Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ

Μια φορά και έναν καιρό, ήταν η σταυροβελονιά...και έφτιαξε την πρώτη αυστηρά και μόνο, ελληνική γυναικεία κοινότητα, με θέμα... ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ!!!
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήHardanger! - Σελίδα 9 I_icon_mini_portalΣύνδεση

 

 Hardanger!

Πήγαινε κάτω 
+5
μία καλή ... μία ανάποδη
EVDOKIAKAL
kleoniki
Staurovelonia
Anna
9 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 9 EmptyΠαρ Ιουλ 15, 2011 7:05 am

Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

Λοιπόν, το επόμενο βήμα μετά τη σταυροβελονιά μπορεί να είναι για κάποιον το hardanger! Ή το κοφτό αν προτιμάτε!
Πάλι μετράμε, πάντα υπάρχει ένα επαναλαμβανόμενο μοτίβο, ε.. πρέπει να κόψουμε και λίγο! Όσο δύσκολο κι αν φαίνεται, στην πράξη είναι απλό και θέλει απλά ήρεμες κινήσεις. Το αποτέλεσμα άλλωστε σε δικαιώνει!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Σε αυτό το σύνδεσμο θα δείτε το πρώτο μου δημιούργημα! (και ακολουθούν και άλλα!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 9 EmptyΠαρ Ιαν 13, 2012 12:15 pm

Καλά αν έχει νόμο στα χέρια του για να μας κόψει το μισθό, ποιος εργοδότης θα συνεχίσει να πληρώνει;
Αλλά για τις εξετάσεις να πας, οτι και να γίνει. Σαν τη υγεία δεν έχει

Κορίτσια θα κλείσω... εδω μου μιλάνε και γω με μμμμμμ απαντάω!
Καλο βράδυ, αισιοδοξία και Ευδοκία να κλεισεις ραντεβού για τις εξετάσεις! Θα σε ρωτάω καθε μερα!!!!!!!!!!
Σας φιλώ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 9 EmptyΠαρ Ιαν 13, 2012 12:17 pm

Καληνύχτα Άννα μου. Σευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου.
Καλή ξεκούραση και καλό σαββατοκύριακο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 9 EmptyΠαρ Ιαν 13, 2012 12:19 pm

ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΙΛΟΥΣΑΜΕ ΜΕ SKYPE ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΘΑ ΜΑΘΑΙΝΑΝΕ ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ?ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΓΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΙΟΡΘΩΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΙΟΡΘΩΝΟΝΤΑΙ.ΔΗΛΑΔΗ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ .....ΜΗΝ ΧΑΛΙΕΣΑΙ .ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ.ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΑΚΡΗ ΙΔΙΩΣ ΤΩΡΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΡΙΣΗ.
ΑΚΟΥΣΤΕ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΧΘΕΣ.ΠΟΥΛΑΜΕ ΕΝΑ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ 44 ΤΜ ΚΑΙ ΖΗΤΑΜΕ 50000 ΕΥΡΩ.ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΠΟΣΟ ΤΟ ΕΧΕΤΕ? ΤΟΥ ΛΕΩ 50000 ΕΥΡΩ .ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΠΟΛΛΑ ΕΙΝΑΙ .ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ ΠΑΛΙΟ .ΤΟΤΕ ΤΟΥ ΛΕΩ ΨΑΞΤΕ ΓΙΑ ΝΕΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΦΘΗΝΟΤΕΡΟ ΕΜΕΙΣ ΤΟΣΟ ΤΟ ΖΗΤΑΜΕ.ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΒΙΑΖΟΜΑΙ ΚΙΟΛΑΣ.ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΩ ΓΙΑΤΙ ΠΟΙΟΣ ΣΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΒΙΑΖΟΜΑΙ ΕΓΩ?
ΑΥΤΟΣ ΝΟΜΙΖΕ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΣΗ ΘΑ ΒΓΑΛΩ ΤΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ (ΠΟΥ ΕΦΑΓΕ ΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΙ) ΣΤΟ ΣΦΥΡΙ.ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΚΟΥΜΑΝΤΟ ΟΙ ΑΛΛΟΙ.ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΡΕΛΛΕΝΕΣΑΙ.ΕΧΟΥΜΕ ΧΑΣΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΑΥΓΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΣΧΑΛΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 9 EmptyΠαρ Ιαν 13, 2012 12:24 pm

ΕΥΔΟΚΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΩ ΑΥΡΙΟ ΚΙΟΛΑΣ ΝΑ ΠΑΣ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΣΟΥ .ΜΗΝ ΤΟ ΑΦΗΝΕΙΣ ΚΑΛΑ ΛΕΕΙ Η ΑΝΝΑ .ΣΑΝ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΣΟΥ ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΕΙ ΜΗΝΥΜΑ .ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ.ΜΗΝ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΜΑΛΛΟΝ ΚΡΥΩΜΕΝΗ ΕΙΜΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ.ΑΜΑ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΓΙΑΤΡΟΙ ΘΑ ΚΟΝΟΜΟΥΣΑΜΕ ΤΡΕΛΛΑ ΛΕΥΤΑ.ΑΥΡΙΟ ΚΙΟΛΑΣ ΠΑΡΕ ΑΔΕΙΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΕ ΓΙΑ ΓΑΣΤΡΟΣΚΟΠΗΣΗ Η Ο,ΤΙ ΑΛΛΟ ΣΟΥ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 9 EmptyΠαρ Ιαν 13, 2012 12:26 pm

Φιλίτσα, εκεί καταντήσαμε, να μας εκμεταλλεύονται αυτοί που ίσως έχουν την οικονομική άνεση και να μας πάρουν ότι έχουμε και δνε έχουμε για ένα κομμάτι ψωμί. Και μετά μόλις τελειώσει η κρίση αυτοί θα τα μοσχοπουλήσουν ακόμα και σε ξένους...
"Μαυραγορίτες" είναι άσχημη λέξη να τους χαρακτηρίσουμε ή είναι αρκετά ήπια???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 9 EmptyΠαρ Ιαν 13, 2012 12:29 pm

Θα το κανονίσω Φιλίτσα. Την επόμενη εβδομάδα θα ζητήσω άδεια για να κάνω τις απαραίτητες εξετάσεις. Αρχικά πρέπει να κάνω μία γενική αίματος και να δω και τον θυροειδή μου που βρίσκεται (έχω υποθυροειδή και παίρνω χάπια για να τον ρυθμίσω), αλλά έπρεπε να κάνω εξετάσεις εδώ και 1,5 χρόνο αλλά .....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 9 EmptyΠαρ Ιαν 13, 2012 12:35 pm

ΟΧΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΛΕΞΗ.ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΠΟΣΟ ΘΕΛΕΙΣ ΕΣΥ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΩ?ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ ΘΑ ΑΝΤΙΣΤΕΚΟΜΑΙ.ΜΟΝΑΧΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΒΡΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΑΡΡΩΣΤΙΑ.ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΑ ΠΑΛΕΨΩ.ΕΔΩ ΜΕΓΑΛΩΣΑ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΝ ΜΑΝΑ ΚΑΙ ΣΑΝ ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΜΕΝΑ ΜΙΑ ΚΡΙΣΗ .ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ ΜΟΝΙΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΡΩΩ ΧΟΡΤΑ ΑΥΓΑ ΚΑΙ ΨΑΡΙΑ.ΘΑ ΚΕΝΤΑΩ ΟΣΟ ΕΧΩ ΚΛΩΣΤΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΛΙΑΖΟΜΑΙ ΚΙ ΑΣ ΕΡΘΟΥΝ ΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΤΙ ΚΑΙ ΠΩΣ.ΘΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΔΙΚΑΝΟ....ΘΑ ΤΟ ΠΑΙΞΩ ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ. ΧΑ ΧΑ ΧΑ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 9 EmptyΠαρ Ιαν 13, 2012 12:39 pm

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑ ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ .ΚΟΙΤΑ ΤΙ ΘΑ ΚΑΘΙΕΡΩΣΕΙΣ .ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΣΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΣΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΔΩΡΟ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ.ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΣΕΚ ΑΠ ,ΤΕΣΤ ΠΑΠ ΚΑΙ ΜΑΣΤΟΓΡΑΦΙΑ.ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΣΑΣ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΑΣ.ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΑΝΤΙΡΡΗΣΕΙΣ Σ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.
ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΛΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΚΑΙ ΚΑΛΟ Σ/ΚΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 9 EmptyΠαρ Ιαν 13, 2012 12:46 pm

Καλό σαββατοκύριακο κορίτσια και καλή ξεκούραση Razz flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 9 EmptyΣαβ Ιαν 14, 2012 8:33 am

Καλήσπέρα και α΄πο μένα!
Σήμερα νωρίς νωρίς, και sorry που χθες την κοπάνησα απότομα!
Ευδοκία, στα θέματα της υγείας και γω είμαι κάθετη και επιμένω! Εγώ κάθε καλοκαίρι που τελειώνουν τα σχολεία και έχω ελέυθερα τα απογεύματα ξεκινάω, γυναικολόγο, παθολόγο, οδοντίατρο! Τουρνέ κανονική! Τελείωνω και το χρόνου πάλι. Έχω και άσχημο ιστορικό από πίσω μου... όποτε... Αλλά με αυτά δεν παίζουν γιατί έχουμε και παιδιά να μεγαλώσουμε!!!!
Φελίτσια αν δεν ζορίζεσαι μην πουλάς το σπίτι τώρα, γιατί αυτοί που αγοράζουν αυτή την εποχή ψαχνουν μόνο για ευκαιρίες και για ανθρώπους που βρίσκονται σε μεγάλα ζόρια για να τους εκμεταλλευτούν....
Καλό σαββατοβραδο σε όλες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 9 EmptyΣαβ Ιαν 14, 2012 10:10 am

ΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΖΟΡΙΖΕΤΑΙ ΒΡΕ ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΤΕΤΟΙΑ ΕΠΟΧΗ?ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΩ ΑΝ ΔΕΝ ΠΑΡΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ .ΕΓΩ ΘΑ ΚΑΝΟΝΙΣΩ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΝΑ ΠΟΥΛΑΩ ΟΣΟ ΟΣΟ.
ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΗ ΣΕ ΒΡΙΣΚΩ ΣΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΥΓΕΙΑΣ.ΕΓΩ ΠΑΡΑΚΙΝΩ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΜΟΥ Σ ΑΥΤΟ
ΚΑΛΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 9 EmptyΤρι Ιαν 17, 2012 12:11 pm

Βγήκε και η τρίτη βελονιά: feather stitch. Feather είναι το φτερό. Εδώ πως τη λέμε;;;;; Για βοηθείστε κυρίες μου!
Πάλι λουλούδια με βλέπω να κάνω.... Είπα το πρώτο θα είναι η "άνοιξη" και την κάνω λουλουδάτη!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
μία καλή ... μία ανάποδη

μία καλή ... μία ανάποδη


Αριθμός μηνυμάτων : 241
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Τόπος : Καλλιθέα, Αττική

Hardanger! - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 9 EmptyΤρι Ιαν 17, 2012 12:15 pm

Αννούλα μου καλησπέρα σε σένα και σε όλη την παρέα. Καλή επιτυχία με την τρίτη βελονιά.
Πάω να βάλω της κόρης μου να φάει γιατί μόλις τώρα γύρισε. Δεν ξέρω αν θα ξαναμπώ.
Καλό βράδυ σε όλες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 9 EmptyΤετ Ιαν 18, 2012 12:26 pm

Anna έγραψε:
Βγήκε και η τρίτη βελονιά: feather stitch. Feather είναι το φτερό. Εδώ πως τη λέμε;;;;; Για βοηθείστε κυρίες μου!
Πάλι λουλούδια με βλέπω να κάνω.... Είπα το πρώτο θα είναι η "άνοιξη" και την κάνω λουλουδάτη!!!
Άννα, βρήκα σένα βιβλίο τη βελονιά φτερό αλλά δεν μοιάζει με αυτή της 3ης εβδομάδας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 9 EmptyΤετ Ιαν 18, 2012 12:47 pm

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Άννα σ'αυτή τη σελίδα βρήκα τη φτεροβελονιά αλλά δε νομίζω ότι μοιάζει με αυτή της 3ης εβδομάδας Πιο πολύ ταιριάζει στη φυλλοβελονιά νομίζω (την τρίτη βελονιά)
Άννα η πρώτη βελονιά είναι η ανοιχτή μαργαριτοβελονιά (fly stitch)?


Έχει επεξεργασθεί από τον/την EVDOKIAKAL στις Τετ Ιαν 18, 2012 1:02 pm, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 9 EmptyΤετ Ιαν 18, 2012 12:52 pm

Και αυτή τη σελίδα την είδα στο site του hobby (για να μην κάνω δικο μου κάτι που άλλος έχει ανεβάσει). Έχει κι άλλα είδη με βελονιές απ'ό,τι είδα.
θα προσπαθήσω να τις βρω και να γράψω τις σελίδες εδώ για να τις δείτε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 9 EmptyΤετ Ιαν 18, 2012 1:01 pm

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Άννα και άλλες βελονιές!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 9 EmptyΤετ Ιαν 18, 2012 2:05 pm

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΜΠΕΙΤΕ ΕΔΩ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΙ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ...........ΚΑΙ ΚΡΑΤΗΣΤΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΑΣ ΜΕ ΤΙΣ ΒΕΛΟΝΙΕΣ.ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙ ΠΑΛΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΨΑΧΝΑ ΣΧΕΔΟΝ ΜΙΑ ΩΡΑ ΝΑ ΤΟ ΒΡΩ .ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΧΑΣΩ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΑ ΛΙΓΟ ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΑ ΕΡΓΑ ΣΑΣ ΧΡΥΣΟΧΕΡΕΣ ΜΟΥ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 9 EmptyΤετ Ιαν 18, 2012 2:29 pm

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
ΕΔΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΒΕΛΟΝΙΑ.
I love you
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 9 EmptyΠεμ Ιαν 19, 2012 12:04 am

Κορίτσια καλημέρα, Φιλίτσα ευχαριστούμε για τις ιστοσελίδες.
Κυκλοφορεί και ένα βιβλίο με τίτλο: "Παραδοσιακές βελονιές από τη συλλογή του θεάτρου "Δόρα Στράτου", και εκδίδεται από το Πολιτιστικό Ίδρυμα Ομίλου Πειραιώς, Θέατρο Ελληνικών Χορών "Δόρα Στράτου", αλλά έχει περίπου 65 ευρώ....
Θα προσπαθήσω να πάω σε ένα μεγάλο βιβλιοπωλείο (Ελευθερουδάκης, Παπασωτηρίου κ.λ.π.) μήπως και το βρω εκεί και να δω και τη συγκεκριμένη βελονιά και γενικότερα να δω αν έχει τόσα καλά θέματα για να κοστίζει τόσο πολύ...

Φιλάκια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpar19

elpar19


Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2011
Ηλικία : 56
Τόπος : Σουρωτη-Θεσσαλονικη

Hardanger! - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 9 EmptyΠεμ Ιαν 19, 2012 12:58 am

FELITSIA έγραψε:
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΜΠΕΙΤΕ ΕΔΩ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΙ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ...........ΚΑΙ ΚΡΑΤΗΣΤΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΑΣ ΜΕ ΤΙΣ ΒΕΛΟΝΙΕΣ.ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙ ΠΑΛΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΨΑΧΝΑ ΣΧΕΔΟΝ ΜΙΑ ΩΡΑ ΝΑ ΤΟ ΒΡΩ .ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΧΑΣΩ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΑ ΛΙΓΟ ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΑ ΕΡΓΑ ΣΑΣ ΧΡΥΣΟΧΕΡΕΣ ΜΟΥ flower

ευχαριστουμε Φελιτσια. Ουτε μπορουσα ποτε να φανταστω οτι υπαρχουν τοσων ειδων βελονιες!!!!! Exclamation
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://eleni-knittingpatterns.blogspot.com/
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 9 EmptyΠεμ Ιαν 19, 2012 1:35 am

KALHMERA ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ .ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ ?ΔΕΝ ΕΙΠΑΜΕ Ο,ΤΙ ΒΡΙΣΚΕΙ Η ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΜΑΣ ΝΑ ΤΟ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ?ΔΕΝ ΕΙΠΑΜΕ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ?ΤΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΦΙΛΕΝΑΔΕΣ ΓΙΝΑΜΕ?
ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΚΑΤΕΒΩ ΑΘΗΝΑ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩ ΤΩΡΑ.ΞΕΣΗΚΩΘΗΚΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ ΛΕΜΕ ΜΙΑ ΠΑΡΟΙΜΙΑ.ΝΤΥΘΗΚΕ Η ΝΥΦΗ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΕ.........ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΦΟΥ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ. flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 9 EmptyΠεμ Ιαν 19, 2012 1:42 am

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΕΝΗ ΜΟΥ ΕΙΔΕΣ ΠΟΣΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ?ΜΙΑ ΦΟΡΑ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ (ΗΤΑΝ ΠΛΕΚΤΡΙΑ .ΕΙΧΕ ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΙ ΕΠΛΕΚΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΛΕΚΤΑ ΓΙΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΚΑΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΧΡΗΣΗ) ΤΗΣ ΕΣΠΑΣΕ ΕΝΑ ΒΕΛΟΝΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΤΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΙΛΙΦΘΗΚΕ ΕΓΚΑΙΡΩΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ ΕΓΙΝΕ ΜΙΑ ΩΡΑΙΑ ΠΛΕΞΗ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΖΑΒΟΛΙΑ ΕΒΓΑΛΕ ΠΟΛΛΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΠΛΕΚΟΝΤΑΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΜΠΛΟΥΖΕΣ ΓΙΑ ΚΥΡΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑΓΙΕΡ.ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ ΚΕΝΤΩΝΤΑΣ Η ΠΛΕΚΟΝΤΑΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΟΜΟΡΦΟ.ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 9 EmptyΠεμ Ιαν 19, 2012 2:08 am

FELITSIA έγραψε:
KALHMERA ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ .ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ ?ΔΕΝ ΕΙΠΑΜΕ Ο,ΤΙ ΒΡΙΣΚΕΙ Η ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΜΑΣ ΝΑ ΤΟ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ?ΔΕΝ ΕΙΠΑΜΕ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ?ΤΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΦΙΛΕΝΑΔΕΣ ΓΙΝΑΜΕ?
ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΚΑΤΕΒΩ ΑΘΗΝΑ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩ ΤΩΡΑ.ΞΕΣΗΚΩΘΗΚΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ ΛΕΜΕ ΜΙΑ ΠΑΡΟΙΜΙΑ.ΝΤΥΘΗΚΕ Η ΝΥΦΗ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΕ.........ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΦΟΥ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ. flower

Φιλίτσα "Κάθε εμπόδιο για καλό" δεν λένε. Ίσως είναι γραφτό μας να συναντηθούμε κάποια άλλη στιγμή όλες μαζί ...,
Εμείς θα περιμένουμε υπομονετικά την στιγμή αυτή.
Και όπως ήδη είπες μπορεί να κανονίσουμε κάτι οι Αθηναίες να βρεθούμε σε πρώτη φάση, και αφού έχουν συναντηθεί και οι Θεσσσαλονικιές, το επόμενο βήμα θα είναι να συναντηθούμε όλες στα μέρη σου!!!
Για σκέψου το: Θα γίνει στον ξενώνα σου "ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΕΡΓΟΧΕΙΡΟΥ"
Δηλαδή οι άλλοι που κάνουν σεμινάρια για το τίποτα καλύτεροι από εμάς είναι???
Εμείς τουλάχιστον κάνουμε και κάτι δημιουργικό και όμορφο και κρατάμε και την παράδοση του τόπου μας ζωντανή!!! Very Happy cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 9 EmptyΠεμ Ιαν 19, 2012 2:17 am

ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ Η ΙΔΕΑ ΣΟΥ ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ .ΙΣΩΣ ΤΗΝ ΕΝΤΑΞΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΡΩΜΕΝΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΜΑΣ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΑ.ΧΑ ΧΑ ΧΑ .ΓΙΑ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΤΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ .ΝΑ ΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΜΟΝΟ ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΟΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΜΑΣ.ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ Ο,ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ. flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
 
Hardanger!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 9 από 13Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ :: Κέντημα.-
Μετάβαση σε:  
Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις