Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Καλώς ορίσατε στο forum "Η παρέα της σταυροβελονιάς". Για να μπορείτε να συμμετέχετε, θα πρέπει να εγγραφείτε.
Καλή διαμονή και διασκέδαση!

Με εκτίμηση
Σταυροβελονιά
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ

Μια φορά και έναν καιρό, ήταν η σταυροβελονιά...και έφτιαξε την πρώτη αυστηρά και μόνο, ελληνική γυναικεία κοινότητα, με θέμα... ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑ!!!
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 9 I_icon_mini_portalΣύνδεση

 

 ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ

Πήγαινε κάτω 
+8
katerina
Anna
EF75
FELITSIA
EYHA
μία καλή ... μία ανάποδη
ronitsa
EVDOKIAKAL
12 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 9 EmptyΤετ Απρ 04, 2012 2:07 pm

Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]


Φιλίτσα μόλις είδα αυτό το σχέδιο αμέσως σκέφτηκα εσένα, που ήθελες ένα σχέδιο σαν ανατολιτικο χαλί.
Και το όνομα αυτού του σχεδίου : Χαλί Βουδαπέστης
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]


Αυτό το σχέδιο ονομάζεται ο κήπος του πασά. Και τι κήπος!!!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Κορίτσια αυτά είναι τα σχέδια που αγόρασα χθες από τη Νέα Ιωνία..

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 9 EmptyΠεμ Μάης 10, 2012 11:16 am

Ευχαριστώ jocasta! Να σου πω τα πτυχία τα έχω εδώ και πολλά χρόνια (20;Wink αλλά τα χρειαστηκα ενδιάμεσα για τις σπουδές μου και έτσι δεν τα άφησα! Ασε που με το site τα εξασκώ! Και μην ξεχνάς έχω και δυο γιους που όλο και κάτι θα ρωτήσουν!

Ευδοκία, είσαι κορυφή στην άμεση και γρήγορη ενημέρωση!!!! Και στην ερευνα αγοράς!!!! Το κρατάω στα υπόψη και για την εταμίνα και για τις κλωστές γιατί θα χρειαστούν!! Αλλά ακόμα έχω!!! Και η τιμή για την εταμίνα είναι πολύ καλή!!!!

ΕΥΗΑ, Σαββατο 26 Μαιου! Σε δυο βδομάδες... για τα υπόλοιπα θα συνεννοηθούμε!!!

Και σας έχω και έτοιμη τη νεα βελονια! Κανει πολυ όμορφα μοτιφ... Και έβαλα πολλές χάντρες! Βρήκα ένα μαγαζί με χάντρες στη Θέρμη, αυτές για κοσμήματα τις έχουν βεβαια, αλλά εγώ τις βαζω στα κεντήματα μου!

Καλό βράδυ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EYHA




Αριθμός μηνυμάτων : 45
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2011

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 9 EmptyΠεμ Μάης 10, 2012 11:24 am

Καλησπέρα Άννα ότι θες για χάντρες εδώ ............ σίγουρα θα τις πληρωσες και ακριβά ξέρω μαγαζί που πουλάει χονδρικής τις χάντρες. Περιμένω να δω πότε και τι ώρα θα συναντηθείτε ελπίζω να τα καταφέρω............. Very Happy Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
roula.o




Αριθμός μηνυμάτων : 96
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2012
Ηλικία : 55
Τόπος : ΘΕΡΜΗ, ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 9 EmptyΠεμ Μάης 10, 2012 11:42 am

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ
ΑΝΝΑ ΟΙ ΧΑΝΤΡΕΣ ΓΙΑ ΚΟΣΜΗΜΑΤΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑΤΑ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΙΔΙΑ ΠΟΙΟΤΗΤΑ. ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΑΣ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ.
ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΤΑΜΙΝΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΛΩΣΤΕΣ ΜΙΛΑΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΤΗΣ ΓΚΙΚΑ?
ΑΝΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΕΙΣ ΤΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΕΔΩ ΣΤΑ ΜΕΡΗ ΜΑΣ.
ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EYHA




Αριθμός μηνυμάτων : 45
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2011

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 9 EmptyΠεμ Μάης 10, 2012 12:06 pm

ROULA.O ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΟΙ ΧΑΝΤΡΕΣ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ ΓΙΑ ΚΟΣΜΗΜΑΤΑ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΒΑΖΟΥΝ ΣΤΟ ΚΕΝΤΗΜΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΥΛΙΚΑ ΓΙΑ ΚΟΣΜΗΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΑΚΡΙΒΑ. ΠΡΙΝ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΩ ΧΑΝΤΡΕΣ ΓΙΑ ΟΛΟ ΤΟ ΣΟΊ ΠΑΙΡΝΑΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΟΣΜΗΜΑΤΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΚΥΡΙΕς. Η ΤΙΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΤΑΜΙΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΤΗΣ ΓΚΙΚΑ ΕΝΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΛΩΣΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΜΑΓΑΖΙ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ. ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 9 EmptyΠαρ Μάης 11, 2012 10:14 am

ΕΥΗΑ τις χαντρούλες τις δοκίμασα σε μυστικό project και είναι οκ! Πολύ ακριβές δεν ήταν αλλά σίγουρα αν τις βρισκεις καπου χονδρικής θα είναι πιο φθηνα!
Ρούλα, ο Μαιος και μέχρι να κλεισουν τα σχολεία είναι λίγο τρελλος (εξετάσεις, εκδρομές, θεατρικά κτλκτλ) Μα μόλις τελειωσουμε θα το κανονισουμε το καφεδάκι, να είσαι σιγουρη!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EYHA




Αριθμός μηνυμάτων : 45
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2011

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 9 EmptyΠαρ Μάης 11, 2012 10:25 am

Καλησπέρα κορίτσια Άννα η αλήθεια ειναι οταν παίρνεις πολύ μικρές ποσότητες δεν καταλαβαίνεις την διαφορά στην τιμή αλλά οταν παιρνεις σακουλάκια μισόκιλα εκεί βλέπεις τη διαφορά .Εχω κάνει διατριβη στο θέμα χάντρες ΦΙΛΑΚΙ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
titi




Αριθμός μηνυμάτων : 5
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2012

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 9 EmptyΚυρ Μάης 13, 2012 10:09 pm

kalhmera koritsia,

mhpws exete sxedia me geometrica motif??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EYHA




Αριθμός μηνυμάτων : 45
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2011

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 9 EmptyΔευ Μάης 14, 2012 8:21 am

Καλησπέρα κορίτσια εγώ titi έχω κεντημένο το λαβύρινθο που ειναι με γεωμετρικά σχήματα εάν θες να το βγάλω φωτοτυπία και να σου το στείλω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jokasta




Αριθμός μηνυμάτων : 17
Ημερομηνία εγγραφής : 27/08/2011

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 9 EmptyΔευ Μάης 14, 2012 8:26 am

δες εδω
:http://stavrovelonia-nasia.blogspot.com/#axzz1tdUnkL00
επισης αν μου γραψεις το mail σου μπορω να σου στειλω και γω καποια αν και αρκετα απο αυτα που εχω ειναι απο το παραπανω site
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jokasta




Αριθμός μηνυμάτων : 17
Ημερομηνία εγγραφής : 27/08/2011

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 9 EmptyΔευ Μάης 14, 2012 11:16 am

επισης πολλα απο τα σχεδια που εχω βρει στο internet τα εχω στειλει στη σταυροβελονια και τα εχει ανεβασει στο blog της:http://staurovelonia.blogspot.com/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 9 EmptyΤρι Μάης 15, 2012 11:06 am

EYHA έγραψε:
Καλησπέρα κορίτσια Άννα η αλήθεια ειναι οταν παίρνεις πολύ μικρές ποσότητες δεν καταλαβαίνεις την διαφορά στην τιμή αλλά οταν παιρνεις σακουλάκια μισόκιλα εκεί βλέπεις τη διαφορά .Εχω κάνει διατριβη στο θέμα χάντρες ΦΙΛΑΚΙ

Μισόκιλο;;; Μμμμ μεγάλο σεμέν ή τραπεζομάντηλο μυρίζομαι!!! Για την ώρα ΕΥΗΑ εγώ τις χρησιμοποιώ ως στόλισμα στα μικρά που κάνω! Οπότε οι ποσότητες είναι όντως μικρές! Πήρα και ένα κουτάκι με χωρίσματα απο το Τζάμπο και τις συμμάζεψα!!! Σα μικρό παιδί το χάρηκα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 9 EmptyΤρι Μάης 15, 2012 11:09 am

jokasta έγραψε:
επισης πολλα απο τα σχεδια που εχω βρει στο internet τα εχω στειλει στη σταυροβελονια και τα εχει ανεβασει στο blog της:http://staurovelonia.blogspot.com/

Και είναι και πολύ ωραία! Εχω "σωσει" πολλά για μελλοντική χρήση... Αχ να δω πότε θα τα βάλω σε μια σειρά!!!
Jocasta για δες τη νέα βελονιά στο site για να βρούμε κανένα ελληνικό όνομα! (πολύ μπελαλίδικη είναι!!!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EYHA




Αριθμός μηνυμάτων : 45
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2011

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 9 EmptyΤρι Μάης 15, 2012 11:30 am

Καλησπέρα, όντως Άννα μου εχω μπλέξει με πολλά σεμέν τραπεζομάντηλο δεν εχω σκεφτει ακόμα αλλά μου έδωσες ιδέα Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 9 EmptyΤρι Μάης 15, 2012 11:55 am

POLY OMORFO TO ΚΑΡΑΒΑΚΙ ΣΟΥ ΑΝΝΑ ΜΟΥ .ΚΑΛΑ ΣΕ ΒΑΦΤΙΣΑ ΠΙΚΑΣΣΟ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ ΜΑΣ.ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΝΑ ΜΑΣ ΕΚΠΛΗΣΕΙΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ .
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΕΛΟΝΙΑ ΙΔΕΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΩΣ ΤΗΝ ΛΕΝΕ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ.ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΔΕΙ.
ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ Η ΙΔΕΑ ΣΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΜΕ ΧΑΝΤΡΟΥΛΕΣ .ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΤΟ ΚΕΝΤΗΜΑ ΚΑΙ ΙΔΙΟΤΡΟΠΟ.ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ.
ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΑΥΡΙΟ. Very Happy I love you flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EF75




Αριθμός μηνυμάτων : 175
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2012
Ηλικία : 49
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 9 EmptyΤρι Μάης 15, 2012 1:56 pm

ΑΝΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΣΧΕΔΙΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΜΕ ΤΙΣ ΧΑΝΤΡΕΣ ΣΤΟ ΚΑΡΑΒΑΚΙ ΣΟΥ, ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΛΟ ΓΕΜΙΣΤΟ ΚΕΝΤΗΜΑ. ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΣΤΟ ΕΙΔΟΣ ΤΟΥ.ΣΚΕΨΟΥ ΤΟΥ ΚΑΙ ΠΡΑΞΕ.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jokasta




Αριθμός μηνυμάτων : 17
Ημερομηνία εγγραφής : 27/08/2011

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 9 EmptyΤετ Μάης 16, 2012 5:41 am

bullion σημαινει ραβδος χρυσου, επισης ειδα και τις αλλες ονομασιες που εχει στο site και βρισκω 2 πιθανες ονομασιες: ραβδοβελονια ή τυλιχτη γιατι coil σημαινει περιελισσομαι. υπαρχει και η τριτη και πιο αστεια ονομασια:καμπιοβελονια ή σκουλικοβελονια!!! Laughing Laughing Laughing
βεβαια οι γνωσεις μου στις βελονιες ειναι περιορισμενες, αν καποια την ξερει στα ελληνικα ας μας την πει!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fani

fani


Αριθμός μηνυμάτων : 91
Ημερομηνία εγγραφής : 19/07/2011
Ηλικία : 46
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 9 EmptyΤετ Μάης 16, 2012 8:47 am

ΑΝΝΑ ΜΑΣ ΕΦΤΙΑΞΕΣ ΤΟ ΚΑΡΑΒΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΥΟΥΜΕ ΣΤΑ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ ΜΕΡΗ ΤΙΣ ΦΙΛΙΤΣΑΣ?ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 9 EmptyΤετ Μάης 16, 2012 11:14 am

EYHA έγραψε:
Καλησπέρα, όντως Άννα μου εχω μπλέξει με πολλά σεμέν τραπεζομάντηλο δεν εχω σκεφτει ακόμα αλλά μου έδωσες ιδέα :lol: :lol: :lol:

Χαιρομαι που σου έδωσα ιδέα!!! Αν και θα θέλει πολύ υπομονή...Σε σταυροβελονιά είχε κεντήσει η μαμα μου ένα σετ: καρέ, σεμέν, πετσετάκια και τραπεζομάντηλο. Στο τραπεζομάντηλο - παρά την υπομονή που είχε- δεν άντεξε ! Μου το εδωσε με χαρά- εγω εγγυος στο πρωτο και στο κρεββατι - να το τελειώσω!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 9 EmptyΤετ Μάης 16, 2012 11:19 am

FELITSIA έγραψε:
POLY OMORFO TO ΚΑΡΑΒΑΚΙ ΣΟΥ ΑΝΝΑ ΜΟΥ .ΚΑΛΑ ΣΕ ΒΑΦΤΙΣΑ ΠΙΚΑΣΣΟ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ ΜΑΣ.ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΝΑ ΜΑΣ ΕΚΠΛΗΣΕΙΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ .
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΕΛΟΝΙΑ ΙΔΕΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΩΣ ΤΗΝ ΛΕΝΕ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ.ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΔΕΙ.
ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ Η ΙΔΕΑ ΣΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΜΕ ΧΑΝΤΡΟΥΛΕΣ .ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΤΟ ΚΕΝΤΗΜΑ ΚΑΙ ΙΔΙΟΤΡΟΠΟ.ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ.
ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΑΥΡΙΟ. :D :heart: :flower:

Να σαι καλά Φιλίτσα! Το καραβάκι απλά προέκυψε... εγω τα μοτίφ εβγαλα και μετά το γυρισα στο πλαι και το είδα!!!
Οι χάντρες πάντως δίνουν ζωντάνια στο κέντημα, ογκο και χρώμα! Πολύ μου αρέσουν!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 9 EmptyΤετ Μάης 16, 2012 11:22 am

EF75 έγραψε:
ΑΝΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΣΧΕΔΙΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΜΕ ΤΙΣ ΧΑΝΤΡΕΣ ΣΤΟ ΚΑΡΑΒΑΚΙ ΣΟΥ, ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΛΟ ΓΕΜΙΣΤΟ ΚΕΝΤΗΜΑ. ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΣΤΟ ΕΙΔΟΣ ΤΟΥ.ΣΚΕΨΟΥ ΤΟΥ ΚΑΙ ΠΡΑΞΕ.....

Και γω έτσι το σκέφτηκα...ασε που θα είναι και με περιεργη βελονιά οπότε όντως θα είναι εντελώς πρωτότυπα!!! Θα το βάλω και αυτό στη μακριάαααααααααα μου λίστα με τα εργοχειρα που θέλω να κάνω!!! Κοίτα που θα βγάλω και δικά μου σχέδια στο τελος!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 9 EmptyΤετ Μάης 16, 2012 11:26 am

jokasta έγραψε:
bullion σημαινει ραβδος χρυσου, επισης ειδα και τις αλλες ονομασιες που εχει στο site και βρισκω 2 πιθανες ονομασιες: ραβδοβελονια ή τυλιχτη γιατι coil σημαινει περιελισσομαι. υπαρχει και η τριτη και πιο αστεια ονομασια:καμπιοβελονια ή σκουλικοβελονια!!! :lol: :lol: :lol:
βεβαια οι γνωσεις μου στις βελονιες ειναι περιορισμενες, αν καποια την ξερει στα ελληνικα ας μας την πει!!!

Jocasta ολες ταιριαστες μου φαινονται! Κυριως η σκουλικοβελονια!!!!!!!!! Δεν ξέρω αν δοκίμασες να την κάνεις αλλά τούτη ειναι ζόρικη... και νομίζω οτι κάτι κανω λάθος.. Ξεκίνησα σήμερα αργα το απόγευμα και πόνεσε ο δεξιος μου δείκτης απο το τραβηγμα της βελόνας...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anna

Anna


Αριθμός μηνυμάτων : 679
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονίκη , Ν Ραιδεστός

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 9 EmptyΤετ Μάης 16, 2012 11:32 am

fani έγραψε:
ΑΝΝΑ ΜΑΣ ΕΦΤΙΑΞΕΣ ΤΟ ΚΑΡΑΒΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΥΟΥΜΕ ΣΤΑ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ ΜΕΡΗ ΤΙΣ ΦΙΛΙΤΣΑΣ?ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ.

Τωρα που το σκεφτομαι... Η Ευδοκία εγραψε στο μπλογκ οτι της θυμιζει τριηρη και απο τα μέρη της Φιλίτσας ξεκίνησαν οι Αργοναυτες, σωστα; Ειδες πως κολλάνε όλα;;;;;;;;;
Ασε που μετά το χρυσομαλλο δερας (το οποίο θα το κάνουμε νήμα για πλέξιμο) θα κατεβούμε και Κρήτη!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FELITSIA

FELITSIA


Αριθμός μηνυμάτων : 950
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΗΛΙΟΥ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 9 EmptyΤετ Μάης 16, 2012 12:31 pm

ΤΟ ΠΛΟΙΟ ΗΤΑΝ Η ΑΡΓΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ .ANNA MΗΠΩΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ?ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΛΗ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΚΑΙ ΟΡΕΞΗ .ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΟΛΕΣ .ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΡΗ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ .Η ΑΝΝΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ.ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΜΕ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ?ΠΩΣ ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Η ΙΔΕΑ ΜΟΥ?ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ Very Happy I love you flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.felitsia.gr
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 9 EmptyΠεμ Μάης 17, 2012 2:07 am

Ομολογώ ότι η νέα βελονιά μου φάνηκε και μένα δύσκολη, ίσως θέλει κάποιο ειδικό τρόπο να την φτιάξεις....
Και μαρέσει πολύ το όνομα που της έδωσε η jokasta "καμπιοβελονιά" ή "σκουληκοκοβελονιά" (αυτού μου θυμίζει το "φτου σκουληκομυρμηγκότρυπα"0.
Δεν νομίζω ότι την έχω σε κάποιο ελληνικό έντυ΄πο για να σας πω την ονομασία της,΄άρα μπορείτε να κρατήσετε μία από τις δύο παραπάνω ονομασίες.
όσο για το σχέδιο, μην ανησυχείς Άννα. Οι μεγάλοι ζωράφοι δημιουργούν από το πουθενά. Έχουν την είκονα στο μυαλότους και εκεί από το πουθενά, φτιάχνουν αριστουργήματα!!
Οπότε αναμένουμε το νέο έργο σου που θα ναβάσουμε στην γκαλερί σου.
Καλό δημιουργικό απόγευμα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EVDOKIAKAL

EVDOKIAKAL


Αριθμός μηνυμάτων : 1005
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ   ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ - Σελίδα 9 EmptyΠεμ Μάης 17, 2012 2:30 am

EYHA έγραψε:
Συνάντηση πότε έχει η παρέα ?

Καλησπέρα Εύη, από ό,τι διάβασες ήδη εδώ θα συναντηθούμε το επόμενο Σάββατο που θα κατέβει η Άννα στην Αθήνα, οπότε κανόνισε το πρόγραμμά σου.
Δεν ξέρω που μενεις, αλλά η Άννα θα μείνει κοντά στην Ακρόπολη, οπότε ίσως σε βολεύει το μετρό γιατί υπάρχει η αντίστοιχη στάση.
Δεν έχουμε κανονίσει ακόμη την ώρα και τον τόπο απλά σου το λέω για να προγραμματίσεις τις δουλειές σου...
Για ό,τι χρειαστείς μπορείς να μου το γράψεις εδώ ή να μου στείλεις και μήνυμα στο email μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΗΜΑ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 9 από 13Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΠΛΕΞΙΜΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΕΣ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΒΕΛΟΝΙΑΣ :: Κέντημα.-
Μετάβαση σε:  
Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις