Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ

Μια φορά και έναν καιρό, ήταν η σταυροβελονιά...και έφτιαξε την πρώτη αυστηρά και μόνο, ελληνική γυναικεία κοινότητα, με θέμα... ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ!!!
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήHardanger! - Σελίδα 5 I_icon_mini_portalΣύνδεση

 

 Hardanger!

Πήγαινε κάτω 
+5
μία καλή ... μία ανάποδη
EVDOKIAKAL
kleoniki
Staurovelonia
Anna
9 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 5 EmptyΠαρ Ιουλ 15, 2011 7:05 am

Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

Λοιπόν, το επόμενο βήμα μετά τη σταυροβελονιά μπορεί να είναι για κάποιον το hardanger! Ή το κοφτό αν προτιμάτε!
Πάλι μετράμε, πάντα υπάρχει ένα επαναλαμβανόμενο μοτίβο, ε.. πρέπει να κόψουμε και λίγο! Όσο δύσκολο κι αν φαίνεται, στην πράξη είναι απλό και θέλει απλά ήρεμες κινήσεις. Το αποτέλεσμα άλλωστε σε δικαιώνει!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Σε αυτό το σύνδεσμο θα δείτε το πρώτο μου δημιούργημα! (και ακολουθούν και άλλα!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 5 EmptyΚυρ Ιαν 08, 2012 12:14 am

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΒΑΡΒΑΡΑ ΜΟΥ. ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ.Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΑ ΟΜΟΡΦΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ .ΕΒΑΛΑ ΟΣΑ ΕΙΧΑ ΠΑΝΩ ΠΑΝΩ.ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΠΕΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ .ΗΔΗ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΑΝΕΒΑΣΩ ΚΙ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΞΕΧΑΣΑ ΧΘΕΣ.ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙΤΕ ΟΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΤΑ ΜΠΑΟΥΛΑ ΜΟΥ ΚΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΤΩΣΗ.ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ?ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ.ΜΑΚΑΡΙ........Ο ΘΕΟΣ ΞΕΡΕΙ.
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΚΥΡΙΑΚΗ .ΝΑ ΤΗΝ ΧΑΡΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΤΕ.ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ. flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 5 EmptyΚυρ Ιαν 08, 2012 11:13 am

Καλή μου Φελίτσια τι να πω... Άφωνη!!!!!!!!!! Μπράβο σου, όλα πάρα πολύ όμορφα, κιμπάρικα και αρχοντικά! Χρυσοχέρα με όλη την έννοια ! Και λιγα λέω!
Φαντάσου να ανοίξεις και τα μπαούλα τι θα μας δείξεις!!!!!!
Και όλα μεγάλα... με ψιλοδουλειά... Ξέρεις εμείς που κέντάμε το εκτιμάμε αλλιώς, γιατί κάθεσαι και σκέφτεσαι: " πόσες ώρες δουλειάς είναι αυτό το τεράστιο - κι όχι σταμπωτό- τραπεζομάντηλο;;;;;;;;;;;;;;".
Στα περισσότερα σου έχω γραψει σχόλια απο κάτω (είμαι και γω στο flirk αλλά δεν έχω ανεβάσει τίποτα).
Περιμένω να δω και ότι άλλο θα μας ανεβάσεις!
ΑΑΑΑΑΑ και το καδράκι τέλειο!!!!!!!!!!
Τι να πω... είσαι αρχηγός!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 5 EmptyΚυρ Ιαν 08, 2012 12:19 pm

ΑΝΝΑ ΜΟΥ Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΑ ΟΜΟΡΦΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ.ΜΗΝ ΜΕ ΛΕΣ ΑΡΧΗΓΟ ΓΙΑΤΙ Η ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΠΗΞΑΜΕ ΣΤΟΥΣ ΑΡΧΗΓΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΣ ΠΟΥ ΦΤΑΣΑΜΕ.....
ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΦΙΛΗ ΝΑ ΜΕ ΛΕΣ .ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΥ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ DOWN ΓΙΑΤΙ ΕΦΥΓΕ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΤΟΝ ΔΩ ΓΙΑΤΙ ΜΠΛΕΞΑΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΛΩΔΙΑ.ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΙΧΑΜΕ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΠΟΥ ΕΙΔΑΤΕ.ΑΠΟ ΥΠΝΟ ΠΑΣΧΩ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΛΙΓΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΑΝΝΑ ΜΟΥ.ΟΛΑ ΚΑΛΑ .
ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΕΣ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 5 EmptyΚυρ Ιαν 08, 2012 2:42 pm

FELITSIA έγραψε:
ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ΜΠΕΙΤΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΕΙΤΕ ΤΑ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΓΙΑ ΑΠΟΨΕ .ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΥΡΙΟ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ. flower
Φελίτσια συγχαρητήρια και από μένα. Είναι όλα υπέροχα αι δεν έχεις ασχοληθεί μόνο με ένα είδος χειροτεχνίας όπως π.χ. η σταυροβελονιά αλλά με τη γενικότερη έννοια του εργόχειρου. Έχεις κάνει φανταστικές δημιουργίες και δεν μπορώ ότι κάποια είναι καλύτερη από την άλλη. Όλες έχουν την δική τους χάρη και την υπογραφή σου. Όπως είπε και η Άννα, αν αυτάέίναι ένα μικρό μέρος των δημιουργιών σου, και τα περισσότερα τα κρύβεις στα μπαούλα σου, τότε είσαι πρώτη σε όλα (για να μην πω την απαγορευμένη λέξη "αρχηγός" - και κοιτάξτε που μας φτάσανε να μην χρησιμοποιούμε την λέξη αρχηγός επειδή κάποιοι την μαγάρησαν με όσα έκαναν ή παρέλειψαν νακάνουν για να σώσουν τον τόπο μας από την χρεωκοπία)....
Συγχαρητήρια και πάλι στη χρυσοχέρα Φελίτσια...
Καλή ξεκούραση και σύντομα να πάρει άδεια ξανά ο γιός σου και να βρεθείτε πάλι μαζί και να έχετε περισσότερες ώρες να περάσετε μαζί... cheers Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 5 EmptyΚυρ Ιαν 08, 2012 2:47 pm

Τέλειωσα το δεύτερο βιβλίο της Χίσλοπ "Ο ΓΥΡΙΣΜΟΣ". Τελικά έχει το χάρισμα αυτή η συγγραφέας. Ξέρει πώς να γράψει και να αγγίξει τον άλλο στη ψυχή του. Στην αρχή νόμιζα ότι μου άρεσαν τα βιβλία της λόγω του ότι αναφερόταν σε ιστορικές περιόδους της χώρας μας, αλλά και στο δεύτερο βιβλίο της που έχει να κάνει με ιστορία που λαμβάνει χώρα στην Γρανάδα, πάλι αφηγείται μοναδικά την ιστορία της και σε κάνει να θέλει να την διαβάσεις χωρίς ανάσα... Very Happy study study study
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpar19

elpar19


Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2011
Ηλικία : 56
Τόπος : Σουρωτη-Θεσσαλονικη

Hardanger! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 5 EmptyΚυρ Ιαν 08, 2012 10:18 pm

FELITSIA έγραψε:
ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ΜΠΕΙΤΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΕΙΤΕ ΤΑ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΓΙΑ ΑΠΟΨΕ .ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΥΡΙΟ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ. flower

Ειναι τελεια, πανεμορφα ολα. Γεια στα χερια σου!!!!
Τα σχεδια απο τις σταυροβελονιες τα εχεις?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://eleni-knittingpatterns.blogspot.com/
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 5 EmptyΔευ Ιαν 09, 2012 11:19 am

FELITSIA έγραψε:
ΑΝΝΑ ΜΟΥ Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΑ ΟΜΟΡΦΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ.ΜΗΝ ΜΕ ΛΕΣ ΑΡΧΗΓΟ ΓΙΑΤΙ Η ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΠΗΞΑΜΕ ΣΤΟΥΣ ΑΡΧΗΓΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΣ ΠΟΥ ΦΤΑΣΑΜΕ.....
ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΦΙΛΗ ΝΑ ΜΕ ΛΕΣ .ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΥ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ DOWN ΓΙΑΤΙ ΕΦΥΓΕ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΤΟΝ ΔΩ ΓΙΑΤΙ ΜΠΛΕΞΑΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΛΩΔΙΑ.ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΙΧΑΜΕ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΠΟΥ ΕΙΔΑΤΕ.ΑΠΟ ΥΠΝΟ ΠΑΣΧΩ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΛΙΓΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΑΝΝΑ ΜΟΥ.ΟΛΑ ΚΑΛΑ .
ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΕΣ :flower:

Καλά όχι αρχηγός! ( είδα το μήνυμα της Σταυροβελονιάς αφού σου είχα γράψει!)
ΚΑΠΕΤΑΝΙΣΣΑ μήπως; :D :D :D

Καλή ξεκούραση και σύντομα να έρθει ο γιος σου ξανά να τον χαρείς!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 5 EmptyΔευ Ιαν 09, 2012 11:21 am

EVDOKIAKAL έγραψε:
Τέλειωσα το δεύτερο βιβλίο της Χίσλοπ "Ο ΓΥΡΙΣΜΟΣ". Τελικά έχει το χάρισμα αυτή η συγγραφέας. Ξέρει πώς να γράψει και να αγγίξει τον άλλο στη ψυχή του. Στην αρχή νόμιζα ότι μου άρεσαν τα βιβλία της λόγω του ότι αναφερόταν σε ιστορικές περιόδους της χώρας μας, αλλά και στο δεύτερο βιβλίο της που έχει να κάνει με ιστορία που λαμβάνει χώρα στην Γρανάδα, πάλι αφηγείται μοναδικά την ιστορία της και σε κάνει να θέλει να την διαβάσεις χωρίς ανάσα... :D :study: :study: :study:

Εγώ τελειώσα το Η ΝΥΦΗ ΦΟΡΟΥΣΕ ΜΑΥΡΑ. Τέλειο ! (παρά το βαρύ τίτλο!) Το συστήνω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kleoniki




Αριθμός μηνυμάτων : 22
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 63
Τόπος : Θέρμη Θεσσαλονικης

Hardanger! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 5 EmptyΔευ Ιαν 09, 2012 12:09 pm

Γειά σας.Μπράβο Φελίσια πολύ ωραία όλα τα κεντήματα σου.Είναι όλα υπέροχα.
Άννα είδα και το δικό σου δενδράκι που έκανες.Είναι πάρα πολύ ωραίο.
Μπράβο και στις δυό σας.
Καλό βράδυ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 5 EmptyΤρι Ιαν 10, 2012 9:39 am

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Κορίτσια καλησπέρα. Αυτές είναι οι δύο πρώτες μου δημιουργίες με τη βελονιά της εβδομάδας το fly stitch.
Αρχικά ξεκίνησα να φτιάχνω κάτι σε ένα κομμάτι καμβά που είχα, αλλά πολύ γρήγορα ανακάλυψα ότι δεν μπορώ να φτιάξω το σχέδιο που ήθελα.
Έτσι την επομένη ανακάλυψα ένα κομμάτι πιο εύχρηστο και μαλακό και έφτιαξα το δεντράκι (που βάζοντας τα κόκκινα μπαλάκια, μοιάζει με μηλιά). Δεν είναι ακριβώς αυτό που είχα φανταστεί να φτιάξω αλλά ξεκίνησα τελευταία στιγμή και ομολογώ πολύ διστακτικά και φοβισμένα.
Κάθε αρχή και δύσκολη που λένε...
cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 5 EmptyΤρι Ιαν 10, 2012 9:46 am

Anna έγραψε:
Εγώ τελειώσα το Η ΝΥΦΗ ΦΟΡΟΥΣΕ ΜΑΥΡΑ. Τέλειο ! (παρά το βαρύ τίτλο!) Το συστήνω!

Άννα έχω αρκετά βιβλία που αγόρασα το καλοκαίρι και δεν έχω προλάβει να τα διαβάσω. Οπότε λέω να ξεκινήσω να διαβάζω κάποιο απ΄αυτά πριν αγοράσω κάτι καινούργιο.
Και επειδή στο σπίτι ασχολούμαι με τα εργόχειρά μου, θελω ένα βιβλίο για να το διαβάζω κυρίως στις μετακινήσεις μου με τα μεταφορικά μέσα, όπου δυστυχώς χάνω αρκετές ώρες...σει

Το βιβλίο που μας συστήνεις, έχω ακούσει ότι είναι πολύ καλό. Θα το έχω υπ' όψιν μου στην επόμενη εξόρμησή μου στο αγαπημένο μου βιβλιοπωλείο. study
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 5 EmptyΤρι Ιαν 10, 2012 9:51 am

EYΧΑΡΙΣΤΩ ΚΛΕΟΝΙΚΗ ΜΟΥ ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ.ΑΠΟΨΕ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΩ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΙΟ ΠΑΛΙΑ (ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ 1966-68)ΠΕΡΣΙΝΑ (ΚΑΔΡΑΚΙ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ) ΦΕΤΕΙΝΑ (ΣΕΛΙΔΟΔΕΙΚΤΗΣ ΠΟΛΥΧΡΩΜΟΣ).
ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΕΙΔΑ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑΚΙΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΙΔΙΩΣ Η ΜΗΛΙΑ ΣΟΥ.ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ.ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΤΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΝΑ.ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ Η ΕΠΙΚΕΦΑΛΗΣ ΜΑΣ Η ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ ΜΑΣ.ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΛΟΙΠΟΝ ΣΕ ΟΛΕΣ.ΜΠΗΚΑΤΕ ΔΥΝΑΜΙΚΑ.
ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΟΛΕΣ ΣΑΣ.ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΕ ΟΛΕΣ.ΜΟΛΙΣ ΤΑ ΑΝΕΒΑΣΩ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ.ΜΑΛΛΟΝ ΑΡΓΟΤΕΡΑ.ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 5 EmptyΤρι Ιαν 10, 2012 10:04 am

FELITSIA έγραψε:
EYΧΑΡΙΣΤΩ ΚΛΕΟΝΙΚΗ ΜΟΥ ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ.ΑΠΟΨΕ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΩ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΙΟ ΠΑΛΙΑ (ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ 1966-68)ΠΕΡΣΙΝΑ (ΚΑΔΡΑΚΙ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ) ΦΕΤΕΙΝΑ (ΣΕΛΙΔΟΔΕΙΚΤΗΣ ΠΟΛΥΧΡΩΜΟΣ).
ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΕΙΔΑ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑΚΙΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΙΔΙΩΣ Η ΜΗΛΙΑ ΣΟΥ.ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ.ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΤΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΝΑ.ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ Η ΕΠΙΚΕΦΑΛΗΣ ΜΑΣ Η ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ ΜΑΣ.ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΛΟΙΠΟΝ ΣΕ ΟΛΕΣ.ΜΠΗΚΑΤΕ ΔΥΝΑΜΙΚΑ.
ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΟΛΕΣ ΣΑΣ.ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΕ ΟΛΕΣ.ΜΟΛΙΣ ΤΑ ΑΝΕΒΑΣΩ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ.ΜΑΛΛΟΝ ΑΡΓΟΤΕΡΑ.ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ flower

Σ' ευχαριστώ Φελίτσια. Μακάρι να ρθείτε όλες μαζί να φτιάχνουμε διάφορα σχεδιάκια. Θα βοηθάμε η μία την άλλη και με την ονομασία της βελονιάς αλλά και με το τι σχεδιάκια θα φτιάξουμε.... Razz cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 5 EmptyΤρι Ιαν 10, 2012 10:19 am

ME THN ONOMAΣΙΑ ΙΣΩΣ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΓΩ ΝΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΩ.ΘΑ ΚΑΝΩ Ο,ΤΙ ΜΠΟΡΩ .ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΚΙΝΑΩ ΚΑΤΙ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΜΑΡΤΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ (ΣΑΝ ΤΗΝ ΤΡΟΙΚΑ ΚΙ ΕΓΩ) Η ΦΙΛΙΤΣΑ ΘΑ ΣΑΣ ΒΛΕΠΕΙ ΜΟΝΟ ΑΡΓΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.ΜΑΖΕΥΩ ΤΩΡΑ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΑ ΠΑΙΞΩ ΑΡΓΟΤΕΡΑ.ΕΧΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΞΕΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΜΟΝΟ Ο,ΤΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ .
ΤΩΡΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΛΟΓΩ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΚΡΙΣΗΣ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΟ ΜΝΗΜΟΣΥΝΟ (ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥΣ).ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΗΚΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ (ΕΧΟΥΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ) ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΔΩ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΑ ΟΝΕΙΡΑ .......ΦΤΟΥ.....
ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΕΦΤΩ..... ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΣΩ.....ΕΧΩ ΕΣΑΣ ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΛΩ .ΕΙΜΑΙ Η ΦΙΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΟΛΕΣ ΕΣΑΣ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ .ΕΙΣΤΕ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ.
ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ.ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΠΙΟ ΜΕΤΑ. flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 5 EmptyΤρι Ιαν 10, 2012 10:40 am

FELITSIA έγραψε:
ME THN ONOMAΣΙΑ ΙΣΩΣ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΓΩ ΝΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΩ.ΘΑ ΚΑΝΩ Ο,ΤΙ ΜΠΟΡΩ .ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΚΙΝΑΩ ΚΑΤΙ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΜΑΡΤΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ (ΣΑΝ ΤΗΝ ΤΡΟΙΚΑ ΚΙ ΕΓΩ) Η ΦΙΛΙΤΣΑ ΘΑ ΣΑΣ ΒΛΕΠΕΙ ΜΟΝΟ ΑΡΓΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.ΜΑΖΕΥΩ ΤΩΡΑ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΑ ΠΑΙΞΩ ΑΡΓΟΤΕΡΑ.ΕΧΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΞΕΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΜΟΝΟ Ο,ΤΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ .
ΤΩΡΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΛΟΓΩ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΚΡΙΣΗΣ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΟ ΜΝΗΜΟΣΥΝΟ (ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥΣ).ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΗΚΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ (ΕΧΟΥΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ) ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΔΩ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΑ ΟΝΕΙΡΑ .......ΦΤΟΥ.....
ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΕΦΤΩ..... ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΣΩ.....ΕΧΩ ΕΣΑΣ ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΛΩ .ΕΙΜΑΙ Η ΦΙΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΟΛΕΣ ΕΣΑΣ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ .ΕΙΣΤΕ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ.
ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ.ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΠΙΟ ΜΕΤΑ. flower
Μην στεναχωριέσαι Φελίτσια κάτι θα κανονίσουμε για να συναντηθούμε. Ίσως κάποιο σαββατοκύριακομετά το Πάσχα να κανονίσουμε μία εξόρμηση προς τα μέρη σου, και θα τα πούμε από κοντά.
Ήταν να μην κάνει την αρχή η Σταυροβελονιά φτιάχνοντας αυτό το φόρουμ, και τώρα που συναντηθήκαμε έστω στο μπλογκοκαφέ όλο και κάτι θα κάνουμε για να συναντηθούμε κάποια στιγμή.
Εσύ να είσαι πάντα αισιόδοξη και κάτι θα γίνει για την μελλοντική μας συνάντηση. Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 5 EmptyΤρι Ιαν 10, 2012 10:49 am

NA ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΒΡΕ ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΥ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΦΤΙΑΧΝΕΤΕ ΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΜΟΥ .ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΟ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΟΛΕΣ.ΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΑΠΛΗ ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ BLOG ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΓΛΥΚΙΑ ΖΕΣΤΗ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ.ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΜΕ ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΑΠΟ ΒΟΛΟ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
μία καλή ... μία ανάποδη

μία καλή ... μία ανάποδη


Αριθμός μηνυμάτων : 241
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Τόπος : Καλλιθέα, Αττική

Hardanger! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 5 EmptyΤρι Ιαν 10, 2012 10:58 am

Κορίτσια καλησπέρα, τι κάνετε? εγώ πριν από λίγο τελείωσα το σίδερο και διακόσμησα την σιδερώστρα στο σαλόνι (ξέρετε εσείς) με ένα πλυντήριο που περίμενε υπομονετικά την σειρά του.
Η επόμενη κίνηση ήταν να σας επισκεφθώ μια και έχω πάθει μια ψιλοεξάρτηση. (Και εγώ)
Ευδοκία μου, μόλις τώρα είδα την προσπάθειά σου στη fly stitch. Για αρχή νομίζω ότι τα πήγες πολύ καλά όπως και η ΄Αννα. Καλή συνέχεια και ελπίζω να βλέπουμε την πρόοδό σας.

Και πάνω που έλεγα ότι θα έκανα και μία ψυχοθεραπεία από κοντά, μου τα χάλασες. Ναι, για σένα λέω Φιλίτσα μου και την επίσκεψή σου "στας Αθήνας". Ας ελπίσουμε ότι σύντομα τα πούμε όλες από κοντά. Περιμένω να δω και τα πρώτα σου βήματα στο κέντημα.
Εύχομαι σε όλες, να έχετε μια όμορφη βραδιά
Καληνύχτα και πολλά φιλιά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 5 EmptyΤρι Ιαν 10, 2012 11:11 am

μία καλή ... μία ανάποδη έγραψε:
Κορίτσια καλησπέρα, τι κάνετε? εγώ πριν από λίγο τελείωσα το σίδερο και διακόσμησα την σιδερώστρα στο σαλόνι (ξέρετε εσείς) με ένα πλυντήριο που περίμενε υπομονετικά την σειρά του.
Η επόμενη κίνηση ήταν να σας επισκεφθώ μια και έχω πάθει μια ψιλοεξάρτηση. (Και εγώ)
Ευδοκία μου, μόλις τώρα είδα την προσπάθειά σου στη fly stitch. Για αρχή νομίζω ότι τα πήγες πολύ καλά όπως και η ΄Αννα. Καλή συνέχεια και ελπίζω να βλέπουμε την πρόοδό σας.

Και πάνω που έλεγα ότι θα έκανα και μία ψυχοθεραπεία από κοντά, μου τα χάλασες. Ναι, για σένα λέω Φιλίτσα μου και την επίσκεψή σου "στας Αθήνας". Ας ελπίσουμε ότι σύντομα τα πούμε όλες από κοντά. Περιμένω να δω και τα πρώτα σου βήματα στο κέντημα.
Εύχομαι σε όλες, να έχετε μια όμορφη βραδιά
Καληνύχτα και πολλά φιλιά
Τελικά φέτος το πιο must διακοσμητικό στα σπίτια μας θα γίνει η απλώστρα και η σιδερώστρα!!
Φέραμε την αλλαγή στη διακόσμηση κορίτσια. Τύφλα ναχουν οι μεγάλοι διακοσμητές!!!!

Βαρβάρα, μέχρι τη στιγμή που θα βρούμε τον τρόπο να συναντηθούμε όλες, μπορούμε να κανονίσουμε να συναντηθούμε όσες είμαστε από την Αθήνα Καλιθέα, Πειραιά και τις υπόλοιπες κοντινές περιοχές....
Μπορούμε να κανονίσουμε μία συνάντηση ανάλογα με τα ωράριά μας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 5 EmptyΤρι Ιαν 10, 2012 11:28 am

KAΛΑ ΣΥΝΝΕΝΟΗΜΕΝΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ?ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΜΙΑ ΑΠΛΩΣΤΡΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ.ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΥΤΑ .ΔΙΑΚΟΣΜΗΤΡΙΕΣ ΧΩΡΙΣ ΠΤΥΧΙΟ.ΧΑ ΧΑ ΧΑ .ΠΟΙΟΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ?ΕΣΥ ΒΑΡΒΑΡΑ ΜΟΥ .ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ.ΝΥΧΤΟΦΥΛΑΚΑΣ,ΔΙΑΚΟΣΜΗΤΡΙΑ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΥΤΡΙΑ ΚΛΠ ΚΛΠ ΚΛΠ....ΕΙΣΤΕ ΑΠΙΘΑΝΕΣ ΟΛΕΣ.
ΑΝΤΕ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΘΗΝΑΙΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΤΕ ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ.ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΑΘΗΝΑ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΜΙΑ ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΝΑ ΠΙΕΙΤΕ ΕΝΑ ΚΑΦΕ ΛΕΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ.ΤΟ ΛΕΩ ΣΤΗ ΝΥΦΗ ΓΙΑ ΝΑ Τ ΑΚΟΥΣΕΙ Η ΠΕΘΕΡΑ.......
ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΟΥΚΛΕΣ . flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
μία καλή ... μία ανάποδη

μία καλή ... μία ανάποδη


Αριθμός μηνυμάτων : 241
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Τόπος : Καλλιθέα, Αττική

Hardanger! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 5 EmptyΤρι Ιαν 10, 2012 11:40 am

Ευδοκία μου επειδή εγώ δεν εργάζομαι τώρα, είμαι λίγο πιο ελεύθερη από εσάς. Αν αποφασίσετε
λοιπόν κάποια συνάντηση, είμαι μέσα. Θα χαρώ να συναντηθούμε και να τα πούμε από κοντά

ΥΓ ΄Οταν περνάω από το σαλόνι (λόγω απλώστρας) νομίζω ότι βρίσκομαι στη Σιβηρία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 5 EmptyΤρι Ιαν 10, 2012 11:41 am

Βαρβάρα και Κλεονίκη ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια . Με το καλό να μας κάνετε παρέα!

Ευδοκία εμένα μου αρεσαν και τα δυο! Και μην αγχώνεσαι ο σκοπός είναι να μάθουμε και οχι να κάνουμε σημεια και τέρατα! Ανέβηκε και η δεύτερη βελονιά: buttonhole stitch-κουμπότρυπα;;;;; πείτε μου το ονομα βρε κορίτσια...

Φελίτσια λυπάμαι που χάλασαν τα σχέδια σου.... αλλά μη σκάς εμείς εδω είμαστε παρεούλα και δεν έχουμε σκοπό να φύγουμε!

Α και γω έχω απλώστρα στο σαλόνι μου!!!!!
Και δεν πρόλαβα να πιάσω βελόνα σήμερα... σνιφ σνιφ :pale:

Φιλάκια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 5 EmptyΤρι Ιαν 10, 2012 12:17 pm

Anna έγραψε:
Βαρβάρα και Κλεονίκη ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια . Με το καλό να μας κάνετε παρέα!

Ευδοκία εμένα μου αρεσαν και τα δυο! Και μην αγχώνεσαι ο σκοπός είναι να μάθουμε και οχι να κάνουμε σημεια και τέρατα! Ανέβηκε και η δεύτερη βελονιά: buttonhole stitch-κουμπότρυπα;;;;; πείτε μου το ονομα βρε κορίτσια...

Φελίτσια λυπάμαι που χάλασαν τα σχέδια σου.... αλλά μη σκάς εμείς εδω είμαστε παρεούλα και δεν έχουμε σκοπό να φύγουμε!

Α και γω έχω απλώστρα στο σαλόνι μου!!!!!
Και δεν πρόλαβα να πιάσω βελόνα σήμερα... σνιφ σνιφ pale

Φιλάκια!
Άννα, σε ένα έντυπο που έχει κάποιες βελονιές, τρη συγκεκριμένη την ονομάζει φεστόνι, και κατά τα γραφόμενα το φεστόνι είναι η βελονιά που χρησιμοποιείται πολύ συχνά τόσο γιατί είναι πολύ εύκολη όσο και γιατί δίνει θαυμάσια αποτελέσματα. Υπάρχει και το διπλό φεστόνι, το κυκλικό φεστόνι και με κάποια παραλλαγή γίνεται η διακοσμητική βελονιά κουμπότρυπας.
Πρέπει να στο σκανάρω το βιβλιαράκι γιατί μπορεί να σε βοηθήσει. Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 5 EmptyΤρι Ιαν 10, 2012 1:21 pm

Ευδοκία ευχαριστώ αλλά μη χάνεις χρόνο! Με τα ονόματα παιδεύομαι ! Τις παραλλαγές και τα σχετικά τα βρίσκω στο ίντερνετ ! Μια ωρα τωρα διαβαζα και έβλεπα τις παραλλαγές! Κρατούσα και σημειώσεις!!!!!!! study study study
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 5 EmptyΤρι Ιαν 10, 2012 1:27 pm

ΑΝΝΑ ΜΟΥ AYTH H BEΛΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΚΟΥΜΠΟΤΡΥΠΑΣ.ΤΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑΝ ΠΑΛΙΑ ΓΙΑ ΤΕΛΕΙΩΜΑ ΣΤΙΣ ΚΟΥΒΕΡΤΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΚΑΝΕ ΟΜΟΡΦΟ ΤΕΛΕΙΩΜΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΦΤΙΖΑΝ.ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΚΟΥΜΠΙΑ.ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΕΡΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΦΤΑΕΙ.ΛΕΓΕΤΑΙ ΚΑΙ ΦΕΣΤΟΝΙ .ΚΑΛΑ ΛΕΣ ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ .ΑΝ ΣΚΑΝΑΡΕΙΣ ΒΙΒΛΙΑΡΑΚΙ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΟΛΕΣ.ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΑΝΕΒΑΣΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΣΤΟ FLICKR.ΕΚΕΙ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΕΝΑ ΤΡΑΠΕΖΟΜΑΝΤΗΛΟ ΠΑΛΙΟ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΟΥ ΚΕΝΤΗΜΕΝΟ ΜΕ ΚΟΥΜΠΟΤΡΥΠΑ.ΕΠΙΚΑΙΡΟ ?ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ
ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΦΤΙΑΧΝΩ CHICHEN SCRATCH .ZHΛΕΨΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ.ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΜΕΝΑ.ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ.ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΕΙΡΑ ΑΠΟ ΔΙΠΛΗ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ.
ΤΩΡΑ ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΚΑΙ ΣΑΣ ΤΙΣ ΣΤΕΛΝΩ. flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 5 EmptyΤρι Ιαν 10, 2012 1:29 pm

ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΕΣΥ ΘΑ ΔΩΣΕΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΤΩΝ ΒΕΛΟΝΙΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΡΙΣΤΑ ΜΕ ΤΟΝΟ.ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ. flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
 
Hardanger!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 5 από 13Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ :: Κέντημα.-
Μετάβαση σε:  
phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις