Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ

Μια φορά και έναν καιρό, ήταν η σταυροβελονιά...και έφτιαξε την πρώτη αυστηρά και μόνο, ελληνική γυναικεία κοινότητα, με θέμα... ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ!!!
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 3 I_icon_mini_portalΣύνδεση

 

 ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ

Πήγαινε κάτω 
+7
katerina
elpar19
Anna
μία καλή ... μία ανάποδη
kleoniki
FELITSIA
EVDOKIAKAL
11 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Οκτ 28, 2011 11:10 am

Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΚΑΝΑΡΗΣΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ ΑΠΟ ΠΑΛΙΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΒΑΖΩ ΕΔΩ ΓΙΑ ΟΠΟΙΑ ΑΠΟ ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΕ
ΤΟ ΚΑΘΕ ΣΧΕΔΙΟ ΠΟΥ ΣΚΑΝΑΡΑ ΗΤΑΝ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΩ ΣΑΝ ΕΙΚΟΝΑ ΣΤΟ EMAIL ΣΑΣ, ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΠΙΣΤΡΑΤΕΥΣΑ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΕΦΤΙΑΞΕ ΣΕ ΑΡΧΕΙΟ ZIP ΚΑΙ ΣΑΣ ΣΤΕΛΝΩ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ. ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ ΟΤΑΝ ΒΡΙΣΚΩ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΣΚΑΝΑΡΩ.
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΤΕ.
ΟΔΗΓΙΕΣ:
ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΑΥΤΟ ΚΑΝΟΝΤΑΣ COPY ΚΑΙ PASTE ΣΤΟ BROWSER ΣΑΣ (π.χ. INTERNET EXPLORER) ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΒΡΕΙΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ.
ΟΤΑΝ ΚΑΤΕΒΕΙ ΚΑΝΤΕ ΔΕΞΙ ΚΛΙΚ ΚΑΙ EXTRACT FILES.


https://rapidshare.com/files/2394329286/plekta.zip

cheers Smile flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 3 EmptyΤρι Ιαν 31, 2012 12:58 pm

KATERINA MOY ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ ΤΟ ΚΑΣΚΩΛΑΚΙ ΣΟΥ ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΩ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ.ΘΕΛΕΙ ΤΡΟΠΟ ΟΧΙ ΚΟΠΟ.ΚΑΙ ΣΥ ΝΟΜΙΖΩ ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΣΟΥ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΖΕΣΤΟ ΒΡΑΔΥ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 3 EmptyΤρι Ιαν 31, 2012 1:01 pm

FELITSIA έγραψε:
KATERINA MOY ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ ΤΟ ΚΑΣΚΩΛΑΚΙ ΣΟΥ ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΩ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ.ΘΕΛΕΙ ΤΡΟΠΟ ΟΧΙ ΚΟΠΟ.ΚΑΙ ΣΥ ΝΟΜΙΖΩ ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΣΟΥ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΖΕΣΤΟ ΒΡΑΔΥ flower
Φιλενάδα μου, ναρθω να μου δείξεις και μένα τις πλέξεις με το βελονάκι γιατί μόνο τα βασικά γαϊτανάκια ξέρω από βελονάκι??
Και τι μαλλί χρησιμοποιούμε??? αυτό που φτιάχνουμε τα πουλόβερ????
Το τριανταφυλλάκι είναι αυτό που έφτιαξες κι εσύ για τα παιδικά παπουτσάκια???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 3 EmptyΤρι Ιαν 31, 2012 1:20 pm

ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΣΚΩΛ ΒΑΖΟΥΜΕ ΜΑΛΛΑΚΙ ΣΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΛΕΚΟΥΜΕ ΤΑ ΠΟΥΛΟΒΕΡ ΚΑΙ ΤΑ ΣΑΛΙΑ.ΜΑΛΑΚΟ ΚΑΙ ΑΠΑΛΟ.ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΜΑΛΛΟ Η ΜΙΣΟ ΜΙΣΟ .ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ.ΡΩΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΤΙ ΜΑΛΛΑΚΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ.
ΤΟ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΑΚΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ.ΘΑ ΦΤΙΑΞΩ ΣΕ ΛΙΓΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΠΟΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΑΝΕΒΑΣΩ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙΤΕ.ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΥΤΑ .ΟΠΟΙΟΣ ΤΑ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΔΕΝ ΦΑΝΤΑΖΕΤΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΕΧΩ ΦΤΙΑΞΕΙ ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΤΑ ΑΓΟΡΑΣΑ.
ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
katerina




Αριθμός μηνυμάτων : 53
Ημερομηνία εγγραφής : 22/08/2011
Ηλικία : 49
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 3 EmptyΤρι Ιαν 31, 2012 2:01 pm

FELITSIA έγραψε:
ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΣΚΩΛ ΒΑΖΟΥΜΕ ΜΑΛΛΑΚΙ ΣΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΛΕΚΟΥΜΕ ΤΑ ΠΟΥΛΟΒΕΡ ΚΑΙ ΤΑ ΣΑΛΙΑ.ΜΑΛΑΚΟ ΚΑΙ ΑΠΑΛΟ.ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΜΑΛΛΟ Η ΜΙΣΟ ΜΙΣΟ .ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ.ΡΩΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΤΙ ΜΑΛΛΑΚΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ.
ΤΟ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΑΚΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ.ΘΑ ΦΤΙΑΞΩ ΣΕ ΛΙΓΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΠΟΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΑΝΕΒΑΣΩ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙΤΕ.ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΥΤΑ .ΟΠΟΙΟΣ ΤΑ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΔΕΝ ΦΑΝΤΑΖΕΤΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΕΧΩ ΦΤΙΑΞΕΙ ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΤΑ ΑΓΟΡΑΣΑ.
ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ flower


Κορίτσια το συγκεκριμένο νήμα το πήρα από τον Μολοκότο είναι απέναντι από το εργόχειρο και λίγο ποιο πάνω. Το τριανταφυλάκι μου το έδειξε μια κυρία από το μάθημα που πάω στο κοφτό . Είναι η κυρία που μας έμαθε και πώς να πλέκουμε το κασκολάκι ,είναι πολύ εύκολο να το πλέξετε θα προσπαθήσω να σας το στείλω με φωτογραφία πριν το ράψω για να το δείτε
καλό βράδυ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpar19

elpar19


Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2011
Ηλικία : 56
Τόπος : Σουρωτη-Θεσσαλονικη

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 3 EmptyΤετ Φεβ 01, 2012 2:42 am

Anna έγραψε:
EVDOKIAKAL έγραψε:
μόνο 0,15 ευρώ ????? και τα έξοδα αποστολής πόσα είναι Άννα ???
Συμφέρει να πάρεις αρκετά από αυτά και να τα φτιάχνεις σιγά σιγά. οπότε δεν θα έχεις ανάγκη και την "ξινή" που φέρνει ότι θέλει όποτε το θέλει και σε μικρή ποσότητα!!!!
Δίκιο έχει η Φιλίτσα, τυχερή είσαι μπορείς να φτιάξεις ένα δικό σου σάλι ή πάλι να φτιάξεις το κασκολάκι για την άλλη κουμπάρα σου που έχει γενέθλια σύντομα???!!!! cheers

Ευδοκία τα μαλλιά στα στέλνουν σε 8άδες ή σε 6άδες. Πήρα 2 οκτάδες (πήρα και ένα ανοιξιάτικο νήμα γιατί που θα παει θα έρθει και η άνοιξη) και με τα μεταφορικά βγήκαν 16€! Αν υπολογίσεις οτι απο την ξινή το φθηνότερο ακρυλικό έχει 2,5 € η κούκλα για 16 κούκλες θα ήθελα...40 € !
Μπες να το δεις όποτε έχεις χρόνο!
Τωρα τι θα το κάνω... να σου πω βρήκα ένα ωραίο σχέδιο για γιλεκο- σαλι για δες
http://www.lionbrand.com/patterns/90687AD.html?noImages=0;utm_source=Patterns_20100406_Apr06;utm_medium=Emails;utm_campaign=NewPatternsAlert;utm_content=KnitStockinetteStitchShrug;r=1&r=1 ή εδώ
http://www.ravelry.com/patterns/library/stockinette-stitch-shrug
αλλά το θέμα είναι οτι θέλει 136 πόντους ή κοινως κυκλικές βελόνες που δεν έχω!

Γεια σου Αννουλα μου. Αυτο το ζακετακι το επλεξα για την κορη μου και εγινε πολυ ωραιο. Ειναι λιγο βαρετο το σχεδιο γιατι ειναι ολο καλτσα αλλα το αποτελεσμα ηταν ικανοποιητικο!
Οσο για τις κυκλικες κανε μια βολτα στο e-bay και θα βρεις ξυλινες ολη τη σειρα σε παρα πολυ καλη τιμη. Πηρα εγω απο εκει κυκλικες 15 κομματια, απο νο2 έως νο10 με 20€ μαζι με τα μεταφορικα. Ηρθαν το καθε νο σε ναυλον σακουλακι με το νο σε αυτοκολλητη ετικετα αλλα και γραμμενο επανω στις βελονες. Τωρα πια ελαχιστα χρησιμοποιω τις ισιες βελονες μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://eleni-knittingpatterns.blogspot.com/
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 3 EmptyΤετ Φεβ 01, 2012 12:02 pm

(καλά πως μου αρέσει που δεν ξέρω σε ποια να πρωτοαπαντήσω, δεν λέγεται!)

Καταρχίν, Κατερίνα, ΤΕΛΕΙΟ, μπράβο σου! και το λουλουδάκι όλα τα λεφτά! Είχε δίκιο η Ευδοκία!

Καλές μου φιλενάδες ευχαριστώ για την πρόταση σας να το κάνω κι εγώ αλλά ... εγώ ακόμα είμαι στην πρώτη δημοτικού στο πλέξιμο! Και απο βελονάκι , δεν κατέχω εκτός από μια αλυσιδα!!!!! Τώρα που το σκέφτομαι, έμαθα να πλέκω, για πρωτη φορα τον Σεπτέμβριο, τον Οκτωβριο... Κρατάω όμως τις οδηγίες για αργότερα!

Ελένη μου, το μπολερό όντως είναι απλό στο σχέδιο του όποτε θα είναι οτι πρέπει για πλέξιμο αργά το βράδυ χωρίς να βλέπεις και πολύ τι κάνεις!!!!!!Αν και τωρα θα κάνω τα κασκόλ για τα αγόρια και το υπόλοιπο μπλε για την κουμπάρα ν2.( η ξινή έφερε επιτέλους το νήμα)
Τωρα για τις κυκλικές τον άλλο μήνα΄, ίσως., γιατί για αυτό τα κάναμε τα έξοδα μας σε μαλλί! Αν πάρω πάντως απο το ebay θα πάρω, δεν συμφέρει αλλιώς.!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpar19

elpar19


Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2011
Ηλικία : 56
Τόπος : Σουρωτη-Θεσσαλονικη

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Φεβ 02, 2012 4:11 am

Anna έγραψε:
(καλά πως μου αρέσει που δεν ξέρω σε ποια να πρωτοαπαντήσω, δεν λέγεται!)

Καταρχίν, Κατερίνα, ΤΕΛΕΙΟ, μπράβο σου! και το λουλουδάκι όλα τα λεφτά! Είχε δίκιο η Ευδοκία!

Καλές μου φιλενάδες ευχαριστώ για την πρόταση σας να το κάνω κι εγώ αλλά ... εγώ ακόμα είμαι στην πρώτη δημοτικού στο πλέξιμο! Και απο βελονάκι , δεν κατέχω εκτός από μια αλυσιδα!!!!! Τώρα που το σκέφτομαι, έμαθα να πλέκω, για πρωτη φορα τον Σεπτέμβριο, τον Οκτωβριο... Κρατάω όμως τις οδηγίες για αργότερα!

Ελένη μου, το μπολερό όντως είναι απλό στο σχέδιο του όποτε θα είναι οτι πρέπει για πλέξιμο αργά το βράδυ χωρίς να βλέπεις και πολύ τι κάνεις!!!!!!Αν και τωρα θα κάνω τα κασκόλ για τα αγόρια και το υπόλοιπο μπλε για την κουμπάρα ν2.( η ξινή έφερε επιτέλους το νήμα)
Τωρα για τις κυκλικές τον άλλο μήνα΄, ίσως., γιατί για αυτό τα κάναμε τα έξοδα μας σε μαλλί! Αν πάρω πάντως απο το ebay θα πάρω, δεν συμφέρει αλλιώς.!

Εχεις πολλες ''παραγγελιες'' βλεπω σε πλεκτα. Wink
Σιγουρα το e-bay συμφερει για τις βελονες γιατι αν τις παρεις απο καποιο μαγαζι μια μια θα πληρωσεις ενα σωρο λεφτα.
Οσο για το βελονακι ειπαμε, δεν ξεχναω την υποσχεση μου, θα σου δειξω εγω!!!
Φιλακια!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://eleni-knittingpatterns.blogspot.com/
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Φεβ 02, 2012 10:31 am

Το ξέρω καλή μου και δεν το ξεχνάω! Και ναι έχω παραγγελιές είναι αλήθεια αλλά κι έμενα μου αρέσει! Και να πλέκω και να χαρίζω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Φεβ 02, 2012 10:46 am

AYTO EINAI TO MEΓΑΛΕΙΟ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΣΟΥ ΑΝΝΟΥΛΑ ΜΟΥ.ΤΟ ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ Ο,ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΟΥ.ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΝΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΣΟΥ .ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΟ ΚΑΡΔΙΑΣ.ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΠΟΣΟ ΚΑΝΕΙ Η ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ Η ΧΕΙΡΟΝΟΜΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΤΑ
ΧΕΡΑΚΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΕΙ ΟΜΟΡΦΑ Η ΩΡΑ ΣΟΥ.ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΦΤΙΑΧΝΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΡΙΖΕΙΣ.
ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ .ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΖΕΣΤΕΣ (ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΥΤΟ ).ΕΠΙΣΤΡΑΤΕΥΣΤΕ ΤΡΑΧΑΝΑ,ΤΗΛΙΟ,ΘΕΡΜΟΦΟΡΕΣ,ΚΟΥΒΕΡΤΕΣ ,ΑΕΡΟΘΕΡΜΑ,ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΠΟΥΦΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ
ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΠΕΛΠΙΖΕΣΤΕ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ....ΕΜΕΙΣ ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ........ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Φεβ 02, 2012 1:43 pm

Anna έγραψε:
Το ξέρω καλή μου και δεν το ξεχνάω! Και ναι έχω παραγγελιές είναι αλήθεια αλλά κι έμενα μου αρέσει! Και να πλέκω και να χαρίζω!

Άννα έχεις δίκιο, έτσι νιώθω και εγώ όταν φτιάχνω κάτι για τα αγαπημένα μου πρόσωπα.
Είναι υπέροχο να δημιουγείς κάτι με σκοπό να το χαρίσεις σε έν αφιλικό σου πρόσωπο..
Κάπου έχω διαβάσει αυτό το απόφθεγμα, με το οποίο συμφωνώ:

"Με το να παίρνεις γεμίζουν τα χέρια σου
Με το να δίνεις γεμίζει η καρδιά σου."
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Φεβ 03, 2012 12:43 am

KAΛΗΜΕΡΑ ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ .ΠΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ Σ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ .....ΚΑΙ ΓΩ ΤΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΥΤΟ ΠΑΛΙΑ ΚΑΙ Μ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ.ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟ ΕΦΑΡΜΟΖΩ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ.
ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΕΣ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΤΕ ΚΑΛΑ.ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΚΡΥΟ ΒΟΛΟ.ΠΑΩ ΓΙΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΠΙΟ ΜΕΤΑ..... flower Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Φεβ 03, 2012 6:45 am

έτσι είναι κορίτσια!
Είναι μεγάλη χαρά να δίνεις κάτι που το χεις φτιάξει με αγάπη... ότι κι αν είναι αυτό!
Το καλοκαίρι είχε έρθει η αδερφή της μαμάς μου απο την Αυστραλία. Που λέτε τις χάρισα δυο κεντήματα: ένα που το είχαμε φτιάξει μισό η μαμά μου και μισό εγώ και το ίδιο το σχέδιο κεντημένο από μένα μέ άλλα χρώματα και χάντρες. Το χάρηκε διπλά και εγω τριπλά απο τη χαρά της!
Και η κουμπάρα μου το φοράει το κασκολάκι της καθε μερα όποτε κάθε μερα χαιρομαι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 3 EmptyΚυρ Φεβ 05, 2012 10:02 am

Καλησπέρα σε όλη την παρέα! Περάσαμε ένα σαββατοκύριακο μέσα την ομίχλη... σήμερα διαλύθηκε περίπου στις 12 το μεσημέρι, αλλά τουλάχιστον υποχώρησε το κρύο.
Λοιπόν, γλυκιά μου Φελίτσια έκανα το κασκόλ του γιου μου με το δικό σου σχέδιο, εύκολο και γρήγορο. Και έτσι όπως βγαίνει λαστιχωτό, έραψα τα δυο άκρα για να το φοράει τυλιγωντας το δυο φορές στο λαιμό μου χωρίς να λύνεται! Το σχέδιο και η ιδέα μου άρεσε πολύ - σας ανέβασα και φώτο στο μπλογκ μου για να το δείτε και νομίζω οτι θα το ξανακάνω αλλά για μένα αυτή τη φορά!
Βέβαια ο άτιμος ενω γκρίνιαζε τόσο καιρό ότι μόνο για το μικρό κάνω κασκόλ, διάλεξε το χρώμα που ήθελε, και επέβλεπε την πρόοδο μου!- και γω η δόλια σηκωνόμουν απο τις 7 το πρωί για να το τελειώσω γρήγορα- τωρα μου λεει οτι " ε, δεν τρελλαθηκα κιόλας..." (τον πνίγεις τον έφηβο ή δεν τον πνίγεις;;;;;;Wink.
Και από οτι βλεπω θα το φοράει ο άντρας μου που το εκτίμησε περισσότερο ! ( και ο μικρός λέει: " εμένα κυκλικό δεν μου κάνες!, να με πας να διαλλέξω χρώμα!")

Κορίτσια να είστε όλες καλά και να έχετε μια ήρεμη και όσο το δυνατό ζεστή εβδομάδα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpar19

elpar19


Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2011
Ηλικία : 56
Τόπος : Σουρωτη-Θεσσαλονικη

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 3 EmptyΚυρ Φεβ 05, 2012 10:09 pm

[quote="Anna"] Καλησπέρα σε όλη την παρέα! Περάσαμε ένα σαββατοκύριακο μέσα την ομίχλη... σήμερα διαλύθηκε περίπου στις 12 το μεσημέρι, αλλά τουλάχιστον υποχώρησε το κρύο.
Λοιπόν, γλυκιά μου Φελίτσια έκανα το κασκόλ του γιου μου με το δικό σου σχέδιο, εύκολο και γρήγορο. Και έτσι όπως βγαίνει λαστιχωτό, έραψα τα δυο άκρα για να το φοράει τυλιγωντας το δυο φορές στο λαιμό μου χωρίς να λύνεται! Το σχέδιο και η ιδέα μου άρεσε πολύ - σας ανέβασα και φώτο στο μπλογκ μου για να το δείτε και νομίζω οτι θα το ξανακάνω αλλά για μένα αυτή τη φορά!
Βέβαια ο άτιμος ενω γκρίνιαζε τόσο καιρό ότι μόνο για το μικρό κάνω κασκόλ, διάλεξε το χρώμα που ήθελε, και επέβλεπε την πρόοδο μου!- και γω η δόλια σηκωνόμουν απο τις 7 το πρωί για να το τελειώσω γρήγορα- τωρα μου λεει οτι " ε, δεν τρελλαθηκα κιόλας..." (τον πνίγεις τον έφηβο ή δεν τον πνίγεις;;;;;;Wink.
Και από οτι βλεπω θα το φοράει ο άντρας μου που το εκτίμησε περισσότερο ! ( και ο μικρός λέει: " εμένα κυκλικό δεν μου κάνες!, να με πας να διαλλέξω χρώμα!")

Κορίτσια να είστε όλες καλά και να έχετε μια ήρεμη και όσο το δυνατό ζεστή εβδομάδα![/quote

Χαχαχαχαχαχα!!!! Τον πνιγεις τον πνιγεις, ανετα. Κι εμενα τετοια μου κανουν, φτιαξε μου ετουτο, φτιαξε μου εκεινο και σπαααανια τα φορανε!! Γι'αυτο κι εγω πλεκω για μενα!!! Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://eleni-knittingpatterns.blogspot.com/
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 3 EmptyΔευ Φεβ 06, 2012 7:13 am

Ελένη μου δεν θα σκάσω! Σήμερα το φόρεσα ωραιότατα πάνω απο ένα μαυρο ζιβάγκο και ήταν μια χαρα! Και ωραίο και ζεστό! χιχιχιχιχι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpar19

elpar19


Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2011
Ηλικία : 56
Τόπος : Σουρωτη-Θεσσαλονικη

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 3 EmptyΔευ Φεβ 06, 2012 10:55 pm

Anna έγραψε:
Ελένη μου δεν θα σκάσω! Σήμερα το φόρεσα ωραιότατα πάνω απο ένα μαυρο ζιβάγκο και ήταν μια χαρα! Και ωραίο και ζεστό! χιχιχιχιχι!

Και πολυ καλα εκανες!!!!Σιγα μη σκασουμε!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://eleni-knittingpatterns.blogspot.com/
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 3 EmptyΔευ Φεβ 13, 2012 1:44 am

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΙΤΕ ΕΝΑ ΚΑΠΕΛΟ (ΣΚΟΥΦΑΚΙ)ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΚΟΡΔΟΝΙ ΤΟΥ (ΤΗΣ ΚΟΡΥΦΗΣ)ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΚΥΚΛΙΚΟ ΚΑΣΚΩΛ.ΑΠΛΟ ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ.ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΔΕΣ ΤΟ ΚΑΙ ΣΥ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΑΥΤΟ
https://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=fvwp&v=EKtRI6rEFug
ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 3 EmptyΔευ Φεβ 13, 2012 11:29 am

Φιλίτσα, σήμερα τελείωσα το κυκλικό του μικρού και μου μένει το μισό από αυτό του κουμπάρου μου. Μετά τέλος τα κασκόλ! Θα βάλω μπρος για κάτι ανοιξιάτικο για μενα! Τα μαλλιά που πήρα με φωνάζουν!!! Αλλά πρέπει να βρω ένα σχέδιο απλό κι εύκολο .... για την αρχάρια της παρέας- γιατί καλά τα κασκόλ αλλά μια μπλόυζα;;; Θα σας τρελλάνω στις ερωτήσεις!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 3 EmptyΔευ Φεβ 13, 2012 12:45 pm

ΣΤΟ ΣΙΤΕ ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΒΙΒΛΙΑ ΜΕ ΜΠΛΟΥΖΕΣ ΜΕ ΠΑΤΡΟΝ ΚΛΠ.ΤΑ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙΣ ΔΩΡΕΑΝ.ΔΕΣ ΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΜΑΙΛ ΚΑΜΜΙΑ ΕΥΚΟΛΗ.ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΙ ΧΡΗΜΑΤΑ ΔΙΝΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΠΟΥ ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΜΑΛΛΑΚΙΑ?
ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΕΣ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 3 EmptyΤρι Φεβ 14, 2012 2:11 am

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ .ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΒΡΗΚΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΩ.
ΣΗΜΕΡΑ ΣΑΣ ΕΧΩ ΕΝΑ ΔΩΡΟ .ΠΕΣ ΤΕ ΟΤΙ ΕΧΩ ΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΜΟΥ (ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΟΜΩΣ) ΚΑΙ ΣΑΣ ΧΑΡΙΖΩ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΕΓΚΥΚΛΟΠΑΙΔΕΙΑ ΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΒΕΛΟΝΙΕΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΑΚΙ .ΩΡΑΙΟ?
ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΑΣ ΤΟ ΣΤΕΙΛΩ ΑΛΛΙΩΣ ΣΑΣ ΔΙΝΩ ΤΟ SITE ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΤΕΒΑΣΕΤΕ.ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ .
http://knigi.tr200.ru/v.php?id=1787411
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
kleoniki




Αριθμός μηνυμάτων : 22
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 63
Τόπος : Θέρμη Θεσσαλονικης

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 3 EmptyΤρι Φεβ 14, 2012 5:09 am

Καλησπέρα Φελίσια.Είναι πράγματι πολύ ωραίο.πως μπορώ να το κατεβάσω;Δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 3 EmptyΤρι Φεβ 14, 2012 9:44 am

ΚΛΕΟΝΙΚΗ ΜΟΥ KAΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΕΧΕΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙΣ ΔΩΡΕΑΝ ΤΗΝ ΕΓΚΥΚΛΟΠΑΙΔΕΙΑ.ΠΑΤΑΣ ΕΠΑΝΩ Σ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΒΓΑΛΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΣΕΛΙΔΑ .ΕΚΕΙ ΕΧΕΙ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑ ΔΩΡΕΑΝ ΚΑΙ ΜΕ ΠΛΗΡΩΜΗ ΘΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙΣ ΤΟ ΔΩΡΕΑΝ.ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΛΙΓΟ .ΘΑ ΣΕ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΜΕΤΑ Η ΣΕΛΙΔΑ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ.ΑΠΛΑ ΠΑΤΑΣ ΕΠΑΝΩ ΣΤΟ DOWN LOAD KAI ΘΑ ΣΟΥ ΤΟ ΣΩΣΕΙ ΕΠΑΝΩ ΣΤΟ DESKTOP.META ΘΑ ΠΑΤΗΣΕΙΣ ΔΙΠΛΟ ΚΛΙΚ ΕΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΦΑΚΕΛΛΟ ΚΑΙ ΘΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΣΩΣΕΙΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΑΠΟΘΗΚΕΥΕΙΣ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΣΟΥ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ ΛΙΓΟ .ΒΕΒΑΙΑ ΕΓΩ ΕΧΩ MAC ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΥ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ.ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΦΙΛΗ ΜΑΣ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 3 EmptyΤρι Φεβ 14, 2012 12:18 pm

FELITSIA έγραψε:
ΣΤΟ ΣΙΤΕ ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΒΙΒΛΙΑ ΜΕ ΜΠΛΟΥΖΕΣ ΜΕ ΠΑΤΡΟΝ ΚΛΠ.ΤΑ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙΣ ΔΩΡΕΑΝ.ΔΕΣ ΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΜΑΙΛ ΚΑΜΜΙΑ ΕΥΚΟΛΗ.ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΙ ΧΡΗΜΑΤΑ ΔΙΝΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΠΟΥ ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΜΑΛΛΑΚΙΑ?
ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΕΣ :flower:

Φιλίτσα στην τελευταία παραγγελια τα μαλλιά κόστισαν 7 δολλάρια και τα μεταφορικά 12δολλάρια. Συνολικά 15 ευρω, για 16 κούκλες μαλλί των 50 γρ η καθεμια. Το ένα ειναι βαμβακερό και το αλλό είναι μεικτό ( μερινό, μαλλί και ακρυλικό).
Για τα κασκόλ είχα παρει απο την ξινή, αυτά που σας ανέβασα στο μπλογκ τις προάλλες και έδωσα 19 ευρώ για 4 κούκλες, αντε 6 ( αν σκεφτείς οτι οι 2 είναι των 100γρ). Και η μια απο αυτό του γιού μου ήταν σκληρή, ξερή... δεν ξέρω πως να το περιγράψω... Αφού σκέφτηκα ότι μπορεί να την είχε στην βιτρίνα της και από τον ήλιο και την σκόνη να έγινε έτσι.... Χθες βράδυ που το τελειώσα, το επλυνα, - εβαλα και μαλλάκτικό - ακολούθησα πιστά τις οδηγίες σας για το στεγνωμα κι αυριο θα το βαλει ο μικρός μου!
Αυτά. Εγώ νομίζω οτι συμφέρει- αν συνυπολογίσω οτι θα πρέπει να παρω άδεια για να κατεβώ το πρωι στο κέντρο για να ψωνισω τετοια πραγματα, βαλε βενζίνη και χρόνο)
Το μόνο μείον είναι οτι άλλο να το δεις και να το πιάσεις κι αλλό να δεις μια φωτο...εδώ εχει ένα ρίσκο... αλλά παλι κατι θα φτιαξεις με αυτό , σωστά;
Καληνύχτα !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 3 EmptyΤρι Φεβ 14, 2012 12:34 pm

EXEIS DIKIO ANNA ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ .ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΑΡΚΕΤΑ .ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΟ ΘΕΜΑ .ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΥΡΚΟΥΣ Η ΟΧΙ?ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ.....ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΣΚΕΨΗ ΠΟΛΛΗ.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΜΕ ΥΓΕΙΑ .ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ. flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 3 EmptyΤετ Φεβ 15, 2012 4:03 am

FELITSIA έγραψε:
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ .ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΒΡΗΚΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΩ.
ΣΗΜΕΡΑ ΣΑΣ ΕΧΩ ΕΝΑ ΔΩΡΟ .ΠΕΣ ΤΕ ΟΤΙ ΕΧΩ ΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΜΟΥ (ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΟΜΩΣ) ΚΑΙ ΣΑΣ ΧΑΡΙΖΩ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΕΓΚΥΚΛΟΠΑΙΔΕΙΑ ΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΒΕΛΟΝΙΕΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΑΚΙ .ΩΡΑΙΟ?
ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΑΣ ΤΟ ΣΤΕΙΛΩ ΑΛΛΙΩΣ ΣΑΣ ΔΙΝΩ ΤΟ SITE ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΤΕΒΑΣΕΤΕ.ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ .
http://knigi.tr200.ru/v.php?id=1787411
Φιλίτσα, χθες το βράδυ κατέβασα την πρώτη σειρά από το βιβλίο που μας χάρισες, ακολουθώντας τις οδηγίες που έβλεπα πατώντας κάθε φορά σ’ όποιο μήνυμα παρουσιαζόταν. Δεν άντεξα να κατεβάσω και τις υπόλοιπες σειρές. Κοίταξα λίγο τα σχέδια που κατέβασα και είναι υπέροχα. Να’ σαι καλά για τον θησαυρό που μας χάρισες. cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 11Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ :: Πλέξιμο.-
Μετάβαση σε:  
phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις