Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ

Μια φορά και έναν καιρό, ήταν η σταυροβελονιά...και έφτιαξε την πρώτη αυστηρά και μόνο, ελληνική γυναικεία κοινότητα, με θέμα... ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ!!!
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήHardanger! - Σελίδα 8 I_icon_mini_portalΣύνδεση

 

 Hardanger!

Πήγαινε κάτω 
+5
μία καλή ... μία ανάποδη
EVDOKIAKAL
kleoniki
Staurovelonia
Anna
9 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 11, 12, 13  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 8 EmptyΠαρ Ιουλ 15, 2011 7:05 am

Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

Λοιπόν, το επόμενο βήμα μετά τη σταυροβελονιά μπορεί να είναι για κάποιον το hardanger! Ή το κοφτό αν προτιμάτε!
Πάλι μετράμε, πάντα υπάρχει ένα επαναλαμβανόμενο μοτίβο, ε.. πρέπει να κόψουμε και λίγο! Όσο δύσκολο κι αν φαίνεται, στην πράξη είναι απλό και θέλει απλά ήρεμες κινήσεις. Το αποτέλεσμα άλλωστε σε δικαιώνει!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Σε αυτό το σύνδεσμο θα δείτε το πρώτο μου δημιούργημα! (και ακολουθούν και άλλα!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
μία καλή ... μία ανάποδη

μία καλή ... μία ανάποδη


Αριθμός μηνυμάτων : 241
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Τόπος : Καλλιθέα, Αττική

Hardanger! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 8 EmptyΠεμ Ιαν 12, 2012 11:26 pm

Καλημέρα Felitsia, είδα τον παπαγάλο,"ΘΕΟΣ". Πολλή πλάκα. Να δω τώρα και το καναρίνι σου να χορεύει παραδοσιακά και τι στον κόσμο. Να έχεις μια όμορφη μέρα
Φιλιά,
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 8 EmptyΠαρ Ιαν 13, 2012 11:22 am

EVDOKIAKAL έγραψε:
Κορίτσια καλησπέρα, αν και την ώρα που θα δια βάζετες αυτό το μήνυμα Καλημέρα πρέπει να σας πω.

Άννα μου χαίρομαι που ξεκούραστηκες σήμερα και που σου πέρασε ο πονοκέφαλος.
Είδα τη νέα σου δημιουργία και είναι πολύ όμορφο. Και εγώ δοκίμασα τη βελονιά αλλά δεν μπορώ να σκεφτώ κάποιο ολοκληρωμένο σχέδιο. Αλλά δεν στεναχωριέμαι, όπως πολύ σωστά είπες σημασία έχει να μάθυμε νέες βελονιές και να διασκεδάσουμε...
:cheers:

Ευδοκία και γω αυτό που έκανα στην αρχή το ξήλωσα όλο! Κι αν δεν ήταν η άδεια να κάτσω μια ώρα ήρεμη και μόνη ακόμα θα παιδευόμουν! Αλλά είπαμε αυτό που μετράει είναι να μάθουμε και να χαλαρώνουμε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 8 EmptyΠαρ Ιαν 13, 2012 11:26 am

Άννα έτσι είναι η διασκέδαση και η απόλαυση της δημιουργίας.
Εξάλλου αν είναι να αγχώνομαι και για το κέντημα και τις βελονιές αλοίμονό μου!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 8 EmptyΠαρ Ιαν 13, 2012 11:27 am

Είμαι πού είμαι φοβερά αγχώδης για τα πάντα γύρω μου, αν αγχωθώ και για αυτά που με χαλαρώνουν και με ηρεμουν αλοίμονό μου!!!!
Έτσι απλά θα κάνω όσα μου αρέσουν με ηρεμία και ότι βγεί....
cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 8 EmptyΠαρ Ιαν 13, 2012 11:29 am

Φελίτσια γύρισες από το χωριό σου?? Πώς βρήκες τα πράματα σου εκεί??
Οι κοτούλες σου, τα φυτά σου ήταν όλα εντάξει????
Σίγουρα θα έφερες και καλούδια από το μποστανάκι σου???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 8 EmptyΠαρ Ιαν 13, 2012 11:31 am

Το είδα το βιντεάκι αλλά δε νομίζω το δικό μου παπαγαλάκι να μάθει κάτι τέτοιο. Πρέπει να είναι γεράκος, έχει βγάλει άσπρες τριχούλες γύρω από το κεφαλάκι του και είναι πολύ αργοκίνητος.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 8 EmptyΠαρ Ιαν 13, 2012 11:41 am

EVDOKIAKAL έγραψε:
Ξέρεις πολύ θα τοθελα να είχα και εγώ μία ημέρα το μήνα άδεια και να μένω στο σπίτι και να ασχολούμαι με όλα τα του σπιτιού (συγύρισμα, πλυντήρια, σίδερο, μαγείρεμα), ναμαι εδώ την ώρα που γυρίζουν τα παιδιά από το σχολείο να τρώμε μαζί το μεσημέρι, να μου λένε τα νέα τους...
Αλλά βλέπεις όχι 1 ημέρα ούτε 1 ώρα από τη δουλειά μου δεν μπορώ να λείψω.... οπότε στα όνειρά μου κι αυτό...

Καταρχίν ελπίζω να πέρασε το στομάχι σου... τώρα το σκ κάτσε όσο πιο πολύ το σκ για να ξεκουραστείς και να ζεσταθείς, ερχεται κι άλλο κρύο και κακοκαιρία....
Κι "'εξύσα πληγή" με την περιγραφή της άδειας, συγνώμη....
Θα θελα πάρα πολύ να σου πω για τα δικαιώματά μας ως εργαζόμενοι κτλ κτλ αλλά στις μέρες που ζούμε... ξέρεις πως είναι.
Πάντως το ειρωνικό του πράγματος, μέχρι πριν δύο χρόνια και εμείς οταν ζητούσαμε άδεια ξινιζαν τα μούτρα τους και είχαμε γκρίνιες, με απότέλεσμα να μπαίνω κάθε χρονιά όλο και μεγαλύτερο υπόλοιπο από την προηγούμενη. 'Ωσπου άρχισε να πηγαίνει η επιθεώρηση εργασίας σε διάφορα καταστήματα και να πέφτουν τρελλά πρόστιμα!!!!!!!! Από τότε μαλώνουμε για το ανάποδο!
- Παίρνεις άδεια!
- Μα τι να την κάνω; Δεν τη θέλω, όλοι οι άλλοι είναι στο σχολείο ή στη δουλειά. Αφήστε την για αργότερα μην αρρωστήσει και κάνενα παιδι
- Θα την πάρεις!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 8 EmptyΠαρ Ιαν 13, 2012 11:44 am

Ωπ και οι δυο μέσα είμαστε!
Δε μου λες , φαντάζεσαι να είμασταν και οι δύο και όλες οι υπόλοιπες φυσικά, σήμερα με τη Φελίτσια ;; Να κάναμε μια βόλτα στο χωριό στο καθαρό αέρα.. να την βοηθούσαμε και με τα λεμόνια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 8 EmptyΠαρ Ιαν 13, 2012 11:45 am

Καλό σαββατοκύριακο σε όλες
Καλή ξεκούραση και ηρεμία!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 8 EmptyΠαρ Ιαν 13, 2012 11:46 am

Αχ βρε Άννα Δίκιο έχεις΄Δύσκολοι καιροί για να ζητήσεις άδεια γιατί κινδυνεύεις από στιγμή σε στιγμή να βρεθείς χωρίς δουλειά. Αλλά από την άλλη δεν είναι άδικο να δουλεύεις 10 ώρες την ημέρα να πληρώνεσαι για λιγότερο από 8 και να μην μπορείς να πάρεις ούτε μία ημέρα άδεια???
Εδώ με πυρετό ήμουν και ενώ τους ειδοποίησα ότι είμαι άρρωστη και δεν θα πάω τουλάχιστονγια λίγες ώρες το πρωί στο γραφεί, με τάραξαν στα τηλέφωνα πού είναι αυτό γραμμένο, πότε θα γράψουμε αυτό, πότε θα πάς εκεί.... και έτσι σηκώθηκα και πήγα στο γραφείο....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 8 EmptyΠαρ Ιαν 13, 2012 11:48 am

Μακάρι να πηγαίναμε όλες μαζί στην εξοχή. Υπέροχα θα ήταν και τη Φελίτσια στις δουλειές της θα βοηθούσαμε και τον αέρα μας θα παίρναμε και παρέα θα κάναμε. Τέλεια θα ήταν. Αλλά όταν υπάρχει θέληση όλα μπορεί να γίνουν, οπότε ελπίζουμε ότι θα γίνει κι αυτό σύντομα... Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 8 EmptyΠαρ Ιαν 13, 2012 11:50 am

ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ .ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΠΩΣ ΜΟΥ ΗΡΘΕ .ΜΟΛΙΣ ΤΩΡΑ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΓΙΟ ΙΩΑΝΝΗ .ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΕΙ ΝΑ ΜΑΖΕΨΟΥΜΕ ΛΕΜΟΝΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΤΟΝ ΞΕΝΩΝΑ ΜΑΣ.Η ΗΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ.ΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΓΕΝΑΡΗΣ ΘΑ ΝΟΜΙΖΕ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΚΤΩΒΡΗΣ.ΗΛΙΟΛΟΥΣΤΗ ΜΕ ΛΙΓΟ ΚΡΥΟ ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟΣ ΟΥΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΘΑΛΑΣΣΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΙΕΙΣ ΣΤΟ ΠΟΤΗΡΙ.Ο ΑΘΩΣ ΣΤΕΚΟΤΑΝ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΚΑΙ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟΣ.ΟΙ ΣΠΟΡΑΔΕΣ ΣΤΗ ΣΕΙΡΑ .ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΡΔΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΩ.ΚΛΑΔΕΨΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΕΣ ΚΑΝΑΚΕΨΑ ΤΙΣ ΚΟΤΟΥΛΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΑ ΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΜΕΡΑ.ΓΕΜΙΣΑ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΟ ΑΕΡΑ ΚΑΙ ΣΑΣ ΤΟΝ ΣΤΕΛΝΩ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΧΩΡΙΟ.ΕΛΕΝΗ ΜΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΤΣΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ .Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΕΠΛΕΚΕ ΒΕΛΟΝΑΚΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΕΠΛΕΚΕ ΒΕΛΟΝΕΣ ΚΑΙ ΚΕΝΤΟΥΣΕ ΚΑΙ ΓΩ ΑΠΟ 8 ΧΡΟΝΩΝ ΜΕ ΕΒΑΛΕ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΑΘΩ ΒΕΛΟΝΑΚΙ.ΘΕΟΣ ΣΥΓΧΩΡΕΣΤΗΝ .ΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙΝΗ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΗΞΕΡΑ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΤΑ 4.ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΕΜΑΘΑ ΤΟ ΚΕΝΤΗΜΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ.ΕΙΧΑΜΕ ΟΙΚΟΚΥΡΙΚΑ ΤΟΤΕ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΣΤΟ ΒΑΠΟΡΙ ΠΗΓΑΙΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΣΤΗΝ ΒΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΤΟ ΚΕΝΤΗΜΑ.
ΒΑΡΒΑΡΑ ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΓΕΛΟΥΣΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΓΕΛΑΣΕΤΕ ΚΑΙ ΣΕΙΣ?
ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΚΑΝΑΡΙΝΙ ΘΑ ΤΟ ΜΑΘΩ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΝΑΡΙΝΙΣΜΑΤΑ.
ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟ Σ/Κ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ.ΠΑΝΤΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΛΕΙΨΑΤΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ. flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 8 EmptyΠαρ Ιαν 13, 2012 11:51 am

Μην μου ζητά συγνώμη για την άδεια που "σου επέβαλαν να πάρεις".
Εγώ έγραψα μία επιθυμία μου, με αφορμή την άδεια που πήρες εσύ.

Ξέρεις Άννα, πέρυσι τέτοια εποχή μου ανακοίνωσαν ότι θα μου μειώσουν το μισθό μου γιατί είχαν μειωθεί οι δουλειές τους (εν τω μεταξύ είχαν αυξηθεί αντί να μειωθούν). Νόμιζα ότι δεν γνώριζα τα νέα μέτρα, και ότι στην περίπτωση που μειωθεί ο μισθός ενός υπαλλήλου λόγου μείωσης δουλειάς, πρέπει να μειωθεί και το ωράριό του.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 8 EmptyΠαρ Ιαν 13, 2012 11:54 am

Ότι και να πεις δίκιο έχεις.... και μακάρι να μπορούσα να σου πω κάτι για να σου γλυκάνω την καρδιά!
Το γνωστό και κλασσικό: " φτύστους και βρες αυτό που σου αξίζει" είναι τόσο ανεπίκαιρο...
Απλά καμιά φορά πρέπει και εμείς να διεκδικούμε τα αυτονόητα, δηλ όταν έχουμε πυρετό, δεν πάμε στη δουλειά!
Όσο τους κακομαθαίνουμε, τόσο ζητάνε... Δύο μέρες μετά τη κηδεία της μάνας μου, κι ενώ είχα άδεια με κατέβασαν για να γράψω μια σύμβαση ... για ένα καλό πελάτη.... τι να πεις... Και εγώ πήγα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 8 EmptyΠαρ Ιαν 13, 2012 11:55 am

Όταν τους του είπα (να μην πηγαίνω δηλαδή 1 ημέρα την εβδομάδα) ξίνισαν αλλά δεν πίστευαν ότι θα το κάνω. Μετά από 2 μήνες που δεν άλλαξε τίποτα, ξεκίνησα να μην πηγαίνω κάθε Δευτέρα στη δουλειά. Ε, την 2η Δευτέρα που δεν πήγα και δεν μπορούσαν να κάνουν απολύτως τίποτα, μου είπαν να πηγαίνω κανονικά κάθε Δευτέρα και δεν θα γίνει η μείωση στο μισθό μου... Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 8 EmptyΠαρ Ιαν 13, 2012 11:57 am

Καλά γράφουμε όλες μαζί και γίνεται .... χαμός!

Γειά σου Φελίτσια με τις εικόνες σου που μας ταξιδεύεις!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 8 EmptyΠαρ Ιαν 13, 2012 11:59 am

Έτσι είναι. Δουλεύω σαυτό το γραφείο επτά χρόνια. Τα πρώτα 3 χρόνια χτύπαγα 12ώρα έφευγα από το γραφείο καθημερινά στις 10 το βράδυ, κράταγα δε το γραφείο μόνη μου.
Διακοπές τον Αύγουστο δεν πήγαινα ποτέ γιατί έλειπαν όλοι οι άλλοι και έπρεπε να μείνω εγώ πίσω.. Και χωρίς αντάλλαγμα (να πάρω την άδειά μου αλλη στιγμή ή να πάρω σε χρήματα την άδειά μου που δούλεψα).
Πρώτο καλοκαίρι που κάθισα τον Αύγουστο ήταν φέτος το καλοκαίρι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 8 EmptyΠαρ Ιαν 13, 2012 12:02 pm

Φελίτσια καλώς μας ήρθες από την εξοχή σου. Καλό θα μας κάνει λίγο καθαρός αέρας, οπότε στείλε προς τα μέρη μας.
Σίγουρα γέμισες τις μπαταρίες σου και γύρισες ανανεωμένη και έτοιμη για μαγαλύτερες δημιουργίες αφού έχεις ανανεώσει τις εικόνες σου από την υπέροχη θέα του χωριού σου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 8 EmptyΠαρ Ιαν 13, 2012 12:03 pm

EVDOKIAKAL έγραψε:
Όταν τους του είπα (να μην πηγαίνω δηλαδή 1 ημέρα την εβδομάδα) ξίνισαν αλλά δεν πίστευαν ότι θα το κάνω. Μετά από 2 μήνες που δεν άλλαξε τίποτα, ξεκίνησα να μην πηγαίνω κάθε Δευτέρα στη δουλειά. Ε, την 2η Δευτέρα που δεν πήγα και δεν μπορούσαν να κάνουν απολύτως τίποτα, μου είπαν να πηγαίνω κανονικά κάθε Δευτέρα και δεν θα γίνει η μείωση στο μισθό μου... :P

Ελπίζω να το τήρησαν αυτό με το μισθό! Και είδες... μόλις διεκδίκησες κάτι και τους ζόρισες κάναν πίσω!
Αν κατάλαβα καλά, κρατάς το γραφείο και ξέρεις πολύ καλά που είναι το καθετί, σε σημείο που να εξαρτόνται απο σένα. Σωστά;
΄΄Αρα σε έχουν και εκείνοι ανάγκη... όποτε σιγά σιγά και διακρίτικά άρχισε να βάζεις μικρά όρια, όσο μπορεις. Στο πόσο παραπάνβω θα κάτσεις, στο αν θα λείψεις μια μέρα...
Προγραμμάτισε, αν γίνεται φυσικά, όλες τις δουλειές, ώστε μια μέρα να είστε πιο χαλαρά και χωρίς εκκρεμότητες και ζήτα μια μέρα για σένα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 8 EmptyΠαρ Ιαν 13, 2012 12:04 pm

Πλάκα έχει να γράφουμε παρέα όλες μαζί και να απανατάμε αμέσως η μία στην άλλη.... Να βάλουμε και μία κάμερα να μιλάμε και να βλέπει η μία την άλλη αλά skype?? cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Hardanger! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 8 EmptyΠαρ Ιαν 13, 2012 12:07 pm

Η ένα chat;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Hardanger! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 8 EmptyΠαρ Ιαν 13, 2012 12:08 pm

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΙΜΑΣΤΕ 3 ΜΕΣΑ ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΙ ΟΧΙ Ο ΚΟΥΚΟΥΣ.ΕΣΕΙΣ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΚΑΙ ΚΑΜΜΙΑ ΑΔΕΙΑ .ΕΓΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΑΔΕΙΑ?ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΔΟΥΛΕΥΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΛΕΚΤΑ ΤΣΙΡΟΖΙΔΗ ΕΠΑΙΡΝΑ ΑΔΕΙΑ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΚΑΙ ΑΝΕΒΑΙΝΑ ΣΤΟΝ ΞΕΝΩΝΑ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΑ ΣΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΜΟΥ.ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΙΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΤΑΞΙΔΙΑ ΜΕ ΤΟ ΒΑΠΟΡΙ ΔΟΥΛΕΥΑ ΣΑΝ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΤΟΥ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΤΗΝ ΓΡΑΦΕΙΟΚΡΑΤΕΙΑ ΕΝΟΣ ΚΑΡΑΒΙΟΥ.ΓΙΑ ΝΑ ΒΗΞΟΥΝ (ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΛΟΓΟΣ)ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΝ ΕΝΑ ΜΑΤΣΟ ΧΑΡΤΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΡΧΕΙΟΘΕΤΗΘΟΥΝ ΜΕΤΑ.ΚΑΙ ΑΠΟ ΩΡΑΡΙΟ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 2-3 ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΡΩΙ.ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ Η ΦΙΛΙΤΣΑ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΔΕΙΑ ΠΟΤΕ.ΜΟΝΟ ΤΩΡΑ ΓΙΑ 2-3 ΜΗΝΕΣ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΧΑΛΑΡΗ.ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΒΓΕΙ ΑΥΡΙΟ .ΔΕΝ ΕΧΩ ΡΟΥΤΙΝΑ ΠΟΤΕ.
ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΝΑ ΛΕΤΕ .ΜΗΝ ΜΑΣ ΕΡΘΟΥΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.ΑΚΟΥΣΑ ΑΠΟΨΕ ΟΤΙ ΤΟ PSI ΔΕΝ ΠΗΓΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΦΤΑΝΕ ΑΥΤΟ ΘΑ ΜΑΣ ΒΑΛΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΒΡΕΤΑΝΙΚΟ ΔΙΚΑΙΟ.ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ.ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΣΑΣ ΛΕΩ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΥΓΕΙΑ .ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΡΕΑ ΜΟΥ .ΘΑ ΠΑΙΡΝΑΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΜΟΝΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΚΑΘΕΡΟ ΑΕΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΞΕΡΟΥΤΙΝΙΑΖΑΤΕ.ΘΑ ΗΤΑΝ Ο,ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΜΕ ΜΗΝ ΑΑΝΥΣΗΧΕΙΤΕ.ΘΕΛΗΣΗ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ.
ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΣΟΥ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 8 EmptyΠαρ Ιαν 13, 2012 12:08 pm

ΑΥτό προσπάθησα να κάνω Άννα, αλλά πάντα την τηλευταία στιγμή έβγαινε κάποια επείγουσα υπόθεση στη επιφάνεια που έπρεπε να γίνει τώρα .... και η άδεια πήγαινε περίπατο.
Αλλά πρέπει οπωσδήποτε να πάρω άδεια 2-3 ημέρες για ν ακάνω εξετάσεις τις οποίες έχω καθυστερήσει αρκετούς μήνες τώρα, οπότε ότι και να γίνει και όποια εείγουσ υπόθεση και να ξεθαφτεί εγώ πρέπει να λείψω...
Μέχρι στιγμής με το μισθό το τήρησαν, αλλά όταν το κράτος τους δίνει το δικαίωμα να κόβουν μισθούς επικαλούμενοι την οικονομική κρίση που χτυπάει τους πάντες, φυσικό είναι κι αυτοί να το εκμεταλλεύονται.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 8 EmptyΠαρ Ιαν 13, 2012 12:11 pm

Τώρα για παράδειγμα ήδη έκαναν νύξη για τα δώρα που δεν θα δίνονται πια στον ιδιωτικό τομέα... Άστα να πάνε, αν έχεις ανάγκη σε εκμεταλλεύονται και δεν μπορείς να πεις και πολλά -πολλά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Hardanger! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hardanger!   Hardanger! - Σελίδα 8 EmptyΠαρ Ιαν 13, 2012 12:14 pm

Τί να πώ για το στομάχι μου??? Δεν ξέρω αν ειναι κρύωμα ή κατι άλλο. Αλλά δεν μπορώ να φάω τίποτα. Όλα με ενοχλούν και την βγάζω με φρυγανιές, ψωμί και ζεστά (χαμομήλι, τσάι, λουΐζα...)
Φιλενάδες τί άλλο να κάνω????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Hardanger!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 8 από 13Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 11, 12, 13  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ :: Κέντημα.-
Μετάβαση σε:  
Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις