Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ

Μια φορά και έναν καιρό, ήταν η σταυροβελονιά...και έφτιαξε την πρώτη αυστηρά και μόνο, ελληνική γυναικεία κοινότητα, με θέμα... ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ!!!
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 7 I_icon_mini_portalΣύνδεση

 

 ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ

Πήγαινε κάτω 
+8
katerina
Anna
EF75
FELITSIA
EYHA
μία καλή ... μία ανάποδη
ronitsa
EVDOKIAKAL
12 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 11, 12, 13  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 7 EmptyΤετ Απρ 04, 2012 2:07 pm

Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]


Φιλίτσα μόλις είδα αυτό το σχέδιο αμέσως σκέφτηκα εσένα, που ήθελες ένα σχέδιο σαν ανατολιτικο χαλί.
Και το όνομα αυτού του σχεδίου : Χαλί Βουδαπέστης
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]


Αυτό το σχέδιο ονομάζεται ο κήπος του πασά. Και τι κήπος!!!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Κορίτσια αυτά είναι τα σχέδια που αγόρασα χθες από τη Νέα Ιωνία..

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 7 EmptyΤρι Απρ 24, 2012 11:50 pm

KALHMΕΡΑ ΤΙΤΙ ΚΑΛΩΣ ΜΑΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ .
ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ .ΑΠΛΑ ΘΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΤΩΝ ΑΓΑΠΗΜΕΝΩΝ ΣΟΥ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ .ΑΝ ΤΡΩΕΙ ΕΙΝΑΙ ΕΥΔΙΑΘΕΤΟ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ΕΧΕΙ ΗΡΕΜΙΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΙΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΑ ΣΑΝ ΤΑ ΚΡΥΑ ΤΑ ΝΕΡΑ.
Ο,ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΑΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΚΑΤΙ .ΜΗΝ ΔΙΣΤΑΣΕΙΣ ΠΟΤΕ Ο,ΤΙ ΩΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ .ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΡΕΛΛΕΣ .ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΕΝΥΧΤΑΜΕ ΚΙΟΛΑΣ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΑΣ.ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ .ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΛΥΣΗ ΤΟΥΣ. Very Happy I love you flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
roula.o




Αριθμός μηνυμάτων : 96
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2012
Ηλικία : 55
Τόπος : ΘΕΡΜΗ, ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 7 EmptyΤετ Απρ 25, 2012 1:10 am

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ ΤΙΤΙ
ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ, ΝΑ'ΝΑΙ ΓΕΡΟ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΓΕΡΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΜΑΡΩΝΕΤΕ. ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ, ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΚΑΙ Η ΑΓΑΠΗ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΙΣΧΥΡΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ , ΑΝ ΤΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΚΑΘΟΔΗΓΟΥΣΕ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ, ΑΥΤΗ ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ. ΑΠΟ ΦΙΛΟΤΙΜΟ ΑΛΛΟ ΤΙΠΟΤΑ. ΑΠΛΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΟΡΙΖΕΙ Η ΙΔΙΑ Η ΖΩΗ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΔΑΓΜΑΤΑ ΤΗΣ , ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΓΥΡΩ ΜΟΥ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ.
ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΑΠΟ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ,ΜΗ ΔΙΣΤΑΣΕΙΣ, ΠΑΙΔΙΑ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΧΩ ΚΑΙ "ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ" ΑΠΟΨΗ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΛΟΓΩ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ.
ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jokasta




Αριθμός μηνυμάτων : 17
Ημερομηνία εγγραφής : 27/08/2011

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 7 EmptyΤετ Απρ 25, 2012 5:36 am

titi να σου ζησει το μωρακι σου!!!να ειναι παντα γερο και ευτυχισμενο!!!!
αυτη η ατακα με τις οδηγιες χρησης των παιδιων ειναι απο τις αγαπημενες μου και τη χρησιμοποιω συχνα γιατι ειναι μεγαλη αληθεια
εγω δεν εχω ακομα παιδακια αλλα το παλευω!!!
βλεπω ομως την ιδια αγωνια που εχεις εσυ στις φιλες μου και στην κουμπαρα μου και οσο μπορω σε καταλαβαινω!!!εδω οι γονεις μας που ειμαστε ολοκληρες γυναικες με δικες μας οικογενειες και δεν σταματουν να αγωνιουν για μας!!!
απλα χαλαρωσε και απολαυσε το οσο μπορεις!!!
εγω τρελαινομαι για τη βαφτησιμια μου που θα γινει 2 χρονων το μαϊο
την εχω ζησει απο ημερων που την πρωτοπηρα αγκαλια(το θυμαμαι και συγκινουμαι) και εχω χασει τοι μυαλο μου μαζι της!!!φαντασου πως θα κανω με τα δικα μου παιδια!!!βεβαια τον τελευταιο χρονο εχει αποκτησει ενα απιστευτο κολλημα με το νονο της και εμενα με φτυνει κανονικοτατα οταν ειναι μαζι του!!!!αλλα τι να κανω κοβω φλεβες γι΄αυτην και τα ανεχομαι ολα!!!οταν δε με φωναξε πρωτη φορα νονα μια γελουσα και μια εκλαιγα απο τη χαρα μου!!!
ολα αυτα στα λεω για να σκεφτεις οτι αν αγχωνεσαι πολυ χανεις τις ομορφες στιγμες!!!!σκεψου οτι αν εγω βιωνω ολα αυτα με το πνευματικο μου παιδι τι χαρες εχεις να παρεις εσυ απο το δικο σου!!!!αυτη η σκεψη και μονο θα σου δινει κουραγιο!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 7 EmptyΤετ Απρ 25, 2012 11:11 am

Τιτι καλώς ήρθες και να σου ζήσει η μικρούλα!
Το ένστικτο σε οδηγεί καλή μου και θα βρεις σιγα σιγά τις λύσεις και τις απάντησεις. Ολες έτσι κάναμε! Και το αγχος δε φευγει δίκιο έχει η jocasta. Οτι κι αν κάνουμε πότε δεν ξέρουμε αν είναι το 100% σωστό!
Οτι θελήσεις κι οτι χρειαστείς εδω είμαστε!
Jocasta με το καλό να αποκτήσετε και σεις ένα μωράκι!
Φιλιτσα μου καλό ταξίδι στην κόρη σου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
μία καλή ... μία ανάποδη

μία καλή ... μία ανάποδη


Αριθμός μηνυμάτων : 241
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Τόπος : Καλλιθέα, Αττική

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 7 EmptyΤετ Απρ 25, 2012 12:21 pm

Ένα καλωσόρισμα στην νέα μανούλα Titi και από μένα. Να σας ζήσει η κορούλα, να είναι γερή, δυνατή και καλότυχη. Και εσείς να είστε υγιείς και να την καμαρώνετε. Και όπως σου είπαν όλες οι μανούλες το ένστικτο σου θα σε οδηγεί πάντα. Προσπάθησε να ζεις την κάθε μέρα της όσο πιο έντονα γίνεται. Πρόσφατα άκουσα κάτι που μου άρεσε και το μοιράζομαι με όλες τις φίλες της Σταυροβελονιάς
Τέσσερα πράγματα δεν γυρίζουν πίσω.
1. Τα λόγια που είπες
2. Οι μέρες που έζησες
3. Οι πράξεις που έκανες
4. Οι ευκαιρίες που έχασες

Ελπίζω να τα λέμε συχνά και να ξέρεις, η παρέα της Σταυροβελονιάς είναι μια μεγάλη και ζεστή αγκαλιά.
Καληνύχτα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 7 EmptyΤετ Απρ 25, 2012 2:41 pm

titi καλώςόρισες στην παρεούλα μας κορίτσι μου. Να είσαι πάντα καλά και να μεγαλώσεις το μωράκι σου με αγάπη ηρεμία και όσο είναι δυνατόν χωρίς άγχος (τα παιδιά καταλαβαίνουν όταν οι γονείς είναι αγχωμένοι ή προβληματισμένοι).
όπως είπαν τα κορίτσια πριν από μένα, όταν χρειαστείς οτιδήποτε μην διστάσεις να μας ρωτήσεις και όποια μπει πρώτη και δει το ερώτημα σου θα σου απαντήσει.
Αυτο που έχ ω να πω εγώ από την δική μου εμπειρία σαν μαμά 2 παιδιών, είναι να απολαύσεις κάθε στιγμή με το μωράκι σου. Και μπορεί να αγχωνεσαι τώρα που είναι μικρό και δεν ξέρεις τί το ενοχλεί κάθε φορά που κλαίει, αλλά πίστεψε με αυτή η ηλικία που τα παιδιά είναι μικρά είναι η καλύτερη γιατί μπορείς να τα αγκαλιάζεις συνέχεια χωρίς να παραπονιούνται ότι τα ενοχλείς ή τα κατσιάζεις. Και να κάνεις αυτό που σου λέει η καρδιά σου.
Αν λαχταράς να το πάρεις αγκαλιά κάντο χωρίς να έχεις τύψεις ότι αργότερα θα το μετανιώσεις γιατί θα θέλει συνέχεια αγκαλιά.
Τα μωρά και γενικότερα τα παιδιά χρειάζονται τη φροντίδα μας και την αγάπη μας και καταλαβαίνουν πότε τους τα δίνουμε με τα καρδιά μας.
Απόλαυσε το μωρό σου σε κάθε στάδιο της ζωής του γιατί δεν θα μπορέσεις να γυρίσεις πίσω και να κάνεις όσα πράγματα δεν 'εκανες όταν ήταν μικρά.... Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 7 EmptyΤετ Απρ 25, 2012 2:43 pm

jokasta καλησπέρα και σε εσένα κοπέλα μου. Σου εύχομαι να αποκτήσεις και εσύ ένα μωράκι.Και φυσικά αφού έχεις τέτοια αδυναμία στην βαφτημισιά σου φαντάζομαι τί θα κάνεις όταν αποκτήσεις ένα δικόσου μωρό. cheers cheers cheers cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 7 EmptyΚυρ Απρ 29, 2012 10:17 am

Σας αρεσουν τα σταχυα;;;;
Ε αυτή τη βδομάδα η βελονιά λέγεται wheatear stitch και γω την βαφτισα στάχυ. Δείτε και θα καταλάβετε!
Α η όλη σύνθεση έχει και βελονάκι (!!!!) και τεστ σε κλωστες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 7 EmptyΚυρ Απρ 29, 2012 10:52 am

ANNA MOY DES TA MAIL SOY ΣΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑ ΚΑΤΙ .ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ .ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ .ΞΑΝΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΑ ΣΚΕΦΤΗΚΕΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ .ΚΑΙ ΝΑΙ ΟΙ ΚΛΩΣΤΕΣ ΤΗΣ DMC ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΓΙΑ ΒΕΛΟΝΑΚΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΘΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΚΑΛΑ ΣΕ ΠΙΟ ΧΟΝΤΡΟ ΚΑΜΒΑ.
ΠΑΛΙ ΕΓΡΑΨΕΣ ΑΝΝΑ ΜΟΥ .ΝΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ ΑΥΤΟ .ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΤΙΚΟ .ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΠΙΚΑΣΣΟ ΜΟΥ .
ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΟΥΚΕΤΟ ΜΕ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ.ΕΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΑΣ.ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΕΓΕΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΧΝΕΤΑΙ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΑ .ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΗΡΕΜΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΦΙΛΕΝΑΔΑ ΜΟΥ .ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ Very Happy I love you flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 7 EmptyΔευ Απρ 30, 2012 6:36 am

Να είσαι καλά Φιλίτσα μου για τα καλά σου λόγια! Και όλα τα κορίτσια που περασαν απο το σπιτάκι μου!
Ξερεις είχε πλάκα, γιατί δοκίμαζα τις κλώστες τις Ευδοκίας, πρώτα με το βελονάκι μετα στο καμβά και μετά είπα:" και τωρα τι μπορω να κάνω με αυτά;;;" και βγήκε το καλάθάκι! Πάντως εγω νομίζω πως οποιαδήποτε απο μας αν καθόταν με τις κλωστες και τη βελόνα, κάτι θα σκαρφιζόταν! Και να ξέρεις στην αρχή όλα χάλια μου φαίνονται - εννοώ με τις πρώτες βελονιές- αλλά σιγά σιγά παιρνει μορφή και λέω ααα να κάνω κι αυτό, να κάνω και εκεινο κοκ και βγαίνει το τελικό αποτέλεσμα!

Και ναι καλή μου Φιλίτσα, το "ευχαριστώ", τον καλό το λόγο και το" σ' αγαπω", δεν πρέπει να το τσιγγουνευόμαστε, αλλά να το δίνουμε απλοχερα σε αυτόν που το αξίζει!

Παω να κάνω ντουλάπες φιλενάδες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 7 EmptyΔευ Απρ 30, 2012 10:14 am

KALH DYNAMH ΑΝΝΑ ΜΟΥ .ΕΓΩ ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ.ΕΠΛΥΝΑ ΜΠΑΛΚΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΟΙΧΟΥΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑΜΕ ΜΑΡΑΓΚΟΔΟΥΛΕΙΕΣ ΣΗΜΕΡΑ.ΜΑΖΕΨΑΜΕ ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΣΚΟΥΠΙΣΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΠΛΥΝΑ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΜΑΖΕΨΑ ΤΑ ΠΟΥΛΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΚΛΕΙΣΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΟΤΕΣ ΜΟΥ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΑΚΙ ΜΑΣ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΓΡΑΦΕΤΕ.ΕΣΤΕΙΛΑ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΑ ΜΑΙΛ ΓΙΑ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΕΣ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ (ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ)ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΚΑΘΗΣΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΘΕΛΩ .ΤΕΡΜΑ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ.
ΚΑΛΗ ΠΡΩΤΟΜΑΓΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ,ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙΤΕ.ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ.ΤΕΛΙΚΑ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΣΤΕΦΑΝΙ ΜΟΥ .ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑ ΣΗΜΕΡΑ.ΘΑ ΤΟ ΦΩΤΟΓΡΑΦΗΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΤΟ ΣΤΕΙΛΩ.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ Very Happy I love you flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 7 EmptyΔευ Απρ 30, 2012 10:22 am

KALH DYNAMH ΑΝΝΑ ΜΟΥ .ΕΓΩ ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ.ΕΠΛΥΝΑ ΜΠΑΛΚΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΟΙΧΟΥΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑΜΕ ΜΑΡΑΓΚΟΔΟΥΛΕΙΕΣ ΣΗΜΕΡΑ.ΜΑΖΕΨΑΜΕ ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΣΚΟΥΠΙΣΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΠΛΥΝΑ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΜΑΖΕΨΑ ΤΑ ΠΟΥΛΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΚΛΕΙΣΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΟΤΕΣ ΜΟΥ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΑΚΙ ΜΑΣ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΓΡΑΦΕΤΕ.ΕΣΤΕΙΛΑ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΑ ΜΑΙΛ ΓΙΑ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΕΣ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ (ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ)ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΚΑΘΗΣΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΘΕΛΩ .ΤΕΡΜΑ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ.
ΚΑΛΗ ΠΡΩΤΟΜΑΓΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ,ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙΤΕ.ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ.ΤΕΛΙΚΑ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΣΤΕΦΑΝΙ ΜΟΥ .ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑ ΣΗΜΕΡΑ.ΘΑ ΤΟ ΦΩΤΟΓΡΑΦΗΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΤΟ ΣΤΕΙΛΩ.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ Very Happy I love you flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
fani

fani


Αριθμός μηνυμάτων : 91
Ημερομηνία εγγραφής : 19/07/2011
Ηλικία : 46
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 7 EmptyΔευ Απρ 30, 2012 9:48 pm

ΑΝΝΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΚΑΛΑΘΑΚΙ ΣΟΥ,ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΦΤΙΑΞΕΣ ΤΗΝ ΠΡΩΤΟΜΑΓΙΑΤΙΚΗ ΣΟΥ ΣΥΝΘΕΣΗ,ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 7 EmptyΠεμ Μάης 03, 2012 9:44 am

Και επειδη η Ευδοκία χθες στο chat έλεγε για "μπανακι και ουζάκι" και η Φιλίτσα αν και την έχει στο πιάτο της τη θάλασσα δεν προλαβαίνει να πάει για μια βουτιά, και είναι και η Βαρβάρα που της αρέσει το κίτρινο ....
σας εφτιαξα ένα ψαράκι με την καινουργια βελονιά! Καλώς να ορίσετε!
Α έβαλα και το κορδόνι στο πρωτο καρεδάκι του tast και στολισα το τραπέζι της κουζίνας μου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 7 EmptyΠεμ Μάης 03, 2012 9:55 am

MPRABO BRE ANNOYLA ΜΟΥ .ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ ΟΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΨΑΡΑΚΙ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΚΟ ΜΑΞΙΛΑΡΑΚΙ Η ΚΟΥΡΤΙΝΑ Η ΚΟΥΒΕΡΤΟΥΛΑ .Η ΒΕΛΟΝΙΑ ΤΟΥ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ .ΚΑΙ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΤΟ ΜΠΛΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΚΙΤΡΙΝΟ ΤΗΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ .ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ ΠΟΡΤΟΚΑΛΛΙ ΠΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΗΝ ΕΥΔΟΚΙΑ .ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΓΛΥΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ΟΛΕΣ.ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΚΑΤΕΒΩ ΓΙΑ ΒΟΛΟ .ΟΙ ΠΡΟΜΗΘΕΙΕΣ ΤΕΛΟΣ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΑΥΡΙΟ ΠΑΡ ΟΛΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ ΑΡΓΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.ΚΑΙ ΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΠΟΙΟΝ ΘΑ ΨΗΦΙΣΩ ΑΛΛΑ ΞΕΡΩ ΚΑΛΑ ΠΟΙΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΨΗΦΙΣΩ.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. Very Happy I love you flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
fani

fani


Αριθμός μηνυμάτων : 91
Ημερομηνία εγγραφής : 19/07/2011
Ηλικία : 46
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 7 EmptyΠεμ Μάης 03, 2012 11:24 am

Mήπως Άννα ετοιμάζεις το μεζέ για το ουζάκι?Μπράβο πολύ ωραίο το ψαράκι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EF75




Αριθμός μηνυμάτων : 175
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2012
Ηλικία : 49
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 7 EmptyΣαβ Μάης 05, 2012 2:46 pm

ΜΠΡΑΒΟ ΑΝΝΑ, ΤΟ ΨΑΡΑΚΙ ΣΟΥ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ, ΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕ ΤΟ ΨΑΡΑΚΙ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΓΥΑΛΑ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΡΕΔΑΚΙ ΣΟΥ, ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΤΕΛΕΙΩΜΑ ΤΟΥ ΤΕΛΕΙΟ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ronitsa




Αριθμός μηνυμάτων : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 05/02/2012
Ηλικία : 48
Τόπος : Μυτιληνη

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 7 EmptyΣαβ Μάης 05, 2012 7:58 pm

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΕΠΕΙΤΕΛΟΥΣ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΘΩ ΟΤΙ ΕΙΣΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΕΛΕΙΟΣΑ ΜΕ ΤΑ ΧΑΛΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΕΒΓΑΛΑ,ΤΑ ΕΠΛΗΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΖΕΨΑ ΟΛΑ.ΤΩΡΑ Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΜΕΙΝΕ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΩ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΗΡΕΜΗΣΩ ΜΕΧΡΙ ΤΗΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ.ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΦΥΓΩ ΓΙΑ ΔΕΚΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΕΡΕΣ ΣΤΟ ΕΞΩΧΗΚΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΄ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΦΡΟΝΤΗΣΤΗΡΕΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΩΝ ΤΕΧΝΩΝ ΜΙΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΑΙΜΑ ΚΑΛΗΤΕΧΝΗ.ΕΤΣΙ ΚΑΘΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΕΧΩ ΕΝΑ ΔΥΣΚΟΛΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΑΛΛΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΗ ΚΑΛΑ ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΙΠΑ.ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΧΕΔΙΑ ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΓΕΛΑΕΙ ΜΑΖΙ ΜΑΣ.ΤΗΝ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 7 EmptyΣαβ Μάης 05, 2012 9:25 pm

KAΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ .ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΜΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑ.
ΡΟΝΙΤΣΑ ΜΟΥ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ Η ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΦΛΕΒΑ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΦΕΤΟΣ ΣΤΟΝ ΓΙΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΜΑΡΩΣΕΙΣ ΕΝΑΝ ΜΕΓΑΛΟ ΖΩΓΡΑΦΟ Η ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΕΚΕΙΝΟΣ ΘΕΛΕΙ.ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΠΡΟΟΛΙΓΟΥ ΚΑΙ ΣΥ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ.ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ. Very Happy I love you flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
jokasta




Αριθμός μηνυμάτων : 17
Ημερομηνία εγγραφής : 27/08/2011

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 7 EmptyΚυρ Μάης 06, 2012 1:13 am

καλημερα σε ολες!!!

η παρακατω διευθυνση ειναι ενα ειδος λεξικου-καταλογου για ολα τα ειδη με βελονιες
ελπιζω να βοηθησει οσες πειραματιζονται και με κατι διαφορετικο απο τη σταυροβελονια
Αννα πιστερυω οτι ειδικα εσυ θα το ευχαριστηθεις και μπορει να σε βοηθησει και στο προγραμμα ΤΑST
η σελιδα ειναι στα αγγλικα αλλα οι εικονες πολλες φορες βοηθανε πολυ
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jokasta




Αριθμός μηνυμάτων : 17
Ημερομηνία εγγραφής : 27/08/2011

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 7 EmptyΚυρ Μάης 06, 2012 1:19 am

εχω και μια ερωτηση:
σε καμβα (τον κλασσικο εννοω, σαν ψαθα που ειναι) που θελει τρικλωνο μουλινε για να κεντηθει σταυροβελονια ποσες κλωστες θελει για να κεντηθει γκομπλεν? δοκιμασα με ολο το ματσακι (εξακλωνο) αλλα φαινεται ασυμφορο
καποιο αλλο ειδος κλωστης και πιο οικονομικης αν υπαρχει για κατι τετοιο ξερετε?
κανω κατι πειραματα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 7 EmptyΚυρ Μάης 06, 2012 6:55 am

JOCASTA NOMIZΩ ΟΤΙ Η ΕΥΔΟΚΙΑ ΕΙΧΕ ΒΡΕΙ ΚΑΤΙ ΚΛΩΣΤΕΣ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΧΟΝΔΡΕΣ ΣΕ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΙΧΕ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΜΑΣ ΤΙΣ ΕΔΕΙΞΕ ΣΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ.ΕΚΕΙΝΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.ΠΑΝΤΩΣ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΕ ΕΞΙ ΚΛΩΣΤΕΣ ΘΑ ΣΟΥ ΒΓΕΙ ΑΣΥΜΦΟΡΟ.ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ?
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΔΩΣΕΣ .ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ Ο,ΤΙ ΜΑΖΕΥΟΥΜΕ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΣΤΗΝ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΜΑΣ.ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ .ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΒΟΗΘΑΣ ΤΗΝ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΜΑΣ.ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΑΣ. Very Happy I love you flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
jokasta




Αριθμός μηνυμάτων : 17
Ημερομηνία εγγραφής : 27/08/2011

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 7 EmptyΚυρ Μάης 06, 2012 7:14 am

μικρη ειχα απωθημενο να κανω γκομπλεν καδρο γιατι κανανε ολες οι φιλες μου αλλα η μανουλα μου δεν μου εκανε το χατηρι και ειχε δικιο, λιγο καιρο μετα μου περασε ο καημος!!!τσαμπα θα πηγαινε!!!!
απλα πειραματιζομαι και μου αρεσε το αποτελεσμα, εχει ωραια υφη, αλλα αν ειναι να μου κοστισει πολυ αστο καλυτερα!!!
κενταω ηδη δυο σταυροβελονιες και κατα καιρους τις βαριεμαι και τις αφηνω και μετα τις ξαναπιανω!!!
το ενα μαλιστα ειναι σταμπωτο και το σκυλομετανιωσα απο τον πρωτο μηνα που το ξεκινησα!!!εκανα το λαθος και δεν ανοιξα το σχεδιο στο μαγαζι να το δω και στο σπιτι διαπιστωσα οτι δεν ηταν ενας μεγαλος ρομβος στο κεντρο αλλα απο ενας σε καθε γωνια!!!!επιπλεον καμια γωνια δεν βγαινει ιδια με καποια απο τις αλλες, γιατι το σχεδιο πεφτει οπου να'ναι και ετσι δεν μπορω να κανω τα σχεδια ιδια οπως στο μετρητο!!το παλευω 2 χρονια και το συνεχιζω μονο και μονο γιατι λυπαμαι τα λεφτα που εδωσα. ασε που απο το τραβα τραβα ο καμβας εχει γινει παραγωνος αλλα ελπιζω οταν το τελειωσω και το πλυνω και το σιδερωσω να στρωσει!!!δεν ξαναπαιρνω σταμπωτο να με κρεμασουν αναποδα!!!!!
το αλλο ειναι μετρητο, ολο σκουρο καφε ρομβοι με μικρες λεπτομερειες εκρου μεσα στους ρομβους!!!αυτο προχωραει καλυτερα γιατι μ'αρεσει και ειναι ευκολο το σχεδιο!!!
αυτα για τις δημιουργιες μου!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EYHA




Αριθμός μηνυμάτων : 45
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2011

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 7 EmptyΚυρ Μάης 06, 2012 7:18 am

Καλησπέρα και απο μένα και εγώ jokasta προτιμώ να κάνω μετρητοίς και όχι σταμπωτα γι' αυτό το λόγο επειδή ποτε δεν ειναι το ίδιο σχεδιο τώρα έχω πάρει ένα (όχι ένα τέσσερα τα βρήκα σε προσφορά) που έχει τις γραμμές θα δω πως γίνεται δεν το έχω ξεκινήσει θα δω Rolling Eyes Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jokasta




Αριθμός μηνυμάτων : 17
Ημερομηνία εγγραφής : 27/08/2011

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 7 EmptyΚυρ Μάης 06, 2012 10:38 am

απαπα!!!!ουτε να ξανακουσω για σταμπωτο!!!!και γω ως αρχαρια την πατησα!!!ευτυχως μια φιλη μου και συναδελφος στο σχολειο ειναι εξπερ στο κεντημα και στο μετρητο που ξεκινησα με συμβουλευσε και μου εδειξε και καποια κολπα στη σταυροβελονια και δεν την ξαναπατησα!!!το σταμπωτο με τους ρυθμους που το κενταω (μια γωνια το χρονο) το βλεπω προικα στη βαφτηστηρα μου!!!! Laughing Laughing Laughing
αμα δεν εχεις καποιον να σου εξηγησει καποια πραγματα και να σου δειξει τα καταστηματα με τις καλες τιμες ετσι την πατας και στο σχεδιο αλλα και οικονομικα!!!ευτυχως εχω τη φιλεναδα μου και με βοηθαει!!!
και ευτυχως που υπαρχουν ανθρωποι οπως τα κοριτσια εδω που εστω και ιντερνετικα βοηθανε πολυ!!!!ειναι σημαντικο να μπορεις να ρωτησεις καποιον και να σου λυσει τις αποριες σου!!!γιατι αν ρωτας στα καταστηματα σου προτεινουν αυτο που θα τους βγαλει κερδος και οχι αυτο που ειναι πιο οικονομικο και πιο καλο για σενα!!!τουλαχιστον στα περισσοτερα ετσι κανουν, οχι σε ολα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 7 από 13Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 11, 12, 13  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ :: Κέντημα.-
Μετάβαση σε:  
Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις