Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ

Μια φορά και έναν καιρό, ήταν η σταυροβελονιά...και έφτιαξε την πρώτη αυστηρά και μόνο, ελληνική γυναικεία κοινότητα, με θέμα... ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ!!!
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΜε πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 17 I_icon_mini_portalΣύνδεση

 

 Με πολύ πολύ αγάπη!

Πήγαινε κάτω 
+14
Kathy1988
elpar19
zizel
lilium
ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
FELITSIA
katerina
μία καλή ... μία ανάποδη
marygian
fani
EVDOKIAKAL
Anna
kleoniki
Staurovelonia
18 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Staurovelonia
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Staurovelonia


Αριθμός μηνυμάτων : 34
Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2011
Ηλικία : 56
Τόπος : Δήμος Καματερού, Ν. Αττικής

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 17 EmptyΚυρ Ιουλ 10, 2011 12:52 am

Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

Πρώτα απ΄όλα θα πρέπει να σας συστηθώ. Με λένε Μαρία, αλλά εδώ μέσα θα με βρείτε ως Σταυροβελονιά. Είμαι 44 χρονών, ζω στην όμορφη Αθήνα μας, έχω μια κόρη, ένα γιο και έναν πανέμορφο εγγονό!
Μου αρέσει να μαθαίνω τα πάντα και να δημιουργώ από το μηδέν!
Φιλοσοφία μου είναι, ποτέ μην λες ποτέ! Η ζωή είναι όμορφη και ακόμα ομορφότερη όταν έχεις πολλούς και καλούς φίλους!
Ελπίζω λοιπόν να γνωριστούμε εδώ μέσα και να γίνουμε μια πολύ πολύ όμορφη και ζεστή παρέα!

Με εκτίμηση

Σταυροβελονιά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.staurovelonia.blogspot.com/

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 17 EmptyΠαρ Φεβ 10, 2012 1:35 am

Καλημέρα φιλενάδες μου.
Να σου πώ την αλήθειά μου Φιλίτσα ούτε και εμένα με τρελαίνει το γυαλιστερό νήμα. Αλλά στο άσπρο δεν φαίνεται και τόσο η γυαλιστερή κλωστή γι' αυτό και σκέφτομαι να πάρω λίγα κουβαράκια για το κασκολάκι που έχει φτιάξει η Κατερίνα.
Αν είδα καλά και το αντίστοιχο μαύρο κουβαράκι πάλι δεν γυαλίζει πολύ.
Τα άλλα κουβαράκια που είναι μεταλιζέ μόνο για κάτι πολύ εξαντρίκ κάνει (όπως έγραψε χθες η Κατερίνα για μια βραδυνή τσαντούλα ίσως???)
Θα προτιμούσα να έβαζε προσφορές σε νήμα που πλέκουμε τα πετσετάκια ή τις κουβέρτες αλλά ακόμα δεν έχει τέτοιες προσφορές. Μπορεί στο μέλλον να βάλει όμως πού ξέρεις??? Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 17 EmptyΠαρ Φεβ 10, 2012 1:39 am

Χαίρομαι που είσαι καλά Φιλίτσα. Καιο λόγος της "αισθητής απουσίας" σου ήταν η έλλειψη INTERNET.
Σε καταλαβάινω γιατί και εγώ τηνπροηγούμενη εβδομάδα που δεν είχα internet στο γραφείο είχα πάθει μεγάλο στερητικό σύνδρομο. Μου λείπει πολύ η παρέα σας, και ακόμα και αν δεν μπορώ να σας απαντήσω σε όσα γράφετε, τουλάχιστον νιώθω καλά να σας διαβάζω!!!

Σήμερα έχεις λαική και νιώθω σαν να πηγαίνουμε μαζί και να χαζεύουμε τις κλωστές ή και τα καρεδάκια και ότι άλλο σχετικό εργόχειρο υπάρχει...
Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 17 EmptyΠαρ Φεβ 10, 2012 1:43 am

Σχετικά με τις εξετάσεις μου τώρα. Φιλίτσα δεν έχασες επεισόδια. Μετά τις απαντήσεις που πήρα την περασμένη Παρασκευή δεν έκανα τίποτα άλλο.
Αυτή την εβδομάδα απουσιάζε στο εξωτερικό η μία εργοδότριά μου και όλες οι εργασίες έπεσαν κυριολεκτικά στην πλάτη μου. Και όταν έκλεβα λίγο χρόνο να πάω στον οφθαλμίατροή τον ενδοκρινολόγο είχαν άλλα ραβτεβού και δεν μπορούσαν να με δεχτούν...
Δεν τις έχω ξεχάσει ούτε θα τις αφήσω, αλλά από την επόμενη εβδομάδα που θα είναι στο γραφείο τα αφεντικά θα μπορέσω να πάω στους γιατρούς, όσο έχουε ακόμα ταμεία,γιατί σε λίγο ούτε αέρα δεν θα μπορούμε να αναπνέουμε.... Θα μας το φορολογήσουν και αυτόν!!! cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
katerina




Αριθμός μηνυμάτων : 53
Ημερομηνία εγγραφής : 22/08/2011
Ηλικία : 49
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 17 EmptyΠαρ Φεβ 10, 2012 1:43 am

EVDOKIAKAL έγραψε:
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Κορίτσια καλημέρα σας. Αυτά είναι τα νήματα που βρήκα με 1 ευρώ ενώ η αρχική τους τιμή ήταν 4,80€!!!
Το άσπρο κουβάρι είναι της dmc 50 gr 135 μέτρα και το βελονάκι με το οποίο το πλέκουμε είναι μέγεθος 2,5/3. Υπάρχει και σε μαύρο.
Το μπλε κουβάρι είναι της anchor 25gr 100 μέτρα και θέλει βελονάκι νουμερο 2..(έχει εκτός από το μπλε, χρυσό ασημί καφέ σκούρο...)
Πώς σας φαίνονται?


Ευδοκία μου καλημέρα μόλις έφυγε το αφεντικό πάει να πάρει τους βαθμούς των παιδίων του!!! περίμένω βέβαια ένα πελάτη (κουφό πραγματικά κουφώ)να δω πως θα συνενοηθώ μαζί του να κάνουμε συμφωνία πελατών προμηθευτών..τελος πάντων .τα κουβάρια νομίζω ότι είναι φανταστικά από αυτο που καταλαβαίνω από τις φωτογραφίες .εγώ που χρεισιμοποίησα ακρυλικό 100γρ δεν θυμάμαι πόσα μέτρα είναι θα σου πω το απόγευμα που θα πάω σπίτι ,με βελονάκι 3,5-4-4,5 ανάλογα με το τι έλεγαν οι οδηγίες αλλά επειδή πλέκω σφικτά έβαζα 0,5βελονάκι μεγαλύτερο φαίνεται από την πρώτη σειρά αν είναι σφικτό ξειλώνω και ανεβαίνω λίγο σε βελονάκι.και με κάθε κουβάρι 100γρ π.χ. από το ασπρο έβγαλα 3 κασκολάκια & 5 λουλουδάκια εξαρτάται και από το μάκρος που κάνεις το κάθε κασκόλ έγω κάποια έκανα με 15 και κάποια με 17 τρύπες (το μισό).
κάποια στιγμή πρέπει να γράψεις πως ανεβάζεις τις φωτογραφίες για να μην έχω ανάγκη των αδελφό μου ή την γειτόνισα ..αναλυτικά τα βήματα να σας ανεβάσω και εγώ τα νήματα που πήρα.

αν θες και μπορείς γράψε μας που είναι και το μαγαζί μήπως το επισκεφτούμε ..
καλή δουλεια τα λέμε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 17 EmptyΠαρ Φεβ 10, 2012 1:46 am

Φιλίτσα όντως τομήνυμα για τον έπικίνδυνο ιό είναι το ίδιο με το δικό σου.
Χθες το απόγευμα με ενημέρωσε και ο γιός μου και άλλοι γνωστοί κομπιουτεράδες ότι το μήνυμα αυτό για τον επικίνδυνο ιό δεν ισχύει και να μην το πιστέψουμε...
Αλλά όπως και να χει ας προσέχουμε γενικότερα τί ανοίγουμε από τα μηνύματα στο internet γιατί κανείς δεν ξέρει που παραφυλάει "ο κακός ο λύκος" flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 17 EmptyΠαρ Φεβ 10, 2012 1:53 am

katerina έγραψε:
EVDOKIAKAL έγραψε:
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Κορίτσια καλημέρα σας. Αυτά είναι τα νήματα που βρήκα με 1 ευρώ ενώ η αρχική τους τιμή ήταν 4,80€!!!
Το άσπρο κουβάρι είναι της dmc 50 gr 135 μέτρα και το βελονάκι με το οποίο το πλέκουμε είναι μέγεθος 2,5/3. Υπάρχει και σε μαύρο.
Το μπλε κουβάρι είναι της anchor 25gr 100 μέτρα και θέλει βελονάκι νουμερο 2..(έχει εκτός από το μπλε, χρυσό ασημί καφέ σκούρο...)
Πώς σας φαίνονται?


Ευδοκία μου καλημέρα μόλις έφυγε το αφεντικό πάει να πάρει τους βαθμούς των παιδίων του!!! περίμένω βέβαια ένα πελάτη (κουφό πραγματικά κουφώ)να δω πως θα συνενοηθώ μαζί του να κάνουμε συμφωνία πελατών προμηθευτών..τελος πάντων .τα κουβάρια νομίζω ότι είναι φανταστικά από αυτο που καταλαβαίνω από τις φωτογραφίες .εγώ που χρεισιμοποίησα ακρυλικό 100γρ δεν θυμάμαι πόσα μέτρα είναι θα σου πω το απόγευμα που θα πάω σπίτι ,με βελονάκι 3,5-4-4,5 ανάλογα με το τι έλεγαν οι οδηγίες αλλά επειδή πλέκω σφικτά έβαζα 0,5βελονάκι μεγαλύτερο φαίνεται από την πρώτη σειρά αν είναι σφικτό ξειλώνω και ανεβαίνω λίγο σε βελονάκι.και με κάθε κουβάρι 100γρ π.χ. από το ασπρο έβγαλα 3 κασκολάκια & 5 λουλουδάκια εξαρτάται και από το μάκρος που κάνεις το κάθε κασκόλ έγω κάποια έκανα με 15 και κάποια με 17 τρύπες (το μισό).
κάποια στιγμή πρέπει να γράψεις πως ανεβάζεις τις φωτογραφίες για να μην έχω ανάγκη των αδελφό μου ή την γειτόνισα ..αναλυτικά τα βήματα να σας ανεβάσω και εγώ τα νήματα που πήρα.

αν θες και μπορείς γράψε μας που είναι και το μαγαζί μήπως το επισκεφτούμε ..
καλή δουλεια τα λέμε

Κατερίνα μου καλημέρα.
Αρχικά να σε ρωτήσω για την αδελφή σου. Εϊναι καλύτερα σήμερα??? Τα περαστικά μου και την καλημέρα μου να της δώσεις.
Το μαγαζί με τα νήματα σε προσφορές είναι στην γειτονιά μου και στην οδό Μιχαήλ Βόδα 130-134. Με το μετρό ή τον ηλεκτρικό κατεβαίνειε πλατεία Αττικής, βγαίνεις στην οδό Αδμήτου και ακριβώς απέναντι από το σταθμό είναι η οδός Περγάμου την οποία ανεβαίνεις . Ο τρίτος καθετος στην Περγάμου δρόμος είνα η Μιχαήλ Βόδα. στα δέκα πέντε μέτρα είναι το μαγαζί αυτό.
Αν σου αρέσει κάτι από αυτά πες μου να σου το πάρω γιατί πιστεύω ότι με τέτοιες τιμές θα φύγουν γρήγορα. Το ίδιο έγινε και με τις κλωστές της ΑNCHORκαι με κάποις δίχρωμες κούκλες μαλλιά για πλέξιμο που είχε ένα ευρώ. Επίσης έχει κλωστές γαι κέντημα κοτόν περλέ το ματσάκι 1 ευρώ και τα κουβαράκια με τρίχρωμες κλωστές 1,50 ευρώ..
Και απ' ό,τι είδα προχθες του είχαν μείνει και κάποια μαλλιά για πλέξιμο!!!
Ότι θέλεις πες μου να σε εξυπηρετήσω... cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 17 EmptyΠαρ Φεβ 10, 2012 1:59 am

Και ο δικός μου ο γιός πήρε βαθμούς χθες στο λύκειο.
Και σαν την μαμά κουκουβάγια και εγώ να σας πω ότι έβγαλε μέσον όρο για το πρώτο τετράμηνο 19. Και απ' ό,τι είπαν όλοι οι καθηγητές ήταν για μεγαλύτερο βαθμό αλλά το κράτησαν για το επόμενο τετράμηνο.
Αυτό πάλι δεν μπορώ να το καταλάβω, αφού το παιδί αξίζει για μεγαλύτερο βαθμό γιατί δεν το βάζουν από την άρχή και πρέπει να περιμένουν το άλλο τετράμηνο??
Ο καλός μαθητής θα συνεχίσει να διαβάζει είτε με μικρό είτε με μεγάλο βαθμό, οπότε ποιά η διαφορά??? Αλλά το βασικότερο φίλες μου ήταν όλοι έλεγαν τα καλύτερα για τον χαρακτήρα του και την συμπεριφορά του στο σχολείο και νομίζω αυτό είναι το σπουδαιότερο στην σημερινή κοινωνία μας. Να δημιουργούμε (όσο μπορούμε και αυτό εξαρτάται από εμάς) καλούς χαρακτήρες!!!
Έχω άδικο???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 17 EmptyΠαρ Φεβ 10, 2012 2:03 am

μία καλή ... μία ανάποδη έγραψε:
Καλημέρα Ευδοκία μου,
Τα νήματα που πήρες είναι πολύ όμορφα. Να ρωτήσεις και την Κατερίνα με τι Νο. βελονάκι έπλεξε το κασκόλ της, αν και εφ' όσον αποφασίσεις να πλέξεις το ίδιο σχέδιο και πόσα κουβαράκια χρησιμοποίησε. Εσύ πόσα πήρες από κάθε χρώμα??
Πάντως να έχεις καλή επιτυχία σε ότι αποφασίσεις να φτιάξεις.
Φιλιά
Βαρβάρα μου καλημέρα
Πήρα ένα κουβαράκι άσπρο και ενα κουβαράκι μπλε να τα δω και κυρίως να ρωτήσω εσάς που ασχολείστε με το βελονάκι αν είνα καλά.
Θα τον πάρω τηλέφωνο σε λίγο να μου κρατήσει κουβαράκια από το άσπρο χρώμα γιατί σίγουρα μπορώ να φτιάξω το κασκολάκι με αυτό...
Δεν ξέρω για τα άλλα μεταλιζές γιατί μου φαίνονται λίγο εξεζητημένα, αλλά θα ρωτήσω τηνκόρη μου αν θέλει να της φτιάξω την τσαντούλα που είπε χθες η Κατερίνα και τότε ίσως πάρω κάτι και από αυτά...
Εσύ θέλεις κάτι από αυτά να σου πάρω??? Αν θέλεις πες μου να τα παραγγείλω.
cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 17 EmptyΠαρ Φεβ 10, 2012 2:12 am

ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΙΣ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΑΚΟΜΑ.ΘΑ ΤΑ ΚΟΨΟΥΜΕ ΟΛΑ .ΜΟΝΟΝ ΤΟΝ ΛΑΙΜΟ ΜΑΣ ΘΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΑΘΙΚΤΟ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ .ΒΓΗΚΑΝ ΚΑΤΙ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΙ ΚΑΙ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΝΟΥΝ ΠΟΛΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ.ΤΙ ΣΚΟΠΕΥΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ?ΘΑ ΒΑΛΟΥΝ ΤΟΥΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΥΣ ΝΑ ΚΤΥΠΗΣΟΥΝ ΤΑ ΑΔΕΛΦΙΑ ΤΟΥΣ? ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΠΟΛΥ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ.ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΕΚΤΡΟΠΑ.ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΕΤΣΙ ΕΥΚΟΛΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΕΜΑΣ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΜΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΡΥΠΙΑ ΗΔΗ....ΝΑ ΜΑΣ ΕΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΓΕΡΟΥΣ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΑΣ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΤΙΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΙΣ ΜΑΣ Η ΜΙΑ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΝΑ ΤΙΣ ΕΧΟΥΜΕ.
ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 17 EmptyΠαρ Φεβ 10, 2012 2:18 am

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΒΑΘΜΟΥΣ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΣΟΥ.ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΤΟΥ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΤΟΝ ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΑΤΕ ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ.ΗΤΑΝ ΚΑΛΟ ΤΟ ΕΔΑΦΟΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕΙΣ ΤΟ ΠΛΑΣΑΤΕ ΟΜΟΡΦΑ.ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΕΡΗΦΑΝΟΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ.ΚΑΙ ΣΕ ΑΝΩΤΕΡΑ ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 17 EmptyΠαρ Φεβ 10, 2012 2:25 am

Α! Και δες σας είπα και το άλλο κορίτσια.
Τί λέγαμε για τα παιδιά μας που δεν ακολουθούν εμάς στα εργόχειρα???
Όταν με είδε η κόρη μου που έφτιαχνα το κασκολάκι της άρεσε, και της έριξε την ιδέα να της δείξω πώς γίνεται γιατί είναι εύκολη η βελονιά και αμέσως τσίμπησε και είπε ότι θαθελε να φτιάξει ένα κασκολάκι για τον καλό της. Δεν έχασα ευκαιρία, της έδωσα βελόνες και ένα δίχρωμο μαλλάκι (άσπρο γκρι μαύρο) που είχα για κασκολάκι του γιού μου, και της έδειξα. Γαι πρώτη φορά που ασχολείται με βελόνες καλά το πάει. Χθες το βραδυ καθίσαμε και οι δύο μαζί μέχρι τις 2.30 και φτιάχναμε τα κασκολάκια μας...
Συμπέρασμα (που έλεγαν και οι καθηγητές μας στο σχολείο) Κάθε πράμγα στο καιρό του!!!
Πάντως χάρηκα που ξεκίνησε να ασχολείται έτσι από μόνη της!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 17 EmptyΠαρ Φεβ 10, 2012 2:31 am

ΕΙΔΕΣ ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ ?ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΙΟ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΣΕΝΑ .ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΘΕ ΠΡΑΓΜΑ ΣΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΤΟΥ .ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΤΑ ΟΜΟΡΦΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ.ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΤΑ ΕΚΤΙΜΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΤΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΚΟΠΟ.ΒΛΕΠΕ ΒΛΕΠΕ ΘΑ ΖΗΛΕΨΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ....ΑΓΑΛΙ ΑΓΑΛΙ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΑΓΟΥΡΙΔΑ ΜΕΛΙ..ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΣΟΦΟΣ ΛΑΟΣ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 17 EmptyΠαρ Φεβ 10, 2012 2:36 am

Σευχαριστώ Φιλίτσα μου για τις ευχές σου. Και εσύ να χαίρεσαι τα παιδιά σου και να τα καμαρώσεις όπως επιθυμείς και γρήγορα με εγγονάκια για να μπορέσεις να τα χαρείς άμεσα.
Ομολογώ χθες που έβλεπα ότι αργούσες να μας γράψεις (παρόλο που υποψιαζόμουνα ότι ή λαΙκή ήσουν ή internet δεν είχες) σκεφτόμουν να σε πάρω ένα τηλέφωνο (απ' αυτά που έχεις στη σελίδα για τον ξενώνα) να δω αν είσαι καλά. Θα σου στείλω στο email σου τη διεύθυνση του γραφείου γιατί εκεί υπάρχει θυρωρός και τα γράμματα δεν χάνονται, ενώ στην πολυκατοικία μας επειδή μένουν πολλοί αλλοδαποί τα ανοίγουν και δεν τα παίρνουμε ποτέ...
Τουλάχιστον να μπορούμε να επικοινωνούμε έστω και μέσω ταχυδρομείου όπως παλιά!! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 17 EmptyΠαρ Φεβ 10, 2012 2:40 am

Έτσι είναι Φιλίτσα. Σιγά σιγά όλα θα γίνουν.
Τώρα έμαθα ότι ο εργοδότης μου δεν θα έρθει γιατί λέει δεν έχει συγκοινωνίες και θα κάτσει στο σπίτι. Ενώ εγώ πρέπει να είμαι στο γραφείο και ας έρθω με τα πόδια και ας γίνεται πανικός έξω...
όΤαν ερχόμουν το πρωί γινόταν πανικός. Υπήρχε πάρα πολλή αστυνομική δύναμη παντού σε όλους τους δρόμους έξω και συγκεντρωνόταν πάρα πολύς κόσμος για τις πορείες..
Σίγουρα έχουν ξεσηκωθεί όλοι για τα νέα μέτρα που προσπαθούν να μας επιβάλουν με το έτσι θέλω καιοι επόμενες μέρες θα είναι πάρα πολύ δύσκολες για όλους μας. Και σίγουρα θέλει πολλή προσοχή γιατί δεν ξέρει κανείς τί μας ξημερώνει!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 17 EmptyΠαρ Φεβ 10, 2012 2:47 am

Άννα, αν μπορούσα και εγώ θα απεργούσσα σήμερα. Αλλά βλέπεις τα αφεντικά αποφάσισαν ότι έπρεπε να λείψουν αυτοί, για να είμαι εγώ στο γραφείο!!!
Τουλάχιστον θα είσαι κοντά στα αγόρια σου που είναι κρυωμένα, και θα βρίσκεσαι μέσα στο σπίτι και όχι έξω με αυτό το κρύο.
Να έχεις μία ήσυχη οικογενιακή σπιτική ημέρα.¨
Όσο για τον άντρα σου που θα λείπει σε τόσο επικίνδυνο σημείο σε αυτούς τους άσχημους καιρούς υπομονή και όλα θα πάνε καλά. Αφού θα υπάρχει και συνοδεία αστυνομικών θα είναι υπό έλεγχο τα πράγματα. Και ο ίδιος θα προσέχει με τοπαραπάνω....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 17 EmptyΠαρ Φεβ 10, 2012 3:47 am

ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ ΜΗΝ ΔΙΣΤΑΣΕΙΣ ΟΠΟΤΕ ΘΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΕΙΣ .ΟΛΑ ΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΕΙΝΑΙ WIND .ΣΤΟ ΣΤΑΘΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΡΟΠΗ .ΕΚΕΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΕΙΣ ΠΟΤΕ ΘΕΣ.ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΧΑΘΟΥΜΕ ΘΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΡΟΠΟΥΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΑΦΟΥ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ.ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΤΑ ΑΦΕΝΤΙΚΑ.ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΞΗΣ.ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ......ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΒΓΩ ΨΕΥΤΡΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ.ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΛΟΙΠΟΝ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΛΑΙΚΗ ΚΑΘΕ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΠΗΓΑΙΝΩ.ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΓΥΡΙΣΑ.ΛΙΓΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΛΙΓΑ ΨΩΝΙΑ ΠΟΛΛΗ ΑΚΡΙΒΕΙΑ.ΒΡΗΚΑ ΑΝΙΘΟ ΣΗΜΕΡΑ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΜΑΤΣΑ ΜΕ 0.50 ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΣΑ 4 .ΘΑ ΤΑ ΚΑΘΑΡΙΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΠΛΥΝΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΒΑΛΩ ΚΑΤΑΨΥΞΗ ΨΙΛΟΚΟΜΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΙΣΚΩ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΓΩΝΙΕΣ.ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΜΙΣΟ ΜΕΤΡΟ ΧΙΟΝΙ.ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ ΕΧΕΙ 2 ΜΕΤΡΑ ΧΙΟΝΙ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΔΗΜΗΤΡΗ 1 ΜΕΤΡΟ ΧΙΟΝΙ.ΟΠΟΤΕ ΟΤΙ ΕΧΩ ΦΥΤΕΨΕΙ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟΥ ΧΙΟΝΙΑ.ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΨΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΥΛΟΥΔΑΚΙΑ ΜΟΥ.........ΚΡΙΜΑ.ΑΛΛΑ ΘΑ ΞΑΝΑΦΥΤΕΨΩ ΑΛΛΑ.ΔΕΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΓΙ ΑΥΤΑ.ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ.ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.
ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΣΥΝΟΔΕΙΑ.ΚΙ ΕΜΕΝΑ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΑΦΡΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΣΥΝΟΔΕΙΑ ΕΝΟΠΛΩΝ ΚΑΙ ΑΟΠΛΩΝ ΣΤΡΑΤΙΩΤΩΝ ΤΟΥ ΟΗΕ.ΤΡΕΜΕΙ ΤΟ ΦΥΛΛΟΚΑΡΔΙ ΜΑΣ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΣΕ ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΑ ΜΕΡΗ.ΤΙΣ ΠΡΟΑΛΛΕΣ ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΕ ΑΠΟ ΣΕΝΕΓΑΛΗ ΕΓΙΝΕ ΜΙΑ ΕΚΡΗΞΗ ΚΑΙ ΣΚΟΤΩΘΗΚΑΝ ΠΟΛΛΑ ΑΤΟΜΑ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ VIVERE PERICOLOSAMENTE.ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΖΕΙΝ ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΩΣ.ΘΑ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΚΑΛΑ.ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ.ΤΙ ΣΟΥ ΛΕΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΩΡΑ.ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ?ΑΛΛΑ ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΠΑΝΤΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙΝΔΥΝΟΣ.ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 17 EmptyΠαρ Φεβ 10, 2012 4:06 am

Να στε καλά βρε κορίτσια για το λόγια σας! Η αλήθεια είναι πως προσπαθώ να σκεφτώ λογικά, αλλά δεν μου είναι και πολύ εύκολο... Και όσο σκέφτομαι οτι κάποτε ούτε θα το συζητούσε και τωρα πάει οπουδήποτε...
Ευδοκία μου προσεχε διπλά σήμερα και μακάρι να σουν και συ σπίτι σου σήμερα. Είχα πολύ καιρό να απεργήσω για τους γνωστους οικονομικούς λόγους, αλλά σήμερα είπα δεν έχει, έστω για την τιμή των όπλων... Αλλωστε πολύ φοβάμαι οτι θα είναι και η τελευταία απεργία που θα μπορούμε να κάνουμε...
Λες να κόψουμε και το ιντερνετ κορίτσια;;;;;; Η θα μας το φορολογήσουν κι αυτο;;;;;; Τι να πω όλα τα περιμένω... Χθες πάντως μας ανακοινωσαν οτι κομένες οι υπερωρίες. Και μη φανταστείτε τίποτα τρελλό: μας έδιναν 6 ώρες το μήνα για 10 άτομα... τις οποίες τις μοιραζε ο προιστάμενος και τελικά πέρναμε μια ωρα το διμηνο!!!!!! Ενώ καθόμαστε παραπάνω σχεδόν τα 2/3 του μηνα... Εργασιακός μεσαιωνας... και λόγω αναγκης θα λέμε και ευχαριστώ!
Τα λέμε κορίτσια! Σας φιλώ και καλή επιτυχία σε οτι φτιάχνετε!

(Ευδοκία μπράβο για το γιο σου και είδες η κόρη σου!!!!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 17 EmptyΠαρ Φεβ 10, 2012 4:16 am

Ευδοκία τα νήματα που πήρες είναι πολύ ωραία! Αχ να μην είμαι κοντά!!! Μαλλον πρέπει να παω καμιά βόλτα στην αγορά τη δικιά μας....Αν και χθές μου ήρθε ενα μειλ από το ιντερνετικό μαγαζι με τα μαλλιά με προσφορές και δεν κρατήθηκα!!! Πήρα ένα βαμβακερό και ένα μαλλινο ( μαζευω προμηθειες για τις δύσκολες μέρες χιχιχχι) αλλά είχαν από 3 ευρώ η οκτάδα!!!!!!! (αν ξεκινήσω καμια μπλούζα θα βοηθήσετε έτσι;;;; γιατί με βλέπω απο δω και περα ΄να τα κάνω μόνη μου τα ρούχα μου!)

Βρε κορίτσια για πείτε μου κάτι: ο μικρός μου μου ζήτησε ένα κυκλικό κασκόλ σαν του μεγάλου ( που το φοραέι ο αντρας μου!). Πηγα στην ξινή και πήρα ακριβώς το ίδιο μαλλί που πηρα και για το πρώτο σε άλλο χρώμα. Αλλά είναι πιο σκληρό... καμιά ιδέα;

Πάντως Φελίτσια το σχέδιο σου κάνω! Είναι εύκολο και γρήγορο και έτσι όπως είναι λαστιχωτό βολεύει πολύ για να γίνει κυκλικό!

Φιλιά απο τη παγωμένη Θεσσαλονικη- που και που χιονίζει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 17 EmptyΠαρ Φεβ 10, 2012 4:33 am

Anna έγραψε:
Ευδοκία τα νήματα που πήρες είναι πολύ ωραία! Αχ να μην είμαι κοντά!!! Μαλλον πρέπει να παω καμιά βόλτα στην αγορά τη δικιά μας....Αν και χθές μου ήρθε ενα μειλ από το ιντερνετικό μαγαζι με τα μαλλιά με προσφορές και δεν κρατήθηκα!!! Πήρα ένα βαμβακερό και ένα μαλλινο ( μαζευω προμηθειες για τις δύσκολες μέρες χιχιχχι) αλλά είχαν από 3 ευρώ η οκτάδα!!!!!!! (αν ξεκινήσω καμια μπλούζα θα βοηθήσετε έτσι;;;; γιατί με βλέπω απο δω και περα ΄να τα κάνω μόνη μου τα ρούχα μου!)

Βρε κορίτσια για πείτε μου κάτι: ο μικρός μου μου ζήτησε ένα κυκλικό κασκόλ σαν του μεγάλου ( που το φοραέι ο αντρας μου!). Πηγα στην ξινή και πήρα ακριβώς το ίδιο μαλλί που πηρα και για το πρώτο σε άλλο χρώμα. Αλλά είναι πιο σκληρό... καμιά ιδέα;

Πάντως Φελίτσια το σχέδιο σου κάνω! Είναι εύκολο και γρήγορο και έτσι όπως είναι λαστιχωτό βολεύει πολύ για να γίνει κυκλικό!

Φιλιά απο τη παγωμένη Θεσσαλονικη- που και που χιονίζει!
Άννα, πώς μπορώ να σε εξυπηρετήσω. Θέλεις να σου πάρω κάτι και να το στείλω με courier (συνεργάζεται το γραφείο με ένα φτηνό και για αποστολή στην επαρχία μέχρι 2 κιλά έχει περίπου 8 ευρώ. Πες μου όποτε θέλεις να το κανονίσω. Εγώ πάντως θ απάω μετά να πάρω το άσπρο και μαύρο για κασκολάκια
Για το νήμα το χοντρό για το κασκολάκι του γιού σου αν δοκίμαζες να πλέξεις με πιο χοντρές βελόνες δεν θα γινόταν καλύτερο????
Σε ποιά διεύθυνση βρήκες τα μαλλιά στην αρχική που μας έγρψες ή στην άλλη που σου είπε η Ελένη?? Να μπω και εγώ μήπως βρω κάτι οικονομικό και καλό???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 17 EmptyΠαρ Φεβ 10, 2012 4:36 am

Anna έγραψε:
Να στε καλά βρε κορίτσια για το λόγια σας! Η αλήθεια είναι πως προσπαθώ να σκεφτώ λογικά, αλλά δεν μου είναι και πολύ εύκολο... Και όσο σκέφτομαι οτι κάποτε ούτε θα το συζητούσε και τωρα πάει οπουδήποτε...
Ευδοκία μου προσεχε διπλά σήμερα και μακάρι να σουν και συ σπίτι σου σήμερα. Είχα πολύ καιρό να απεργήσω για τους γνωστους οικονομικούς λόγους, αλλά σήμερα είπα δεν έχει, έστω για την τιμή των όπλων... Αλλωστε πολύ φοβάμαι οτι θα είναι και η τελευταία απεργία που θα μπορούμε να κάνουμε...
Λες να κόψουμε και το ιντερνετ κορίτσια;;;;;; Η θα μας το φορολογήσουν κι αυτο;;;;;; Τι να πω όλα τα περιμένω... Χθες πάντως μας ανακοινωσαν οτι κομένες οι υπερωρίες. Και μη φανταστείτε τίποτα τρελλό: μας έδιναν 6 ώρες το μήνα για 10 άτομα... τις οποίες τις μοιραζε ο προιστάμενος και τελικά πέρναμε μια ωρα το διμηνο!!!!!! Ενώ καθόμαστε παραπάνω σχεδόν τα 2/3 του μηνα... Εργασιακός μεσαιωνας... και λόγω αναγκης θα λέμε και ευχαριστώ!
Τα λέμε κορίτσια! Σας φιλώ και καλή επιτυχία σε οτι φτιάχνετε!

(Ευδοκία μπράβο για το γιο σου και είδες η κόρη σου!!!!)

Δυστυχώς εκεί καταντήσαμ να έχουμε εργασιακό μεσαίωνα και να λέμε ευχαριστώ που έχουμε και δουλειά σε αντίθεση με τόσους άνεργους γύρω μας!!!
Σε καταλαβάινω για την απουσία του άντρα σου σε αυτά τα άσχημα μέρη, αλλά η ανάγκη πολλές φορές μας κάνει να βρισκόμαστε σε αντίξοες συνθήκες και εκεί που δεν θα θέλαμε να πάμε ποτέ. Υπομονή και πες του να προσέχει γιατί τον περιμένετε να γυρίσει γρήγορα κοντά σας ...
cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 17 EmptyΠαρ Φεβ 10, 2012 4:40 am

FELITSIA έγραψε:
ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ ΜΗΝ ΔΙΣΤΑΣΕΙΣ ΟΠΟΤΕ ΘΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΕΙΣ .ΟΛΑ ΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΕΙΝΑΙ WIND .ΣΤΟ ΣΤΑΘΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΡΟΠΗ .ΕΚΕΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΕΙΣ ΠΟΤΕ ΘΕΣ.ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΧΑΘΟΥΜΕ ΘΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΡΟΠΟΥΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΑΦΟΥ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ.ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΤΑ ΑΦΕΝΤΙΚΑ.ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΞΗΣ.ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ......ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΒΓΩ ΨΕΥΤΡΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ.ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΛΟΙΠΟΝ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΛΑΙΚΗ ΚΑΘΕ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΠΗΓΑΙΝΩ.ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΓΥΡΙΣΑ.ΛΙΓΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΛΙΓΑ ΨΩΝΙΑ ΠΟΛΛΗ ΑΚΡΙΒΕΙΑ.ΒΡΗΚΑ ΑΝΙΘΟ ΣΗΜΕΡΑ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΜΑΤΣΑ ΜΕ 0.50 ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΣΑ 4 .ΘΑ ΤΑ ΚΑΘΑΡΙΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΠΛΥΝΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΒΑΛΩ ΚΑΤΑΨΥΞΗ ΨΙΛΟΚΟΜΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΙΣΚΩ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΓΩΝΙΕΣ.ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΜΙΣΟ ΜΕΤΡΟ ΧΙΟΝΙ.ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ ΕΧΕΙ 2 ΜΕΤΡΑ ΧΙΟΝΙ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΔΗΜΗΤΡΗ 1 ΜΕΤΡΟ ΧΙΟΝΙ.ΟΠΟΤΕ ΟΤΙ ΕΧΩ ΦΥΤΕΨΕΙ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟΥ ΧΙΟΝΙΑ.ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΨΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΥΛΟΥΔΑΚΙΑ ΜΟΥ.........ΚΡΙΜΑ.ΑΛΛΑ ΘΑ ΞΑΝΑΦΥΤΕΨΩ ΑΛΛΑ.ΔΕΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΓΙ ΑΥΤΑ.ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ.ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.
ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΣΥΝΟΔΕΙΑ.ΚΙ ΕΜΕΝΑ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΑΦΡΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΣΥΝΟΔΕΙΑ ΕΝΟΠΛΩΝ ΚΑΙ ΑΟΠΛΩΝ ΣΤΡΑΤΙΩΤΩΝ ΤΟΥ ΟΗΕ.ΤΡΕΜΕΙ ΤΟ ΦΥΛΛΟΚΑΡΔΙ ΜΑΣ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΣΕ ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΑ ΜΕΡΗ.ΤΙΣ ΠΡΟΑΛΛΕΣ ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΕ ΑΠΟ ΣΕΝΕΓΑΛΗ ΕΓΙΝΕ ΜΙΑ ΕΚΡΗΞΗ ΚΑΙ ΣΚΟΤΩΘΗΚΑΝ ΠΟΛΛΑ ΑΤΟΜΑ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ VIVERE PERICOLOSAMENTE.ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΖΕΙΝ ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΩΣ.ΘΑ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΚΑΛΑ.ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ.ΤΙ ΣΟΥ ΛΕΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΩΡΑ.ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ?ΑΛΛΑ ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΠΑΝΤΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙΝΔΥΝΟΣ.ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.


Αχ βρε Φιλίτσα μου πρέπει να βρίσκεσαι συνέχεια σε αναμμένα κάρβουνα και μόλις ακούς κάτι στις ειδήσεις να πανικοβάλλεσαι για την κόρη σου... Σε νιώθω αν και εγώ δεν είμαι στηνθέση σου. Αλλά αφού εγώ αγχώνομαι όταν τα παιδιά μου απλά έχουν βγει για καφέ και ανησυχώ για τους κινδύνους που υπάρχουν εκεί έξω, φαντάσου εσύ πόσο περισσότερο θα ανησυχείς για την κόρη σου που είναι τόσο μακριά σε αυτήν την επικίνδυνη περιοχή.

Όσο για τα λουλούδια και τα φυτά, καλά ναμαστε και αυτά θα τα ξαναφτιάξουμε.. Υγεία ναχουμε και να στεκόμαστε όρθιοι και όλα τα άλλα θα γίνουν σιγά σιγά...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 17 EmptyΠαρ Φεβ 10, 2012 4:47 am

Μουρθε η έμπνευση τώρα που ρώτησα την Αννα για την σελίδα που αγόρασε τα φτηνά μαλλιά.
Να φτιάξω ένα πίνακα και να γράψω όλες τις διευθύνσεις για τις προσφορές σε εργόχειρα, η τα δωρεάν σχέδια είτε για κέντημα είτε για πλέξιμο, και να το έχουμε σε μια θεματική ενότητα και να τα βρίσκουμε πιο εύκολα. Και έχω τηνεντύπωση ότι μπορώ να προσθέτω κάθε φορά μία νέα διεύθυνση που θα βρίσκω είτε εγώ είτε εσείς. και φυσικά θα υπάρχουν και οι σχετικές παρατηρήσεις δίπλα για κάθε διεύθυνση...
Μπορώ να φτιάξω κάτι τέτοιο αρκεί να μου το επιτρέψει η σταυροβελονιά, για να μην την κουράζουμε να το φτιάξει εκείνη... Ε, Τί λέει η παρεούλα μας???
cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 17 EmptyΠαρ Φεβ 10, 2012 4:49 am

Κορίτσια λέω να τηνκάνω. Ακούω φασαρίες και δεν ξέρω τί ακριβώς γίνεται έξω... και πρέπει να πάω και με τα πόδια οπότε δεν λέει να κάτσω άλλο. Τα λέμε αργότερα από το σπίτι...
Φιλάκια σε όλες Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 17 EmptyΠαρ Φεβ 10, 2012 5:08 am

Η ΑΝΝΑ (ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΘΑ ΠΕΙ ΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΗΤΑΝ Η ΙΔΕΑ)ΚΑΙ ΓΩ ΛΕΩ ΝΑΙ.ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΚ.ΣΥΓΝΩΩΜΗ ΑΝΝΑ ΠΟΥ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΗΣΟΥΝ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΕΣ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ.ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΜΕ ΣΕ ΜΙΑ ΣΕΛΙΔΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΒΡΕΙ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΞΗΣ ΟΠΟΙΑ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΜΕ ΕΝΑ ΣΧΟΛΙΟ ΔΙΠΛΑ.ΕΤΣΙ ΘΑ ΤΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΜΑΖΕΜΕΝΕΣ ΣΕ ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΓΡΑΨΕΙ.
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΩΣ.ΑΛΛΑ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕΙ ΚΑΙ Η ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ ΜΑΣ.ΚΑΝΟΝΙΣΕ ΤΟ ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ.ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΠΟΛΥ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
μία καλή ... μία ανάποδη

μία καλή ... μία ανάποδη


Αριθμός μηνυμάτων : 241
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Τόπος : Καλλιθέα, Αττική

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 17 EmptyΠαρ Φεβ 10, 2012 7:38 am

Ευδοκία μου καλησπέρα.
Κατ'αρχήν συγχαρητήρια στο γιόκα σου και του εύχομαι και εις ανώτερα. Ένα μεγάλο μπράβο στο κοριτσάκι σου για το ενδιαφέρον της για το πλέξιμο. Αυτό είναι μια καλή αρχή. Σιγά σιγά βλέποντας και στο internet το τι φτιάχνουν οι γυναίκες σε όλο τον κόσμο, θα θέλει να κάνει τα πάντα.
Η σκέψη σου για να δημιουργήσεις έναν πίνακα με τις διάφορες διευθύνσεις με βρίσκει σύμφωνη, αρκεί να συμφωνεί και η Σταυροβελονιά.
Ελπίζω τώρα που διαβάζεις το μήνυμα να έχεις γυρίσει. Ο κύριος "ο κουφός" τελικά ήρθε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Με πολύ πολύ αγάπη!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 17 από 40Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ :: Το καφενείο της σταυροβελονιάς!-
Μετάβαση σε:  
Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις