Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ

Μια φορά και έναν καιρό, ήταν η σταυροβελονιά...και έφτιαξε την πρώτη αυστηρά και μόνο, ελληνική γυναικεία κοινότητα, με θέμα... ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ!!!
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΜε πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 2 I_icon_mini_portalΣύνδεση

 

 Με πολύ πολύ αγάπη!

Πήγαινε κάτω 
+14
Kathy1988
elpar19
zizel
lilium
ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
FELITSIA
katerina
μία καλή ... μία ανάποδη
marygian
fani
EVDOKIAKAL
Anna
kleoniki
Staurovelonia
18 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Staurovelonia
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Staurovelonia


Αριθμός μηνυμάτων : 34
Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2011
Ηλικία : 56
Τόπος : Δήμος Καματερού, Ν. Αττικής

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Ιουλ 10, 2011 12:52 am

Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

Πρώτα απ΄όλα θα πρέπει να σας συστηθώ. Με λένε Μαρία, αλλά εδώ μέσα θα με βρείτε ως Σταυροβελονιά. Είμαι 44 χρονών, ζω στην όμορφη Αθήνα μας, έχω μια κόρη, ένα γιο και έναν πανέμορφο εγγονό!
Μου αρέσει να μαθαίνω τα πάντα και να δημιουργώ από το μηδέν!
Φιλοσοφία μου είναι, ποτέ μην λες ποτέ! Η ζωή είναι όμορφη και ακόμα ομορφότερη όταν έχεις πολλούς και καλούς φίλους!
Ελπίζω λοιπόν να γνωριστούμε εδώ μέσα και να γίνουμε μια πολύ πολύ όμορφη και ζεστή παρέα!

Με εκτίμηση

Σταυροβελονιά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.staurovelonia.blogspot.com/

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Σεπ 01, 2011 10:29 am

Καλησπέρα κορίτσια!

Και γω γύρισα στη δουλειά αυτή τη βδομάδα και σέρνομαι από την κούραση.... μέχρι να συμμαζευτούν όλα και να μπουν στη θέση τους... Ευδοκία έμενα μου πονάει η μέση μου (έχω δύο κήλες, τρομάρα μου) και δεν ξέρω πως αλλά τη ζόρισα στις διακοπές κι από τότε με "τσιμπάει"!(μέτα τισ διακοπές δεν σταμάτησα και καθόλου)
Όσο αφορά το κέντημα , στις διακοπές είχα μαζί μου το hardanger το καρέ (που περίμενα τις κλωστές...) και έκανα αυτό. Προχωράει και γίνεται όμορφο αλλά έχει ακόμα και εγώ ακόμα δεν ΄μπήκα "στη σειρά" μου για να μείνει χρόνος... Το pulled thread έχει μετά σειρα!
Πάντως όσο ήμουν διακοπές. σηκωνόμουν νωρίς το πρωί, την ώρα που όλοι κοιμόντουσαν, έκανα το καφεδάκι μου και έπιανα το κέντημα! Κορίτσια η απόλυτη ηρεμία και γαλήνη!
Αυτά! Άντε με το καλό να ανεβάσετε και σεις καμιά φώτο και να τα λέμε!

Σταυροβελονιά όλα καλά;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
μία καλή ... μία ανάποδη

μία καλή ... μία ανάποδη


Αριθμός μηνυμάτων : 241
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Τόπος : Καλλιθέα, Αττική

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Σεπ 10, 2011 6:26 am

Καλησπέρα παρεούλα μου,
Τι κάνετε; Που έχετε χαθεί; Προετοιμάζεστε για το ξεκίνημα της νέας σχολικής χρονιάς;
Σας εύχομαι λοιπόν ''καλή σχολική χρονιά'' και ''καλή πρόοδο'' στα παιδάκια σας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Σεπ 11, 2011 9:44 am

Όντως που χαθήκαμε όλες;
Ελπίζω να είστε όλες καλά και καλή σχολική χρονιά να έχουμε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Σεπ 11, 2011 2:57 pm

Καλημέρα σε όλη την παρέα. Καλή εβδομάδα και καλή αρχη στη νέα σχολική χρονιά για τα παιδιά μας. η οποία σχολική χρονιά προβλέπεται πολύ δύσκολη και ξεκινάει με προβλήματα, όπως η έλλειψη βιβλίων και τόσα άλλα που θα κληθούμε να αντιμετωπίσουμε σύντομα....
Ελπίζω η σταυροβελονιά να είναι καλά και ναχει απλά μπλέξει με το βάψιμο του σπιτιού της και το τελείωμα του εργοχείρου της γι' αυτό δεν την ακούσαμε μέχρι σήμερα.
Εύχομαι ναχουμε νέα σου πολύ σύντομα σταυροβελονιά.
καλή αρχή λοιπόν σε όλους!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 2 EmptyΤρι Σεπ 13, 2011 5:46 am

Καλησπέρα κορίτσια. Τί κάνετε??
Προσπαθείτε να συνηθίσετε την ζωή μετά τις διακοπές??
Ομολογώ ότι είναι πολύ δύσκολο να εγκληματιστεί κανείς μετά από διακοπές αλλά πού θα πάει, θα συνηθίσουμε πάλι στο παλιό μας πρόγραμμα.
Τα σχολεία ξεκίνησαν με περισσότερες ελλείψεις απ' αυτές που ανακοίνωσε το Υπουργείο Παιδείας και η Υπουργός του...
Οι φάκελοι της εφορίας με τους φόρους που πρέπει να καταβάλουμε για να μαζευτεί το οικονομικό χάλι της χώρας καταφτάνουν και ενώ όλα δείχνουν να είναι μαύρα, εμείς δεν πρέπει να σταμαστήσουμε να ελπίζουμε για ένα καλύτερο αύριο (τουλάχιστον για τα παιδιά μας!!!)..
εύχομαι να είσαστε όλες καλά και να έχουμε σύντομα νέα σας....
Επίσης, να μάθουμε κάτι νεότερο για την σταυροβελονιά, γιατί έχουμε καιρό να διαβάσουμε τα νέα της, και αυτό μας ανησυχεί λίγο.... Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 2 EmptyΤρι Σεπ 13, 2011 11:15 am

Κορίτσια, μια από τα ιδια!
Προσαρμογή για μας και τα παιδιά, σχολεία με ελλείψεις, ραβασάκια από την εφορία (ούτε από τον άντρα μου δεν πήρα τόσα!) και μια μαυρίλα... γενικά.
Το χαμόγελο δεν το χάνω, άλλωστε το εργόχειρο είναι "ψυχοθεραπεία", αλλά ώρες ώρες με παίρνει από κάτω!
Και χάσαμε και την Σταυροβελονιά! Και γω ανησυχώ...
Κουράγιο και υπομόνή σε όλες μας!
(κάνει και ζέστη!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
marygian




Αριθμός μηνυμάτων : 17
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 2 EmptyΤετ Σεπ 14, 2011 3:14 am

Αγαπημένες blogoφιλες,λέω να το προσπαθήσω και να κάνω ένα blog με θέμα τη μεγάλη μου αγάπη!Το κοφτό κέντημα.Αρχάρια είμαι στο bloging,οπότε κάθε συμβουλή δεκτή!Δείτε λοιπόν την πρώτη μου ανάρτηση και περιμένω τα σχόλιά σας.
Η σελίδα μου
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 2 EmptyΤετ Σεπ 14, 2011 3:53 am

Ομολογώ ότι τα κεντήματά σου είναι υπέροχα. Η μητέρα μου είχε κάνει λίγα κοφτά και εγώ έχω δύο απ' αυτά, τα οποία φυλάω σαν κόρη οφθαλμού. Πολύ θα ήθελα να ασχοληθώ κάποια στιγμή για να μάθω αυτό το είδος κεντήματος, αλλά μάλλον θέλει πολύ χρόνο και αυτή την στιγμή πού χρόνος.....
Αλλά όταν τα βλέπω τα θαυμάζω και χαζεύω στην θέα τους...

Γειά στα χέρια σου πάντως!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 2 EmptyΤετ Σεπ 14, 2011 3:55 am

Αναστασία, χρόνια πολλά για τα γενέθλιά σου.
Να είσαι ευτυχισμένη, και να σε χαίρονται όσοι σε αγαπάνε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 2 EmptyΤετ Σεπ 14, 2011 4:02 am

Άννα, και εγώ πλέω σε μαύρο πέλαγος!!!!!
Μόλις έλαβα από την εφορά τα δικά μου ραβασάκια!!!!
Έλεος πια, δουλεύουμε για να τα δίνουμε όλα σε αυτούς!!!!!!
Και το δυσάρεστο είναι ότι δεν λειτουργεί και τίποτα σωστά, όποτε όλες οι δωρεάν παροχές έπαψαν πια να είναι δωρεάν.
Ο γιός μου (πρώτη λυκείου φέτος) γύρισε απότο σχολείο χωρίς βιβλία γιατί φυσικά όπως το είχαν ανακοινώσει δεν υπάρχουν ακόμα, αλλά με ένα cd στα χέρια, όπου εκεί υπάρχει η ύλη κάποιων μαθημάτων !!!!. Δεν ξέρουν πότε και αν θα τους δώσουν βιβλία....
δηλαδή μας αναγκάζουν να τους αγοράσουμε εμείς τα βιβλία που είναι δωρεάν???
Και στα βιβλιοπωλεία πώς υπάρχουν τα βιβλία και πώς τα κατάφεραν να τυπωθούν εγκαίρως?????
Το θέατρο του παραλόγου.......
Η κόρη μου περιμένει πότε θα σταματήσουν τις καταλήψεις για να αρχίσει η εξεταστική του .... Σεπτεμβρίου ....???
Ωραία πράγματα και πολύ ωραιότερη σχολική αρχή.
Άντε να σχολάσω σήμερα να πάω σπίτι μήπως και προλάβω να κεντήσω λίγο και ξεχαστώ!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
μία καλή ... μία ανάποδη

μία καλή ... μία ανάποδη


Αριθμός μηνυμάτων : 241
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Τόπος : Καλλιθέα, Αττική

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 2 EmptyΤετ Σεπ 14, 2011 9:51 am

marygian έγραψε:
Αγαπημένες blogoφιλες,λέω να το προσπαθήσω και να κάνω ένα blog με θέμα τη μεγάλη μου αγάπη!Το κοφτό κέντημα.Αρχάρια είμαι στο bloging,οπότε κάθε συμβουλή δεκτή!Δείτε λοιπόν την πρώτη μου ανάρτηση και περιμένω τα σχόλιά σας.
Η σελίδα μου
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Mary καλησπέρα,
Επισκέφθηκα το blog σου και είδα τα εργόχειρά σου. Συγχαρητήρια!!!
Θα σε επισκέπτομαι συχνά,
Καλό ξεκίνημα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 2 EmptyΤετ Σεπ 14, 2011 11:07 am

Mary, μπράβο σου! Πανέμορφα και αρχοντικά! Πάντα με τα κοφτά είχα την απορία " μα πως τα κάνουν;;;;;;" ίσως να πρέπει να μας ανεβάσεις εδώ ή στο blog σου ένα απλό μαθηματάκι για εντελώς αρχάριες όμως! Και μπράβο που έκανες και το blog για να δουμε και να βλέπουμε από δω και πέρα τη δουλειά σου!
Στο internet όντως δεν έχει τίποτα απο κοφτά, δεν έχω δει τίποτα .... έχω στο νου μου όμως κάποια μοτιφ που θα μπορούσαν να γίνουν κοφτά (ίσως, εσύ βέβαια θα το κρίνεις). Πες μου αν θες να στα στείλω.
Ευδοκία μου, ψυχραιμία και κουράγιο! Αν και να σου πω για τα βιβλία ,ειδικά, χθες το φιλοσόφησα: το παιδί που διαβάζει, όπως και να έχει θα διαβάσει κι αυτό που δεν διαβάζει και το καλύτερο βιβλίο να του πας... πάλι δεν θα διαβάσει! ( ο μεγάλος μου που είναι σε μια ενδιάμεση κατάσταση απλά έχει βρει μια καλή δικαιολογία - με το μυαλό του- αλλά δε σκοπεύω να του αγοράσω τα βιβλία με τίποτα).
Μια καλή και μια ανάποδη να υποθέσω ότι πλέκεις κιόλας; Για πες γιατί έχω πάρει βελόνες και μαλλί και παιδεύομαι όποτε είμαι πολύ κουρασμένη για να κεντήσω. και έχω απορίες!
ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
marygian




Αριθμός μηνυμάτων : 17
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 2 EmptyΤετ Σεπ 14, 2011 10:39 pm

Αννα,ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια,όπως και τις υπόλοιπες "φίλες".Ναστε καλά,καλή αρχή στα παιδιά μας που ξεκίνησαν τα σχολεία.
Εχω βάλει μαθήματα στο blog της σταυροβελονιάς,δυστυχώς δεν υπάρχουν για πιο αρχάριες,όλες έτσι ξεκινήσαμε.Ίσως αργότερα,όταν μάθω τα μυστικά να σας βάζω βίντεο.Σκέφτομαι να τα βάλω και στο δικό μου blog.Σιγά σιγά,όλα θα γίνουν.
Αννα,φυσικα και θέλω να μου στείλεις τα σχέδια,εδώ και χρόνια κάνω συλλογή από τέτοια και παρακαλώ όποια έχει,κυρίως παλιά σχέδια και θέλει να τα μοιραστεί,να μου τα στείλει.
Και μια ερώτηση,ξέρει κάποια τι γίνεται με τη σταυροβελονιά?Ανησυχουμε όλες μας νομίζω,έλειψε πολύ καιρό.Ελπίζω μόνο ναναι για καλό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 2 EmptyΤετ Σεπ 14, 2011 11:20 pm

Καλημέρα σε όλες σας.
Πολλή ζέστη και σήμερα και δυστυχώς δεν μας επιτρέπει να εγκληματιστούμε.
Οι προβλέψεις των μετεωρολόγων κάνουν λόγο για παράταση της ζέστης για μεγάλο χρονικό διάστημα!!!!. Μας βλέπω να κάνουμε μπάνια τα Χριστούγεννα....

Νομίζω ότι σε κάποια παλιά περιοδικά του περιοδικού ΕΚΕΙΝΗ και ΠΡΑΚΤΙΚΗ είχα δεί σχέδια για κοφτά. Όταν ξετρυπώσω κάποια στιγμή τα περιοδικά αυτά θα σου στείλω κάποια σχέδια.

Μπορεί να γίνομαι λίγο κουραστική, αλλά θεωρώ ότι είμαστε μία μεγάλη παρέα και ενδιαφερόμαστρε η μία για την άλλη τώρα πια, έστω και ας μη γνωριζόμαστε η μία με την άλλη από κοντά, αλλά ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ είσαι καλά???

Αν δεν προλαβαίνεις λόγω της εργασίας σου ή κάποιας άλλης απασχόλησής σου, είναι κατανοητό, απλά πες μας ότι είσαι καλά.
φιλάκια σε όλες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Σεπ 15, 2011 11:11 am

Μαίρη με την πρώτη ευκαιρία θα σου στείλω τα μοτίφ που έχω στο νου μου και θα χαρώ πολύ αν τα αξιοποιήσεις!
Τελικά καμιά μας δεν ξέρει κάτι για τη Σταυροβελονιά... Ελπίζω να είναι καλά και σύντομα να έχουμε νέα της...
Κορίτσια το hardanger το καρέ είναι στην τελική ευθεία, σύντομα ελπίζω να ανεβάσω φωτο αλλά προέχει... βάψιμο στο παιδικό δωμάτιο το σκ.(πίκραααααααααα) Aν σκεφτώ και τη ζέστη που έχει βοήθεια μας, αλλά τώρα βόλεψε ...
Τα λέμε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Σεπ 15, 2011 9:01 pm

Καλημέρα.
Αν άκουσα καλά το σαβ/κο θα έχει πτώση θερμοκρασίας και βροχές,οπότε Άννα, δεν έχεις και τη ζέστη να σε ταλαιπωρεί μαζί με την ταλαιπωρία του βαψίματος.
Υπομονή 1 ημέρα έμεινε, έχουμε μπροστά μας ένα ολόκληρο σαββατοκύριακο!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Σεπ 16, 2011 9:45 am

Καλό σαββατοκύριακο κορίτσια! Εδώ τα αγόρια μαλώνουν για το χρώμα!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ




Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 25/07/2011
Ηλικία : 60
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Σεπ 17, 2011 12:08 pm

Κορίτσια γειά σας και απο εμένα. Με λένε Αναστασία. μένω στον Πειραιά και έχω δύο παιδιά 15 και 20 ετών. Μου αρέσει το κέντημα (σταυροβελονιά ) και όποτε βρίσκω χρόνο ασχολούμαι.
Ευδοκία σ' ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου να είσαι καλά και να έχεις υγιεία εσύ και η οικογένειά σου.
Σας εύχομαι καλό Σαββατοκύριακο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
μία καλή ... μία ανάποδη

μία καλή ... μία ανάποδη


Αριθμός μηνυμάτων : 241
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Τόπος : Καλλιθέα, Αττική

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Σεπ 17, 2011 10:37 pm

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ έγραψε:
Κορίτσια γειά σας και απο εμένα. Με λένε Αναστασία. μένω στον Πειραιά και έχω δύο παιδιά 15 και 20 ετών. Μου αρέσει το κέντημα (σταυροβελονιά ) και όποτε βρίσκω χρόνο ασχολούμαι.
Ευδοκία σ' ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου να είσαι καλά και να έχεις υγιεία εσύ και η οικογένειά σου.
Σας εύχομαι καλό Σαββατοκύριακο.

Αναστασία καλή σου μέρα,
Κατ'αρχήν να σου ευχηθώ, αν και καθυστερημένα, Χρόνια πολλά για τα γενέθλιά σου, καθώς και καλή σχολική χρονιά για τα παιδιά σου.
Πολλές ευχές για το ξεκίνημα της καινούργιας εβδομάδας ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ




Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 25/07/2011
Ηλικία : 60
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Σεπ 18, 2011 4:27 am

[
Αναστασία καλή σου μέρα,
Κατ'αρχήν να σου ευχηθώ, αν και καθυστερημένα, Χρόνια πολλά για τα γενέθλιά σου, καθώς και καλή σχολική χρονιά για τα παιδιά σου.
Πολλές ευχές για το ξεκίνημα της καινούργιας εβδομάδας ...[/quote]

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου. Σου εύχομαι ότι επιθυμείς και να είσαι καλά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Σεπ 18, 2011 9:41 am

Γεια σας κορίτσια και καλώς μας ήρθες Αναστασία (και χρόνια πολλά!)
Καλή βδομάδα και καλή δύναμη σε όλες μας!(πότε είπαμε οτι θα πέσει η θερμοκρασίαWink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Σεπ 18, 2011 9:53 pm

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα σε όλες.
Άννα πως πήγε το βάψιμο??? τελειώσατε το δωμάτιο?? τελικά τα παιδιά συμφώνησαν στο χρώμα???
Είπαν ότι από σήμερα το απόγευμα θα πέσει η θερμοκρασία, και κάνουν λόγο για επικίνδυνα καιρικά φαινόμενα. Θα ανέβει η θερμοκρασία από την Τετάρτη το απόγευμα από τα δυτικά.
Τουλάχιστον να δροσιστούμε λιγάκι γιατί δουλειά, τρέξιμο και ζέστη δεν παλεύεται με τίποτα.

Αναστασία, καλώς ήρθες στην παρέα μας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 2 EmptyΔευ Σεπ 19, 2011 9:33 am

Καλησπέρα κορίτσια και καλή και δροσερή εβδομάδα!
Ευδοκία όλα οκ με το βαψιμο. Συμφωνήσαμε σε ένα απαλό πράσινο, και μας βγήκε σχεδόν γαλάζιο!!!!! Μας άρεσε πάντως !
Κορίτσια ακουσατε το νέο για εξίσωση πετρελαιου θερμανσης με αυτό της κίνησης;;;;;; Για αυτό προτέινω να αφήσουμε το κέντημα και να πιάσουμε το πλέξιμο! Χόντρες ζακέτες, χοντρές κάλτσες, κασκόλ κτλ κτλ. Και μόλις τα τελειώσουμε και τα φορέσουμε όλα τα παραπάνω να πιάσουμε ξανά το κέντημα, αλλά ξέρετε κανένα βαρύ ύφασμα και μεγάλο (τραπεζομάντηλο ) για να λειτουργεί προσθετικά ώς κουβέρτα!
Αντε ας το ρίξουμε στην πλάκα γιατί στο τέλος θα παραμιλάμε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
μία καλή ... μία ανάποδη

μία καλή ... μία ανάποδη


Αριθμός μηνυμάτων : 241
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Τόπος : Καλλιθέα, Αττική

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 2 EmptyΔευ Σεπ 19, 2011 11:21 am

Καλησπέρα σε όλη την παρέα που συνεχώς μεγαλώνει.
Εύχομαι να είστε καλά και ελπίζω σύντομα να έχουμε νέα και από την Σταυροβελονιά.
Ο καιρός καλά κρατεί ακόμα, αν και είπαν ότι από το βράδυ σε ορισμένες περιοχές θα επικρατήσουν ακραία καιρικά φαινόμενα, όποτε θα δροσίσει λιγάκι. ΄Οσον αφορά το κέντημα ή το πλέξιμο ... λίγα πράγματα. Πού θα πάει; Θα βρούμε τους παλιούς ρυθμούς.
Να είστε όλες καλά, φιλιά και μια γλυκιά καληνύχτα,
Παράθεση :
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 2 EmptyΔευ Σεπ 19, 2011 9:22 pm

Κορίτσια καλημέρα.
είναι αισθητή η πρωινή δροσούλα. Δεν ξέρω αν τα επικινδυνα καιρικά φαινόμενα θα πληξουν και την ΑΘήνα αλλά μία δροσούλα θα την έχουμε..
Εχεις δίκιο Αννα, καιρός να πιάσουμε το πλέξιμο για να σωθούμε....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Με πολύ πολύ αγάπη!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 40Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ :: Το καφενείο της σταυροβελονιάς!-
Μετάβαση σε:  
Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις