Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ

Μια φορά και έναν καιρό, ήταν η σταυροβελονιά...και έφτιαξε την πρώτη αυστηρά και μόνο, ελληνική γυναικεία κοινότητα, με θέμα... ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ!!!
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΜε πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 16 I_icon_mini_portalΣύνδεση

 

 Με πολύ πολύ αγάπη!

Πήγαινε κάτω 
+14
Kathy1988
elpar19
zizel
lilium
ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
FELITSIA
katerina
μία καλή ... μία ανάποδη
marygian
fani
EVDOKIAKAL
Anna
kleoniki
Staurovelonia
18 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Staurovelonia
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Staurovelonia


Αριθμός μηνυμάτων : 34
Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2011
Ηλικία : 56
Τόπος : Δήμος Καματερού, Ν. Αττικής

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 16 EmptyΚυρ Ιουλ 10, 2011 12:52 am

Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

Πρώτα απ΄όλα θα πρέπει να σας συστηθώ. Με λένε Μαρία, αλλά εδώ μέσα θα με βρείτε ως Σταυροβελονιά. Είμαι 44 χρονών, ζω στην όμορφη Αθήνα μας, έχω μια κόρη, ένα γιο και έναν πανέμορφο εγγονό!
Μου αρέσει να μαθαίνω τα πάντα και να δημιουργώ από το μηδέν!
Φιλοσοφία μου είναι, ποτέ μην λες ποτέ! Η ζωή είναι όμορφη και ακόμα ομορφότερη όταν έχεις πολλούς και καλούς φίλους!
Ελπίζω λοιπόν να γνωριστούμε εδώ μέσα και να γίνουμε μια πολύ πολύ όμορφη και ζεστή παρέα!

Με εκτίμηση

Σταυροβελονιά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.staurovelonia.blogspot.com/

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
elpar19

elpar19


Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2011
Ηλικία : 56
Τόπος : Σουρωτη-Θεσσαλονικη

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 16 EmptyΤετ Φεβ 01, 2012 2:34 am

Γεια σας κουκλες, εδω ειμαι!!!
Σας ευχαριστω για το ενδιαφερον σας. Απο την προηγουμενη εδομαδα ειχα ενα τρελο κρυωμα, συναχι, φοβερο πονοκεφαλο και γι'αυτο εμπαινα πολυ λιγο, δεν αντεχα τον υπολ, μου εκανε το κεφαλι ''κουδουνι''!!! Τωρα ευτυχως ειμαι καλα!!! Και επιπλεον χαλεσε ο υπολ μου στη δουλεια και πηρα σημερα τον δικο μου το μικρο μαζι μου. Ελπιζω να ειστε ολες καλα και να προσεχετε τωρα με το κρυο. Χειμωνας ειναι θα περασει!!! Φιλια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://eleni-knittingpatterns.blogspot.com/
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 16 EmptyΤετ Φεβ 01, 2012 11:47 am

Ελένη περαστικά! Και γω σήμερα λίγο τα λαιμά μου, λίγο τα αυτιά μου... τελοσπάντων!

Και ναι χιονίζει και σε μας! Ενα απαλό χιονάκι! Κι ελπίζω έτσι να το κρατήσει γιατί αυριο δουλειά!!!
Καλό σας βράδυ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpar19

elpar19


Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2011
Ηλικία : 56
Τόπος : Σουρωτη-Θεσσαλονικη

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 16 EmptyΠεμ Φεβ 02, 2012 4:06 am

Anna έγραψε:
Ελένη περαστικά! Και γω σήμερα λίγο τα λαιμά μου, λίγο τα αυτιά μου... τελοσπάντων!

Και ναι χιονίζει και σε μας! Ενα απαλό χιονάκι! Κι ελπίζω έτσι να το κρατήσει γιατί αυριο δουλειά!!!
Καλό σας βράδυ!

Ευχαριστω Αννουλα μου!!! Σ'εμας τιποτα βρε παιδι μου, ξεκινησε λιγο χτες το βραδυ αλλα μετα απο λιγο σταματησε. Εδω στη Θεσσαλονικη ομως στη δουλεια μου χιονιζει χωρις ομως να το στρωνει!!! Το πρωι που ηρθα ηταν ολα κατασπρα, μετα απο λιγο ομως ελιωσαν!!! Sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://eleni-knittingpatterns.blogspot.com/
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 16 EmptyΠεμ Φεβ 02, 2012 10:28 am

Αλλά απο κρύο χορτάσαμε ε;!
Από το πρωι τώρα συνήλθα κάπως... είχα ρίγος συνέχεια και δεν μπορώ να λείψω από τη δουλειά γιατί λείπουν άλλοι συνάδελφοι...
Γύρισα το μεσημέρι και κουκουλώθηκα, πήρα και το κέντημα με τη βελονιά αγκαλιά και σιγά σιγά ηρέμησα...
Πάντως απο΄την Κυριακή πάλι χαλαει... και περιμένουν και πάλι χιόνια.!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 16 EmptyΠεμ Φεβ 02, 2012 1:46 pm

Anna έγραψε:
Αλλά απο κρύο χορτάσαμε ε;!
Από το πρωι τώρα συνήλθα κάπως... είχα ρίγος συνέχεια και δεν μπορώ να λείψω από τη δουλειά γιατί λείπουν άλλοι συνάδελφοι...
Γύρισα το μεσημέρι και κουκουλώθηκα, πήρα και το κέντημα με τη βελονιά αγκαλιά και σιγά σιγά ηρέμησα...
Πάντως απο΄την Κυριακή πάλι χαλαει... και περιμένουν και πάλι χιόνια.!


Άννα απ' ό,τι είδα η νέα βελονιά είναι το ψαροκόκαλο (βέβαια κατά τη πιστή μετάφραση από το site λέγεται η βελονιά της ρέγκας, αλλά στα ελληνικά βιβλία αναφέρεται ως η βελονιά ψαροκόκαλο)..
Καλή επιτυχία στη νέα σου δημιουργία flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 16 EmptyΠαρ Φεβ 03, 2012 6:36 am

Καλησπέρα Ευδοκία και σε όλη την παρέα! Τρέμωντας πάλι γράφω!!!
Σήμερα χάλασαν και τα αιρκονίσιον στη δουλειά κι απο Δευτέρα θα είμαστε χωρίς θέρμανση... με κουβέρτα να πάω;;;;;;;;;;
Ελπίζω να πήρες τα αποτελέσματα και να είναι καλά!.
Ναι η βελονιά είναι το ψαροκόκκαλο και το έκανα. Ανέβασα και τη φωτο και μαζι και το κασκολάκι της κουμπάρας μου.
Πάντως το ψαροκόκαλο είναι λεει η ρωσικη σταυροβελονιά κι αν το δεις έτσι μπορείς να φτιάξεις πολλά πραγματα!
Καλή ξεκούραση σε όλες!

Φελίστια αν δεις το ψαροκόκαλο μου, να ξέρεις οτι κάτι απο χωριό σε βουνό σκεφτόμουν, το Πηλιο... αλλά με ήλιο και ζεστη!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 16 EmptyΔευ Φεβ 06, 2012 5:49 am

Anna έγραψε:
Καλησπέρα Ευδοκία και σε όλη την παρέα! Τρέμωντας πάλι γράφω!!!
Σήμερα χάλασαν και τα αιρκονίσιον στη δουλειά κι απο Δευτέρα θα είμαστε χωρίς θέρμανση... με κουβέρτα να πάω;;;;;;;;;;
Ελπίζω να πήρες τα αποτελέσματα και να είναι καλά!.
Ναι η βελονιά είναι το ψαροκόκκαλο και το έκανα. Ανέβασα και τη φωτο και μαζι και το κασκολάκι της κουμπάρας μου.
Πάντως το ψαροκόκαλο είναι λεει η ρωσικη σταυροβελονιά κι αν το δεις έτσι μπορείς να φτιάξεις πολλά πραγματα!
Καλή ξεκούραση σε όλες!

Φελίστια αν δεις το ψαροκόκαλο μου, να ξέρεις οτι κάτι απο χωριό σε βουνό σκεφτόμουν, το Πηλιο... αλλά με ήλιο και ζεστη!
Πολύ όμορφο το σχέδιό σου Άννα μου, και σίγουρα θυμίζει ελληνικό χωριουδάκι που το λούζει ο χρυσός ήλιος!!
Και τα κασκολάκια σου είναι πολύ ωραία και της κουμπάρας σου και του γιού σου.
Και επειδή τα "λιμπίστικα"΄και θέλω και εγώ να φτιάξω κασκολάκια, θα ξεκινήσω και εγώ ένα κασκολάκιμε την πλέξη της Φιλίτσας για την κόρη μου!! Το μαλλί που χρησιμοποίησες για τοκασκολάκι της κουμπάρας σου υποθέτω ότι είναι δίχρωμο???!!
Και το ίδιο είναι μάλλον και στο κασκόλ του γιού σου!!! Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 16 EmptyΔευ Φεβ 06, 2012 7:10 am

Ευδοκία μου, ναι πολυχρωμα και τα δύο! Της κουμπάρας μου ουσιαστικά ήταν δικλωνο (αν το λεω καλά) , η μια η ίνα ήταν λευκή και και η άλλη πολυχρωμη. Του γιου μου είναι στις αποχρώσεις του γκρι.
Το καλό με τα κασκόλ είναι οτι τελειώνουν γρήγορα! χιχιχιχι και η πλέξη της Φελίτσιας είναι απλή και γρήγορη!
Εγώ τελειώνω το κασκόλ το αρχικό της κουμπάρας για την ώρα, μέχρι και την επόμενη βελονιά!
(ραβε ξήλωνε, δουλειά να μη σου λείπει , που λεει και το τραγούδι!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
windergreen




Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 06/02/2012

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 16 EmptyΔευ Φεβ 06, 2012 1:02 pm

Καλησπερα! χαιρομαι πολυ που εγινα μελος της παρεας σας!Ονομαζομαι Ελενα αλλα εδω θα ειμαι σαν windergreen.
Μου αρεσει παρα πολυ το βελονακι και οι βελονες και η αληθεια ειναι οτι εχω ξεκινησει λιγο μεγαλη γιαυτα αλλα το προσπαθω.
Αγορασα το τευχος Diana και εχει κατι πολυ ομορφα σχεδια αλλα κολλησα ασχημα διοτι αναφερει κατι για Γαιτανακια γεματα γυριστα.
Μηπως μπορει καποια που ξερει να με βοηθησει?
Εχει βεβαια το περιοδικο μια εικονα της κακοας ωρας αλλα αδυνατο να καταλαβω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 16 EmptyΔευ Φεβ 06, 2012 1:18 pm

windergreen έγραψε:
Καλησπερα! χαιρομαι πολυ που εγινα μελος της παρεας σας!Ονομαζομαι Ελενα αλλα εδω θα ειμαι σαν windergreen.
Μου αρεσει παρα πολυ το βελονακι και οι βελονες και η αληθεια ειναι οτι εχω ξεκινησει λιγο μεγαλη γιαυτα αλλα το προσπαθω.
Αγορασα το τευχος Diana και εχει κατι πολυ ομορφα σχεδια αλλα κολλησα ασχημα διοτι αναφερει κατι για Γαιτανακια γεματα γυριστα.
Μηπως μπορει καποια που ξερει να με βοηθησει?
Εχει βεβαια το περιοδικο μια εικονα της κακοας ωρας αλλα αδυνατο να καταλαβω.
Καλώς όρισες στην παρέα μας Έλενα.
cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 16 EmptyΔευ Φεβ 06, 2012 2:02 pm

KΑΛΩΣ ΟΡΙΣΕΣ ΕΛΕΝΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΜΑΣ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΓΑΙΤΑΝΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΥΞΗΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΒΕΛΟΝΑΚΙ.ΙΣΩΣ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΕ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ ΝΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΛΩΣΤΕΣ .ΠΑΡΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.
ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΒΟΛΟ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
μία καλή ... μία ανάποδη

μία καλή ... μία ανάποδη


Αριθμός μηνυμάτων : 241
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Τόπος : Καλλιθέα, Αττική

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 16 EmptyΔευ Φεβ 06, 2012 10:42 pm

΄Ελενα, καλωσόρισες στην παρέα μας.
Να έχεις μια όμορφη και δημιουργική ημέρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kleoniki




Αριθμός μηνυμάτων : 22
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 63
Τόπος : Θέρμη Θεσσαλονικης

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 16 EmptyΤετ Φεβ 08, 2012 7:25 pm

Γειά σας κορίτσια.Τι έχω πάθει με σας.Μπήκα να διαβάσω για λίγο γιατί είχα καιρό να μπω και ξενύχτυσα για τα καλά. Η ώρα πήγε 5 και μου έφυγε και ο ύπνος.Θα πρέπει να ξυπνήσω 7 η ώρα για να στείλω τα παιδιά στο σχολείο,αλλά μάλλον δεν θα κοιμηθώ καθόλου.Η εγγονή ακόμη δεν γεννήθηκε.τι να πω.στον όγδωο μήνα συνέχεια πονούσε και έπαιρνε φάρμακα και τώρα δεν πονάει καθόλου.μέχρι τις 14 του μηνα την δώσανε προθεσμία.
Αυτές τις μέρες τρέχω στα νοσοκομεία με τον γιό μου και είμαι πολύ στενοχωρημένη.Δεν μου αρέσει να γκρινιάζω συνέχεια αλλά αισθάνομαι την ανάγκη να σας τα πω κορίτσια γιατί είσαστε η μόνη μου παρέα.
Ο μικρός έχει πολύποδα στη μύτη και έπρεπε πριν χειρουργηθεί να τον κάνουμε μια εξέταση για μια αρρώστια που λέγετε κυστική ίνωση.Είμασταν σίγουροι ότι δεν θα είχε τίποτα αλλά οι εξετάσεις βγήκαν θετικές.Βέβαια δόξα τω Θεώ είναι σε ελαφριά μορφή.η αρρώστια όμως είναι αρκετά σοβαρή.τώρα η γιατρός μου είπε ότι δεν πρέπει να χειρουργηθεί αλλά να πάρει κορντιζόν.δεν ξέρω από την μια στενοχωριέμαι και από την άλλη ευχαριστώ τον Θεό που δεν είναι σοβαρά και δεν θα χρειάζεται να παίρνει φάρμακα για αυτήν την αρρώστια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kleoniki




Αριθμός μηνυμάτων : 22
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 63
Τόπος : Θέρμη Θεσσαλονικης

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 16 EmptyΤετ Φεβ 08, 2012 7:31 pm

Βέβαια μας είπε η γιατρός ότι θα πηγαίνουμε κάθε 3-4 μήνες να τον εξετάζουν.Έχω άγχος και για τα άλλα παιδιά .μήπως έχουν και αυτά τίποτα.τι να κάνω;παρακαλάω τον Θεό να είναι καλά και αν έχουν κάτι να είναι και αυτά ελαφριά.
συγνώμη αν σας κούρασα.Να είστε γερές και ευτυχισμένες.
Να έχεται μια καλή μέρα και καλή δουλειά .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 16 EmptyΠεμ Φεβ 09, 2012 3:32 am

kleoniki έγραψε:
Βέβαια μας είπε η γιατρός ότι θα πηγαίνουμε κάθε 3-4 μήνες να τον εξετάζουν.Έχω άγχος και για τα άλλα παιδιά .μήπως έχουν και αυτά τίποτα.τι να κάνω;παρακαλάω τον Θεό να είναι καλά και αν έχουν κάτι να είναι και αυτά ελαφριά.
συγνώμη αν σας κούρασα.Να είστε γερές και ευτυχισμένες.
Να έχεται μια καλή μέρα και καλή δουλειά .

Κλεονίκη μου καλημέρα.
Μην ανησυχείς για τον γιό σου. Είναι πολύ καλό που διαγνώστηκε έγκαρα η πάθησή του κι έτσι η αντιμετώπισή της θα είναι γρήγορη και πιο αποτελεσματική!!
Έχω ξανακούσει και για άλλες περιπτώσεις τελευταία που αντιμετωπίζονται με κορτιζόνη.
Σου εύχομαι όλα να είναι περαστικά και σύντομα θα ξεχαστούν...
Νομίζω ότι όλες οι μητέρες όσο μεγάλα και αν είναι τα παιδιά τους ανησυχούν για αυτά πάντα ακόμα και αν αυτά μεγαλώσουν αποκτήσουν τη δική τους οικογένεια και γίνουν γονείς!
Με το καλό να έρθει και το μωράκι σας, το οποίο μάλλον ακούει τί γίνεται στον έξω κόσμο, και το σκέφτεται να βγει να μην βγεί!!!
Καλό σου μεσημέρι flower cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kleoniki




Αριθμός μηνυμάτων : 22
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 63
Τόπος : Θέρμη Θεσσαλονικης

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 16 EmptyΠεμ Φεβ 09, 2012 4:52 am

Ευχαριστώ πολύ Ευδοκία.Το ξέρω οπολύποδας δεν είναι επικύνδινος.Ο γιατρός μου είπε ότι είναι καλοήθης.Ο καημένος όμως ζορίζετε στην αναπνοή του λίγο γιατί με την ίωση μεγάλωσε λίγο και τον ενοχλεί. Εμείς οι μαμάδες όταν υποφέρουν τα παιδιά τους υποφέρουμε περισσότερο.Θα δούμε πως θα εξελιχθεί.
Να έχεις μια καλή μέρα.Ευδοκία δεν διάβασα πουθενά για τις εξετάσεις σου.τις έκανες τελικά;
βγήκαν τα αποτελέσματα; Σου εύχομαι αν δεν βγήκαν να είναι όλα τα αποτελέσματα καλά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 16 EmptyΠεμ Φεβ 09, 2012 7:47 am

KLEONIKH MOY MHN STENAXVRIESAI .ΑΦΟΥ ΤΟ ΒΡΗΚΑΝ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ .ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ .ΤΟ ΞΕΡΩ ΜΑΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΤΕ.ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΑΣ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Η ΕΥΔΟΚΙΑ ....ΣΕ ΤΙ ΚΟΣΜΟΣ ΜΠΑΜΠΑ ΜΕ ΕΧΕΙΣ ΦΕΡΕΙ ΝΑ ΖΗΣΩ ....ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΟΥ ΑΡΓΕΙ .ΞΕΡΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΓΕΙ .ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΩΝ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΩΝ.ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΑΣ ΠΑΝΤΑ.ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΡΥΟ ΒΟΛΟ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 16 EmptyΠεμ Φεβ 09, 2012 7:51 am

ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ?ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Η ΟΧΙ?ΓΡΑΨΕ ΜΟΥ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ.
ΜΟΛΙΣ ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΜΗΝΥΜΑ ΣΟΥ .ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΚΑΙ ΓΩ ΕΝΑ ΜΕ ΘΕΜΑ ΣΧΕΤΙΚΟ.ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΕΒΑΖΕΣ ΚΑΙ ΕΔΩ?ΡΩΤΑ ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ ΚΑΙ ΓΡΑΨΕ ΤΟ ΚΑΙ ΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΦΙΛΕΣ ΜΑΣ.ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 16 EmptyΠεμ Φεβ 09, 2012 1:12 pm

Κλεονίκη μου καταρχίν περαστικά για το γιο σου και με το καλό να ρθει το εγγονάκι. Με τον πολύποδα μην αγχώνεσαι, ο άντρας μου απο μικρός παιδευόταν με ιγμοριτιδες, αλλεργικές ρινιτιδεςκτλ κτλ Πιτσιρικάς έκανε δυο εγχειρίσεις για πολύποδα (στην μια έχασε και την αίσθηση της όσφρησης). Να μην τα πολυλογώ , όταν παντρευτήκαμε πήρα για προίκα και καμια τριανταριά μαντήλια. Ωσπου πριν απο έξι χρόνια πηγαμε σε ένα σοβαρό γιατρό, τον χειρούργησε, του ξανάδωσε την όσφρηση του (ανανκάλυψε τις μυρωδιές ξανά) και μας είπε πολύ απλά οτι θέλει συχνή θεραπεία και παρακολούθηση και οτι με φαρμακα και κορτιζόνη μπορείς να αποφύγεις το χειρουργείο!
Βεβαια όσο κι αν τον παρακαλάω δεν πάει να το παρακολουθήσει, αφού είναι καλά, αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία. Το περιεργο είναι πως και ο γιος μου ο μεγάλος, που είναι πιστο αντίγραφο του αντρα μου σε ΟΛΑ, έχει αρχίσει να εμφανίζει ρινίτιδες και ιγμορίτιδες.... αλλά αυτόν δεν τον αφήνω! Κατευθείαν στον ωρλ και θεραπεία για να προλάβουμε τα χειρότερα!
Απλά θέλει υπομονή, πολύ φυσιολογικό όρο και ψυχραιμία! Και μην αγχώνεσαι , όλες το ίδιο κάνουμε προσευχές να είναι πάντα γερά!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 16 EmptyΠεμ Φεβ 09, 2012 1:21 pm

Κούκλες καλησπέρα!

Έλενα καλώσήρθες στην παρέα μας!

Είχαμε μια βδομάδα με κρύο πολύ και χιόνι και ιώσεις, πολλές ιώσεις. Μέχρι και χθες και τα δυο τα αγορια μου με βήχα και πονόλαιμο ήταν.
Κι από την άλλη μέτρα και νέα μέτρα και νέα μέτρα... Αυρίο, για την τιμή των όπλων, θα απεργήσω, χωρίς να περιμένω κάτι....
Και από την άλλη μου ρχεται να τραγουδήσω και ένα παλιο τραγούδι που έλεγε : " δεν θα πεθάνουμε ποτέ, ποτε, ποτέ, κουφ.... νεκροθαφτες!" χαχαχαχαχ
Και το πετυχημένο νέο: αρχές Μαρτίου ο άντρας μου πάει στο Αφγανιστάν, όπου με συνοδεία αστυνομικών και αλεξίσφαιρα θα στήσουν ένα μηχάνημα... να τσιριξω λιγο μπορώ;;;;;;

Κορίτσια σας φιλώ, αυριο αφού θα κάνω τις δουλειές μου θα σας ανεβάσω φωτο απο τη νεα βελονιά και το κασκόλ το αρχικό της κουμπάρας, γιατί όλα τα νευρα μου στις βελόνες τα ξεσπαώ!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 16 EmptyΠεμ Φεβ 09, 2012 5:05 pm

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Κορίτσια καλημέρα σας. Αυτά είναι τα νήματα που βρήκα με 1 ευρώ ενώ η αρχική τους τιμή ήταν 4,80€!!!
Το άσπρο κουβάρι είναι της dmc 50 gr 135 μέτρα και το βελονάκι με το οποίο το πλέκουμε είναι μέγεθος 2,5/3. Υπάρχει και σε μαύρο.
Το μπλε κουβάρι είναι της anchor 25gr 100 μέτρα και θέλει βελονάκι νουμερο 2..(έχει εκτός από το μπλε, χρυσό ασημί καφέ σκούρο...)
Πώς σας φαίνονται?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 16 EmptyΠεμ Φεβ 09, 2012 11:05 pm

ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΕΙΝΑΙ.ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΤΟ ΑΣΠΡΟ.ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΘΕΣ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ.ΑΣΠΡΟ ΕΙΝΑΙ .ΔΕΝ ΣΕ ΔΕΣΜΕΥΕΙ.ΤΩΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΕΓΩ ΑΠΕΧΘΑΝΟΜΑΙ Ο,ΤΙ ΓΥΑΛΙΖΕΙ .ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΤΕ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΧΡΥΣΟ ΚΑΙ ΑΣΗΜΙ ΠΟΥΘΕΝΑ .ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΜΕ ΑΚΟΥΣ ΓΙΑ ΑΥΤΑ.ΚΑΛΗ ΜΕΡΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ .ΚΑΛΗ ΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΠΟΛΛΗ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
μία καλή ... μία ανάποδη

μία καλή ... μία ανάποδη


Αριθμός μηνυμάτων : 241
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Τόπος : Καλλιθέα, Αττική

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 16 EmptyΠεμ Φεβ 09, 2012 11:09 pm

Καλημέρα Ευδοκία μου,
Τα νήματα που πήρες είναι πολύ όμορφα. Να ρωτήσεις και την Κατερίνα με τι Νο. βελονάκι έπλεξε το κασκόλ της, αν και εφ' όσον αποφασίσεις να πλέξεις το ίδιο σχέδιο και πόσα κουβαράκια χρησιμοποίησε. Εσύ πόσα πήρες από κάθε χρώμα??
Πάντως να έχεις καλή επιτυχία σε ότι αποφασίσεις να φτιάξεις.
Φιλιά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
μία καλή ... μία ανάποδη

μία καλή ... μία ανάποδη


Αριθμός μηνυμάτων : 241
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Τόπος : Καλλιθέα, Αττική

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 16 EmptyΠεμ Φεβ 09, 2012 11:15 pm

Φιλίτσα καλημέρα,
Χαθήκαμε λίγο τις τελευταίες ημέρες. Ελπίζω να είστε όλοι καλά. Να έχεις μια όμορφη μέρα
Πολλά φιλιά.
Βαρβάρα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 16 EmptyΠεμ Φεβ 09, 2012 11:23 pm

ΚΑΙ ΣΥ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΘΟΥΜΕ ....ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΙΜΑ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΦΤΟΥΜΕ.Η ΕΛΛΑΔΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΕΙ.ΠΑΝΤΑ ΚΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΤΑ ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΕΙ ΕΤΣΙ ΠΟΥ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΘΑ ΒΓΟΥΜΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ.ΘΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΚΡΗ .ΚΑΤΙ ΘΑ ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ .ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ.ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ Ο,ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΟΥΜΕ ΞΑΝΑ.ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ [b]Υ Π Ο Μ Ο Ν Η flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
 
Με πολύ πολύ αγάπη!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 16 από 40Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ :: Το καφενείο της σταυροβελονιάς!-
Μετάβαση σε:  
Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις