Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ

Μια φορά και έναν καιρό, ήταν η σταυροβελονιά...και έφτιαξε την πρώτη αυστηρά και μόνο, ελληνική γυναικεία κοινότητα, με θέμα... ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ!!!
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΜε πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 3 I_icon_mini_portalΣύνδεση

 

 Με πολύ πολύ αγάπη!

Πήγαινε κάτω 
+14
Kathy1988
elpar19
zizel
lilium
ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
FELITSIA
katerina
μία καλή ... μία ανάποδη
marygian
fani
EVDOKIAKAL
Anna
kleoniki
Staurovelonia
18 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Staurovelonia
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Staurovelonia


Αριθμός μηνυμάτων : 34
Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2011
Ηλικία : 56
Τόπος : Δήμος Καματερού, Ν. Αττικής

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 3 EmptyΚυρ Ιουλ 10, 2011 12:52 am

Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

Πρώτα απ΄όλα θα πρέπει να σας συστηθώ. Με λένε Μαρία, αλλά εδώ μέσα θα με βρείτε ως Σταυροβελονιά. Είμαι 44 χρονών, ζω στην όμορφη Αθήνα μας, έχω μια κόρη, ένα γιο και έναν πανέμορφο εγγονό!
Μου αρέσει να μαθαίνω τα πάντα και να δημιουργώ από το μηδέν!
Φιλοσοφία μου είναι, ποτέ μην λες ποτέ! Η ζωή είναι όμορφη και ακόμα ομορφότερη όταν έχεις πολλούς και καλούς φίλους!
Ελπίζω λοιπόν να γνωριστούμε εδώ μέσα και να γίνουμε μια πολύ πολύ όμορφη και ζεστή παρέα!

Με εκτίμηση

Σταυροβελονιά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.staurovelonia.blogspot.com/

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 3 EmptyΤρι Σεπ 20, 2011 8:33 am

Καλησπέρα,
Εδώ και μισή ώρα άρχισε να ψιχαλίζει αλλά δυστυχώς έχει περισσότερη ζέστη από πριν (κουφόβραση)....
Δεν λέει να βρέξει γερά μήπως και δροσιστούμε ....
τα σχέδια της jokasta είναι πολύ ωραία.
Ωραία τα ανέβασες τα σχέδια mary.
περιμένοντας περισσότερη βροχή σας χαιρετώ εδώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 3 EmptyΤρι Σεπ 20, 2011 11:10 am

Καλησπέρα σε όλες!
Το τραγούδι που ταιριάζει σήμερα το βράδυ εδώ είναι " Φυσηξε ο Βαρδάρης και καθάρισε..." δροσούλα και αεράκι λοιπόν!
Καλή δροσιά σε όλες κι ευχομαι να κατέβει και σε σας!
(μα που είναι η σταυροβελονια;;;;Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 3 EmptyΤρι Σεπ 20, 2011 4:04 pm

Καλημέρα σε όλες σας.
Αδικα χάρηκα χθες με την βροχή που έπεσε.
μπόρα ήταν κι πέρασε και συγκεκριμένα ψιχάλα ήταν και πέρασε....
Λίγες ψιχάλες έπεσαν, πολλές αστραπές και η δροσούλα κράτησε όσο και η μπόρα...
η ζέστη γύρισε
Μπορεί αύριο να είναι καλύτερα και ίσως δροσιστούμε περισσότερο...

προς το παρόν ανησυχουμε για όλα αυτά που ψιθυριζονται δυνατά από πολιτικούς και μη για την χρεοκωπία της χώρας μας ελεγχόμενη ή μη.
την ίδια στιγμή η συγκέντρωση τούρκικων στρατευμάτων στα κατεχόμενα στην Κύπρο είναι ιδιαίτερα ανησυχητική.
Μάλλον ο Σεπτέμβριοσ μπήκε άσχημα με πολλά άσχημα νέα και ανατροπές/
Και ακόμα έχομε μπροστά μας έναν μακρύ χειμώνα...
Υπομονή λοιπόν και ίσως όλα περάσουν.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
katerina




Αριθμός μηνυμάτων : 53
Ημερομηνία εγγραφής : 22/08/2011
Ηλικία : 49
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 3 EmptyΤετ Σεπ 21, 2011 2:34 am

Κορίτσα καλησπέρα και από εμένα!!!!! καλό χειμώνα να έχουμε !!! χωρίσ πάρα πολύ κρύο γιατί θα μας τσουρουφλήσει το πετρέλαιο.
θα προσπαθήσω να σας στε'ιλω κάποια κεντήματα που έκανα τα καλοκαίρι να δείτε και δουλεία μου!!! ( δεν πουλάω). αν σας αρέσουν τα σχέδια να σας τα στείλω.
Σήμερα θα πάμε για καφέ η συντροφία του κεντήματος του Δήμου Αργυρούπολης - Ελληνικού γιατί όπωσ σας είχα πει πάω στον Δήμο εδώ και 3-4 χρόνια και μαθαίνω κοφτό μηχανής και ενώ από 1/10/11 θα αρχίζαμε μάθηματα μας πήραν την αίθουσα!!! και τώρα θα μαζευτούμε σήμερα να δούμε ποιές θα πάμε στον Δήμαρχο να δούμε τι θα κάνουμε!!!
ελπίζω να είσαι όλεσ καλά και να αρχίσει σύντομα η ανάρτηση καινούργιων σχεδίων
πολλά φιλάκια!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 3 EmptyΤετ Σεπ 21, 2011 11:31 am

Καλησπέρα και καλό κουράγιο σε όλες!
Εδώ πάνω μας δρόσισε για τα καλά και πολύ βροχή (18 βαθμοί αύτή τη στιγμή και οι μπαλκονοπορτες κλειστές!) Παγώσαμε κι απο την επικαιρότητα... δύσκολος χειμώνας έρχεται.
Κατερίνα μπράβο σας που είστε μια ομάδα και οργανωθήκατε με τα μαθήματα! ελπίζω να βρεθεί και λύση με την αίθουσα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 3 EmptyΤετ Σεπ 21, 2011 10:30 pm

Καλημέρα.
Σήμερα είναι μία δύσκολη μέρα για όσους πρέπει να πάνε στη δουλειά τους και δεν έχουν δικό τους μεταφορικό μέσο.
Η απεργία των εργαζομένων σε όλα τα μεταφορικά μέσα καθώς επίσης και η απεργία των ιδιοκτητών ταξί δυσκολεύει για άλλη μία φορά τη ζωή μας όσον αφορά τις μετακινήσεις μας.
Από την μία έχουν δίκιο για τα νέα μέτρα που επιβάλλονται σε ΟΛΟΥΣ μας και όχι μόνο στην δική τους κατηγορία, αλλά μήπως το παρακάνουμε λιγάκι με τον τρόπο που διάλεξαν να διαμαρτυρηθούν???
Τόσα χρόνια όλοι προσπαθούσαν να μπουν στο δημόσιο τομέα για να έχουν σίγουρη δουλειά και χρήματα και στην ουσία να μην εργάζονται και πάρα πολύ.
Όλοι υποψιαζόμασταν τί γινόταν στο δημόσιο τομέα, αλλά η πραγματικότητα ήταν χειρότερη από τις υποψίες μας.... Όταν πριν λίγο καιρό ακούσαμε για τα επιδόματα άνευ αιτίας που λαμβάνουν όλοι οι δημόσιοι υπάλληλοι μάλλον αντιδράσαμε όλοι μας έντονα.
Γιατί πλην ελαχίστων ατόμων, γνωρίζουμε ότι όταν θέλεις να εξυπηρετηθείς σε κάποια δημόσια υπηρεσία θα περάσεις από την "Σκύλα και τη χάρυβδη" μέχρι να γίνει η δουλειά σου!!!
αλλά όταν μαθαίνεις τους μισθούς που έπαιρναν αυτοί οι άνθρωποι που σε ταλαιπωρούσαν τόσον καιρό, εκεί πια κυριολεκτικά τα "... παίρνεις".
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 3 EmptyΤετ Σεπ 21, 2011 10:40 pm

Γιατί, δηλαδή όλοι εμείς οι υπόλοιποι, που δεν είχαμ ετην τύχη να έχουμε γνωστούς για να καπαρώσουμε μία θεσούλα στο δημόσιο τομέα, και δουλεύουμε στον ιδιωτικό τομέα, δεν είμαστε άνθρωποι???
Όταν ο εργοδότης μας απαιτεί να γίνουν όλα "χθεσ" με οποιοδήποτε κόστος σε βάρος της δικής μας ζωής και των παιδιών μας (πόσε φορές δεν δούλεαψα μέχρι τις 10 το βράδυ, γιατί έπρεπε να τελειώσει κάποια επείγουσα υπόθεση, και τα παιδιά μου με περίμεναν στο σπίτι να κοιτάξω τις εργασίες τους.....), εμείς τί κάνουμε??? Απαιτούμε?? όχι φυσικά γιατί δεν είμαστε μόνιμοι δημόσιοι υπαλληλοι και η άρνησή μας θα έχει σαν αποτέλεσμα τηναπόλυσή μας....
Και φυσικά όλοι γνωρίζουμε ότι υπάρχουν πολλοί άνεργοι που θα κάνουν τα ίδια με μας πράγματα με λιγότερα χρήματα, αρκεί να δουλέψουν........
Δεν έχω τίποτα με τους δημόσιοςυ υπαλλήλους και ειδικά αυτούς που πραγματικά εργάζονται, αλλά με πνίγει το δίκιο μου, όταν τους βλέπω να κάθονται και να απολαμβάνουν το καφεδάκι και το τσιγάρο τους ενώ η ουρά των ανθρώπων που περιμένουν να εξυπηρετηθούν μεγαλώνει διαρκώς και αυτοί αδιαφορούν..... και πολλές φορές, αν τυχόν κάποιος απ' αυτούς τους πει ή τους ρωτήσει πότε θα τον εξυπηρετήσουν του απαντούν με φωνές και μετά τον καθυστερούν επίτηδες ή του βάζουν ένα σωρό εμπόδια για να τον εξυπηρετήσουν.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 3 EmptyΤετ Σεπ 21, 2011 10:51 pm

Τον τελευταίο μήνα είχαμε ένα μεγάλο πρόβλημα με τα τρένα.
Περιμέναμε 30 λεπτά για να έρθει ο συρμός, και όταν αυτός ερχόταν ήταν γεμάτο το βαγόνι και έπρεπε να υποστείς πολλές άσχημες κινήσεις σε βάρος εάν έμπαινες τελικά στο βαγόνι γιατί βιαζόσουν να πας στην δουλειά σου..
ο λόγος της αργορπορίας τους ήταν κατά τα λεγόμενα των εργαζομένων στον ΗΣΑΠ ή απόλυση κάποιων συναδέλφων τους οδηγών....
Χθες το απόγευμα λοιπόν και ενόψει της σημερινής 24ωρης απεργίας τους, τα τρένα ερχόντουσαν ανά 5 λεπτά!!!!!!!.
Και η απορία όλων μας: Καλά πώς βρέθηκαν τώρα οδηγοί και τα τρένα έρχονται κανονικά ενώ μέχρι προχθές δε είχαν οδηγούς και οι συρμοί έρχονταν κάθε μισή ώρα και????
Το ίδιο συμβάινει και με τα υπόλοιπα μέσα συγκοινωνίας βέβαια..
Και το πρόβλημα με τα ταξί, είναι μεγάλο. Κυκλοφορούν στην Αθήνα περισσότερα ταξί απ' ό,τι πρέπει. Και η συμπεριφορά των περισσότερων οδηγών είναι ανάρμοστη και απρεπής.
όταν δε απεργούν οι ταξιτζήδες, οι δρόμοι είναι σχεδόν άδειοι, τα μέσα συγκοινωνίας φτάνουν στην ώρα τους και υπάρχει μία καλή και ομαλή κυκλοφορία στους δρόμους.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 3 EmptyΤετ Σεπ 21, 2011 10:54 pm

Λυπάμαι, αν σας κούρασα με τις σκέψεις μου και σίγουρα όλα αυτά δεν έπρεπε να τα γράψω σ' αυτήν την ενότητα
Αλλά ξεκίνησα για μία καλημέρα και με όλα αυτά που βλέπω γύρω μου, με πήρε το παράπονο......
Υπομονή και ο ουρανός θα γίνει πιο γαλανός...... Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kleoniki




Αριθμός μηνυμάτων : 22
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 63
Τόπος : Θέρμη Θεσσαλονικης

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Σεπ 22, 2011 12:53 am

καλημέρα κορίτσια.Έχεις δίκιο Ευδοκία μου αλλά το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι υπομονή και να ελπίζουμε ότι θα έρθουν καλύτερες μέρες.Εγώ με τα παιδιά άλλα στην εφηβεία άλλα φοιτήτριες και άλλα στο δημοτικό δεν μου μένει χρόνος να σκεφτώ τίποτα.Όταν είμαι ζορισμένη το ρίχνω στο κέντημα.Τώρα κάθε απόγευμα στο διάβασμα εγώ κεντάω και αυτά δίπλα μου διαβάζουν.
Εύχομαι να είναι καλά η Σταυροβελονιά γιατί από τον Αυγουστο έχει να δώσει σήμα.
Να έχεται μια καλή μέρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Σεπ 22, 2011 11:26 am

Ευδοκία καλά τα λες και ειλικρινά παρακαλάω όλο αυτό το ζόρι που θα περάσουμε όλοι να έχει κάποιο σωστό αποτέλεσμα. Τουλάχιστον να αφήσουμε στα παιδιά μας μια κοινωνία σωστή, με νόμους, κανόνες και αρχές και χωρίς προνόμια για κάποιους.
Κλεονίκη και γω σαν και σένα (αλλά με μόνο δύο παιδιά) , αυτοί διαβάζουν και εγώ κεντάω! Πολλές φορές κι όταν τελειώσουν - κι αν δε με πιέζει άμεσα κάτι άλλο- συνεχίζω γιατί κι εγώ έτσι ήρεμω!
Καλή δύναμη σε όλες μας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Σεπ 22, 2011 12:02 pm

Καλησπέρα κορίτσια.
Τελικά σήμερα δρόσισε και εδώ. τουλάχιστον δεν είχαμε και την ζέστη να μας τυρρανάει την ώρα που προσπαθούσαμε να φτάσουμε σπίτια μας περπατώντας....
Δεν θέλω να ειμαι απαισιόδοξη αλλά δεν νομίζω ότι το μέλλον των παιδιών μας να είναι και πολύ καλύτερο.....
μακάρι να κάνω λάθος και όλα να φτιάξουν ... αλλά ας έχουμε στο πίσω μέρος του κεφαλιού μας και αυτή την εκδοχή...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Σεπ 22, 2011 12:24 pm

Άννα και Κλεονίκη σας ζηλεύω που κεντάτε ενώ διαβάζουν τα παιδιά σας.
Αφενός μεν τα παιδιά μου μεγάλωσαν και διαβάζουν, αφετέρου γυρίζω πολύ αργά.

προς τ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Σεπ 22, 2011 12:24 pm

Άννα και Κλεονίκη σας ζηλεύω που κεντάτε ενώ διαβάζουν τα παιδιά σας.
Αφενός μεν τα παιδιά μου μεγάλωσαν και διαβάζουν, αφετέρου γυρίζω πολύ αργά.

προς τ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Σεπ 22, 2011 7:52 pm

Προς το παρόν κάποια στιγμή που κάνω διάλειμμα στη δουλειά ή κάθομαι στον καναπέ πριν κοιμηθώ, χαζεύω στο ιντερνετ κάποια σχέδια και σκέφτομαι πώς θα ήταν να τα φτιάξω και εγώ.
Ελπίζω πως το σαβ/κο θα μπορέσω να κεντήσω λίγο, αλλά κάθε σαβ/κο κάτι συμβαίνει και το κέντημά μου παραμένει παραπονεμένα κλεισμένο στο τσαντάκι του...
Πού θα πάει θα τα καταφέρω να το ξαναπιάσω στα χέρια μου.

Καλημέρα σε όλες, και Παρασκευή είναι θα περάσει και θα ρθει το σαβ/κο....
Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 3 EmptyΚυρ Σεπ 25, 2011 10:47 pm

Καλημέρα κορίτσια.
Ευτυχώς μάθαμε νέα από την Σταυροβελονιά και χάρηκα, όπως όλες σας, που είναι καλά και την περιμένουμε να γυρίσει σύντομα κοντά μας.
Η εβδομάδα ξεκίνησε με απεργίες και ακινητοποιήσεις σε μέσα μεταφοράς που σημαίνει ότι θα κάνουμε γυμναστική και αυτή την φορά.
Σας εύχομαι καλή εβδομάδα και καλή δύναμη σε όλες . Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 3 EmptyΤρι Σεπ 27, 2011 12:39 am

Καλημέρα σας.
Ταλαιπωρία συνέχεια. Σήμερα κυκλοφορεί μόνο το τραίνο, το τράμ και τα ταξί.
Για να πάω στις εξωτερικές εργασίες μου το πρωί έφυγα από το σπίτι στις 6.30, για να είμαι 8.15 στην υπηρεσία που ήθελα και περπάτησα για 50 λεπτά έναν ανηφορικό δρόμο!!!
Κάνουμε και γυμναστική πάντως, δεν μπορώ να πω, μας προσέχουν οι απεργοί, φροντίζουν να χάσουμε τα κιλάκια που πήραμε στις καλοκαιρινές διακοπές μας.
Άκουσα μία συζήτηση μεταξύ των υπαλλήλων κάποιας εφορίας (οι οποίοι απεργούν σήμερα), οι οποίοι έλεγαν ότι κάνουν λευκή απεργία. Δηλαδή πηγαίνουν κανονικά στην δουλειά τους, αλλά χασομεράνε επίτηδες και αν επρόκειτο να κάνουν 10 πράγματα κάνουν το πολύ 2!!!!.
Μόνο που αυτοί οι κ.κ. στο τέλος του μήνα θα πληρωθούν κανονικά από όλους τους υπόλοιπους που φορολογούμαστε για να δουλεύει σωστά το κράτος μας!!!!
Το ίδιο γίνεται και στα μέσα μεταφοράς. Αργούν στις μετακινήσεις τους, τάχα ότι μπλοκάρουν στους δρόμους και τα δρομολόγια έχουν ξεφύγει τελείως από τις ώρες τους.
Τελικά έτσι δικαιολογείται το γεγονός της περασμένης εβδομάδας μία ημέρα πριν την προγραμματισμένη απεργία των υπαλλήλων που εργάζονται στο τρένο.... Ότι δηλαδή εκείνη την ημέρα (παραμονή της απεργίας τους), τα δρομολόγια των τρένων ήταν πιο πυκνά και όχι όπως τις προηγούμενες ημέρες που ερχόντουσαν κάθε 30 ή 40 λεπτά....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 3 EmptyΤρι Σεπ 27, 2011 12:46 am

Δεν λέω τα πράγματα δεν είναι καθόλου καλά στην χώρα μας, αλλά καθημερινά βγαίνουν στο φως διάφορες ανακοινώσεις ανθρώπων που γνωρίζουν καλά τα παιχνίδια που παίχτηκαν σε βάρος του ελληνικού λαού και όλοι μας νομίζω, δυσανασχετούμε με την εις βάρος μας τακτική.
Δεν μιλάω κομματικά, προς Θεού, αυτοί που έχουν βολευτεί ή βολεύονται δεν χρειάζεται να χρησιμοποιήσουν τις πολιτικές τους πεποιθήσεις.... Απλά να έχουν γνωστούς στις κατάλληλες θέσεις την κατάλληλη εποχή...

Αλλά, από την άλλη, με τόσα που ακούω τον τελευταίο καιρό να συμβαίνουν γύρω μας, να λέμε πάλι καλά π ου είμαστε καλά εμείς και η οικογένειά μας, και όλα θα αλλάξουν.
Σήμερα το πρωί πηγαίνοντας στη δουλειά μου, είδα έναν κατακόκκινο ζωηρό ήλιο να ξεπροβάλλει πίσω από τις τσιμεντένιες πολυκατοικίες και να στέλνει τις ζεστές αχτίδες του σε όλους όσους τον αντίκριζαν.

Υπομονή και όλα θα αλλάξουν.
Συγνώμη που γίνομαι λίγο κουραστική με το να γράφω τις σκέψεις μου, αλλά αν δεν μοιραστούμε τις ανησυχίες και τις σκέψεις μας με τους φίλους μας, με ποιόν θα τα μοιραστούμε...???

Καλημέρα σε όλες...
I love you Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 3 EmptyΤρι Σεπ 27, 2011 11:25 am

Γεια σας κορίτσια! Εγώ κι άντρας μου σήμερα στο σπίτι με ίωση! Με τα τσαγάκια μας και τα χαπάκια μας! Κάνουμε προπόνηση για τα γερατιά, γεροί να μαστε να φτάσουμε! Αυρίο φυσικά και οι δύο στη δουλειά, με τα χαπάκια μας μαζί, γιατί περιθώρια για παραπάνω δεν έχει. Κι όσους κολλησουμε τους κολλήσαμε!
Ευδοκία , τι να σου πω, οτι έχεις δικιο; αλλά που να το βρεις; Βλέπω τι γίνεται στην Αθήνα με τις απεργίες των ΜΜΜ και σας λυπάμαι. Όσο για τους απεργούς δημοσιους υπαλλήλους ανάμεικτα τα συναισθήματα: απο τη μια σκεφτομαι πως τόσα χρόνια μπαίναν με μέσο και με δόντι μέσα για να βολευτούν και χωρίς να δουλεύουν φανατικά, κι από την άλλη σκέφτομαι ότι έχει ανατραπεί πλήρως κάθε οικονομικός και οικογενειακός τους προυπολογισμός.
Όσο για το θέμα της λευκής απεργίας σε αυτό είμαι κάθετη: ή απεργείς και δεν πληρώνεσαι και διαμαρτύρεσαι με όλη σου την ψυχή ή δουλεύεις,
Κουράγιο κορίτσια,
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 3 EmptyΤετ Σεπ 28, 2011 9:59 am

Κόριτσια καλησπέρα.
Μια συμβουλή "φορολογική" και επίκαιρη. Κοιτάξτε στο λογαριασμό της ΔΕΗ τι τιμή ζώνης σας έχουν για το σπίτι σας και συγκρίνετε την με την τιμή ζώνης που αναγράφεται σε κανένα παλιό ΕΤΑΚ (φόρος ακινήτων που πληρώσαμε το 2008 και το 2009). Αν διαφέρουν πάμε στο δήμο που ανήκει το ακίνητο και το διορθώνουμε με μια αίτηση, γιατί με βάση αυτή την τιμή θα υπολογιστεί το νέο τέλος ακινήτων!
Εδώ στο δικό μας δήμο μαζικά όλοι πάμε και κάνουμε την σχέτική διόρθωση. Δείτε το.

Οτι σε φόρουμ για το κέντημα θα λέγαμε και τέτοια φορολογικά και λοιπά, ποιός θα το περίμενε;;;;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 3 EmptyΤετ Σεπ 28, 2011 2:40 pm

ANNA ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΕΗ.ΘΑ ΤΟ ΔΩ ΚΑΙ ΓΩ .ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΣΥΝΕΧΩΣ ΠΡΙΝ ΤΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ .ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙΣ ΠΙΣΩ.ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΤΑ ΑΤΙΜΑ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΩΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑΤΕ.ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΑΣ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 3 EmptyΤετ Σεπ 28, 2011 10:40 pm

Καλημέρα κούκλες.
Τελικά το περπάτημα τόσων χιλιομέτρων δεν μου βγήκε σε καλό.
Τα πόδια μου έχουν πρηστεί και είναι αδύνατο να φορέσω κελιστά παπούτσια, οπότε κυκλοφορώ με πεδιλάκι!!!! Και δυστυχώς όλη μου η αριστερή πλευρά (χέρι, πλάτη και στήθος) με πονάνε φριχτά και κάθε κίνηση που κάνω είναι οδυνηρή.
ελπίζω να περάσουν σύντομα όλα αυτά γιατί άδεια δεν μπορώ να πάρω από την δουλειά μου και δεν είναι και εύκολο να γράφω στον υπολογιστή, γιατί σε κάθε κίνησή μου πονάω...

Σήμερα για πρώτη φορά μετά από μέρες, κυκλοφορούν όλα τα μέσα μεταφοράς στην ΑΘήνα, πλην των ταξί. Αλλά μέχρι τώρα, όσες φορές απεργούσαν οι ιδιοκτήτες ταξί, και κυκλοφορούσαν τα ΜΜΜ έφτανες στην δουλειά σου στην ώρα σου.
Εχουμε περισσότερα ταξί στην Αθήνα απ' ότι πρέπει, γι αυτό γίνεται ένα κομφούζιο στους δρόμους.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 3 EmptyΤετ Σεπ 28, 2011 10:51 pm

Άννα, καλή η επισήμανσή σου, θα το κοιτάξω και εγώ στο λογαριασμό της ΔΕΗ.
Το νέο χαράτσι, θα φέρει και άλλα προβλήματα στις σχέσεις ενοικιαστών - ιδιοκτητών. Αφού θα κληθούμε να πληρώσουμε το νέο φόρο μέσω του λογαριασμού της ΔΕΗ, πιστεύω ότι κανένας ιδιοκτήτης δεν θα θελήσει να πληρώσει τον φόρο αυτό και θα το επιβάλλει στον ενοικιαστή. Σίγουρα ο δικός μου ιδιοκτήτης αυτό θα κάνει, όπως έκανε και με άλλους φόρους που επιβλήθηκαν παλαιότερα στους ιδιοκτήτες.
Ακόμα και όταν του ανέφερα ότι καταργήθηκε το χαρτόσημο για το ενοίκιο και έπρεπε να σταματήσω να το πληρώνω, η απάντησή του ήταν κοφτή. Δεν ξέρω τι καταργήθηκε και τι όχι.
Εγώ τα θέλω τα χρήματα αυτά, αν δεν σαρέσει πήγαινε βρες αλλού σπίτι....
Έχουν το πάνω χέρι, και όταν γνωρίζουν ότι τα παιδιά σου πηγαίνουν σε συγκεκριμένο σχολείο και δύσκολα θα φύγεις από εκεί κάνουν ό,τι θέλουν...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 3 EmptyΤετ Σεπ 28, 2011 10:54 pm

Ελπίζω να γίνει σύντομα κάτι καλό στη ζωή όλων μας, για να μπορέσουμε να ανασάνουμε λίγο από τα απανωτά ... χτυπήματα....

Άννα, είσαι καλύτερα???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 3 EmptyΤετ Σεπ 28, 2011 11:21 pm

marygian έγραψε:
Αγαπημένες blogoφιλες,λέω να το προσπαθήσω και να κάνω ένα blog με θέμα τη μεγάλη μου αγάπη!Το κοφτό κέντημα.Αρχάρια είμαι στο bloging,οπότε κάθε συμβουλή δεκτή!Δείτε λοιπόν την πρώτη μου ανάρτηση και περιμένω τα σχόλιά σας.
Η σελίδα μου
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]


Mary, είδα τα κεντήματά σου που ανέβασες σήμερα στην ιστοσελίδα σου.
Είναι αριστουργήματα, το ένα καλύτερο από το άλλο.
Ειδικά τα τραπεζοκαρέ σου είναι πανέμορφα και με πάρα πολλή δουλειά.
Μπράβο σου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Με πολύ πολύ αγάπη!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 40Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ :: Το καφενείο της σταυροβελονιάς!-
Μετάβαση σε:  
Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις