Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ

Μια φορά και έναν καιρό, ήταν η σταυροβελονιά...και έφτιαξε την πρώτη αυστηρά και μόνο, ελληνική γυναικεία κοινότητα, με θέμα... ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ!!!
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήκοφτα κεντηματα - Σελίδα 5 I_icon_mini_portalΣύνδεση

 

 κοφτα κεντηματα

Πήγαινε κάτω 
+4
FELITSIA
EVDOKIAKAL
Anna
ronitsa
8 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ronitsa




Αριθμός μηνυμάτων : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 05/02/2012
Ηλικία : 48
Τόπος : Μυτιληνη

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 5 EmptyΚυρ Φεβ 05, 2012 7:21 am

Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

Ειμαι καινουρια στην παρεα σας και εκτος απο την αρχοντικη σταυροβελονια μου αρεσουν παρα πολυ και τα κοφτα και εχω κανει αρκετα και συνεχιζω ασταματητα,θα προσπαθεισω να σας τα βαλω να τα δειτε να μου πειτε τη γνωμη σας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 5 EmptyΔευ Μαρ 19, 2012 11:42 am

Anna έγραψε:
χαχαχαχαχ! Ευδοκία μεχρι να μαζεψουμε λεφτά για να την φτιάξουμε θα έχουν φύγει τα παιδιά απο το σπίτι , όποτε θα πάρω το δωμάτιο τους και την ντουλάπα τους!!!!!!!!(κι ας ανέβει ο καλός μου πάνω που δεν έχει ούτε θερμανση- χιχιχιχχι!)

Α! εντάξει τότε πάω πάσο. Κρατάς λοιπόν το παιδικό δωμάτιο που έχεικαι θέρμανση!!!
Μαζί σου είμαι φιλενάδα! cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 5 EmptyΔευ Μαρ 19, 2012 12:11 pm

Άννα μόλις είδα τη νέα βελονιά!
Στο βιβλιαράκι που έχω με τις διάφορες βελονιές την αναφέρει ως παραλλαγή της βελονιάς μαργαρίτα
και αναφέρει επίσης ότι η διαφορά της από την απλή βελονιά μαργαρίτα, ειναι ο τρόπος με τον οποίο στρίβει η κλωστή για να δημιουργηθεί η θηλιά....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 5 EmptyΤρι Μαρ 20, 2012 12:34 pm

EVDOKIAKAL έγραψε:
Άννα μόλις είδα τη νέα βελονιά!
Στο βιβλιαράκι που έχω με τις διάφορες βελονιές την αναφέρει ως παραλλαγή της βελονιάς μαργαρίτα
και αναφέρει επίσης ότι η διαφορά της από την απλή βελονιά μαργαρίτα, ειναι ο τρόπος με τον οποίο στρίβει η κλωστή για να δημιουργηθεί η θηλιά....

Ετσι είναι καλή μου παραλλάγη... αλλά εγω είπα να μην κάνω πάλι λουλούδια και λέω να φτιάξω θάλασσα αυτή τη φορα... για να δουμε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 5 EmptyΤρι Μαρ 20, 2012 1:54 pm

Με μία ωραία θαλασσί κλωστή ή περισσότερες αποχρώσεις του μπλε για να φαίνονται οι αλλαγές στο χρωμα της θάλασσας από το απαλό φύσημα του ανέμου....
Πότε θα έρθει το καλοκαιράκι να πάμε να πλατσουρίσουμε λίγο στα γαλανά νερά ??? ΟΕΟ???? Question
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 5 EmptyΤρι Μαρ 20, 2012 3:49 pm

ANNA MOY EIDA THN BELONIA ME TA ASTERAKIA ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΑΡΔΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΡΑΧΝΗ .ΣΑΝ ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ.ΩΡΑΙΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΕΣ.ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΒΕΛΟΝΙΑ ΤΗΝ ΕΦΤΙΑΞΑ ΣΤΟ CHICHEN SCRATCH ΣΤΙΣ ΑΡΑΧΝΕΣ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ .ΜΗΠΩΣ ΛΕΓΕΤΑΙ ΑΡΑΧΝΗ Η ΒΕΛΟΝΙΑ?ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ flower Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
ronitsa




Αριθμός μηνυμάτων : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 05/02/2012
Ηλικία : 48
Τόπος : Μυτιληνη

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 5 EmptyΤρι Μαρ 20, 2012 8:53 pm

Κοριτσια καλημερα πολυ ωραια η βελονια σου Αννα. Σημερα σας ανεβασα στο μπλοκ μου δυο σεμεν με μακραμε,το ενα ειναι απλο μονο μεταξωτο υφασμα και μεταξωτο μακραμε και το εκανε η ΜΑΜΑ μου,το αλλο το εκανα εγω και το κεντημα και το αζουρ και το μακραμε ολο στο χερι αλλαμετανιοσα τα χρωματα που εβαλα μου φαινεται πολυ σκουρο το υφασμα,ουτε εγω ξερω τη μου φταιει,αλλα τελος παντων τωρα το ευτιαξα και σας το εβαλα γιατι μηλουσαμε για μακραμε.Καλημερα σε ολες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EF75




Αριθμός μηνυμάτων : 175
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2012
Ηλικία : 49
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 5 EmptyΤετ Μαρ 21, 2012 4:40 am

ronitsa έγραψε:
Κοριτσια καλημερα πολυ ωραια η βελονια σου Αννα. Σημερα σας ανεβασα στο μπλοκ μου δυο σεμεν με μακραμε,το ενα ειναι απλο μονο μεταξωτο υφασμα και μεταξωτο μακραμε και το εκανε η ΜΑΜΑ μου,το αλλο το εκανα εγω και το κεντημα και το αζουρ και το μακραμε ολο στο χερι αλλαμετανιοσα τα χρωματα που εβαλα μου φαινεται πολυ σκουρο το υφασμα,ουτε εγω ξερω τη μου φταιει,αλλα τελος παντων τωρα το ευτιαξα και σας το εβαλα γιατι μηλουσαμε για μακραμε.Καλημερα σε ολες.


ΡΟΝΙΤΣΑ ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΚΟΥΡΟ ΠΟΥ ΛΕΣ, ΕΓΩ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ, ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ΑΠΟΛΥΤΑ. ΤΟ ΑΖΟΥΡ ΑΦΟΥ ΑΦΑΙΡΕΣΕΙΣ ΤΙΣ ΚΛΩΣΤΕΣ, ΠΩΣ ΤΟ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ? ΣΤΙΣ ΒΕΛΟΝΙΕΣ ΜΕ ΤΟ ΒΙΝΤΕΑΚΙ ΠΟΥ ΕΔΩΣΕ Η ΑΝΝΑ (http://www.viktoriasampler.com) ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΤΕΧΝΙΚΗ? ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΥΦΑΣΜΑΤΑ ΤΟ ΑΖΟΥΡ? Very Happy Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ronitsa




Αριθμός μηνυμάτων : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 05/02/2012
Ηλικία : 48
Τόπος : Μυτιληνη

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 5 EmptyΤετ Μαρ 21, 2012 11:03 am

EF75 ΤΟ ΒΙΝΤΕΑΚΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΖΟΥΡ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΥΦΑΣΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΕΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ Η' ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΦΑΡΔΗ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΛΙΝΟ (ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΙΔΩΝ) Η' ΣΕ ΣΕΝΤΟΝΟΠΑΝΩ. ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΖΟΥΡ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑΤΟΥ ΕΙΝΑΙ "ΚΥΠΡΙΑΚΟ".ΔΕΝ ΞΕΡΩΕΑΝ ΘΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ ΣΕ ΒΗΝΤΕΑΚΗ.ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 5 EmptyΤετ Μαρ 21, 2012 12:33 pm

Ρονίτσα μου είναι πολυ πολύ όμορφα και τα σχέδια και τα χρώματα!!! Μπράβο σου!

Φωτεινή , στο site που λες έχει αρκετά αζουρ και βοηθάει πολύ! Ασε που το δείχνει και πολύ απλά και κατααβαίνεις πως παει η βελόνα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 5 EmptyΤετ Μαρ 21, 2012 12:36 pm

EVDOKIAKAL έγραψε:
Με μία ωραία θαλασσί κλωστή ή περισσότερες αποχρώσεις του μπλε για να φαίνονται οι αλλαγές στο χρωμα της θάλασσας από το απαλό φύσημα του ανέμου....
Πότε θα έρθει το καλοκαιράκι να πάμε να πλατσουρίσουμε λίγο στα γαλανά νερά ??? ΟΕΟ???? :?:

Ευδοκία μου στην εφτιαξα την θαλασσα!!!(η τουλάχιστον προσπάθησα- χαχαχαχαχ) Κορίτσια ελάτε για μπάνιο στο μπλογκ μου! Και φυσικά η εμπνευση απο τα μερη της Φιλίτσας!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 5 EmptyΤετ Μαρ 21, 2012 1:04 pm

ANNA MOY ΕΓΡΑΨΕΣ ΠΑΛΙ.ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΕΙΚΟΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ?Η ΑΝΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΛΙΟ .Η ΜΗΠΩΣ Η ΘΑΛΑΣΣΑ ,ΤΟ ΠΗΛΙΟ ΚΑΙ Η ΑΝΝΑ?Η ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΑΖΙ?ΕΙΣΑΙ ΓΕΜΑΤΗ ΕΚΠΛΗΞΕΙΣ ΚΑΙ ΕΜΠΝΕΥΣΕΙΣ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ .ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΣ ΤΟΣΟ ΟΜΟΡΦΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ .ΚΑΝΕΙΣ ΠΙΝΑΚΕΣ ΜΙΚΡΟΥΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ .
ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ.ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ Very Happy flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EF75




Αριθμός μηνυμάτων : 175
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2012
Ηλικία : 49
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 5 EmptyΤετ Μαρ 21, 2012 1:43 pm

ΛΟΙΠΟΝ ΑΝΝΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙΣ... ΜΙΛΑΜΕ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙΣ. ΜΕ ΚΟΛΛΗΣΕΣ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΜΠΡΑΒΟ , ΜΠΡΑΒΟ , ΜΠΡΑΒΟ. ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΣΕΙΣ ΤΗΝ ΦΑΝΤΣΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ ΣΟΥ ΑΥΤΕΣ ΠΟΤΕ. ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΑΠΟ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ ΜΕΡΙΑ. sunny sunny sunny
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 5 EmptyΤετ Μαρ 21, 2012 2:29 pm

ronitsa έγραψε:
Κοριτσια καλημερα πολυ ωραια η βελονια σου Αννα. Σημερα σας ανεβασα στο μπλοκ μου δυο σεμεν με μακραμε,το ενα ειναι απλο μονο μεταξωτο υφασμα και μεταξωτο μακραμε και το εκανε η ΜΑΜΑ μου,το αλλο το εκανα εγω και το κεντημα και το αζουρ και το μακραμε ολο στο χερι αλλαμετανιοσα τα χρωματα που εβαλα μου φαινεται πολυ σκουρο το υφασμα,ουτε εγω ξερω τη μου φταιει,αλλα τελος παντων τωρα το ευτιαξα και σας το εβαλα γιατι μηλουσαμε για μακραμε.Καλημερα σε ολες.
ronitsa πολύ όμορφα τα σεμεν σου και το τελειωμα με το μακραμέ υπέροχο. Πολλή δουλειά και εντυπωσιακό τελείωμα.... Συγχαρητηρια cheers cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 5 EmptyΤετ Μαρ 21, 2012 2:31 pm

Anna έγραψε:
EVDOKIAKAL έγραψε:
Με μία ωραία θαλασσί κλωστή ή περισσότερες αποχρώσεις του μπλε για να φαίνονται οι αλλαγές στο χρωμα της θάλασσας από το απαλό φύσημα του ανέμου....
Πότε θα έρθει το καλοκαιράκι να πάμε να πλατσουρίσουμε λίγο στα γαλανά νερά ??? ΟΕΟ???? Question

Ευδοκία μου στην εφτιαξα την θαλασσα!!!(η τουλάχιστον προσπάθησα- χαχαχαχαχ) Κορίτσια ελάτε για μπάνιο στο μπλογκ μου! Και φυσικά η εμπνευση απο τα μερη της Φιλίτσας!

Ευχαριστώ Άννα μου. Πολύ όμορφο το αποτέλεσμα!
θέλω να κάνω και εγώ μια βουτιά στα γαλανά νερά και ας μπερδευτώ στο δίχτυ της ξεγνοιασιάς!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 5 EmptyΤετ Μαρ 21, 2012 2:35 pm

Και θα συμφωνήσω με τις επισημανσεις της Φιλίτσας και της Φωτεινής, ότι δημιουργείς μικρά έργα τέχνης...
Και έχεις πολλή δημιουργική και αστείρευτη σε ιδέες φαντασία, που σου εύχομαινα μην παύσει ποτέ!!!

Καλή συνέχεια στα έργα τέχνης σου!!
Smile
cheers cheers cheers cheers cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 5 EmptyΤετ Μαρ 21, 2012 2:37 pm

EYDOKIA MOY EIDES TI KORITSIA BGAZEI H PAREOYLA MAS?ΑΣΤΕΡΙΑ ΜΟΝΑΔΙΚΑ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 5 EmptyΤετ Μαρ 21, 2012 2:47 pm

FELITSIA έγραψε:
EYDOKIA MOY EIDES TI KORITSIA BGAZEI H PAREOYLA MAS?ΑΣΤΕΡΙΑ ΜΟΝΑΔΙΚΑ

Διαλεχτά και ζουμερά Φιλίτσα μου.., και μοσχομυριστά, όπως τα λεμονάκια της Βαρβάρας....
Κάθε κοπέλα έχει το δικό της ύφος, το δικό της χρώμα σε ότι κάνει ακόμα και αν κάνει το ίδιο εργόχειρο με καποια άλλη κοπέλα.....
Εϊναι όλες υπέροχες και γεμίζουν υπέροχα την παρεούλα μας!!!
flower flower flower flower flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 5 EmptyΠεμ Μαρ 22, 2012 11:48 am

Σας ευχαριστώ όλες για τα καλά σας λόγια! Εχει πλακα που με το μολύβι και το χαρτί μόνο ίσια γραμμή μπορώ να κάνω... Αλλά με τη βελόνα και την κλωστή, όλα είναι αλλιώς!
Και ναι η Ευδοκία έχει απόλυτο δίκιο! Καθε μια μας έχει το χαρακτήρα της και το ύφος της! Αλλά κάνουμε μια φοβερή παρέα!!!!
ΚΑλό σας βράδυ κούκλες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
μία καλή ... μία ανάποδη

μία καλή ... μία ανάποδη


Αριθμός μηνυμάτων : 241
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Τόπος : Καλλιθέα, Αττική

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 5 EmptyΠεμ Μαρ 22, 2012 12:12 pm

Anna έγραψε:
Σας ευχαριστώ όλες για τα καλά σας λόγια! Εχει πλακα που με το μολύβι και το χαρτί μόνο ίσια γραμμή μπορώ να κάνω... Αλλά με τη βελόνα και την κλωστή, όλα είναι αλλιώς!
Και ναι η Ευδοκία έχει απόλυτο δίκιο! Καθε μια μας έχει το χαρακτήρα της και το ύφος της! Αλλά κάνουμε μια φοβερή παρέα!!!!
ΚΑλό σας βράδυ κούκλες!

Αστείρευτη η φαντασία σου Αννα. Εσύ ζωγραφίζεις με την βελόνα και την κλωστή, τι το θες το μολύβι??
Μπράβο σου!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 5 EmptyΠεμ Μαρ 22, 2012 12:36 pm

ANNOYLA ΜΟΥ ΕΓΩ ΣΕ ΒΑΦΤΙΖΩ ΩΣ ΤΗΝ ΠΙΟ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΦΥΣΗ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ ΜΑΣ.ΑΠΟ ΤΟ ΤΙΠΟΤΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥΣ.Η ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΣΟΥ ΤΑ ΦΤΑΙΕΙ ΟΛΑ....ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ.ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΕΜΠΝΕΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΥΡΙΑ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΔΑ .ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ Very Happy flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 5 EmptyΠαρ Μαρ 23, 2012 12:17 am

Πράγματι Άννα, εσύ είσαι ο νέος Πικάσο του κεντήματος..
Κάθε άνθρωπος εκφράζει την δημιουργικότητα του με διαφορετικό τρόπο από τον άλλο. Και εσύ ζωγραφίζεις με τις κλωστές σου και δημιουργείς φανταστικά έργα..
Και νομίζω ότι στο έχω γράψει και παλαιότερα έχει μοναδική και αστείρετυη φαντασία και σου εύχομαι να μην τη χάσεις ποτέ φιλενάδα μου.
Εύγε "Πικάσο" της παρέας μας!
Φιλάκια Smile flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 5 EmptyΠαρ Μαρ 23, 2012 6:11 am

χαχαχαχ Με κανετε και γελάω (κατακοκκινη βέβαια!!!) Θα τρίζουν τα κοκαλα του Πικάσο!
Αλλά σε ένα πράγμα έχεις δίκιο Ευδοκία μου, σαν είδα κι αποειδα με τη δουλειά μου, αποφάσισα όλη τη δημιουργικότητα να την βγάλω στο κέντημα! Τουλάχιστον εδώ ακούω και μια καλή κουβέντα απο εσάς!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 5 EmptyΠαρ Μαρ 23, 2012 9:28 am

KAI AN ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΕΤΣΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΘΑ ΑΚΟΥΣ ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΛΟΓΙΑ ΦΙΛΕΝΑΔΑ ΜΟΥ.ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕ ΝΑ ΖΩΓΡΑΦΙΖΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΒΕΛΟΝΑ ΣΟΥ ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΜΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΕΣ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΓΕΩΠΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΣΥ ΟΠΩΣ ΚΑΙ Η ΕΥΔΟΚΙΑ.ΟΛΟΙ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΔΕΝ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΜΕ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΠΟΥ ΘΕΛΑΜΕ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ.ΑΛΛΑ ΑΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΩΡΑ.ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΙΟ ΚΑΛΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΦΙΛΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΥΝΤΡΟΦΙΚΟΤΗΤΑ ΜΑΣ.
ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ.
ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΟΛΕΣ ΠΟΛΥ ,ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ Ο,ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΤΕ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ .ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΚΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙΠΟΤΑ.
ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟ Σ/Κ. flower flower flower flower flower flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 5 EmptyΠαρ Μαρ 23, 2012 12:51 pm

Άννα μου, είμαι σίγουρη ότι τα έργα σου τα βλέπουν, τα θαυμάζουν και ζηλεύουν που ξέρουν ότι φτιάχνεις τέτοια έργα τέχνης και εκείνοι δεν μπορούν...
Αλλά και στην δουλεά σου, πιστεύω όλοι σε θαυμάζουν για όσα προσφέρεις στον χώρο εργασίας σου, αλλά δυστυχώς κανένας δεν χρωστάει καλό, οπότε δεν στο λενε γιατί ζηλεύουν!!!
Και έτσι είναι όταν δεν μας αφήνουν ελεύθερα και δημιουργικά να εκφραστούμε σε άλλους τομείς της ζωής μας, τότε εκφράζουμε όλη την δημιουργικότητά μας σε αυτό που μας ευχαριστεί και μας ικανοποιεί το τελικό αποτέλεσμα!!! Και σίγουρα κάποιες (οι φιλενάδες σου, ας πούμε, από την παρέα της σταυροβελονιάς) θα σου πούν πολλά καλά λόγια για τα έργα σου "Πικάσο"!!!
Smile Smile Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 5 EmptyΣαβ Μαρ 24, 2012 12:53 pm

Να είστε καλά ! Μεσα απο τη παρέα μας το κατάλαβα και με βοήθησες και συ Ευδοκία που μια φορά έγραψες πόσο σε βοηθάει να περνάς το οκτάωρο οταν ξερεις οτι θα γυρίσεις στο σπιτι για να πλεξεις η να κεντησεις και μετά να μιλησεις με μας.
Ε ετσι όπως ήμουν αγχωμένη και στεναχωρημενη, αυτή ήταν η διεξοδος μου και η λύση μου. Ειπα οκ, αυτά που ονειρευτηκα να κάνω στη δουλειά, δεν θα τα κάνω, αλλά επειδή και ησυχία δεν εχω, θα βγάλω όλη μου τη φαντασία και τη δημιουργικότητα στο ύφασμα με τη βελόνα! Και απο τότε ήρεμησα! Παω δουλευω κανονικά - γιατί δεν θέλω να έχω θέμα με τη συνειδηση μου- αλλά πια το μόνο που περιμένω απο τη δουλεια είναι ο μισθος! Ολα τα άλλα εκτος 8ωρου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
κοφτα κεντηματα
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 5 από 6Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ :: Κέντημα.-
Μετάβαση σε:  
Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις