Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ

Μια φορά και έναν καιρό, ήταν η σταυροβελονιά...και έφτιαξε την πρώτη αυστηρά και μόνο, ελληνική γυναικεία κοινότητα, με θέμα... ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ!!!
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 8 I_icon_mini_portalΣύνδεση

 

 ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ

Πήγαινε κάτω 
+8
katerina
Anna
EF75
FELITSIA
EYHA
μία καλή ... μία ανάποδη
ronitsa
EVDOKIAKAL
12 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 11, 12, 13  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 8 EmptyΤετ Απρ 04, 2012 2:07 pm

Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]


Φιλίτσα μόλις είδα αυτό το σχέδιο αμέσως σκέφτηκα εσένα, που ήθελες ένα σχέδιο σαν ανατολιτικο χαλί.
Και το όνομα αυτού του σχεδίου : Χαλί Βουδαπέστης
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]


Αυτό το σχέδιο ονομάζεται ο κήπος του πασά. Και τι κήπος!!!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Κορίτσια αυτά είναι τα σχέδια που αγόρασα χθες από τη Νέα Ιωνία..

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 8 EmptyΚυρ Μάης 06, 2012 11:13 am

Αν σου απάντησουν κιόλας!!!! Jocatsa, πάντως για το καμβά η Ευδοκία είχε βρει τις κατάλληλες κλωστες που ψαχνεις. Χοντρούλικες σα μαλλάκια!
Σταμπωτό εγω δεν έχω πάρει, εκτός από κάτι σταμπωτα μαξιλάρια σε ηληκία ... κάτω των 10!!! Τα πρώτα μου! Αχ τι μου θύμισες!
Το σαιτ που έστειλες θα το εξερευνήσω αργότερα- ευχαριστούμε πολύ πάντως!
πάντως είσαι τυχερή που έχεις κάποιο να βοηθάει και να ξέρει. Εγω εδω ... το ιντερνετ να είναι καλά! Να φάνταστεις παιδευομαι εδω και μια βδομάδα να φτιάξω κρόσια σε ένα σεμεδάκι που κέντησα... και μετράω χαμένες ωρες! Και όλο μουρμουράω: "δεν μπορεί θα υπάρχει πιο ευκολος τρόπος"
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 8 EmptyΚυρ Μάης 06, 2012 11:21 am

jokasta Καλησπέρα.
Πραγματικά για να γεμίσει ο καμβάς με γκομπλέν πρέπει να βάλεις και τις 6 κλωστές

Όπως έγραψα και παλιότερα στο γειτονικό μου μαγαζακι έχει κλωστές dmc με 0,60 λεπτά (και όταν παίρνω περισσότερα ματσάκια μου τα αφήνει και 0,50).
Επίσης εχει όπως είπε η Φιλίτσα και κάποιες άλλες κλωστές επίσης της DMC με 0,40 λεπτά και για τις οποίες θα μας κάνει καλύτερη τιμή ανπάρουμε περισσότερα ματσάκια.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Εδώ μπορείς να δεις τις κλωστές αυτές.
Επίσης και η Άννα στην προτελευταία δημιουργία της έφτιαξε ένα δείγμα με τις κλωστές αυτές οπότε μπορείς να πάρεις μια ιδέα και από εκεί. Αν θέλεις μπορώ να σου στείλω ένα ματσάκι για να δοκιμάσεις. Απλά δεν έχει απ΄όλα τα χρώματα και θα ρέπει να επιλέξεις εσύ απ' αυτά που υπάρχουν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 8 EmptyΚυρ Μάης 06, 2012 11:23 am

Τα μεγάλα πνεύματα συναντιούνται!
Την ώρα που απαντούσα στην jokasta προφανώς και η Άννα έδινε και εκείνη την απάντηση στο ερώτημά της jokasta.
Καλησπέρα σε όλη την παρεούλα. Πάω να συνεχίσω για λίγο γιατί σε λίγο θα καταρρεύσω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jokasta




Αριθμός μηνυμάτων : 17
Ημερομηνία εγγραφής : 27/08/2011

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 8 EmptyΚυρ Μάης 06, 2012 1:28 pm

εχω βρει και γω μουλινε με 0,50 το ενα αλλα δεν ειναι ακριβως τησ DMC. μοιαζουν ολοιδια ακομα και στα χαρτακια τους αλλα προκειται για μουλινε που ειχε βγαλει η ελληνικη εταιρεια Πεταλουδα και ηταν αυτου του τυπου.
επισης βρηκα μια ωραι ιδεα τωρα που εξαχνα στο internet
στο εξωτερικο φτιαχνουν παρα πολυ quilts δηλαδη κατι μεταξυ κουβερτας και παπλώματος
και διαβαζα σε ενα site καποιας κυριας οτι τα περισσευματα απο κεντηματα που ειχε (κυριως aida, το ασπρο υφασμα με τις τρυπουλες που ειναι μαλακο) τα κεντουσε σε τετραγωνα κομματια με γεωμετρικα σχηματα ή με μοτιφακια ή γενικα με μικρα σχεδιακια με τις κλωστες που της περισσευαν. μετα τα ενωνε ολα και εβαζε καποιο υφασμα απο κατω και εφτιαχνε το quilt (παπλωματακι).
ωραια ιδεα για δωρο, ειδικα για μωρο που θελει και μικρη κουβερτουλα!!!
μολις μου φυτευτηκε κι αλλο σχεδιο στο μυαλο κοριτσια!!!λεω να ξαπλωσω να μου περασει!! Laughing Laughing Laughing
καληνυχτα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
titi




Αριθμός μηνυμάτων : 5
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2012

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 8 EmptyΔευ Μάης 07, 2012 5:55 am

to quilt einai kalh idea!!!
sth amerikh ta kanoun pollh k to kathe tetragwno pou enwneis htan apo kapoio gegonos eixe shmasia!!!

kalh tuxh!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 8 EmptyΔευ Μάης 07, 2012 11:36 am

Οντως τα κιλτ δίνουν και παιρνουν έξω! Πολλά σχέδια και χρώματα και στολισμένα με δαντέλες κουμπιά χάντρες και κεντήματα. Αυτά που βλέπω είναι εντελώς έξω απο την κουλτούρα μας, αν και η παραλλαγή σου jocasta μου αρέσει!
Αν και να σου πω το πρόβλημα απο τη δικιά μου εμπειρία με το tast , που όλα είναι διαφορετικά και όλα μαζι κάναν ένα καρεδάκι΄, είναι στο πως να ισορροπήσεις τα χρώματα... Ισως αν κάνεις μια αρχική επιλογή στις αποχρώσεις που θα χρησιμοποιήσεις... αλλά αυτό θα σε δεσμευει στα θέματα...
Πάντως ωραία ιδεα!
Και επανέρχομαι: θέλουμε αλλη μια ζωή για να τα προλάβουμε όλα!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jokasta




Αριθμός μηνυμάτων : 17
Ημερομηνία εγγραφής : 27/08/2011

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 8 EmptyΤρι Μάης 08, 2012 9:07 am

το quilt που ελεγα δεν ηταν απο το TAST αλλα απο αλλο site και ηταν τα τετραγωνα με σταυροβελονια που ειναι το κολλημα μου
το αλλο στυλ το βαριεμαι γιατι δεν ειμαι πολυ της ραπτικης και δεν εχω μηχανη, με το χερι ειναι πολυ ζορι!!!!
εχω διαπιστωσει ψαχνοντας στο internet οτι στο εξωτερικο το υφασμα που χρησιμοποιουν ειναι το aida το λευκο που ειναι μαλακο ενω εμεις εχουμε πολυ τον ψαθωτο καμβα και κανουν πολυ καδρακι και sampler που εγω τα βαριεμαι!!!!
αμα δεν μπορεις να κανεις ενα καρε ή ενα σεμεν να το στρωνεις να καμαρωνεις τη δουλεια σου για μενα δεν λεει!!!!
προσφατα εκανα 2 φασουλες για σαλιαρες στην κουμπαρα μου που γεννησε και μολις μου τις εφερε η αλλη μου κουμπαρα ραμμενες στη μηχανη της χρυσοχερας πεθερας της!!!εγιναν χαρμα και βγηκαν πολυ ευκολα και οικονομικα γιατι τις εκανα με περισσευματα απο κλωστες.
θα τις βγαλω φωτο και αν μπορεσω θα σας τις ανεβασω να τις δειτε!!!
ενιωσα πολυ ωραια που αναμεσα στις δεκαδες ετοιματζιδικες θα εχει και 2 χειροποιητα κομματια απο μενα!!!!αν το ειχα σκεφτει νωριτερα θα τις εφτιαχνα μια ωραιοτατη κουβερτουλα αγκαλιας με μια γλυκιτατη καμηλοπαρδαλη αλλα τωρα δεν προλαβαινω!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 8 EmptyΤρι Μάης 08, 2012 10:29 am

Jocasta, και γω τα καδράκια τα βαριέμαι- και πόσα να κάνεις αλλώστε;;; Ενω το καρεδάκι όντως το στρώνεις, το στολίζεις... Εγω ως συνήθως παιρνω εταμίνα- είναι σαν το aida αλλά με πιο πυκνές τρυπούλες στο ύφασμα. Κι αν μου βγαίνει μικρό το σχέδιο- και για να μην βγάζω και τα ματάκια μου - κάνω τη σταυροβελονιά σε κουτάκι πιο μεγάλο! Και ψαθωτο καμβα έχω πάρει αλλά τον αποφευγω, πολύ σκληρός είναι στα χερια μου...
Αχ δεν ξερω για σας αλλά μόνο οταν μιλάμε για τετοια , χαλαρώνει το μυαλό μου και ονειρευομαι σχέδια και χρώματα - και ξεχνάω αυτά που ακούω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jokasta




Αριθμός μηνυμάτων : 17
Ημερομηνία εγγραφής : 27/08/2011

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 8 EmptyΤρι Μάης 08, 2012 11:56 am

εννοεις την λευκη που το υφασμα ειναι μαλακο υποθετω... εγω πηγα στον καμβα γιατι αυτο ηξερα και ηταν πιο οικονομικο γιατι η εταμινα αυτη εδω στη Δραμα εχει 20 ευρω το μετρο με φαρδος 2 μετρα και δεν με συμφερει ενω ο καμβας ειχε 9 ευρω το μετρο με φαρδος 1 μετρο ή 1,10.
στα 2-3 μαγαζια που εχουμε δεν βρηκα εταμινα με μικροτερο φαρδος που να μου βγει πιο οικονομικη.
αμα τα βαλεις κατω και βαλεις και τις κλωστες η διαφορα ειναι αρκετα σημαντικη. και μετα τις περικοπες που μας κανανε παιρνω 400 ευρω λιγοτερα το μηνα, τι να πρωτοπληρωθει?οπως καταλαβαινεις τα εξοδα για το κεντημα ηταν απο τα πρωτα προσωπικα εξοδα που κοπηκαν!!!
σκεφτομαι ομως το καλοκαιρι που θα κατεβω στη Λαρισα στους γονεις μου(απο κει καταγομαι, στη Δράμα ειμαι ερωτικη μεταναστρια!!) να κανω μια βολτα στα εκει καταστηματα που ειναι και περισσοτερα και πιστευω θα εχουν καλυτερες τιμες!!
εχω κανει μαλιστα το συστημα κουμπαρας:βαζω ψιλα σε ενα κουμπαρα και οτι μαζευτει ως το καλοκαιρι ελπιζω να ειναι αρκετα για να εκτονωθω στο χομπυ μου!!!!
διαπιστωνω ομως οτι εδω δεν ξερουν και καποια πραγματα τοσο καλα οσο καλη διαθεση και να εχουν. εβλεπα σε καποια περιοδικα καποια σχεδια για εταμινα aida με 12 ή 14 ματακια και τα λοιπα. μου φαινονταν κινεζικα, πηγαινα στο μαγαζι, ρωτουσα και με κοιτουσαν σαν ουφο!!!!μεχρι να βγαλω ακρη με τα υφασματα ειδα και επαθα!!!τελικα παλι το internet με βοηθησε να καταλαβω γιατι ξερω και τα αγγλικα πολυ καλα!!!
ετσι ειναι οι μικρες πολεις!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EYHA




Αριθμός μηνυμάτων : 45
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2011

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 8 EmptyΤρι Μάης 08, 2012 10:22 pm

Kaλημέρα κορίτσια, πάντως και στην Λάρισα JOKASTA που μένει η συνιφάδα μου το υφασμα αιδα to έχουν 20 ευρώ το μέτρο στην Αθήμα ρ'ωτησα εγώ στην κυρία στα κάτω πατήσια και μου ειπε οτι το έχει 14 πάντως και η Λάρισα νομίζω οτι ειναι ακριβή γιατί έχει τρέλα και συνιφάδα μου και τα ψαχνουμε μόνο στο κέντρο της Αθήνας ειναι ποιο οικονομικά .Μήπως να έρθεις ένα ταξιδάκι να γνωριστούμε και να σε πάμε μια βόλτα από εκεί? ¨η να σου τα στείλουμε πακετο όπως κάνω εγώ πάω και ψωνίζω χονδρική και μετά τα στέλνω. ΦΙΛΑΚΙΑ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 8 EmptyΤετ Μάης 09, 2012 3:06 am

Καλησπέρα κορίτσια

Ωραία και διαφορετικά όλα τα σχέδια που διαφέρουν από τα δικά μας που είναι αντιπροσωπευτικά της δικής μας κουλτούρας. Μακάρι να είχαμε περισσότερες ώρες για να φτιάχνουμε νέα εργόχειρα με διαφορετικές τεχνικές ή καλύτερα και άλλες ζωές, αλλά πού ????
ΕΥΗΑ να σε ρωτήσω τώρα που διάβασα το μήνυμά σου που βρίσκεται αυτό το κατάστημα με τα κεντήματα στα Κάτω Πατήσια που έχει το ύφασμα AIDΑ με 14 ευρώ??

Επειδή έχω μία τρτελίτσα και μαρέσει να χαζεύω διάφορα εργόχειρα και σχέδια για μελλοντική χρήση θα ήθελα να το επισκεφτώ κάποια στιγμή. Μήπως μπορείς να μου γράψεις την διεύθυνσή του ή να μου το στείλεις στο email μου???

Σευχαριστώ πολύ.

Και στο μαγαζί στο κέντρο πήγα, πήρα τις κλωστές σε κουτάκια των 12 που όντως συμφέρει αν χρειαστείς να κεντήσεις μια μεγάλη επιφάνεια.

και είχε αρκετά σετάκια για κέντημα, αλλά εκείνη τη στιγμή μπήκε και μία άλλη κυρία για να ψωνίσει χονδρική και η κοπέλα μου είπε να μην δώσω στόχο κοιτάζοντας για ευνόητους λόγους. Θα ξαναπάω κάποια άλλη στιγμή για έρευνα!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 8 EmptyΤετ Μάης 09, 2012 3:31 am

ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ ΠΟΣΟ ΒΡΙΣΚΕΤΕ ΤΙΣ ΚΛΩΣΤΕΣ ΑΝ ΠΑΡΕΙΣ 12 ΤΙΣ DMC?ΔΗΛΑΔΗ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΚΟΥΤΙ ?ΤΙΣ ΑΓΟΡΑΖΕΙ Η ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ DMC?ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΑΝ ΑΓΟΡΑΣΕΤΕ ΠΑΛΙ ΝΑ ΜΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ.ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ.ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΑΣ. Very Happy I love you flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 8 EmptyΤετ Μάης 09, 2012 4:08 am

FELITSIA έγραψε:
ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΟΥ ΠΟΣΟ ΒΡΙΣΚΕΤΕ ΤΙΣ ΚΛΩΣΤΕΣ ΑΝ ΠΑΡΕΙΣ 12 ΤΙΣ DMC?ΔΗΛΑΔΗ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΚΟΥΤΙ ?ΤΙΣ ΑΓΟΡΑΖΕΙ Η ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ DMC?ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΑΝ ΑΓΟΡΑΣΕΤΕ ΠΑΛΙ ΝΑ ΜΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ.ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ.ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΑΣ. Very Happy I love you flower

Φιλίτσα μου πολύ ευχαρίστως να σε εξυπηρετήσω και να σου πάρω ότι χρώμα θέλεις.

Εγώ πήγα σε ένα κατάστημα μετά από υπόδειξη της ΕΥΗΑ στο κέντρο της ΑΘήνας που πουλάει αρκετά πράγματα σε χονδρική και επειδή ήθελα αρκετές κλωστές από ενα συγκεκριμένο χρώμα πήρα 2 κουτάκια (που είχαν μέσα 12 ματσάκια το καθένα). Το ματσάκι ήρθε περίπου 0,72 λεπτά, το κουτάκι δηλαδή έχει γύρω στα 8,50 ευρώ. Θα δω την απόδειξη το βράδυ και θα σου πω ακριβώς.

Δεν θυμάμαι την προσφορά που είχε η dmc θα ρωτήσω και την Κατερίνα να μας την πει και θα σου την πω.

Πες μου τα νούμερα και θα στα πάρω Φιλίτσα μου.

ΦιλάκιαSmile Smile Smile Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EYHA




Αριθμός μηνυμάτων : 45
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2011

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 8 EmptyΤετ Μάης 09, 2012 5:10 am

Καλησπέρα κορίτσια. evdokiakal το μαγαζί στα κάτω πατήσια είναι η κυρία Αντωνία Γκίκα νομίζω εσύ μας το ειχες υποδείξει εσύ. Καταπληκτικό μαγαζάκι και πολύ περιποιημένο. εκεί μου ειπε 14 ευρώ ελπίζω να μην έκανε λάθος και μεταφέρω ψεύτικες πληροφορίες. Καμιά συνάντηση στην Αθήνα παίζει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 8 EmptyΤετ Μάης 09, 2012 11:16 am

Jocasta συμφωνώ για τη διαφορά τιμής... οτι και να πεις δικιο έχεις και σε νοιώθω. Για καλή μου τύχη, είχα απο παλιά κομμάτια εταμίνας κρατημένα και βρήκα και μερικά στα πραγματα της μαμάς μου. Οπότε η αλήθεια είναι πως έχω ένα καλό απόθεμα (δόξα το Θεω!) Αλλά έχει πλάκα που όταν τελειώνει κάποιο και περισσευούν πχ. 10 πόντοι , το κρατάω, βρε για δείγμα, για σελιδοδείκτη, ... τίποτα δεν πετάω!
Πάντως με τα υφάσματα και εγω δεν βγάζω άκρη και ψαχνομαι! Τη τελευταία φορά που πήγα στο κέντρο για ύφασμα είχα μαζί μου και δειγμα!
Και στην αρχή ψωνισα κι από το ιντερνετ ([Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] φθηνό δεν το λες, αλλά έχει οτι θες απο χρώματα και υφάσματα- και σε διάφορες διαστάσεις. Βεβαια, that was last year, που έλεγε και η διαφήμιση! Πάντως αν είναι να κάνεις ένα σετ (καρε, σεμέν και πετσετάκια) η διπλοφαρδη εταμίνα σου βγαίνει 2 ευρω πιο ακριβή απο τον καμβα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 8 EmptyΤετ Μάης 09, 2012 11:21 am

Ευδοκία με βρίσκεις απολύτως σύμφωνη: θέλουμε δυο ζωες εδω και τωρα!!!!Στη μια όμως μόνο θα κεντάμε, θα πίνουμε τα καφεδάκια μας και θα κάνουμε εκδρομές η μια στην άλλη!
Με τα κουτιά τις κλώστές μου εδωσες ιδεα: τις πετσέτες ακόμα δεν τις αρχισα, περιμένουν υπομονετικά την σειρά τους, αλλά βρήκα ένα ωραίο διχρωμο σχέδιο για το ένα σετ... οπότε όταν καταλήξω σε χρώματα θα σε αγγαρέψω!
Και ΕΥΗΑ, δαν κάνεις ακόμα μια ερώτηση στην κα Γκίκα; Γιατί 14 ευρώ το μέτρο (και να είναι και διπλόφαρδο) συμφέρει και μάλιστα πάρα πολύ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 8 EmptyΠεμ Μάης 10, 2012 12:37 am

Καλημέρα κορίτσια.

Ναι ΕΥΗΑ, το συγκεκριμένο μαγαζί εγώ σας το είχα πει. Νόμιζα ότι είχες βρει και άλλο μαγαζί κάπου στα Κάτω Πατήσια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EYHA




Αριθμός μηνυμάτων : 45
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2011

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 8 EmptyΠεμ Μάης 10, 2012 12:43 am

Καλημέρα , θα πάρω τηλ. το απόγευμα να ξαναρωτήσω για επιβεβαίωση και θα σας το πω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 8 EmptyΠεμ Μάης 10, 2012 1:09 am

Anna έγραψε:
Ευδοκία με βρίσκεις απολύτως σύμφωνη: θέλουμε δυο ζωες εδω και τωρα!!!!Στη μια όμως μόνο θα κεντάμε, θα πίνουμε τα καφεδάκια μας και θα κάνουμε εκδρομές η μια στην άλλη!
Με τα κουτιά τις κλώστές μου εδωσες ιδεα: τις πετσέτες ακόμα δεν τις αρχισα, περιμένουν υπομονετικά την σειρά τους, αλλά βρήκα ένα ωραίο διχρωμο σχέδιο για το ένα σετ... οπότε όταν καταλήξω σε χρώματα θα σε αγγαρέψω!
Και ΕΥΗΑ, δαν κάνεις ακόμα μια ερώτηση στην κα Γκίκα; Γιατί 14 ευρώ το μέτρο (και να είναι και διπλόφαρδο) συμφέρει και μάλιστα πάρα πολύ!

Καλημέρα και σε σένα Άννα μου.

Δεν μπορούμε να ζήσουμε τώρα αυτή τη ζωή που θα κεντάμε και θα πίνουμε τα καφεδάκια μας και μετά στην άλλη να δουλεύομε??? Αλλά πάλι θα μας ρίξουνε γιατί ήδη έχουμε δουλέψει πάρα πολύ σε αυτή την ζωή και θα μας την σκάσουν μπαμπέσικα!!!

Όσο για τα κουτιά με τα ματσάκια της dmc, από ότι είδα στο μπλογκ η Κατερίνα θα ρωτήσει να μάθει πόσο πάει το κουτάκι.

Εγώ στο κατάστημα που μας είπε η ΕΥΗΑ στο κέντρο το κουτί με τα 12 ματσάκια το βρήκα γύρο στα 8,50 ευρώ (δεν θυμάμαι καλά και δεν βρήκα και την απόδειξη χθες το βράδυ στο σπίτι, αλλά θα κοιτάξω πάλι και σήμερα) πάντως θυμάμαι ότι έρχεται το ματσάκι γύρω στα 0,72 λεπτά.

Όταν βρεις τα χρώματα που θέλεις Άννα μου τα λες και είτε θα πάμε στη dmc είτε στο μαγαζί στο κέντρο και τα παίρνουμε.

Ρώτησα εγώ στο κατάστημα αυτό στα Κάτω Πατήσια στην Αντωνία. Το ύφασμα το aida έχει φάρδος 1,80 και κοστίζει 15 ευρώ το μέτρο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 8 EmptyΠεμ Μάης 10, 2012 1:11 am

Είδατε αμεσότητα στην πληροφόρηση!!! Πάντως η ομάδα πετάει. Κάτι ρωτάει κάποια και η απάντηση έρχεται άμεσα και σωστά...

Μήπως επρεπε να βάλουν εμάς στο γραφείο τύπου ενημέρωσης της εκάτοτε κυβερνήσεως???? Λέω μήπως???

Σωστή και υπεύθυνη ενημέρωση!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 8 EmptyΠεμ Μάης 10, 2012 1:14 am

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΒΡΕ ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΕ ΤΑ ΩΡΑΙΑ ΣΟΥ .ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ .ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΜΕΤΑ. Very Happy I love you flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 8 EmptyΠεμ Μάης 10, 2012 1:14 am

Είδατε αμεσότητα στην σωστή ενημέρωση. Δεν προλαβαίνει να ρωτήσει κάποια από εμάς κάτι και εισπράττει περισσότερες απαντήσεις για το θέμα που την απασχολεί...

Είμαστε πρώτες στη σωστή και έγκυρη ενημέρωση.

Μήπως έπρεπε να πάρουν εμάς στο γραφείο τύπου της εκάστοτε κυβέρνησης??? Λέω μήπως????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EYHA




Αριθμός μηνυμάτων : 45
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2011

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 8 EmptyΠεμ Μάης 10, 2012 1:16 am

Συνάντηση πότε έχει η παρέα ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 8 EmptyΠεμ Μάης 10, 2012 2:09 am

EYHA έγραψε:
Συνάντηση πότε έχει η παρέα ?

Η σίγουρη ημερομηνία για την συνάντησή μας θα είναι σίγουρα το Σάββατο που θα έρθει και η Άννα στην Αθήνα, οπότε θα κανονίσουμε πότε και ποιά ώρα μας εξυπηρετεί όλες και θα τα πούμε τότε οπωσδήποτε. Αν εν τω μεταξύ κανονίσουμε και κάποια άλλη συνάντηση πριν την άφιξη της Άννας, τότε θα σου στείλω μήνυμα στο email σου.

Καλημέρα

Ευδοκία
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jokasta




Αριθμός μηνυμάτων : 17
Ημερομηνία εγγραφής : 27/08/2011

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 8 EmptyΠεμ Μάης 10, 2012 5:44 am

και παλι 1,80 και 15 ευρω ειναι πολυ καλη τιμη.
προς το παρον κανω μονο σχεδια στο μυαλο μου γιατι εχω ηδη 2 κεντηματα με αρκετη δουλεια και μια μπορντουρα σε πετσετα οποτε τα χερια μου ειναι γεματα!!!
στο internet κοιταξα και γω χθες σε ηλεκτρονικα καταστηματα ετσι για να παρω μια ιδεα αλλα δεν συμφερει πολυ νομιζω. τα περισσοτερα κοματια ειναι 30Χ50, 50Χ50 κτλ δηλαδη μικρα και οτι ειναι 1Χ1 μετρο ειναι τοσο ακριβο οσο και στα καταστηματα. βαλε και τα μεταφορικα που ειναι 3-5 ευρω συνηθως...
βεβαια οποιος ψαχνει βρισκει οποτε θα συνεχισω το ψαξιμο.
και να πω ενα μπραβο στην Αννα γιατι διαπιστωσα οτι τα αγγλικα της ειναι αψογα και εντυπωσιαστηκα!!!διαβασα καποια σχολια σου στο site με τις βελονιες και ειδα οτι τα γραφεις και αρα τα μιλας παρα πολυ καλα!!! cheers cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 8 από 13Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 11, 12, 13  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ :: Κέντημα.-
Μετάβαση σε:  
phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις