Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ

Μια φορά και έναν καιρό, ήταν η σταυροβελονιά...και έφτιαξε την πρώτη αυστηρά και μόνο, ελληνική γυναικεία κοινότητα, με θέμα... ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ!!!
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΜε πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 8 I_icon_mini_portalΣύνδεση

 

 Με πολύ πολύ αγάπη!

Πήγαινε κάτω 
+14
Kathy1988
elpar19
zizel
lilium
ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
FELITSIA
katerina
μία καλή ... μία ανάποδη
marygian
fani
EVDOKIAKAL
Anna
kleoniki
Staurovelonia
18 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Staurovelonia
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Staurovelonia


Αριθμός μηνυμάτων : 34
Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2011
Ηλικία : 56
Τόπος : Δήμος Καματερού, Ν. Αττικής

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 8 EmptyΚυρ Ιουλ 10, 2011 12:52 am

Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

Πρώτα απ΄όλα θα πρέπει να σας συστηθώ. Με λένε Μαρία, αλλά εδώ μέσα θα με βρείτε ως Σταυροβελονιά. Είμαι 44 χρονών, ζω στην όμορφη Αθήνα μας, έχω μια κόρη, ένα γιο και έναν πανέμορφο εγγονό!
Μου αρέσει να μαθαίνω τα πάντα και να δημιουργώ από το μηδέν!
Φιλοσοφία μου είναι, ποτέ μην λες ποτέ! Η ζωή είναι όμορφη και ακόμα ομορφότερη όταν έχεις πολλούς και καλούς φίλους!
Ελπίζω λοιπόν να γνωριστούμε εδώ μέσα και να γίνουμε μια πολύ πολύ όμορφη και ζεστή παρέα!

Με εκτίμηση

Σταυροβελονιά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.staurovelonia.blogspot.com/

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
elpar19

elpar19


Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2011
Ηλικία : 56
Τόπος : Σουρωτη-Θεσσαλονικη

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 8 EmptyΔευ Ιαν 02, 2012 12:56 am

FELITSIA έγραψε:
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΕΝΗ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ .ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΥΠΟΜΟΝΗ(ΧΑ ΧΑ ΧΑ )ΕΙΔΕΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΤΑ ΛΕΩ.ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΘΑ ΠΛΕΞΕΙΣ .ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΛΕΚΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΑΝ ΑΥΤΟ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙ.ΔΕΝ ΣΟΥ ΤΟ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ ΑΚΟΜΑ...........
ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ Ο,ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΟΛΕΣ .ΤΑ ΛΕΜΕ ΤΟ ΒΡΑΔΑΚΙ Η ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙΤΕ.ΕΓΩ ΘΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΔΩ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΜΟΥ. Very Happy flower

Καλημερουδια. Ευχαριστω πολυ για τις ευχες!!!
Καλα με το μυαλο μου πλεκω παααααααρα πολλα, δεν το συζητω!!! Να'σαι καλα και καλη συνεχεια και σε σενα. santa
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://eleni-knittingpatterns.blogspot.com/
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 8 EmptyΔευ Ιαν 02, 2012 3:14 am

elpar19 έγραψε:
Καλημερα σε ολη την ομορφη παρεα. Καλη Χρονια και οπως λεει και η Felitsia ''αγαντα, ολα θα τα φτιαξουμε''. Θα επιβιωσουμε και θα ξανασταθουμε στα ποδια μας σε πεισμα καποιων που θελουν το αντιθετο. Φιλια απο την πολυ πολυ κρυα Θεσσαλονικη!!! Ποσο θα ηθελα να ημουν σπιτι μου και να επλεκα!!! Smile

Καλημέρα Ελένη. Σου εύχομαι Καλή Χρονιά και όλα όσα επιθυμείς να τα αποκτήσεις πάρα πολύ σύντομα.
Και εγώ θα ήθελα ναμουν στον καναπέ μου και να πλέκω.
Έχω φτάσει στο σημείο που πρέπει να κόψω για τις μασχάλες, και πρέπει να μετρήσω τις σειρές της πλάτης για να κόψω τώρα το μπροστινό μέρος. Θέλω να το τελειώσω αυτό το πλεκτό γιατί είδα τις προάλλες κάποια κουβάρια με καταπληκτικά χρώματα και θέλω να φτιάξω κάτι μικρό, ίσως ένα μικρό κασκολάκι ή μία εσάρπα.
Σου εύχομαι να φτιάξεις πολλά όμορφα αριστουργήματα μέσα στο 2012.
Ευδοκία Razz flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpar19

elpar19


Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2011
Ηλικία : 56
Τόπος : Σουρωτη-Θεσσαλονικη

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 8 EmptyΔευ Ιαν 02, 2012 3:38 am

EVDOKIAKAL έγραψε:
elpar19 έγραψε:
Καλημερα σε ολη την ομορφη παρεα. Καλη Χρονια και οπως λεει και η Felitsia ''αγαντα, ολα θα τα φτιαξουμε''. Θα επιβιωσουμε και θα ξανασταθουμε στα ποδια μας σε πεισμα καποιων που θελουν το αντιθετο. Φιλια απο την πολυ πολυ κρυα Θεσσαλονικη!!! Ποσο θα ηθελα να ημουν σπιτι μου και να επλεκα!!! Smile

Καλημέρα Ελένη. Σου εύχομαι Καλή Χρονιά και όλα όσα επιθυμείς να τα αποκτήσεις πάρα πολύ σύντομα.
Και εγώ θα ήθελα ναμουν στον καναπέ μου και να πλέκω.
Έχω φτάσει στο σημείο που πρέπει να κόψω για τις μασχάλες, και πρέπει να μετρήσω τις σειρές της πλάτης για να κόψω τώρα το μπροστινό μέρος. Θέλω να το τελειώσω αυτό το πλεκτό γιατί είδα τις προάλλες κάποια κουβάρια με καταπληκτικά χρώματα και θέλω να φτιάξω κάτι μικρό, ίσως ένα μικρό κασκολάκι ή μία εσάρπα.
Σου εύχομαι να φτιάξεις πολλά όμορφα αριστουργήματα μέσα στο 2012.
Ευδοκία Razz flower

Γεια σου Ευδοκια και Χρονια Πολλα. Τι ακριβως πλεκεις? Εχω χασει καποια επεισοδια νομιζω και δεν εχω καταλαβει!!!! Embarassed
Εγω τωρα κανω ενα πολυ ευκολο κασκολακι για τη μικρη μου κορη, μετα θα κανω εναν ακομα γιακα για τον αντρα μου για να ασχοληθω επιτελους με το κιτρινο ζακετακι μου!!! Θελω επισης να τελειωσω και μια κουβερτα που κανω με μεγαλα grunny squares!!!! Δυο κομματια θελει ακομα και να τα ενωσω ολα μαζι!!!
Εχω πολλα μισοτελειωμενα, το ξερω, αλλα αν εχω μονο ενα το βαριεμαι!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://eleni-knittingpatterns.blogspot.com/
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 8 EmptyΔευ Ιαν 02, 2012 4:16 am

elpar19 έγραψε:
EVDOKIAKAL έγραψε:
elpar19 έγραψε:
Καλημερα σε ολη την ομορφη παρεα. Καλη Χρονια και οπως λεει και η Felitsia ''αγαντα, ολα θα τα φτιαξουμε''. Θα επιβιωσουμε και θα ξανασταθουμε στα ποδια μας σε πεισμα καποιων που θελουν το αντιθετο. Φιλια απο την πολυ πολυ κρυα Θεσσαλονικη!!! Ποσο θα ηθελα να ημουν σπιτι μου και να επλεκα!!! Smile

Καλημέρα Ελένη. Σου εύχομαι Καλή Χρονιά και όλα όσα επιθυμείς να τα αποκτήσεις πάρα πολύ σύντομα.
Και εγώ θα ήθελα ναμουν στον καναπέ μου και να πλέκω.
Έχω φτάσει στο σημείο που πρέπει να κόψω για τις μασχάλες, και πρέπει να μετρήσω τις σειρές της πλάτης για να κόψω τώρα το μπροστινό μέρος. Θέλω να το τελειώσω αυτό το πλεκτό γιατί είδα τις προάλλες κάποια κουβάρια με καταπληκτικά χρώματα και θέλω να φτιάξω κάτι μικρό, ίσως ένα μικρό κασκολάκι ή μία εσάρπα.
Σου εύχομαι να φτιάξεις πολλά όμορφα αριστουργήματα μέσα στο 2012.
Ευδοκία Razz flower

Γεια σου Ευδοκια και Χρονια Πολλα. Τι ακριβως πλεκεις? Εχω χασει καποια επεισοδια νομιζω και δεν εχω καταλαβει!!!! Embarassed
Εγω τωρα κανω ενα πολυ ευκολο κασκολακι για τη μικρη μου κορη, μετα θα κανω εναν ακομα γιακα για τον αντρα μου για να ασχοληθω επιτελους με το κιτρινο ζακετακι μου!!! Θελω επισης να τελειωσω και μια κουβερτα που κανω με μεγαλα grunny squares!!!! Δυο κομματια θελει ακομα και να τα ενωσω ολα μαζι!!!
Εχω πολλα μισοτελειωμενα, το ξερω, αλλα αν εχω μονο ενα το βαριεμαι!!!!

Ελένη μου ίσως φταίω εγώ που ταπα λίγο μπερδεμένα. Φτιάχνω ένα πουλόβερ το οποίο το ξεκίνησα για το γιό μου αλλά επειδή δεν τον βλέπω καιπολύ προθυμο να το φορέσει μάλλον θα το κρατήσω εγώ.
Έχω ήδη φτιάξει την πλάτη, και τώρα τελειώνω το μπροστινό κομμάτι. Είμαι στο σημείο που πρέπει να αρχίσω να κόβω για τις μασχάλες..

και μετά θα μου μένουν μόνο τα μανίκια. Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpar19

elpar19


Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2011
Ηλικία : 56
Τόπος : Σουρωτη-Θεσσαλονικη

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 8 EmptyΔευ Ιαν 02, 2012 4:25 am


Ελένη μου ίσως φταίω εγώ που ταπα λίγο μπερδεμένα. Φτιάχνω ένα πουλόβερ το οποίο το ξεκίνησα για το γιό μου αλλά επειδή δεν τον βλέπω καιπολύ προθυμο να το φορέσει μάλλον θα το κρατήσω εγώ.
Έχω ήδη φτιάξει την πλάτη, και τώρα τελειώνω το μπροστινό κομμάτι. Είμαι στο σημείο που πρέπει να αρχίσω να κόβω για τις μασχάλες..

και μετά θα μου μένουν μόνο τα μανίκια. Wink [/quote]

Μαλιστα, τωρα καταλαβα. Σε ρωτησα γιατι νομιζα οτι το ειχες ξαναγραψει καπου και εγω δεν το ειχα δει. Αντε τυχερουλα, θα εχεις και πουλοβερακι!!!! Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://eleni-knittingpatterns.blogspot.com/
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 8 EmptyΔευ Ιαν 02, 2012 4:32 am

Μαλιστα, τωρα καταλαβα. Σε ρωτησα γιατι νομιζα οτι το ειχες ξαναγραψει καπου και εγω δεν το ειχα δει. Αντε τυχερουλα, θα εχεις και πουλοβερακι!!!!

Δίκιο έχεις, και τώρα μάλιστα που έχει αρκετό κρύο και τα καλοριφέρ στο σπίτι μας ανάβουν το πολύ για 2 ώρες, ό,τι πρέπει θαναι το πουλοβεράκι μου. flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 8 EmptyΔευ Ιαν 02, 2012 11:56 am

EVDOKIAKAL έγραψε:
Πριν από ένα μήνα λοιπόν κυκλοφόρησε το τρίτο βιβλίο της Χίσλοπ "ΤΟ ΝΗΜΑ" το οποίο το διάβασα μονορούφι. Αναφέρεται και πάλι σε ιστορικά γεγονότα που συνέβησαν στην ΕΛλάδα και μάλιστα στη Θεσσαλονίκη, μετά τη μικρασιατική καταστροφή την φωτιά στη συμπρωτεύουσα, το μεγάλο σεισμό. Κορίτσια είναι υέροχο βιβλίο, και σας το προτείνω ανεπιφύλακτα να το διαβάσετε.
Τώρα διαβάζω το δεύτερο βιβλίο της, "Ο ΓΥΡΙΣΜΟΣ" που αναφέρεται σε μια ιστορία που ξετυλίσσεται στη Γρανάδα.
Δενξέρω αν οφείλεται στον τρόπο που γράφει η συγκερκιμένη συγγραφέας, ή στη μετάφραση που έχει γίνει ή και στα δύο μαζί, αλλά η πλοκή είναι φανταστική και δεν θέλεις να σταματήσεις να το διαβάζεις...
:P

Ευδοκία "Το Νήμα" το τελείωσα πριν λίγες μέρες και μου άρεσε πολυ! Μάλιστα σκεφτόμουν να το αναφέρω και γω εδώ για να σας το προτείνω...αλλά με πρόλαβες! Άσε που η κεντρική ηρωίδα κεντάει!!!!!!!!!!!!
Το Νησί ... τέλειο το έιχα διαβάσει το 2007 και είδα και το σηριαλ... εμένα μου άρεσε πολύ. Ασε που είχα χρόνια να δω κατι τόσο καλογυρισμένο και ένας Θεός πόσα χρόνια θα περάσουν για να ξαναδούμε κάτι τέτοιο...Για το "Γυρισμό" θα τα πούμε αφού το διαβάσεις!
Διάβασα και ένα ακόμα: "Τα ρόδα της σιώπης" της Τραυλλού και ήταν πολύ καλό, το συστείνω ανεπιφύλακτα! Και τωρα διαβάζω ένα με το βαρύ τίτλο: " Η νύφη φορούσε μαύρα"! Θα σας πω....
Με τις φίλες μου εδώ όλες διαβάζουμε, οπότε τα βιβλια κυκλοφορούν απο σπίτι σε σπίτι!!!! Μου αρέσει το διάβασμα... αυτό το έκανα απο παιδί και δεν σταμάτησα ποτέ! Στο σαλόνι μου έχω βιβλιοθήκες (πληθυντικός αριθμός!). Αν και τα τελευταία χρόνια δεν αγοράζω πια: όσοι με ξέρουν μου φέρνουν βιβλίο για δώρο και οτι θα δανειστώ από τις φίλες μου!
Αυτά καλό βράδυ και με γειά το πλοβεράκι!! ;)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 8 EmptyΔευ Ιαν 02, 2012 12:36 pm

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ .ΤΟ ΝΗΣΙ ΣΑΝ ΒΙΒΛΙΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΑΝ ΤΑΙΝΙΑ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΥΤΑ .ΜΕ ΤΟ ΣΗΡΙΑΛ ΕΚΛΑΨΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΙΔΙΩΣ ΜΕ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΩΝ ΤΙΤΛΩΝ.ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΓΥΡΙΣΜΕΝΟ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΛΑΘΟΣ ΠΟΥΘΕΝΑ .ΕΧΩ ΜΙΑ ΜΑΝΙΑ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΩ ΤΑΙΝΙΑ Η ΣΗΡΙΑΛ ΚΟΙΤΑΩ ΠΟΛΥ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΑ ΣΚΗΝΟΘΕΤΙΚΑ.Σ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΠΟΥΘΕΝΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΤΟ ΝΗΜΑ ΥΠΟΨΙΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΓΟΡΑΣΕΙ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΤΟ ΦΕΡΕΙ ΜΟΛΙΣ ΕΡΘΕΙ.ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΙ ΕΓΩ ΠΟΛΥ ,ΚΥΡΙΩΣ ΒΙΒΛΙΑ ΜΕ ΠΛΟΚΗ (ΝΤΑΝ ΜΠΡΑΟΥΝ ΟΛΑ )ΜΕ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ(ΠΟΛΥΡΑΚΗΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ)ΤΟΝ ΓΥΡΙΣΜΟ (ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ)ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ.ΠΕΡΥΣΙ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ 13 ΑΠΟ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ .ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΕΠΛΕΚΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΥΒΕΡΤΑ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΜΟΥ
ΜΕ ΤΡΙΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ME BELONAKI .ΔΙΑΒΑΖΩ ΒΙΒΛΙΟ ΜΕ ΠΛΟΚΗ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΣΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΜΕΣΑ ΣΕ 3 ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΠΟΛΥ.ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΠΑΡΑ ΠΑΝΩ.ΕΔΩ ΣΤΟ ΒΟΛΟ ΕΧΟΥΜΕ 2 ΔΑΝΕΙΣΤΙΚΕΣ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΕΣ ΜΟΥ ΤΑ ΔΙΝΟΥΝ 2-2 ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΠΑΩ ΓΡΗΓΟΡΑ.ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΖΩ ΚΑΙ ΓΩ ΑΝΝΑ ΜΟΥ.ΚΑΙ ΟΙ ΦΙΛΕΣ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΜΟΥ ΔΑΝΕΙΖΟΥΝ ΚΙ ΕΚΕΙΝΕΣ.ΑΠΟ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΕΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ.ΣΤΟ ΧΩΛ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΩΜΑΤΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΒΙΒΛΙΑ.
ΕΥΔΟΚΙΑ ΔΕΝ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΡΥΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΥΛΟΒΕΡΑΚΙ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΧΑΡΕΙΣ ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΗ ΕΞΩ
ΚΑΛΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΕΣ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
elpar19

elpar19


Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2011
Ηλικία : 56
Τόπος : Σουρωτη-Θεσσαλονικη

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 8 EmptyΔευ Ιαν 02, 2012 11:14 pm

Καλημερα κοριτσια. Βλεπω ειστε πολυ ''διαβαστερες'' ολες!!!!
Κι εγω διαβαζα πολυ, αλλα τωρα δεν μπορω να συγκεντρωθω και αν ξεκινησω κατι θελω να εχει πολλη πλοκη, σε καθε σελιδα αν γινεται. Το ''Νησι'' το διαβασα πριν 2 χρονια και μου αρεσε παρα πολυ, καμια σχεση με τη σειρα. Τη σειρα αρχισα να τη βλεπω με πολυ ενθουσιασμο αλλα στην πορεια την παρατησα γιατι με ''ψυχοπλακωνε'' αφανταστα. Συνεχεια εκλαιγα!!! Ειδικα με το τραγουδι των τιτλων. Πολυ κλαμα βρε παιδι μου!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://eleni-knittingpatterns.blogspot.com/
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 8 EmptyΤρι Ιαν 03, 2012 4:35 am

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΕΝΗ ΜΟΥ ΕΙΔΕΣ ΜΕ ΤΟ ΝΗΣΙ ΟΛΟΙ ΚΛΑΙΓΑΜΕ.ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΤΡΑΒΑΤΕ ΜΕ ΚΙ ΑΣ ΚΛΑΙΩ.ΚΛΑΙΓΑΜΕ ΚΑΙ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕ.ΞΕΡΑΜΕ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΚΛΑΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΑΝΑΜΕ ΟΥΤΕ 1 ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ.ΤΗΝ ΦΟΥΡΝΑΡΙΣΣΑ ΤΟΥ ΝΗΣΙΟΥ ΤΗΝ ΜΑΡΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΟΠΑΠΠΑ (ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΠΑΙΞΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ 10) ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΠΕΛΑΤΙΣΣΑ ΣΤΟΝ ΞΕΝΩΝΑ ΜΑΣ.
ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ.ΣΕ ΤΑΞΙΔΕΥΕΙ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΜΟΡΦΩΝΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑ ΟΜΟΡΦΑ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΣΟΥ ΜΕΝΕΙ ΣΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΟΥ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΕΣ.ΧΩΡΙΑ ΠΟΥ ΑΚΟΝΙΖΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ(ΕΓΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΑΘΩ ΑΛΤΣΧΑΙΜΕΡ ΚΑΤΑ ΠΑΣΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ).
ΦΑΝΤΑΖΕΣΤΕ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΩΣ?
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΠΡΑΓΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ.
ΓΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΝΙΖΕΤΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.
ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΣΕ ΟΛΕΣ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 8 EmptyΤρι Ιαν 03, 2012 5:30 am

Ευδοκία "Το Νήμα" το τελείωσα πριν λίγες μέρες και μου άρεσε πολυ! Μάλιστα σκεφτόμουν να το αναφέρω και γω εδώ για να σας το προτείνω...αλλά με πρόλαβες! Άσε που η κεντρική ηρωίδα κεντάει!!!!!!!!!!!!
Το Νησί ... τέλειο το έιχα διαβάσει το 2007 και είδα και το σηριαλ... εμένα μου άρεσε πολύ. Ασε που είχα χρόνια να δω κατι τόσο καλογυρισμένο και ένας Θεός πόσα χρόνια θα περάσουν για να ξαναδούμε κάτι τέτοιο...Για το "Γυρισμό" θα τα πούμε αφού το διαβάσεις!
Διάβασα και ένα ακόμα: "Τα ρόδα της σιώπης" της Τραυλλού και ήταν πολύ καλό, το συστείνω ανεπιφύλακτα! Και τωρα διαβάζω ένα με το βαρύ τίτλο: " Η νύφη φορούσε μαύρα"! Θα σας πω....
Με τις φίλες μου εδώ όλες διαβάζουμε, οπότε τα βιβλια κυκλοφορούν απο σπίτι σε σπίτι!!!! Μου αρέσει το διάβασμα... αυτό το έκανα απο παιδί και δεν σταμάτησα ποτέ! Στο σαλόνι μου έχω βιβλιοθήκες (πληθυντικός αριθμός!). Αν και τα τελευταία χρόνια δεν αγοράζω πια: όσοι με ξέρουν μου φέρνουν βιβλίο για δώρο και οτι θα δανειστώ από τις φίλες μου!
Αυτά καλό βράδυ και με γειά το πλοβεράκι!! Wink [justify]

Αχ, Αννα μου, το μεγάλο μου όνειρο είναι αυτό.Αν αποκτήσω ποτέ δικό μου σπίτι (γιατί όταν νοικιάζεις ο ιδιοκτήτης σου απαγορεύει να κάνεις πάρα πολλά πράγματα στο δικό του σπίτι, και δεν σου δίνει την άδειά του ούτε σε σοβαρά και αναγκαία πράγματα), να φτιάξω μια τεράστια βιβλιοθήκη από το πάτωμα μέχρι το ταβάνι και για να φτάνω στα ψηλά ράφια θα έχω την ειδική σκαλίτσα με τα ροδάκια... Τώρα απλά για να βολέψω όλα τα βιβλία που έχω, όπως και εσύ έχω βιβλιοθήκες παντού σε όλα τα δωμάτια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 8 EmptyΤρι Ιαν 03, 2012 5:43 am

Και επειδή τώρα πια δεν χωράνε τίποτε άλλο οι βιβλιοθήκες μου, τα στριμώχνω σε διάφορα σημεία, όπως πάνω στη σιφονιέρα, στο σύνθετο και όπου αλλού μπορώ να εξοικονομήσω λίγο χώρο.
Αλλά πού θα πάει κάποια στιγμή θα την αποκτήσω την βιβλιοθήκη των ονείρων μου, πού θα πάει (αρκεί βέβαια να αποκτήσω και ένα σπίτι... - ΟΝΕΙΡΟ ΖΩ ΜΗΝ ΜΕ ΞΥΠΝΑΤΕ....).
Όσο για το πουλοβεράκι μου σ' ευχαριστώ πολύ.
Σήμερα καθώς επέστρεφα στο γραφείο βρήκα σε προσφορά κούκλες μαλλιών για πλέξιμο με 1 ευρώ και πήρα 6 απ' αυτές (κίτρινο και σιέλ), γιατί "ζήλεψα" (με την καλή έννοια πάντα φιλενάδα, μην παρεξηγηθώ), το κασκόλ σου και θέλω να φτιάξω ένα μόλις τελειώσω το πουλόβερ. Βέβαια τίποτα δεν με κρατάει από το να το ξεκινήσω από τώρα για μία χρωματική αλλαγή σε σχέση με το πουλόβερ μου. Ίδωμεν.
Σας χαιρετώ φιλενάδες. Τα λέμε αργότερα Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 8 EmptyΤρι Ιαν 03, 2012 7:23 am

EYΔΟΚΙΑ ΜΟΥ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΑΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ 2012 ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΟΥ ΟΝΕΙΡΕΥΕΣΑΙ ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΗΝ ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ (ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΥΤΑ).
ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ 2012 ΜΑΣ ΜΠΗΚΕ ΦΟΥΡΙΟΖΟ.ΟΛΕΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.Η ΜΙΑ ΖΗΛΕΥΕΙ (ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΕΝΝΟΙΑ)ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΝΑ ΦΤΙΑΧΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΚΑΛΟ ΑΥΤΟ .ΜΑΣ ΚΡΑΤΑ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΕΣ ΜΕ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟ ΚΑΣΚΩΛ ΣΟΥ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΕΛΕΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΧΑΛΑΕΙ ΑΣΧΗΜΑ Ο ΚΑΙΡΟΣ.ΓΙ ΑΥΤΟ ΑΣΕ ΤΟ ΠΟΥΛΟΒΕΡ ΚΑΙ ΦΤΙΑΞΕ ΤΟ ΚΑΣΚΩΛ ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ.
ΕΛΕΝΗ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ SITE ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΤΑ ΟΜΟΡΦΑ ΠΛΕΚΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ.ΤΕΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΟΛΑ.ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΠΡΩΤΟ(ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΣΑΛΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΦΤΙΑΞΕΙ 3 ΦΟΡΕΣ)ΖΗΛΕΨΑ ΚΙ ΕΓΩ (ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΜΑΙ )ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΩ.ΜΑΣ ΕΒΑΛΕΣ ΣΕ ΜΠΕΛΑΔΕΣ ΠΛΕΞΙΜΑΤΟΣ ΕΛΕΝΗ ΜΟΥ.ΞΕΡΕΙΣ ΠΛΕΚΩ ΚΙ ΕΓΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ .ΦΤΙΑΧΝΩ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΔΑΝΤΕΛΕΣ ΜΕ ΒΕΛΟΝΑΚΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΞΕΝΩΝΑ ΜΑΣ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΙΩΑΝΝΗ ΠΗΛΙΟΥ (ΓΙΑ ΜΑΞΙΛΑΡΟΘΗΚΕΣ ΓΙΑ ΚΟΥΡΤΙΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΟΜΟΔΙΝΑ)ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΕΦΤΙΑΞΑ ΕΝΑΝ ΓΙΑΚΑ ΜΕ ΨΙΛΗ ΔΑΝΤΕΛΛΑ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΦΟΡΕΜΑ ,ΚΟΥΒΕΡΤΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΟΥ,ΠΑΙΔΙΚΑ ΡΟΥΧΑΚΙΑ,ΜΠΛΟΥΖΕΣ,ΚΑΣΚΩΛ,ΣΑΛΙΑ,ΚΛΠ ΚΛΠ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΜΑΡΩΝΕΙΣ ΜΕΤΑ ΤΙ ΕΦΤΙΑΞΕΣ.
ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΘΕΙ ΟΜΑΔΙΚΗ ΥΣΤΕΡΙΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ?ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ.ΑΝΤΕ ΤΑ ΛΕΜΕ ΠΙΟ ΜΕΤΑ .ΠΑΩ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΕΝΑ ΚΑΦΕΔΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΤΗΝ ΥΣΤΕΡΙΑ ΜΟΥ......... flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 8 EmptyΤρι Ιαν 03, 2012 12:36 pm

Καλά.... είμαστε η υπέρτατη όμαδα χαλάρωσης!!!!!!! Είμαι ψόφια από την κούραση και ανοίγω να δω τα νέα σας και με κάνετε να χαμογελάω ή και να γελάω (Ευδοκία: Ονειρο ζω μη με ξυπνάτε;;;;!!!!!!!) και μου φτιάχνει η διάθεση!
Λοιπόν... καλή μου Φελίτσια έχεις τόση ζωντάνια μέσα σου που δεν πρόκειται να πάθεις Αλτσχαιμερ! Μη φοβάσαι κι εύχομαι να σου δωρίσει το Νήμα ο γιος, διαβαζεται με μια ανάσα!
Ευδοκία μου, να σου πω και γω μια τετοια βιβλιοθήκη ονειρευόμουν ... αλλά αυτή θέλει και δικό της δωμάτιο! Και γω τα παραχώνω ή τα βάζω διπλές σειρές. Ν α βρε και ένα καλό της κρίσης : δεν θα φουλάρουν οι βιβλιοθήκες μας!!!!!
Οσο για τις δημιουργιές μας... όταν ανταλλάσουμε φωτογραφίες με ότι κάνουμε, η μια παίρνει ιδέες από την άλλη και η μια παρακινεί την άλλη! Αυτό δεν είναι ζηλεια ( με οποιαδήποτε έννοια)! Αυτό είναι η ομορφιά της παρέας!
Και δεν ξέρω για σας, αλλά έμενα καμία φίλη μου δεν πλέκει ή κεντάει ( και με τρεις άντρες στο σπίτι....) όποτε το να μιλάω μαζι τους για κέντημα ή πλέξιμο... δεν λέει! Ενώ εσείς με καταλαβαίνετε όταν λέω "πηρα καινουργιες κλωστές" και χαιρομαι!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpar19

elpar19


Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2011
Ηλικία : 56
Τόπος : Σουρωτη-Θεσσαλονικη

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 8 EmptyΤρι Ιαν 03, 2012 10:36 pm

FELITSIA έγραψε:
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΕΝΗ ΜΟΥ ΕΙΔΕΣ ΜΕ ΤΟ ΝΗΣΙ ΟΛΟΙ ΚΛΑΙΓΑΜΕ.ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΤΡΑΒΑΤΕ ΜΕ ΚΙ ΑΣ ΚΛΑΙΩ.ΚΛΑΙΓΑΜΕ ΚΑΙ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕ.ΞΕΡΑΜΕ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΚΛΑΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΑΝΑΜΕ ΟΥΤΕ 1 ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ.ΤΗΝ ΦΟΥΡΝΑΡΙΣΣΑ ΤΟΥ ΝΗΣΙΟΥ ΤΗΝ ΜΑΡΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΟΠΑΠΠΑ (ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΠΑΙΞΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ 10) ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΠΕΛΑΤΙΣΣΑ ΣΤΟΝ ΞΕΝΩΝΑ ΜΑΣ.
ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ.ΣΕ ΤΑΞΙΔΕΥΕΙ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΜΟΡΦΩΝΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑ ΟΜΟΡΦΑ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΣΟΥ ΜΕΝΕΙ ΣΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΟΥ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΕΣ.ΧΩΡΙΑ ΠΟΥ ΑΚΟΝΙΖΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ(ΕΓΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΑΘΩ ΑΛΤΣΧΑΙΜΕΡ ΚΑΤΑ ΠΑΣΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ).
ΦΑΝΤΑΖΕΣΤΕ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΩΣ?
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΠΡΑΓΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ.
ΓΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΝΙΖΕΤΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.
ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΣΕ ΟΛΕΣ flower

Καλη σου μερα. Ασε ασε πολυ κλαμα. Συμφωνω απολυτα οτι το βιβλιο ειναι πολυ καλος συντροφος, απλα εγω δεν μπορω να συγκεντρωθω. Διαβαζα πολυ παλια, ξενυχτουσα διαβαζοντας οπως κι εσεις, τωρα ομως δεν μπορω, δεν ξερω τι φταιει. Ου γαρ μονον ερχεται!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://eleni-knittingpatterns.blogspot.com/
elpar19

elpar19


Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2011
Ηλικία : 56
Τόπος : Σουρωτη-Θεσσαλονικη

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 8 EmptyΤρι Ιαν 03, 2012 10:43 pm

FELITSIA έγραψε:
EYΔΟΚΙΑ ΜΟΥ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΑΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ 2012 ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΟΥ ΟΝΕΙΡΕΥΕΣΑΙ ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΗΝ ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ (ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΥΤΑ).
ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ 2012 ΜΑΣ ΜΠΗΚΕ ΦΟΥΡΙΟΖΟ.ΟΛΕΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.Η ΜΙΑ ΖΗΛΕΥΕΙ (ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΕΝΝΟΙΑ)ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΝΑ ΦΤΙΑΧΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΚΑΛΟ ΑΥΤΟ .ΜΑΣ ΚΡΑΤΑ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΕΣ ΜΕ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟ ΚΑΣΚΩΛ ΣΟΥ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΕΛΕΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΧΑΛΑΕΙ ΑΣΧΗΜΑ Ο ΚΑΙΡΟΣ.ΓΙ ΑΥΤΟ ΑΣΕ ΤΟ ΠΟΥΛΟΒΕΡ ΚΑΙ ΦΤΙΑΞΕ ΤΟ ΚΑΣΚΩΛ ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ.
ΕΛΕΝΗ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ SITE ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΤΑ ΟΜΟΡΦΑ ΠΛΕΚΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ.ΤΕΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΟΛΑ.ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΠΡΩΤΟ(ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΣΑΛΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΦΤΙΑΞΕΙ 3 ΦΟΡΕΣ)ΖΗΛΕΨΑ ΚΙ ΕΓΩ (ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΜΑΙ )ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΩ.ΜΑΣ ΕΒΑΛΕΣ ΣΕ ΜΠΕΛΑΔΕΣ ΠΛΕΞΙΜΑΤΟΣ ΕΛΕΝΗ ΜΟΥ.ΞΕΡΕΙΣ ΠΛΕΚΩ ΚΙ ΕΓΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ .ΦΤΙΑΧΝΩ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΔΑΝΤΕΛΕΣ ΜΕ ΒΕΛΟΝΑΚΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΞΕΝΩΝΑ ΜΑΣ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΙΩΑΝΝΗ ΠΗΛΙΟΥ (ΓΙΑ ΜΑΞΙΛΑΡΟΘΗΚΕΣ ΓΙΑ ΚΟΥΡΤΙΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΟΜΟΔΙΝΑ)ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΕΦΤΙΑΞΑ ΕΝΑΝ ΓΙΑΚΑ ΜΕ ΨΙΛΗ ΔΑΝΤΕΛΛΑ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΦΟΡΕΜΑ ,ΚΟΥΒΕΡΤΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΟΥ,ΠΑΙΔΙΚΑ ΡΟΥΧΑΚΙΑ,ΜΠΛΟΥΖΕΣ,ΚΑΣΚΩΛ,ΣΑΛΙΑ,ΚΛΠ ΚΛΠ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΜΑΡΩΝΕΙΣ ΜΕΤΑ ΤΙ ΕΦΤΙΑΞΕΣ.
ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΘΕΙ ΟΜΑΔΙΚΗ ΥΣΤΕΡΙΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ?ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ.ΑΝΤΕ ΤΑ ΛΕΜΕ ΠΙΟ ΜΕΤΑ .ΠΑΩ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΕΝΑ ΚΑΦΕΔΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΤΗΝ ΥΣΤΕΡΙΑ ΜΟΥ......... flower

Σ'ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια. Εγω πλεκω μανιωδως, ειναι το ψυχοφαρμακο μου το πλεξιμο. Με χαλαρωνει, με ηρεμει και με ικανοποιει φυσικα οταν βλεπω τα πλεκτα μου να ολοκληρωνονται. Χαιρομαι που σας εβαλα σε τετοιους μπελαδες!!!! Χιχιχιχι!!!!
Το σαλι ειναι πολυ ευκολο και αφου πλεκεις με βελονακι θα ειναι παιχνιδακι για σενα. Εγω μονο το σχεδιαγραμμα ακολουθουσα. Σκεφτομαι να το ξανακανω με ενα γαλαζιο νημα που εχω καλοκαιρινο. Σου ευχομαι αυτη η υστερια δημιουργιας που επαθες να κρατησει για πολυ καιρο!!! Ειναι ωραιο να δημιουργεις!!!! Φιλια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://eleni-knittingpatterns.blogspot.com/
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 8 EmptyΤετ Ιαν 04, 2012 4:57 am

Kali einai i apasxolisi mas min akous .Einai to kalutero farmako.Simera piga sti laiki kai pira ena trapezomantilo karo aspro-kokkino kai tha to kentiso me aspri klosti mesa sta kokkina koutakia.den thumamai pos grafetai i velonia.Pira kai klostes pali fthines kai eimai mes tin kali xara.Tis taktopoiisa sto koutaki tous kai tora poios me pianei.XA XA XA XA.Eides me ti xairomai ego Eleni mou?
Gia tin ora auta kai tha ta poume pio vradu.
Na eiste oles kala.Polla filia. flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 8 EmptyΤετ Ιαν 04, 2012 5:14 am

ELENI MOU AN ESY LES OU GAR MONON TOTE EGO TI NA PO?
OSO GIA TIN USTERIA POU LES EGO TIN EXO APO POLU MIKRI.MOU EMATHE H GIAGIA MOU BELONAKI OTAN HMOUN 10 XRONON.TO AFHSA GIA MERIKA XRONIA KAI OTAN TELEIOSA TO GUMNASIO (LUKEIO TORA) ARXISA PALI ME POLLH OREKSI.
TO PIO DUSKOLO ERGO MOU TO FORESE H KORH MOY OTAN HTAN 20 XRONON.MIA MPLOUZA ME 600 POLU MIKRA KOMMATAKIA POLUXROMA STROGGULA MOTIFAKIA ME FONTO MAURO.
DEN MPOREIS NA FANTASTEIS ELENI MOU TI GINETAI OTAN TO FORAEI .DEN UPARXEI ANTHROPOS POU NA MHN THN EXEI ROTHSEI POU THN AGORASE.TO SXEDIO TO EIXA DEI SE ENA PERIODIKO MODAS KAI HTAN TO PIO AKRIBO KOMMATI MIAS ETAIREIAS PLEKTON.
KAI TO EKANA ANTIGRAFH ALLA FELITSIA.PIO ORAIO EGINE TO DIKO MOY (DEN PERIAUTOLOGO) GIATI MAZI ME TIS KLOSTES EVALA KAI MIA DOSH LATREIAS KAI AGAPHS.
MHN FOVASAI LOIPON OTI H FELITSIA THA STAMATHSEI POTE .TOULAXISTON OSO EXO TA MATAKIA MOU KAI TO MUALO MOU PANTA THA KATAGINOMAI ME KATI XRHSIMO.
EDO EXEI POLU sunny ALLA KAI ARKETO KRUO.KALH SUNEXEIA SE OLES KAI THA TA POUME PALI TO VRADAKI flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 8 EmptyΤετ Ιαν 04, 2012 7:42 am

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες. Πολύ κρύο εδώ και ιδίως το βραδάκι κόβει μύτες.
Φελίτσια συμφωνώ με τις άλλες κοπέλες, αποκλείεται να πάθεις αλτσχάιμερ, για τον απλούστατολόγο ότι απασχολείς συνέχεια το μυαλό σου με τις δημιουργίες σου και έτσι ο εγκέφαλός βρίσκεται συνέχει ασε εξάσκηση. Και τί καλύτερη εξάσκηση από το να δημιουργείς αριστουργήματα και να σκέφτεσαι τί καινούργιο θα ξεκινήσεις πριν ακόμα τελειώσεις το παλιό σου εργόχειρο....
Όντως αυτή η διαφήμιση της cosmote έγραψε φέτος και τη θεωρώ την καλύτερτη διαφήμιση του 2011.
Πολύ θα ήθελα να είχαμε και στις δικές μας λαικές τέτοιες προσφορές σε κλωστές και υφάσματα, αλλά βλέπεις στις λαικές της Αθήνας κυκλοφορούν μεγαλοκυράδες (όπως έχω ξαναγράψει) και δεν καταπιάνονται με τις δικές μας ασχολίες τις ταπεινές όπως το κέντημα και το πλέξιμο... Διαφορετικά εάν ζητούσαν τέτοια πράγματα κάποιες κυρίες σίγουρα οι έμποροι θα έφερναν τα ανάλογα υλικά στους πάγκους τους και το βέβαιο είναι ότι θα ξεπουλούσαν γρήγορα την πραμάτειά τους... silent cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 8 EmptyΤετ Ιαν 04, 2012 7:58 am

Ελένη μόλις είδα και εγώ τις πλεκτές δημιουργίες σου και ομολογώ ότι είναι η μία καλύτερη από την άλλη. Και το σάλι σου έχει υπέροχο σχέδιο οπότε σε καταλαβαίνω γιατί θέλεις να το φτιάχνεις τόσο πολύ.
Ο δε γιακάς είναι φοβερά εξυπηρετικός και όχι μόνον για τους άντρες μας που κυκλοφορούν με μηχανάκια αλλά και για μας όταν κυκλοφορούμε σε περιοχές με πάρα πολύ κρύο, και αυτός ο γιακάς θα είναι σίγουρα πολύ ζεστός και βολικός.
Αλήθεια αυτές τις μεγάλες κούκλες μαλλιών πού τις ξετρυπώσατε??? Εγώ δεν τις έχω δει σε κανένα κατάστημα με αντίστοιχα υλικά στην Αθήνα, και πηγαίνω αρκετά τακτικά (τουλάχιστον 1-2 φορές την εβδομάδα).

Όσον αφορά το διάβασμα, θα συμφωνήσω με τη Φελίτσια, ότι η έλλειψη συγκέντρωσης σου στο διάβασμα του βιβλίου οφείλεται όχι στην ηλικία μας αλλά σε άλλους παράγοντες και φυσικά στην ίδια την πλοκή του βιβλίου.
Υπάρχουν βιβλία που ενώ έχουν πολυδιαφημιστεί από τους εκδοτικούς οίκους που τα εκδίδουν, η ιστορία τους δεν λέει και με το ζόρι το διαβάζω για να μην το αφήσω στη μέση, και έχω και την μικρή ελπίδα ότι ίσως λίγο παρακάτω υπάρχει κάτι καλύτερο στην ιστορία που έκανε το βιβλίο τόσο καλό για τον εκδοτικό οίκο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 8 EmptyΤετ Ιαν 04, 2012 8:08 am

Και φυσικά ο μεγαλύτερος παράγοντας είναι και η διάθεσή μας, γιατί όταν στο κεφάλι μας υπάρχουν ένα σωρό προβλήματα που στριφογυρίζουν, που να την βρούμε την κακομοίρα την συγκέντρωσ!! Πού?? Πουθενά, οπότε το βιβλιαράκι,μένει πίσω....
Αλήθεια Ελένη το σχέδιο για το γιακά το βρήκες σε κάποιο περιοδικό ή σε κάποιο site??
Αν δεν σε πειράζει μπορείς να μου πεις πού μπορώ να βρω κάποιο αντίστοιοχο σχέδιο ??
Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 8 EmptyΤετ Ιαν 04, 2012 9:31 am

Φελίτσια σευχαριστώ για την ευχή σου να αποκτήσω σπίτι εντός του 2012, αλλά πολύ μακρινό όνειρο το βλέπω να αποκτήσω σπίτι συντομα. Με τόσα οικονομικά προβλήματα που έχουμε μακάρι να έχουμε τις δουλειές μας για να μπορούμε να τα βγάζουμε πέρα και αυτό πολύ θα μας είναι.
Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 8 EmptyΤετ Ιαν 04, 2012 9:49 am

Άννα, έχω διαβάσει όλα τα βιβλία της Πασχαλίας Τραυλού, η οποία από ό,τι είχα διαβάσει παλαιότερα ήταν η αγαπημένη συγγραφέας του εκδοτικού οίκου "ΨΥΧΟΓΙΟΣ".
Το τελευταίο της βιβλίο που διαβάζεις τοχω δει αλλά δεν το πήρα ακόμα. Μόλις τελειώσω τον "ΓΥΡΙΣΜΟ" θα το πάρω. Μου άρεσε πολυ το βιβλίο "ΦΤΕΡΑ ΑΠΟ ΜΕΤΑΞΙ"
Μου είπαν ακόμα ότι το 'ΤΟ ΦΘΙΝΟΠΩΡΟ ΤΗΣ ΜΑΓΙΣΣΑΣ" της Οικονόμου είναι πολύ καλό βιβλίο με ενδιαφέρον θεμα.
και εγώ απ' όσο διάβασα στο site καλό μου φαινεται και το τελευταίο βιβλίο της Δημουλίδου "Ο ΛΥΚΟΣ ΤΗΣ ΜΟΝΑΞΙΑΣ".
Το καλοκαίρι διάβασα το βιβλίο "ΟΤΑΝ ΑΓΑΠΑΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ", και πραγματικά μ'άρεσε η πλοκή της ιστορίας και όλο το δέσιμο. το συστήνω ανεπιφύλακτα.
Τα βιβλί απου είχα διαβάσει πριν πολλά χρόνια και μου έχουν μείνει και τα προτείνω σε όλες όσες θέλουν να διαβάσουν κάτι ανάλαφρο που θα σας κάνει να γελάσετε πολύ και το βιβλίο θα το τελειώσετε πολύ γρήγορα. Είναι τα 1) ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΓΛΥΚΙΑ ΣΑΝ ΣΟΚΟΛΑΤΑ και 2) ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΣ ΑΝΤΡΑΣ ΓΙΑ ΣΟΒΑΡΗ ΣΧΕΣΗ.
study
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 8 EmptyΤετ Ιαν 04, 2012 10:14 am

Τώρα που μ' έπιασε το πάθος μου γα τα βιβλία μου, ας σας ζαλίσω λίγο ακόμα. Θεωρώ ότι πολύ καλός συγγραφέας ήταν ο Φρέντυ Γερμανός, του οποίου έχω διαβάσει όλα τα βιβλία του από 2 φορές το καθένα.
Μέσα από κάθε ιστορία του μας μεταφέρει στην εποχή που διαδραματίζεται η ιστορία του και μας περιγράφει τα ιστορικά γεγονότα που σημάδεψαν την Ελλάδα.
Και επειδή μ' αρέσει πάρα πολύ η ιστορία, πολύ καλά βιβλία είναι και του Ν. Θεμελη (Ανατροπή, Αναλαμπή, Αναζήτηση) που αναφέρονται στη μικρασιατική καταστροφή.΄
Δυστυχώς εμείς εδώ δεν έχουμε δανειστική βιβλιοθήκη και έτσι δεν έχω την πολυτέλεια να δανείζομαι κάποια βιβλία και να μην τα αγοράζω όλα. Αλλά έχω βρει ένα βιβλιοπωλείο που κάνει έκπτωση 20% σε όλα τα βιβλία από τις τιμές των καταλόγων των εκδοτικών οίκων, οπότε μου έρχεται λίγο φθηνότερο το πάθος μου για τα βιβλία.
Η μοναδική μου φίλη που διαβάζει και αυτή πάρα πολύ είναι στην Κύπρο οπότε όπως καταλαβαίνετε είναι κάπως δύσκολο να δανειζόμαστε τα βιβλία η μία της άλλης. Και είναι η φίλη μου αυτή που μπορεί να μην ασχολείται η ίδια με το κέντημα και το πλέξιμο αλλά θαυμάζει τα δικά μου έργα και της έχω φτιάξει αρκετά για το σπίτι της και τα παιδιά της.
Σήμερα σας ζάλισα πάρα πολύ. Επέστρεψα νωρίς από το γραφείο και είπα να σας γράψω και να σας απαντήσω στα σχόλια που γράψατε πριν ημέρες.
study study study study study
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 8 EmptyΤετ Ιαν 04, 2012 10:21 am

KOΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΑΝ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΚΡΥΟ ΕΔΩ ΣΤΟ ΒΟΛΟ ΚΑΙ ΦΟΡΑΜΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΔΙΠΛΕΣ ΚΑΛΤΣΕΣ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΖΕΣΤΗ ΚΑΡΔΙΑ.....
ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ .ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ.
ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΕΝΑ ΤΡΥΚ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ (ΠΟΥ ΦΥΣΙΚΑ ΔΑΝΕΙΖΟΜΑΙ).ΔΙΑΒΑΖΩ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ 50 ΣΕΛΙΔΑ.ΑΝ ΔΕΝ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΓΥΡΙΖΩ ΠΙΣΩ ΜΕ ΤΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΣΧΟΛΙΑ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ.ΕΤΣΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΠΩΣ ΝΑ ΠΡΟΩΘΗΣΕΙ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΑΝΑΛΟΓΑ.
ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΔΕΝ ΞΟΔΕΥΩ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ.
ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΣΑΣ ΠΟΥ ΘΑ ΣΤΕΙΛΩ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΕΡΓΑ ΜΟΥ ΜΟΛΙΣ ΕΡΘΕΙ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ.ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟ ΜΟΛΙΣ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΔΕΙΞΕΙ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ 2-3 ΝΑ ΤΙΣ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΕΙΞΕΙ ΤΟ ΠΩΣ .ΜΕΤΑ ΑΜΑ ΦΥΓΕΙ ΕΓΩ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΞΑΣΚΗΣΗ ΜΕ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ.ΕΙΜΑΙ ΟΛΗ ΑΥΤΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΠΟΥ ΘΑ ΤΙΣ ΑΝΕΒΑΣΩ.
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΜΕ ΒΟΗΘΑΤΕ ΤΗΝ ΑΡΧΑΡΙΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΘΑ ΤΟ ΜΑΘΩ ΚΙ ΑΥΤΟ.
ΣΑΣ ΑΓΑΠΩ ΟΛΕΣ .ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΠΑΝΤΑ.ΣΑΣ ΦΙΛΩ . flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
 
Με πολύ πολύ αγάπη!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 8 από 40Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ :: Το καφενείο της σταυροβελονιάς!-
Μετάβαση σε:  
Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις