Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ

Μια φορά και έναν καιρό, ήταν η σταυροβελονιά...και έφτιαξε την πρώτη αυστηρά και μόνο, ελληνική γυναικεία κοινότητα, με θέμα... ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ!!!
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήHardanger! - Σελίδα 6 I_icon_mini_portalΣύνδεση

 

 Hardanger!

Πήγαινε κάτω 
+5
μία καλή ... μία ανάποδη
EVDOKIAKAL
kleoniki
Staurovelonia
Anna
9 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 6 EmptyΠαρ Ιουλ 15, 2011 7:05 am

Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

Λοιπόν, το επόμενο βήμα μετά τη σταυροβελονιά μπορεί να είναι για κάποιον το hardanger! Ή το κοφτό αν προτιμάτε!
Πάλι μετράμε, πάντα υπάρχει ένα επαναλαμβανόμενο μοτίβο, ε.. πρέπει να κόψουμε και λίγο! Όσο δύσκολο κι αν φαίνεται, στην πράξη είναι απλό και θέλει απλά ήρεμες κινήσεις. Το αποτέλεσμα άλλωστε σε δικαιώνει!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Σε αυτό το σύνδεσμο θα δείτε το πρώτο μου δημιούργημα! (και ακολουθούν και άλλα!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 6 EmptyΤρι Ιαν 10, 2012 2:49 pm

KORITSIA MPEITE ΚΑΙ ΔΕΙΤΕ ΤΑ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ .ΕΧΩ ΚΙ ΑΛΛΑ ΑΛΛΑ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
elpar19

elpar19


Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2011
Ηλικία : 56
Τόπος : Σουρωτη-Θεσσαλονικη

Hardanger! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 6 EmptyΤρι Ιαν 10, 2012 9:50 pm

FELITSIA έγραψε:
KORITSIA MPEITE ΚΑΙ ΔΕΙΤΕ ΤΑ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ .ΕΧΩ ΚΙ ΑΛΛΑ ΑΛΛΑ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ

ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!!! ΥΠΕΡΟΧΑ!!!! Καλα απο ποτε κεντας και πλεκεις παιδακι μου εσυ, απο την κοιλια της μανας σου και εχεις κανει τοσα πολλα ομορφα πραγματα!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://eleni-knittingpatterns.blogspot.com/
μία καλή ... μία ανάποδη

μία καλή ... μία ανάποδη


Αριθμός μηνυμάτων : 241
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Τόπος : Καλλιθέα, Αττική

Hardanger! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 6 EmptyΤρι Ιαν 10, 2012 10:45 pm

Καλημέρα Φιλίτσα,
Μόλις τώρα μπήκα και είδα τα εργόχειρά σου. Πολύ όμορφα, ξεχωριστά και ανεκτίμητης αξίας.
Να 'σαι καλά καλή μου και πάντα να δημιουργείς.
Φιλιά και καλή σου μέρα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
μία καλή ... μία ανάποδη

μία καλή ... μία ανάποδη


Αριθμός μηνυμάτων : 241
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Τόπος : Καλλιθέα, Αττική

Hardanger! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 6 EmptyΤρι Ιαν 10, 2012 11:15 pm

Ελένη καλημέρα,
Θυμάμαι στην πρώτη δημοτικού μας είχε πει η δασκάλα να πάρουμε κάτι μικρές καρτέλες από χαρτόνι. Κάθε καρτέλα είχε το κεφαλαίο γράμμα της αλφαβήτου και μία ζωγραφιά δηλ. είχε το Α και ένα αχλάδι. Το Α αν θέλαμε και μπορούσαμε, το κεντούσαμε με απλή βελονιά (κάτι σαν γαζί) και το αχλάδι το χρωματίζαμε. Κάτι τέτοιο λείπει σήμερα από τα σχολεία και έτσι τα παιδιά δεν μαθαίνουν χειροτεχνίες. Οι νεότερες μητέρες λόγω εργασίας λείπουν πολλές ώρες από το σπίτι και δεν ασχολούνται με αυτά. Τώρα όμως βλέπω πάλι νέες κοπέλες που αρχίζουν και ψάχνονται.
Μια φίλη του γιου μου είχε πάει τριήμερο στην Εύβοια. Είδε την φίλη της που έφτιαχνε ένα κασκόλ με βελονάκι και τηλεφώνησε στην μητέρα της να της πάρει βελονάκι και μαλλί για να πλέξει και εκείνη, όταν θα γύριζε. Και το έφτιαξε.
"Η καλλίτερη ψυχοθεραπεία κυρία Βαρβάρα" μου είπε, ενθουσιασμένη.

Φιλιά και να έχεις μια όμορφη μέρα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 6 EmptyΤρι Ιαν 10, 2012 11:21 pm

FELITSIA έγραψε:
KORITSIA MPEITE ΚΑΙ ΔΕΙΤΕ ΤΑ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ .ΕΧΩ ΚΙ ΑΛΛΑ ΑΛΛΑ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ

Καλημέρα Φελίτσια, μόλις είδα τις φωτογραφίες σου! Άψογη σε όλα τα εργόχειρα σου. Και έχεις κάνει πάρα πολλά με πολλές διαφορετικές βελονιές και πλεκτά. Συγχαρητήρια χρυσοχέρα φιλενάδα. Razz cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 6 EmptyΤρι Ιαν 10, 2012 11:28 pm

μία καλή ... μία ανάποδη έγραψε:
Ελένη καλημέρα,
Θυμάμαι στην πρώτη δημοτικού μας είχε πει η δασκάλα να πάρουμε κάτι μικρές καρτέλες από χαρτόνι. Κάθε καρτέλα είχε το κεφαλαίο γράμμα της αλφαβήτου και μία ζωγραφιά δηλ. είχε το Α και ένα αχλάδι. Το Α αν θέλαμε και μπορούσαμε, το κεντούσαμε με απλή βελονιά (κάτι σαν γαζί) και το αχλάδι το χρωματίζαμε. Κάτι τέτοιο λείπει σήμερα από τα σχολεία και έτσι τα παιδιά δεν μαθαίνουν χειροτεχνίες. Οι νεότερες μητέρες λόγω εργασίας λείπουν πολλές ώρες από το σπίτι και δεν ασχολούνται με αυτά. Τώρα όμως βλέπω πάλι νέες κοπέλες που αρχίζουν και ψάχνονται.
Μια φίλη του γιου μου είχε πάει τριήμερο στην Εύβοια. Είδε την φίλη της που έφτιαχνε ένα κασκόλ με βελονάκι και τηλεφώνησε στην μητέρα της να της πάρει βελονάκι και μαλλί για να πλέξει και εκείνη, όταν θα γύριζε. Και το έφτιαξε.
"Η καλλίτερη ψυχοθεραπεία κυρία Βαρβάρα" μου είπε, ενθουσιασμένη.

Φιλιά και να έχεις μια όμορφη μέρα

Έχεις δίκιο Βαρβάρα η καλύτερη ψυχοθεραπεία είναι να ασχολείσαι με χειροτεχνίες.
Όσο για τις σημερινή εποχή που οι κοπέλες δεν ασχολούνται με τα εργόχειρα, δεν φταίει μόνο που οι γυναίκες εργάζονται και λείπουν πολλές ώρες από το σπίτι τους μόνο. Φταίει που έχει χαθεί η ουσία της ζωής μας. Οι περισσότερες αν όχι όλες που εργάζονται σκέφτονται τί ακριβό θα γοράσουν τί θα βάλουν πώς θα κυκλοφορήσουν με το τελευταίο μοντελάκι και όπως έχω ξαναγράψει η φοβερή τους ασχολία είναι να κουτσομπολεύουν τους άλλους για τον τρόπο ζωής τους και γενικά για όλα αυτά που οι άλλοι έχουν θέσει σαν προτεραιότητα στην ζωή τους και σίγουρα δεν τις βρίσκει σύμφωνες με τις αντιλήψεις τους....
Αλλά αυτό είναι ένα θέμα για πολύ μεγάλη συζήτηση ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 6 EmptyΤετ Ιαν 11, 2012 1:14 am

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΟΜΟΡΦΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΛΕΝΗ ,ΒΑΡΒΑΡΑ,ΕΥΔΟΚΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΛΟΓΙΑ.ΑΡΓΗΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ ΓΙΑΤΙ ΠΗΓΑ ΛΑΙΚΗ ΚΑΙ ΓΥΡΙΣΑ ΚΑΙ ΜΑΓΕΙΡΕΨΑ ΜΙΑ ΦΑΣΟΛΑΔΑ ΠΟΥ ΤΡΕΦΕΙ (ΠΑΝΤΑ)ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΥΠΝΟ .ΑΡΓΗΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΩ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ .ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΣΑΣ ΑΡΕΣΑΝ.ΕΛΕΝΗ ΚΕΝΤΑΩ ΑΠΟ 8 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΦΕΤΟΣ 56.ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΑΣ ΕΓΡΑΨΑ ΤΙ ΕΙΧΑ ΚΕΝΤΗΣΕΙ.ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΝΑΜΕ ΕΚΘΕΣΗ ΤΩΝ ΚΕΝΤΗΜΑΤΩΝ ΜΑΣ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΓΟΡΙΑ ΚΑΝΑΝΕ ΞΥΛΟΓΛΥΠΤΙΚΗ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ ΚΑΙ ΑΛΛΑ .ΞΕΡΩ ΠΟΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΦΤΙΑΞΑ ΤΟ ΚΑΘΕ ΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΩ ΕΧΕΙ ΦΟΔΡΑ(ΕΤΣΙ ΤΑ ΚΑΝΑΜΕ ΤΟΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΟΜΟΡΦΗ ΟΨΗ ΚΑΙ ΠΙΣΩ.ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΘΟΥΝ ΣΤΗΝΝ ΕΚΘΕΣΗ ΕΙΧΑΜΕ ΓΡΑΨΕΙ ΠΙΣΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ.ΩΡΑΙΑ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ.ΑΔΟΛΑ,ΑΘΩΑ ,ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΠΡΟΠΑΝΤΩΝ ΕΙΜΑΣΑΝ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΙΚΡΟΜΕΓΑΛΑ.
ΚΑΛΑ ΛΕΣ ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΟΛΑ ΟΣΑ ΚΑΝΟΥΜΕ.ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΛΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ.ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΠΑΝΤΑ ΒΑΡΔΙΑ ΣΤΟΝ ΞΕΝΩΝΑ ΜΑΣ ΚΕΝΤΑΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕΠΙΑΣΕΙ Ο ΥΠΝΟΣ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕΤΡΗΤΟ.ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΚΑΠΟΙΟΥ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟΥ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΓΕΜΑΤΟΥ ΚΕΝΤΗΜΑΤΟΣ.ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ,ΠΑΛΙ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΚΟΜΗ.ΕΙΜΑΙ ΜΑΖΟΧΙΣΤΡΙΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ.
ΚΑΛΗ ΜΕΡΑ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ.ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΝΑ ΠΙΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΦΕΔΑΚΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΟΥΜΕ.
ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ. flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
elpar19

elpar19


Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2011
Ηλικία : 56
Τόπος : Σουρωτη-Θεσσαλονικη

Hardanger! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 6 EmptyΤετ Ιαν 11, 2012 3:34 am

[quote="μία καλή ... μία ανάποδη"]Ελένη καλημέρα,
Θυμάμαι στην πρώτη δημοτικού μας είχε πει η δασκάλα να πάρουμε κάτι μικρές καρτέλες από χαρτόνι. Κάθε καρτέλα είχε το κεφαλαίο γράμμα της αλφαβήτου και μία ζωγραφιά δηλ. είχε το Α και ένα αχλάδι. Το Α αν θέλαμε και μπορούσαμε, το κεντούσαμε με απλή βελονιά (κάτι σαν γαζί) και το αχλάδι το χρωματίζαμε. Κάτι τέτοιο λείπει σήμερα από τα σχολεία και έτσι τα παιδιά δεν μαθαίνουν χειροτεχνίες. Οι νεότερες μητέρες λόγω εργασίας λείπουν πολλές ώρες από το σπίτι και δεν ασχολούνται με αυτά. Τώρα όμως βλέπω πάλι νέες κοπέλες που αρχίζουν και ψάχνονται.
Μια φίλη του γιου μου είχε πάει τριήμερο στην Εύβοια. Είδε την φίλη της που έφτιαχνε ένα κασκόλ με βελονάκι και τηλεφώνησε στην μητέρα της να της πάρει βελονάκι και μαλλί για να πλέξει και εκείνη, όταν θα γύριζε. Και το έφτιαξε.
"Η καλλίτερη ψυχοθεραπεία κυρία Βαρβάρα" μου είπε, ενθουσιασμένη.

Φιλιά και να έχεις μια όμορφη μέρα[/quot

Ακριβως οπως τα λες. Κι εγω απο το δημοτικο ειχα αρχισει να κενταω, το πλεξιμο ηρθε στο γυμνασιο. Αυτη τη χαρα της δημιουργιας προσπαθω να περασω και στα κοριτσια μου. Η μικρη ανταποκρινεται η μεγαλη ομως εχει αλλα ενδιαφεροντα, φτιαχνει κοσμηματα.
Το φαρμακο της ψυχης, του μυαλου και γενικως της ζωης μας ειναι ο,τι δημιουργουμε με τα χερια μας. Φιλια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://eleni-knittingpatterns.blogspot.com/
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 6 EmptyΤετ Ιαν 11, 2012 5:28 am

ΓΙΑΤΙ ΕΛΕΝΗ ΜΟΥ ΤΑ ΚΟΣΜΗΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ?ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ.ΜΑΛΙΣΤΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΦΥΣΗ .ΝΑ ΤΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΟΥ.ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ flower ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΜΑΚΡΟΣΥΡΤΟ ΚΕΛΑΙΔΙΣΜΑ ΤΟΥ ΝΕΟΥ ΜΟΥ ΑΠΟΚΤΗΜΑΤΟΣ(ΚΑΝΑΡΙΝΙ).ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
kleoniki




Αριθμός μηνυμάτων : 22
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 63
Τόπος : Θέρμη Θεσσαλονικης

Hardanger! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 6 EmptyΤετ Ιαν 11, 2012 6:32 am

Καλησπέρα κορίτσια.Φελίσια είδα τις καινούργιες φωτογραφίες που έβαλες.Φανταστικά είναι όλα.Μπράβο σου.
Ευδοκία ωραία η βελονιά σου.Εγώ κορίτσια δυστυχώς δεν ξέρω αγγλικά και δεν καταλαβαίνω τι λένε οι ιστοσελίδες που μπένετε.Φέτος πήρα βελόνες και μαλάκια για να μάθω να πλέκω αλλά δεν ξέρω πολλά πράγματα.Και τα βιντεάκια που βλέπω προσπαθώ αλλά δεν τα καταφέρνω πολύ καλά.
Ωραίο είναι να ακούς το καναρίνι σου Φελίσια.Είναι και καλή παρέα.Εμείς και το καναρίνι.Και εγώ φέτος γράφτηκα στο πολιτιστικό 2 ημέρες την εβδομάδα και μαθαίνω διακόσμηση και κόσμημα.Έτσι για να βγαίνω από το σπίτι και να μιλάω και με κανένα μεγάλο άνθρωπο.Καλά που είστε και σεις κορίτσια και λέμε και καμιά κουβέντα.
Να έχετε καλό βράδυ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 6 EmptyΤετ Ιαν 11, 2012 7:46 am

ΚΛΕΟΝΙΚΗ ΜΟΥ ΜΗΝ ΜΟΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ Ο,ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΡΩΤΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΠΟΙΑ ΞΕΡΕΙ ΘΑ ΣΟΥ ΛΕΕΙ.Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΕΡΓΑ ΜΟΥ.ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΠΟΤΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΠΑΘΑΙΝΩ ΝΑ ΤΑ ΕΧΩ ΣΤΑΥΡΩΜΕΝΑ.ΜΠΡΑ ΒΟ ΣΟΥ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΓΡΑΦΤΗΚΕΣ ΣΤΟ ΚΟΣΜΗΜΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ.ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΚΑΙ Ο,ΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΘΑ ΣΕ ΡΩΤΑΜΕ.ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΑΡΕΑ .ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ Η ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΝΩΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΖΙ.ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΜΕ ΕΝΑ ΜΑΚΡΟΣΥΡΤΟ ΚΕΛΑΙΔΙΣΜΑ ΤΟΥ ΤΡΙΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΕΝΑ flower ΚΑΛΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 6 EmptyΤετ Ιαν 11, 2012 11:36 am

Καλησπέρα κι απο μένα!

Φελίτσια τι να πω... άφωνη και πάλι! Όλα πανεμορφα! Να σου πω την αλήθεια συγκινήθηκα και λίγο! Και να σου εξηγήσω: με την μαμά μου, αν ζούσε, θα έιχατε πέντε χρόνια διαφορά, όποτε κεντούσατε πάνω κατω την ίδια εποχη τα ίδια ή περίπου ίδια σχέδια! Σα να άνοιγα τα δικά της μπαούλα λοιπόν! ένα είναι ακριβώς το ίδιο!!!! ( σου το γράφω στα σχόλια!!!!)

Κι όσο για το πανεπιστήμιο της βελονιάς (χαχαχχαχα), τα χούγια δεν κόβονται!!! Εγώ έτσι μόνο μαθαίνω και θυμάμαι κάτι... το έκανα και στο πανεπιστημιο!!!!

Κορίτσια,έχω ένα τρελλό πονοκέφαλο.... όποτε σας φιλώ για καληνύχτα και πάω να βρώ το κρεβατάκι μου!!!!

Ευτυχώς αυριο έχω άδεια!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 6 EmptyΤετ Ιαν 11, 2012 12:52 pm

ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΕΡΓΑ ΜΟΥ.ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΣΑΝ ΜΑΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.ΜΗΝ ΒΛΕΠΕΤΕ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΠΟΚΑΛΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΜΟΝΟΝ ΕΣΕΙΣ ΕΙΣΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΗΜΟΥΝ ΓΙΑΓΙΑ .ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΛΕΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ .ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΘΕΩΡΟΥΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙ ΤΡΟΜΑΡΑ ΜΟΥ.
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ..ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΟΜΟΡΦΑ ΣΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΣΟΥ.
ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ ΜΑΣ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
kleoniki




Αριθμός μηνυμάτων : 22
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 63
Τόπος : Θέρμη Θεσσαλονικης

Hardanger! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 6 EmptyΤετ Ιαν 11, 2012 1:20 pm

Ευχαριστώ Φελίσια.Ότι θέλετε και το ξέρω πολύ ευχαρίστως να σας το πω να το μάθετε και σεις.Πράγματι να είναι καλά η Σταυροβελονιά.Μπένω το λιγότερο 3 φορές την ημέρα να δω τι γράφετε και αν είστε καλά.Είστε η αγαπημένη μου παρέα.
Ξέρεις Φελισια η ηλικία δεν έχει και μεγάλη σημασία εγώ είμαι 5 χρόνια μικρότερη σου.Επειδή η μικρή μου είναι 10 χρονών νιώθω αρκετά νέα.
Σημασία έχει πως νιώθουμε.Γι' αυτό και μεις κορίτσια είμαστε.

ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 6 EmptyΤετ Ιαν 11, 2012 2:45 pm

ΤΩΡΑ ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΛΕΟΝΙΚΙ ΜΟΥ Ο,ΤΙ ΕΛΕΓΕ Ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΡΑΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ Ο ΤΡΕΛΟΠΕΝΗΝΤΑΡΗΣ.ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΜΙΚΡΗ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ.ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΠΑΝΤΟΥΣΕ Ο ΦΙΛΟΣ ΤΟΥ.ΜΑ ΤΙ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΤΟ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟ ΕΞΩ ΤΟΥ.ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΟ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΚΛΕΟΝΙΚΙ ΜΟΥ?ΓΥΡΩ ΣΤΑ 18.ΚΑΙ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΦΟΡΕΣ (ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ) ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΑ 70.ΕΥΤΥΧΩΣ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ.ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ 70.ΗΡΘΑ ΣΤΑ ΙΣΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΛΕΝΕ......
ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΑΥΡΙΟ.ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΑΥΡΙΟ ΠΑΛΙ.ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ .ΕΔΩ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΛΙ.ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΞΕΦΟΡΤΩΘΕΙΤΕ ΕΥΚΟΛΑ.
ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ Very Happy flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
elpar19

elpar19


Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2011
Ηλικία : 56
Τόπος : Σουρωτη-Θεσσαλονικη

Hardanger! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 6 EmptyΤετ Ιαν 11, 2012 11:18 pm

FELITSIA έγραψε:
ΓΙΑΤΙ ΕΛΕΝΗ ΜΟΥ ΤΑ ΚΟΣΜΗΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ?ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ.ΜΑΛΙΣΤΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΦΥΣΗ .ΝΑ ΤΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΟΥ.ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ flower ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΜΑΚΡΟΣΥΡΤΟ ΚΕΛΑΙΔΙΣΜΑ ΤΟΥ ΝΕΟΥ ΜΟΥ ΑΠΟΚΤΗΜΑΤΟΣ(ΚΑΝΑΡΙΝΙ).ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

Καλη σου μερα. Και βεβαια ειναι δημιουργια τα κοσμηματα και τη χαιρομαι οταν τη βλεπω να ασχολειται.
Εχω κι εγω 2 καναρινακια, τα λατρευω. Ο ενας κελαηδαει παρα πολυ και δυνατα και ο αλλος πιο δειλα, πιο σιγα, ειναι πιο ντροπαλος!!!
Πολλα φιλια σε ολες!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://eleni-knittingpatterns.blogspot.com/
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 6 EmptyΤετ Ιαν 11, 2012 11:32 pm

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΟΥΚΛΕΣ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ ΜΑΣ.
ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΚΑΝΑΡΙΝΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΙΩΠΗΛΟ.ΠΑΕΙ ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΟΥΝΤΟΣ.ΤΟΥ ΕΒΑΛΑ ΑΠΟ ΤΟ YOU TUBE ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΞΕΣΗΚΩΣΩ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΙΣΜΑΤΑΡΗΣ .ΕΧΕΙ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ.
ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΜΕΡΑ ΧΩΡΙΣ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ(ΑΝΝΑ) ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΤΕ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΜΟΥΝΤΟΣ ΦΟΡΕΣΤΕ ΖΕΣΤΑ ΡΟΥΧΑ (ΕΥΔΟΚΙΑ)ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΤΕ (ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΧΕΤΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ) ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.ΤΑ ΖΕΣΤΑ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΡΥΟ ΒΟΛΟ ΜΕ ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ.
ΑΝΤΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΕΜΕΙΝΕ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ Σ/Κ.ΥΠΟΜΟΝΗ ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ. flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 6 EmptyΤετ Ιαν 11, 2012 11:38 pm

Καλημέρα και από μένα κορίτσια.
Βλέπω είμαστε 3 στο φόρουμ online. sunny
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 6 EmptyΤετ Ιαν 11, 2012 11:41 pm

EIMASTE 2 ΕΙΜΑΣΤΕ 3 ΕΙΜΑΣΤΕ ΧΙΛΙΟΙ ΔΕΚΑΤΡΕΙΣ............ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΠΑΜΕ .ΑΓΑΝΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΖΗΣΟΥΜΕ ΚΙ ΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΦΤΩΧΟΙ....
ΦΙΛΙΑ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 6 EmptyΤετ Ιαν 11, 2012 11:47 pm

Ελένη σε καταλαβαίνω. Και εγώ προσπάθησα να περάσω στην κόρη μου τη χαρά της δημιουργίας ενός κεντήματος ή ενός πλεκτού ή τέλος πάντων ενός εργόχειρου. Όταν ήταν 6-7 ετών έφτιαξε 3 ή 4 καδράκια μικρά (μάλιστα το ένα το χάρισα στη δασκάλα της στο Δημοτικό) και αυτό ήταν όλο.
Ο γιός μου (που ζήλεψε αρχικά) ζήτησε στην αρχή να κεντήσει κι αυτός. Του πήρα ένα μικρό ελέφαντα να φτιάξει το οποίο μετά από πολλά χρόνια το τελείωσα εγώ.

Σήμερα ο γιός μου έχει καλλιτεχνικές τάσεις δημιουργίας. Ασχολείται με το γράφιτι, και επειδή του αρέσει πολύ "Ο Άρχοντας των Δαχτυλιδιών", ανήκει σε μία ομάδα που φτιάχνουν μόνοι τους όλο τον στρατό και κάθονται και ζωγραφίζουν τα πάντα. Εκεί να δείτε λεπτομέρεια Σ' ένα στρατιωτάκι 3-5 εκατοστών να ζωγραφίζεις τις πτυχές της κάπας του, τις λεπτομέρειες του προσώπου του, τα χέρια του τα μικρά σπαθάκια του. Και φυσικά αυτό είναι δημιουργία και πολύ σχολαστική και δύσκολη μάλιστα. Αφού να καταλάβετε για να ζωγραφίσει τις λεπτομέρειες χρησιμοποιεί μεγεθυντικό φακό.!! scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 6 EmptyΤετ Ιαν 11, 2012 11:55 pm

Όσο για τηνκόρη μου, πέρασε από πολλά στάδια μέχρι να αποφασίσει να καταπιαστεί με κάτι και τελικά το μόνο που της άρεσε και την ικανοποίησε ήταν να φτιάχνει σχέδια στα νύχια της.
Και ίσως να διάβασες σε κάποια ενότητα, ότι πέρυσι και ενώ είχε περάσει στο Πανεπιστήμιο, πήγε και σε μία αντίστοιχη σχολή για να μάθει όλα τα μυστικά του μανικιούρ και πεντικιούρ.
Αλλά στη σχολή δεν της έδειξαν πολλά από τα σχέδια που έπρεπε να κάνει απλά τις θεωρίες και τον τρόπο περιποίησης τους έδειξαν.
Εκείνη όμως ξεσηκώνει σχέδια από ό,τι δει και τα μεταφέρει στο μανικιούρ της...
Δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο αλλά από το να μην ασχολείται με τίποτα, καλό είναι κι αυτό.

Ίσως μεγαλώνοντας να της κάνει κλικ κάτι και να καταπιαστεί με κάποιο εργόχειρο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpar19

elpar19


Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2011
Ηλικία : 56
Τόπος : Σουρωτη-Θεσσαλονικη

Hardanger! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 6 EmptyΠεμ Ιαν 12, 2012 12:04 am

Καλο ειναι να ασχολουνται με κατι τα παιδια μας, απο το να καθονται ωρες ατελειωτες μπροστα στην τηλεοραση ή στον υπολογιστη. Προσπαθησα να τις μυησω και τις 2 στο κεντημα και στο πλεξιμο αλλα δεν τα καταφερα 100%. Ξερουν και οι δυο να κεντανε αλλα για το πλεξιμο εδειξε προθυμια μονο η μικρη. Αν δε θελεις κατι δεν το κανεις, αυτα τα πραγματα δε γινονται με το ζορι. Ετσι δεν ειναι? Πλεξιμο και μουσικη η μικρη, κοσμηματα και διαφορες χειροτεχνιες η μεγαλη. Καλα δεν ειναι? Οτι μαθεις κερδος ειναι!!! Φιλακια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://eleni-knittingpatterns.blogspot.com/
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 6 EmptyΠεμ Ιαν 12, 2012 12:11 am

Και βέβαια ΕΛένη, ότι μαθαίνει κανείς καλό είναι. (Μάθε τέχνη κι άστηνε!! και όταν πεινάσεις πιάστηνε, κατό το λαϊκό ρητό)
Και το αποτέλεσμα είναι πάντα αρνητικό όταν ζορίζεις κάποιον να κάνει αυτό που αγαπάς εσύ.
Θα έχει σίγουρα το αντίθετο αποτέλεσμα, αντί να το αγαπήσει να το μισήσει.
Μόνο όταν θέλεις κάτι πάρα πολύ και το αγαπάς όταν το δημιουργείς έχεις ένα πολύ καλό αποτέλεσμα. Γιατί αν φτιάχνεςι κάτι υπό πίεση και γιατί στο επιβάλλουν οι άλλοι το αποτέλεσμά σου δεν θα είναι το ίδιο.
I love you
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 6 EmptyΠεμ Ιαν 12, 2012 12:15 am

Φελίτσια έτσι είναι όπως τα λες. Σημασία δεν έχει τι ηλικία γράφει η ταυτότητά μας. αλλά το πώς νιώθουμε εμείς.
Όταν τα προβλήματα και οι στεναχώριες μας χτυπούν συνέχεια, τότε αισθανόμαστε μεγαλύτερες από το γηραιότερο άνθρωπο στον κόσμο. Ενώ όταν χαιρόμαστε και με τα πιο απλά και ασήμαντα πράγματα που μας συμβαίνουν τότε γινόμαστε πιο παιδιά από τα παιδιά.

Και το καναρίνι σου το ίδιο δεν είναι?? Βλέπει τον άσχημο καιρό και δεν έχει διάθεση να κελαηδήσει. Αν είχε ήλιο όμως θα σας είχε ξεσηκώσει με τα τραγούδια του από νωρίς.


sunny
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 6 EmptyΠεμ Ιαν 12, 2012 12:19 am

Άννα, καλημέρα
Εύχομαι να σου πέρασε ο πονοκέφαλος και σήμερα να απολαύσεις και να αξιοποιήσεις με τον καλύτερο δυνατό τρόπο την άδειά σου.
cheers sunny
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Hardanger!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 6 από 13Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ :: Κέντημα.-
Μετάβαση σε:  
Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις