Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ

Μια φορά και έναν καιρό, ήταν η σταυροβελονιά...και έφτιαξε την πρώτη αυστηρά και μόνο, ελληνική γυναικεία κοινότητα, με θέμα... ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ!!!
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήKENTHMA ΝΕΟ  - Σελίδα 3 I_icon_mini_portalΣύνδεση

 

 KENTHMA ΝΕΟ

Πήγαινε κάτω 
+4
EF75
EVDOKIAKAL
Anna
FELITSIA
8 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

KENTHMA ΝΕΟ  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: KENTHMA ΝΕΟ    KENTHMA ΝΕΟ  - Σελίδα 3 EmptyΤρι Μαρ 27, 2012 9:10 am

Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

KORITSIA ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.ΣΑΣ ΔΕΙΧΝΩ ΤΟ ΝΕΟ ΜΟΥ ΑΠΟΚΤΗΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΓΕΜΙΖΩ .ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ.Α ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΑ ΛΟΥΛΟΥΔΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΓΙΑ ΦΥΤΕΜΑ ΣΤΟ ΕΓΓΥΣ ΜΕΛΛΟΝ.
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 9.30
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

KENTHMA ΝΕΟ  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KENTHMA ΝΕΟ    KENTHMA ΝΕΟ  - Σελίδα 3 EmptyΔευ Απρ 02, 2012 10:44 am

Και μένα η αρχική μου σκέψη ήταν η δευτερη! Αμα δεν ταιριάζαμε... Αλλά σήμερα δεν είχα κουράγιο ουτε για βελόνα ουτε για σχέδια! (όταν είμαι κουρασμένη προτιμώ το πλέξιμο... καλή ανάποδη, καλη ανάποδη και φτου απο την αρχη!)
Και Φιλίτσα μου κούκλες εισαστε όλες! Γιατί η ομορφιά η εσωτερική, της ψυχης, λάμπει σε όλα τα προσωπά σας!
Και σιγα να μην είμαι καθηγητρια! Μαθητρια,καλή μου, μαθήτρια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

KENTHMA ΝΕΟ  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KENTHMA ΝΕΟ    KENTHMA ΝΕΟ  - Σελίδα 3 EmptyΔευ Απρ 02, 2012 12:40 pm

Μαθήτρια καλησπέρα από την συμμαθήτριά σου!
Μάλλον σε μπέδεψα με αυτά που σου έγραψα πριν...
ΑΠλά στο μυαλό μου είχα 4 καδράκια με ένα δέντρο όπως παρουσιαζόταν στις τέσσερις εποχές του χρόνου.
Κάπου πρέπει να έχω κρατήσει τις φωτογραφίες και όταν τις βρω θα στις ανεβάσω να δεις τί είχα στο μυαλό μου και τις ήθελα να σου πω ακριβώς..
Φιλάκια συμμαθήτρια.
Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EF75




Αριθμός μηνυμάτων : 175
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2012
Ηλικία : 49
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

KENTHMA ΝΕΟ  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KENTHMA ΝΕΟ    KENTHMA ΝΕΟ  - Σελίδα 3 EmptyΔευ Απρ 02, 2012 1:34 pm

ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΕΙ Η ΕΥΔΟΚΙΑ, ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΞΕΡΕΙΣ, ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΤΟΥ ΠΟΛΥ ΚΕΝΤΗΜΑΤΟΣ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

KENTHMA ΝΕΟ  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KENTHMA ΝΕΟ    KENTHMA ΝΕΟ  - Σελίδα 3 EmptyΤρι Απρ 03, 2012 11:56 am

Βρήκα σήμερα σε ένα κατάστημα με (τί άλλο???) εργόχειρα κάποια παλιά σχέδια της ROYAL και πήρα 3!!!
Κορίτσια το ένα καλύτερο από το άλλο!!
Θα σας τα σκανάρω σε λίγο και θα σας τα δείξω....
Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

KENTHMA ΝΕΟ  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KENTHMA ΝΕΟ    KENTHMA ΝΕΟ  - Σελίδα 3 EmptyΤρι Απρ 03, 2012 11:59 am

MPRABO KORITSARA MOY .ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ Η ΠΡΩΤΗ .ΜΑΖΕΥΕ ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΚΑΙ ΠΟΤΕ.ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΦΙΛΕΝΑΔΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΔΟΝΤΙ ΣΟΥ Very Happy I love you flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

KENTHMA ΝΕΟ  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KENTHMA ΝΕΟ    KENTHMA ΝΕΟ  - Σελίδα 3 EmptyΤρι Απρ 03, 2012 12:15 pm

Φιλίτσα μου όπως το είπα ήδη, το μόνο καλό που έχουν οι μακρινές δουλειές για το γραφείο είναι ότι μπορώ να βλέπω τέτοια μαγαζάκια και να ανακαλύπτω αυτούς τους μικρους θησαυρούς....
Και όσο πηγαίνω πάντα θα μαζεύω για μελλοντική χρήση σχέδια και σχετικά καλούδια.
Φιλάκια Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EYHA




Αριθμός μηνυμάτων : 45
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2011

KENTHMA ΝΕΟ  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KENTHMA ΝΕΟ    KENTHMA ΝΕΟ  - Σελίδα 3 EmptyΤρι Απρ 03, 2012 10:04 pm

KALHMERA KAI APO MENA POY BRISKETAI AYTO TO KATASTIMA?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

KENTHMA ΝΕΟ  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KENTHMA ΝΕΟ    KENTHMA ΝΕΟ  - Σελίδα 3 EmptyΤετ Απρ 04, 2012 1:30 am

EYHA έγραψε:
KALHMERA KAI APO MENA POY BRISKETAI AYTO TO KATASTIMA?

Ειναι στη Νέα Ιωνία επί της Λεωφόρου Ηρακλείου και το όνομά του είναι ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ λίγο πιο κάτω από το εμπορικό κέντρο.

Εσύ που μένεις???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EYHA




Αριθμός μηνυμάτων : 45
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2011

KENTHMA ΝΕΟ  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KENTHMA ΝΕΟ    KENTHMA ΝΕΟ  - Σελίδα 3 EmptyΤετ Απρ 04, 2012 10:50 pm

KAΛΗΜΕΡΑ. ΕΓΩ ΜΕΝΩ ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΩΡΟ ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΟ ΜΑΓΑΖΙ. ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΧΩ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΑΓΑΖΙΑ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕς. ΥΠΆΡΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΟΥ ΑΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΚΟΥΤΑΚΙ ΜΕ ΜΟΥΛΙΝΕΔΕΣ ΤΩΝ ΔΩΔΕΚΑ ΤΕΜ ΣΟΥ ΓΥΡΙΖΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 0,75 €.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

KENTHMA ΝΕΟ  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KENTHMA ΝΕΟ    KENTHMA ΝΕΟ  - Σελίδα 3 EmptyΤετ Απρ 04, 2012 10:58 pm

ΕΥΗΑ ΟΤΑΝ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ.ΕΤΣΙ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΜΑΣ ΣΤΟ ΚΕΝΤΗΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΛΕΞΙΜΟ.ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΕΣ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ Very Happy I love you flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EYHA




Αριθμός μηνυμάτων : 45
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2011

KENTHMA ΝΕΟ  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KENTHMA ΝΕΟ    KENTHMA ΝΕΟ  - Σελίδα 3 EmptyΤετ Απρ 04, 2012 11:02 pm

ΚΑΛΗΜΕΡΑ FELITSIA DEN EΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΕ ΤΟ ΛΕΝΕ ΤΥΧΑΙΑ ΜΠΙΚΑ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΞΕΡΩ ΜΟΝΟ ΠΩς ΘΑ ΠΑΩ ΑΥΡΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΕΒΩ ΚΕΝΤΡΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΡΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΤΟ ΠΩ. ΟΠΩς ΠΡΙΝ ΚΑΝΕΝΑ ΕΞΑΜΗΝΟ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΜΑΡΟΥΣΙ ΕΝΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΦΥΣΙΚΑ ΕΚΛΕΙΣΕ ΕΙΧΕ ΚΑΜΒΑΔΕΣ ΣΧΕΔΙΑΣΜΕΝΟΥΣ ΜΕ ΓΡΑΜΜΟΥΛΕς ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΚΑΡΕ ΚΑΙ ΣΕΜΕΝ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΤΑ ΕΙΧΕ 5 ΕΥΡΩ ΤΟ ΣΕΤ. ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ ΘΑ ΣΑς ΔΕΙΞΩ ΤΗ ΠΕΙΡΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΟΛΟ ΜΟΥ ΤΟ ΣΟΪ. ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΑ ΚΕΝΤΗΣΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΘΕΛΩ ΔΥΟ ΖΩΕς!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

KENTHMA ΝΕΟ  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KENTHMA ΝΕΟ    KENTHMA ΝΕΟ  - Σελίδα 3 EmptyΤετ Απρ 04, 2012 11:03 pm

EYHA έγραψε:
KAΛΗΜΕΡΑ. ΕΓΩ ΜΕΝΩ ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΩΡΟ ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΟ ΜΑΓΑΖΙ. ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΧΩ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΑΓΑΖΙΑ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕς. ΥΠΆΡΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΟΥ ΑΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΚΟΥΤΑΚΙ ΜΕ ΜΟΥΛΙΝΕΔΕΣ ΤΩΝ ΔΩΔΕΚΑ ΤΕΜ ΣΟΥ ΓΥΡΙΖΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 0,75 €.

Καλημέρα και σε σένα κοπέλα μου. Που είναι αυτό το μαγαζί στο κέντρο που κάνει αυτή τηνπροσφορά με τις κλωστές????

Το μαγαζί στη Νέα Ιωνία, το βρήκα πηγαίνοντας για κάποια δουλειά. Και κοίταξα περισσότερο για σχέδια όπως αυτά που σας έχω βάλει φωτογραφίες στην άλλη θεματική ενότητα. Οι τιμές του για τα σχέδια αυτά ήταν καλές σε σύγκριση με κάποια άλλα καταστηματα που έχουν παραπλίσια σχέδια!

Αν μπορείς στείλε μας τη διεύθυνση του μαγαζιού που είναι στο κέντρο.

Επίσης είχα πει και πριν μέρες ότι υπάρχει ένα μαγαζί κοντά στην πλατεία Αττικής που εχει κλωστές μουλινέ (κάποια νούμερα) σε προσφορά με 0,60 λεπτά...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

KENTHMA ΝΕΟ  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KENTHMA ΝΕΟ    KENTHMA ΝΕΟ  - Σελίδα 3 EmptyΤετ Απρ 04, 2012 11:20 pm

Εντάξει ΕΥΗΑ, όταν πας μας δίνεις περισσότερα στοιχεία για το μαγαζί.

Δυστυχώς η οικονομική κρίση της εποχής έχει χτυπήσει πάρα πολλά μαγαζιά και αυτά με τα εργόχειρα δεν έμειναν εκτός.

Σίγουρα υπάρχουν πάρα πολλά καταστήματα του είδους που κλείνουν και βάζουν σε υπερπροσφορές κάποια σχέδια, και τότε είναι πραγματική ευκαιρία να αγοράσουμε καμβάδες και ό,τιδήποτε άλλο σχετικό για τις χειροτεχνίες μας, οπότε όποια βρίσκει κάποιο αντίστοιχο μαγαζί ας μας ενημερώνει να προλάβουμε το ξεπούλημα.

Και αυτοί που έχουν σε προσφορές κάποια είδη (όπως αυτός με τις κλωστές με 0,60 ) σιγουρα έχουν αγοράσει ένα μεγάλο στοκ από τα καταστήματα που κλείνουν και φυσικά σε πολύ καλύτερη τιμή από ό,τι τα δίνουν σε μας γιατί είναι συνάδελφοι επαγγελματίες και μετά τα μοσχοπουλάνε σε μας.....

Έτσι όταν βρίσκουμε μαγαζιά που αναγκάζονται να κλείσουν και κάνουν προσφορές είναι καλύτερο να αγοράζουμε από εκεί κάποια είδη και θα τα φτιάξουμε κάποτε, Πύ ξέρεις μπορεί να βρεθεί το ελιξήριο και να ζήσουμε και δεύτερη ζωή....

Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EYHA




Αριθμός μηνυμάτων : 45
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2011

KENTHMA ΝΕΟ  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KENTHMA ΝΕΟ    KENTHMA ΝΕΟ  - Σελίδα 3 EmptyΤετ Απρ 04, 2012 11:40 pm

ΠΟΥ ΕΧΕΙΑ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ ΛΙΓΑΚΙ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

KENTHMA ΝΕΟ  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KENTHMA ΝΕΟ    KENTHMA ΝΕΟ  - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Απρ 05, 2012 12:02 am

EYHA έγραψε:
ΠΟΥ ΕΧΕΙΑ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ ΛΙΓΑΚΙ

ΕΥΗΑ Αν πατήσεις πάνω σ' αυτό το σύνδεσμο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] νομίζω θα σε βγάλει κατευθείαν.

Αν κάνω λάθος πρέπει να πάς στο θέμα Κέντημα και να επιλέξεις τη θεματική ενότητα Σχέδια για κέντημα και θα τα δεις..

Αν υπάρχει πρόβλημα απλά ενημεώσέ με...

Φιλάκια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lilium

lilium


Αριθμός μηνυμάτων : 9
Ημερομηνία εγγραφής : 16/10/2011
Τόπος : Αθήνα

KENTHMA ΝΕΟ  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KENTHMA ΝΕΟ    KENTHMA ΝΕΟ  - Σελίδα 3 EmptyΚυρ Σεπ 09, 2012 12:06 pm

Κορίτσια γεια σας. Είμαι παλιό μέλος της σταυροβελονιάς, παρακολουθώ τη δουλειά που κάνετε και μπαίνω και θαυμάζω κατά καιρούς τα όμορφα εργόχειρά σας!!!
Πολλά συγχαρητήρια κορίτσια, σε όσα όμορφα μας δείχνετε.

Μ'αρέσει κι εμένα πολύ το εργόχειρο αλλά ο χρόνος μου είναι πολύ περιορισμένος γι αυτό προχωράω πολύ αργά...
Μια ερώτηση έχω όποια γνωρίζει ας μου απαντήσει, έχω αρχίσει ένα σεμέν μετρητό κέντημα, σε τι διαστάσεις πρέπει να είναι? Το φτιάχνω για την κορούλα μου, να το 'χει να στολίζει μεθαύριο το μπουφέ της, ή ακόμη και την τραπεζαρία της και δεν ξέρω σε τι διαστάσεις να το φτιάξω.
Θα με βοηθούσατε πολύ αν μου δίνατε μια απάντηση. Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

KENTHMA ΝΕΟ  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KENTHMA ΝΕΟ    KENTHMA ΝΕΟ  - Σελίδα 3 EmptyΚυρ Σεπ 09, 2012 1:18 pm

LILIUM ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ .
Σ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΡΩΤΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΜΕ ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ ΝΑ ΠΩ ΤΙΣ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΞΑΡΤΗΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΕΠΙΠΛΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΕΙ .ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΡΑΠΕΖΑΡΙΑ ΕΓΩ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΑΠΟ 1 ΜΕΤΡΟ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΜΑΚΡΟΣ ΚΑΙ ΦΑΡΔΟΣ 0,50-0,60 ΕΚΑΤΟΣΤΑ .ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΜΑΚΡΟΣΤΕΝΟ ΚΕΝΤΗΜΑ .
ΓΙΑ ΤΕΤΡΑΓΩΝΟ ΚΕΝΤΗΜΑ 1,20 Η 1,40.ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΠΟΨΗ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΑ ΚΕΝΤΗΜΑΤΑ .
ΡΩΤΗΣΕ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑΡΧΗ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΣΧΕΔΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ .ΑΥΤΟΙ ΕΠΕΙΔΗ ΑΚΟΥΝΕ ΠΟΛΛΕΣ ΓΝΩΜΕΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟΨΗ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ .ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΕΠΙΠΛΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΕΙ ΕΠΑΝΩ .
ΑΥΤΑ ΕΙΧΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ .ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΜΠΕΡΔΕΨΑ .ΑΚΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΦΙΛΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΠΡΑΞΕ .ΜΙΑ ΠΑΡΟΙΜΙΑ ΛΕΕΙ ΑΚΟΥ ΟΛΩΝ ΤΙΣ ΓΝΩΜΕΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΦΕΥΓΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ .ΕΣΥ ΘΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙΣ ΤΕΛΙΚΑ .ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
lilium

lilium


Αριθμός μηνυμάτων : 9
Ημερομηνία εγγραφής : 16/10/2011
Τόπος : Αθήνα

KENTHMA ΝΕΟ  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KENTHMA ΝΕΟ    KENTHMA ΝΕΟ  - Σελίδα 3 EmptyΔευ Σεπ 10, 2012 4:53 am

Γεια σου Felitsia, χαίρομαι πολύ και σ'ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!
Για το έπιπλο που προορίζεται, δυστυχώς αυτό δεν το γνωρίζω ακόμη, αφού πρόκειται για την προίκα της κόρης μου.
Συνήθως οι διαστάσεις για ένα μακρόστενο κέντημα, είναι στο 1 μ. έως 1.20 μ. να πούμε χοντρικά? Στο τετράγωνο δεν έφτασα ακόμη, όταν με το καλό τελειώσω αυτό (σε μερικά χρονάκια) Laughing θα ψάχνω και για το ταίρι του, εδώ θα σας ρωτάω....
Γύρω στο 1.20 μ. υπολογίζω το τετράγωνο, διότι τόσα είναι τα δικά μου, για τα πετσετάκια να μου πείτε, (ορίστε έφτασα και σ'αυτά) δε γνωρίζω καθόλου. Rolling Eyes Rolling Eyes

Θα περιμένω κι απ'τις άλλες φίλες απάντηση, απ'ότι είδα έχετε φτιάξει τόσα εργόχειρα, θα ξέρετε να με καθοδηγήσετε.
Ευχαιστώ πολύ και πάλι, πολλά φιλιά flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

KENTHMA ΝΕΟ  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KENTHMA ΝΕΟ    KENTHMA ΝΕΟ  - Σελίδα 3 EmptyΔευ Σεπ 10, 2012 7:10 am

Lilium, καλησπέρα και από μένα. Η Φιλίτσα σου έδωσε μία πολύ κατατοπιστική απάντηση. Καλό θα ήταν να ξέρεις το έπιπλο που θα τοποθετήσεις το κέντημά σου, ώστε να το φτιάξει ακριβώς στα μέτρα του. Τώρα, αφού το προορίζεις για την κόρη σου και δεν γνωρίζεις όπως είναι φυσικό από τώρα το μήκος του επίπλου, νομίζω ότι γύρω στο 1 μέτρο με 1,20 θα είναι καλό. Αλλά και πάλι εάν σου βγεί μεγάλο από το έπιπλο, και πάλι θα βρεθεί κάποιο άλλο έπιπλο να αξιοποιήσεις το εργόχειρό σου. Για παράδειγμα, μπορείς να το χρησιμοποιήσεις σαν ράνερ πάνω από ένα λευκό τραπεζομάντηλο στο μεγάλο τραπέζι της τραπεζαρίας..
Και φυσικά θα παίξει μεγάλο ρόλο στο μήκος του σεμέν σου και το σχέδιο που θα διαλέξεις να κεντήσεις. Υπάρχουν σχέδια που αποτελούνται από κάποιο μοτίβο που απλά επαναλαμβάνεται, οπότε εκεί μπορείς να φτιάξεις ένα σεμέν όσο μακρύ το θέλεις εσύ. Αλλά υπάρχουν και σχέδια που είναι ορισμένα τα σχέδιά τους και τότε θα πρέπει να φτιάξεις ακριβώς αυτό που υπάρχει στο σχεδιό σου και θα σε περιορίσει στο μήκος του.
Ελπίζω να σε βοηθήσαμε λιγάκι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lilium

lilium


Αριθμός μηνυμάτων : 9
Ημερομηνία εγγραφής : 16/10/2011
Τόπος : Αθήνα

KENTHMA ΝΕΟ  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KENTHMA ΝΕΟ    KENTHMA ΝΕΟ  - Σελίδα 3 EmptyΔευ Σεπ 10, 2012 12:57 pm

ΟΚ κορίτσια ευχαριστώ για τη βοήθεια!
Το μήκος του σεμέν θα φτάνει το 1.20μ και το σχέιδό του αποτελείται από μικρά επαναλαμβανόμενα μοτίβα, οπότε δεν έχω πρόβλημα σε αυτό.
Να είστε καλά!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

KENTHMA ΝΕΟ  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KENTHMA ΝΕΟ    KENTHMA ΝΕΟ  - Σελίδα 3 EmptyΤετ Σεπ 12, 2012 10:25 am

Συμφωνώ και εγω με τα κορίτσια έστω κι αργά! Μήκος 1,20 και φάρδος περιπου 0,50! Και όπως είπε και η Ευδοκία οπως και να είναι το επιπλο θα το βολέψει και θα το χαρεί η κόρη σου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lilium

lilium


Αριθμός μηνυμάτων : 9
Ημερομηνία εγγραφής : 16/10/2011
Τόπος : Αθήνα

KENTHMA ΝΕΟ  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KENTHMA ΝΕΟ    KENTHMA ΝΕΟ  - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Σεπ 14, 2012 2:07 am

Anna σ'ευχαριστώ πολύ κι εσένα!

Για τα πετσετάκια για τα μικρά τραπεζάκια, νομίζω 0.50 μ. (τελειωμένο με τρέσες, ή δαντέλες) είναι ΟΚ, μια και το θυμήθηκα τώρα κορίτσια?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

KENTHMA ΝΕΟ  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KENTHMA ΝΕΟ    KENTHMA ΝΕΟ  - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Σεπ 14, 2012 2:37 am

ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ LILIUM .ΕΤΣΙ ΠΙΣΤΕΥΩ .ΑΛΛΑ ΑΣΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΠΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ .ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΑ ΕΠΙΠΛΑ ΘΑ ΤΑ ΣΤΡΩΣΕΙ ΟΠΟΥ ΤΗΝ ΒΟΛΕΥΟΥΝ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ.ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΤΗΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΠΕΡΙΟΠΤΗ ΘΕΣΗ .ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
lilium

lilium


Αριθμός μηνυμάτων : 9
Ημερομηνία εγγραφής : 16/10/2011
Τόπος : Αθήνα

KENTHMA ΝΕΟ  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KENTHMA ΝΕΟ    KENTHMA ΝΕΟ  - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Σεπ 14, 2012 3:09 am

Πολύ όμορφο αυτό που έγραψες Felitsia!!!! Σ'ευχαριστώ πολύ, με συγκίνησες...
Πολλά φιλιά cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

KENTHMA ΝΕΟ  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KENTHMA ΝΕΟ    KENTHMA ΝΕΟ  - Σελίδα 3 EmptyΚυρ Σεπ 23, 2012 12:34 am

Με τόσες απαντήσεις που πήρες lilium, ελπίζω να σε βοηθήσαμε και να φτιάξεις το σεμέν για την κόρη σου στα μέτρα που θα κάνουν το σεμέν ένα εργόχειρο που θα το χρησιμοποιήσει σε πάρα πολλά σημεία μέσα στο σπίτι της...
Αν μπορείς βέβαια μπορείς να έρθεις κι αύριο στη συνάντησή μας με τη Φιλίτσα που κατέβηκε από τον Βόλο, και να φέρεις και το σχέδιό σου μαζί για να το δούμε καλύτερα και να σου δώσουμε μία ακόμα γνώμη, πίνοντας το καφεδάκι μας.
Καλή σου ημέρα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
KENTHMA ΝΕΟ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ :: Κέντημα.-
Μετάβαση σε:  
phpBB2 forum με ForumGreek | Τέχνη | Hobbies | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις