Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ

Μια φορά και έναν καιρό, ήταν η σταυροβελονιά...και έφτιαξε την πρώτη αυστηρά και μόνο, ελληνική γυναικεία κοινότητα, με θέμα... ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ!!!
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 6 I_icon_mini_portalΣύνδεση

 

 ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ

Πήγαινε κάτω 
+7
katerina
elpar19
Anna
μία καλή ... μία ανάποδη
kleoniki
FELITSIA
EVDOKIAKAL
11 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 6 EmptyΠαρ Οκτ 28, 2011 11:10 am

Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΚΑΝΑΡΗΣΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ ΑΠΟ ΠΑΛΙΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΒΑΖΩ ΕΔΩ ΓΙΑ ΟΠΟΙΑ ΑΠΟ ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΕ
ΤΟ ΚΑΘΕ ΣΧΕΔΙΟ ΠΟΥ ΣΚΑΝΑΡΑ ΗΤΑΝ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΩ ΣΑΝ ΕΙΚΟΝΑ ΣΤΟ EMAIL ΣΑΣ, ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΠΙΣΤΡΑΤΕΥΣΑ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΕΦΤΙΑΞΕ ΣΕ ΑΡΧΕΙΟ ZIP ΚΑΙ ΣΑΣ ΣΤΕΛΝΩ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ. ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ ΟΤΑΝ ΒΡΙΣΚΩ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΣΚΑΝΑΡΩ.
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΤΕ.
ΟΔΗΓΙΕΣ:
ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΑΥΤΟ ΚΑΝΟΝΤΑΣ COPY ΚΑΙ PASTE ΣΤΟ BROWSER ΣΑΣ (π.χ. INTERNET EXPLORER) ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΒΡΕΙΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ.
ΟΤΑΝ ΚΑΤΕΒΕΙ ΚΑΝΤΕ ΔΕΞΙ ΚΛΙΚ ΚΑΙ EXTRACT FILES.


https://rapidshare.com/files/2394329286/plekta.zip

cheers Smile flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 6 EmptyΤρι Μαρ 06, 2012 12:54 pm

FELITSIA έγραψε:
ΠΟΙΟΙ ΕΚΔΟΤΕΣ ΘΑ ΤΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΜΑΣ.ΘΑ ΤΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΦΩΤΟΤΥΠΙΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΜΟΙΡΑΖΟΥΜΕ ΜΟΝΕΣ ΜΑΣ.ΟΧΙ ΜΕΣΑΖΟΝΤΕΣ .ΣΑΝ ΤΙΣ ΠΑΤΑΤΕΣ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ....ΧΑ ΧΑ ΧΑ.ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΘΑ ΤΑ ΒΡΟΥΜΕ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΧΑΡΙΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΑΣ...ΚΑΛΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ .ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΟΥΜΕ ΩΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ flower
Εχεις δίκιο Φιλίτσα θα κάνουμε και εμείς το δικο μας κίνημα.Όπως οι παραγωγοί που πουλάνε απευθείας τις πατάτες τους και έφτιαξαν ΤΟ ΚΙΝΗΜΑ ΤΗΣ ΠΑΤΑΤΑΣ έτσικαι εμεις θα φτιάξουμε το ΚΙΝΗΜΑ ΤΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ.
Εγώ έχω και φτηνό φωτοτυπείο κοντά στη δουλειά μου οπότε άρχισε να γράφεις φιλενάδα μου και θα γίνουν ανάρπαστα τα βιβλία μας!!! study study study study
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 6 EmptyΤρι Μαρ 06, 2012 1:32 pm

OTAN ΛΕΣ ΦΘΗΝΟ ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ?ΓΙΑΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΡΩΤΗΣΑ ΓΙΑ ΦΩΤΟΤΥΠΙΕΣ ΚΑΠΟΙΩΝ ΚΕΝΤΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ Α4 10 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ 20 ΛΕΠΤΑ.
ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΔΑ ΕΝΑ ΚΕΝΤΗΜΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΕΝΤΗΜΕΝΟ ΣΕ ΨΙΛΟ ΚΑΜΒΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟ ΚΕΝΤΗΣΩ?ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΣΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΜΒΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΧΟΝΤΡΟΚΟΠΙΑ.ΟΠΟΤΕ Ο,ΤΙ ΠΡΟΛΑΒΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΕΝΤΗΣΟΥΜΕ .ΜΕΤΑ ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΚΙΝΗΜΑ ΤΩΝ ΒΕΛΟΝΩΝ.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΑΣ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 6 EmptyΤρι Μαρ 06, 2012 1:52 pm

FELITSIA έγραψε:
OTAN ΛΕΣ ΦΘΗΝΟ ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ?ΓΙΑΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΡΩΤΗΣΑ ΓΙΑ ΦΩΤΟΤΥΠΙΕΣ ΚΑΠΟΙΩΝ ΚΕΝΤΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ Α4 10 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ 20 ΛΕΠΤΑ.
ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΔΑ ΕΝΑ ΚΕΝΤΗΜΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΕΝΤΗΜΕΝΟ ΣΕ ΨΙΛΟ ΚΑΜΒΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟ ΚΕΝΤΗΣΩ?ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΣΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΜΒΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΧΟΝΤΡΟΚΟΠΙΑ.ΟΠΟΤΕ Ο,ΤΙ ΠΡΟΛΑΒΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΕΝΤΗΣΟΥΜΕ .ΜΕΤΑ ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΚΙΝΗΜΑ ΤΩΝ ΒΕΛΟΝΩΝ.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΑΣ flower

Όταν δίνουμε για φωτοτυπίες έγγραφα η σελίδα Α4 έχει 4 λεπτά.
Δενξέρω βέβαια όταν είναι μεγάλο το σχέδιο και πρέπει να το βγάλει σε μεγάλο φωτοτυπικό χαρτι (των μηχανικών) αλλά σίγουρα είναι πιο φτηνά από οπουδήποτε αλλού...
Αυτό το έχουμε διασταυρώσει με πάρα πολλά φωτοτυπεία!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 6 EmptyΤρι Μαρ 06, 2012 1:58 pm

EKEI ΘΑ ΤΥΠΩΣΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΜΑΣ .ΚΡΑΤΑ ΕΠΑΦΗ ΦΙΛΕΝΑΔΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΣΑ.ΠΟΥ ΞΕΡΕΙΣ ?ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΜΕ.ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΕΣ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 6 EmptyΤρι Μαρ 06, 2012 2:17 pm

Μην ανησυχείς, τον έχω καπαρώσει για τα μελλοντικά μας σχέδια... ΆΛλωστε του πηγαίνω πολύ τατικά για να φωτοτυπήσω συνταγές από τα περιοδικά που κατά καιρούς βάζουν στις κυριακάτικες εφημερίδες, καθώς και σχέδια για κέντημα που θέλω να τα μεγενθύνω κι έτσι ξέρει την τρέλα μου, οπότε μόλις δει και τα βιβλία μας μπορεί να μας κάνει καλύτερη τιμή στο σύνολο!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 6 EmptyΤρι Μαρ 06, 2012 2:17 pm

Καλό Βράδυ Φιλίτσα μου και αλό ξημέρωμα να έχουμε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 6 EmptyΤρι Μαρ 06, 2012 6:39 pm

Καλημέρα φιλενάδες μου.
Τέλειωσα το πανάκι ώμου γαι τη Μέλισσα.
Χρησιμοποίησα βαμβακερό νήμσ που είχα πάρει σε προσφορά αλλά επειδή ήταν πολυ λεπτό ένωσα 2 χρώματα μαζί. Η αλήθεια είναι ότι με δυσκόλεψαν οι 2 κλωστές μαζί, αλλά νομίζω ότι το αποτέλεσμα είναι αρκετά καλό.
Θα μου δώσει και η Κατερίνα το μαλλάκι που πήρε από τον Σωτηρίου (και την ευχαριστώ πολύ για την εξυπηρέτηση που μου έκανε να πάει στον Σωτηρίου), και θα φτιάξω και άλλα 2 πανάκια. Για κουβέρτα δεν το βλέπω να προλαβαίνω...
Λοιπόν κορίτσια πώς σας φαίνεται το πρώτο πανάκι ώμου???
Είναι αρκετά εμφανίσιμο για να το στείλω στο παζάρι ή να στείλω μόνο τα άλλα που θα φτιάξω???
Ακούω τις απόψεις ας....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 6 EmptyΤρι Μαρ 06, 2012 6:41 pm

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 6 EmptyΤετ Μαρ 07, 2012 6:16 am

MIA XARA ΕΙΝΑΙ ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ .ΤΕΛΕΙΟ .ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ .ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ?ΛΕΣ ΤΑ ΜΩΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΘΕΛΟΥΝ?Η ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΔΙΚΛΩΝΟ ?ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΣΤΕΙΕΥΕΣΑΙ ΚΑΛΗ ΜΟΥ .ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΠΟΥ ΘΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ .ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΨΗΛΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ .ΑΓΑΝΤΑ ΣΕ ΟΛΑ .ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΟΛΑ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΓΙΕΙΣ.ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ .ΤΑ ΛΕΜΕ ΤΟ ΒΡΑΔΑΚΙ.ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΡΡΩΣΤΕΣ. flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
μία καλή ... μία ανάποδη

μία καλή ... μία ανάποδη


Αριθμός μηνυμάτων : 241
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Τόπος : Καλλιθέα, Αττική

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 6 EmptyΤετ Μαρ 07, 2012 7:49 am

Ευδοκία μου καλησπέρα,
Συγχαρητήρια για το πανάκι του ώμου είναι πολύ χαριτωμένο και ο συνδυασμός των δύο χρωμάτων πολύ ωραίος. Σου εύχομαι καλή επιτυχία και με τα άλλα νήματα.
Μην ξεχνάς ότι η κίνηση αυτή είναι για καλό σκοπό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 6 EmptyΤετ Μαρ 07, 2012 9:43 am

FELITSIA έγραψε:
MIA XARA ΕΙΝΑΙ ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ .ΤΕΛΕΙΟ .ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ .ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ?ΛΕΣ ΤΑ ΜΩΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΘΕΛΟΥΝ?Η ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΔΙΚΛΩΝΟ ?ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΣΤΕΙΕΥΕΣΑΙ ΚΑΛΗ ΜΟΥ .ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΠΟΥ ΘΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ .ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΨΗΛΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ .ΑΓΑΝΤΑ ΣΕ ΟΛΑ .ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΟΛΑ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΓΙΕΙΣ.ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ .ΤΑ ΛΕΜΕ ΤΟ ΒΡΑΔΑΚΙ.ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΡΡΩΣΤΕΣ. flower

Ευχαριστώ Φιλίτσα μου, για τα καλά σου λόγια. Απλά είμαι λίγο τελειομανής και πολλά από τα εργόχειρα που έχω κάνει κατά καιρούς, τα κρύβω επειδή πιστεύω ότι έχουν κάποιες ατέλειες.
Αλλά όπως είπες πολύ σωστά Φιλίτσα μου δε νομίζω ότι οι μαμάδες που θα αγοράσουν τα είδη που θα υπάρχουν στο παζάρι θα σκεφτούν τί είναι καλύτερο ή ποιό έχει το καλύτερο σχέδιο. Ελπίζω και εύχομαι να υπάρχουν πολλές συμμετοχές και πολλά όμορφα πράγματα και κυρίως να μαζευτούν αρκετά χρήματα για την Μέλισσα
Θα δούμε cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 6 EmptyΤετ Μαρ 07, 2012 9:46 am

μία καλή ... μία ανάποδη έγραψε:
Ευδοκία μου καλησπέρα,
Συγχαρητήρια για το πανάκι του ώμου είναι πολύ χαριτωμένο και ο συνδυασμός των δύο χρωμάτων πολύ ωραίος. Σου εύχομαι καλή επιτυχία και με τα άλλα νήματα.
Μην ξεχνάς ότι η κίνηση αυτή είναι για καλό σκοπό.

Σ' ευχαριστώ Βαρβάρα μου. Θα το φέρω αύριο μαζί μου να το δείτε και να μου πείτε αν πρέπει να διορθώσω κάτι στα επόμενα. Ανυπομονώ να δω τα χρώματα που μου έχει πάρει η Κατερίνα από τον Σωτηρίου.
Και έχεις δίκιο και εσύ όπως και η Φιλίτσα ότι η κίνηση μετράει, και αφού είναι για καλό σκοπό δεν θα κοιτάξουν τις λεπτομέρειες...
Εξάλλου δεν θα πάμε σε διαγωνισμό καλύτερου πλεκτού, αλλά συμμετέχουμε σε παζάρι για καλό σκοπό...
cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 6 EmptyΤετ Μαρ 07, 2012 12:23 pm

Για να σε μαλώσω και γω (τωρα που αρχι΄ζω σιγα σιγά να συνέρχομαι): Το πανάκι είναι τελειο καλοπλεγμένο και με όμορφο χρώμα! Και ο σκοπός είναι να πουληθούν στο παζάρι για να μαζέψει το ίδρυμα λεφτά, όχι για διαγωνισμό! Που και διαγωνισμος να ήταν πάλι Α θα έπαιρνε!
Γιατί δεν έχεις εμπιστοσύνη στον εαυτό σου;;; ¨οτι κάνεις είναι καλά καμωμένο και οργανωμένο και φτιαγμένο με αγάπη! αυτό να μην το ξεχνάς! και να είσαι περιφανη για οτι κι αν φτιάχνεις με τις ατέλειες του! (που δεν έχει αλλά λέμε τωρα). Λαθη δεν κάνουν μόνο όσοι δεν προσπαθούν, δεν άλλαζουν, δεν μαθαίνουν! Απλά καθονται και κρίνουν τα αποτελέσματα των άλλων. Και έμεις τετοιοι άνθρωποι δεν είμαστε!
Με το καλό να πάρεις το μαλλάκι απο το Σωτηριου- εγω πηρα ασπρο και λιλά- και να κάνεις και τα υπόλοιπα! Και θα είναι τελεια γιατί είναι φτιαγμένα με αγάπη!!!

(εδω βρε θα στειλω εγω τα δικά μου που πλεκω μόλις 6 μήνες και δεν θα τα στειλεις εσυ;;;;; )

(θα κάνουμε και μια στήλη: "μαθηματα θάρρους για την Ευδοκία" ή "πως να μην κρίνετε αυστηρά τον εαυτό σας"--- Φιλίτσα , πες και εσύ τίποτα!!!)

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 6 EmptyΤετ Μαρ 07, 2012 12:31 pm

Ευδοκία μη με παρεξηγεις. Ειλικρινά κι απο αγάπη στο λέω.
Μα καλή μου να έχεις εργόχειρα στη ντουλάπα γιατί έχουν ατέλεις; Και ποιος θα το κρίνει; Ποιος έχει μείνει για να το κρίνει; Κι αν το κρίνει ακόμα, αν εσύ το αγαπάς και σου αρέσει , τι σε νοιάζει;;;
Το αξιεπαινο είναι οτι εφτιαξες και θα φτιάξεις πανάκια για τη Μελισσα, για ένα ιδρυμα που δεν ξέρεις, από κάτι που ακουσες απο μένα , που το διοργανωνει ένα γκρουπ που δεν ανήκεις, και το εφτιαξες στον ελάχιστο ελευθερο χρόνο σου και ένω ήσουν αρρωστή!
Κι αν μου το επιτρέψεις θα το ανεβάσω και στο raverly για να δουν οτι υπαρχουν και εκτος γκρουπ ατομα που δουλευουν για τον καλό σκοπο!
Σε φιλώ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 6 EmptyΤετ Μαρ 07, 2012 12:40 pm

ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΕΕΙ Η ΑΝΝΑ ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ.ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ .ΝΑ ΜΗΝ ΝΤΡΕΠΕΣΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΜΑΤΑ ΣΟΥ .ΕΜΑΣ ΜΑΣ ΑΡΕΣΑΝ ΠΟΛΥ .ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΡΕΣΟΥΝ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ?
ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ ΚΑΛΑ ΛΕΕΙ Η ΑΝΝΑ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΟΛΗ ΣΟΥ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ.ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΠΑΖΑΡΙΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ ΘΑ ΣΕ ΔΙΚΑΙΩΣΟΥΝ .ΘΑ ΖΗΤΑΝΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ .ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΛΕΞΕ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΣΑΝ ΚΑΙ ΣΕΝΑ .ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 6 EmptyΤετ Μαρ 07, 2012 1:05 pm

Anna έγραψε:
Ευδοκία μη με παρεξηγεις. Ειλικρινά κι απο αγάπη στο λέω.
Μα καλή μου να έχεις εργόχειρα στη ντουλάπα γιατί έχουν ατέλεις; Και ποιος θα το κρίνει; Ποιος έχει μείνει για να το κρίνει; Κι αν το κρίνει ακόμα, αν εσύ το αγαπάς και σου αρέσει , τι σε νοιάζει;;;
Το αξιεπαινο είναι οτι εφτιαξες και θα φτιάξεις πανάκια για τη Μελισσα, για ένα ιδρυμα που δεν ξέρεις, από κάτι που ακουσες απο μένα , που το διοργανωνει ένα γκρουπ που δεν ανήκεις, και το εφτιαξες στον ελάχιστο ελευθερο χρόνο σου και ένω ήσουν αρρωστή!
Κι αν μου το επιτρέψεις θα το ανεβάσω και στο raverly για να δουν οτι υπαρχουν και εκτος γκρουπ ατομα που δουλευουν για τον καλό σκοπο!
Σε φιλώ!
έχεις δίκιο Άννα μου. Αλλά έτσι ένιωθα όσο καιρό δεν σας ήξερα. Δεν είχα βέβαια καί την ανάλογη παρέα να μου πει ένα καλό και αληθινό λόγο για τα εργόχειρά μου ενώ στην πορεία ανακάλυψα ότι κάποιες που δεν ασχολούνταν με τα εργόχειρα δεν με έκριναν σωστά και αληθινά και το έκαναν γιατί ζήλευαν που δεν μπορούσαν να φτιάξουν κατι ανάλογο.

Και όντως ο σκοπός για τον οποίο φτιάχνουμε αύτά τα πράγματα είναι ιερός οπότε δεν πειράζει αν καποια έχουν ατέλειες.
Και φυσικά Άννα μου να το ανεβάσεις εσύ στο raverly αν θέλεις.
Σε ευχαριστώ πολύ για τα ενθαρρυντικά σου λόγια.
Razz Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 6 EmptyΤετ Μαρ 07, 2012 1:22 pm

Φιλίτσα μου σ' ευχαριστώ για την ενθάρρυνσή σου. Μακάρι να αρέσουν τα πανάκια μου γιατί έτσι θα πουληθούν πιο γρήγορα και θα μαζευτει μεγαλύτερο ποσό για τη Μέλισσα.
Καλό βράδυ Φιλίτσα μου και καλή ξεκούραση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 6 EmptyΤετ Μαρ 07, 2012 1:23 pm

Καληνύχτα και σε σένα Άννα μου και εύχομαι αύριο να είσαι πολύ καλύτερα αύριο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 6 EmptyΤετ Μαρ 07, 2012 1:44 pm

ΚΑΛΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΙΣ ΑΡΡΩΣΤΕΣ .ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΕΝΤΕΛΩΣ ΚΑΛΑ .ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 6 EmptyΤετ Μαρ 07, 2012 1:51 pm

Επίσης Φιλίτσα μου. Καλό ξημερωμα να έχουμε sunny
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 6 EmptyΚυρ Μαρ 11, 2012 12:12 pm

Και να μου πείτε κα την γνώμη σας σε κάτι που σκέφτηκα...
Πλέκω τη μπλούζα μου την καλοκαιρίνη. Το ΄σχέδιο είναι εντελώς απλό και το νήμα του είναι τρίχρωμο, πολύ απάλο, κι έχει μέσα απάλο γκρι- σχεδον ασημι- ροζ και λευκό.
Λοιπόν ένω σκεφτόμουν να πάρω ένα φουλάρι σε ένα από αυτά τα χρώματα για να το φωτίσω, θυμήθηκα μπλούζες που φοράν οι γιοι μου που είναι σαν να φοράνε πουκάμισο από κάτω κι απο πάνω μπλούζα;; Καταλαβαίνετε ποιες εννοώ;
Οπότε σκεφτηκα να πάρω ύφασμα , να το δώσω σε μοδίστρα να μου βάλει γιακά, λίγο ύφασμα στο μανίκι και λίγο ύφασμα στο τελειώμα (σαν πουκάμισο που φοριέται από έξω). Τι λέτε;;; Κι αν ναι, τι ύφασμα;; Και αραγε θα με " γδάρει " η μοδίστρα;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 6 EmptyΚυρ Μαρ 11, 2012 1:22 pm

ANNA MOY ΓΙΑ ΤΟ ΥΦΑΣΜΑ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΚΑΤΙ ΒΑΜΒΑΚΕΡΟ ΛΕΠΤΟ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΞΙΑΤΙΚΗ Η ΜΠΛΟΥΖΙΤΣΑ ΣΟΥ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟΧΡΩΣΗ ΤΟΥ ΝΗΜΑΤΟΣ Η ΚΑΡΟΥΔΑΚΙ ΣΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΜΠΛΟΥΖΑΣ.ΤΩΡΑ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΜΟΔΙΣΤΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΤΟ ΥΦΑΣΜΑ.
ΠΡΩΤΑ ΡΩΤΑΜΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΑΝΝΑ ΜΟΥ.ΑΝΤΕ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Very Happy flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 6 EmptyΔευ Μαρ 12, 2012 5:26 am

Anna έγραψε:
Και να μου πείτε κα την γνώμη σας σε κάτι που σκέφτηκα...
Πλέκω τη μπλούζα μου την καλοκαιρίνη. Το ΄σχέδιο είναι εντελώς απλό και το νήμα του είναι τρίχρωμο, πολύ απάλο, κι έχει μέσα απάλο γκρι- σχεδον ασημι- ροζ και λευκό.
Λοιπόν ένω σκεφτόμουν να πάρω ένα φουλάρι σε ένα από αυτά τα χρώματα για να το φωτίσω, θυμήθηκα μπλούζες που φοράν οι γιοι μου που είναι σαν να φοράνε πουκάμισο από κάτω κι απο πάνω μπλούζα;; Καταλαβαίνετε ποιες εννοώ;
Οπότε σκεφτηκα να πάρω ύφασμα , να το δώσω σε μοδίστρα να μου βάλει γιακά, λίγο ύφασμα στο μανίκι και λίγο ύφασμα στο τελειώμα (σαν πουκάμισο που φοριέται από έξω). Τι λέτε;;; Κι αν ναι, τι ύφασμα;; Και αραγε θα με " γδάρει " η μοδίστρα;;;

Πολύ ωραία η ιδέα σου Άννα μου
Όσον αφορά το ύφασμ αθα συμφωνήσω με τη Φιλίτσα να προτιμήσεις βαμακερό για να σιδερωνετε ευκολότερα. Η μοδίστρα είναι ένα θέμα.... Γιατί μάλλον έχουν αυξήσει λιγάκι τις τιμές τους αφού βλέπουν ότι όλος ο κόσμος αφού δεν αγοράζει καινούργια ρούχα λόγω της οικονομικής κρίσης, μπαλώνει και ανανεώνει τα παλιά του και μπορεί να είναι λίγο τσουχτερή. Φυσικά υπάρχει και η άλλη κατηγορία τους που έχουν ρίξει τις τιμές τους για να γίνουν πιο ανταγωνιστικές και λόγω των οικονομικών προβλημάτων να παίρνουν λιγότερα. Καλό θα ήταν να κάνεις μία έρευνα αγορά πριν κάνεις οποιαδήποτε κίνηση και να τις ρωτήσεις και για το ύφασμα που θα χρησιμοποιήσεις για τα τελειώματα...

Σχετικά με το χρώμα, εγώ θα επέλεγα ή ροζ ή άσπρο και θα κατέληγα στην επιλογή του από το ποιό χρώμα είναι περισσότερο μέσα στην μπλούζα σου Αν είναι το άσπρο θα προτιμούσα να βάλω άσπρα τελειώματα και το αντίστροφο, για να υπάρχει αντίθεση στην όλη μπλούζα....

Ελπίζω να βγάλεις σύντομα άκρη.. Razz Smile sunny
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 6 EmptyΔευ Μαρ 12, 2012 5:46 am

ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΗΝ ΜΟΔΙΣΤΡΑ ΝΑ ΠΑΣ Σ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΠΠΙΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ .ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΦΘΗΝΗ.ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΔΟΚΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΧΡΩΜΑ.ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ. Very Happy Exclamation flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ - Σελίδα 6 EmptyΤρι Μαρ 13, 2012 12:47 pm

Πάντως βρε κορίτσια να σας πω και εγώ κάτι που μου συμβαίνει τον τλευταίο καιρό.
Είπαμε να βοηθήσουμε την Ελλάδα να ορθοποδήσει και να πηγαίνουμε σε ελληνικά καταστήματα και να αγοράζουμε ελληνικά προϊόντα και να προτιμούμε τους έλληνες επαγγελματίες.. Έτσι κι εγώ έπραξα.
Και ιδού τι εισέπραξα...
Οι 2 ελληνίδες μοδίστρες (περισσότερο μεταποιήσεις ρούχων κάνουν γιατί πλέον κανείς δεν ράβει ρούχα αγοράζει φτηνα και τα μεταποιεί) στη γειτονιά μου μου ζήτησαν για ν αβάλουν ένα μπάλωμα στο τζην της κόρης μου 7 ευρώ (το τζην τοχει παρει από προσφορά 10 ευρώ και το μπάλωμα είναι δουλειά για ραπτομηχανή 3-5 λεπτών το πολυ) ενώ ένας κύριος απένταντι από το σπίτι μου (μαλλον αιγύτιος) μου είπε 2 ή 3 ευρώ...
Και ερωτώ γιατί να πάω στην ελληνίδα που το παίζει ¨ΜΑΝΤΑΜ ΣΟΥΣΟΥ" και να της σκάσω 7 ευρώ, ενώ στον ξένο θα δώσω 2-3 ευρώ και ο άνθρωπος μου είπε χίλια ευχαριστώ (είναι οικογενειάρχης με 2 μικρά παιδιά να μεγαλώσει και είναι χρόνια στη χώρα μας)!!!!
Πείτε μου γιατί πρέπει να διαλέξω την ντόπια πατριώτισσα???? ΟΕΟ??????
Όσοι έλληνες πήγαν μετανάστες σε άλλες χωρες δεν θα ήθελαν να έχουν δουλειά και να τους προτιμούν οι ντοπιοι???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 6 από 11Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ :: Πλέξιμο.-
Μετάβαση σε:  
Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις