Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ

Μια φορά και έναν καιρό, ήταν η σταυροβελονιά...και έφτιαξε την πρώτη αυστηρά και μόνο, ελληνική γυναικεία κοινότητα, με θέμα... ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ!!!
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΜε πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 24 I_icon_mini_portalΣύνδεση

 

 Με πολύ πολύ αγάπη!

Πήγαινε κάτω 
+14
jokasta
marygian
ΝΥΧΤΟΛΟΥΛΟΥΔΟ
EYHA
Staurovelonia
katerina
EF75
roula.o
fani
FELITSIA
EVDOKIAKAL
μία καλή ... μία ανάποδη
Anna
ronitsa
18 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ronitsa




Αριθμός μηνυμάτων : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 05/02/2012
Ηλικία : 48
Τόπος : Μυτιληνη

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 24 EmptyΣαβ Μαρ 24, 2012 9:00 pm

Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

MARYGIAN ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΛΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΒΡΩ ΚΑΤΙ ΤΟ ΚΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΩ. ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΚΑΝΩ ΕΤΣΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΤΑ ΚΑΘΗΣΤΕΡΩ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΝΩ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.ΕΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΝΕΝΑ ΣΧΕΔΙΟ ΕΑΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΟΛΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΦΤΙΑΞΕΙ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 24 EmptyΤρι Μάης 29, 2012 11:08 am

Σας φιλώ όλες γλυκά γλυκά και αν σημειώνω απουσίες αυτες τις μέρες , μη με παρεξηγειτε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 24 EmptyΤρι Μάης 29, 2012 12:00 pm

ANNA MOY MHN ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ .ΒΡΕΣ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΤΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΞΑΝΑ.ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΚΑΙ ΕΝΑ ΛΟΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΟΥ ΕΣΥ ΕΛΕΙΠΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ .
ΟΣΕΣ ΞΕΡΟΥΝ ΑΠΟ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΔΕΝ ΣΕ ΠΑΡΕΞΗΓΟΥΝ .ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ .ΘΕΛΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙ .
ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ .ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΕΣ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
roula.o




Αριθμός μηνυμάτων : 96
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2012
Ηλικία : 55
Τόπος : ΘΕΡΜΗ, ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 24 EmptyΤρι Μάης 29, 2012 12:23 pm

ΑΝΝΑ ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΕΣ. ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΣΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΗΣΥΧΙΑ ΣΟΥ, ΞΕΚΟΥΡΑΣΟΥ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑΤΑ ΣΟΥ.
ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EF75




Αριθμός μηνυμάτων : 175
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2012
Ηλικία : 49
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 24 EmptyΤρι Μάης 29, 2012 1:25 pm

ΦΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ, ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ.

ΑΝΝΑ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ, ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΜΗΝ ΣΟΥ ΠΩ ΚΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΒΔΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΛΘΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΥΡΑΣΗ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ.(ΤΑ ΠΕΡΑΣΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ)

ΣΑΣ ΕΧΩ ΜΙΑ ΣΥΝΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΝΤΑΓΗ ΓΙΑ ΚΟΥΛΟΥΡΑΚΙΑ, ΤΗΝ ΕΦΤΙΑΞΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΚΑΝΑΝΕ ΑΝΑΡΠΑΣΤΑ, ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΗ ΠΑΡΕΑ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΜΕ ΚΟΥΛΟΥΡΑΚΙ, ΟΠΟΤΕ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΗ ΔΟΣΗ ΤΩΡΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ-ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ. ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΤΕ ΤΗΝ ΣΑΣ ΤΗΝ ΣΥΣΤΗΝΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ.

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ, ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΚΟΥΛΟΥΡΑΚΙ.......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 24 EmptyΤετ Μάης 30, 2012 9:16 am

KAΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ .ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ .ΦΩΤΕΙΝΗ ΜΟΥ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΣΟΥ?Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΤΑΓΗ ΜΕ ΤΑ ΚΟΥΛΟΥΡΑΚΙΑ ΣΟΥ .ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΘΑ ΤΙΜΗΣΩ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ .
ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΤΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ ΣΟΥ.
ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΟΥ .ΒΑΡΒΑΡΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ?
ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ ΜΟΥ ΑΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ.
ΣΑΣ ΑΦΙΕΡΩΝΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ.
Βρήκα μια μικρή εκκλησία όλο τρεχούμενα νερά
και την κρέμασα στον τοίχο.Τα μανουάλια της είναι
πήλινα και μοιάζουν με τα δάκτυλά μου όταν γράφω.
από το πως αστράφτουν τα τζάμια καταλαβαίνω αν πέρασε
άγγελος.Και συχνά κάθομαι τ΄απογέματα έξω στο πεζούλι
και κρατιέμαι στις κακοκαιρίες όπως το γεράνι.

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΕΛΥΤΗΣ
¨Ημερολόγιο Ενός αθέατου Απριλίου¨

ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ.ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
roula.o




Αριθμός μηνυμάτων : 96
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2012
Ηλικία : 55
Τόπος : ΘΕΡΜΗ, ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 24 EmptyΤετ Μάης 30, 2012 9:18 am

ΦΙΛΙΤΣΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΩΡΑΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΣΟΥ. ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 24 EmptyΠεμ Μάης 31, 2012 10:26 am

Καλά, εγω τρεχω να μπω σε μια σειρα ακόμα και εσεις χαθηκατε;;; Απουσία σε όλες!
Εγω μόλις νομιζω πως τελειωσα με πλυσιματα και σιδερωματα και το σπίτι είναι σε μια καλή σειρα... φορτωσα σήμερα και τις φωτογραφιες στον υπολογιστη... ε νομιζω οτι θα έχω ενα αξιοπρεπες σκ ή τωρα που το σκεφτομαι 3ημερο!!!!!!!!!
Παω να φάω λιγο περεκ (ξερετε τα περεκ; είναι φυλλα πίττας ψημμενα σε τζακι που τα παιρνουμε μετα εμεις και τα κάνουμε πιτες στο φουρνο ή τηγανιτες!- ποντιακή συνταγή) και μετά νανι!
Φιλιά!
(για βελονιά ουτε κουβεντα ακόμα! σνιφ σνιφ)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 24 EmptyΠεμ Μάης 31, 2012 11:04 am

ANNA MOY ΚΑΛΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΝΑ ΕΧΕΙΣ .ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΟΜΟΡΦΑ ΤΟ ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΣΟΥ .ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΚΕΝΤΗΣΕΙΣ ΟΣΟ ΘΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΛΕΩ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΚΕΝΤΗΜΑ ΕΓΩ ΗΡΕΜΩ ΚΑΙ ΞΕΦΕΥΓΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ .
ΚΑΛΗ ΟΡΕΞΗ ΜΕ ΤΟ ΠΕΡΕΚ .ΠΑΩ ΚΙ ΕΓΩ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΩ ΤΟ ΒΑΛΣΑΜΟΧΟΡΤΟ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΜΑΡΑΘΕΙ ΘΑ ΜΕ ΠΑΙΔΕΨΕΙ ΠΟΛΥ.
ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΕΣ ΕΝΑ ΗΡΕΜΟ ΒΡΑΔΥ ΧΩΡΙΣ ΣΚΟΤΟΥΡΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΑΣ.
ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΧΤΥΠΑΣ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ .ΕΣΥ ΤΟ ΧΤΥΠΑΣ ΚΑΙ ΓΩ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΣΠΑΣΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ .ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΤΕΤΟΙΑ.ΚΑΛΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΝΑ ΕΧΕΙΣ .
ΒΑΡΒΑΡΑ ΜΟΥ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΑΥΡΙΟ .
ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΣΠΙΤΙ.ΦΩΤΕΙΝΗ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΣΟΥ .
ΚΑΛΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ.ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΜΕ ΠΟΛΛΗ ΑΓΑΠΗ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ Very Happy I love you I love you flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 24 EmptyΠαρ Ιουν 01, 2012 6:08 am

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ.ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΣΑΣ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ Ο ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΜΟΥ.ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΕΝΟΣ ΚΥΠΡΙΟΥ -ΕΛΛΗΝΑ ΑΓΝΩΣΤΟΥ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.....ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΣΚΥΒΕΤΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ .ΠΑΝΤΑ ΕΝΑ ΘΑΥΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΚΙ ΑΥΤΟ.

ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΛΑΤΕΙΑ , KAMIA OΔΟ με ΤΟ ΟΝΟΜΑ του ΣΤΕΛΙΟΥ ΚΥΡΙΑΚΙΔΗ ???
θα επρεπε ομως...

διαβαστε να παθετε σοκ :

Στην Πάφο γεννήθηκε, σαν σήμερα. Στις 4 Μαϊου 1910. Πάνω από έναν αιώνα πια. Φτωχόπαιδο ήταν και κάποια στιγμή ξεκίνησε τον αθλητισμό στην Λεμεσό. Του άρεσε να τρέχει από πιτσιρίκι. Κατάφερε, μάλιστα, να πάρει μέρος ως δρομέας με την ελληνική εθνική ομάδα στους ολυμπιακούς αγώνες του 1936!

Αγροτόπαιδο, με έρωτα για τον αθλητισμό και ταλέντο, από το 1934 τα μαζεύει και μετακομίζει στο Χαλάνδρι. Έπιασε δουλειά στην ΔΕΗ (τότε Ηλεκτρική Εταιρεία) και πήγαινε να μετράει τα ρολόγια στα σπίτια του κόσμου για να βγάλει το μεροκάματο.

Τα' μπλεξε ο πόλεμος μετά. Υπέφερε ο κόσμος. Έτσι κι αυτός, έτσι και η οικογένειά του. Το 1940 έκοψε το τρέξιμο και κοίταξε μόνο να ζήσει.

Πείνα! Έβλεπε τους παλιούς του συναθλητές, εκείνη την μεγάλη ομάδα του 1930, να λιμοκτονούν ή να τους σκοτώνει ο γερμανικός κατοχικός στρατός.

Παντρεύτηκε, έκανε παιδιά, τέλειωσε η Κατοχή, άρχισε η φαγωμάρα του Εμφυλίου. Αδερφός να σκοτώνει αδερφό εκείνα τα μαύρα χρόνια.

Πούλησε τα μισά έπιπλα για να πάει να τρέξει!

Παίρνει την μεγάλη απόφαση το 1946 να ξανατρέξει. Λίγη προπόνηση, ελάχιστο φαγητό από τους γείτονες, δύσκολα χρόνια. Ήθελε να πάει στην Αμερική. Στην Βοστώνη. Στον φημισμένο μαραθώνιο! Ελπίζοντας ότι και μόνο με την παρουσία του θα μπορέσει να ευαισθητοποιήσει τους Αμερικάνους για να βοηθήσουν τον λαό μας που τα περνούσε δύσκολα όσο ποτέ άλλοτε.

Πώς, όμως, να αγοράσει εισιτήριο για την Αμερική; Με τι λεφτά; Μαζεύει και πουλάει τα μισά έπιπλα του σπιτιού. Πιάνει πέντε δραχμές στο χέρι, του δίνουν με τα πολλά και κάμποσα ακόμα από την δουλειά του και πάει και βγάζει αεροπορικό εισιτήριο. Μονό! Δεν είχε λεφτά για «μετ' επιστροφής».

Μέσα από τα χαλάσματα της Αθήνας, βρήκε το κουράγιο να πετάξει για Αμερική ρισκάροντας τα πάντα. Με μοναδικό σκοπό να. τρέξει! Τίποτα άλλο!

«Θα πεθάνεις στα πρώτα χιλιόμετρα»

Ο πιο δύσκολος μαραθώνιος της εποχής - κι ακόμα φημισμένος - ήταν αυτός της Βοστώνης. Φαβορί ο τεράστιος Άγγλος Κένεθ Μπέιλι και ο Αμερικάνος, νικητής της προηγούμενης χρονιάς, Τζόνι Κέλι. Κι από κοντά ένας Καναδός αθληταράς.

Πριν τον αγώνα όλοι οι αθλητές έπρεπε να περάσουν από γιατρό. Πάει και ο Κυριακίδης, τον εξετάζουν οι Αμερικάνοι και του λένε:

«Δεν μπορείς να τρέξεις.».

- Μα, γιατί; Γιατί δεν μπορώ ενώ έκανα τόσο ταξίδι;

- Είσαι πολύ αδύναμος, νεαρέ Έλληνα. Θα πεθάνεις στον δρόμο από την εξάντληση, έτσι κοκαλιάρης όπως είσαι. Δεν θα αντέξεις ούτε για μερικά χιλιόμετρα.

Παίρνει ουσιαστικά την προσωπική ευθύνη και λέει «φέρτε μου το χαρτί να το υπογράψω ότι θα τρέξω κι αναλαμβάνω όποιον κίνδυνο υπάρχει για την ζωή μου. Θα τρέξω κι ας πεθάνω εδώ πέρα.».

Αρχίζει ο αγώνας. 20 Απριλίου 1946 ήτανε. Ξεκίνησε αργά ο Στέλιος Κυριακίδης, αλλά ανέβαζε στροφές. Όλο και πλησίαζε τους πρώτους, όλο και πατούσε καλύτερα. Στο 40 χιλιόμετρο έπιασε τον Κέλι, τον πρωτοπόρο.

Ναι, κέρδισε! Με πανευρωπαϊκό ρεκόρ! Παραμιλούσε η Αμερική.

«Εγώ έτρεχα για τον εαυτό μου, ο Κυριακίδης για έναν λαό»

Ο πρόεδρος των ΗΠΑ Τρούμαν καλεί τον Κυριακίδη στον Λευκό Οίκο, μαζί με τον δεύτερο, τον Αμερικάνο Τζόνι Κέλι.

Κι όταν λέμε Κέλι να αναφέρουμε ότι 15 φορές βγήκε στην καριέρα του μέσα στην πρώτη πεντάδα του μαραθωνίου της Βοστώνης, ενώ το 2000 ανακηρύχθηκε από το Runner's World ο κορυφαίος δρομέας για τον περασμένο αιώνα.

Ρωτάει ο Χάρι Τρούμαν τον Τζόνι Κέλι: «Καλά, βρε παιδί μου. Πώς έχασες απ' αυτόν τον κοκαλιάρη (σ.σ. έτσι τον έλεγαν οι εφημερίδες) κι αδύναμο Έλληνα;».

Απάντηση Κέλι: «Μόνο εγώ έχασα; Κανένας δεν μπόρεσε να τον κερδίσει. Εγώ έτρεχα για τον εαυτό μου κι αυτός για έναν ολόκληρο λαό, για μια ιδεολογία...».

Ο Τρούμαν χαμογελάει και γυρνάει προς τον Κυριακίδη. «Εσύ, παιδί μου, είσαι άξιος συγχαρητηρίων. Για πες μου. Τι θες να κάνω για σένα; Θες ρούχα; Τρόφιμα να δυναμώσεις; Χρήματα; Ό,τι θες από μένα».

«Δεν θέλω τίποτα για μένα, μόνο για τους Έλληνες που λιμοκτονούν»

Απάντηση Κυριακίδη: «Σας ευχαριστώ, πρόεδρε. Δεν θέλω τίποτα για εμένα. Το μόνο που ζητώ, κύριε Τρούμαν, είναι να στείλετε ρούχα και τρόφιμα στα 7 εκατομμύρια Έλληνες που λιμοκτονούν. Αυτό ζητάω. Να βοηθήσετε τον λαό μου που υποφέρει».

Αυτό που έγινε μετά ήταν απίστευτο. Από δωρεές των Αμερικάνων μαζεύτηκαν τόνοι από τρόφιμα, φάρμακα, κουβέρτες. Δεν είχαν πώς να τα μεταφέρουν. Μόλις βρέθηκαν έξι καράβια, με τη συνδρομή της οικογένειας Λιβανού, έφτασε η βοήθεια στην Ελλάδα. Το «Πακέτο Κυριακίδη», όπως το ονόμασαν.

Συγκεντρώθηκαν, επίσης, 250.000 δολάρια για να δοθούν στους ταλαιπωρημένους Έλληνες από την Κατοχή και τον Εμφύλιο! Ποσό τεράστιο για την εποχή. Όλες οι αμερικάνικες εφημερίδες τον είχαν πρωτοσέλιδο, ενώ ο ίδιος έτρεχε από Πολιτεία σε Πολιτεία της Αμερικής για να φέρει κι άλλη βοήθεια στην τσακισμένη Ελλάδα.

Ένα εκατομμύριο κόσμος στην υποδοχή!

Ένας λαός που πέθαινε στους δρόμους από την εισβολή του ναζισμού και τον Εμφύλιο, μπόρεσε να χαμογελάσει ξανά απ' αυτόν τον τεράστιο Έλληνα. Την μέρα που ήρθε από τις ΗΠΑ στην Αθήνα, στις 23 Μαϊου, ξεχύθηκε στους δρόμους ένα εκατομμύριο κόσμος για να τον υποδεχτεί.

Είχαν φτάσει απ' όλη την Ελλάδα άνθρωποι στην πρωτεύουσα για να τον ευχαριστήσουν. Εκείνη τη μέρα ήταν η πρώτη φορά που φωταγωγήθηκε ξανά η Ακρόπολη από τότε που άρχισε ο πόλεμος. Και θεωρήθηκε το πρώτο χαρμόσυνο γεγονός για τον τόπο ύστερα από τόσα καταραμένα χρόνια. Ο Κυριακίδης έδωσε χαρά, περηφάνια, ανακούφιση στους συνανθρώπους του.

Πόσο γνήσιος ο Στέλιος Κυριακίδης! Πόσο αυθεντικός. Και τι ψυχή! Μεγαλείο.

Ο γιός του, απλόχερα και χωρίς να ζητήσει ποτέ καμία αμοιβή, προσέφερε χρόνια μετά όλα τα κειμήλια του Στέλιου Κυριακίδη στο Μουσείο του Μαραθωνίου δρόμου στον Μαραθώνα (αξίζει να το επισκεφθείτε κάποια φορά).

Με διαμάντι!

Μέσα σ' αυτά που έγιναν δωρεά στο Μουσείο είναι και το μετάλλιο τεράστιας αξίας από τον νικητήριο αγώνα στην Βοστώνη. Ένα μετάλλιο που ήταν συλλεκτικό ακόμα και τότε, αφού για εκείνη και μόνο τη χρονιά είχε τοποθετηθεί στο κέντρο του ένα διαμάντι!

Ο Στέλιος Κυριακίδης είναι ακόμα και σήμερα άγνωστος στους περισσότερους Έλληνες φιλάθλους. Στις ΗΠΑ, όμως, έχουν γράψει βιβλία για το κατόρθωμά του, έχουν γυρίσει βραβευμένα ντοκιμαντέρ (NBC), ενώ ετοιμάζουν και μια ταινία από την Disney με παραγωγούς τους Mark Ciardi και Gordon Gray.

Άνθρωπος της προσφοράς, με υψηλά ιδεώδη, γνώστης της βαριάς κληρονομιάς αυτού του τόπου στον αθλητισμό και τον πολιτισμό, ένας μοναδικός αθλητής που λατρεύτηκε στην εποχή του. Θα μπορούσε και σήμερα να αποτελεί φάρο έμπνευσης για όλους μας, αλλά μάλλον σε πολλούς το όνομά του δεν λέει κάτι.

Κι ας έκανε, πέρα απ' όλα τα άλλα, κι έναν τεράστιο άθλο από καθαρά αθλητικής άποψης, αφού η νίκη στον μαραθώνιο της Βοστώνης θεωρείται κάτι τρομερά δύσκολο.

Ο αείμνηστος Φρέντυ Γερμανός είχε κάνει μια εξαιρετική εκπομπή για τον Κυριακίδη το 1981, απόσπασμα της οποίας μπορείτε να παρακολουθήσετε από το βίντεο εδώ: [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
I love you flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
fani

fani


Αριθμός μηνυμάτων : 91
Ημερομηνία εγγραφής : 19/07/2011
Ηλικία : 46
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 24 EmptyΠαρ Ιουν 01, 2012 9:43 am

Αχ βρε Φιλίτσα μας συγκίνησες πάλι,ένας τέτοιος ΠΑΤΡΙΩΤΗΣ δεν γίνεται να βρεθεί και τώρα που έχουμε τα μαύρα μας τα χάλια και αυτοί που μας κυβερνάνε κοιτάζουν την πάρτη τους?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fani

fani


Αριθμός μηνυμάτων : 91
Ημερομηνία εγγραφής : 19/07/2011
Ηλικία : 46
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 24 EmptyΠαρ Ιουν 01, 2012 9:47 am

Άννα καλώς 'ορισες απο το ευχάριστο διάλειμμα απο την καθημερινότητα σου.Μάλλον το καλοκαιράκι μας εμπνέει για μπαλκόνι και παρεούλα γι'αυτό και οι απουσίες (οχι οι δουλειές που τελειωμό δεν έχουν!!).
Φιλιά σε όλα τα κορίτσια!!! Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 24 EmptyΠαρ Ιουν 01, 2012 11:56 am

Καλως σας βρήκα!!! Εδω πιο πολύ οι δουλειες παιζουν Φανή! Γιατί σήμερα κάπως ζεστανε για να χαρουμε το μπαλκόνι μας!
Και οτι άνοιξα το λαπτοπάκι μου... ο καλός μου έφερε παγωτο... πως να αντισταθω κορίτσια;;;χαχαχα!
Καλό βράδυ και καλό σκ (και τριημερο!)
(Ακόμα χρωσταω αναρτησν, φωτο, βελονιά αλλά επιφυλασσομαι για το σκ!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EF75




Αριθμός μηνυμάτων : 175
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2012
Ηλικία : 49
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 24 EmptyΠαρ Ιουν 01, 2012 1:21 pm

ΓΕΙΑ ΚΑΙ ΧΑΡΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΟΥΛΑ. ΕΚΛΕΨΑ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΙ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ, ΑΛΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ. ΓΙΑΤΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΤΑΙ. ΣΠΙΤΙΑ, ΦΑΓΗΤΑ, ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΑΡΡΩΣΤΗ ΠΕΘΕΡΑ.( ΜΙΑ ΜΑΝΑ 10 ΠΑΙΔΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΜΕ ΟΣΕΣ ΙΔΙΟΤΡΟΠΙΕΣ ΚΙ ΑΝ ΕΧΟΥΝ, 10 ΠΑΙΔΙΑ ΟΜΩΣ ΜΙΑ ΜΑΝΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΕΧΤΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΜΕ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ, ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ.)

ΦΙΛΙΤΣΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΥΡΙΑΚΙΔΗ. ΠΩΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ, ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΟΥΝ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΠΑΡΤΗΤΟΥΣ, ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΦΥΓΑΔΕΥΟΥΝ ΤΑ ΛΕΦΤΑ "ΤΟΥΣ"( ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΦΑΓΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΙΤΣΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΑΚΙ ΤΗΣ), ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΧΑΣΟΥΝ, ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΑΝ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ, ΜΟΝΟ ΤΑ ΜΙΣΑ ΕΣΟΔΑ ΕΝΟΣ ΧΡΟΝΟΥ ΝΑ ΕΔΙΝΑΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΙΤΣΑ, ΔΕΝ ΘΑ ΕΦΤΑΝΕ Σ΄ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΑΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΚΥΜΕΝΟ ΣΤΟΝ ΚΑΘΕ ...... .

ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΗΡΕΜΙΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ, ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΧΤΥΠΗΣΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ ΘΑ ΞΥΠΝΗΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 24 EmptyΔευ Ιουν 04, 2012 11:45 am

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες!
Περάσατε καλά το τριήμερο; Ξεκουραστήκατε; μήπως καμιά τυχερή εκανε κανένα μπανάκι; Φιλίτσα πηγε καλά το τριήμερο; καλή αρχή να έχεις!
Εδώ ησυχα και πολύ πολύ βυζαντινή ιστορία!!! Αν έχετε καμιά απορία, τη λύνω! Ξεκουράστηκα όμως και νομίζω πως έβαλα τα πράγματα σε μια σειρά! Βελονιά ακόμα δεν έκανα, σας ανεβασα φωτο απο την Αθήνα στο μπλογκ μου.
Κι αν ηταν σκ και μέρες γιορτής, (το είδα που το κουβεντιάζατε σε άλλη θεματική ενότητα) έγω μαθαινα βελονάκι! Μόνη με το δικό μου ποντιακό τρόπο : πλεξε- ξηλωνε!
Καλή βδομάδα σε όλες και άντε να μαζευόμαστε!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fani

fani


Αριθμός μηνυμάτων : 91
Ημερομηνία εγγραφής : 19/07/2011
Ηλικία : 46
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 24 EmptyΔευ Ιουν 04, 2012 11:53 am

Άννα οτι θες απο βελονακι ρώτα το κατέχω καλά το αντικείμενο απο δευτέρα δημοτικοά ασχολούμε με αυτό το σπορ!!Όσο για το τριήμερο εγώ σήμερα δούλευα pale
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 24 EmptyΔευ Ιουν 04, 2012 1:45 pm

ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ .ΕΙΧΑ ΛΙΓΗ ΔΟΥΛΙΤΣΑ (ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΕΣ) ΑΛΛΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΙΚΗ ΜΟΥ .ΜΠΑΝΙΟ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΕΝΩ ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΗ ΖΕΣΤΗ ΚΑΙ ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ ΘΑΛΑΣΣΑ,ΑΛΛΑ ΟΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΕΤΡΕΠΑΝ ΝΑ ΚΑΤΕΒΩ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ .ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ .ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΑΝΝΑ ΜΟΥ .ΠΑΝΤΩΣ ΕΜΕΙΣ Ο,ΤΙ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΑΣ ΤΟ ΚΑΝΑΜΕ .ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ ΚΑΙ ΕΚΠΤΩΣΗ ΣΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΧΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΜΑΣ(ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΕΓΙΝΑΝ ΦΕΤΟΣ).Η ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΠΑΝΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ .ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ .ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ.
ΚΑΙ ΓΩ ΔΟΥΛΕΥΑ ΣΗΜΕΡΑ ΦΑΝΗ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΔΟΥΛΕΥΩ .ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΡΕΠΟ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΔΟΥΛΕΙΑ ΟΥΤΕ Σ/Κ ΟΥΤΕ ΑΡΓΙΑ.ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΟΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΟ ΤΕΤΑΡΤΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΝΑ ΤΑ ΑΠΛΩΣΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΥΠΝΟ.ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 24 EmptyΔευ Ιουν 04, 2012 2:20 pm

KORITSIA ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΜΕΡΑ ΟΛΕΣ .
ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΟΜΟΡΦΗ ΜΕΡΑ ΟΜΩΣ ΝΑ ΕΧΕΙ Η ΦΙΛΗ ΜΑΣ ΡΟΥΛΑ ΠΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΕΙ ΓΕΝΕΘΛΙΑ .ΝΑ ΤΑ ΕΚΑΤΟΣΤΗΣΕΙΣ ΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΓΕΡΗ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΥΝΑΜΗ ΨΥΧΗΣ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΜΑΡΩΣΕΙΣ ΟΠΩΣ ΕΣΥ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ .
ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΜΠΡΟΣ .ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΟΝΟ ΧΑΡΕΣ ΚΑΙ ΥΓΕΙΑ.ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΜΕ ΑΓΑΠΗ .ΚΑΛΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ ΣΕ ΟΣΕΣ ΞΕΝΥΧΤΟΥΝ ΣΑΝ ΚΑΙ ΜΕΝΑ . I love you flower I love you flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
μία καλή ... μία ανάποδη

μία καλή ... μία ανάποδη


Αριθμός μηνυμάτων : 241
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Τόπος : Καλλιθέα, Αττική

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 24 EmptyΤρι Ιουν 05, 2012 1:45 am

Πού είναι η εορτάζουσα??? Ήρθα για επίσκεψη και ευχές ....
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ γεμάτα υγεία, χαρά ευτυχία, αισιοδοξία, δημιουργία. Να χαίρεσαι την οικογένειά σου και να σε χαίρονται όλοι όσοι σε αγαπούν.
Και του χρόνου!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
roula.o




Αριθμός μηνυμάτων : 96
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2012
Ηλικία : 55
Τόπος : ΘΕΡΜΗ, ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 24 EmptyΤρι Ιουν 05, 2012 2:22 am

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΡΕΟΥΛΑ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ. ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΣΑΣ. ΚΕΡΝΑΩ ΤΟΥΡΤΙΤΣΑ , ΠΑΓΩΤΑΚΙ ΚΑΙ ΓΛΥΚΑΚΙ ΚΟΥΤΑΛΙΟΥ ΦΡΑΟΥΛΑ . ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΤΡΑΤΑΡΩ , ΘΑ ΦΤΑΣΕΙ ΓΙΑ ΟΛΕΣ
ΝΑ ΕΧΕΤΑΙ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΜΕΡΑ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 24 EmptyΤρι Ιουν 05, 2012 2:32 am

EYXARISTΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΡΟΥΛΑ ΜΟΥ .ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΜΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΣΟΥΣ ΣΕ ΑΓΑΠΑΝΕ .ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΕΡΘΟΥΝ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ .ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
fani

fani


Αριθμός μηνυμάτων : 91
Ημερομηνία εγγραφής : 19/07/2011
Ηλικία : 46
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 24 EmptyΤρι Ιουν 05, 2012 4:42 am

ΡΟΥΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ !!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EF75




Αριθμός μηνυμάτων : 175
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2012
Ηλικία : 49
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 24 EmptyΤρι Ιουν 05, 2012 8:28 am

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]




ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ. ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΛΑ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EF75




Αριθμός μηνυμάτων : 175
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2012
Ηλικία : 49
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 24 EmptyΤρι Ιουν 05, 2012 8:35 am

ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΠΑΓΩΤΟ ΡΟΥΛΑ, ΜΗΝ ΤΟ ΚΕΡΑΣΕΙΣ ΟΛΟ. ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΠΑΡΕΟΥΛΑ. ΜΑΣ ΕΚΑΨΕ ΧΘΕΣ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ, ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΝ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΜΠΑΝΙΟ.
ΦΙΛΙΤΣΑ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΜΕ ΡΕΓΟΥΛΑ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 24 EmptyΤρι Ιουν 05, 2012 9:13 am

ΦΩΤΕΙΝΗ ΜΟΥ ΕΓΩ ΕΦΑΓΑ ΓΛΥΚΟ ΚΟΥΤΑΛΙΟΥ ΦΡΑΟΥΛΑ .ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΛΥΚΙΑ Η ΦΙΛΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΙΚΡΕΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ.
ΕΔΩ ΑΡΧΙΣΕ Ο ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΠΑΛΙ .ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΕΒΡΕΧΕ ΠΟΛΥ .ΜΕΤΑ ΕΒΓΑΛΕ ΗΛΙΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΤΟΙΜΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΞΕΣΗΚΩΣΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΠΟ ΑΕΡΑ ΚΑΙ ΒΡΟΧΗ .ΓΙΑ ΤΙ ΜΠΑΝΙΑ ΜΙΛΑΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΦΩΤΕΙΝΗ ΜΟΥ .ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΛΙΓΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ .Ο,ΤΙ ΘΕΛΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ .ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΗ ΘΕΛΗΣΗ ΤΟΥ .ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ .ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΑΣ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
roula.o




Αριθμός μηνυμάτων : 96
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2012
Ηλικία : 55
Τόπος : ΘΕΡΜΗ, ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 24 EmptyΤρι Ιουν 05, 2012 9:28 am

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ
ΤΟ ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΙΟ ΗΤΑΝ? ΣΤΗΝ ΤΟΥΡΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΗΡΑΝ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΕΒΑΛΑΝ ΜΟΝΟ 4 ΚΕΡΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΑ 40 ΧΡΟΝΙΑ ΜΟΥ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ. ΟΠΟΤΕ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΟ 40! ΩΡΑΙΟ ΔΩΡΟ ΕΤΣΙ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Με πολύ πολύ αγάπη!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 24 από 40Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Με πολύ πολύ αγάπη!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ :: Το καφενείο της σταυροβελονιάς!-
Μετάβαση σε:  
Δωρεάν forum σε punBB | Τέχνη | Hobbies | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις