Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ

Μια φορά και έναν καιρό, ήταν η σταυροβελονιά...και έφτιαξε την πρώτη αυστηρά και μόνο, ελληνική γυναικεία κοινότητα, με θέμα... ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ!!!
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 2 I_icon_mini_portalΣύνδεση

 

 ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ

Πήγαινε κάτω 
+8
katerina
Anna
EF75
FELITSIA
EYHA
μία καλή ... μία ανάποδη
ronitsa
EVDOKIAKAL
12 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 2 EmptyΤετ Απρ 04, 2012 2:07 pm

Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]


Φιλίτσα μόλις είδα αυτό το σχέδιο αμέσως σκέφτηκα εσένα, που ήθελες ένα σχέδιο σαν ανατολιτικο χαλί.
Και το όνομα αυτού του σχεδίου : Χαλί Βουδαπέστης
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]


Αυτό το σχέδιο ονομάζεται ο κήπος του πασά. Και τι κήπος!!!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Κορίτσια αυτά είναι τα σχέδια που αγόρασα χθες από τη Νέα Ιωνία..

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
EF75




Αριθμός μηνυμάτων : 175
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2012
Ηλικία : 49
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Απρ 07, 2012 1:17 pm

EVDOKIAKAL έγραψε:
Καλησπέρα και από μένα κορίτσια..
Και εγώ την βελονιά αυτή σαν πλακέ τη ξέρω, Άννα μου.
Είδα το πρωί κάποια μαλλάκια πολύ ωραία αλλά μαζι με τα μεταφορικά περίπου τα ίδια μου έρχονται σε σχέση με το μαγαζί στο κέντρο με τη εξυπηρετική κοπέλα και τον επίσης εξυπηρετικό πατέρα της .
Θα κοιτάξω όμως και την Τρίτη και την Πέμπτη που έχει προσφορές μήπωςβρω κάτι σε πραγματική προσφορά και πάρω κάτι...
Είδα και ένα εξάρτημα που πλέκεις κάτι σαν λουλουδάκι και μου άρεσε άρα πολύ..

Αχ αν αρχίσω να ψωνίζω και από εδώ θα πρέπει να πάρω ειδική μεταλλική ντουλάπα (που μάλλον θα πάει στην βεράντα) για να τα βάλω όλα αυτά για τα εργόχειρά μου.
cheers
cheers cheers cheers

ΕΓΩ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΣΤΗ ΒΕΡΑΝΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΗΝ ΝΤΟΥΛΑΠΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΣΟΥ.(ΑΦΟΥ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΘΑ ΑΝΟΙΓΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ, ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΗΓΑΙΝΕΛΑ ΣΤΗΝ ΒΕΡΑΝΤΑ), ΕΧΩ ΑΔΙΚΟ? Question ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Απρ 07, 2012 1:39 pm

OXI FVTEINH MOY DEN EXEIS ADIKO .ΤΗΝ ΕΥΔΟΚΙΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΙΚΑΝΗ ΑΝ ΔΕΝ ΧΩΡΑΕΙ Η ΝΤΟΥΛΑΠΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΤΗΣ ΣΤΗΝ ΒΕΡΑΝΤΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΖΕΙ.ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΕΥΔΟΚΙΑ ΚΑΙ ΦΩΤΕΙΝΗ.ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Very Happy I love you flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EF75




Αριθμός μηνυμάτων : 175
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2012
Ηλικία : 49
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Απρ 07, 2012 1:45 pm

FELITSIA έγραψε:
OXI FVTEINH MOY DEN EXEIS ADIKO .ΤΗΝ ΕΥΔΟΚΙΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΙΚΑΝΗ ΑΝ ΔΕΝ ΧΩΡΑΕΙ Η ΝΤΟΥΛΑΠΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΤΗΣ ΣΤΗΝ ΒΕΡΑΝΤΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΖΕΙ.ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΕΥΔΟΚΙΑ ΚΑΙ ΦΩΤΕΙΝΗ.ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Very Happy I love you flower

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΚΑΛΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Απρ 07, 2012 2:50 pm

Να σας πω ωραίο μου φαίνεται. Ειδικά τώρα που θα αρχίζει να ζεσταίνει ο καιρός και ο υπνος μέσα στο σπίτι θα είναι αφόρητος, μπορεί να βγάλω το ντιβανάκι μου στη βεράντα για να είμαι δίπλα στα εργόχειρά μου!!!! Όχι τίποτα άλλο να τα προσατεύω μην τυχόν μου τα κλέψουν !!!!! Smile Smile Razz Razz Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Απρ 07, 2012 2:50 pm

Να σας πω ωραίο μου φαίνεται. Ειδικά τώρα που θα αρχίζει να ζεσταίνει ο καιρός και ο υπνος μέσα στο σπίτι θα είναι αφόρητος, μπορεί να βγάλω το ντιβανάκι μου στη βεράντα για να είμαι δίπλα στα εργόχειρά μου!!!! Όχι τίποτα άλλο να τα προσατεύω μην τυχόν μου τα κλέψουν !!!!! Smile Smile Razz Razz Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Απρ 07, 2012 2:51 pm

Καληνύχτα Φιλίτσα και Φωτεινή. Καλή ξεκούραση και καλό ξημερωμα να έχουμε sunny sunny
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Απρ 07, 2012 9:17 pm

Σας στέλνω μια καλημέρα βιαστική - γιατί με περινένουν πολλά σήμερα- και αφού πια έχω και το σωστό όνομα για τη βελονιά μου, την ανέβασα!. Κοπιάστε να δείτε τα εξωγηινα μου λουλουδια!
Καλημέρα σε όλες !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
katerina




Αριθμός μηνυμάτων : 53
Ημερομηνία εγγραφής : 22/08/2011
Ηλικία : 49
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Απρ 08, 2012 4:33 am

EVDOKIAKAL έγραψε:
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]


Φιλίτσα μόλις είδα αυτό το σχέδιο αμέσως σκέφτηκα εσένα, που ήθελες ένα σχέδιο σαν ανατολιτικο χαλί.
Και το όνομα αυτού του σχεδίου : Χαλί Βουδαπέστης
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]


Αυτό το σχέδιο ονομάζεται ο κήπος του πασά. Και τι κήπος!!!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Κορίτσια αυτά είναι τα σχέδια που αγόρασα χθες από τη Νέα Ιωνία..


Ευδοκία μου το πρώτο το έχω κεντήσει και εγώ θα στο βγάλω φωτογραφία όταν μπορέσω !! πολύ ωραία και τα υπόλοιπα σχέδια μπράβο σου!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Απρ 08, 2012 11:01 am

Καλως το Κατερινάκι! Περαστικά κοπέλα μου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ronitsa




Αριθμός μηνυμάτων : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 05/02/2012
Ηλικία : 48
Τόπος : Μυτιληνη

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 2 EmptyΔευ Απρ 09, 2012 11:00 am

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΕ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΠΕΡΔΙΚΗ.ΑΝΝΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ Η ΝΕΑ ΣΟΥ ΒΕΛΟΝΙΑ. ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΑΝΕΒΑΣΑ ΕΝΑ ΚΑΡΕ ΣΕ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΑΣ.ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΕ ΟΛΕΣ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 2 EmptyΔευ Απρ 09, 2012 11:36 am

katerina έγραψε:
EVDOKIAKAL έγραψε:
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]


Φιλίτσα μόλις είδα αυτό το σχέδιο αμέσως σκέφτηκα εσένα, που ήθελες ένα σχέδιο σαν ανατολιτικο χαλί.
Και το όνομα αυτού του σχεδίου : Χαλί Βουδαπέστης
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]


Αυτό το σχέδιο ονομάζεται ο κήπος του πασά. Και τι κήπος!!!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Κορίτσια αυτά είναι τα σχέδια που αγόρασα χθες από τη Νέα Ιωνία..

Και εδώ κολλάει το "αν δεν ταιριάζαμε δεν θα συμπεθριάζαμε"
Χαίρομαι Κατερίνα μου που έχεις κεντήσει το πρώτο σχέδιο...
Και εμένα μου άρεσαν πάρα πολύ όλα όσα πήρα.

Smile Razz Smile Smile Smile

Ευδοκία μου το πρώτο το έχω κεντήσει και εγώ θα στο βγάλω φωτογραφία όταν μπορέσω !! πολύ ωραία και τα υπόλοιπα σχέδια μπράβο σου!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
μία καλή ... μία ανάποδη

μία καλή ... μία ανάποδη


Αριθμός μηνυμάτων : 241
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Τόπος : Καλλιθέα, Αττική

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 2 EmptyΔευ Απρ 09, 2012 11:38 am

ronitsa έγραψε:
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΕ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ
ΠΕΡΔΙΚΗ.ΑΝΝΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ Η ΝΕΑ ΣΟΥ ΒΕΛΟΝΙΑ. ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΑΝΕΒΑΣΑ ΕΝΑ ΚΑΡΕ ΣΕ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΑΣ.ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΕ ΟΛΕΣ.


Ρονίτσα μου καλησπέρα, μόλις τώρα είδα τη σταυροβελονιά της υπομονής. Συγχαρητήρια και γεια στα χέρια σου. Είμαι περίεργη να μάθω πόσο καιρό σου πήρε για να το φτιάξεις. Πάντως
πολύ καλό το αποτέλεσμα. Σου εύχομαι πάντα δημιουργίες. Καλό σου βράδυ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 2 EmptyΔευ Απρ 09, 2012 11:40 am

Anna έγραψε:
Σας στέλνω μια καλημέρα βιαστική - γιατί με περινένουν πολλά σήμερα- και αφού πια έχω και το σωστό όνομα για τη βελονιά μου, την ανέβασα!. Κοπιάστε να δείτε τα εξωγηινα μου λουλουδια!
Καλημέρα σε όλες !

Πολύ ωραία τα εξωγήινα λουλούδια σου.
και ναι βρήκα στο εντυπάκι με τις βελονιές, και λέγεται ΠΛΑΚΕ ή ΑΝΕΒΑΤΟ.
Και τα χαρακτηριστικά της είναι: βασική βελονιά για να γεμίσετε μικρές επιφάνειες διαφόρων σχημάτων ή για να κλείσετε ένα στρίφωμα με μια φαρδιά ευθεία γραμμή.
Σχηματίζετε πρώτα το περίγραμμα του μοτίβου, αχνά με το μολύβι ή ακόμα καλύτερα με μικρές πατητές βελονιές. Στη συνέχεια κεντάτε από αριστερά προς τα δεξιά, καλύπτοντας με πυκνές, παράλληλες βελονιές, όλη την επιφάνεια του μοτίβου και το περίγραμμα ακολουθώντας τη φόρμα του σχεδίου.
Αρκετά κατατοπιστικά χαρακτηριστικά cheers cheers cheers cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 2 EmptyΔευ Απρ 09, 2012 11:45 am

ronitsa έγραψε:
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΕ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΠΕΡΔΙΚΗ.ΑΝΝΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ Η ΝΕΑ ΣΟΥ ΒΕΛΟΝΙΑ. ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΑΝΕΒΑΣΑ ΕΝΑ ΚΑΡΕ ΣΕ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΑΣ.ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΕ ΟΛΕΣ.
Ronitsa καλησπέρα μόλις είδα το καρέ σου.
Αυτό είναι ενα από τα σχέδια που είχα προτείνει στη Φιλίτσα, όταν έψαχνε για το νέο κέντημά της!!!
Πριν από 20 χρόνια είχα αγοράσει το σετ, που είχε το σχέδιο, τον καμβά και από ένα ματσάκι κλωστές σε κάθε χρώμα, και μετά είδα αυτό κέντημα στο περιοδικό ΠΡΑΚΤΙΚΗ, όπου και το περιέγραφε 'ΤΗΣ ΥΠΟΜΟΝΗΣ"
Υπέροχο και πολλή δουλειά..
Καλοστρωμένο να είναι...
cheers cheers cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 2 EmptyΔευ Απρ 09, 2012 12:13 pm

ANNA MOY EIDA TA LOYLOYDAKIA SOY .ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ .ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ .ΕΧΕΙΣ ΠΑΝΤΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΕΜΠΝΕΥΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.ΓΙ ΑΥΤΟ ΔΙΑΦΕΡΕΙΣ ΣΕ ΟΛΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΚΠΗΣΕΙΣ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΙΔΕΕΣ ΣΟΥ .ΝΑ ΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΕΧΕΙΣ.
ΡΟΝΙΤΣΑ ΜΟΥ ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΜΑ.ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑ .ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ .ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ.ΝΑ ΤΟ ΧΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ .ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΑΣ. Very Happy I love you flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EYHA




Αριθμός μηνυμάτων : 45
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2011

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 2 EmptyΔευ Απρ 09, 2012 12:20 pm

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΣΕ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ Η RONITSA?
ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΝΤΟΠΙΣΩ ΕΥΚΟΛΑ ΑΚΟΜΗ ΤΙΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΕΣ ΣΑΣ
ΦΙΛΑΚΙΑ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 2 EmptyΔευ Απρ 09, 2012 12:30 pm

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
ΕΥΗΑ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΣΤΗ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΚΑΙ ΘΑ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΤΗΣ ΚΑΘΕ ΚΟΠΕΛΑΣ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΕΣ ΤΗΣ ΚΑΙ ΘΑ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΙ ΕΧΕΙ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙ.ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΚΙΑ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ .ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΣΤΑΖΕΙΣ ΝΑ ΡΩΤΑΣ ΚΑΙ ΑΜΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΘΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΑΜΕ. Very Happy I love you flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 2 EmptyΔευ Απρ 09, 2012 11:32 pm

EYHA έγραψε:
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΣΕ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ Η RONITSA?
ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΝΤΟΠΙΣΩ ΕΥΚΟΛΑ ΑΚΟΜΗ ΤΙΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΕΣ ΣΑΣ
ΦΙΛΑΚΙΑ

Όπως ήδη σου απάντησε η φιλίτσα, θα ανοίγεις την βιβλιοθήκη (στη δεύτερη θεματική ενότητα του φόρουμ) και θα πηγαίνεςι στη στήλη που γράφει Δημιουργίες μελών, θα πατάς στο link που σε ενδιαφέρει και θα σου ανοίγει η σελίδα που έχει αναρτήσει κάθε μέλος τις δημιουργίες του.

Καλημέρα και σε σέναSmile Smile Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 2 EmptyΤρι Απρ 10, 2012 12:44 pm

Άννα, μόλις είδα την νέα βελονιά για την 15η εβδομάδα, είναι η stem stitch. Η κατά την ελληνική ορολογία ΡΙΖΟΒΕΛΟΝΙΑ.
Είναι εύκολη βελονιά για περιγράμματα και γέμισμα. Προχωρείτε από αριστερά προς τα δεξιά.
Κάθε βελονιά κεντιέται έτσι ώστε η αρχή της να συμπίπτει με το τέλος της προηγούμενης.
Υπάρχει και η διπλή ριζοβελονιά, και η ριζοβελονιά για γέμισμα..
Με το καλό η νέα σου δημιουργία...
cheers cheers cheers cheers


Έχει επεξεργασθεί από τον/την EVDOKIAKAL στις Τετ Απρ 11, 2012 2:38 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 2 EmptyΤετ Απρ 11, 2012 11:05 am

Ευχαριστώ που μου χεις έτοιμο το όνομα!!!Μένει κάτι να σκεφτώ ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 2 EmptyΤετ Απρ 11, 2012 12:32 pm

ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΝΑΤΡΕΠΤΙΚΟ .ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΩ .ΠΑΛΙ ΘΑ ΜΑΣ ΕΚΠΛΗΞΕΙΣ ΦΙΛΕΝΑΔΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΙΣ ΑΣΤΕΙΡΕΥΤΕΣ ΙΔΕΕΣ.ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ .ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ. Very Happy I love you flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 2 EmptyΤετ Απρ 11, 2012 2:47 pm

cheers Φιλίτσα μου έχεις δίκιο, όπως παντα. Ο Πικάσο της παρέας μας, πάλι θα δημιουργήσει κάτι μοναδικό και ιδιαίτερο για να μας καταπλήξει εμάς τις φιλενάδες της.
Εμείς απλά περιμένουμε να δούμε το νέο της πίνακα!!!!! cheers cheers cheers cheers cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ronitsa




Αριθμός μηνυμάτων : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 05/02/2012
Ηλικία : 48
Τόπος : Μυτιληνη

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 2 EmptyΤετ Απρ 11, 2012 8:57 pm

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΗΝ ΝΟΜΙΖΕΤΑΙ ΟΤΙ ΣΑΣ ΞΕΧΑΣΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΚΗΝΗΓΑΝΕ ΟΙ ΔΟΥΛΙΕΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΙΝ ΑΝΔΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΕΝΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΜΠΙΟΥΤΕΡ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΕΤΣΙ ΤΡΕΧΩ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΟΠΩΣ ΟΛΕΣ ΟΙ ΝΟΙΚΟΚΗΡΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΑΓΙΕΣ ΜΕΡΕΣ.ΜΕ ΡΩΤΗΣΑΤΕ ΣΕ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΚΑΡΕ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΘΗΣΤΕ ΚΑΛΑ "ΔΕΚΑ"ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΛΛΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΠΑΡΑΤΑΓΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΞΑΝΑ ΑΡΧΙΖΑ.ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΗΤΕ ΤΟ ΞΕΚΗΝΗΣΑ ΜΑΘΗΤΡΙΑ ΛΥΚΕΙΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΑΚΤΗΚΗ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΤΟΣΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΦΗΣΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΑΙ.ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΣΕ ΟΛΛΕΣ.ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΑΙ ΜΕ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ ΚΑΛΗΜΕΡΑ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 2 EmptyΤετ Απρ 11, 2012 9:03 pm

ronitsa έγραψε:
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΗΝ ΝΟΜΙΖΕΤΑΙ ΟΤΙ ΣΑΣ ΞΕΧΑΣΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΚΗΝΗΓΑΝΕ ΟΙ ΔΟΥΛΙΕΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΙΝ ΑΝΔΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΕΝΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΜΠΙΟΥΤΕΡ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΕΤΣΙ ΤΡΕΧΩ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΟΠΩΣ ΟΛΕΣ ΟΙ ΝΟΙΚΟΚΗΡΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΑΓΙΕΣ ΜΕΡΕΣ.ΜΕ ΡΩΤΗΣΑΤΕ ΣΕ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΚΑΡΕ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΘΗΣΤΕ ΚΑΛΑ "ΔΕΚΑ"ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΛΛΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΠΑΡΑΤΑΓΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΞΑΝΑ ΑΡΧΙΖΑ.ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΗΤΕ ΤΟ ΞΕΚΗΝΗΣΑ ΜΑΘΗΤΡΙΑ ΛΥΚΕΙΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΑΚΤΗΚΗ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΤΟΣΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΦΗΣΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΑΙ.ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΣΕ ΟΛΛΕΣ.ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΑΙ ΜΕ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ ΚΑΛΗΜΕΡΑ.
Καλημέρα ronitsa.
Το καλό ράγμα αργεί να γίνει λέει ο λαός, και έχεις το αποτέλεσμα μπροστά στα ματια σου...!!
ΑΝ διάβασες κάποοια από τα προηγούμενα μηνύματα αυτό το σχέδιο το είχα πάρει σε κάποιο σχέδιο πριν από 24 χρόνια, και μετά το είδα και εγώ στην Πρακτική. Αγόρασα τα σχετικά υλικά, καμβωά, κλωστές αλλά το έχω στην ντουλάπα μου και κάθεται γιατί ποτέ δεν είχα τον χρόνο να το ξεκινήσω ή την κατάλληλη διάθεση.
Και ήθελα να αλλάξω και τη χρυσή κλωστή με κάποιο άλλο χρώμα...
Ε, κάποτε θα το ξεκινήσω.
Πολυ χαίρομαι που το είδα κεντημένο στο τραπέζι σου.
Να είσαι καλά και να το χαίρεσαι στρωμένο στο τραπέζι σου.
cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EYHA




Αριθμός μηνυμάτων : 45
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2011

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Απρ 12, 2012 12:43 am

Κορίτσια καλημέρα.
Σήμερα πρωί πρωί πήγα στο κέντρο να πάρω κλωστές και καμβάδες που ειχαν παραγγείλει οι συνεφάδες μου από την επαρχία να τα πάω τώρα το Πάσχα. Ο κόσμος βάφει αυγά και εμείς με τα κεντήματα. Πήγα σε ενα μαγαζί στην Μιλτιάδου που έχει πολλή καλές τιμές σε καμβάδες και χρυσοκλωστές και το αφεντικό και η υπάλληλοε πολλή εξυπηρετική . Είναι Μιλτιάδου 23 και λέγεται Παυλόπουλος αξίζει να πάτε.
Καλή Ανάσταση εάν δεν μπορέσω να ξαναέρθω στην παρέα σας αυτές τις μέρες,
Φιλάκια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 13Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ :: Κέντημα.-
Μετάβαση σε:  
Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις