Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ

Μια φορά και έναν καιρό, ήταν η σταυροβελονιά...και έφτιαξε την πρώτη αυστηρά και μόνο, ελληνική γυναικεία κοινότητα, με θέμα... ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ!!!
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήκοφτα κεντηματα - Σελίδα 2 I_icon_mini_portalΣύνδεση

 

 κοφτα κεντηματα

Πήγαινε κάτω 
+4
FELITSIA
EVDOKIAKAL
Anna
ronitsa
8 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ronitsa




Αριθμός μηνυμάτων : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 05/02/2012
Ηλικία : 48
Τόπος : Μυτιληνη

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Φεβ 05, 2012 7:21 am

Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

Ειμαι καινουρια στην παρεα σας και εκτος απο την αρχοντικη σταυροβελονια μου αρεσουν παρα πολυ και τα κοφτα και εχω κανει αρκετα και συνεχιζω ασταματητα,θα προσπαθεισω να σας τα βαλω να τα δειτε να μου πειτε τη γνωμη σας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 2 EmptyΤετ Φεβ 29, 2012 11:22 am

EVDOKIAKAL έγραψε:
Anna έγραψε:
Καλή Σαρακοστή κι από μένα !!! Έχει δικιο Ronitsa η Φιλίτσα, η μια από την άλλη μαθαίνουμε και βλέπουμε και ζηλευόμαστε - με την καλή έννοια- και όλο μπλέκουμε σε νέες περιπέτειες!!!! Νομίζω οτι έχω στο μυαλό μου και στον υπολογιστή μου τόσα σχέδια που φτάνουν για μέχρι την σύνταξη!!! Και ξέρουμε όλες πότε θα πάρομε σύνταξη... ποτε!!!! χαχαχχαχχα!

Και να έχει δίκιο η Άννα, βλέπει η μία την άλλη τις δημιουργίες της και παθιάζεται τόσο που την άλλη μέρα έχει πάρει τα υλικά και έχει ξεκινήσει το νέο της εργόχειρο!!!!
και ενώ έχουμε στη μέση αρκετά εργόχειρα για να τελειώσουμε, όλο και παρασυρόμαστε από κάποιο νέο σχέδιο και ξεκινάμε και άλλο για να προλάβουμε να τα κάνουμε όλα....
Εχουμε δε μαζέψει τόσα σχέδια που καλά ναμαστε και θα φτιάχνουμε ασταμάτητα εργόχειρα!!
Και αφού δεν το βλέπω να παίρνουμε σύνταξη, τουλάχιστον θα μπορούμε να γεμίζουμε δημιουργικά τον ελεύθερο χρόνο μας!!!
:flower: :flower:

Ευδοκία εγώ γενικώς κάνω λίστες: λίστα για τα ψώνια, λίστα για τις δουλειές (εσωτερικές- εξωτερικές) , λίστα με τις δουλειές στη δουλειά... Ε σήμερα το πρωί στις 6:30 έκανα και τη λίστα με τα εργόχειρα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 2 EmptyΤετ Φεβ 29, 2012 11:31 am

Την γράφω σε άλλο μήνυμα για να χωρέσει- χιχιχχιχιι!
1. Το ανοιξιατικό μου μπλουζάκι
2. Το ΤΑΣΤ με τις βελονιές
3. Ο μπελάς- η μερα μεγαλώνει πρέπει να τελειώσει
4 Ένα μετρητό στυροβελονιά : είναι ένα σχέδιο για 2 καδράκια- διαφορέτικά μεταξύ τους αλλά ταιριαστά- έχω κάνει το ένα- αλλά σκέφτομαι να κάνω και το άλλο στο ίδιο ύφασμα και με μερικές αλλαγές να γίνει καρεδάκι!
5. Τα πανάκια για την Μέλισσα Sos!!!! (δεν ήρθε ακόμα το νήμα από το χορηγό)
6. Με το νήμα που θα μου περισσέψει από την μπλούζα, να φτιάξω ένα τσαντάκι για το Πάσχα για την βαφτισημιά μου
7. Ειπα για την βαφτισιμιά και θυμήθηκα : τις πετσέτες!!!
και έχω κι άλλα στο μυαλό μου!!!!!!

Νομίζω ότι όλα αυτά θα έχουν τελειώσει... το καλοκαίρι; χαχαχχαχαχχααχαχαχχαχααχαχαχα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 2 EmptyΤετ Φεβ 29, 2012 11:40 am

ANTE BRE ΚΑΛΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΕΧΕΙΣ ΓΙΝΕΙ ....ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ
ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΛΕ?ΜΗΧΑΝΗ ΕΙΣΑΙ ?ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΣΤΟΧΟΥΣ ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΠΗΡΕΣ ΜΕΓΑΛΗ ΦΟΡΑ.ΠΡΟΣΕΧΕ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΣΟΥ .ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΒΡΟΧΕΡΟ ΚΑΙ ΚΡΥΟ ΒΟΛΟ. flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 2 EmptyΤετ Φεβ 29, 2012 12:40 pm

FELITSIA έγραψε:
ANTE BRE ΚΑΛΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΕΧΕΙΣ ΓΙΝΕΙ ....ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ
ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΛΕ?ΜΗΧΑΝΗ ΕΙΣΑΙ ?ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΣΤΟΧΟΥΣ ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΠΗΡΕΣ ΜΕΓΑΛΗ ΦΟΡΑ.ΠΡΟΣΕΧΕ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΣΟΥ .ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΒΡΟΧΕΡΟ ΚΑΙ ΚΡΥΟ ΒΟΛΟ. :flower:

χαχαχαχαχα!
Πρέπει να τα βαλω σε μια σειρά, όμως, γιατί μισοτελειωμένες δουλειές δεν μου αρέσουν και καθε μέρα όλο και κατι προκύπτει! Και δεν μπορώ να αντισταθώ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ronitsa




Αριθμός μηνυμάτων : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 05/02/2012
Ηλικία : 48
Τόπος : Μυτιληνη

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 2 EmptyΤετ Φεβ 29, 2012 8:57 pm

Κοριτσια και εγω τα ιδια κανω .Συνεχεια σκεπτομαι και αρχιζω κατι που μου αρεσει,με αποτελασμα να αργω να τα τελειωσω. Εμεις λεμε "Η ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΡΓΗ ΝΑ ΓΙΝΕΙ"καλο (χα χα)νομιζω μας βολευει ολες.Πολλες φορες λεω οτι θελω μια μερα να ξεκινησω οταν ξυπνησω και να τελειωσω το βραδυ,αλλα οταν εχεις οικογεννεια δεν γινεται διστυχως.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Μαρ 01, 2012 1:52 am

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΡΟΝΙΤΣΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ .ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Η ΑΝΟΙΞΗ ΠΑΝΤΟΥ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΚΑΡΔΙΕΣ ΜΑΣ .ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΣΕ ΟΣΑ ΛΕΣ .ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΙ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΩ ΚΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΟΧΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΙΡΝΩ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΤΟΥ .ΝΑ ΜΕ ΕΝΘΟΥΣΙΑΖΕΙ.ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΚΑΠΟΥ ΚΑΙ ΤΡΕΧΑ ΓΥΡΕΥΕ.ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ .ΑΝ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ 50 ΣΕΛΙΔΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΑΒΑΖΩ.ΦΥΣΙΚΑ ΠΡΟΗΓΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ,ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΚΑΙ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΠΙΑΣΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΡΗΓΟΡΑ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΑΣΩ ΤΟ ΚΕΝΤΗΜΑ ΜΟΥ Η Ο,ΤΙ ΚΑΝΩ ΑΠΟ ΠΛΕΞΙΜΟ Η ΕΙΚΟΝΕΣ(ΠΑΛΑΙΩΣΗ ΒΥΖΑΝΤΙΝΗΣ ΕΙΚΟΝΑΣ),ΡΑΨΙΜΟ ΓΕΝΙΚΩΣ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ.
ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΕΣ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΕ ΟΛΑ. flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Μαρ 01, 2012 11:58 am

Και γω το κάνω αυτό, δηλ τις δουλειές γρήγορα για να προλάβω να κάτσω, αλλά καμια΄φορά δεν είναι κακό! Και τι εννοώ, γυρνάω απο τη δουλειά κάνω ότι πρέπει να κάνω για να προλάβω να κάτσω για λίγο να ασχοληθώ με οτι θέλω! Και έτσι τελειώνω τις δουλειές μου γρήγορα και δεν άφήνω τίποτα για μετα!
Ρονίτσα εγώ το καλοκαιρι είμαι πιο χαλαρή... Δεν έχουμε σχολείο, αρα και διαβασμα, τα παιδιά μου πηγαινουν ( μεχρι περσι τουλάχιστον) κατασκήνωση και ο άντρας μου τον περισσότερο καιρό λείπειμε τη δουλειά του ( μεχρι πέρσι τουλάχιστον!). Οπότε μετά τη δουλειά το ευχαριστιέμαι!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ronitsa




Αριθμός μηνυμάτων : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 05/02/2012
Ηλικία : 48
Τόπος : Μυτιληνη

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Μαρ 01, 2012 8:50 pm

Το χειμωνα και γω το ιδιο κανω τρεχω να τελειωσω οτι δουλειες εχω και να καθησω να απολαυσω τις στιγμες που δημιουργω αλλα οταν κανεις στη μηχανη κανεις και φασαρια και πρεπει να προσεχω και τις ωρες γιατι την εχω στην κρεβατοκαμαρα και δεν εχω προβλημα με τον αντρα μου αλλα θα εχω με τους ενοικιαστες που εχω,οχι οτι αυτη δεν κανουν φασαρια αλλα το σωστο ειναι να υπαρχει καποιος σεβασμος.Οσο για το καλοκαιρι παω στο εξωχικο και εχω τον αντρα μου και το γιο μου που δεν εχουν σχολεια,οι γονεις μου μενουν εκει και θελω να ειμαι και με εκκεινους οσο ποιο πολυ μπορω,ακομη ενα βασικο ειναι οτι η μηχανη δεν μπορει να μετακηνηθει ,μια φορα το εκανα και αν και μου λειπει αφανταστα δεν το ξανακανω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Μαρ 03, 2012 9:32 am

Κορίτσια, είμαστε στο ίδιο κλαμπ όλες μας. Εγώ πάλι δεν βλέπω την ώρα να φύγω από το γραφείο και να γυρίσω σπίτι μου, να κάνω τα απαραίτητα και να στρωθώ στο εργόχειρό μου.
Πολλές φορές έχω το εργόχειρό μου ή το πλέξιμό μου μαζί στη δουλειά, όχι βέβαια ότι μπορώ να κάνω κάτι εκεί, (ούτε να πιω νερό δεν προλαβαίνω πολλές φορές), αλλά είναι τόσο μεγάλη η λαχτάρα μου να προχωρήσω αυτό που κάνω που θέλω να το έχω μαζί μου, λες και θα γίνει μόνο του αν το σκέφτομαι εγώ!!!
Razz cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Μαρ 03, 2012 9:35 am

Anna έγραψε:
Την γράφω σε άλλο μήνυμα για να χωρέσει- χιχιχχιχιι!
1. Το ανοιξιατικό μου μπλουζάκι
2. Το ΤΑΣΤ με τις βελονιές
3. Ο μπελάς- η μερα μεγαλώνει πρέπει να τελειώσει
4 Ένα μετρητό στυροβελονιά : είναι ένα σχέδιο για 2 καδράκια- διαφορέτικά μεταξύ τους αλλά ταιριαστά- έχω κάνει το ένα- αλλά σκέφτομαι να κάνω και το άλλο στο ίδιο ύφασμα και με μερικές αλλαγές να γίνει καρεδάκι!
5. Τα πανάκια για την Μέλισσα Sos!!!! (δεν ήρθε ακόμα το νήμα από το χορηγό)
6. Με το νήμα που θα μου περισσέψει από την μπλούζα, να φτιάξω ένα τσαντάκι για το Πάσχα για την βαφτισημιά μου
7. Ειπα για την βαφτισιμιά και θυμήθηκα : τις πετσέτες!!!
και έχω κι άλλα στο μυαλό μου!!!!!!

Νομίζω ότι όλα αυτά θα έχουν τελειώσει... το καλοκαίρι; χαχαχχαχαχχααχαχαχχαχααχαχαχα!

Άννα μου αν εγώ γράψω όλα αυτα που έχω ήδη αρχίσει και πρέπει να τελειώσουν, και όλα αυτά που έχω αγοράσει γιατι μου άρεσαν τα σχέδιά της (χώρια αυτά που έχω κατά νου να κάνω) δεν με φτάνουν τα επόμενα 10 χρονια για να τα τελειώσω.
Μερικές φορές κάνω σαν τα παιδάκια, που όταν αγοράζουν ένα νεό ζευγάρι παπούτσια κοιμούνται το πρώτο βράδυ αγκαλιά με τα νέα τους παπά!!!! cheers cheers cheers cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Μαρ 03, 2012 9:38 am

Και το μόνο που στεναχωριέμαι είναι ότι δεν έχω μαθει να ράβω με την ραπτομηχανή. Η μητέρα μου έραβε πάρα πολύ καλά, έκοβε πατρόν και μας έφτιαχνε ένα σωρό ρούχα. Ακόμα και κουρτίνες, και ριχτάρια έκανε τα παντα για το σπίτι και εμάς.
Αλλά δεν μου έδειχνε γιατί έλεγε ότι ξέρω πολλά και δεν κάνει να ξέρω τόσα, γιατί δεν θα αγοράσω ποτέ τίποτα για μένα... Ευτυχώς που έχω μάθει τα βασικά και απαραίτητα, όπως μαντάρισμα, μπαλώμτα κ.λ.π.
Αλλά την μηχανή της την έχω έξω στο μπαλκόνι μου... Ίσως καποια στιγμή κάνω και εγώ μία απόπειρα να μαθω κάτι.... Razz Razz Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Μαρ 03, 2012 10:32 am

EYDOKIA ΜΟΥ ΑΝ ΕΙΝΑΙ SINGER ΡΩΤΗΣΕ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΝ ΚΑΝΟΥΝ ΜΑΘΗΜΑΤΑ .ΕΤΣΙ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΓΡΑΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ .ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΟΝΤΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΩ.ΜΟΛΙΣ ΜΟΥ ΑΓΟΡΑΣΕ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ SINGER(1983) KAI EKANA MAΘHMATA ΚΕΝΤΗΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΧΡΗΣΗΣ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ.Η ΡΩΤΗΣΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΔΗΜΟ ΜΗΠΩΣ ΚΑΝΟΥΝ ΜΑΘΗΜΑΤΑ.ΚΡΙΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΣΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ .ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΠΑΛΩΜΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΤΡΙΦΩΜΑ ΝΑ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΟΛΙΑ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑΔΑ.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΙΣ ΑΡΡΩΣΤΕΣ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Μαρ 03, 2012 5:14 pm

Φιλίτσα μου η μηχανή δεν είναι singer. Η singer της είχε χαλάσει πολλά χρόνια πριν πεθάνει και είχε μία άλλη παλιά από την μητέρα της.
Ο δήμος ΑΘηναίων σταμάτησε να έχει πια ενδιαφέροντα μαθήματα για χρήσιμα πράγματα....
Μακάρι να είμασταν πιο κοντά φιλενάδα για να μου δείξεις τις βασικές ραφές....!!!
Το ξρω ότι και τα απλά πράγματα που τώρα κάνω στο χέρι όπως η αλλαγή ενός φερμουάρ στη μηχανή θα γίνονταν σε χρόνο ρεκόρ και πολύ πιο εύκολα!!!!!
Στο μπαλκόνι μου που την έχω είναι σκεπασμένη κάτω από την τέντα μου και προφυλάσσται από τη βροχή και τη σκόνη...
Κάποια στιγμή θα τη χρησιμοποιήσω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
katerina




Αριθμός μηνυμάτων : 53
Ημερομηνία εγγραφής : 22/08/2011
Ηλικία : 49
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Μαρ 03, 2012 11:32 pm

EVDOKIAKAL έγραψε:
Φιλίτσα μου η μηχανή δεν είναι singer. Η singer της είχε χαλάσει πολλά χρόνια πριν πεθάνει και είχε μία άλλη παλιά από την μητέρα της.
Ο δήμος ΑΘηναίων σταμάτησε να έχει πια ενδιαφέροντα μαθήματα για χρήσιμα πράγματα....
Μακάρι να είμασταν πιο κοντά φιλενάδα για να μου δείξεις τις βασικές ραφές....!!!
Το ξρω ότι και τα απλά πράγματα που τώρα κάνω στο χέρι όπως η αλλαγή ενός φερμουάρ στη μηχανή θα γίνονταν σε χρόνο ρεκόρ και πολύ πιο εύκολα!!!!!
Στο μπαλκόνι μου που την έχω είναι σκεπασμένη κάτω από την τέντα μου και προφυλάσσται από τη βροχή και τη σκόνη...
Κάποια στιγμή θα τη χρησιμοποιήσω...

Καλημέρα κορίτσια τώρα διάβασα τα νέα σας Ευδοκία χτες που πήγα στον Σωτηρίου διάβασα ότι κάνουν μαθήματα για ράψιμο ρούχων - μακραμέ -φελτ η κάπωσ έτσι άλλα δωρεαν και κάποια επί πληρωμή έχει τμήματα και πρωί και απόγευμα άλλα δεν ξέρω αν σε βολεύουν η ώρες . Δεν έχει βέβαι τίποτα να ρωτήσεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Μαρ 04, 2012 11:08 am

Μμμμμμ μακραμε....βλέπω σχέδια στο ιντερνετ και θα θελα να μάθω ( καλά μη βαράτε- θα θελα λεω!!!!) Κρίμα που είμαι τόοοοοσο μακριά!
Καλή βδομάδα από αυριο φιλενάδες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Μαρ 04, 2012 11:36 am

ΣΕ ΕΧΩ ΙΚΑΝΗ ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΜΕΣΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.ΕΣΥ ΟΛΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ.
ΣΑΣ ΕΓΡΑΨΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΕΝΑ SITE ΓΙΑ ΔΩΡΕΑΝ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΣΕ ΜΑΘΗΤΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΠΙΠΕΔΩΝ .ΕΙΝΑΙ ΤΟ tutorpool.gr
ΜΠΕΙΤΕ ΚΑΙ ΔΕΙΤΕ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΩΡΕΣ ΔΙΑΘΕΣΙΜΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΖΗΤΗΣΗ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΦΑΝΕΙ ΧΡΗΣΙΜΟ.ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.
ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
katerina




Αριθμός μηνυμάτων : 53
Ημερομηνία εγγραφής : 22/08/2011
Ηλικία : 49
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Μαρ 04, 2012 11:50 am

Anna έγραψε:
Μμμμμμ μακραμε....βλέπω σχέδια στο ιντερνετ και θα θελα να μάθω ( καλά μη βαράτε- θα θελα λεω!!!!) Κρίμα που είμαι τόοοοοσο μακριά!
Καλή βδομάδα από αυριο φιλενάδες!
Αννα μου δεν είναι καθόλου δύσκολο να μάθεις μέσω ιντερτετ εγώ έιχα μαθει την πρώτη χρονία που γύρισα στην Αθήνα και το μοναδικό μου έργο είναι μία πετσέτα θα την ανεβάσω να την δείς.
Είναι πολύ ωραία για τα τελειώματα των κεντημάτων μου άρεσε πάρα πολύ αλλά μετά επιασα δουλεία και δεν προλάβαινα και όταν πας στην μέση του μαθήματος δεν μπορείς να ακολουθήσεις .
Μπορεί να πάω στον Σωτηρίου να κάνω ένα φρεσκάρισμα.
θα ψάξω για μαθήματα από τον ιντερνετ μήπως καμία τρελεί πορτογαλέζα η ισπανίδα έχουν ανεβάσει.
καλό σου βράδυ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Μαρ 04, 2012 1:45 pm

katerina έγραψε:
EVDOKIAKAL έγραψε:
Φιλίτσα μου η μηχανή δεν είναι singer. Η singer της είχε χαλάσει πολλά χρόνια πριν πεθάνει και είχε μία άλλη παλιά από την μητέρα της.
Ο δήμος ΑΘηναίων σταμάτησε να έχει πια ενδιαφέροντα μαθήματα για χρήσιμα πράγματα....
Μακάρι να είμασταν πιο κοντά φιλενάδα για να μου δείξεις τις βασικές ραφές....!!!
Το ξρω ότι και τα απλά πράγματα που τώρα κάνω στο χέρι όπως η αλλαγή ενός φερμουάρ στη μηχανή θα γίνονταν σε χρόνο ρεκόρ και πολύ πιο εύκολα!!!!!
Στο μπαλκόνι μου που την έχω είναι σκεπασμένη κάτω από την τέντα μου και προφυλάσσται από τη βροχή και τη σκόνη...
Κάποια στιγμή θα τη χρησιμοποιήσω...

Καλημέρα κορίτσια τώρα διάβασα τα νέα σας Ευδοκία χτες που πήγα στον Σωτηρίου διάβασα ότι κάνουν μαθήματα για??? ράψιμο ρούχων - μακραμέ -φελτ η κάπωσ έτσι άλλα δωρεαν και κάποια επί πληρωμή έχει τμήματα και πρωί και απόγευμα άλλα δεν ξέρω αν σε βολεύουν η ώρες . Δεν έχει βέβαι τίποτα να ρωτήσεις.
Κατερίνα μου, Πολύ καλό θα ήταν να παρακολουθήσω μαθήματα αλλά ο Σωτηριου είναι στον πειραιά, εγώ τελειώνω στις 5 μέχρι να φτάσω Πειραιά θα πάει 6 οπότε θα τελειώσω (αν ταιριάζουν οι ώρες) 8??? Και πότε θα γυρίζω σπίτι μου??? οεο???
Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Μαρ 04, 2012 1:49 pm

Τελικά το internet είναι ο καλύτερος τρόπος να μάθεις κάτι που σου αρέσει πάρα πολύ, γιατί μπορείς να το παρακολουθείς από το σπίτι σου ότι ώρα μπορείς και όποτε έχεις όρεξη...
Μακραμέ δεν είναι η τεχνική που φτιάχνουν βραχιολάκια για το χέρι/???
ΑΝ είναι αυτό είχα φτιάξει αρκετά με την κόρη μου όταν ήταν στο δημοτικό!
Η δεν είναι αυτή η τεχνική???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Μαρ 04, 2012 2:46 pm

MAKRAME ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΧΝΙΚΗ ΠΟΥ ΦΤΙΑΧΝΕΙΣ ΠΛΕΚΤΑ ΚΡΟΣΣΙΑ ΓΙΑ ΤΕΛΕΙΩΜΑΤΑ ΚΕΝΤΗΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΕΛΕΙΩΜΑΤΑ (ΚΡΟΣΣΙΑ )ΣΕ ΤΣΑΝΤΕΣ ,ΣΕ ΤΡΑΠΕΖΟΜΑΝΤΗΛΑ.ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΤΡΕΣΣΑ Η ΓΙΑ ΔΑΝΤΕΛΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΚΡΑΜΕ (ΕΝΑ ΕΙΔΟΣ ΤΡΕΣΣΑΣ ΠΛΕΚΤΗΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΜΕ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΛΩΣΤΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟ ΤΟ ΚΕΝΤΗΜΑ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΥΡΙΖΕΙΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΛΙΓΑΚΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΓΥΡΙΖΕΙΣ ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ.ΟΠΟΤΕ ΚΑΛΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.ΚΑΙ ΑΣ ΤΟ ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ ΚΙ ΑΥΤΟ ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΜΑΣ ΒΑΛΟΥΝ ΧΑΡΑΤΣΙ ΚΑΙ Σ ΑΥΤΟ (ΕΙΔΟΣ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑΣ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΩ ΣΤΗΝ ΑΚΤΗ ΕΛΕΦΑΝΤΟΣΤΟΥ)ΚΑΙΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕΤΑ .ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣΧΑΛΑΣΕΙ ΤΗΝ ΦΙΛΙΑ ΜΑΣ .ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΕΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ. flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Μαρ 04, 2012 9:49 pm

Αυτή η τεχνική λοιπόν μας είναι πολύ χρήσιμη για τα τελειώματα στα εργόχειρά μας...
Θα ψάξω στο ιντερνετ μήπως δείχνουν πουθενα τον τρόπο κατασκευής της.
Ευχαριστώ Φιλίτσα για την ενημέρωση sunny flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 2 EmptyΔευ Μαρ 05, 2012 1:22 am

FELITSIA έγραψε:
MAKRAME ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΧΝΙΚΗ ΠΟΥ ΦΤΙΑΧΝΕΙΣ ΠΛΕΚΤΑ ΚΡΟΣΣΙΑ ΓΙΑ ΤΕΛΕΙΩΜΑΤΑ ΚΕΝΤΗΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΕΛΕΙΩΜΑΤΑ (ΚΡΟΣΣΙΑ )ΣΕ ΤΣΑΝΤΕΣ ,ΣΕ ΤΡΑΠΕΖΟΜΑΝΤΗΛΑ.ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΤΡΕΣΣΑ Η ΓΙΑ ΔΑΝΤΕΛΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΚΡΑΜΕ (ΕΝΑ ΕΙΔΟΣ ΤΡΕΣΣΑΣ ΠΛΕΚΤΗΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΜΕ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΛΩΣΤΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟ ΤΟ ΚΕΝΤΗΜΑ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΥΡΙΖΕΙΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΛΙΓΑΚΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΓΥΡΙΖΕΙΣ ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ.ΟΠΟΤΕ ΚΑΛΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.ΚΑΙ ΑΣ ΤΟ ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ ΚΙ ΑΥΤΟ ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΜΑΣ ΒΑΛΟΥΝ ΧΑΡΑΤΣΙ ΚΑΙ Σ ΑΥΤΟ (ΕΙΔΟΣ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑΣ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΩ ΣΤΗΝ ΑΚΤΗ ΕΛΕΦΑΝΤΟΣΤΟΥ)ΚΑΙΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕΤΑ .ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣΧΑΛΑΣΕΙ ΤΗΝ ΦΙΛΙΑ ΜΑΣ .ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΕΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ. flower
Φιλίτσα, ακόμα και το internet να μας κόψουνε ή να μας το φορολογήσουν τόσο ώστε να μηνμπορουμε να το χρησιμοποιούμε πια, γδεν θα σταματήσουμε να επικοινωνούμε ούτε θα χαθεί η φιλία μας. ΑΠλά θα επιστρέψουμε στονπαλιό πατροπαράδοτο (αλλά λίγο αργό) τρόπο επικοινωνίας με τα γράμματα! Τηνάκρη θα την βρούμε όπως και να έχει φιλενάδα μου..
sunny
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 2 EmptyΔευ Μαρ 05, 2012 2:12 am

BEBAIA OLES EXETE THΝ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΜΟΥ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΧΑΘΟΥΜΕ .ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΟ .ΑΛΛΩΣΤΕ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΦΙΛΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ?ΕΙΝΑΙ ΟΡΚΟΣ ΑΥΤΟΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΠΑΘΩ ΑΛΤΣΧΑΙΜΕΡ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΑΝ ΣΤΕΙΛΕΤΕ ΜΗΝΗΜΑ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΜΑΙΛ .ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΣΥΜΒΕΙ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΧΩ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΑΚΡΙΑ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ(ΣΧΗΜΑ ΟΞΥΜΩΡΟ)ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΧΕΤΕ ΓΕΜΙΣΕΙ ΟΜΟΡΦΑ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ .ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΧΑΡΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΛΥΠΑΜΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΛΥΠΕΣ ΣΑΣ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.
ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ Ο,ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ . flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 2 EmptyΔευ Μαρ 05, 2012 11:54 am

Να σου πω Φιλίτσα μου θα αρχίσω να κάνω προετοιμασία από τώρα και θα σας στείλω καμία επιστολή μου έτσι για να μπαίνουμε στο κλίμα!!!
Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ronitsa




Αριθμός μηνυμάτων : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 05/02/2012
Ηλικία : 48
Τόπος : Μυτιληνη

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 2 EmptyΔευ Μαρ 05, 2012 8:56 pm

Φιλες μου ο μακραμες δεν εινα δυσκολος εγω εχω κανει σε ενα σεμεν ,απλα πρεπει να το βα λεις πανω σε μαξιλαρη και να το κανεις.Στο ιντερνετ δεν ξερω εαν εχει αλλα ξερω οτι υπαρχουν βιβλια για μακραμε με σχεδια και οδηγιες κατασκευεις εαν θελετε να σας το πω.Καλημερα σε ολες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
κοφτα κεντηματα
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 6Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ :: Κέντημα.-
Μετάβαση σε:  
Forumgreek.com | Τέχνη | Hobbies | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις