyΠαρ Φεβ 17, 2012 2:24 pm

ΕΠΙΣΗΣ ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ .ΚΑΛΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ ΣΕ ΟΛΕΣ .ΚΑΛΟ Σ/Κ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΡΥΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Η ΕΥΔΟΚΙΑ.ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΜΑΙΛ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 20 EmptyΠαρ Φεβ 17, 2012 2:26 pm

θα το κοιτάξω τώρα Φιλίτσα μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 20 EmptyΠαρ Φεβ 17, 2012 3:17 pm

cheers cheers Σήμερα το απόγευμα βήκα για λιγο να πάρω τα απαραίτητα υλικά για μία σούπα, και περνώντας από το κατάστημα με τα εργόχειρα έπεσα σ' ένα καινούργιο μικρό θησαυρό.....
Ο ιδιοκτήτης του έχει βάλει σε προσφορά τις κλωστές DMC μουλινές για σταυροβελονιά μόνο με 0,60 λεπτά!
Όπως τα είχε κρεμάσει στο στάντ ήταν σαν να βλέπεις μία παλέτα χρωμάτων!!!

Όποια από εσάς ενδιαφέρεται ας μου το πει για να τν βοηθήσω είτε να βρει το μαγαζί είτε να αγοράσω εγώ κάποιες κλωστές!!!
Very Happy cheers cheers cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 20 EmptyΣαβ Φεβ 18, 2012 6:11 am

Μπορώ να φανταστώ την εικόνα( την παλέτα εννοώ!)!!!! Καλό σκ σε όλες! Εδώ έχει πολύ αέρα και κρύο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 20 EmptyΣαβ Φεβ 18, 2012 8:55 am

Anna έγραψε:
Μπορώ να φανταστώ την εικόνα( την παλέτα εννοώ!)!!!! Καλό σκ σε όλες! Εδώ έχει πολύ αέρα και κρύο!

Καλησπέρα Άννα μου. Είναι φανταστική η παλέτα και σε προκαλεί να αναμίξεις όλα τα χρώματα και να αρχίσεις να ζωγραφίζεις στον καμβά σου!!!
Καλό σαββατόβραδο!! I love you
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 20 EmptyΣαβ Φεβ 18, 2012 9:02 am

EYDOKIA ΜΟΥ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΕΠΙΣΗΣ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΗΚΕΣ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΣΜΟ ΚΑΙ ΘΑ ΑΓΟΡΑΣΕΣ ΚΛΩΣΤΕΣ.ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΑΙΚΗ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 0.30 ΛΕΠΤΑ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ.ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΒΡΙΣΚΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΚΛΩΣΤΕΣ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 70 ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΙΣ ΔΩΣΩ 35 ΕΥΡΩ ΤΙΣ ΔΙΝΩ 25 ΑΝΑΛΟΓΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΠΙΑΣΩ.
ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ Σ/Κ ΣΕ ΟΛΕΣ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 20 EmptyΣαβ Φεβ 18, 2012 9:13 am

FELITSIA έγραψε:
EYDOKIA ΜΟΥ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΕΠΙΣΗΣ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΗΚΕΣ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΣΜΟ ΚΑΙ ΘΑ ΑΓΟΡΑΣΕΣ ΚΛΩΣΤΕΣ.ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΑΙΚΗ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 0.30 ΛΕΠΤΑ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ.ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΒΡΙΣΚΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΚΛΩΣΤΕΣ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 70 ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΙΣ ΔΩΣΩ 35 ΕΥΡΩ ΤΙΣ ΔΙΝΩ 25 ΑΝΑΛΟΓΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΠΙΑΣΩ.
ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ Σ/Κ ΣΕ ΟΛΕΣ flower


Ναι Φιλίτσα μου είμαι καλύτερα. Κατι η ξεκούραση, κάτι η θαλπωρή και η ζεστασιά και φυσικά τα depon νιώθω πολυ καλύτερα σημερα. Άλλωστε έπρεπε να σηκωθώ και να κάνω τα ψώνια της εβδομάδας (έχουμε και λαϊκή κάθε Σάββατο) και να συγυρίσω και λιγάκι.

Συμφωνώ μαζί σου Φιλίτσα. Μπήκα στον πειρασμό να αγοράσω λίγα ματσάκια κυρίως σε πράσινο χρώμα. Επειδή δεν τα είχε ταχτοποιήσει όλα είπα να περιμένω να τα βάλει όλα για να μπορέσω να έχω μία καλύτερη εικόνα των χρωμάτων που θα έχει και να κάνω μετά τηνεπιλογή μου.
Ναι θυμάμαι που το είχες γράψει παλιότερα ότι έβρισκες φτηνές κλωστές στην λαϊκή σου. Ο μαγαζάτορς εδώ είχε με 0,30 λεπτά τις κλωστές ANCHOR (ίσως επεδιή δεν τις ζητούσαν και τόσο πολύ), ενώ αυτές της DMC τις έχει βάλει με 0,60 λεπτά. Και φυσικά έχω σκοπό να του προτείνω να μας κάνει κάποια καλύτερη τιμή αν πάρουμε περισσότερα ματσάκια! Σ΄την εποχή που διανύουμε σίγουρα θα θέλει να πάρει σίγυρα χρήματα από το να περιμένει μηπως βρεθεί κάποιος αλλος να τα αγοράσει στην τιμή που έχει βάλει. (Κάλλιο 5 και στο χέρι πάρα 10 και καρτέρι)
Καλό σαββατόβραδο και σε σένα Φιλίτσα.
Φιλάκια cheers I love you Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 20 EmptyΣαβ Φεβ 18, 2012 9:58 am

DEN ΞΕΡΩ ΤΙ ΧΡΩΜΑΤΑ ΣΥΝΗΘΩΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΤΟ 815 (ΜΠΟΡΝΤΩ)ΤΟ 938 (ΚΑΦΕ) ΤΟ 939 (ΜΠΛΕ)ΤΟ ΜΑΥΡΟ, ΤΟ ΕΚΡΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΡΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ Ο,ΤΙ ΚΕΝΤΗΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ.ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ SOS.
ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 20 EmptyΚυρ Φεβ 19, 2012 1:50 pm

FELITSIA έγραψε:
DEN ΞΕΡΩ ΤΙ ΧΡΩΜΑΤΑ ΣΥΝΗΘΩΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΤΟ 815 (ΜΠΟΡΝΤΩ)ΤΟ 938 (ΚΑΦΕ) ΤΟ 939 (ΜΠΛΕ)ΤΟ ΜΑΥΡΟ, ΤΟ ΕΚΡΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΡΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ Ο,ΤΙ ΚΕΝΤΗΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ.ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ SOS.
ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ.

Φιλίτσα μου γειά σου. Αρχικά να σου πω ότι τα χρώματα όπως το μαρύο, άσπρο και εκρού, δεν τα είδα να τα έχει βάλει στο στάντ και υποθέτω ότι επειδή είναι χρώματα που φεύγουν πολύ ίσως να μην τα έχει στην προσφορά. Το 938, το 939 τα χρησιμοποιώ και εγώ πολύ. Επίσης μαρέσει πολύ το κόκκινο 666, το θαλασσί 519 τά πράσινα 699, 700,701, 702, 704 (αυτά πήρα προχθές). και κάποιο κίτρινο που δεν θυμάμαι τώρα τον αριθμό του. Περιμένα να ταχτοποιήσει όλα τα χρώματα στο στάντ του και θα κάνω μία επίσκεψη να τα δω και να αγοράσω κάτι για την χρωματική μου παλέτα!!!
Εύχομαι να είσαι καλά, να ξεκουράστηκες όσο ήταν εφικτό και να έχεις μία καλή νέα εβδομάδα!! sunny sunny sunny sunny Razz Razz I love you I love you flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 20 EmptyΚυρ Φεβ 19, 2012 4:26 pm

EYDOKIA ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΣΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΟΥ .ΜΗΝ ΤΙΣ ΑΜΕΛΕΙΣ.ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΝΑΟΣ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΦΡΟΝΤΙΖΟΥΜΕ ΣΑΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ.ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΤΟ Σ/Κ ,ΕΙΔΑ ΚΑΙ 2 ΟΜΟΡΦΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΠΟΥ ΜΕ ΕΚΑΝΑΝ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΘΩ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΙΣ ΖΗΣΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ ΑΥΤΟ .
ΚΑΛΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ. flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
 
Με πολύ πολύ αγάπη!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 20 από 40Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ :: Το καφενείο της σταυροβελονιάς!-
Μετάβαση σε:  
Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις