Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ

Μια φορά και έναν καιρό, ήταν η σταυροβελονιά...και έφτιαξε την πρώτη αυστηρά και μόνο, ελληνική γυναικεία κοινότητα, με θέμα... ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ!!!
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΜε πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 12 I_icon_mini_portalΣύνδεση

 

 Με πολύ πολύ αγάπη!

Πήγαινε κάτω 
+14
Kathy1988
elpar19
zizel
lilium
ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
FELITSIA
katerina
μία καλή ... μία ανάποδη
marygian
fani
EVDOKIAKAL
Anna
kleoniki
Staurovelonia
18 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Staurovelonia
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Staurovelonia


Αριθμός μηνυμάτων : 34
Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2011
Ηλικία : 56
Τόπος : Δήμος Καματερού, Ν. Αττικής

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 12 EmptyΚυρ Ιουλ 10, 2011 12:52 am

Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

Πρώτα απ΄όλα θα πρέπει να σας συστηθώ. Με λένε Μαρία, αλλά εδώ μέσα θα με βρείτε ως Σταυροβελονιά. Είμαι 44 χρονών, ζω στην όμορφη Αθήνα μας, έχω μια κόρη, ένα γιο και έναν πανέμορφο εγγονό!
Μου αρέσει να μαθαίνω τα πάντα και να δημιουργώ από το μηδέν!
Φιλοσοφία μου είναι, ποτέ μην λες ποτέ! Η ζωή είναι όμορφη και ακόμα ομορφότερη όταν έχεις πολλούς και καλούς φίλους!
Ελπίζω λοιπόν να γνωριστούμε εδώ μέσα και να γίνουμε μια πολύ πολύ όμορφη και ζεστή παρέα!

Με εκτίμηση

Σταυροβελονιά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.staurovelonia.blogspot.com/

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 12 EmptyΔευ Ιαν 16, 2012 11:52 am

Για βοηθήστε , την μικρή ανόητη φίλη σας... Σωζεται; Να πλέξω και το υπόλοιπο και να το σιδερώσω; να το πλύνω; να το ΄κλάψω και να το θάψω;;;;;;;
Καλά αφού έκανα οτι έκανα, και αφου συμμάζεψα τα υπόλοιπα καλά σιδερωμένα, πήρα ένα κέντημα μετρητό με απλή και ωραία σταυροβελονιά, και κεντούσα και έλεγα απο μέσα μου: " δεν θα ξανακάνω βλακείες, δεν θα ξαναβιαστώ, δεν θα ξανακάνω κάτι αν δεν είμαι σιγόυρη!!!" και άλλα τέτοια ωραία!!!!!!!!!

Θα πρεπε να εισασταν απο μια μεριά να με βλέπατε!!!!!!!!!!! Βουβή θλίψη και αγωνια!!!!!!!!!!!
Αντε φιλενάδες, στείλτε καμιά ιδέα, στην πόντια της παρέας!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 12 EmptyΔευ Ιαν 16, 2012 12:43 pm

ANNA MOY KAΛΗΣΠΕΡΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΤΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΜΗΠΩΣ ΑΝ ΤΟ ΕΒΡΕΧΕΣ ΞΑΝΑΓΥΡΙΖΕ ΣΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΤΟΥ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ?ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΣΙΔΕΡΩΣΕΣ ΜΕ ΔΥΝΑΤΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΑΤΜΟ ΚΑΙ ΠΑΝΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΤΟ .ΠΛΥΝΕ ΤΟ ΑΠΟΨΕ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΚΑΛΟ.ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΓΙΑΚΑ ΚΑΙ ΚΑΣΚΩΛ ΕΓΩ ΕΧΩ ΒΟΛΕΥΤΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΛΕΞΗ 3 ΚΑΛΕΣ 1 ΑΝΑΠΟΔΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΙΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ 3 ΚΑΛΕΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΠΟΔΗ ΚΑΙ 3 ΚΑΛΕΣ ΠΑΛΙ.ΓΙΝΕΤΑΙ ΛΑΣΤΙΧΩΤΟ ΤΡΩΕΙ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΗΜΑ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΒΟΛΕΥΤΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΑΚΑ ΣΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΣΤΡΩΣΕΙ.ΚΑΙ ΜΗΝ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ .ΤΑ ΛΑΘΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΕΙΝΑΙ.ΤΙ ΕΓΙΝΕ?ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΑ ΠΛΕΚΤΑ ΔΕΝ ΤΑ ΣΙΔΕΡΩΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΑΠΛΩΝΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΚΑΛΟΡΙΦΕΡ ΚΟΝΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΕΞΩ ΜΕ ΠΑΓΩΝΙΑ,ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΠΛΩΣΑ ΕΝΑ ΜΑΛΛΙΝΟ ΠΛΕΚΤΟ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ ΕΞΩ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΠΕΣΕ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΥΚΛΑ ΤΗΣ. ΟΤΑΝ ΤΑ ΠΛΕΝΟΥΜΕ ΤΑ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΒΡΥΣΗ ΤΗΣ ΜΠΑΝΙΕΡΑΣ ΝΑ ΣΤΡΑΓΓΙΞΟΥΝ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΝΕΡΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΑ ΑΠΛΩΝΟΥΜΕ ΣΤΑ ΤΕΣΣΕΡΑ ΣΚΟΙΝΙΑ ΤΗΣ ΑΠΛΩΣΤΡΑΣ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΤΟ ΠΛΕΚΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΡΕΜΑΣΕΙΚΑΙ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΦΟΥΣΤΑΝΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΤΣΙΜΠΙΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΑΦΗΝΟΥΝ ΑΣΧΗΜΟ ΣΗΜΑΔΙ.ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΠΩΣ ΝΑ ΣΕ ΦΩΤΙΣΑ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΚΡΥΟ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΦΟΡΑΜΕ ΔΙΠΛΑ ΚΑΙ ΤΡΙΠΛΑ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΟΥΦΑΚΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΛΕΞΕΙ ΜΕ ΤΟ ΑΝΑΛΟΓΟ ΚΑΣΚΩΛ.ΑΝ ΚΡΥΩΝΟΥΝ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΙΣΟΘΕΡΜΙΚΕΣ ΚΑΛΤΣΕΣ ΒΑΛΤΕ ΣΤΟΝ ΠΑΤΟ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΝΑΕΙ Η ΥΓΡΑΣΙΑ .ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΧΟΥΧΟΥΛΙΑΣΜΑΤΑ. flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 12 EmptyΔευ Ιαν 16, 2012 11:29 pm

Καλημέρα σε όλη την παρέα μας.
Χθες ήταν αδύνατο να κρατήσω τα ματάκια μου ανοιχτά. Μόλις πήγα σπίτι, μαγείρεψα μάζςψα τα ρούχα για να μην ξυλιάσουν από τον πάγο, και την ώρα που κάθησα στον καναπέ ούτε που κατάλαβα πώς με πήρε ο ύπνος.... Sleep
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 12 EmptyΤρι Ιαν 17, 2012 12:08 am

ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ .ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΑΣ ΜΑΣ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ.ΕΙΔΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΤΕΙΛΕ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΗΝ ΖΕΣΤΗ ΤΟΥ ΜΟΡΦΕΑΚΑΛΗ ΜΕΡΑ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΡΥΩΝΕΤΕ.ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ.ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΟΥΜΕ flower I love you
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 12 EmptyΤρι Ιαν 17, 2012 12:30 am

Κορίτσια έχω πρόβλημα με τη σύνδεση στο internet στο γραφείο, οπότε οι απαντήσεις μου θα έρχονται ανακατεμένες. και όταν θα συνδέομαι ξανά.

Άννα και εγώ πιστεύω ότι πρέπει να κάνεις αυτό που σου είπε η Φιλίτσα.
Να το πλύνεις και μετά να το απλώσεις, όπως απλώνω και εγώ τα χειροποίητα μάλλινα. βάζεις πάνω στην απλώστρα (αυτή που έχουμε για διασκοσμητικό μέσα στο σαλόνι μας!!!!) μία χοντρή πετσέτα και στρώνεις το πλεκτό σου πάνω της και το αφήνεις εκεί μέχρι να στεγνώσει .
Είναι ο κλαύτερος τρόπος για να στεγνώνουν τα πλεκτά μας χωρίς να κρεμάνε !!!
Νομίζω ότι σώζεται το κασκόλ της κουμπάρας σου, αφού όπως προείπε και η Φιλίτσα δεν το σιδέρωσες....
Περιμένω νέα σου από την επέμβαση να μάθω αν ανάρρωσε ο ασθενής!!! Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 12 EmptyΤρι Ιαν 17, 2012 12:35 am

Έχεις απόλυτο δίκιο Φιλίτσα μου. Το σώμα μου έδωσε σήμα ότι δεν αντέχει άλλο!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 12 EmptyΤρι Ιαν 17, 2012 12:39 am

Άννα, όλες έχουμε κάνει λάθη πάνω στα εργόχειρά μας.. Όμως από τα λάθη μας αυτά μαθαίνουμε και μετά δημιουργούμε κάτι πολύ καλύτερο!!!
Καταλαβαίνω πώς αισθανόσουν μετά γιατί έκανες τόσο κόπο να το πλέξεις έως εδώ και έγινε αυτή η αναποδιά..
Όλα θα πάνε καλά, και τα λάθη είναι για τους ανθρώπους για να μαθαίνουν από τα λάθη τους....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 12 EmptyΤρι Ιαν 17, 2012 12:48 am

Εγώ πολύ παλιά, όταν ήταν μικρά τα παιδιά είχα απλώσει δύο πουλοβεράκια τους να στεγνώσουν αλλά ήταν τότε που είχε χιονίσει μέσα στην Αθήνα και είχαμε αποκλειστεί μέσα στα σπίτια μας.
Πήγα η καλή σου το πρωί να τα μαζέψω και είχαν γίνει κρύσταλλο!!! και εγώ η έξυπνη άρχισα να τα τσακίζω με αποτέλεσμα να σπάσει το ένα από τα δύο πουλοβεράκια σε δύο κομμάτια....
Έμεινε και το κοίταζα σαν χαζή!!! Δεν είχα απλώσει ρούχα με τέτοιο χιόνι και πάγο και πού να φανταστώ τί θα γινόταν!!!!
Αλλά έμαθα και από τότε τα απλώνω πάνω στην απλώστα μου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 12 EmptyΤρι Ιαν 17, 2012 1:15 am

ΕΙΔΑΤΕ ΤΙ ΘΑΥΜΑΤΑ ΚΑΝΕΙ Η ΠΕΙΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ?ΚΑΙ ΓΩ ΕΤΣΙ ΕΜΑΘΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΑΣ ΤΑ ΕΙΠΑ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΘΕΤΕ ΚΑΙ ΣΕΙΣ.ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΣΕΙΣ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ Ο,ΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΓΩ .ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΑΛΕΣ ΦΙΛΕΣ.ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ. flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 12 EmptyΤρι Ιαν 17, 2012 12:02 pm

Ευχαριστώ για τις συμβουλές!!!!!!
Να σας πω στα πλεκτά τα αγοραστά,εννοώ μπλούζες κτλ κτλ έτσι κάνω... και μάλιστα μια καλή που έχω και την αγαπάω πολύ την απλώνω μέσα και πάνω σε πέτσετα για να μη χάνει το σχήμα της, ούτε καν στην απλώστρα!
Αλλά αυτό με το σίδερο... το θέμα ξέρετε ποιο είναι; το κασκόλ είναι μισό,το σιδέρωσα με τους πόντους περασμένους στην μια βελόνα για να δω αν θα ισιώσει.... όποτε τωρα θα πρέπει να πλέξω το αλλο μισο, να το πλύνω.... για να δω αν θα στρώσει...
Αφήστε που σκέφτηκα να το πλεξω, να το σιδερώσω πάλι και μετά να το πλύνω!!!! Τουλάχιστον αν έχει γίνει ζημιά να είναι ομοιόμορφη!!!!! Τι λέτε;;;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 12 EmptyΤρι Ιαν 17, 2012 12:07 pm

Φελίτσια έτσι είναι από τα λάθη μας μαθαίνουμε το ξέρω! Και γω απο τέτοια... δόξα τω Θεώ αλλ τι να κάνουμε ! Θα γίνω σοφή στο τελος!
Ευδοκία μου και γω έχω τέτοια βράδια που πέφτω ξέρη! Αλλά να σου πω, την επόμενη μέρα βάζω κανένα φρούτο παραπάνω στη διατροφή μου καμιά σαλάτα παίρνω και για 3-4 μέρες καμιά βιταμίνη και συνέρχομαι!
Για δοκίμασε το κι αυτό!
Καλό σας βράδυ κι ας ελπίσουμε οτι απο αυριο θα ζεστάνει λίγο!
(το πρωί που έφευγα είχε -6!!!!!!!!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 12 EmptyΤρι Ιαν 17, 2012 12:12 pm

KAΛΥΤΕΡΑ ΚΑΝΕ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΑΝΝΑ ΜΟΥ.ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΟΜΟΙΟΜΟΡΦΟ.ΣΩΣΤΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΕΣ.ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΚΑΝΑ .ΑΣΕ ΟΜΩΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥΣ.ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΛΙΓΟ.ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ. flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 12 EmptyΤρι Ιαν 17, 2012 12:16 pm

ΚΑΛΑ ΕΣΥ ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΕΦΕΡΕΣ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟ ΚΡΥΟ .ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΑΛΛΑ ΕΣΕΙΣ ΕΠΑΝΩ ΣΗΜΕΙΩΣΑΤΕ ΤΙΣ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΑΤΩ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ .ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΑΡΙΕΣΑΙ.ΠΑΛΙ ΘΑ ΞΑΝΑΠΕΣΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΒΡΟΧΗ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 12 EmptyΤετ Ιαν 18, 2012 11:47 am

Καλησπέρα!!!!!!!!!
Αχ Φελίτσια έδω έχει πολύ κρύο... ( καλά δεν είμαστε και Φλώρινα, αλλά το πρωι υποφέρουμε!!!!)Και έχει μια ξαστεριά όλη νύχτα που τα παγώνει όλα. Το πρωι στο δρόμο έχω και το νου μου για παγετό!
Και το πετρέλαιο 0.98 το λίτρο... προχθές έβαλα και ακόμα πονάει!!!!
Τι να πεις; είναι ιδέα μου ή είναι πιο κρύος αυτός ο χειμώνας;;;;;;;;;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 12 EmptyΤετ Ιαν 18, 2012 11:51 am

΄΄Οσο για το κασκόλ το σκέφτηκα... θα βαλώ μπρος να της φτιάξω ένα άλλο... δώρο είναι και το θέλω όμορφο! Το πολυ πολύ να της το αργήσω λίγο...
Και το άλλο, το σιδερωμένο, θα το τελειώσω μεν αλλά για μένα! Κι ότι γίνει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 12 EmptyΤετ Ιαν 18, 2012 12:06 pm

ANNA ΜΟΥ ΚΑΝΕ ΑΜΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΛΕΞΗ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑ.3 ΚΑΛΕΣ ΚΑΙ 1 ΑΝΑΠΟΔΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΣΕΙΡΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ 3 ΚΑΛΕΣ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΗΝ ΜΙΑ ΑΝΑΠΟΔΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ 3 ΚΑΛΕΣ.ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΕΛΕΙΟ.
Ο ΣΥΧΩΡΕΜΕΝΟΣ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΑΝ ΕΙΧΕ ΞΑΣΤΕΡΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΡΥΟ.ΑΠΟΨΕ ΘΑ ΨΗΣΕΙ (Ο ΘΕΟΣ) ΦΙΔΙΑ.....ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΠΟΛΥ ΚΡΥΟΣ ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΚΑΙ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΕΙ ΕΤΣΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΣΧΕΔΟΝ.Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΛΥΠΗΘΕΙ ΟΛΟΥΣ.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΕΣ . flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 12 EmptyΤετ Ιαν 18, 2012 12:14 pm

Καλησπέρα κορίτσια. Πολύ κρύο και στην Αθήνα. Στην πολυκατοικία μας, σήμερα είναι η τελευταία ημέρα που άναψε το καλοριφέρ. Διότι δεν πλήρωσαν τα κινόχρηστα οι περισσότεροι ένοικοι και δεν υπάρχουν χρήματα να αγοραστεί άλλο.
Από αύριο θα κυκλοφορούμε με παλτά και κουβέρετες μέσα στο σπίτι.
και εγώ νομίζω ότι ο φετινός χειμώνας είναι πολύ κρύος απ' ό,τι τις προηγούμενες χρονιές.
Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 12 EmptyΤετ Ιαν 18, 2012 12:16 pm

Άννα και εγώ αυτό θα έκανα. Αν για κάποιο λόγο χαλούσε ένα εργόχειρό μου που το προόριζα για δώρο σίγουρα θα το κρατούσα για μένα και θα ξεκινούσα ένα καινούργιο για τη φίλη μου.
cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 12 EmptyΤετ Ιαν 18, 2012 12:18 pm

Πολύ καλό το γνωμικό με τη ξαστεριά και τα φίδια Φιλίτσα. Δεν το έχω ξανακούσει. silent
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 12 EmptyΤετ Ιαν 18, 2012 12:22 pm

FELITSIA έγραψε:
ANNA ΜΟΥ ΚΑΝΕ ΑΜΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΛΕΞΗ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑ.3 ΚΑΛΕΣ ΚΑΙ 1 ΑΝΑΠΟΔΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΣΕΙΡΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ 3 ΚΑΛΕΣ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΗΝ ΜΙΑ ΑΝΑΠΟΔΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ 3 ΚΑΛΕΣ.ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΕΛΕΙΟ.
Ο ΣΥΧΩΡΕΜΕΝΟΣ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΑΝ ΕΙΧΕ ΞΑΣΤΕΡΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΡΥΟ.ΑΠΟΨΕ ΘΑ ΨΗΣΕΙ (Ο ΘΕΟΣ) ΦΙΔΙΑ.....ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΠΟΛΥ ΚΡΥΟΣ ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΚΑΙ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΕΙ ΕΤΣΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΣΧΕΔΟΝ.Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΛΥΠΗΘΕΙ ΟΛΟΥΣ.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΕΣ . flower
Φιλίτσα αν κατάλαβα καλά την πλέξη αυτή για το κασκόλ, μου φαίνεται πολύ εύκολη. Συνολικά οι πόντοι πρέπει να είναι πολλαπλάσιοι του 4, έτσι δεν είναι???
Όταν ξεκινήσω το κασκόλ θα κάνω και εγώ αυτή την πλέξη!! bounce Like a Star @ heaven
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 12 EmptyΤετ Ιαν 18, 2012 12:24 pm

ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΛΥΠΑΜΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ.ΤΙ ΝΑ ΠΩ ....ΚΑΙ ΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ .ΚΟΝΤΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΜΗΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ.ΑΡΧΙΣΕ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΝΑ ΖΗΤΑΕΙ ΔΑΝΕΙΚΑ Ο ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΝΕ.ΜΕΧΡΙ ΓΟΠΕΣ ΜΑΖΕΥΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΠΝΙΣΟΥΝ .ΔΕΝ ΣΟΥ ΛΕΩ ΓΙΑΤΑ ΣΥΣΣΙΤΙΑ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ....ΕΧΩ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΠΟΥ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ ΚΑΙ ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΤΕΤΡΑΠΛΑΣΙΑΣΤΗΚΕ ΑΠΟ ΠΕΡΥΣΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΨΑΧΝΟΥΝ ΣΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ.....ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΝ ΟΙ ΕΛΕΕΙΝΟΙ ΟΙ ΑΧΡΗΣΤΟΙ ΟΙ ΚΡΕΤΙΝΟΙ.ΣΥΓΧΙΣΤΗΚΑ ΤΩΡΑ ΠΑΛΙ........ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΘΑ ΦΑΩ ΑΠΟΨΕ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΘΑ ΦΑΩ Ο,ΤΙ ΒΡΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ.ΕΤΣΙ ΕΙΜΑΙ ΟΤΑΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΡΩΩ.Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΟ ΝΤΥΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΑΡΑ ΝΑ ΤΟ ΤΑΙΖΕΙΣ....ΚΑΤΙ ΗΞΕΡΕ.ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ,ΚΑΛΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 12 EmptyΤετ Ιαν 18, 2012 12:29 pm

ΑΝ ΕΡΘΕΙΣ ΤΕΛΙΚΑ ΣΤΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ ΦΕΡΕ ΒΕΛΟΝΕΣ ΚΑΙ ΚΛΩΣΤΗ .ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΤΟΙΜΕΣ ΤΙΣ ΘΗΛΙΕΣ ΠΕΡΑΣΜΕΝΕΣ ΣΤΗ ΒΕΛΟΝΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΩ .ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ.ΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΙΡΕΙΤΑΙ ΔΙΑ 4.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΡΟΛΟ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΛΑΣΤΙΧΩΤΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΑΡΧΙΖΕΙ ΜΕ ΑΛΛΕΣ ΒΕΛΟΝΙΕΣ. flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 12 EmptyΤετ Ιαν 18, 2012 12:38 pm

εδώ να δεις τι γίνεται Φιλίτσα. Το βραδάκι που γυρίζω στο σπίτι στην μικρή πλατεία που είναι στο δρόμο κάτω από το σπίτι μου, ανάβουν φωτιές με καδρόνια, χαρτόκουτα και κλαδιά μέσα στους καδους σκουπιδιών και συγκεντρώνονται γύρω γύρω καμιά 10αριά άτομα για να ζεσταθούν. Και δυστυχώς τα χειρότερα δεν έχουν έρθει ακόμα...
Υπομονή και έχει ο Θεός !!!! Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 12 EmptyΤετ Ιαν 18, 2012 1:41 pm

ΝΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΟΣΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΝΤΕΞΟΥΜΕ.ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΝΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΙ ΜΟΝΟΝ Ε Κ Ε Ι Ν Ο Σ.ΑΣ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ.Ο ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ ΑΥΤΟ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΙΡΑΖΟΜΑΙ ΜΑΖΙ ΣΑΣ.....

«Το μεγαλύτερο θαύμα δεν είναι ένας άρρωστος να γίνει καλά και να μην πονά, αλλά να παραμένει κάποιος αθεράπευτος, να πονά και να χαίρεται αληθινά. Να συμβαίνει δηλαδή το εξής φαινομενικά παράδοξο και οξύμωρο: Να μην είσαι καλά και να αισθάνεσαι πιο καλά από τους πιο καλά. Να είσαι υγιής μέσα στην ασθένεια, πλούσιος μέσα στην απόλυτη φτώχεια, δοξασμένος μέσα στην αδοξία, ευτυχισμένος μέσα στη δυστυχία»
ΤΙ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ?

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
elpar19

elpar19


Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2011
Ηλικία : 56
Τόπος : Σουρωτη-Θεσσαλονικη

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 12 EmptyΠεμ Ιαν 19, 2012 12:54 am

Γεια σας κουκλες. Εχω λιγες μερες να μπω γιατι χαθηκα στις δουλειες του σπιτιου. Πολυ κρυο κοριτσια!!!! Μπρρρρρρρ. Ελπιζω να ειστε ολες καλα!!!
Αννουλα μου επειδη βλεπω οτι σε παιδευει το κασκολακι της κουμπαρας σου θα σου πω καποια ''κολπα'' για να προσπαθησεις να ''συνεφερεις'' αυτο που πλεκεις ή κανοντας αλλο να αποφυγεις καποια λαθακια.
Οταν τελειωσεις αυτο που πλεκεις τωρα, πλυντο με το ειδικο απορρυπαντικο για ευαισθητα ή μαλλινα και μην το στυψεις με το γνωστο τροπο στριβοντας το. Παρε μια πετσετα ανοιξε την και απλωσε το κασκολ σου μεσα, μετα κανε ρολο πετσετα και κασκολ και πατησε το οσο περισσοτερο μπορεις και παλι χωρις να τα στριβεις. Μ'αυτον τον τροπο στραγγιζεις το πλεκτο χωρις να το ξεχειλωνεις. Μετα μπορεις να το απλωσεις οπως ειπαν τα κοριτσια, με πετσετα και ανοιχτο στην απλωστρα. Οσο για το σιδερωμα δεν το συνιστω γιατι η πλεξη ζερσευ παντα θα στριβει στις ακρες οτι και να κανεις αλλα και το πλεκτο δε θα ειναι τοσο αφρατο οσο οταν το επλεκες. Ισως χρειαστει να κανεις για λιγο με τον ατμο τις δυο στενες ακρες μονο .
Αν θα ξεκινησεις αλλο, στα σημεια που θα κανεις το ζερσευ, τις πρωτες 3-4 θηλειες μπορεις να τις κανεις ή πλεξη μους(ολες οι σειρες καλη ή αναποδη) ή πλεξη πουαντερι(1καλη-1αναποδη και στην επομενη σειρα 1αναποδη-1καλη). Ετσι δε θα στριβει το πλεκτο προς τα μεσα.
Ολοκληρη εκθεση εγραψα!!!!! Ελπιζω να σε βοηθησα λιγακι και να καταλαβαινεις αυτα που εγραψα!!! Οτι θελεις ξαναρωτας!!!
Φιλια σε ολες!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://eleni-knittingpatterns.blogspot.com/
 
Με πολύ πολύ αγάπη!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 12 από 40Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ :: Το καφενείο της σταυροβελονιάς!-
Μετάβαση σε:  
Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις