Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ

Μια φορά και έναν καιρό, ήταν η σταυροβελονιά...και έφτιαξε την πρώτη αυστηρά και μόνο, ελληνική γυναικεία κοινότητα, με θέμα... ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ!!!
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΑΥΓΟΣΑΛΑΤΑ ΠΑΣΧΑΛΙΝΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ I_icon_mini_portalΣύνδεση

 

 ΑΥΓΟΣΑΛΑΤΑ ΠΑΣΧΑΛΙΝΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
μία καλή ... μία ανάποδη

μία καλή ... μία ανάποδη


Αριθμός μηνυμάτων : 241
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Τόπος : Καλλιθέα, Αττική

ΑΥΓΟΣΑΛΑΤΑ ΠΑΣΧΑΛΙΝΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΑΥΓΟΣΑΛΑΤΑ ΠΑΣΧΑΛΙΝΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ   ΑΥΓΟΣΑΛΑΤΑ ΠΑΣΧΑΛΙΝΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ EmptyΤρι Απρ 17, 2012 1:10 am

ΑΥΓΟΣΑΛΑΤΑ ΠΑΣΧΑΛΙΝΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΌΝΟ
(Αργυρώ Μπαρμπαρίγου 16/4/2012 ΠΡΩΙΝΟ ΑΝΤΕΝΑ)


ΥΛΙΚΑ
12 αυγά βρασμένα και ψιλοκομμένα
2 καρότα χοντροτριμμένα
2 φλ. τσαγιού μαγιονέζα
2 κουταλιές της σούπας ξύδι
1 κουτάλι του γλυκού ζάχαρη καστανή
1/3 φλ. τσαγιού ελαιόλαδο
1 ματσάκι κρεμμυδάκια φρέσκα
2 κ.σ. άνηθος
2 κ.σ. μαϊντανός
4 κλαδάκια σέλερυ
Αλάτι
Πιπέρι φρεσκοτριμμένο

ΕΚΤΕΛΕΣΗ
Ανακατεύουμε όλα τα υλικά σε ένα μπολ. Βάζουμε τη σαλάτα στο ψυγείο για να ενωθούν οι γεύσεις και τα αρώματα.



Ανάλογα με τα αυγά, μειώνετε ή αυξάνετε τις ποσότητες των άλλων υλικών.

Καλή επιτυχία!!!


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΑΥΓΟΣΑΛΑΤΑ ΠΑΣΧΑΛΙΝΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΥΓΟΣΑΛΑΤΑ ΠΑΣΧΑΛΙΝΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ   ΑΥΓΟΣΑΛΑΤΑ ΠΑΣΧΑΛΙΝΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ EmptyΤρι Απρ 17, 2012 12:49 pm

Ωραία συνταγή για να εκμεταλλευτούμε τα κόκκινα αυγά από το Πάσχα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΑΥΓΟΣΑΛΑΤΑ ΠΑΣΧΑΛΙΝΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΥΓΟΣΑΛΑΤΑ ΠΑΣΧΑΛΙΝΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ   ΑΥΓΟΣΑΛΑΤΑ ΠΑΣΧΑΛΙΝΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ EmptyΠεμ Απρ 19, 2012 10:24 am

ΣΥΜΦΩΝΩ ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΑΜΑ ΤΗΝ ΦΑΣ ΑΥΤΗ ΟΙ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΟΙ ΘΑ ΠΑΝΗΓΥΡΙΖΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΧΟΛΗΣΤΕΡΙΝΗ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΕΒΑΣΟΥΜΕ .ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΗΛΙΚΙΑ (ΕΓΩ) ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΑ ΒΡΑΣΜΕΝΑ ΑΥΓΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΡΟΛΟ ΜΕ ΚΙΜΑ ΜΕ ΠΑΤΑΤΟΥΛΕΣ ΣΤΟ ΦΟΥΡΝΟ.Η ΝΑ ΦΑΜΕ 2 Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΛΥΩΜΕΝΑ ΜΕ ΛΑΔΙ ΚΑΙ ΛΕΜΟΝΙ ΚΑΙ ΨΩΜΑΚΙ ΖΥΜΩΤΟ.ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ Η ΔΙΑΦΩΝΕΙΤΕ ΚΟΥΚΛΕΣ?
ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΑΥΓΑ ΑΣ ΒΓΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΤΩΡΑ Η ΑΣ ΣΙΩΠΗΣΕΙ. ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ Very Happy I love you flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΑΥΓΟΣΑΛΑΤΑ ΠΑΣΧΑΛΙΝΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΥΓΟΣΑΛΑΤΑ ΠΑΣΧΑΛΙΝΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ   ΑΥΓΟΣΑΛΑΤΑ ΠΑΣΧΑΛΙΝΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ EmptyΠεμ Απρ 19, 2012 10:56 am

Να ρωτήσω κατι εγω; Φέτος εγω τα αυγουλάκια μου δεν τα βαλα στο ψυγείο, αν φάμε κανένα θα πάμε οικογενειακώς νοσοκομείο;;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΑΥΓΟΣΑΛΑΤΑ ΠΑΣΧΑΛΙΝΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΥΓΟΣΑΛΑΤΑ ΠΑΣΧΑΛΙΝΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ   ΑΥΓΟΣΑΛΑΤΑ ΠΑΣΧΑΛΙΝΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ EmptyΠεμ Απρ 19, 2012 11:15 am

ANNA MOY ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΕΙΣ ΜΕΣΑ .ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΑΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ .ΔΕΝ ΤΑ ΕΙΧΕΣ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΚΑΛΟΡΙΦΕΡ.
ΜΗΝ ΤΑ ΑΦΗΝΕΤΕ ΠΙΑ ΕΞΩ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΑΝΕΒΕΙ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ .ΑΝ ΚΑΙ ΕΔΩ ΑΡΧΙΣΕ ΠΑΛΙ ΝΑ ΦΥΣΑΕΙ ΤΡΕΛΛΑ.ΤΙ ΚΑΙΡΟΣ ΧΡΙΣΤΕ ΜΟΥ.ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΦΥΛΑΧΘΕΙΣ.ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΕΣ. Very Happy I love you flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΑΥΓΟΣΑΛΑΤΑ ΠΑΣΧΑΛΙΝΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΥΓΟΣΑΛΑΤΑ ΠΑΣΧΑΛΙΝΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ   ΑΥΓΟΣΑΛΑΤΑ ΠΑΣΧΑΛΙΝΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ EmptyΠεμ Απρ 19, 2012 11:26 am

Κορίτσια καλησπέρα και από μένα.
Αρχικά να σας πω ότι τα δικά μου αυγά (τα οποία έβαψα το Μεγάλο Σάββατο),΄τα είχα και εγώ έξω από το ψυγείο.
Χθες το βράδυ είπα να κόψω 2-3 για να κάνω σαλάτα. Και δυστυχώς είχαν χαλάσει και μύριζαν πολύ άσχημα. Οπότε Άννα μου αν θέλεις να τα χρησιμοποιήσεις καθάρισε τα πρώτα για να δεις αν μυρίζουν ή όχι.
Βεβαια εγώ τα είχα στην κουζίνα μου που είχε αρκετή για την εποχή ζέστη.
Εσύ που είσια πιο βόρεια από μένα και έκανε περισσότερο κρύο από εδώ μπορεί να είσαι πιο τυχερή και να μην χάλασαν.
Μία δοκιμή θα σε πείσει!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΑΥΓΟΣΑΛΑΤΑ ΠΑΣΧΑΛΙΝΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΥΓΟΣΑΛΑΤΑ ΠΑΣΧΑΛΙΝΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ   ΑΥΓΟΣΑΛΑΤΑ ΠΑΣΧΑΛΙΝΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ EmptyΠεμ Απρ 19, 2012 11:27 am

Φιλίτσα μου, φυσικά και θα τρίβουν τα χέρια τους οι μικροβιολόγοι εάν φάμε όλη αυτή την σαλάτα. Γι αυτό και η δική σου πρόταση να φτιάξουμε ρολό και να βάλουμε καικανένα αυγουλάκι μέσα είναι πολύ καλή...
Εξάλλου που θα πάει θα τελειώσουν και αυτά τα αυγουλάκια τα κόκκινα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΑΥΓΟΣΑΛΑΤΑ ΠΑΣΧΑΛΙΝΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ :: Συνταγές μαγειρικής.-
Μετάβαση σε:  
Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις