Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ

Μια φορά και έναν καιρό, ήταν η σταυροβελονιά...και έφτιαξε την πρώτη αυστηρά και μόνο, ελληνική γυναικεία κοινότητα, με θέμα... ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ!!!
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΜε πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 18 I_icon_mini_portalΣύνδεση

 

 Με πολύ πολύ αγάπη!

Πήγαινε κάτω 
+14
Kathy1988
elpar19
zizel
lilium
ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
FELITSIA
katerina
μία καλή ... μία ανάποδη
marygian
fani
EVDOKIAKAL
Anna
kleoniki
Staurovelonia
18 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Staurovelonia
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Staurovelonia


Αριθμός μηνυμάτων : 34
Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2011
Ηλικία : 56
Τόπος : Δήμος Καματερού, Ν. Αττικής

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 18 EmptyΚυρ Ιουλ 10, 2011 12:52 am

Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

Πρώτα απ΄όλα θα πρέπει να σας συστηθώ. Με λένε Μαρία, αλλά εδώ μέσα θα με βρείτε ως Σταυροβελονιά. Είμαι 44 χρονών, ζω στην όμορφη Αθήνα μας, έχω μια κόρη, ένα γιο και έναν πανέμορφο εγγονό!
Μου αρέσει να μαθαίνω τα πάντα και να δημιουργώ από το μηδέν!
Φιλοσοφία μου είναι, ποτέ μην λες ποτέ! Η ζωή είναι όμορφη και ακόμα ομορφότερη όταν έχεις πολλούς και καλούς φίλους!
Ελπίζω λοιπόν να γνωριστούμε εδώ μέσα και να γίνουμε μια πολύ πολύ όμορφη και ζεστή παρέα!

Με εκτίμηση

Σταυροβελονιά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.staurovelonia.blogspot.com/

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
μία καλή ... μία ανάποδη

μία καλή ... μία ανάποδη


Αριθμός μηνυμάτων : 241
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Τόπος : Καλλιθέα, Αττική

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 18 EmptyΠαρ Φεβ 10, 2012 7:46 am

΄Αννα μου περαστικά στα αγόρια σου και με το καλό να πάει ο άντρας σου στο Αφγανιστάν και με το καλό να γυρίσει. Θα είναι μια δύσκολη περίοδος για την οικογένεια άλλα να σκέφτεστε και δυο θετικά. Το διάστημα μπορεί να φαίνεται μεγάλο, αλλά όπως ξέρεις ο καιρός περνάει γρήγορα. Εμείς να ξέρεις θα είμαστε εδώ κοντά σου να σε στηρίζουμε ψυχολογικά και να σου κάνουμε παρέα. Μακάρι η απόσταση που μας χωρίζει να μην ήταν τόσο μεγάλη για να μπορούμε να τα λέμε και από κοντά. Μη στενοχωριέσαι καλή μου και όλα θα πάνε καλά.
Πολλά φιλιά και καλή συνέχεια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fani

fani


Αριθμός μηνυμάτων : 91
Ημερομηνία εγγραφής : 19/07/2011
Ηλικία : 46
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 18 EmptyΠαρ Φεβ 10, 2012 9:10 am

Γειά σας κορίτσια λόγω έλλειψης χρόνου δεν μπαίνω συχνά θα ήθελα όμως να μοιραστώ μαζί σας κάποιες διευθύνσεις με κεντήματα,http://www.schemipuntocrocegratis.it/index.php καιhttp://www.megghy.com/punto_croce.htm,ελπίζω να είστε όλες καλά,φιλιά Φανή
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 18 EmptyΠαρ Φεβ 10, 2012 9:37 am

EYXAΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΦΑΝΗ .ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΚΑΙ ΜΟΙΡΑΖΕΣΑΙ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΤΙΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΙΣ ΣΟΥ.ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΘΕΣ ΚΑΤΙ ΑΠΛΑ ΜΠΕΣ ΚΑΙ ΜΙΛΑ ΜΑΣ.ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΡΥΟ ΒΟΛΟ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 18 EmptyΠαρ Φεβ 10, 2012 12:20 pm

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες σας! ( Ευδοκία γυρισες; όλα καλάWink

Να τα πάρω με τη σειρά: Σας ευχαριστώ όλες για τα λόγια σας και , Βαρβάρα , κι αν είστε μακριά εγώ σας νοιώθω φίλες μου, δικούς μου ανθρώπους για αυτό και μοιράζομαι τα ζόρια μου μαζί σας!

Ευδοκία μου τα μαλλιά τα παίρνω από το [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] Είναι όντως φθηνά έχει πολλά για να βρεις ότι θες, τελικά έρχονται όντως σε 2 εργασιμες μέρες ( τη προηγουμενη φορά κάτι είχε παει λάθος- εγω εφταιγα- και μετά τα μειλ ήρθαν αμεσως!) Κορίτσια ένα μειόν έχει η όλη υπόθεση, που δεν ξέρω κι αν είναι μειον... Η εταιρεία είναι τουρκική και όχι αυτό με πειράζει, αλλά δεν μπορώ να μη σκεφτώ ότι τελικά είναι πιο καπάτσοι απο εμάς... Αλλά από την άλλη είναι παμφθηνα. 3 ευρώ 8 κουκλες μαλλί;;;;;; ( η ξινή 3 ευρώ έχει την μια)

Να σαι καλά που πρότεινες να μου στειλεις κουβαράκια!!! Αλλά καλή μου μου φαίνεται οτι έχω μαζεψει αρκετες προμήθειες για την ωρα!!!!! Απλά καμιά ορά σκεφτομαι τι καλά θα ήταν να είμασταν όλες στην ίδια πολη!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 18 EmptyΠαρ Φεβ 10, 2012 12:26 pm

Και φυσικά συμφωνώ με τη βιβλιοθήκη μας ! Να τα μεζέψουμε κάπου όλα να μην ψαχνουμε!
Προχθες ήθελα να ξαναδω το κασκόλ της Κατερίνας και δεν θυμόμουν που ήταν!!!!!!!!!!!!!
Καλό σαββατοκύριακο κορίτσια! Και ο Θεός να βάλει το χέρι του για το καλύτερο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 18 EmptyΠαρ Φεβ 10, 2012 3:02 pm

Κορίτσια καλημέρα. Είχα πάει στα ξαδέρφια μου να δω την ανηψούλα μου και γύρισα πριν από λίγο. Είναι καταπληκτική.
Τελικά τα μωρά έχουν πολλή χάρη και δεν τα χορταίνεις ποτέ...
Πρέπει να τελειώσω τα κασκολάκια μου και να αρχίσω το καδράκι για το δωμάτιό της.
Οι τοίχοι είναι βαμμένοι ροζ, και έχουν βάλει μία γιρλάντα με παραστάσεις από τον Τουίτι και τον Σιλβέστρο τα κινούμενα σχέδια και γύρω γύρω έχουν βάλει και διάφοαρ αυτοκόλλητα με αυτούς τους ήρωες Είναι ένα κουκλίστικο δωμάτιο!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 18 EmptyΠαρ Φεβ 10, 2012 3:04 pm

Θα φτιάξω τον πίνακα αυτό που σας είπα και πρώτα θα το στείλω στο email της σταυροβελονιάς να το δει και εάν συμφωνήσει με το περιεχόμενο του και το θέλει το ανεβάζουμε σε κάποια ξεχωριστική θεματική ενότητα, για να έχουμε εύκολη πρόσβαση σε όλες τις διευθύνσεις!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 18 EmptyΠαρ Φεβ 10, 2012 3:39 pm

O,TI ΠΕΙΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΤΕ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ.ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ .ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑΤΑΡΙΟ ΜΑΣ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ.ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΩΡΑΙΟ ΝΑ ΤΟ ΒΑΦΤΙΖΑΜΕ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΑΤΖΕΝΤΑ.ΠΩΣ ΣΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Ο ΤΙΤΛΟΣ?ΤΟ ΕΙΔΕΣ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΜΕ ΤΟ ΚΑΝΤΗΛΑΚΙ?
ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΗΝ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑ ΜΑΣ ΤΗΝ ΕΥΔΟΚΙΑ.ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ. flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
kleoniki




Αριθμός μηνυμάτων : 22
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 63
Τόπος : Θέρμη Θεσσαλονικης

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 18 EmptyΣαβ Φεβ 11, 2012 2:07 am

Καλημέρα κορίτσια.Ευδοκία ωραία τα μαλάκια που αγόρασες.καλές δημιουργίες.Και εγώ νιώθω πολύ όμορφα και περύφανα όταν πάω στο σχολείο και ακούω καλά λόγια για τα παιδιά μου.να χαίρεσαι το γιό σου Ευδοκία και να πραγματοποιηθούν όλες οι επιθυμίες του.
Άννα μου ο Θεός να ττον φυλάει τον άνδρα σου να πάει και να γυρίσει γερός.εγώ στα δύσκολα καταφεύγω στην προσευχή.με ηρεμεί λίγο.
Ευχαριστώ κορίτσια για την συμπαράσταση σας. δεν με στενοχωρεί τόσο πολύ ο πολύποδας όσο ότι ανακαλύψαμε ότι έχει κιστυκή ίνωση.αυτό είναι κάτι σοβαρό και δεν περνάει.
Ευδοκία και γω συμφωνώ να γράψουμε κάπου τις διευθύνσεις .θα είναι πιο εύκολο να βρίσκουμε κάτι όταν θέλουμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fani

fani


Αριθμός μηνυμάτων : 91
Ημερομηνία εγγραφής : 19/07/2011
Ηλικία : 46
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 18 EmptyΣαβ Φεβ 11, 2012 7:01 am

Σ'ευχαριστώ πολύ Φιλίτσα μου να είστε όλες καλά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 18 EmptyΣαβ Φεβ 11, 2012 11:46 am

Καλησπέρα κι απο μένα!
Φανή ευχαριστούμε για τα σχέδια! Σήμερα πρόλαβα να τα δω. Και ομολογώ πως έπαθα πλάκα με εκείνο το site που έχει τους πίνακες ζωγραφικής... Τι υπομονή θα ΄πρέπει να έχει κανεις για να κάνει ένα τέτοιο μετρητό!!!
Κλεονίκη μπήκα στο ιντερνετ και εψαξα για την κυστική ίνωση γιατι δεν ήξερα τι είναι... Να σου πω μόνο πως αφού το βρήκατε, θα το αντιμετωπίσετε κιόλας. Με υπομονή και προσευχή και εύχομαι να πάνε όλα καλά. Βέβαια καλή μου μου διακιολογημένα στεναχωριέσαι και αγχώνεσαι, νομίζω οτι καθε μια απο μας το ίδιο θα έκανε...
Ευδοκία μου εγω συμφωνώ απόλυτα με την λιστα , ηλεκτρονική ατζέντα , οτιδήποτε... και αν έχεις το χρόνο να το κάνεις θα μας διευκολύνεις όλες. Ωραίο το παιδικό το δωμάτιο της ανιψούλας; Αχ τα μικρά έχουν μια γλύκα...
Φιλιτσα . Βαρβάρα, Κατερίνα και σε όλα τα κορίτσια να έχετε ένα ήσυχο σαββατόβραδο!

ΥΓ Ανέβασα στο μπλογκ μου νέα βελονιά ( chevron stitch) , και κασκόλ!! Στο ένα σας έχω και το σχέδιο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 18 EmptyΣαβ Φεβ 11, 2012 12:19 pm

ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΜΟΛΙΣ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ SITE ΣΟΥ.ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΚΑΣΚΩΛ ΤΗΣ ΚΟΥΜΠΑΡΑΣ ΣΟΥ.ΘΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΩ ΚΙ ΕΓΩ .ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΛΟΣ.ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΠΟΥ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΟΝΟΝ ΤΑ ΑΚΡΑ ΚΛΟΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΕΣΗ ΙΣΙΑ.ΤΕΛΕΙΟ....ΠΟΣΑ ΚΟΥΒΑΡΙΑ ΘΕΛΕΙ ? ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΚΛΙΚΟ ΠΟΣΑ ΣΟΥ ΠΗΓΑΝ? Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΕ ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΤΙΠΟΤΑ ΕΓΩ .ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΜΙΑ ΠΛΕΞΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΜΑΘΕ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Ο,ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΓΙΑ ΚΑΣΚΩΛ.ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΓΟΡΙΩΝ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΚΥΚΛΙΚΟ.ΤΩΡΑ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΜΕ ΤΗΝ ΒΕΛΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ .ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΡΑΒΟ.
ΕΓΩ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΤΟ CHICHEN SCRATCH KAI ΤΟ ΝΗΜΑ (ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ) .ΚΑΛΟ ΗΤΑΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΣΑΝ ΤΟ ΝΗΣΙ...
ΚΑΛΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ Σ/Κ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΓΕΡΕΣ ΚΑΙ ΖΕΣΤΑ.
ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΕ ΟΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΦΤΟΥΜΕ .ΨΗΛΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
kleoniki




Αριθμός μηνυμάτων : 22
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 63
Τόπος : Θέρμη Θεσσαλονικης

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 18 EmptyΣαβ Φεβ 11, 2012 3:48 pm

Γειά σου Αννα.Πολύ ωραία τα κασκόλ Μου άρεσε πολύ το κυματιστό κασκόλ.Επειδή είμαι αρχάρια να σου πω τι κατάλαβα και να μου πεις αν είναι σωστό.Πλέκεις τους πρώτους 13 πόντους καλή και γυρίζεις το πλεκτό να τους πλέξεις πάλι αφήνοντας τους άλλους πόντους άπλεκτους.κάπως έτσι είναι.Θα το δοκιμάσω βέβαια να δω πως γίνεται.πάντως όλα είναι πολύ ωραία όπως και οι βελονιές που κάνεις.
Να έχεται κορίτσια μια ξεκούραστη Κυριακή και ζεστή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
μία καλή ... μία ανάποδη

μία καλή ... μία ανάποδη


Αριθμός μηνυμάτων : 241
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Τόπος : Καλλιθέα, Αττική

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 18 EmptyΣαβ Φεβ 11, 2012 11:28 pm

Φανή καλημέρα και καλωσόρισες στην παρέα μας,
Μόλις τώρα μπήκα στις ηλεκτρονικές διευθύνσεις που μας έδωσες και πραγματικά έχει πολύ ωραία πράγματα. Σ'ευχαριστούμε πολύ.
Σου εύχομαι να έχεις μια όμορφη Κυριακή. Καλή συνέχεια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fani

fani


Αριθμός μηνυμάτων : 91
Ημερομηνία εγγραφής : 19/07/2011
Ηλικία : 46
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 18 EmptyΚυρ Φεβ 12, 2012 12:15 am

Καλημέρα κορίτσια και απο εμένα ευχές για μια όμορφη Κυριακή με πολλές δημιουργίες,Άννα μιας και από ότι κατάλαβα έχεις αγόρια στο συγκεκριμένο site μπορείς να βρείς κεντητά του Ben 10 και του spiderman ,μπαίνεις στην κατηγορία μοντέρνα καρτούν,πολύ ωραίο το κασκόλ της κουμπάρας σου,δοκιμάστε να πλέξετε με τα καινούργια μαλλιά που έχουν βγεί τα λένε καν καν νομίζω και χρειάζεσαι μόνο ένα κουβάρι για ένα κασκόλ .Καλή συνέχεια σε όλες .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
μία καλή ... μία ανάποδη

μία καλή ... μία ανάποδη


Αριθμός μηνυμάτων : 241
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Τόπος : Καλλιθέα, Αττική

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 18 EmptyΚυρ Φεβ 12, 2012 12:32 am

Αννούλα καλημέρα, μόλις τώρα είδα τις χειροτεχνίες σου και σου αξίζει ένα μεγάλο μπράβο .
Το κασκόλ της κουμπάρας φαίνεται εύκολο, αλλά υπάρχει ένα νήμα πλακέ που το ανοίγεις και γίνεται σαν δίχτυ περίπου 7 εκ. Βάζεις 7 πόντους σε χοντρές βελόνες και πλέκεις συνέχεια ανάποδη και το αποτέλεσμα που βγαίνει είναι εδώ
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
το κόστος του νήματος σε ένα κατάστημα συνοικιακό είναι 5,40 ενώ από την Αθήνα στο κατάστημα που κάποτε είχε και το γνωστό περιοδικό το βρήκα 6,40. Εσύ που αγοράζεις μέσω Internet ίσως το βρεις φθηνότερα.
Ελπίζω τα αγόρια να ξεπέρασαν την ίωση. Να είστε όλοι καλά. Καλή Κυριακή, φιλιά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 18 EmptyΚυρ Φεβ 12, 2012 4:14 am

fani έγραψε:
Γειά σας κορίτσια λόγω έλλειψης χρόνου δεν μπαίνω συχνά θα ήθελα όμως να μοιραστώ μαζί σας κάποιες διευθύνσεις με κεντήματα,http://www.schemipuntocrocegratis.it/index.php καιhttp://www.megghy.com/punto_croce.htm,ελπίζω να είστε όλες καλά,φιλιά Φανή
Φανή καλημέρα σου. Μπήκα και είδα τα σχέδια από τα δύο site που μας είπες.
Έχει υπέροχα σχέδια ...για μελλονικές δημιουργίες!!!Ευχαριστούμε που μας τα έδωσες... Wink cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 18 EmptyΚυρ Φεβ 12, 2012 4:22 am

Anna έγραψε:
Κορίτσια καλησπέρα σε όλες σας! ( Ευδοκία γυρισες; όλα καλάWink

Να τα πάρω με τη σειρά: Σας ευχαριστώ όλες για τα λόγια σας και , Βαρβάρα , κι αν είστε μακριά εγώ σας νοιώθω φίλες μου, δικούς μου ανθρώπους για αυτό και μοιράζομαι τα ζόρια μου μαζί σας!

Ευδοκία μου τα μαλλιά τα παίρνω από το [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] Είναι όντως φθηνά έχει πολλά για να βρεις ότι θες, τελικά έρχονται όντως σε 2 εργασιμες μέρες ( τη προηγουμενη φορά κάτι είχε παει λάθος- εγω εφταιγα- και μετά τα μειλ ήρθαν αμεσως!) Κορίτσια ένα μειόν έχει η όλη υπόθεση, που δεν ξέρω κι αν είναι μειον... Η εταιρεία είναι τουρκική και όχι αυτό με πειράζει, αλλά δεν μπορώ να μη σκεφτώ ότι τελικά είναι πιο καπάτσοι απο εμάς... Αλλά από την άλλη είναι παμφθηνα. 3 ευρώ 8 κουκλες μαλλί;;;;;; ( η ξινή 3 ευρώ έχει την μια)

Να σαι καλά που πρότεινες να μου στειλεις κουβαράκια!!! Αλλά καλή μου μου φαίνεται οτι έχω μαζεψει αρκετες προμήθειες για την ωρα!!!!! Απλά καμιά ορά σκεφτομαι τι καλά θα ήταν να είμασταν όλες στην ίδια πολη!
Έτσι είναι οι καλές φίλες να μοιράζονται τα πάντα και να στηρίζουν η μία την άλλη κρυίως στις δυσκολες στιγμές (γιατί βλέπεις στις όμορφες στιγμές και τα ευχάριστα συμβάντα όλοι θέλου να ειναι δίπλα σου).
Και όπως είπες και εσύ Αννα μακάρι ναμαστε πιο κοντά για να συμπαρεκόσμαστε η μία στηνάλλη και να κάνουμε παρέα οπότε χρειαστεί...
Καθυστερημένα βέβαια αλλά απαντάω στην ερώτησή σου αν γύρισα, Τηλεφωνηθήκαμε με το ξαδερφό μου και πήγα στην ανηψούλα μου, η οποία είναι χάρμα καθε καθε ημέρα γίνεται όλο και καλύτερη!!! Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 18 EmptyΚυρ Φεβ 12, 2012 4:25 am

flower Μόλις είδα και τις νέες δημιουργίες σου .. Τελικά ειχες δίκιο για το κασκόλ της κουμπάρας σου. Είναι μοναδικό!!! Κομψοτέχνημα!!! Έτοιμο για νε το εκθέσεις σε γκαλερί με έργα τέχνης...

Και με τη νέα βελονιά έγραψες πάλι....
Συγχαρητήρια χρυσοχέρα φιλενάδα μου.. cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 18 EmptyΚυρ Φεβ 12, 2012 4:29 am

Βαρβάρα, πώς είσαι??? Τί δημιουργικό έχις ξεκινήσει μετάτις πετσετούλες σου???
Εγώ σήμερα ήθελα να κάνω μία βόλτα προς το Μοναστηράκι μήπως βρω κάτι σε καρεδάκια ή γενικά εργόχειρα... αλλά η βροχή μου ανέτρεψε τα σχέδια για σήμερα...
Είχα διαβάσει κάπου ότι στο Μοναστηράκι υπάρχουν κάποια καταστήματα που πουλάνε παλιά περιοδικά με εργόχειρα και έλεγα να κοιτάξω μήπως τα βρω...
Κάποια άλλη Κυριακή ελπίζω να είμαι πιο τυχερή και να τα καταφέρω να πάω ή έστω να κανονίσουμε να πάμε περισσότερες κοπέλες απότην παρεούλα μας..
Καλή συνέχεια να έχεις σε ό,τι κάνεις.
Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 18 EmptyΚυρ Φεβ 12, 2012 4:40 am

Φιλίτσα μου, πώς τα πηγαίνεις??? Για να βρέχει σε μας από χθες το βράδυ, φαντάζομαι και ότι εσείς θα έχετε άσχημο καιρό!!!
Ακούω για την σημερινή πορεία και λυπάμαι που βρέχει γιατί έτσι θα ταλαιπωρήσει όλους όσους θέλουν να πάρουν μέρος σ' αυτήν...
Πώς τα πας με το μεγάλο μετρητό κέντημά σου, το γεμίζεις???
Φαντάζομαι αφού τέλειωσες το CHICHEN SCRATCH θα ασχοληθείς πιο εντατικά με το γέμισμά του..¨
Όντως Το ΝΗΣΙ έχει πιο συγκινητικό και πιο κοινωνικό περιεχόμενο και η ιστορία του είναι πιο συναισθηματική και ανθρώπινη. Και το ΝΗΜΑ βέβαια μάρεσε και με άγγιξε ίσως γιατί αναφέρεται πάλι σε μία ιστορική περίοδο της χώρας μας που από παλιά δοκιμάζεται και βγαίνει νικήτρια (μακάρι να γινει το ίδιο και τώρα)!!
Το δεύτερο βιβλίο της Χίσλοπ Ο ΓΥΡΙΣΜΟΣ να μεν κινείτο στα ίδια στοιχεία (ιστορία της Γραναδας, σχέσεις των ανθρώπων στο εμφύλιο κ.λ.π.) αλλά μου φάνηκε λίγο πιο βαρετό ίσως γιατί δεν έχει να κάνει με την ιστορία μας!!!.
cheers flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 18 EmptyΚυρ Φεβ 12, 2012 4:45 am

Τα ξαδέρφια μου μου έδωσαν προχθές 3 βιβλία τα οποία έχουν διαβάσει και τους άρεσαν πάρα πολύ...
) Ο ΦΡΟΙΝΤ ΣΤΟ ΜΑΝΧΑΤΑΝ
2) ΣΚΕΨΟΥ ΕΝΑΝ ΑΡΙΘΜΟ (το οποίο όμως είναι θρίλερ, το είδα όταν ήρθα σπίτι και θέλει να το διαβάσει η κόρη μου),και
3) ΤΑ ΔΩΔΕΚΑ ΣΤΡΑΤΙΒΑΡΙΟΥΣ
Θα εκινήσω κάποια στιγμή από το πρώτο που μου φάνηκε πιο ενδιαφέρον...΄
Διάβαζε τώρα τη ΝΕΜΕΣΙΣ που από την περίληψή του μου φάνηκε πολύ καλό....
Πάντως έχω ένα σωρό πράματα να κάνω....Χρόνο να δω πότε θα βρω όμως!!!!???? cheers flower study study
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 18 EmptyΚυρ Φεβ 12, 2012 5:09 am

αν είδα καλά είμαστε μέσα τώρα εκτός από μένα και η Αννα και η Φιλίτσα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 18 EmptyΚυρ Φεβ 12, 2012 5:11 am

Σχεδίασα έναν πρόχειρο πίνακα και θέλω να σας ρωτήσω την αποψή σας για το πώς θα το διαμορφώσω...
Δηλαδή Σκέφτηκα να κάνω διαφορετικές στηλες για τα θέματα που αφορούν το κέντημα και αυτά που αφορούν το πλέξιμο.\
και ίσως κάτω από το site που αναφέρω να κάνω ένα μικρό σχόλιο για το τί περιέχει ή αυτόν που τό πρότεινε. Τί λέτε???? Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 18 EmptyΚυρ Φεβ 12, 2012 5:36 am

ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΧΡΟΝΟ ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ ΑΜΑ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ .ΕΔΩ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΟΣ ΒΡΟΧΕΡΟΣ ΚΑΙ ΚΡΥΟΣ .ΠΗΓΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΚΑΝΟΝΙΣΕΙ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΜΟΥ(ΕΦΤΙΑΞΑ ΝΤΟΛΜΑΔΑΚΙΑ ΜΕ ΚΙΜΑ)ΚΑΙ ΓΥΡΙΣΑ ΜΕΤΗΝ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΧΑΛΑΡΩΣΑ ΛΙΓΟ .ΦΑΓΑΜΕ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΠΗΚΑ ΜΕΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΣΩ.ΑΠΟ ΒΙΒΛΙΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΩΡΑ ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ .ΕΧΩ ΣΥΓΛΟΝΙΣΤΕΙ ......ΑΠΟ ΚΕΝΤΗΜΑ ΤΕΛΕΙΩΝΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΤΡΑΠΕΖΟΚΑΡΕ ΜΕΤΡΗΤΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΔΕΙΞΑ .ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΕΣ ΚΑΙ ΜΙΚΡΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ.
ΣΤΕΛΝΩ ΚΑΙ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΚΕΝΤΗΜΑΤΑ ΣΤΟ GOOGLE ΓΙΑΤΙ ΓΕΜΙΣΕ Ο ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΤΣΙ ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟΥ.
ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙΣ Ο,ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ.ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ.ΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΣΟΥ.ΕΓΩ ΘΑ ΣΤΟ ΘΥΜΙΖΩ.
ΒΑΡΒΑΡΑ ΜΟΥ ΕΙΔΑ ΤΟ SITE ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΓΡΑΨΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΜΕ ΤΟΥΣ 7 ΠΟΝΤΟΥΣ ΣΕ ΧΟΝΤΡΕΣ ΒΕΛΟΝΕΣ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΤΣΙ ΜΕ ΒΟΛΑΝ?ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΚΟΛΠΟ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ.
ΦΑΝΗ ΥΠΕΡΟΧΑ ΤΑ SITE ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΔΩΣΕΣ.Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ.
ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΠΟΣΑ ΚΟΥΒΑΡΙΑ ΜΑΛΛΙ ΧΡΕΙΣΤΗΚΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΣΚΩΛ ΤΗΣ ΚΟΥΜΠΑΡΑΣ ΣΟΥ?ΓΡΑΨΕ ΜΑΣ ΜΗΚΟΣ ΚΑΙ ΚΟΥΒΑΡΙΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΣΥΜΜΙΚΤΟ (50 ΜΑΛΛΙ 50 ΑΚΡΥΛΙΚΟ)?
ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ ΜΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΥ ΜΑΣ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙΣ ΤΟΣΟ ΩΡΑΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ .
ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΡΥΟ ΚΑΙ ΒΡΟΧΕΡΟ ΒΟΛΟ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
 
Με πολύ πολύ αγάπη!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 18 από 40Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ :: Το καφενείο της σταυροβελονιάς!-
Μετάβαση σε:  
Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις