Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ

Μια φορά και έναν καιρό, ήταν η σταυροβελονιά...και έφτιαξε την πρώτη αυστηρά και μόνο, ελληνική γυναικεία κοινότητα, με θέμα... ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ!!!
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήHardanger! - Σελίδα 4 I_icon_mini_portalΣύνδεση

 

 Hardanger!

Πήγαινε κάτω 
+5
μία καλή ... μία ανάποδη
EVDOKIAKAL
kleoniki
Staurovelonia
Anna
9 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 4 EmptyΠαρ Ιουλ 15, 2011 7:05 am

Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

Λοιπόν, το επόμενο βήμα μετά τη σταυροβελονιά μπορεί να είναι για κάποιον το hardanger! Ή το κοφτό αν προτιμάτε!
Πάλι μετράμε, πάντα υπάρχει ένα επαναλαμβανόμενο μοτίβο, ε.. πρέπει να κόψουμε και λίγο! Όσο δύσκολο κι αν φαίνεται, στην πράξη είναι απλό και θέλει απλά ήρεμες κινήσεις. Το αποτέλεσμα άλλωστε σε δικαιώνει!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Σε αυτό το σύνδεσμο θα δείτε το πρώτο μου δημιούργημα! (και ακολουθούν και άλλα!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 4 EmptyΔευ Ιαν 02, 2012 4:29 am

FELITSIA έγραψε:
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ .Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΝΑ ΜΑΖΕΥΟΜΑΣΤΕ ΣΥΧΝΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΩΣ ΑΚΑΤΟΡΘΩΤΟ.ΞΕΡΕΙΣ ΕΔΩ ΚΑΙ 34 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ΟΙ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ (ΚΑΙ ΕΝΝΟΩ ΠΑΣΧΑ ,ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ,ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ) ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΕΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΜΕ ΜΕ ΑΝΑΜΝΗΣΤΙΚΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ.ΟΥΤΕ ΣΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ.ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ Η ΖΩΗ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΕΩΣ ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΣΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΒΑΣΗ ΚΑΙ ΔΕΜΕΝΟΙ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΣΑΝ ΓΡΟΘΙΑ ΠΑΝΤΑ.ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΜΑΣ ΞΕΧΩΡΙΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΜΑΙΛ ΠΟΥ ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ..
ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΜΗΝΕΣ ΦΤΙΑΧΝΩ ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΧΕΔΙΑΚΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΔΩΡΑΚΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΑ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΩ ΤΗΝ ΩΡΑ ΜΟΥ ΟΜΟΡΦΑ.ΣΟΥ ΤΟ ΣΥΝΙΣΤΩ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΦΙΛΕΣ ΜΑΣ.ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΩ ΟΛΑ ΤΑ ΜΙΣΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΛΙ ΓΙΑΤΙ ΦΙΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΜΕΓΑΛΟ ,ΓΕΜΑΤΟ ΕΝΤΕΛΩΣ ΚΕΝΤΗΜΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ.
ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΝΕ ΕΧΕΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΣΑΣ.
ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ
Φελίτσια, δεν δίνετε το κακό παράδειγμα αντιθέτως το καλύτερο παράδειγμα δίνετε σε όλες τις οικογένειες. Γιατί εσείς είσαστε πιο ενωμένοι από οποιαδήποτε άλλη οικογένεια, που μπορεί, να βρίσκονται καθημερινά κάτω από την ίδια στέγη αλλά ο καθένας βρίσκεται στον κόσμο του και ασχολείται μόνο με το πώς θα περνάει καλύτερα ο εαυτός του και μόνο αυτός.
Η απόσταση που υπάρχει ανάμεσα στα μέλη της οικογένειάς σου είναι μικρή από τη στιγμή που εσείς είστε τόσο δεμένοι και γνωρίζετε ανά πάσα στιγμή που βρίσκεται ο καθένας σας και τί ακριβώς κάνει. Εϊναι υπέροχο να είναι τόσο ενωμένη μία οικογένεια, και ειδικά όταν τα μέλη της είναι μακριά. santa king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 4 EmptyΔευ Ιαν 02, 2012 6:03 am

ENA ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ .ΜΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΔΥΝΑΜΗ ΠΟΥ ΤΗΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΠΟΛΥ.ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣΤΕ Ο,ΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΠΙΚΟΝΩΝΩ ΜΕ ΦΙΛΕΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΕ ΑΚΟΥΣΟΥΝ.ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΧΕΙΜΩΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ.ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ ΚΟΣΜΟ ΣΤΟΝ ΞΕΝΩΝΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ 3 ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΑ ΠΟΤΕ.ΧΩΡΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΡΩΝΕ ΤΟΝ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΟΥ ΧΡΟΝΟ.ΠΡΟΤΙΜΩ ΤΑ ΜΩΡΑ ΚΑΜΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΠΑΙΡΝΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΣΤΕΙΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΤΟΥΣ(ΙΣΩΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΕΣ ΖΩΗΣ ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ) ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΤΕΣ.
ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΜΟΥ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 4 EmptyΔευ Ιαν 02, 2012 12:00 pm

FELITSIA έγραψε:
ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΝΑ ΜΟΥ.ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΣΚΩΛ ΜΕ ΤΟ ΠΟΡΤΟΚΑΛΛΙ ΘΑ ΕΚΠΕΜΠΕΙ ΖΕΣΤΗ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΠΟΥ ΤΟ ΕΠΛΕΚΕΣ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΘΗΚΗ ΑΠΟ ΤΙΣ ΒΕΛΟΝΕΣ ΕΧΕΙ ΚΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΠΙΝΕΛΙΑ ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΙΑ.ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΣΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΧΡΟΝΙΑΣ ΜΕ ΟΡΕΞΗ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ .
ΟΣΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΤΟ ΚΑΔΡΑΚΙ ,ΤΟΝ ΣΕΛΙΔΟΔΕΙΚΤΗ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΤΩΡΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΕΝΑΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΕΛΙΔΟΔΕΙΚΤΗ ΙΣΩΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΙΣΩΣ ΓΙΑ ΔΩΡΟ .ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ.
ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΣΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΑΣ ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΙΩΜΑΤΑ ΝΑ ΕΧΕΤΕ.
ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΡΥΟ ΒΟΛΟ.

Καλή μου Φελίτσια το πορτοκαλί είναι το χρώμα το γιου μου! Στην αρχή το έπλεκα για μένα, αλλά σαν μου το ζήτησε, δε είχα παρά να προσθέσω το παρτοκαλί στα χρώματα!

Πλησιάζουν τα Φωτα όποτε περιμένω να δω τις φωτογραφιές απο τα δικά σου δημιουργήματα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 4 EmptyΔευ Ιαν 02, 2012 12:10 pm

EVDOKIAKAL έγραψε:
Anna έγραψε:
Σας ανέβασα και φωτογραφίες στο μπλογκ μου από τη θήκη και το κασκόλ!
Για να ξεκινήσω καινουργια πράγματα το 2012!
Η δε θήκη για τις βελόνες πρωτότυπη και πολύ εξυπηρετική. Επειδή και εγώ θέλω να αγοράσω βελόνες, αν σου είναι εύκολο θα μου γράψεις το site από όπου τις αγόρασες??
Θα προσπαθήσω να φτιάξω και εγώ μία θήκη για τις βελόνες μου, αλλά δε έχω ραπτομηχανή και έτσι η κατασκευή μου θα είναι hand made!! Σίγουρα δεν θα γίνει σαν τη δική σου αλλά τις βελόνες θα τις φυλάει...
:santa:

Ευδοκία σου στέλνω τη διεύθυνση αποό το site: [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] . Εδώ είναι η αναζήτηση από όλες τισ βελόνες για να ψαξεις με την ησυχία σου! Αν έχεις χρόνο ψαξε και για μαλλιά ... έχει πάρα πολλά!!!!

Για τη θήκη τώρα... εύκολη μου βγήκε΄, εχω κρατήσει και τις οδηγίες ( γιατί πρωτα την σχεδίασα και ύστερα την έκανα!). Όσο για την ραπτομηχανή... οι δικοί μου μέχρι και τα τέλη του 70 είχαν βιοτεχνία, όποτε μεγάλωσα μέσα στιςραπτομηχανές, χωρίς όμως ποτέ να μάθω!
Πέρσι, μου είπε καποια στιγμή η πεθέρα μου, οτι έχει μια παλιά μηχανή, της κουνιάδας μου, στην αποθήκη, και πήγα και την πήρα!
Καλά τα γαζιά μου είναι ελαφρώς στραβά, σαν παππούς με παρκισον , ένα πράγμα, αλλά να τόσο όσο να ράψω τα εξτραφορ στα κεντήματα, η τα μαξιλάρια το παλευω!!!!!! Αυτό που δεν παλέυεται με τίποτα είναι οτι ειναι ασήκωτη!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 4 EmptyΔευ Ιαν 02, 2012 12:53 pm

ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΧΝΑΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Ο,ΤΙ ΣΑΣ ΥΠΟΣΧΕΘΗΚΑ ΜΟΛΙΣ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΔΕΙΞΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΤΑ ΔΕΙΞΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΝΑ ΤΑ ΑΝΕΒΑΣΩ.ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ.ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΑΣΤΟΙΧΕΙΩΤΗ ΜΕ ΑΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΥΤΟΔΙΔΑΚΤΗ.ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΚΑΙ Ο,ΤΙ ΚΑΤΑΦΕΡΩ .ΡΑΠΤΟΜΗΧΑΝΗ ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΩΡΟ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΤΟ 1982.ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΕΛΑΦΡΙΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΗΚΑ.(ΜΑΘΕ ΤΕΧΝΗ ΚΙ ΑΣΤΗΝΕ )
ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΠΑΛΑΙΩΣΗΣ ΒΥΖΑΝΤΙΝΗΣ ΕΙΚΟΝΑΣ.ΕΒΓΑΛΑ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΟΤΕ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΝΑΣΧΟΛΗΣΗ.ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΜΕ ΕΙΧΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ Ο ΚΑΛΟΣ ΘΕΟΣ ΜΕ ΤΙΣ ΕΙΚΟΝΕΣ ΠΟΥ ΕΦΤΙΑΧΝΑ.
ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ Ο,ΤΙ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ.ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΤΟΙΜΕΣ ΓΙΑ ΟΛΑ.ΑΠΟ ΣΚΑΨΙΜΟ ΚΑΙ ΦΥΤΕΜΑ ΛΑΧΑΝΙΚΩΝ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΝΑ ΖΟΥΜΕ ΧΩΡΙΣ ΔΕΗ.......
ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο,ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΑ ΓΚΡΙΝΙΑΖΩ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ.
ΚΑΛΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΑΥΡΙΟ ΠΑΛΙ Very Happy flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 4 EmptyΤρι Ιαν 03, 2012 12:49 pm

Φελίτσια και γω έτσι λέω, ότι ξέρει κανείς καλό είναι! Και το να πληρώνω 30 ευρώ για να μου κάνουν το τελείωμα απο ένα κέντημα, που εγώ το έχω κέντήσει, στολίσει, αγαπήσει... κοροϊδία μου φαίνεται, σωστά;

Αρχισαν και οι βελονιές που λέγαμε. Μπείτε αν θέλετε στο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] . Η δουλειά που κάνουν γυναίκες ανά το κόσμο την βρίσκεται κάτω από τον τίτλο στα comments. Εγώ ξεκίνησα... δειλά δειλά γιατί το να δουλεύω χωρίς σχέδιο είναι μια πρόκληση! Θα ανεβάσω σύντομα στο μπλογκ μου το αποτέλεσμα.

Και αν κάποια έχει το χρόνο και μπει στο site που σας γράφω και δει την βελονιά, θα μου πει το ελληνικό της όνομα; Στα αγγλικά: fly stitch; = η πεταχτή βελονιά;;;;;;;;;;

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 4 EmptyΤρι Ιαν 03, 2012 3:16 pm

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΠΩΣ ΛΕΓΕΤΑΙ ΠΕΤΑΧΤΗ ΒΕΛΟΝΙΑ .ΑΛΛΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΕΤΑΧΤΗ ΒΕΛΟΝΙΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΛΕΓΕΤΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ.ΠΑΝΤΩΣ ΜΠΗΚΑ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΟΜΟΡΦΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ.ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ.
ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΩ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΔΕΙΤΕ?
ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ.
ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 4 EmptyΤετ Ιαν 04, 2012 1:53 am

Anna έγραψε:
Φελίτσια και γω έτσι λέω, ότι ξέρει κανείς καλό είναι! Και το να πληρώνω 30 ευρώ για να μου κάνουν το τελείωμα απο ένα κέντημα, που εγώ το έχω κέντήσει, στολίσει, αγαπήσει... κοροϊδία μου φαίνεται, σωστά;

Αρχισαν και οι βελονιές που λέγαμε. Μπείτε αν θέλετε στο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] . Η δουλειά που κάνουν γυναίκες ανά το κόσμο την βρίσκεται κάτω από τον τίτλο στα comments. Εγώ ξεκίνησα... δειλά δειλά γιατί το να δουλεύω χωρίς σχέδιο είναι μια πρόκληση! Θα ανεβάσω σύντομα στο μπλογκ μου το αποτέλεσμα.

Και αν κάποια έχει το χρόνο και μπει στο site που σας γράφω και δει την βελονιά, θα μου πει το ελληνικό της όνομα; Στα αγγλικά: fly stitch; = η πεταχτή βελονιά;;;;;;;;;;

Άννα, μπήκα στο site και είδα τή βελονιά. Μοιάζει πολύ με τη βελονιά μαργαρίτα, και αν θυμάμαι καλά σε κάποιο παλιό τεύχο του περιοδικού "ΠΡΑΚΤΙΚΗ" τη συγκεκριμένη την έλεγε ανοιχτή μαργαρίτα. Θα προσπαθήσω να βρω το τεύχος αυτός να το σκανάρω και να το ανεβάσω εδώ.
Πάντως τα κεντήματα που έχουν ανεβάσει για να δείξουν την βελονιά αυτή είναι πολύ όμορφα.... Θα ήθελα να συμμετάσχω και εγώ αλλά νομίζω ότι λόγω του φόρτου εργασίας μου δεν θα μπορέσω να παρακολουθήσω και να κάνω όλες τις βελονιές... Αλλά θα προσπαθήσω μέχρι την Παρασκευή να κανονίσω λίγο τις ώρες μου μήπως τα καταφέρω και εγώ να συμμετάσχω συτό. cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 4 EmptyΤετ Ιαν 04, 2012 12:18 pm

FELITSIA έγραψε:
ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΠΩΣ ΛΕΓΕΤΑΙ ΠΕΤΑΧΤΗ ΒΕΛΟΝΙΑ .ΑΛΛΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΕΤΑΧΤΗ ΒΕΛΟΝΙΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΛΕΓΕΤΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ.ΠΑΝΤΩΣ ΜΠΗΚΑ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΟΜΟΡΦΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ.ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ.
ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΩ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΔΕΙΤΕ?
ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ.
ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ :flower:

Φελίτσια η πιο εύκολη λύση είναι το : [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] μπαίνεις μέσα κάνεις εγγραφή, δεν έχει κόστος και ανεβάζεις οτι φωτογραφία θες!
Μπορείς βέβαια να φτιάξεις και το δικό σου μπλογκ ... αλλά αυτό είναι λίγο πιο δύσκολο.. αλλά και χρόνο έχεις και διάθεση , οπότε για να σου στειλω κι αυτή τη διέυθυνση : [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 4 EmptyΤετ Ιαν 04, 2012 12:28 pm

Ευδοκία θα είναι πολύ ωραίο αν μπορέσεις να συμμετέχεις!!!!!!! εγώ έχω ένα κόλλημα με το να μαθαίνω καινούργια πραγματα! Και να σου πω δεν ειναι απαραίτητο να κάνεις όλες τις βελονιές, ούτε και τεράστια δημιουργήματα!
Εγώ πάντως κάθε βδομάδα θα σας λέω τη βελονιά, μπας και βρούμε μαζι τα ελληνικά ονόματα, και θα σας δείχνω τι κάνω!¨
(έχω παρει και ένα τετραδιακι και κρατάω και σημειώσεις, κάνω σκίτσα, γράφω και τα ονόματα και για να μην ξεχνάω αλλά και γιατί σε λίγο καιρό το κέντημα θα είναι είδος υπό εξαφάνιση!)
Πάντως είναι πολύ δημιουργικό!
Και από χρόνο... άστα βράστα...ανοίγουν και τα σχολεία απο Δευτέρα... αλλά μια ωρίτσα θα την βρω... και μόνο που φευγει το μυαλό μου από όλα αυτά που ακούμε (παει κι 13ος και ο 14ος στον ιδιωτικο;;;;;;;). Βελόνα και παλι βελόνα!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 4 EmptyΤετ Ιαν 04, 2012 12:47 pm

ΑΝΝΑ ΜΟΥ Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΦΩΤΗΣΗ .ΟΠΟΤΕ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΟ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ.
ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΠΑΥΞΑΝΩ ΓΙΑ ΤΟ ΚΕΝΤΗΜΑ ,ΠΛΕΞΙΜΟ,ΚΟΦΤΟ (ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΩΡΕΣ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΜΕ ΟΛΟΙ )ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΑΡΩΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΞΕΧΝΑΜΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΤΡΑΜΕ.
ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙ Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ .Η ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΤΙΜΗ.
ΚΑΛΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΑΥΡΙΟ. flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 4 EmptyΤετ Ιαν 04, 2012 1:21 pm

Anna έγραψε:
Ευδοκία θα είναι πολύ ωραίο αν μπορέσεις να συμμετέχεις!!!!!!! εγώ έχω ένα κόλλημα με το να μαθαίνω καινούργια πραγματα! Και να σου πω δεν ειναι απαραίτητο να κάνεις όλες τις βελονιές, ούτε και τεράστια δημιουργήματα!
Εγώ πάντως κάθε βδομάδα θα σας λέω τη βελονιά, μπας και βρούμε μαζι τα ελληνικά ονόματα, και θα σας δείχνω τι κάνω!¨
(έχω παρει και ένα τετραδιακι και κρατάω και σημειώσεις, κάνω σκίτσα, γράφω και τα ονόματα και για να μην ξεχνάω αλλά και γιατί σε λίγο καιρό το κέντημα θα είναι είδος υπό εξαφάνιση!)
Πάντως είναι πολύ δημιουργικό!
Και από χρόνο... άστα βράστα...ανοίγουν και τα σχολεία απο Δευτέρα... αλλά μια ωρίτσα θα την βρω... και μόνο που φευγει το μυαλό μου από όλα αυτά που ακούμε (παει κι 13ος και ο 14ος στον ιδιωτικο;;;;;;Wink. Βελόνα και παλι βελόνα!!
Άννα, Μπήκα στο site και είδα τι έχουν φτιάξει μέχρι τώρα οι συμμετέχουσες με την πρώτη βελονιά. Κάποιες κυρίες έχουν φτιάξει υπέροχες δημιουργίες και όλο και περισσότερο λαχταράω να δημιουργήσω και εγώ κάτι. Με βλέπω αύριο να πηγαίνω να αγοράσω κάποιο κομμάτι ύφασμα και να προσπαθήσω να φτιάξω και εγώ κάτι. Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 4 EmptyΠεμ Ιαν 05, 2012 2:53 pm

[quote="Anna"]Ευδοκία θα είναι πολύ ωραίο αν μπορέσεις να συμμετέχεις!!!!!!! εγώ έχω ένα κόλλημα με το να μαθαίνω καινούργια πραγματα! Και να σου πω δεν ειναι απαραίτητο να κάνεις όλες τις βελονιές, ούτε και τεράστια δημιουργήματα!
Εγώ πάντως κάθε βδομάδα θα σας λέω τη βελονιά, μπας και βρούμε μαζι τα ελληνικά ονόματα, και θα σας δείχνω τι κάνω!¨
(έχω παρει και ένα τετραδιακι και κρατάω και σημειώσεις, κάνω σκίτσα, γράφω και τα ονόματα και για να μην ξεχνάω αλλά και γιατί σε λίγο καιρό το κέντημα θα είναι είδος υπό εξαφάνιση!)
Πάντως είναι πολύ δημιουργικό!
Και από χρόνο... άστα βράστα...ανοίγουν και τα σχολεία απο Δευτέρα... αλλά μια ωρίτσα θα την βρω... και μόνο που φευγει το μυαλό μου από όλα αυτά που ακούμε (παει κι 13ος και ο 14ος στον ιδιωτικο;;;;;;Wink. Βελόνα και παλι βελόνα!! [quote]
Άννα γράφτηκα και εγώ για να συμμετάσχω στις βελονιές !!!! Περιμένω να μου στείλουν μήνυμα στο email μου για την επιβεβαίωση της εγγραφής μου.....
Αύριο θα βρω και κάποιο ρεταλάκι από τα παλιά μου υφάσματα και θα φτιάξω και εγώ κάτι με την πρώτηβελονιά... και βλέπουμε Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 4 EmptyΠαρ Ιαν 06, 2012 4:36 am

KALHMERA XRYSOXERES MOY.ΓΕΙΑ ΣΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΣΑΣ.ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΓΕΡΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΤΕ.ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΣΑΣ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΩ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΩ. ΧΑ ΧΑ ΧΑ.ΑΣΤΕΙΕΥΟΜΑΙ .ΔΕΝ ΣΑΣ ΦΤΑΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΟΛΕΣ ΣΑΣ.ΘΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ.ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ Twisted Evil flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 4 EmptyΠαρ Ιαν 06, 2012 11:25 am

Ευδοκία , δεν ξέρεις πόσο χαίρομαι που θα είμαστε δύο!!!!! λες να ξεσηκώσουμε και καμιά ακόμη;;; Φαντάσου 52 βδομάδες, 52 βελονιές! Καλό κουράγιο να έχουμε ! Μόνο μη ξεχνάς να μου λές και τα ελληνικά ονόματα γιατί έτσι όπως τα έμαθα όλα από το ιντερνετ όλα στα αγγλικά τα λέω!
Εγώ τελείωσα με την ανοιχτή μαργαρίτα - fly stitch. To δημιούργημά μου είναι στο μπλογκ μου, περιμένω τα σχόλια!
Πάντως κορίστια σε καλό μου, όλο στο τι θα φτιάξω είναι το μυαλό μου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 4 EmptyΠαρ Ιαν 06, 2012 12:58 pm

ANNOΥΛΑ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΒΓΗΚΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ.ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ .ΟΜΟΡΦΟ ΤΟ ΔΕΝΤΡΑΚΙ ΣΟΥ.
ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΣΑΣ .ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΕΤΕ ΕΠΑΞΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΜΑΣ.ΕΙΣΤΕ ΟΙ ΣΗΜΑΙΟΦΟΡΟΙ ΜΑΣ.ΚΡΑΤΑΤΕ ΟΡΘΙΑ ΤΗΝ ΣΗΜΑΙΑ ΜΑΣ.
ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΙ ΣΧΕΔΙΟ ΣΗΜΑΙΑ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΑΝ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ?
ΜΗΠΩΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΣΗΜΑΙΟΥΛΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΑΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΕΙ?ΤΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΣΥ?ΑΡΧΗΓΟΣ ΜΑΣ ΕΙΣΑΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΜΑΣ.
ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΟΤΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΤΙ ΘΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΜΗΝ ΣΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΙ ΑΥΤΟ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΕΙΠΑΜΕ Η ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ .ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΕΛΟΣ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΚΟ.ΟΥΤΕ ΧΑΡΤΙΑ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΟΥΤΕ ΚΑΚΟ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΝΟΥΜΕ .ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΚΕΝΤΗΜΑΤΑ ΣΙΓΑ ΤΑ ΩΑ.ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΜΑΣ.ΑΥΤΑ ΚΟΥΚΛΕΣ.ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ.ΑΥΡΙΟ ΠΑΛΙ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ. flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 4 EmptyΠαρ Ιαν 06, 2012 1:32 pm

Anna έγραψε:
Ευδοκία , δεν ξέρεις πόσο χαίρομαι που θα είμαστε δύο!!!!! λες να ξεσηκώσουμε και καμιά ακόμη;;; Φαντάσου 52 βδομάδες, 52 βελονιές! Καλό κουράγιο να έχουμε ! Μόνο μη ξεχνάς να μου λές και τα ελληνικά ονόματα γιατί έτσι όπως τα έμαθα όλα από το ιντερνετ όλα στα αγγλικά τα λέω!
Εγώ τελείωσα με την ανοιχτή μαργαρίτα - fly stitch. To δημιούργημά μου είναι στο μπλογκ μου, περιμένω τα σχόλια!
Πάντως κορίτσια σε καλό μου, όλο στο τι θα φτιάξω είναι το μυαλό μου!
Άννα, μόλις είδα το δημιούργημά σου. Είναι φανταστικό κοπέλα μου. Και η ιδέα σου να χρησιμοποιήσεις ένα μεγάλο κομμάτι ύφασμα και να το χωρισεις σε 52 τεράγωνα ... είνα υπέροχη. Δυστυχώς δεν έχω το χρόνο να βρω και εγώ κάποιο κομμάτι ύφασμα να κάνω και εγώ το ίδιο. Τουλάχιστον για την πρώτη βελονιά θα χρησιμοποιήσω κάποιο κομμάτι ύφασμα που έχω από κάποια παλιά δημιουργία μου και μετά βλέπουμε. ...
SAMPLERS δεν είναι τα δείγματα??? Δηλαδή φτιάχνουν κάθε βελονιά σε κάποιο μικρό κομμάτι ύφασμα σαν δείγμα?? Όπως όταν εμείς είναι να ξεκινήσουμε κάποιο πλεκτό και φτιάχνουμε δοκιμαστικά ένα μικρό κομμάτι για να δούμε πως βγαίνει το συγκεκριμένο πλεκτό με τις αντίστοιχες βελόνες??
Razz scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 4 EmptyΠαρ Ιαν 06, 2012 2:42 pm

EYDOKIA ΜΟΥ SAMPLES EINAI TA ΔΕΙΓΜΑΤΑ .ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΣΤΑ ΚΕΝΤΗΜΑΤΑ ΛΕΓΟΝΤΑΙ SAMPLERS .ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΤΕ .ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΕΡΘΩ ΚΙ ΕΓΩ .ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΩΣ ΑΚΑΤΟΡΘΩΤΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΕΧΩ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΔΗΛΑΔΗ ΑΠΟ ΤΟ ΠΣΧΑ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ .ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ Ο,ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΣΑΣ ΜΙΛΑΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ .ΘΑ ΜΟΥ ΜΙΛΑΤΕ ΕΣΕΙΣ.ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ .ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΣΤΕΙΛΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ. flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 4 EmptyΠαρ Ιαν 06, 2012 10:03 pm

Καλημερά!
Μια μέρα μπορώ και γω να κοιμηθώ και ξύπνησα κανονικά απο τις 6:30!
Ευγενία τα δείγματα που φτιάχνουν εξω είναι μεγάλα μακρόστενα υφάσματα και κάνουν σειρές με τις βελονιές... Να σου πω όμορφα είναι αλλά τι τα κάνεις μετά;
Να σου πω, το νόημα είναι να δοκιμάσεις όλες τις βελονιές και να δεις τι μπορείς να κάνεις, όποτε μικρό ύφασμα, μεγάλο ύφασμα σημασία δεν έχει...
Για παράδειγμα, αφου τελειώσα , σκέφτόμουν ότι το μοτίβο που έκανα για το χώμα, θα μπορούσε να γίνει σε καμβά με μεταλλική κλώστή και στο κέντρο απο κάθε ρόμβο να μπεί χάντρα....Νομίζω οτι έχω κάπου υπόλοιπο από καμβά.... θα το δοκιμάσω! Θα βγάλουμε και σχέδια στο τέλος!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 4 EmptyΠαρ Ιαν 06, 2012 10:06 pm

FELITSIA έγραψε:
EYDOKIA ΜΟΥ SAMPLES EINAI TA ΔΕΙΓΜΑΤΑ .ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΣΤΑ ΚΕΝΤΗΜΑΤΑ ΛΕΓΟΝΤΑΙ SAMPLERS .ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΤΕ .ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΕΡΘΩ ΚΙ ΕΓΩ .ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΩΣ ΑΚΑΤΟΡΘΩΤΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΕΧΩ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΔΗΛΑΔΗ ΑΠΟ ΤΟ ΠΣΧΑ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ .ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ Ο,ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΣΑΣ ΜΙΛΑΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ .ΘΑ ΜΟΥ ΜΙΛΑΤΕ ΕΣΕΙΣ.ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ .ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΣΤΕΙΛΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ. :flower:

Καταλαβαίνουμε Φελίτσια... κάτσε να δούμε και μεις πόσο θα αντέξουμε! 52 βδομαδες είναι αυτές!
Το καλοκαίρι αντί για καλημέρα θα μας ανεβάζεις καμιά φωτο απο τον Αγιο Ιωάννη να ταξιδεύει το μυαλό μας!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 4 EmptyΠαρ Ιαν 06, 2012 10:09 pm

FELITSIA έγραψε:
EYDOKIA ΜΟΥ SAMPLES EINAI TA ΔΕΙΓΜΑΤΑ .ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΣΤΑ ΚΕΝΤΗΜΑΤΑ ΛΕΓΟΝΤΑΙ SAMPLERS .ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΤΕ .ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΕΡΘΩ ΚΙ ΕΓΩ .ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΩΣ ΑΚΑΤΟΡΘΩΤΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΕΧΩ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΔΗΛΑΔΗ ΑΠΟ ΤΟ ΠΣΧΑ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ .ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ Ο,ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΣΑΣ ΜΙΛΑΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ .ΘΑ ΜΟΥ ΜΙΛΑΤΕ ΕΣΕΙΣ.ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ .ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΣΤΕΙΛΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ. flower
Καλημέρα Φελίτσια, μην ανησυχείς κοπέλα μου, θα σε περιμένουμε να μας γράφεις τα νεα σου και να μας λές και τίποτα περίεργο που θα συμβαίνει στον ξενώνα σου...
Καταλαβάινω ότι θα χαρείς τον γιό σου για λίγες ημέρες μόνο αλλά κάτι είναι και αυτό....
Περιμένω να δω τα δημιουργήματά σου που πρέπει να είναι τέλεια..... cheers Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 4 EmptyΠαρ Ιαν 06, 2012 10:13 pm

Anna έγραψε:
Καλημερά!
Μια μέρα μπορώ και γω να κοιμηθώ και ξύπνησα κανονικά απο τις 6:30!
Ευγενία τα δείγματα που φτιάχνουν εξω είναι μεγάλα μακρόστενα υφάσματα και κάνουν σειρές με τις βελονιές... Να σου πω όμορφα είναι αλλά τι τα κάνεις μετά;
Να σου πω, το νόημα είναι να δοκιμάσεις όλες τις βελονιές και να δεις τι μπορείς να κάνεις, όποτε μικρό ύφασμα, μεγάλο ύφασμα σημασία δεν έχει...
Για παράδειγμα, αφου τελειώσα , σκέφτόμουν ότι το μοτίβο που έκανα για το χώμα, θα μπορούσε να γίνει σε καμβά με μεταλλική κλώστή και στο κέντρο απο κάθε ρόμβο να μπεί χάντρα....Νομίζω οτι έχω κάπου υπόλοιπο από καμβά.... θα το δοκιμάσω! Θα βγάλουμε και σχέδια στο τέλος!
Καλημέρα Άννα. Το ίδιο έπαθα και εγώ Σηκώθηκα από τις 6.15. Ε, τι να σου κάνει συνήθεια είναι αυτή μετά από τόσα χρόνια δεν μπορείς να την αλλάξεις εύκολα.
Και σίγουρα 52 εβδομάδες είναι πάρα πολλές και δεν ξέρω και εγώ τί φόρτο εργασίας θα έχουμε αλλά τώρα που το ξεκίνησα θα το συνεχίσω όσο μπορώ.
Χρόνια Πολλά Άννα και αν έχεις κάποιον δικό σου που γιορτάζει σήμερα τις ευχές μου για την γιορή Razz του
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 4 EmptyΠαρ Ιαν 06, 2012 11:42 pm

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΣΕ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΝ ΣΗΜΕΡΑ.ΧΘΕΣ ΚΑΘΗΣΑΜΕ ΜΕΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 4 ΤΟ ΠΡΩΙ .ΔΥΣΤΥΧΩΣ Ο MAC ΔΕΝ ΔΕΧΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΤΗΝ ΨΗΦΙΑΚΗ .ΨΑΞΑΜΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΧΤΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΤΕΝΤΑ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΒΟΛΙΚΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ .ΔΕΝ ΕΧΕΙ WINDOWS .ΠΑΛΙΑ ΜΕ ΤΑ WINDOWS ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ.ΕΦΕΡΕ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΣΚΛΗΡΟ ΔΙΣΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΡΧΕΙΑ ,ΟΥΤΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΓΡΑΨΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΝΕΥΡΙΑΣΕ Ο ΚΑΥΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΕΛΕΓΕ ΜΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟΣΗ ΩΡΑ ,ΝΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ ΤΟΣΕΣ ΩΡΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙΠΟΤΑ.......ΝΑ ΕΙΧΑΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ,ΛΕΣ ΕΝΤΑΞΕΙ.
ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΛΛΟ .ΘΑ ΠΑΩ ΣΕ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΠΟ ΚΕΙ .ΠΑΝΤΩΣ ΑΝΟΙΞΑ ΕΝΑΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ KAI EINAI ETOIMOS ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ Ο,ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΑΝ ΜΠΟΡΕΣΩ ΤΕΛΙΚΑ.ΑΜΑ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΟΛΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΣΥΝΟΜΟΤΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ.
ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕ ΤΑ ΕΡΓΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ .ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 4 EmptyΣαβ Ιαν 07, 2012 3:00 pm

ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ΜΠΕΙΤΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΕΙΤΕ ΤΑ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΓΙΑ ΑΠΟΨΕ .ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΥΡΙΟ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ. flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
μία καλή ... μία ανάποδη

μία καλή ... μία ανάποδη


Αριθμός μηνυμάτων : 241
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Τόπος : Καλλιθέα, Αττική

Hardanger! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 4 EmptyΚυρ Ιαν 08, 2012 12:05 am

Καλημέρα καλή μου Felitsia,
O επιμένων νικά, τελικά. Τα καταφέρατε !!! Ενα μεγάλο μπράβο στο παλικάρι σου αλλά και σε σένα για την τόση δουλειά που έχεις κάνεις. Να είσαι καλά χρυσοχέρα μου και πάντα να δημιουργείς.
Το καδράκι του μικρού Κυριάκου είναι πολύ χαριτωμένο και ο σελιδοδείκτης σου πιστεύω ότι βρήκε τη θέση του στο "Νήμα". Όσο για τα άλλα ... δεν έχω λόγια, καθένα ξεχωριστό. Μπράβο και πάλι μπράβο,
Φιλιά,
Βαρβάρα

ΥΓ: Ελπίζω να κράτησες σημειώσεις για το πως να ανεβάζεις τις φωτογραφίες γιατί έπεται και συνέχεια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Hardanger!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 13Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ :: Κέντημα.-
Μετάβαση σε:  
Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις