Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ

Μια φορά και έναν καιρό, ήταν η σταυροβελονιά...και έφτιαξε την πρώτη αυστηρά και μόνο, ελληνική γυναικεία κοινότητα, με θέμα... ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ!!!
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 4 I_icon_mini_portalΣύνδεση

 

 ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ

Πήγαινε κάτω 
+7
katerina
elpar19
Anna
μία καλή ... μία ανάποδη
kleoniki
FELITSIA
EVDOKIAKAL
11 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 4 EmptyΠαρ Οκτ 28, 2011 11:10 am

Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΚΑΝΑΡΗΣΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ ΑΠΟ ΠΑΛΙΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΒΑΖΩ ΕΔΩ ΓΙΑ ΟΠΟΙΑ ΑΠΟ ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΕ
ΤΟ ΚΑΘΕ ΣΧΕΔΙΟ ΠΟΥ ΣΚΑΝΑΡΑ ΗΤΑΝ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΩ ΣΑΝ ΕΙΚΟΝΑ ΣΤΟ EMAIL ΣΑΣ, ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΠΙΣΤΡΑΤΕΥΣΑ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΕΦΤΙΑΞΕ ΣΕ ΑΡΧΕΙΟ ZIP ΚΑΙ ΣΑΣ ΣΤΕΛΝΩ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ. ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ ΟΤΑΝ ΒΡΙΣΚΩ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΣΚΑΝΑΡΩ.
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΤΕ.
ΟΔΗΓΙΕΣ:
ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΑΥΤΟ ΚΑΝΟΝΤΑΣ COPY ΚΑΙ PASTE ΣΤΟ BROWSER ΣΑΣ (π.χ. INTERNET EXPLORER) ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΒΡΕΙΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ.
ΟΤΑΝ ΚΑΤΕΒΕΙ ΚΑΝΤΕ ΔΕΞΙ ΚΛΙΚ ΚΑΙ EXTRACT FILES.


https://rapidshare.com/files/2394329286/plekta.zip

cheers Smile flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 4 EmptyΤετ Φεβ 15, 2012 4:09 am

ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΣΕΙΡΑ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ.ΕΧΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 250 ΣΕΛΙΔΕΣ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ.ΕΚΑΝΑ DOWNLOAD ΣΕ ΜΙΑ ΣΕΛΙΔΑ ΔΩΡΕΑΝ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 4 EmptyΤετ Φεβ 15, 2012 5:15 am

FELITSIA έγραψε:
ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΣΕΙΡΑ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ.ΕΧΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 250 ΣΕΛΙΔΕΣ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ.ΕΚΑΝΑ DOWNLOAD ΣΕ ΜΙΑ ΣΕΛΙΔΑ ΔΩΡΕΑΝ
Μπορεί να μην το πρόσεξα Φιλίτσα μου. Είδα ότι μου κατέβασε ένα βιβλίο με πλέξεις αλλά δεν μπορούσα να δω τί άλλο υπάρχει γιατί τα ματάκια μου θόλωναν..


Θα το κοιτάξω το βράδυ με την ησυχία μου!!! cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 4 EmptyΤετ Φεβ 15, 2012 12:48 pm

Φιλίτσα, αγοράζεις από Τούρκους. Γεγονός. Αφού είναι πιο ξύπνιοι απο μας... Να σου πω έχω και εγώ ένα θέμα, δηλ. επειδη προέρχομαι απο οικογένεια εμπόρων από μικρή έμαθα να στηριζω τα ελληνικά καταστήματα και μάλιστα τις γειτονιάς κοκ. Ιδιαίτερη αδυναμία σε μάρκες κτλ δεν είχα- δεν είμαι κοκέτα- όποτε πάντα φρόντιζα και φροντίζω να στηριζω τα γύρω μαγαζιά. Και τα ελληνικά προιοντα. (πατάτα γερμανιάς 0,50 το κιλο, ελληνική 0,70 την ελληνική θα πάρω κι ας είναι μαυρη απο μέσα- για να σου δώσω ένα παράδεγμα).
Εδω όμως... σου είπα 2,5 η κούκλα το ακρυλικο η ξινή και μια βδομάδα για να φέρει ξανά- και τι της ζήτησα;;;πεταλούδα!
Υστερα να σου πω και την αληθεια εγω έμπειρη δεν είμαι. Τώρα μαθαίνω, όποτε δεν θέλω να ξοδέψω και πολλά σε κάτι που μπορεί να μην πετύχει ή να το βάλω μέσα στο σπίτι μονο!
αυτά!
Αν και να σου πω προχθές ήρθε ένας πελάτης στη δουλειά με βιοτεχνια κλωστών και νημάτων- έτσι έγραφε η σφραγίδα. Την επόμενη φορά που θα έρθει θα τον ρωτήσω αν έχει μόνο για μηχανές ... κι αν όχι θα του πω να πηγαίνω από αυτόν κατευθείαν, το προτιμω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 4 EmptyΤετ Φεβ 15, 2012 12:50 pm

Α και το βιβλίο το κατεβασα κι εγω και είναι ένα! Ευχαριστούμε Φιλιτσα.΄
Τώρα πρέπει να βρούμε κι ένα τρόπο να ζήσουμε 2 ζωές για να προλάβουμε να τα μάθουμε ( για μένα αυτό) και να τα κάνουμε όλα αυτά!
χαχαχχαχχαχα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 4 EmptyΤετ Φεβ 15, 2012 2:04 pm

BRE ANNA MOY KAI MONO ΠΟΥ ΤΑ ΞΕΦΥΛΛΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΛΕΞΗ ΦΤΑΝΕΙ .ΕΓΩ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΟΤΑΝ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΩ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.ΣΑΝ ΝΑ ΒΡΗΚΑ ΘΗΣΑΥΡΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΑΣΟΣ.ΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΟΜΟΡΦΟ ΝΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΤΗΝ ΩΡΑ ΜΑΣ.ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΣΕ ΤΙ ΘΕΣΗ ΘΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ .ΣΑΝ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΝΩ .ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΑΙΔΑΚΙ ΔΗΛΑΔΗ ΧΩΡΙΣ ΤΟΥΣ 11 ΜΗΝΕΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΕΙΜΑΙ ΠΑΙΔΑΚΙ.....ΧΑ ΧΑΧΑ ΧΑ...
ΚΑΛΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 4 EmptyΤετ Φεβ 15, 2012 4:28 pm

FELITSIA έγραψε:
ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΣΕΙΡΑ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ.ΕΧΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 250 ΣΕΛΙΔΕΣ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ.ΕΚΑΝΑ DOWNLOAD ΣΕ ΜΙΑ ΣΕΛΙΔΑ ΔΩΡΕΑΝ
Είχες δίκιο Φιλίτσα, το κατέβασα ολόκληρο το βιβλίο, αλλά προχθές δεν το είχα δει καλά...
Είναι ένας μικρός θησαυρός και νομίζω ότι και μόνο να το χαζεύουμε θα περνουν πολύ ευχάριστα οι ωρες μας.... Wink flower Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpar19

elpar19


Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2011
Ηλικία : 56
Τόπος : Σουρωτη-Θεσσαλονικη

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 4 EmptyΠαρ Φεβ 17, 2012 3:19 am

Anna έγραψε:
Φιλίτσα, αγοράζεις από Τούρκους. Γεγονός. Αφού είναι πιο ξύπνιοι απο μας... Να σου πω έχω και εγώ ένα θέμα, δηλ. επειδη προέρχομαι απο οικογένεια εμπόρων από μικρή έμαθα να στηριζω τα ελληνικά καταστήματα και μάλιστα τις γειτονιάς κοκ. Ιδιαίτερη αδυναμία σε μάρκες κτλ δεν είχα- δεν είμαι κοκέτα- όποτε πάντα φρόντιζα και φροντίζω να στηριζω τα γύρω μαγαζιά. Και τα ελληνικά προιοντα. (πατάτα γερμανιάς 0,50 το κιλο, ελληνική 0,70 την ελληνική θα πάρω κι ας είναι μαυρη απο μέσα- για να σου δώσω ένα παράδεγμα).
Εδω όμως... σου είπα 2,5 η κούκλα το ακρυλικο η ξινή και μια βδομάδα για να φέρει ξανά- και τι της ζήτησα;;;πεταλούδα!
Υστερα να σου πω και την αληθεια εγω έμπειρη δεν είμαι. Τώρα μαθαίνω, όποτε δεν θέλω να ξοδέψω και πολλά σε κάτι που μπορεί να μην πετύχει ή να το βάλω μέσα στο σπίτι μονο!
αυτά!
Αν και να σου πω προχθές ήρθε ένας πελάτης στη δουλειά με βιοτεχνια κλωστών και νημάτων- έτσι έγραφε η σφραγίδα. Την επόμενη φορά που θα έρθει θα τον ρωτήσω αν έχει μόνο για μηχανές ... κι αν όχι θα του πω να πηγαίνω από αυτόν κατευθείαν, το προτιμω.

Γεια σας κοριτσια. Εχω καιρο να γραψω αλλα μπαινω και σας παρακολουθω. Αυτη τη στιγμη κατεβαζω το βιβλιο!!! Wink
Κι εγω εχω αγορασει απο Τουρκια και για να ειμαι ειλικρινης το σκεφτηκα αρκετα πριν το κανω. Οπως λεει ομως και η Αννα ειναι πιο ξυπνιοι. Εχουμε μαγαζια εδω στη Θεσσαλονικη με υπεροχης ποιοτητας νηματα που καλλιστα θα μπορουσαν να πουλανε online. Κατι παει να γινει τωρα με τις ιστοσελιδες τους, για να δουμε. Το θεμα ομως ειναι τι τιμες θα εχουν. Εχω ψωνισει απειρες φορες απο αυτα τα μαγαζια και φυσικα θα ξαναψωνισω αλλα οσον αφορα τις τιμες του συγκεκριμενου τουρκικου site ειναι αναμφιβολα πολυ χαμηλες. Σιγουρα προτιμαμε τα ελληνικα αλλα ας κατεβασουν και λιγο τις τιμες τους. Δεν μπορει μια κουκλα να την παιρνεις εδω με 5€ και απο το τουρκικο μαζι με μεταφορικα να βγαινει ουτε 2-3€!!!!! Τα Alize και τα Kartopu που ειναι τουρκια νηματα, εδω ειναι πανακριβα.
Οσο για τον πελατη Αννουλα με τη βιοτεχνια κλωστων οταν μαθεις λεπτομερειες ενημερωσε μας.
Φιλια σε ολες!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://eleni-knittingpatterns.blogspot.com/
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 4 EmptyΠαρ Φεβ 17, 2012 11:49 am

καλησπέρα σε όλες!
Η Ελένη όπως ξέρετε είναι σε ένα φορουμ για πλέξιμο, το raverly. Εκεί λοιπόν υπάρχει και ελληνικό γκρουπ που για το Πάσχα θα πλέξει σαλιάρες και πέτσετούλες ώμου για το παζάρι που διοργανώνει το ορφανοτροφείο Μελισσα, εδω στη Θεσσαλονίκη. Πληροφορίες έχει η Ελένη στο μπλογκ της :http://eleni-knittingpatterns.blogspot.com/ αλλά και στην σελίδα του γκρουπ http://www.ravelry.com/discuss/---hellas/2025099/26-50#.
Αν έχετε λίγο χρόνο και λίγο περισσευούμενο βαμβακερό νήμα, τι λέτε , δεν βοηθάμε και εμείς;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 4 EmptyΠαρ Φεβ 17, 2012 10:51 pm

Καλημέρα φιλενάδες μου Σας ανεβάζω φωτογραφίες από το κασκόλ που τελείωσα για την κόρη μου το οποίο το ήθελε φαρδύ και μακρύ! Ούτε κουβέρτα να ήταν!!!
Επίσης αποτελείωσα και ένα γιλεκάκι αυτή την εβδομάδα και το ανεβάζ και αυτό!!!! (είναι ένα από τα πολλά εργόχειρα που τα χω αρχίσει και δεν τα τελείωσα ακόμα). Οπότε ξεκίνησα τώρα να τα τελειώνω σιγά σιγά... cheers sunny
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 4 EmptyΠαρ Φεβ 17, 2012 10:53 pm

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/341/pict0007ul.jpg

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/710/pict0006ce.jpg

Αυτό είναι τι γιλεκάκι μου στο χρώμα που μαρέσει πολύ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 4 EmptyΠαρ Φεβ 17, 2012 10:55 pm

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/818/pict0033b.jpg/

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/191/pict0032mt.jpg/


Και αυτό είναι το κασκόλ (μίνι κουβέρτα) που έφτιαξα γι ατην κόρη μου!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 4 EmptyΣαβ Φεβ 18, 2012 12:49 am

ΕΥΔΟΚΙΑ MOY POLY OMORFO ΤΟ ΓΙΛΕΚΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΣΚΩΛ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΑ ΚΑΙ ΚΟΥΒΕΡΤΑ .ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ.ΝΑ ΤΑ ΧΑΡΕΙΤΕ ΠΟΛΥ.ΑΥΤΑ ΠΑΛΙΑ ΚΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΛΕΕΙ ΜΙΑ ΠΑΡΟΙΜΙΑ.ΚΑΙ ΣΥ ΘΑ ΤΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΕΦΤΙΑΞΑΝ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΣΟΥ ΤΑ ΧΡΥΣΑ.ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΗΣΥΧΟ Σ/Κ.ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ. Very Happy I love you cheers flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 4 EmptyΣαβ Φεβ 18, 2012 6:15 am

Πολύ όμορφα Ευδοκία μου και θα συμφωνήσω με τη Φιλίτσα, όχι και κουβέρτα!!!! Και ωραίο χρώμα! Θα ταιριάζει τέλεια με τα τζην της!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 4 EmptyΣαβ Φεβ 18, 2012 8:58 am

FELITSIA έγραψε:
ΕΥΔΟΚΙΑ MOY POLY OMORFO ΤΟ ΓΙΛΕΚΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΣΚΩΛ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΑ ΚΑΙ ΚΟΥΒΕΡΤΑ .ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ.ΝΑ ΤΑ ΧΑΡΕΙΤΕ ΠΟΛΥ.ΑΥΤΑ ΠΑΛΙΑ ΚΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΛΕΕΙ ΜΙΑ ΠΑΡΟΙΜΙΑ.ΚΑΙ ΣΥ ΘΑ ΤΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΕΦΤΙΑΞΑΝ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΣΟΥ ΤΑ ΧΡΥΣΑ.ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΗΣΥΧΟ Σ/Κ.ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ. Very Happy I love you cheers flower
Φιλίτσα μου ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και για την παροιμία σου.. Λέω πώς το κασκολάκι είναι σαν κουβέρτούλα, γιατί εμένα μαρέσουν πιο πολύ τα στενότερα κασκολάκια και αυτά που ίσα ίσα τυλίγονται γύρω από το λαιμό σου. Αλλά η κόρη μου το ήθελε έτσι και εγώ δεν της χάλασα το χατήρι!!!
Καλό σαββατοκύριακο και σ' εσένα Κούκλα μου.. cheers I love you Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 4 EmptyΣαβ Φεβ 18, 2012 9:02 am

Anna έγραψε:
Πολύ όμορφα Ευδοκία μου και θα συμφωνήσω με τη Φιλίτσα, όχι και κουβέρτα!!!! Και ωραίο χρώμα! Θα ταιριάζει τέλεια με τα τζην της!!!!
Γαι μένα που προτιμώ τα κασκολάκια μικρά και στενά, μου φαίνεται σαν κουβερτούλα, όπως έγραψα και παραπάνω στη Φιλίτσα μας.
Αλλά "περί ορέξεως κολοκυθόπιτα", είπα στη "θυγατέρα" μου και της το έφτιαξα όπως το ήθελε.
Ναι έχεις δίκιο, το χρώμα αυτό ταιριάζει με τα τζην της.
Μόλις τελειώσω του γιού μου θα της φτιάξω ένα άλλο σε ρόζ χρώμα με την πλέξη της Φιλίτσας, που νομίζω θα φαίνεται καλύτερα (το σχέδιό της) στο μονόχρωμο μαλλί.
Καλό σαββατόβραδο να έχεις και εσύ Άννα. cheers Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 4 EmptyΣαβ Φεβ 18, 2012 10:08 am

http://www.iceyarns.com/ ΕΔΩ ΘΑ ΒΡΕΙΤΕ ΤΟΥΡΚΙΚΑ ΜΑΛΛΙΑ ΚΑΙ ΒΑΜΒΑΚΕΡΑ ΚΑΙ ΕΔΩ
http://luisafelice.blogspot.com/ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΣΕΛΙΔΑ ΓΙΑ ΠΛΕΚΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕ ΕΠΕΞΗΓΗΣΕΙΣ .ΜΟΛΙΣ ΤΑ ΒΡΗΚΑ ΚΑΙ ΣΑΣ ΤΑ ΣΤΕΛΝΩ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙΤΕ.ΕΛΕΝΗ ΚΑΙ ΑΝΝΑ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΛΕΚΕΤΕ ΣΥΧΝΑ ΔΕΙΤΕ ΑΝ ΣΥΜΦΕΡΕΙ Η ΑΓΟΡΑ ΤΟΥΣ.
ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 4 EmptyΣαβ Φεβ 18, 2012 12:16 pm

Φιλίτσα τα ice yarns είναι αυτά που παίρνουμε με την Ελένη!
Ευχαριστούμε και για το άλλο μπλογκ. έχει ένα πολυ ωραίο σάλι!!!

Για την ώρα τελειώνω με τα κασκόλ (λίγες σειρές μείναν και τελειώσα!) Μετά λέω να φτιάξω λίγες πετσετούλες για Την Μέλισσα - έχω μια κούκλα βαμβακερό νήμα που κάθεται...- και ύστερα θα βάλω μπρος για την μπλούζα την ανοιξιάτικη!
Να ρωτήσω η άσχετη: διαβάζω ένα σχέδιο και είναι πλεγμένο με κάποιο νήμα. Πως ξέρω οτι και με το δικό μου νήμα οι οδηγίες είναι σωστές;;;; Κι αν το δείγμα - γιατί φαντάζομαι τι θα μου πείτε- δεν ταιριάζει, δοκιμάζω με άλλες βελόνες μέχρι να ταιριάξει; Γιατί αναρωτιέμαι το εξής : το νήμα λεει πχ για βελόνες 4mm , και εγω πλέκω με 6mm , θα βγει οκ;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 4 EmptyΣαβ Φεβ 18, 2012 2:32 pm

AKΡΙΒΩΣ ΘΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ ΝΑ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΜΕ ΤΟ ΔΕΙΓΜΑ ΜΕΙΩΝΟΝΤΑΣ Η ΜΕΓΑΛΩΝΟΝΤΑΣ ΤΙΣ ΒΕΛΟΝΕΣ ΣΟΥ ΑΝΝΑ ΜΟΥ,ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ.ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΕΣ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 4 EmptyΚυρ Φεβ 19, 2012 7:05 am

Ψαχνωντας σχέδια για πετσετούλες ώμου και σαλιάρες για το παζάρι της Μελισσας βρήκα αυτό το μπλογκ: http://downcloverlaine.blogspot.com/ και δεν μπορούσα να μην σας το δείξω!
Δείτε το, οτι πρέπει για δωράκια αλλά και για τα εγγονάκια! ( η κόρη της Κλεονίκης θα πρέπει να γεννησε , σωστα;;Wink Αχ βρε κορίτσια σαν τα πλεκτά τα μωρουδιακά δεν έχει! Μου είχε πλέξει η μαμά μου ένα γιλεκάκι μια σταλιά για το γιο μου και το κρατάω για τα εγγονιά μου( σε 20 χρόνια δηλαδή, πρωτα ο Θεός). αλλά είναι μια γλυκα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 4 EmptyΚυρ Φεβ 19, 2012 1:29 pm

Anna έγραψε:
Φιλίτσα τα ice yarns είναι αυτά που παίρνουμε με την Ελένη!
Ευχαριστούμε και για το άλλο μπλογκ. έχει ένα πολυ ωραίο σάλι!!!

Για την ώρα τελειώνω με τα κασκόλ (λίγες σειρές μείναν και τελειώσα!) Μετά λέω να φτιάξω λίγες πετσετούλες για Την Μέλισσα - έχω μια κούκλα βαμβακερό νήμα που κάθεται...- και ύστερα θα βάλω μπρος για την μπλούζα την ανοιξιάτικη!
Να ρωτήσω η άσχετη: διαβάζω ένα σχέδιο και είναι πλεγμένο με κάποιο νήμα. Πως ξέρω οτι και με το δικό μου νήμα οι οδηγίες είναι σωστές;;;; Κι αν το δείγμα - γιατί φαντάζομαι τι θα μου πείτε- δεν ταιριάζει, δοκιμάζω με άλλες βελόνες μέχρι να ταιριάξει; Γιατί αναρωτιέμαι το εξής : το νήμα λεει πχ για βελόνες 4mm , και εγω πλέκω με 6mm , θα βγει οκ;;;
Καλησπέρα Άννα, έτσι είναι όπως το λες εσύ και το επιβεβαιώνει και η Φιλίτσα. Παίζει σημαντικό ρόλο βέβαια και πώς πλέκεις και εσύ. Αν δηλαδή πλέκεις σφιχτά ή χαλαρά οπότε θα χρειαστείς και το ανάλογο μέγεθος σε βελόνες. Εγώ που συνήθως πλέκω πιο χαλαρά χρησιμοποιώ μικρότερο νούμερο βελόνες από αυτές που αναγράφετε πάνω στο περιτύλιγμα του μαλλιού.
Το αντίστοιχο γίνεται και όταν κάποιος πλέκει σφιχτά πρέπει να χρησιμοποιήσει μεγαλύτερο νούμερο βελόνες. Τώρα το αν θα χρησιμοποιήσει μισό νούμερο ή ένα νούμερο εξαρτάται και από το νήμα και από το πόσο χαλαρά ή σφιχτά πλέκει κάποιος.
Ελπίζω να σε βοήθησα λιγάκι.
Καληνύχτα σου και καλή εβδομάδα scratch Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 4 EmptyΚυρ Φεβ 19, 2012 1:35 pm

Anna έγραψε:
Ψαχνωντας σχέδια για πετσετούλες ώμου και σαλιάρες για το παζάρι της Μελισσας βρήκα αυτό το μπλογκ: http://downcloverlaine.blogspot.com/ και δεν μπορούσα να μην σας το δείξω!
Δείτε το, οτι πρέπει για δωράκια αλλά και για τα εγγονάκια! ( η κόρη της Κλεονίκης θα πρέπει να γεννησε , σωστα;;Wink Αχ βρε κορίτσια σαν τα πλεκτά τα μωρουδιακά δεν έχει! Μου είχε πλέξει η μαμά μου ένα γιλεκάκι μια σταλιά για το γιο μου και το κρατάω για τα εγγονιά μου( σε 20 χρόνια δηλαδή, πρωτα ο Θεός). αλλά είναι μια γλυκα!
Όλα τα παιδικά είδη (ρούχα, παπουτσάκια, έπιπλα, βιβλία κ.λ.π.) είναι υπέροχα και μοναδικά. Ίσως γιατί είναι οι μικρογραφίες των μεγάλων. Και για το λόγο αυτό οι τιμές των παιδικών ειδών είναι στα ύψη. Γιατί γνωρίζουν όλοι οι έμποροι ότι για τα παιδιά όλοι θα πάρουν κάτι που θα τους αρέσει όσο και αν τους φαίνεται ακριβό...

Τα σχέδια για τις σαλιάρες που έχει στο μπλόγκ που μας έδωσες είναι φανταστικά.
Δεν ξέρω αν θα προλάβω να φτιάξω κάτι και εγώ για το παζάρι της Μέλισσας αλλά θα προσπαθήσω.
flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpar19

elpar19


Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2011
Ηλικία : 56
Τόπος : Σουρωτη-Θεσσαλονικη

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 4 EmptyΚυρ Φεβ 19, 2012 10:34 pm

Anna έγραψε:
Φιλίτσα τα ice yarns είναι αυτά που παίρνουμε με την Ελένη!
Ευχαριστούμε και για το άλλο μπλογκ. έχει ένα πολυ ωραίο σάλι!!!

Για την ώρα τελειώνω με τα κασκόλ (λίγες σειρές μείναν και τελειώσα!) Μετά λέω να φτιάξω λίγες πετσετούλες για Την Μέλισσα - έχω μια κούκλα βαμβακερό νήμα που κάθεται...- και ύστερα θα βάλω μπρος για την μπλούζα την ανοιξιάτικη!
Να ρωτήσω η άσχετη: διαβάζω ένα σχέδιο και είναι πλεγμένο με κάποιο νήμα. Πως ξέρω οτι και με το δικό μου νήμα οι οδηγίες είναι σωστές;;;; Κι αν το δείγμα - γιατί φαντάζομαι τι θα μου πείτε- δεν ταιριάζει, δοκιμάζω με άλλες βελόνες μέχρι να ταιριάξει; Γιατί αναρωτιέμαι το εξής : το νήμα λεει πχ για βελόνες 4mm , και εγω πλέκω με 6mm , θα βγει οκ;;;

Καλημερα. Δες σ'αυτο το blog, http://porfiris.blogspot.com/2012/01/blog-post_08.html
ελπιζω να σε βοηθησουν οι οδηγιες της Μαιρουλας(Κλωθω) για το δειγμα που πρεπει να κανουμε σε καθε πλεκτο πριν το ξεκινησουμε. Και φυσικα ισχυουν οτι ειπαν παραπανω τα κοριτσια. Φιλια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://eleni-knittingpatterns.blogspot.com/
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 4 EmptyΔευ Φεβ 20, 2012 1:40 am

elpar19 έγραψε:
Anna έγραψε:
Φιλίτσα τα ice yarns είναι αυτά που παίρνουμε με την Ελένη!
Ευχαριστούμε και για το άλλο μπλογκ. έχει ένα πολυ ωραίο σάλι!!!

Για την ώρα τελειώνω με τα κασκόλ (λίγες σειρές μείναν και τελειώσα!) Μετά λέω να φτιάξω λίγες πετσετούλες για Την Μέλισσα - έχω μια κούκλα βαμβακερό νήμα που κάθεται...- και ύστερα θα βάλω μπρος για την μπλούζα την ανοιξιάτικη!
Να ρωτήσω η άσχετη: διαβάζω ένα σχέδιο και είναι πλεγμένο με κάποιο νήμα. Πως ξέρω οτι και με το δικό μου νήμα οι οδηγίες είναι σωστές;;;; Κι αν το δείγμα - γιατί φαντάζομαι τι θα μου πείτε- δεν ταιριάζει, δοκιμάζω με άλλες βελόνες μέχρι να ταιριάξει; Γιατί αναρωτιέμαι το εξής : το νήμα λεει πχ για βελόνες 4mm , και εγω πλέκω με 6mm , θα βγει οκ;;;

Καλημερα. Δες σ'αυτο το blog, http://porfiris.blogspot.com/2012/01/blog-post_08.html
ελπιζω να σε βοηθησουν οι οδηγιες της Μαιρουλας(Κλωθω) για το δειγμα που πρεπει να κανουμε σε καθε πλεκτο πριν το ξεκινησουμε. Και φυσικα ισχυουν οτι ειπαν παραπανω τα κοριτσια. Φιλια.

sunny Ελένη καλημέρα και σε σένα και καλή εβδομάδα να έχεις.
Οι οδηγίες που υπάρχουν στο blog για το δείγμα του πλεκτού μας είναι πολύ κατατοπιστικές και αναλυτικές. Ευχαριστούμε πολύ που μας το σύστησες. flower Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 4 EmptyΔευ Φεβ 20, 2012 2:15 am

ΕΛΕΝΗ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΤΟ SITE ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΔΩΣΕΣ .Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ .ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΙΑ ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ.ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ .ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΝΕΦΙΑΣΜΕΝΟ ΒΟΛΟ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 4 EmptyΔευ Φεβ 20, 2012 3:29 am

Σας ευχαριστώ όλες!!!και για την άμεση ανταπόκριση!!!
Υπομονή μπολική έχω όποτε... που θα μου πάει, θα το κάνω κι αυτο!!!! (οχι που θα μου ξεφύγει!!!) χιχιχιχχι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 11Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ :: Πλέξιμο.-
Μετάβαση σε:  
Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις