Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ

Μια φορά και έναν καιρό, ήταν η σταυροβελονιά...και έφτιαξε την πρώτη αυστηρά και μόνο, ελληνική γυναικεία κοινότητα, με θέμα... ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ!!!
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήκοφτα κεντηματα - Σελίδα 4 I_icon_mini_portalΣύνδεση

 

 κοφτα κεντηματα

Πήγαινε κάτω 
+4
FELITSIA
EVDOKIAKAL
Anna
ronitsa
8 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ronitsa




Αριθμός μηνυμάτων : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 05/02/2012
Ηλικία : 48
Τόπος : Μυτιληνη

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 4 EmptyΚυρ Φεβ 05, 2012 7:21 am

Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

Ειμαι καινουρια στην παρεα σας και εκτος απο την αρχοντικη σταυροβελονια μου αρεσουν παρα πολυ και τα κοφτα και εχω κανει αρκετα και συνεχιζω ασταματητα,θα προσπαθεισω να σας τα βαλω να τα δειτε να μου πειτε τη γνωμη σας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 4 EmptyΤετ Μαρ 14, 2012 12:14 pm

ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ .ΦΩΤΕΙΝΗ ΜΟΥ ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ ΕΣΥ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ ΣΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΣΟΥ ΡΥΘΜΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΣΕ ΤΡΕΧΟΥΝΕ ΑΥΤΑ.ΜΕ ΟΜΟΡΦΟ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΜΕ ΥΦΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΕΙ ΑΝΑΒΟΛΗ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΝΑ ΤΟΥΣΕΠΙΒΑΛΛΕΣΑΙ ΧΩΡΙΣ ΒΙΑ ΜΕ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ.ΜΙΑ ΜΑΝΑ ΠΑΝΤΑ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΠΕΙ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ .ΝΑ ΤΟΥΣ ΜΙΛΑΣ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΕΞΗΓΕΙΣ ΟΛΑ .ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΝ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ.ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΧΡΥΣΩΣΟΥΜΕ ΤΟ ΧΑΠΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΟΥΝ .ΠΑΝΤΑ ΜΙΛΟΥΣΑΜΕ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑΝ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΑΝ .
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΠΙΟ ΠΑΝΩ Η ΑΝΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ .ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ .ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΟΤΙ 9.30-10 ΤΟ ΑΡΓΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΚΡΕΒΒΑΤΙΑ ΤΟΥΣ(ΟΧΙ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ)ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΚΛΑΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΗΓΟΡΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΑΥΤΟ ΘΕΛΕΙ .ΜΑΣ ΘΕΛΕΙ ΜΑΖΙ .ΟΜΩΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΜΑΣ.ΘΑ ΠΕΙΤΕ ΕΝΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΚΑΙ ΘΑ ΚΟΙΜΗΘΟΥΝ .ΘΑ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΤΟ ΦΩΣ ΚΑΙ ΘΑ ΦΥΓΕΙΣ .ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΒΡΑΔΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΙΜΗΘΕΙΣ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΜΑΣ ΕΥΓΝΩΜΟΝΕΙΣ.ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΟΚΥΨΕΙΣ ΣΤΑ ΚΛΑΜΜΑΤΑ ΤΟΥΣ.ΝΑ ΕΙΣΑΙΣΤΑΘΕΡΗ ΣΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΟΥ.ΣΕ ΚΑΘΕ ΣΠΙΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΝΟΝΕΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΡΟΥΝΤΑΙ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ .ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΕΙΛΩΤΕΣ ΚΑΙ ΔΟΥΛΟΙ ΟΛΩΝ .ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΕΒΒΟΝΤΑΙ ΟΛΟΙ ΟΛΟΥΣ.ΤΑ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΗΣΥΧΑΣΑ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΑ ΛΙΓΟ .ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΟΥΜΕ ΣΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ .ΩΣ ΤΟΤΕ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ Very Happy flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EF75




Αριθμός μηνυμάτων : 175
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2012
Ηλικία : 49
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 4 EmptyΤετ Μαρ 14, 2012 3:39 pm

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΜΕΝΕΙ ΧΡΟΝΟΣ ΝΑ ΣΑΣ ΜΙΛΗΣΩ ΟΠΟΤΕ ΤΑ ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ. ΜΕ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΙ ΕΤΣΙ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΝΩΡΙΣ, ΑΝ ΟΧΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΣΤΕΙΛΩ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥΣ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤV Η DVD, ΤΟΥΣ ΠΑΙΡΝΕΙ Ο ΥΠΝΟΣ ΚΑΙ ΗΣΥΧΑΖΩ. ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΙΚΡΗ Η ΟΠΟΙΑ ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΕΠΑΘΕ ΠΝΕΥΜΟΝΙΑ, ΕΚΑΝΕ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΠΟΥ ΠΗΡΕ ΓΕΜΙΣΕ ΣΤΟΜΑΤΙΤΙΔΑ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΠΙΕΙ ΓΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΠΙΠΙΛΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ, ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΝΑΝΟΥΡΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ. ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΣΥΝΗΛΘΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΝΕΥΜΟΝΙΑ ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΕΙ ΣΤΟ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ. ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΤΡΟΠΟ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΘΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ. ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΑΤΕ ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΗΛΙΟΛΟΥΣΤΗ ΜΕΡΑ ΞΗΜΕΡΩΝΕΙ. Very Happy Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ronitsa




Αριθμός μηνυμάτων : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 05/02/2012
Ηλικία : 48
Τόπος : Μυτιληνη

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 4 EmptyΠεμ Μαρ 15, 2012 9:06 pm

Καλημερα σε ολους,εσεις εισαστε της νυχτας και εγω του πρωινου,αλλα μου φαινεται οταν ο γιος μου αρχισει τα ξενυχτια θα σας ερθω.Αννα σημερα ανεβασα στο μπλοκοσπιτακι μου ενα λευκαδιτικο αν θες περνα μια βολτα να το δεις ,θα περιμενω με ανυπομονησια τα σχολια σου και τα υπολοιπα κοριτσια εαν θελετε εισαστε παντα ευπροσδεκτες.Καλη δουλεια σε οσες δουλευουν τελευταια μερα εφτασε το σαββατοκυριακο θα ξεκουραστητε λιγο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EF75




Αριθμός μηνυμάτων : 175
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2012
Ηλικία : 49
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 4 EmptyΠαρ Μαρ 16, 2012 3:56 am

ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΠΩΣ ΝΑ ΜΠΩ ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΜΠΛΟΚΟΣΠΙΤΑΚΙ???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 4 EmptyΠαρ Μαρ 16, 2012 5:21 am

EF75 έγραψε:
ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΠΩΣ ΝΑ ΜΠΩ ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΜΠΛΟΚΟΣΠΙΤΑΚΙ???
Καλησπέρα Φωτεινή.
Υπάρχουν κάποιες κοπέλες από τη παρέα μας που έχουν φτιάξει δικές τους σελίδες και εκεί ανεβάζουν τις δημιουργίες της όπως για παράδειγμα η Αννα, η ronitsa ...., για να μπεις στα μπλογκοσπιτάκια τους θα πας στη θεμταική εντότητα που είναι η βιβλιοθήκη μας και στην στήλη που αναφέρονται οι δημιουργίες των μελών. σε κάθε γραμμή υπάρχει η διεύθυνση κάθε μέλους. Αν πατήσεις πάνω σε αυτή τη διεύθυνση θα σε βγάλει στη διεύθυνση κάθε κοπέλας, και αν δεν έχει δική της σελίδα, στις φωτογραφίες όπου φαίνονται κάποιες από τις δημιουργίες της...
Η δημιουργός του φόρουμ η Σταυροβελονιά έχει δικό της μπλογκοσπιτάκι που είναι το εξής:
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Οτι χρειαστείς μη διστάσεις να επικοινωνήσεις ξανά μαζί μας. Και αν αργήσουμε να σου απαντήσουμε θα είναι γιατί είμαστε ακόμα στις εργασίες μας και αδυνατούμε να κοιτάξουμε τις νέες αναρτήσεις, αλλά θα σου απαντήσουμε σίγουρα όταν μπορέσουμε
Φιλάκια
Ευδοκία
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 4 EmptyΠαρ Μαρ 16, 2012 6:34 am

Οπως τα λεει η Ευδοκία Φωτεινή μου.
Καπου έπρεπε να βάλουμε τις φωτογραφίες από οσα κάνουμε , όποτε άλλη έφτιαξε μπλογκ κι αλλη ανέβασε φωτογραφίες! Πάνε στη βιβλιοθήκη κι έλα να δεις τι κάνουμε η καθε μια μας με αγάπη και μεράκι!
Και στο άλλο που σου γράφει η Ευδοκία έχει δίκιο, αργούμε αλλά απαντούμε! Βλέπεις τα πρωινά είμαστε στη δουλειά,-εγω εκει δεν έχω καθόλου ιντερνετ, που και να είχα , δεν υπάρχει χρόνος...- οπότε όπως θα δεις όλο ΄βράδυ η αργά το απογευμα μπαινω!

Στο μεταξύ και γω ανεβασα τη βελονιά της εβδομάδας στο δικό μου "σπιτακι". Ελληνικό όνομα δεν έχει whipped wheel λέγεται. Η βελονιά μου άρεσε, αυτό που έκανα δεν μου αρεσε... Ε όλες οι μερες δεν είναι ίδιες ... Ελάτε να το δείτε! (και γω τωρα πάω στης ronitsas να δω το λευκαδίτικο!)

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 4 EmptyΠαρ Μαρ 16, 2012 6:53 am

ronitsa έγραψε:
Καλημερα σε ολους,εσεις εισαστε της νυχτας και εγω του πρωινου,αλλα μου φαινεται οταν ο γιος μου αρχισει τα ξενυχτια θα σας ερθω.Αννα σημερα ανεβασα στο μπλοκοσπιτακι μου ενα λευκαδιτικο αν θες περνα μια βολτα να το δεις ,θα περιμενω με ανυπομονησια τα σχολια σου και τα υπολοιπα κοριτσια εαν θελετε εισαστε παντα ευπροσδεκτες.Καλη δουλεια σε οσες δουλευουν τελευταια μερα εφτασε το σαββατοκυριακο θα ξεκουραστητε λιγο.

Ρονίτσα όλα τέλεια μπράβο σου! Κορίτσια να μπείτε οπωσδήποτε να τα δείτε!!! Γιατί η Ρονίτσ σήμερα δεν ανέβασε μόνο το λευκαδιτικό αλλά και πολλά πανέμορφα κοφτά! Ολα τόσο όμορφα και καλοδουλεμένα! Μπράβο και πάλι μπράβο!
:cheers: :cheers: :cheers:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EF75




Αριθμός μηνυμάτων : 175
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2012
Ηλικία : 49
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 4 EmptyΠαρ Μαρ 16, 2012 7:23 am

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΗ. ΑΝ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΔΕΙΞΩ ΚΑΤΙ, ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΠΟΛΥΠΛΟΚΟ?

Υ.Γ ΠΟΛΛΑ ΖΗΤΑΩ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
μία καλή ... μία ανάποδη

μία καλή ... μία ανάποδη


Αριθμός μηνυμάτων : 241
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Τόπος : Καλλιθέα, Αττική

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 4 EmptyΠαρ Μαρ 16, 2012 8:42 am

Ronitsa καλησπέρα,
το πρωί έκανα βόλτα στο blogoσπιτάκι σου και είδα το λευκαδίτικο σου. Είναι πραγματικά πολύ όμορφο, Και τα κοφτά σου επίσης.
Να είσαι καλά και πάντα δημιουργική
Φιλιά
Βαρβάρα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 4 EmptyΠαρ Μαρ 16, 2012 11:34 am

EF75 έγραψε:
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΗ. ΑΝ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΔΕΙΞΩ ΚΑΤΙ, ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΠΟΛΥΠΛΟΚΟ?

Υ.Γ ΠΟΛΛΑ ΖΗΤΑΩ?

Δε ζητάς πολλά καλε!
Λοιπόν, μια ιδέα ειναι να μπεις εδώ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] να εγγραφείς -είναι δωρεάν- και να ανεβάσεις τις φωτογραφίες σου απο τον υπολογιστή. Η Ευδοκία ξέρει άλλο κολπο , και φαντάζομαι οταν μπει θα στο πει!
Αν θελήσεις να φτιάξεις το δικό σου μπλογκ, μπαινεις εδώ: [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] και σε καθοδηγεί το ίδιο το προγραμμα- θέλει όμως περισσότερο χρόνο!

Να μας ανεβάσεις φωτογραφίες οπωσδηποτε!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 4 EmptyΠαρ Μαρ 16, 2012 3:40 pm

Anna έγραψε:
Οπως τα λεει η Ευδοκία Φωτεινή μου.
Καπου έπρεπε να βάλουμε τις φωτογραφίες από οσα κάνουμε , όποτε άλλη έφτιαξε μπλογκ κι αλλη ανέβασε φωτογραφίες! Πάνε στη βιβλιοθήκη κι έλα να δεις τι κάνουμε η καθε μια μας με αγάπη και μεράκι!
Και στο άλλο που σου γράφει η Ευδοκία έχει δίκιο, αργούμε αλλά απαντούμε! Βλέπεις τα πρωινά είμαστε στη δουλειά,-εγω εκει δεν έχω καθόλου ιντερνετ, που και να είχα , δεν υπάρχει χρόνος...- οπότε όπως θα δεις όλο ΄βράδυ η αργά το απογευμα μπαινω!

Στο μεταξύ και γω ανεβασα τη βελονιά της εβδομάδας στο δικό μου "σπιτακι". Ελληνικό όνομα δεν έχει whipped wheel λέγεται. Η βελονιά μου άρεσε, αυτό που έκανα δεν μου αρεσε... Ε όλες οι μερες δεν είναι ίδιες ... Ελάτε να το δείτε! (και γω τωρα πάω στης ronitsas να δω το λευκαδίτικο!)


Άννα μου μόλις είδα τη νέα σου δημιουργία. Είναι πολύ πρωτότυπο το σχέδιό σου και μαρέσουν όλα αυτά τα όμορφα ζουζουνάκια που έχουν πιαστεί στον ιστό της αράχνης!
Έχω ένα μικρό καρεδάκι που εκτός από κάποιες άλλες βελονιές έχω και αυτή τη βελονιά. Αν θυμάμαι καλά τότε που μου την είχαν δείξει στο κατάστημα με τα εργόχειρα την ονόμαζαν "αστροβελονιά". Αλήθεια που να ειναι αυτό το καρεδάκι μου???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 4 EmptyΠαρ Μαρ 16, 2012 3:52 pm

ronitsa έγραψε:
Καλημερα σε ολους,εσεις εισαστε της νυχτας και εγω του πρωινου,αλλα μου φαινεται οταν ο γιος μου αρχισει τα ξενυχτια θα σας ερθω.Αννα σημερα ανεβασα στο μπλοκοσπιτακι μου ενα λευκαδιτικο αν θες περνα μια βολτα να το δεις ,θα περιμενω με ανυπομονησια τα σχολια σου και τα υπολοιπα κοριτσια εαν θελετε εισαστε παντα ευπροσδεκτες.Καλη δουλεια σε οσες δουλευουν τελευταια μερα εφτασε το σαββατοκυριακο θα ξεκουραστητε λιγο.
ronitsa πολύ ωραια τα κεντήματά σου κορίτσι μου.
Συγχαρητήρια για όλα και να συνεχίσεις να φτιάχνεις τόσο όμορφες δημιουργίες...
Ευδοκία
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 4 EmptyΠαρ Μαρ 16, 2012 3:55 pm

Φωτεινή κάπου είχα ανεβάσει τις οδηγίες για το ανέβασμα των φωτογραφιών αλλά σε κάποια αλλαγή που έγινε στο φόρουμ χάθηκε η θεματική ενότητα που ήταν στο φόρουμ.
Θα προσπαθήσω να βρω το μήνυμα ή αν δεν το βρώ να σου το γράψω και θα σου το στείλω...
cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 4 EmptyΠαρ Μαρ 16, 2012 11:04 pm

Φωτεινή καλημέρα σου.
Αυτές είναι οι οδηγίες που είχα στείλει παλαιότερα στα κορίτσια για το ανέβασμα των φωτογραφιών της.
Η Βαρβάρα τις βρήκε και μου τις έστειλε, οπότε τις βάζω πάλι εδώ και ελπίζω να σε βοηθήσουν στο να ανεβάσεις τις φωτογραφίες σου στο φόρουμ!!!



Σας γράφω εδώ τις οδηγίες για να ανεβάσετε τις φωτογραφίες σας στο φόρουμ και να δούμε όλες τις δημιουργίες σας..

Περνάτε τις φωτογραφίες σας από την φωτογραφική μηχανή στο κομπιούτερ κι αυτό γίνετε με δύο τρόπους, είτε το κομπιούτερ σας έχει ειδική υποδοχή για την κάρτα μνήμης της μηχανής σας, οπότε την βάζετε στην ειδική υποδοχή, μπαίνετε μέσα στα αρχεία της μηχανής σας, και αντιγράφετε τις φωτογραφίες που θέλετε να ανεβάσετε και τις επικολλάτε σ΄ ένα αρχείο στο κομπιούτερ σας. Αντιγράφουμε ένα αρχείο πατώντας δεξί κλικ με το ποντίκι πάνω σ' αυτό που θέλουμε να αντιγράψουμε και πατάμε στην λέξη αντιγραφή, και μετά πηγαίνουμε στο αρχείο που έχουμε ανοίξει για τις φωτογραφίες μας και αφού πατήσουμε δεξί κλικ πάλι πατάμε τη λέξη επικόλληση. Κι έτσι μεταφέρουμε όλες τις εικόνες μας στο κομπιούτερ. Αν δεν υπάρχει στο κομπιούτερ σας ειδική υποδοχή για την κάρτα μνήμης της μηχανής, τότε πρέπει να συνδέσετε με ένα καλώδιο την μηχανή με το κομπιούτερ σας, να συνδεθείτε και να αντιγράψετε τις φωτογραφίες από τη μηχανή στον υπολογιστή σας με τον ίδιο ως άνω τρόπο.



Μετά μπαίνετε στη σελίδα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Πατάτε επάνω δεξιά στο signup και κάνετε εγγραφή.

Αφού δώσετε τα απαραίτητα στοιχεία σας, μετά κάνουμε τα εξής:



Πατάμε πάνω στη φράση Media Upload και μετά πατάμε πάνω στη λέξη browse. Θα ανοίξει ένας πίνακας που φαίνονται όλα τα αρχεία του υπολογιστή σας.

Βρίσκεται το αρχείο που έχετε βάλει την φωτογραφία που θέλετε να ανεβάσετε, και πατάτε επάνω της διπλό κλικ. Η φωτογραφία σας μεταφέρεται σε ένα κουτάκι και μετά πατάμε στη λέξη UPLOAD NOW και θα αρχίσει να κατεβάζει την εικόνα.



Μόλις τελειώσει θα βγει αριστερά κάτω ένας πίνακας. Κάνετε αντιγραφή (δεξί κλικ πάνω στη λέξη) στο direct Link και αυτό το κολλάτε στην ενότητα του φόρουμ για να μπορέσουμε εμείς πατώντας πάνω σε αυτό το link να δούμε τις δημιουργίες σας.

Φαίνεται πολύπλοκο, αλλά και όταν το ξεκινήσεις, οδηγήσεις πιο εύκολα.

Ό,τι χρειαστείτε είμαι στη διάθεσή σας να σας βοηθήσω.

Και αν δεν τα καταφέρετε, μην ανησυχείτε καθόλου. Μπορείτε να μου στέλνετε τις φωτογραφίες σας και να τις προωθώ εγώ στις φίλες μας.





Ελπίζω να σας βοήθησα λιγάκι.

Το ίδιο πρέπει να γίνεται και σε άλλη σχετική σελίδα το flickr.com

Φιλάκια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EF75




Αριθμός μηνυμάτων : 175
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2012
Ηλικία : 49
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 4 EmptyΣαβ Μαρ 17, 2012 11:56 am

Wink ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΟ. ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΔΩΡΟ ΕΝΑ ΣΕΜΕ ΜΕ ΤΑ ΠΕΤΣΕΤΑΚΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΙΣ ΑΠΟΧΡΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΣΤΟ ΚΕΝΤΗΜΑ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ. ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΩ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ (ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ) ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ. ΑΝ ΜΠΟΡΕΣΩ. Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 4 EmptyΣαβ Μαρ 17, 2012 12:54 pm

EF75 έγραψε:
Wink ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΟ. ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΔΩΡΟ ΕΝΑ ΣΕΜΕ ΜΕ ΤΑ ΠΕΤΣΕΤΑΚΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΙΣ ΑΠΟΧΡΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΣΤΟ ΚΕΝΤΗΜΑ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ. ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΩ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ (ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ) ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ. ΑΝ ΜΠΟΡΕΣΩ. Wink
Φωτεινή μου καλησπέρα.
Δεν είναι υποχρεωτικό να κεντήσεις ένα εργόχειρο με τα χρώματα που σου προτείνονται είτε από το έντυπο είτε αυτά που αναγράφονται στον καμβά.
Όλες έχουμε προσαρμόσει τα χρώματα στα εργόχειρά μας, αναόλγα με αυτά που μας αρέσουν περισσότερο και κυρίως με τα χρώματα που θα ταιριάζουν στη διακόσμηση και την επίπλωση του χώρου που σκοπεύεις να στρώσεις το σεμέν σου!!!
Αναμένουμε να μας ανεβάσεις το σχέδιό σου και αφού μας πες το είδος της διακόσμησης του χώρου πουθα το βάλεις και μπορούμε να σου προτείνουμε κάποια χρώματα που θα του ταίριαζαν με το δικό μας γούστο βέβαια, οπότε εσύ θα πάρεις την τελική απόφαση για την επιλογή των χρωμάτων....
Smile Razz Smile Smile Smile Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 4 EmptyΚυρ Μαρ 18, 2012 7:38 am

Χιιιχιιι Φωτεινή, δεν νομιζω πια να υπάρχει σχέδιο που να το έχω ακολουθήσει ακριβώς! Του αλλάζω τα φωτα πάντα!!! Και τα χρώματα αλλάζω και απο σεμέν το κάνω κάρε και χάντρες του βάζω!!! και για να ταιριάζει με τα χρώματα του σπιτιού μου, αλλά και για να γίνει όπως το θέλω εγω!
Βεβαια αυτά τα κάνω τώρα που πηρα θάρρος, γιατί παλιά...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 4 EmptyΚυρ Μαρ 18, 2012 7:44 am

Ευδοκία μου, την καταχωρώ ως "αστροβελονιά", λοιπόν! Σιγά σιγά θα τα βρούμε τα ονόματα!!!
Οσο για το που είναι το καρεδάκι... Προχθές που διάβαζα που θα πηγαινες να αγοράσεις κουτιά αποθήκευσης, σκεφτόμουν να βγάλω φωτο τα δικά μου κουτιά, που όσο πανε και αυξάνονονται!!!και να κάνω μια σχετική ανάρτηση στο μπλογκ.
Και μετά σκέφτηκα ... μήπως να πάρουμε απο μια ντουλάπα;;;;;;;;;;;; χαχαχαχ!!! ( για την ωρα τα κουτιά μου είναι κάτω απο το κρεββάτι μου και κάποια βράδια που δεν με πιάνει ύπνος μου 'ρχεται να τα ανοίξω και να τα σκαλισω, αλλά το έτερο ήμησι θα με πάρει για τρελλή!!!!!!χαχαχαχχαχχα)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ronitsa




Αριθμός μηνυμάτων : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 05/02/2012
Ηλικία : 48
Τόπος : Μυτιληνη

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 4 EmptyΚυρ Μαρ 18, 2012 8:26 pm

cheers Αννα καλοσορισες απο αυτα που διαβασα περασες καλα,ξεκουραστικες σου ευχομε να σου τυχει και αλλο ΣΚ συντομα να ξανα κανεις μινι διακοπες γιατι τωρα που ανηγει και ο καιρος το θελουμε και περισοτερο.Ετσι εγω θα σε ξεσηκοσω και σου ανεβασω ενα Λευκαδιτικο ευκολο,δηλαδη αυτο ηταν το πρωτο που εκανα,με αυτο εμαθα.Εγω μετα απο διακοπες η μαγαλη στεναχορια,μακρια απο σας,θελω να ξεκηνω καινουρια κεντηματα. cat cat cat
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 4 EmptyΔευ Μαρ 19, 2012 1:49 am

Ετσι είναι κορίτσια τώρα που θα ζεστάνει ο καιρός και θα μας κάνει περισσότερες ηλιόλουστες ημέρες θα θέλουμε όλο και περισσότερο να βγούμε στην εξοχή ειδικά όσες μένουμε και εργαζόμαστε στις μεγάλες πόλεις....
Αλλά κομματάκι δύσκολο μου φάινεται με όλα αυτά που συμβαίνουν γύρω μας και όλα αυτά που θα μας συμβούν λίαν συντόμως.
Ας είναι καινούργια εβδομάδα ήρθε, δυστυχώς η 25η Μαρτίου πέφτει Κυριακή οπότε πάει μία πιθανή αργία που θα είχαμε αν ήταν καθημερινή για να μπορέσουμε να ξεκουραστούμε.....
Ronitsa μου στεναχώρια το λες να θέλεις να ξεκινήσεις κάποιο νέο εργόχειρο μετά τις διακοπές σου???? Αυτό είναι υπέροχο, και λίγο πολύ, όπως διαβασες τα μηνύματά μας, όλες λαχταρούμε να φτιάξουμε νέα εργόχειρα, γι' αυτό πολλέςς φορές έχουμε αρχίσει πάρα πολλά μαζί!!!!
Η χαρά της δημιουργίας είναι μεγάλη για όλες μας!!!
Μακάρι να είχαμε περισσότερο χρόνο να κεντήσουμε όλα αυτά τα σχεδια που κατά καιρούς κατεβάζουμε ή στέλνουμε η μία στην άλλη....
Καλή εβδμάδα σε όλη την παρεα μας sunny
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 4 EmptyΔευ Μαρ 19, 2012 1:54 am

Anna έγραψε:
Ευδοκία μου, την καταχωρώ ως "αστροβελονιά", λοιπόν! Σιγά σιγά θα τα βρούμε τα ονόματα!!!
Οσο για το που είναι το καρεδάκι... Προχθές που διάβαζα που θα πηγαινες να αγοράσεις κουτιά αποθήκευσης, σκεφτόμουν να βγάλω φωτο τα δικά μου κουτιά, που όσο πανε και αυξάνονονται!!!και να κάνω μια σχετική ανάρτηση στο μπλογκ.
Και μετά σκέφτηκα ... μήπως να πάρουμε απο μια ντουλάπα;;;;;;;;;;;; χαχαχαχ!!! ( για την ωρα τα κουτιά μου είναι κάτω απο το κρεββάτι μου και κάποια βράδια που δεν με πιάνει ύπνος μου 'ρχεται να τα ανοίξω και να τα σκαλισω, αλλά το έτερο ήμησι θα με πάρει για τρελλή!!!!!!χαχαχαχχαχχα)

Άννα μου, και τις ντουλάπες που θα τις βάλουμε καλή μου???
Εγώ να δεις πόσα κουτιά έχω με κλωστές και μικρά αξεσουάρ για τα πλεκτά και τα εργόχειρα!!!
Και επειδή δνε προλαβάινω να τα ανοίγω όλα καινα κοιτάω τους μικρούς θησαυρούς μου όποτε μπορώ ανοίγω ένα ένα κουτάκι και χαζεύω τα χρώματα...... έτσι για να αλλάξει λίγο η διάθεσή μου....

Τώρα αν έπρεπε να αγοράσουμε ντουλάπες για όλα αυτά που πρέπει να αποθηκεύσουμε μάλλον πρέπει να νοικιάσουμε ένα ακόμα σπίτι για να κατοικούν οι ντουλάπες μας!!
Ντουλάπες για κεντήματα πλεκτά, κλωστές, περιοδικά με τα ανωτέρω είδη, βιβλιοθήκες γα βιβλία (διαβασμένα και μη) και ένα σωρό πράγματα που μαζεύουμε κατάκαιρούς γιατί μας αρέσουν!!!!
cheers cheers cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 4 EmptyΔευ Μαρ 19, 2012 4:19 am

Ρονίτσα ευχαριστώ για το λευκαδίτικο!!! Πολύ ωραίο και μεγάλο για πρώτο σου!!! Τώρα για να με ξεσηκώσεις καλή μου... λίγο δύσκολο! Τα έχω βαλει σε σειρά και σε προγραμμα και λέω να μην παρεκλίνω γιατί αλλιώς θα μαζέψω πολλά μισοτελειωμένα! Και δεν θέλω!
Για την ώρα πρέπει να τελειώσω την μπλουζα μου που πλέκω κι ύστερα το προγραμμα έχει σταυροβελονια, pylled thread...και άλλα πολλά! (αν και τα λευκαδιτικα μου αρέσουν τόσο πολυ....). Ασε που σημερα το βράδυ θα έχει και νέα βελονιά!!!

Ευδοκία μου ...λες μαζί με την ντουλαπα να βρούμε κι ένα σπίτι;;;;χαχαχα!! Στο σπίτι μου από πάνω είναι η σκεπή στην οποία έχω πρόσβαση μεσα απο το σπίτι. Την χρησιμοποιούμε ως αποθήκη γιατί κατοικίσιμη δεν είναι (ουτε και νόμιμη).(θέλει να στρώσουμε πλακακια, να βάλουμε παράθυρο, να κάνουμε κι ένα πέτσωμα της προκοπής!) Ο άντρας μου πάντα λέει "καποτε θα την φτιάξω και θα ανεβάσω πάνω το γραφείο, τα εργαλεία μου κτλκτλ" Μηπως να τη φτιάξουμε και να ανεβώ εγω μετα κουτιά μου και την ραπτομηχανη μου πανω;;;;;;;;;;;;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 4 EmptyΔευ Μαρ 19, 2012 10:29 am

Anna έγραψε:
Ρονίτσα ευχαριστώ για το λευκαδίτικο!!! Πολύ ωραίο και μεγάλο για πρώτο σου!!! Τώρα για να με ξεσηκώσεις καλή μου... λίγο δύσκολο! Τα έχω βαλει σε σειρά και σε προγραμμα και λέω να μην παρεκλίνω γιατί αλλιώς θα μαζέψω πολλά μισοτελειωμένα! Και δεν θέλω!
Για την ώρα πρέπει να τελειώσω την μπλουζα μου που πλέκω κι ύστερα το προγραμμα έχει σταυροβελονια, pylled thread...και άλλα πολλά! (αν και τα λευκαδιτικα μου αρέσουν τόσο πολυ....). Ασε που σημερα το βράδυ θα έχει και νέα βελονιά!!!

Ευδοκία μου ...λες μαζί με την ντουλαπα να βρούμε κι ένα σπίτι;;;;χαχαχα!! Στο σπίτι μου από πάνω είναι η σκεπή στην οποία έχω πρόσβαση μεσα απο το σπίτι. Την χρησιμοποιούμε ως αποθήκη γιατί κατοικίσιμη δεν είναι (ουτε και νόμιμη).(θέλει να στρώσουμε πλακακια, να βάλουμε παράθυρο, να κάνουμε κι ένα πέτσωμα της προκοπής!) Ο άντρας μου πάντα λέει "καποτε θα την φτιάξω και θα ανεβάσω πάνω το γραφείο, τα εργαλεία μου κτλκτλ" Μηπως να τη φτιάξουμε και να ανεβώ εγω μετα κουτιά μου και την ραπτομηχανη μου πανω;;;;;;;;;;;;;;

Μην καθυστερείς καθόλου Άννα μου. Κατοχύρωσε την ιδιοκτησία της σκεπής γρήγορα και άμεσα....
Πριν σου την πάρει ο καλός σου και εγκαταστήσει πρώτος τα δικά του πράγματα εκεί..
Τί λες τώρα??? Θα έχεις ένα χώρο ολοδικό σου!!! Θα βάλεις ντουλαπίτσες ή ράφια και θα ακουμπήσεις εκεί διάφορα κουτάκια που το καθένα θα κρύβει ένα μικρό θησαυρό!! Και θα μπορείς να τα ανοίγεις όποτε εσύ θελεις χωρίς να σε βλέπει κανείς και να λέει τί κάνει τώρα αυτή εκεί???
Όποτε θέλεις έρχομαι και εγώ να σε βοηθήσω να την τελειώσεις!! Στο βάψιμο είμαι και η πρώτης φιλενάδα μου!!
Απλά πες το και ήρθα.... cheers cheers cheers cheers cheers Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 4 EmptyΔευ Μαρ 19, 2012 10:34 am

ronitsa έγραψε:
cheers Αννα καλοσορισες απο αυτα που διαβασα περασες καλα,ξεκουραστικες σου ευχομε να σου τυχει και αλλο ΣΚ συντομα να ξανα κανεις μινι διακοπες γιατι τωρα που ανηγει και ο καιρος το θελουμε και περισοτερο.Ετσι εγω θα σε ξεσηκοσω και σου ανεβασω ενα Λευκαδιτικο ευκολο,δηλαδη αυτο ηταν το πρωτο που εκανα,με αυτο εμαθα.Εγω μετα απο διακοπες η μαγαλη στεναχορια,μακρια απο σας,θελω να ξεκηνω καινουρια κεντηματα. cat cat cat

Ronitsa, μόλις είδα και εγώ το πρώτο σου Λευκαδίτικο το οποίο είναι πολύ όμορφο και ξεκίνησες να μαθαίνεις με ένα αρκετά μεγάλο εργόχειρο!!! Μπράβο σου !!
cheers cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

κοφτα κεντηματα - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κοφτα κεντηματα   κοφτα κεντηματα - Σελίδα 4 EmptyΔευ Μαρ 19, 2012 11:37 am

χαχαχαχαχ! Ευδοκία μεχρι να μαζεψουμε λεφτά για να την φτιάξουμε θα έχουν φύγει τα παιδιά απο το σπίτι , όποτε θα πάρω το δωμάτιο τους και την ντουλάπα τους!!!!!!!!(κι ας ανέβει ο καλός μου πάνω που δεν έχει ούτε θερμανση- χιχιχιχχι!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
κοφτα κεντηματα
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 6Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ :: Κέντημα.-
Μετάβαση σε:  
Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις