Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ

Μια φορά και έναν καιρό, ήταν η σταυροβελονιά...και έφτιαξε την πρώτη αυστηρά και μόνο, ελληνική γυναικεία κοινότητα, με θέμα... ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ!!!
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΜε πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 40 I_icon_mini_portalΣύνδεση

 

 Με πολύ πολύ αγάπη!

Πήγαινε κάτω 
+14
jokasta
marygian
ΝΥΧΤΟΛΟΥΛΟΥΔΟ
EYHA
Staurovelonia
katerina
EF75
roula.o
fani
FELITSIA
EVDOKIAKAL
μία καλή ... μία ανάποδη
Anna
ronitsa
18 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ronitsa




Αριθμός μηνυμάτων : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 05/02/2012
Ηλικία : 48
Τόπος : Μυτιληνη

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 40 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 40 EmptyΣαβ Μαρ 24, 2012 9:00 pm

Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

MARYGIAN ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΛΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΒΡΩ ΚΑΤΙ ΤΟ ΚΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΩ. ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΚΑΝΩ ΕΤΣΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΤΑ ΚΑΘΗΣΤΕΡΩ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΝΩ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.ΕΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΝΕΝΑ ΣΧΕΔΙΟ ΕΑΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΟΛΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΦΤΙΑΞΕΙ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 40 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 40 EmptyΔευ Φεβ 11, 2013 5:17 am

ΚΑΛΕΣ ΜΟΥ ΦΙΛΕΝΑΔΕΣ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ .ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ .ΕΜΑΣ ΜΑΣ ΤΑΛΑΙΠΩΡΕΙ ΜΙΑ ΒΡΟΧΙΤΙΔΑ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΠΙΔΗΜΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΖΕΣΤΗ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΠΛΑΚΩΘΕΙ ΣΤΑ ΤΗΛΙΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΧΑΜΟΜΗΛΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΤΡΑΧΑΝΑΔΕΣ .....ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΓΙΝΑΜΕ ΓΕΡΟΙ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΕΡΟΙ ΘΑ ΤΑ ΠΙΝΟΥΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ .
ΣΑΣ ΕΧΩ ΜΙΑ ΣΕΛΙΔΑ ΣΧΕΤΙΚΗ ΜΕ ΤΟ ΜΕΛΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΝΕΛΛΑ .ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΘΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΘΑ ΣΑΣ ΧΡΗΣΙΜΕΥΣΕΙ ΚΑΠΟΥ .

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ .ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ,ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΜΕ ΧΑΜΟΓΕΛΟ Smile flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 40 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 40 EmptyΠεμ Φεβ 28, 2013 2:17 am

Στη ζωή σας .....να προσθέτετε ΕΛΠΙΔΑ!
Να αφαιρείτε ΛΑΘΗ!
Να πολλαπλασιάζετε ΟΝΕΙΡΑ!
Και να διαιρείτε την ΑΓΑΠΗ σας σ αυτούς που σας αγαπούν!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΣΜΕ ........

ΤΟ ΔΑΝΕΙΣΤΗΚΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΣΑΣ ΤΟ ΑΦΙΕΡΩΝΩ ΜΕ ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ .ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΕΡΘΟΥΝ ΣΥΝΤΟΜΑ .ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ Smile flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 40 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 40 EmptyΤρι Μαρ 12, 2013 1:13 pm

ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΜΟΥ ΦΙΛΕΣ ΑΠΟΨΕ ΘΑ ΣΑΣ ΖΗΤΗΣΩ ΝΑ ΔΡΑΣΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΗ ΕΠΕΜΒΑΣΗ .ΠΡΟΩΘΕΙΣΤΕ ΑΠΟΨΕ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΓΝΩΣΤΟΥΣ ΣΑΣ ΜΕ ΕΝΑ ΜΑΙΛ ΣΑΣ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΜΗΝΥΜΑ .ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΤΗΝ ΜΑΙΡΗ 2 ΕΤΩΝ .ΒΟΗΘΕΙΣΤΕ ΝΑ ΤΟ ΣΩΣΟΥΜΕ .ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΓΚΗ .ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΘΕΙΤΕ ΑΜΕΣΑ


>> Please forward
>>
>> A Greek little girl Mary 2years old, needs a heart transplant. A
>> heart is waiting for her in Washington DC but her parents cannot
>> afford the expenses involved.
>> Every time you forward this mail, 1(one) euro goes to the
>> organization "Hamogelo tou Pediou" ie: "A child's smile" and the
>> Athens Borough of Nea Liosia. It will
>> help their efforts to collect the necessary amount of money for
>> little Mary to go to Washington DC and get her new heart!!
>> N.B Name and address of Maria's Cardiologist at the bottom of the
>> page. Also the Parents' plea.
>>
>> EΙΜΑΣΤΕ Ο ΝΙΚΟΣ ΚΑΙ Η ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΚΑΙ ΖΟΥΜΕ ΣΤΑ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ.
>> ΕΧΟΥΜΕ 2 ΠΑΙΔΙΑ- ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ 11 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΤΗ ΜΑΙΡΗ Η
>> ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ 2.
>> Η ΜΑΙΡΗ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΜΕ ΚΑΡΔΙΑΚΗ ΑΝΕΠΑΡΚΕΙΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΗΣ
>> ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΑΜΕ ΟΤΙ
>> ΕΧΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ
>> ΠΑΘΗΣΗ.
>> ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ. ΕΧΕΙ ΒΡΕΘΕΙ ΚΑΠΟΙΑ
>> ΚΑΡΔΙΑΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΗ
>> WASHINGTON ΤΩΝ Η.Π.Α
>> ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΜΕΣΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΑΝΕΣΗ ΝΑ
>> ΠΑΜΕ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΑΣ ΕΚΕΙ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΔΑΝΕΙΟ ΚΑΙ
>> ΖΟΥΜΕ ΜΕ
>> ΝΟΙΚΙ, ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΙΝΗΤΑ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΟΥΜΕ.
>> ==================================================
>> Ο ΔΗΜΟΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΜΑΖΙ ΕΝΑ
>> ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΠΟΣΤΕΛΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ e-mail.
>>
>> ΕΝΑ 2ΧΡΟΝΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΥΠΟΦΕΡΕΙ. ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ, ΒΟΗΘΕΙΣΤΕ ΤΗΝ ΚΟΡΟΥΛΑ
>> ΜΑΣ.
>>
>> ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ.
>> Δεν μας στοιχίζει τίποτα και μπορεί να
>> βοηθήσουμε. Μην
>> το αμελήσετε,
>> προωθήστε το. Φανταστείτε να χτυπάει
>> μια καρδούλα χάρη
>> σε σας..
>>
>> --
>> Nikolaos Baltogiannis MD Ph.D
>> Dept. of Pediatric Surgery
>> Aghia Sophia Children's Hospital
>> Thivon & Papadiamantopoulou str.
>> 11527 Athens-Greece
>> Tel: +30. 213. 2013212
>>
>> -----------------------------------------
>> Takis Adamidis
>> Hellenic Aviation Society
>> [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 40 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 40 EmptyΤετ Μαρ 20, 2013 8:46 am

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
ΟΛΗ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΜΠΟΥΚΑΛΙΑ.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ .ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΜΑΣ
ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ . Smile flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
fani

fani


Αριθμός μηνυμάτων : 91
Ημερομηνία εγγραφής : 19/07/2011
Ηλικία : 46
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 40 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 40 EmptyΔευ Μαρ 25, 2013 12:30 am

ΦΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΨΥΧΟΜΑΝΑ ΝΑ ΤΑ ΕΚΑΤΟΣΤΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΗ ΕΣΥ ΚΑΙ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 40 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 40 EmptyΔευ Μαρ 25, 2013 4:45 am

ΚΟΡΙΤΣΑΡΑ ΜΟΥ ΓΛΥΚΕΙΑ Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ .ΝΑ ΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ΓΕΡΗ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΗ ΚΑΙ ΑΝ ΣΕ ΦΟΡΤΩΝΩ ΜΕ ΤΑ ΜΑΙΛ ΠΟΥ ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΠΕΣ ΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ .ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΕΡΕΣ .ΚΑΛΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΑΙ Ο,ΤΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥ . Very Happy flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 40 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 40 EmptyΣαβ Μαρ 30, 2013 11:23 am

ΒΡΗΚΑ ΑΥΤΟ ΣΤΟ FACEBOOK ΤΟΥ ΟΔΥΣΣΕΑ ΕΛΥΤΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ .ΕΙΠΑ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΤΟ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ.ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΜΟΙΡΑΖΟΜΑΙ ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ ΜΑΖΙ ΣΑΣ.ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΟΜΟΡΦΑ ΣΑΝ ΝΑ ΣΑΣ ΔΙΝΩ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥΤΙΜΟ .ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΤΟ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ.ΚΑΛΟ Σ/Κ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ .

Odysseas Elytis
Αναρωτιέμαι μερικές φορές: Είμαι εγώ που σκέφτομαι καθημερινά πως η ζωή μου είναι μία; Όλοι οι υπόλοιποι το ξεχνούν; Ή πιστεύουν πως θα έχουν κι άλλες, πολλές ζωές, για να κερδίσουν τον χρόνο που σπαταλούν;

Ν' αντικρίζεις τη ζωή με μούτρα. Να περιμένεις την Παρασκευή που θα φέρει το Σάββατο και την Κυριακή για να ζήσεις. Κι ύστερα να μη φτάνει ούτε κι αυτό, να χρειάζεται να περιμένεις τις διακοπές. Και μετά ούτε κι αυτές να είναι αρκετές. Να περιμένεις μεγάλες στιγμές. Να μην τις επιδιώκεις, να τις περιμένεις.
Κι ύστερα να λες πως είσαι άτυχος και πως η ζωή ήταν άδικη μαζί σου.
...
Και να μη βλέπεις ,πως ακριβώς δίπλα σου συμβαίνουν αληθινές δυστυχίες που η ζωή κλήρωσε σε άλλους ανθρώπους. Σ' εκείνους που δεν το βάζουν κάτω και αγωνίζονται. Και να μην μαθαίνεις από το μάθημά τους. Και να μη νιώθεις καμία φορά ευλογημένος που μπορείς να χαίρεσαι τρία πράγματα στη ζωή σου, την καλή υγεία, δυο φίλους, μια αγάπη, μια δουλειά, μια δραστηριότητα που σε κάνει να αισθάνεσαι ότι δημιουργείς, ότι έχει λόγο η ύπαρξή σου.

Να κλαίγεσαι που δεν έχεις πολλά. Που κι αν τα είχες, θα ήθελες περισσότερα. Να πιστεύεις ότι τα ξέρεις όλα και να μην ακούς. Να μαζεύεις λύπες και απελπισίες, να ξυπνάς κάθε μέρα ακόμη πιο βαρύς. Λες και ο χρόνος σου είναι απεριόριστος.

Κάθε μέρα προσπαθώ να μπω στη θέση σου. Κάθε μέρα αποτυγχάνω. Γιατί αγαπάω εκείνους που αγαπούν τη ζωή. Και που η λύπη τους είναι η δύναμή τους. Που κοιτάζουν με μάτια άδολα και αθώα, ακόμα κι αν πέρασε ο χρόνος αδυσώπητος από πάνω τους. Που γνωρίζουν ότι δεν τα ξέρουν όλα, γιατί δεν μαθαίνονται όλα.

Που στύβουν το λίγο και βγάζουν το πολύ. Για τους εαυτούς τους και για όσους αγαπούν. Και δεν κουράζονται να αναζητούν την ομορφιά στην κάθε μέρα, στα χαμόγελα των ανθρώπων, στα χάδια των ζώων, σε μια ασπρόμαυρη φωτογραφία, σε μια πολύχρωμη μπουγάδα.

Όσο κι αν κανείς προσέχει
όσο κι αν το κυνηγά
πάντα, πάντα θα 'ναι αργά
δεύτερη ζωή δεν έχει.

(από Το Παράπονο, Οδ. Ελύτης)

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 40 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 40 EmptyΤετ Απρ 10, 2013 1:31 pm

ΚΑΛΕΣ ΜΟΥ ΦΙΛΕΣ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ .ΒΡΗΚΑ ΑΥΤΟ ΣΤΟ FACEBOOK ΚΑΙ ΣΑΣ ΤΟ ΕΦΕΡΑ ΕΔΩ ΝΑ ΤΟ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ .ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ .

Άνοιξε και λειτουργεί για πρώτη μέρα σήμερα στο πλαίσιο της «Αγοράς Καταναλωτή» μέσα στο χώρο της Κεντρικής Αγοράς Αθηνών στου Ρέντη, το πρώτο Ιχθυοπωλείο που πουλά σε τιμές χονδρικής, αλιεύματα σε όποιον πελάτη το επιθυμεί.

Η ιδέα και η πρωτοβουλία της πώλησης σε τιμές χονδρικής στους πολίτες σε μια αγορά μέσα στην Κεντρική Αγορά του Ρέντη, η οποία είναι χονδρεμπορική αγορά, αποτελεί κοινή πρόταση του Προέδρου του ΟΚΑΑ κ. Παναγιώτη Σταμπουλίδη και του Αντιπροέδρου κ. Κωστή Ξυλούρη, υιοθετήθηκε από το Υπουργείο Ανάπτυξης, παρουσιάστηκε επίσημα και άρχισε να υλοποιείται από την αρχή του χρόνου, με τα 12 καταστήματα που θα λειτουργούν εκεί πουλώντας σε τιμές χονδρικής, από ψάρια, λαχανικά, κρέας, ψωμί, μέχρι και μακαρόνια και είδη παντοπωλείου, να γίνονται περιζήτητα, καθώς έχουν στέρεο έδαφος σε ότι αφορά στην αναζήτηση πελατών.

Στην περίοδο κρίσης που διανύουμε άλλωστε, οι καταναλωτές κάνουν ότι μπορούν προκειμένου να ξαλαφρώσουν το καλάθι της νοικοκυράς από το, ανεξήγητα και αδικαιολόγητα, ολοένα και αυξανόμενο κόστος.

ΔΙΑΔΩΣΤΕ ΤΟ ΟΠΟΥ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ .ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ .ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 40 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 40 EmptyΠεμ Μάης 09, 2013 3:58 am

Η ΦΙΛΗ ΜΑΣ Η MARYGIANN ΕΧΕΙ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΠΟΥ ΒΓΗΚΕ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ ΚΑΙ ΛΕΓΕΤΑΙ BRAVA .ΟΣΕΣ ΘΕΛΕΤΕ ΠΑΡΕΤΕ ΤΟ .ΑΠΟ Ο,ΤΙ ΛΕΕΙ Η ΜΑΙΡΗ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΟΛΕΣ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ .

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]


ΔΕΝ ΧΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΟΥΜΕ .ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΠΑΛΙΑ ΚΟΦΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΤΗΣ ΜΑΙΡΗΣ ΠΟΥ ΤΑ ΜΑΖΕΨΕ ΑΠΟ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΚΑΙ ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΤΗΝ ΤΕΧΝΙΚΗ ΤΟΥ ΚΟΦΤΟΥ ΒΗΜΑ -ΒΗΜΑ .ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΕΙ ΚΙ ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ ,ΚΕΝΤΗΜΑ ,ΠΛΕΞΙΜΟ ΚΑΙ Ο,ΤΙ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ .
ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ ,ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ,ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΖΕΣΤΕ ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΑΦΙΕΡΩΝΕΤΕ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ Η ΠΛΕΞΙΜΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΑΣ .ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΞΕΧΝΩ ΠΟΤΕ . flower I love you
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EF75




Αριθμός μηνυμάτων : 175
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2012
Ηλικία : 49
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 40 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 40 EmptyΤρι Μάης 14, 2013 1:58 pm

Να είσαι πάντα καλά Φιλίτσα μου, το στήριγμα της παρέας, δεν μας ξεχνάς ποτέ, όσα προβλήματα ή κούραση έχεις, πάντα θα βρείς ένα καλό λόγο να μας πείς για να μας παρηγορήσεις. Σ' ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ.

Ελπίζω να είσται όλες καλά και να χαμογελάτε, πολλά φιλάκια σε όλες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 40 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 40 EmptyΤρι Μάης 14, 2013 2:45 pm

ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ ΓΛΥΚΙΕΣ ΕΓΩ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ ΚΑΙ Ο,ΤΙ Ν ΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΜΟΙΡΑΖΟΜΑΙ ΜΑΖΙ ΣΑΣ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΝΕΤΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ.
ΔΕΝ ΣΑΣ ΞΕΧΝΩ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΑΣ ΑΡΓΩ ΝΑ ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ.ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΑΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΤΩ .ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ .
ΝΑ ΚΟΙΤΑΤΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΥΛΙΚΑ Η ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΑ Η ΟΠΩΣ ΕΣΕΙΣ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΚΑΝΤΕ ΤΟ .ΟΙ ΚΑΙΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟΙ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΝΘΡΩΠΟΙ.
ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ .ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΔΥΝΑΤΕΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ . flower Very Happy I love you
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΣΗΜΕΡΑ .


Θέμα: Μικρές καθημερινές θετικές σκέψεις...
Προς:





Τους τελευταίους σχεδόν 36 μήνες και κάτι έχω ΒΑΡΕΘΕΙ να ακούω για την κρίση και την ανικανότητα της Ελλάδας. Ακούω αρνητικές ειδήσεις και αναπαράγω αρνητικές ειδήσεις. Μια εγγυημένη συνταγή για φόβο, καταστροφή κι ανασφάλεια.
Από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου αυτή τη χώρα είτε ήταν σε ύφεση, είτε η οικονομική της εξέλιξη ήταν αμφιλεγόμενη, είτε λειτουργούσε με μία διεστραμμένη εσωτερική αγορά. Όσο σκληρή όμως κι αν ήταν η οικονομική μας πραγματικότητα την βγάζαμε καθαρή μέσω μιας "δημιουργικής λογιστικής". Σήμερα αναρωτιέμαι λοιπόν εάν βελτιώνω την κατάσταση με το να αναπαράγω ότι ακούω από τα ΜΜΕ.
Το μέλλον αυτής της χώρας δεν εξαρτάται μόνο από 300 ανθρώπους και μισή ντουζίνα κόμματα. Εξαρτάται κι από εμένα τον ίδιο.
Δεν μου αρέσει η σημερινή κατάσταση; Σκέφτομαι και κάνω ότι μπορώ για να την αλλάξω. Μικρές καθημερινές θετικές ενέργειες που ξεκινούν από απλές καθημερινές θετικές σκέψεις.

Αγνοώ όλους αυτούς τους "σοφούς νοστράδαμους" που κάνουν πασαρέλα στα κανάλια προβλέποντας το μέλλον μου και ξεκινώ από το να μην αναπαράγω αρνητικές ειδήσεις. Το δικό μου μέλλον δεν το προδιαγράφει κανείς εκτός από εμένα τον ίδιο. Δεν τους αφήνω να διαβρώνουν τον θετικό τρόπο σκέψης μου. Ζω την ημέρα και περνάω θετικά μηνύματα στους άλλους, διακόπτοντας τον φαύλο κύκλο.
Επιτρέψτε μου να σας πω ένα απλό προσωπικό παράδειγμα. Τον Φεβρουάριο μου χάλασε η τηλεόραση. Την πήγα για σέρβις. Μετά από 15 ημέρες θα ήταν έτοιμη. Εσκεμμένα την έχω εκεί δύο μήνες. Κάτι μ’ αρέσει χωρίς αυτήν. Τι; Αισθάνομαι άλλος άνθρωπος!
Μάλιστα με την συγκεκριμένη έλλειψη, διαπιστώνω καθημερινά την υπερβολική δύναμη της εικόνας και των έντονων επαναλαμβανόμενων μηνυμάτων που μου πασάρονται έτοιμα χωρίς να μου αφήνουν περιθώριο να σκεφτώ. Αν δεν σκέφτεσαι δεν πράττεις και δεν υπάρχει ενέργεια που να μην ξεκινάει από σκέψη.

Δεν αιθεροβατώ, ούτε είμαι υπεραπλουστευτής των γεγονότων. Γνωρίζω τι συμβαίνει γύρω μου και έχω καθημερινή επαφή με την πραγματικότητα. Το μόνο που προσπαθώ να καταφέρω είναι να μην είμαι θεατής της ζωής μου και του μέλλοντος των παιδιών μου.

Ζήστε την ημέρα και περάστε θετικά μηνύματα στους άλλους. Ένα παλιό τραγούδι έλεγε "Φοβάμαι όλα αυτά που θα γίνουν για εμένα χωρίς εμένα". Ευχαριστώ δεν θα πάρω. Τίποτα δεν θα γίνει για εμένα χωρίς εμένα.
Και δεν αφήνω κανέναν να μου κλέβει τα όνειρα και να με κάνει να αισθάνομαι ηττημένος.
Αντώνης Τερζόπουλος



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 40 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 40 EmptyΤετ Μάης 29, 2013 5:07 am

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

ΠΟΣΟ ΑΘΩΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ .ΑΦΙΕΡΩΣΤΕ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΔΕΙΤΕ ΤΟ .

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΠΟΣΟ ΣΑΣ ΑΓΑΠΩ .ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΤΕ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EF75




Αριθμός μηνυμάτων : 175
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2012
Ηλικία : 49
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 40 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 40 EmptyΚυρ Νοε 17, 2013 4:17 pm

Κορίτσια χαθήκαμε....Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad  μου λείπεται πάρα πολύ.Sad Sad Sad 



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 40 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 40 EmptyΔευ Νοε 18, 2013 4:35 am

ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ .ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ?ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΟΥ .ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΒΟΛΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ.ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΘΩ .ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΜΕΣΗ .ΣΑΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΛΕΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ .ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ Ο,ΤΙ ΟΜΟΡΦΟ ΚΑΝΕΤΕVery Happy flower I love you Very Happy 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
 
Με πολύ πολύ αγάπη!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 40 από 40Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40
 Παρόμοια θέματα
-
» Με πολύ πολύ αγάπη!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ :: Το καφενείο της σταυροβελονιάς!-
Μετάβαση σε:  
Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις