Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ

Μια φορά και έναν καιρό, ήταν η σταυροβελονιά...και έφτιαξε την πρώτη αυστηρά και μόνο, ελληνική γυναικεία κοινότητα, με θέμα... ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ!!!
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΜε πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 25 I_icon_mini_portalΣύνδεση

 

 Με πολύ πολύ αγάπη!

Πήγαινε κάτω 
+14
Kathy1988
elpar19
zizel
lilium
ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
FELITSIA
katerina
μία καλή ... μία ανάποδη
marygian
fani
EVDOKIAKAL
Anna
kleoniki
Staurovelonia
18 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Staurovelonia
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Staurovelonia


Αριθμός μηνυμάτων : 34
Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2011
Ηλικία : 56
Τόπος : Δήμος Καματερού, Ν. Αττικής

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 25 EmptyΚυρ Ιουλ 10, 2011 12:52 am

Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

Πρώτα απ΄όλα θα πρέπει να σας συστηθώ. Με λένε Μαρία, αλλά εδώ μέσα θα με βρείτε ως Σταυροβελονιά. Είμαι 44 χρονών, ζω στην όμορφη Αθήνα μας, έχω μια κόρη, ένα γιο και έναν πανέμορφο εγγονό!
Μου αρέσει να μαθαίνω τα πάντα και να δημιουργώ από το μηδέν!
Φιλοσοφία μου είναι, ποτέ μην λες ποτέ! Η ζωή είναι όμορφη και ακόμα ομορφότερη όταν έχεις πολλούς και καλούς φίλους!
Ελπίζω λοιπόν να γνωριστούμε εδώ μέσα και να γίνουμε μια πολύ πολύ όμορφη και ζεστή παρέα!

Με εκτίμηση

Σταυροβελονιά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.staurovelonia.blogspot.com/

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
μία καλή ... μία ανάποδη

μία καλή ... μία ανάποδη


Αριθμός μηνυμάτων : 241
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Τόπος : Καλλιθέα, Αττική

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 25 EmptyΤετ Φεβ 29, 2012 3:35 am

Ευδοκία σου δίνω τη διεύθυνση που βρήκα σε ένα blog. Δεν πρόλαβα να περιηγηθώ αλλά νομίζω ότι έχει αρκετό ενδιαφέρον
η δ/νση είναι
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

το blog που το βρήκα είναι ¨ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] και έχει οδηγίες στα ελληνικά για πλέξιμο


Η δ/νση από το youtube με τις οδηγίες για το κασκόλ σαν Φιλίτσας είναι
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

φιλιά, θα τα πούμε και αργότερα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 25 EmptyΤετ Φεβ 29, 2012 11:16 am

Καλησπέρα κορίτσια!
Βαρβάρα το μπλογκ που μας έστειλες είναι πολυ καλό...για μένα που είμαι κι αρχάρια οτι πρέπει!!! Το άλλο με τα σχέδια θα το δω μετά, γιατί θα κολλήσω!!!! Ευχαριστούμε!
Κρύο κορίτσια κρύο ! Ξυλιάσαμε σήμερα και μας "ξυρισε' ο βοριάς!!
που είναι η άνοιξη, ωεω;;;

Δημιουργικά νέα: τελειώσα την πλάτη από το καλοκαιρινό μου μπουζάκι! Και ναι μοιάζει με πλάτη και νομίζω πως είναι οκ και σε νούμερο !!! γιεεε!!! Μη γελάτε γιατί ο στόχος ο δικός μου αυτός είναι: να φοριέται αξιοπρεπώς!!! Υπολογίστε δε οτι αυξησεις μειώσεις πόντων κτλ κτλ δεν είχα ξανα κάνει.
Στο μεταξύ η νέα βελονιά λέγεται couching;;;;;;;;;;;;;;;;;Δεν το χω ξαναδε, δεν το χω ξανακάνει και δεν μου έρχεται καμιά ιδεα... οι οδηγιές είναι εδω [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] αλλά εμένα δεν μου λένε τίποτα....
Λέω να μην την κάνω αυτή τη βδομάδα. Καμιά ιδέα εσεις;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 25 EmptyΤετ Φεβ 29, 2012 11:36 am

ANNA MOY AYTH THN BELONIA THN EΧΩ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙ ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΗΓΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ.ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΚΑΛΑΜΙΑ ΜΠΑΜΠΟΥ (ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙ) ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΚΟΑΛΑ ΚΟΝΤΑ.ΜΟΛΙΣ ΤΗΝ ΕΙΔΑ ΑΥΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ.ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΔΩΣΕΙ ΕΝΑ ΣΙΤΕ ΜΕ ΒΕΛΟΝΙΕΣ ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΙΟ ΗΤΑΝ.ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΘΥΜΑΣΑΙ ΕΣΥ?ΑΝ ΝΑΙ ΔΕΣ ΤΟ.ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΕΣ .ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΜΕ ΤΟ ΤΕΛΕΙΩΜΑ ΤΟΥ ΚΕΝΤΗΜΑΤΟΣ ΜΟΥ.ΠΟΛΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΚΑΙ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΑ. flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
μία καλή ... μία ανάποδη

μία καλή ... μία ανάποδη


Αριθμός μηνυμάτων : 241
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Τόπος : Καλλιθέα, Αττική

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 25 EmptyΤετ Φεβ 29, 2012 1:06 pm


Καλησπέρα Αννα μου,
μπράβο για το πλεκτό σου και με το καλό να το τελειώσεις. Και εγώ πρέπει να μάθω να πλέκω με δείγμα, πρέπει να μάθω να κόβω μασχάλες και πάει λέγοντας. Συνήθως επέλεγα πουλόβερ με πολύ απλές γραμμές. Πάντως αν θες και άλλες συμβουλές για πλέξιμο μπορείς να μπεις στο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επίσης η blogger από το [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] εκτός των άλλων δίνει συμβουλές και για βελονάκι
Η ηλεκτρονική διεύθυνση που αναφέρεται η Φιλίτσα είναι
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Καλό βράδυ και φιλιά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
μία καλή ... μία ανάποδη

μία καλή ... μία ανάποδη


Αριθμός μηνυμάτων : 241
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Τόπος : Καλλιθέα, Αττική

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 25 EmptyΤετ Φεβ 29, 2012 1:09 pm


Αννα μήπως είναι αυτή η βελονιά ??

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
μία καλή ... μία ανάποδη

μία καλή ... μία ανάποδη


Αριθμός μηνυμάτων : 241
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Τόπος : Καλλιθέα, Αττική

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 25 EmptyΠεμ Μαρ 01, 2012 11:32 am

Καλησπέρα αγαπημένες μου,
Ελπίζω να είστε όλες καλά. Έξω έχει μια όμορφη κρύα βραδιά με ένα μισό φεγγάρι να λάμπει στον καθαρό ουρανό. Σας το αφιερώνω με πολλή αγάπη.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Απολαύστε το, βλέποντας το φεγγάρι
Καλό βράδυ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 25 EmptyΠεμ Μαρ 01, 2012 11:48 am

Kαλησπέρα σε όλες και ευχαριστώ για τη βοήθεια!
Φιλίτσα καλά τα καλάμια, αλλά το κοάλα πως να το κάνω καλη μου;;;;;;
Βαρβάρα, με τη βελονιά αυτή, ουσιατικά καλύπτεις μια πιο χοντρή κλωστή ή μια κορδέλλα που είναι πάνω στην επιφάνεια του υφάσματος, με μια πιο λεπτη κλωστή και έτσι την στερεώνεις (την πιο χοντρή κλωστή).
Τελοσπάντων, κάτι ξεκίνησα ...λουλούδια φυσικά αλλά να δούμε τι θα βγει...

Στο μεταξύ κάποιος έχει καταραστεί τα ηλεκτρικά μου! Μια βδομάδα πιο πριν το ατμοσίδερο βραχυκυκλωμα μέσα στο μπόιλερ, χθές έσπασε στο πλυντ. πιάτων το χερουλάκι της πόρτας και σήμερα λίγο πριν φύγω για τη δουλειά - δεν ξέρω πως το κατάφερα έσπασα σε 1000 (το εννοώ) κομμάτια ένα πιάτο μέσα στο πλυντηριο των πιάτων!! Ευτυχώς είναι ακόμα εδώ ο Μπομπ ο Μαστορας, ο άντρας μου, και έφτιαξε το σίδερο και μου δειξε πως να ανοιγοκλείνω το πλυντηριο ρούχων με μαχαίρι, σαν διαρρήκτης! Ε το πλυντηριο των πιατων το καθάρισα εγώ και κόπηκα και λιγάκι...

Ποιός είναι ο προστάτης των ηλεκτρικών συσκευών βρε κορίτσια;;; Να πάω να του ανάψω ένα κεράκι, γιατί δεν είναι καιρός για εξοδα!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 25 EmptyΠεμ Μαρ 01, 2012 12:35 pm

ΕΝΑ ΚΕΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΝΑ ΑΝΑΨΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΑΝΝΟΥΛΑ ΜΑΣ.ΑΠΛΑ ΕΤΥΧΑΝ ΑΥΤΑ ΟΛΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΦΘΟΡΑ ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΝΑ ΤΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙΣ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΑΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΕΝΑ ΕΓΩ ΣΤΟ ΜΑΙΛ ΣΟΥ.ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΘΑ ΨΑΞΩ ΑΠΟΨΕ ΚΑΙ ΘΑ ΣΤΟ ΣΤΕΙΛΩ
ΚΙ ΕΜΕΝΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΕΞΙ ΜΟΥ ΧΕΡΙ .ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΣΤΟΡΑΣ ΝΟ1 ΕΚΕΙΝΟΣ ΚΑΙ ΝΟ2 Ο ΒΟΗΘΟΣ ΤΟΥ ΕΓΩ.
Ο,ΤΙ ΕΧΕΙ ΧΑΛΑΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΚΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΑΜΕ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΘΕΛΑΜΕ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΑΣΤΟΡΟΥΣ ΖΗΤΩ ΠΟΥ ΚΑΗΚΑΜΕ ΦΙΛΕΝΑΔΑ ΜΟΥ.
ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ,ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΕΤΕ ΚΑΤΩ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΑΓΑΝΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
katerina




Αριθμός μηνυμάτων : 53
Ημερομηνία εγγραφής : 22/08/2011
Ηλικία : 49
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 25 EmptyΠεμ Μαρ 01, 2012 2:12 pm

Anna έγραψε:
Kαλησπέρα σε όλες και ευχαριστώ για τη βοήθεια!
Φιλίτσα καλά τα καλάμια, αλλά το κοάλα πως να το κάνω καλη μου;;;;;;
Βαρβάρα, με τη βελονιά αυτή, ουσιατικά καλύπτεις μια πιο χοντρή κλωστή ή μια κορδέλλα που είναι πάνω στην επιφάνεια του υφάσματος, με μια πιο λεπτη κλωστή και έτσι την στερεώνεις (την πιο χοντρή κλωστή).
Τελοσπάντων, κάτι ξεκίνησα ...λουλούδια φυσικά αλλά να δούμε τι θα βγει...

Στο μεταξύ κάποιος έχει καταραστεί τα ηλεκτρικά μου! Μια βδομάδα πιο πριν το ατμοσίδερο βραχυκυκλωμα μέσα στο μπόιλερ, χθές έσπασε στο πλυντ. πιάτων το χερουλάκι της πόρτας και σήμερα λίγο πριν φύγω για τη δουλειά - δεν ξέρω πως το κατάφερα έσπασα σε 1000 (το εννοώ) κομμάτια ένα πιάτο μέσα στο πλυντηριο των πιάτων!! Ευτυχώς είναι ακόμα εδώ ο Μπομπ ο Μαστορας, ο άντρας μου, και έφτιαξε το σίδερο και μου δειξε πως να ανοιγοκλείνω το πλυντηριο ρούχων με μαχαίρι, σαν διαρρήκτης! Ε το πλυντηριο των πιατων το καθάρισα εγώ και κόπηκα και λιγάκι...

Ποιός είναι ο προστάτης των ηλεκτρικών συσκευών βρε κορίτσια;;; Να πάω να του ανάψω ένα κεράκι, γιατί δεν είναι καιρός για εξοδα!!!


Αννα μου καλησπέρα μην ανησυχείς έφταιγε το δίσεκτο . πάει έφυγε στο καλό και να μας γράφει. Από το πρωί στην δουλεία με όσους μίλαγα και τους έλεγα τι έπαθα χτες όλοι μου έλεγαν και κάτι που πάθανε και αυτοί ,του παραχρόνου δεν θα βγω από το σπίτι αρκεί να το θυμάμαι

κάνε τον σταυρό σου και προχώρα αν και του παραχρόνου είναι έτσι την πατήσαμε .
καλό βράδυ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 25 EmptyΣαβ Μαρ 03, 2012 9:12 am

Καλησπέρα κορίτσα. Πέρασα σην βιβλιοθήκη και τις νέες διευθύνσεις που είχατε γράψει και τις νέες δημιουργίες των μελών μας.. Αν κάποια δει ότι δεν έχω περάσει κάτι από αυτά που έχει γράψει ας το μου επισημάνει και θα την προσθέσω!!!

cheers cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 25 EmptyΣαβ Μαρ 03, 2012 9:14 am

Βλέπω ότι το δίσεκτο έτος επηρέασε πολύ την Άννα και την Κατερίνα.
Ευτυχώς και για τις δυό σας δεν ήταν κάτι σοβαρό και έφυγε μακριά το κακό το μάτι και η καντεμιά του δίσεκτου !!!! Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 25 EmptyΣαβ Μαρ 03, 2012 9:16 am

Κατερίνα μου, έβαλα τη συνταγή που μας έγραψες για τους ψευτοκεφτέδες στην θεματική ενότητα ΣΥΝΤΑΓΕΣ. Μπορεί να φαίνεται το δικό μου όνομα που έκανα την ανάρτηση εκεί, αλλά στην ονομασία της συνταγής γράφω το δικό σου όνομα!!!
Δεν μπορούσα να γράψω το δικό σου όνομα, και θέλησα να τη βάλω εκεί τη συνταγή γιατί εδώ σ' αυτή την ενότητα θα χαθεί μετά από καιρό αν συνεχίσουμε να γράφουμε τα διάφορα μηνύματά μας, και θα την ψάχνουμε και δεν θα την βρίσκουμε.???? Ελπίζω να μην σε πειράζει... cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 25 EmptyΣαβ Μαρ 03, 2012 9:20 am

Μπορούμε βέβαια να την βγάλω εγώ και να την ανεβάσεις εσύ για να φαίνεται το δικό σου όνομα...
Απλά τώρα που είμαι άρρωστη και κάθομαι στον καναπέ μου είπα να συμπληρώσω την βιβλιοθήκη μας και να ταχτοποιήσω και λίγο τις συνταγές μας!!!
Μου έμεινε φαίνεται απωθημένο επειδή σήμερα δενμπόρεσα να κάνω δουλειές στο σπίτι, και κάνω φασίνα στο φόρουμ!!! Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 25 EmptyΣαβ Μαρ 03, 2012 9:22 am

Φιλίτσα δεν ξέρω τι έχει συμβεί καλή μου φίλη, αλλά και με΄να τον τελευταίο καιρό δεν έρχονται ειδοποιήσεις στο email για τα μηνύματα πυ γράφετε, ή έρχετε μόνο μία ειδοποίηση στο πρώτο μήνυμα που γράφει κάποια μετά από την τελευταία επίσκεψή μου στο φόρουμ.
Για υτό μπαίνω τακτικά και βλέπω αν έχετε γράψει κάτι.
Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 25 EmptyΣαβ Μαρ 03, 2012 9:25 am

Όσο για τις επισκευές που κάνετε Άννα, και Φίλίτσα, και εγώ στο ίδιο κλαμπ ανήκω. Από μικρή μαζί με την μητέρα μου βάφαμε το σπίτι μας, αλλάζαμε φις μπρίζες και άλλα ηλεκτρικά είδη που μπορούσαμε βέβαια και γενικά κάναμε οποιαδήποτε δουλειά χρειαζότνα το σπίτι μας και δεν αναγκαζόμαστε να πάρουμε εργάτες, εκτός και αν ήταν κάτι πολύ σοβαρό....
Τώρ απου οι καιροί δυσκολεύουν όλο και περισσότερο είναι αναγκαίο να γνωρίζουμε περισσότερα πράγματα για να τα βγάλουμε πέρα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 25 EmptyΣαβ Μαρ 03, 2012 11:28 am

Καλησπέρα!!!
Φιλίτσα ευχαριστώ για το σχέδιο με το πάντα! Το κράτησα για μελλόντική χρήση, για την ώρα έκανα - πάλι λουλούδια - και τα έχω ανεβάσει στο μπλογκ μου! Πολυ δεκαετία του 70 μου θυμίζει....
Ευδοκία μου περάστικά σου και πρόσεχε. Κουκούλωμα, ζεστά καραμελίτσες... και κυρίως ξεκούρασ, γιατί φοβάμαι οτι αυτό σου λειπει....
Αααα, έχω και ένα ευχαριστο να σας πω (για μένα είναι το ευχαριστο αλλά αν δεν το μοιραστώ με τις φιλενάδες μου δεν γίνεται!). Το ταξίδι του αντρα μου για Αφγανιστάν ακυρώθηκε!!!! Γιατί το Αφγανιστάν πλέον είναι εμπόλεμη ζώνη... ¨οταν μου το πε χθες μια ώρα σταυροκοπιόμουν!!! καμιά φορά βρε κορίτσια ξέρετε τι λέω;;; Οτι απο κει ψηλα οι δικοί μου κάνουν πολύ καλή δουλειά!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 25 EmptyΣαβ Μαρ 03, 2012 1:01 pm

KAI ΜΕΙΣ ΟΛΕΣ MAZI ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΣΟΥ ΠΡΟΣΕΥΧΗΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΜΑΣ ΒΛΕΠΟΥΝ ΑΠΟ ΚΕΙ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΜΑΣ ΦΑΝΕΡΩΝΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΑΣ .ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΟ1989 ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΜΕ ΕΙΔΟΠΟΙΕΙ .
ΜΠΡΑΒΟ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΝΕΟ.ΕΙΔΕΣ ΠΟΥ ΛΕΓΑΤΕ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΓΙΑ ΔΙΣΕΚΤΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΔΙΑΦΟΡΑ.ΟΤΑΝ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΣΕΚΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΙΣ 29 ΤΟΥ ΦΛΕΒΑΡΗ ΜΟΝΟ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΕΛΟΝΙΑ ΣΟΥ ΤΗΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΣΑΙ ΕΣΥ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ .ΠΟΥ ΤΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ?ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ .ΟΣΕΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΔΑΤΕ ΔΕΣ ΤΕ ΤΟ .ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ.ΜΠΡΑΒΟ ΒΡΕ ΑΝΝΑ.
ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.
flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 25 EmptyΣαβ Μαρ 03, 2012 1:56 pm

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΣΕΤΕ ΔΕΙΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ.ΕΙΝΑΙ ΘΑΥΜΑΣΙΟ .ΜΟΥ ΤΟ ΕΣΕΙΛΕ Ο ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΜΟΥ.ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΑΣ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 25 EmptyΣαβ Μαρ 03, 2012 1:57 pm

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 25 EmptyΣαβ Μαρ 03, 2012 4:55 pm

Anna έγραψε:
Καλησπέρα!!!
Φιλίτσα ευχαριστώ για το σχέδιο με το πάντα! Το κράτησα για μελλόντική χρήση, για την ώρα έκανα - πάλι λουλούδια - και τα έχω ανεβάσει στο μπλογκ μου! Πολυ δεκαετία του 70 μου θυμίζει....
Ευδοκία μου περάστικά σου και πρόσεχε. Κουκούλωμα, ζεστά καραμελίτσες... και κυρίως ξεκούρασ, γιατί φοβάμαι οτι αυτό σου λειπει....
Αααα, έχω και ένα ευχαριστο να σας πω (για μένα είναι το ευχαριστο αλλά αν δεν το μοιραστώ με τις φιλενάδες μου δεν γίνεται!). Το ταξίδι του αντρα μου για Αφγανιστάν ακυρώθηκε!!!! Γιατί το Αφγανιστάν πλέον είναι εμπόλεμη ζώνη... ¨οταν μου το πε χθες μια ώρα σταυροκοπιόμουν!!! καμιά φορά βρε κορίτσια ξέρετε τι λέω;;; Οτι απο κει ψηλα οι δικοί μου κάνουν πολύ καλή δουλειά!!!!

Άννα μου πολύ ευχάριστο το νέο σου. Τελικά η γκαντεμιά του δίσεκτου περιορίστηκε μόνο στα ηλεκτρικά σου είδη. Ευτυχώς που δεν θα πάει ο άντρας σου σε αυτή την δύσκολη αποστολή...
Όσο για μένα με τόσα ζεστά που εχω πιεί σήμερα αισθάνομαι σαν μία μεγάλη τσαγιέρα!!! γεμάτη πάντα έτοιμη να σερβίρει το ζεστό περιεχόμενό της στους άρρωστους!!!
cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 25 EmptyΣαβ Μαρ 03, 2012 4:59 pm

Η βελονιά είναι πολύ όμορφη. Και συμφωνώ και εγώ με την Φιλίτσα. Εκτός του ότι κάνεις πολύ καλή δουλειά στα εργόχειρά σου, το πιο καλό είναι ότι βρίσκεις σχέδια για όλες τις βελονιές του ΤΑΣΤ 2012. Η φαντασία σου λειτουργεί στο ζενίθ της. Και νομίζω αυτό είναι και το ζητούμενο του ΤΑΣΤ 2012. Να φτιάχνεις κάτι πρωτότυπο και πέραν των τετριμμένων σχεδίων..
Μπράβο Άννα, πολύ ωραία είναι όλα σου τα σχέδια!!!
Καλή συνέχεια να έχεις σε ο,τι και αν κάνεις
flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 25 EmptyΣαβ Μαρ 03, 2012 5:01 pm

Και εγώ έτσι πιστεύω φιλενάδες μου. Οι γονείς μας, μας βλέπουν από εκεί ψηλά και όσο μπορούν μας βοηθούν με τον δικό τους τρόπο να αποφύγουμε τις κακοτοπιές και τις άσχημες καταστάσεις!!!!!!
Και εγώ έχω δει αρκετές φορές τη μητέρα μου στον ύπνο μου που μου υπεθυμίζει κάτι που είχα ξεχάσει. Η με προειδοποιεί γι ακάτι άσχημο που θα γίνει στη ζωή μου κ.λ.π.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 25 EmptyΚυρ Μαρ 04, 2012 10:54 am

EVDOKIAKAL έγραψε:
Και εγώ έτσι πιστεύω φιλενάδες μου. Οι γονείς μας, μας βλέπουν από εκεί ψηλά και όσο μπορούν μας βοηθούν με τον δικό τους τρόπο να αποφύγουμε τις κακοτοπιές και τις άσχημες καταστάσεις!!!!!!
Και εγώ έχω δει αρκετές φορές τη μητέρα μου στον ύπνο μου που μου υπεθυμίζει κάτι που είχα ξεχάσει. Η με προειδοποιεί γι ακάτι άσχημο που θα γίνει στη ζωή μου κ.λ.π.


Κι έγω τους βλέπω Ευδοκία, όταν είναι για καλό τους βλέπω χαρούμενους και καλά και όταν είναι για κακό τους βλέπω άρρωστους... Ο αδερφός μου δεν τους βλέπει πότε, αλλά εγώ συχνα!
Τι να πω κορίτσια εγω πολλές φορές το νοιώθω οτι μας φυλάνε και μας προστατευούν...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 25 EmptyΚυρ Μαρ 04, 2012 10:59 am

Οσο για τη βελονιά .. ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια! Εχει πλάκα στην αρχή γρινιάζω αλλά σαν πιάσω την βελόνα και την κλωστή όλο και κάτι βγαίνει!
Και να σας πω τι σκέφτομαι; Το "μπελά" μου τον θυμάστε; Ε όταν με το καλό τελειώσουν τα πέταλα με το pulled thread σκέφτομαι να προσθέσω σε αποχρώσεις του πράσινου βελονιές για να το φωτίσω... Να εφαρμόσω κι ότι έμαθα!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με πολύ πολύ αγάπη!   Με πολύ πολύ αγάπη! - Σελίδα 25 EmptyΚυρ Μαρ 04, 2012 11:15 am

ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ Η ΙΔΕΑ ΣΟΥ ΑΝΝΑ ΜΟΥ .ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΣΤΟΛΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΧΡΩΜΑ.ΠΑΛΙ ΣΚΕΦΤΗΚΕΣ ΩΡΑΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ .
ΑΚΟΥΣΤΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΜΟΛΙΣ ΤΩΡΑ.ΠΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΩΡΑΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ.ΠΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΕΙΝΑΙ Η ΓΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΩΡΑΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ.ΠΟΣΟ ΜΕΓΑΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΘΑΛΑΣΣΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΩΡΑΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ .ΠΟΣΟ ΜΙΚΡΗ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΚΑΘΕΤΑΙ Ο ΘΕΟΣ.ΓΙ ΑΥΤΟ ΜΗΝ ΧΑΛΑΣΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΚΑΝΕΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΧΑΛΑΣΕΙΣ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΠΟΥ ΚΑΘΕΤΑΙ Ο ΘΕΟΣ.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ?ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΑΥΡΙΟ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
 
Με πολύ πολύ αγάπη!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 25 από 40Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ :: Το καφενείο της σταυροβελονιάς!-
Μετάβαση σε:  
Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις